ipertriowinst voor em met Sir Romeo <yje verspeelt p door pech Motorcoureur verongelukt □RTTRIBUNE tS| DUBBELE ZEGE DUITSE DRESSUUR Turndames leiden in Hongarije ge Huijs uitgeschakeld to Na een spannende wedstrijd is het herenteam °ge Huijs uitgeschakeld in het tafeltennistoernooi om Cup 2. De wedstrijd tegen Vasutas Cegledi uit Hon in Alkmaar werd gespeeld, ging met 5-4 verloren. Tenniszege Kiyomura Zevende plaats maximum voor damesvolleyers Arrestaties bij optreden Springbokken in Amerika Voetbalsters gelijk tegen Zwitserland Nederland zesde op EK basketbal Lambregts wint Rude Pravo- cross LEIDSE COURANT MAANDAG 21 SEPTEMBER 1981 PAGINA 13 On- jvierde Sir Normand Mea- Ik was alleen bang in Romeo is een Wij zijn er Waarschijnlijk dit jaar niet genoeg ver in de super- de eigenaar mede door van een verze- een be- eige- was te- tweede plaats op de lood- al kreeg velen - de in- Normand wat te ging. de omzet op het supertrio omlaag en is nu nog maar ruim vier ton. Directeur van de Totalisator Nederland Co Govers: Het gaat niet best met het spelen op het su pertrio buiten de baan. maar ook de omzet op het andere spel gaat omlaag. Ik denk dat: zoiets onvermijdelijk is in de tijd dat de meeste mensen een stapje terug moeten doen. Ook de omzet bij de lotto, toto en in het casino loopt terug. Wij zullen er alles aan doen om het spel buiten de baan verder van de grond te krijgen. Op deze manier kóst het echter geld". Naast de supertrio-ren waren er nog twee rennen op Duin- digt. De eerste werd gewonnen door Felicia met weer Eric Bloem. Dutch Abbot met kam pioensjockey Kevin Davies moest genoegen nemen met een tweede plaats. Watch Me en Job's Daughter gingen als derde en vierde in dead heat over de finish. In de laatste ren van de middag bleven de favo rieten Brusselton en Feuerprinz op stal staan en stelde Lucky SUPERTRIOTIP DEN HAAG In supertrio 39 met wedmogelijkheden tot en met woensdag aan de post kantoren en zaterdag op de wedstrijdbanen komen veer tien paarden in het Stadspark van Groningen aan de start. De draverij gaat over een af stand van 1800 meter. Kansrijk is Tydi Flower in handen van Jan Offenberg. Onze favorieten zijn: Tydi Flo- wer(7). Solo Fortuna(5) en Olaf Pluto(1). Onze outsiders: Sin gle Belle(13), Stella Fan Skarn(6) en Sauvage(12). Raaphorst met een plaats in de achterhoede danig teleur. Belle Jackie die in de Grote Prijs der Nederlanden niet ver der kon komen dan een zesde plaats in een veld van acht paarden zegevierde ditmaal in handen van Annet Visser over de 2600 meter voor de trouwe Maximiliaan en Ankara. Zaterdag hadden de dravers het rijk alleen op Duindigt. Er werd toen een zeer pover pro gramma afgewerkt en ook gis teren waren de draverijen op de Wassenaarse baan maar matig bezet. Een uitzondering was de K.J. Meinardiprijs die door Jan Wagenaar met Ser gio Fortuna werd gewonnen. Wagenaar bleek in deze koers weer een groot vakman te zijn. Hij liet Siem Hartman met Sonny Alkestis de leiding ne men en maakte lang de indruk om moeilijk het tempo met Sergio Fortuna te kunnen vol gen. Hij Sloeg in de eindstrijd echter toe en won vóór Sonny Alkestis. Peter Post is over zijn vorm heen. zo bleek op Duindigt. De zevenjarige hengst boekte en kele overwinningen achtereen en juist nu zijn naamgenoot en ploegleider van het wielrennen Peter Post eindelijk tijd had kunnen vinden om een bezoek aan Duindigt te brengen liet hij het afweten. Hetgeen de orga nisator van de Rotterdamse zesdaagse een aardig centje kostte. ZALAEGERSZEG Na de verplichte oefenstof van de drielandenwedstrijd tussen de damesturnploegen van Hongarije, Nederland en Zwit serland in het Hongaarse Za- laegerszeg heeft Nederland verrassend de leiding met een totaal van 176,30 punten. De tweede plaats is voor Hon garije (175,95) en Zwitserland is met een totaal van 173,65 derde. De eerste plaats in het individuele klassement is voor de Zwitserse Romi Kessler met 36,80 punten. Beste Neder landse is Monique Kaaks, die met 35,80 punten op een ge deelde eerste plaats staat. De totalen van de andere Ne derlandse meisjes zijn: Marja Huijting (35,70), Monique Bol- leboom (35,05), Miriam Eigen- huijzen (35,00), Therese Wil mink (33,95) en Nicole Winke- nigs (33,65). LAXENBURG De Westduitse dressuur-equipe heeft zater dag in Laxenburg de Europese titel voor landenploegen be haald. Het is de negende achtereenvolgende keer sinds 1965 dat de Westduitsers dit kampioenschap veroveren. De ploeg bestond uit Reiner Klimke met Ahlerich, Gabriela Grillo met Galapagos en Uwe Schulten-Baumer met Madras. Het drietal verzamelde 5012 punten. De Westduitser Uwe Schulten-Baumer won gisteren met zijn paard Madras de Europese dressuurtitel individueel. Schulten- Baumer verzamelde 1344 punten, waarmee hij de Zwitserse Christine Stuckelberger, de wereldkampioene, dertien punten voorbleef. Nederland eindigde op de zevende plaats in het landenkam- pioenschap. De Nederlandse Annemarie Sanders-Keyzer reikte met Amon tot de vijfde plaats achter kampioen Schulten-Baumer, de Zwitserse Stuckelberger en nog twee leden van de succesvolle Westduitse ploeg. Ze kwam tot een uitstekend totaal van 1278 punten. De strijd om het kampioenschap in 5 turbo-klasse is spannend geble- jhola (Italië) viel de se kanshebber Boy dertiende ronde n scheur in de wa- De concurrentie vrijwel onmiddel- estduitser Wolfgang «gevierde en de Jean Ragnotti be- vierde plaats. Met race, in Albi (Fra) 'eken, voor de boeg itti de leiding met Hayje, die voor de tola nog de leiding i naar de derde 96 punten. Schütz zich tussen hen in nten. landers werden op ise circuit door pech d. In de vierde ronde lof Stam de strijd al regens een lekke je was met een in- ezig, toen in de der de twintig ronden iloeg. Hayje moest met een defecte teleurgesteld ach- )p het moment van fe lag Hayje in derde ij was Ragnotti net Zijn achterstand Schütz bedroeg seconden. De kan- de Nederlander zijn leheel verkeken. In- laatste race wint is ss kampioen 1981. Veelbelovende aan- „Trophy of the ices" vermocht niet ek m groten getale idvoort te trekken, rfhts enkele honder- rstokte supporters de coureurs in de Ie wedstrijd van dit op Nederlandse bo tten strijden voor de oor de nationale een Iels. sen de wegblijvers dit gemist. Hoewel de dat op het circuit in in de najaarsraces 'el lege tribunes felle rdt geleverd was er een enkele race spanning in het ge vecht om de eerste plaats. Ti tels werden er gisteren in Zandvoort niet veilig gesteld. Die zullen voor zover de be slissing nog niet is gevallen worden verdeeld tijdens de fi naleraces van 4 oktober. Een enerverend gevecht lever den bij de formule Fords 2000. Henk ten Cate, Jaap van Silf- hout van het racingteam Hol land en de 18-jarige Gerrit van Kouwen geen sponsor en geen rijbewijs, maar wel een race-licentie hebben elkaar de volle twaalf ronden be- kampt. Ten Cate zegevierde uiteindelijk. De onervaren Van Kouwen. die derde werd, be hoefde hem, hoewel hij minder snel materiaal had, nog geen 0.6 seconden toe te staan. Groot is de spanning bij de zwaardere produktietoerwa- gens. Loek Vermeulen zege vierde in de klasse boven 2500 cc. Hij vergrootte zijn voor sprong in het klassement voor de Nederlandse titel van één tot zeven punten. Slechts ne gen punten scheiden hier de nummers één Vermeulen en drie Frankenhout in het tussenklassement voor het kampioenschap. Berend Oebe- rius Kapteyn zegevierde in de klasse tot 2500 cc. Hier is er een verschil van tien punten tussen de eerste en derde tus senrangschikking. Ros de Giaxa de Salvi ver sterkte zijn positie in de sport- scars-klasse. Hij boekte een afgetekende zege en pakte twintig punten voor de Neder landse en de Beneluxtitel. Doordat Huub Vermeulen, tweede in de kampioensrang schikking, direct na hem door de finish kwam, kan de Lola- coureur, met nog twee wed strijden te rijden, zich geen misstap permitteren. De Zweed Stefan Johansson heeft in Mantorp (Zweden) de twaalfde en laatste race voor het Europees kampioenschap formule 2 gewonnen. Johans son, die in de eindstand derde werd, reed met een Toleman Lola. De Brit Geoff Lees. die in Mantorp de tweede plaats be zette. was al voor de start Eu ropees kampioen. De Italiaan Mauro Baldi, reeds zeker van de Europese titel in de formule 3, heeft ook de gro te prijs van Imola op zijn naam gebracht. Baldi legde de 100,8 kilometer af in 36 minuten en 46,28 seconden, hetgeen neer komt op een gemiddelde snel heid van 163,733 kilometer per uur. De Fransman Philippe Streiss bezette de tweede plaats. De laatste race in de formule 3 1981 heeft plaats in Mugello op 4 oktober. Van de Marei en Van Traa zijn als winnaar geëindigd van de internationale Limburgia Rallye in België. Het Belgische duo Colsoul/Lopes eindigde als tweede. In het klassement voor de nationale titel heeft Van de Marei de leiding overgenomen van Vossen/Theunissen. die nu als tweede staan geklasseerd. Er staan nog twee rally's op het programma. verloor in Joego-Slavië met 5-1 van Bosna Serajewo. 'aard won met 5-0 van Paco de Arcos uit Portugal. TT geen enkele moeite met KR Reykjavik, de IJslandse 5-0. De damesploeg van Sint Aloysius verloor in Hulst Van Vitkovice uit Tsjecho-Slowakije. De Amerikaanse Ann Kiyomura heeft het internationale dames- toernooi in Tokio op haar naam gebracht. Ze versloeg in de finale de Westduitse Bettina Bunge in twee sets: 64, 75. Kiyomura verdiende met haar zege ruim 70.000 gulden. In de strijd om de derde plaats toon de Mima Jausovec zich sterker dan de zestienjarige Kathy Horvath: 6—2, 6—2. De Spanjaard Manuël Orantes is gisteren winnaar geworden van het internationale tennis toernooi in Palermo. In de fina le versloeg de 32-jarige vete raan in drie sets de jonge Chi leen Pedro Rebolledo, die ver rassend tot de eindstrijd was doorgedrongen. De setstanden waren 64 60 60. De diverse finalewedstrijden in de tweede divisie van het toer nooi om de Davisbeker zijn nog niet beslist. In Sao Paolo bracht Carlos Kirmayr de stand in de wedstrijd Brazilië West-Duitsland op 22. Na een marathonpartij van 4 uur en 26 minuten versloeg hij Uli Pinner in vier sets: 62 11— 13 21—19 63. Het laatste enkelspel tussen Thomas Koch en Peter Elter moet de beslis sing brengen. In Aviles staat het in de wed strijd SpanjeHongarije even eens 22. Het laatste enkel spel tussen Fernancjo Luna en, Robert Machan werd bij de stand 36 108 60 afge broken wegens regen. Het duel wordt vandaag voortgezet. Tijdens de zijspan-trial in Rijsbergen proberen de Belgen Neuhausen en Kittel tever geefs hun op een steile helling kantelende machine in bedwang te houden. SINGEN Hans-Joachim Wolf is gisteren tijdens de wedstrijden om het Westduit se kampioenschap motorra cen, die in Singen werden ge houden, verongelukt. Tijdens de zijspanrace werd de bak kenist uit de zijspan geslin gerd. Hij overleed even later in het ziekenhuis van Singen aan zijn verwondingen. De Fransen Dominique Sarron en Jean-Claude Jaubert heb ben op het circuit van Le Cas- tellet een 24-uursrace gewon nen. De zegevierende motor coureurs legden op hun Honda 610 ronden van ruim drie en een halve kilometer af. Chris tian Berthold en Jean Monin, eveneens uit Frankrijk, eindig den als tweede. Derde werd de Westduits-Franse combinatie Alois Tost/Rober Ruiz. Beste Nederlandse combinatie was Gerrie van Rooyen en Marco Bonke. Op hun Kawasaki wer den zij zesde. Johan van der Wal eindigde met zijn Belgi sche koppelgenoot Jack Buy- taert als achtste. Hein van Drie is gisteren op het smalle Heiveldcircuit bij Gilze Rijen KNMV-kampioen motorraces in de zijspanklasse geworden. In de laatste wed strijd eindigde van Drie met bakkenist Martin van 't Kloos ter als tweede, achter Jo van de Ven en Tonnie Troeyen. De grootste concurrent van Van Drie, Egbert Streur, kwam er door een accu-kabelbreuk niet aan te pas. Gerrit Wolsink is op het Vlas- rootcircuit in Veldhoven tijdens Tientallen motorcoureurs starten zaterdag voor de Bol d' Or-uithoudingsrace in Le Castellet. een internationale motorcross in de 500 cc-klasse eenmaal als eerste en een keer als tweede geëindigd. In de twee de manche moest Wolsink de Belg Vromans voor laten gaan. Er werd in Veldhoven geen to taalklassement opgemaakt. SOFIA Meer dan een ze vende plaats zit er voor de Nederlandse damesvolleybal- ploeg tijdens de Europese ti telstrijd niet meer in. Op de tweede dag van het toernooi in Sofia verwees Oost-Duits- land in een twee uur durend, uiterst dramatisch duel via een nederlaag in vijf sets (15—10, 7—15, 15—8, 13—15, 10—15) Nederland naar ae troostronde. Zaterdag had Polen in de ouverture van het toernooi Nederland de eerste nederlaag toegebracht: 13» (12—15, 3—15, 15—13, 2—15). Het prestatiepeil van het Ne derlands team is niet constant. In de openingswedstrijd toon de de ploeg zich slechts bij vlagen gelijkwaardig aan de te genstander. Meer dan één set stonden de Poolse dames niet toe. De dag er op gaf echter een zelfverzekerd Oranje te zien. Gedurende het grootste deel van de wedstrijd werd hot favoriete Oost-Duitsland de wil opgelegd. In de vierde set wankelde het Oostduitse bas tion, dat rijp leek voor de sloop, bij 9—1. Ook bij 12—7 was de marge nog ruim in Ne derlands voordeel. Vanuit kansloze positie krabbelde de opponent via de gevaarlijke centrum-aanval op het nipper tje terug. Met 15—13 werd de set een prooi voor de winnaar van het Olympisch zilver. In de vijfde set bleef Nederland vrij onverwacht tot 1110 bij, voordat Oost-Duitsland de laatste klappen met 15—10 uitdeelde. Een vrije scorings kans voor Martje de Vries in de wedstrijd tegen Po len. Erik Bloem wint de Supertrio-ren over voor Le Normand en Long Meadow. RACINE Na de eerste wed strijd van het omstreden Zuidafrikaanse team Spring bokken tegen een All-Star- steam uit het Midden-Westen in Racine, provincie Wiscon sin, zijn twee mensen gear resteerd. Pogingen om de plaats waar dé wedstrijd zou plaatsvinden geheim te houden mislukten en een busvol demonstranten ging op weg naar het speelveld om het doorgaan van de match te beletten. De demon stranten arriveerden op het moment dat de wedstrijd was afgelopen. De politie deelde mee, dat twee demonstranten waren gearresteerd. Een man omdat hij een knuppel bij zich droeg toen hij het veld op stormde en een vrouw omdat zij zich eveneens op het veld had begeven. De politie zei dat beide demonstranten uitdruk king hadden gegeven van „Anti-Zuidafrikaanse gevoe lens". CASTRICUM Het Neder lands dameselftal heeft zater dag in Castricum een teleur stellend gelijk spel behaald tegen Zwitserland. Nederland was overwegend sterker, maar faalde in de aanval. Daarbij kwam nog dat de Zwit serse doelvrouwe Nelly Sauter zeer goed stond te spelen en een waar struikelblok was voor de oranjedames. Reeds na vijf minuten nam Nederland door Loes Camper na een fraaie solo de leiding: 10. Het was echter dezelfde Loes Camper die verantwoordelijk was voor de Zwitserse gelijkmaker. Zij miste faliekant en Rita Nieder- berger scoorde in de 20e mi nuut de gelijkmaker: 11. ACONA De Sowjet-Unie is gisteravond in Acona Euro pees kampioen basketbal bij de dames geworden. In de fi nale wonnen de Russinnen met 85—42 van Polen. Voor de tweede achtereenvol gende keer Is het Nederlands basketbalteam als zesde geëindigd. In de wedstrijd voor de vijfde positie verloor Neder land met 6580 van Bulgarije. Bij de rust leidden de Bulgaar se dames met 4133. Schot- vaardigste speelster aan Ne derlandse zijde was Anita Blangé met 23 punten, Lia van Reemst maakte er 12, Dulcine Seca 8. Bij Bulgarije kwamen de meeste punten van Germa- nova (23). Tsjechoslowakije eindigde als derde. Na een ruststand van 35—39 werd Joegoslavië met 7674 verslagen. PRAAG De Nederlandse kampioen op de tien kilome ter, Cor Lambregts, is giste ren winnaar geworden van de Rude Pravo-cross in Praag. Hij legde de 11.400 meter af in 33 minuten en 50 seconden en was daarmee één seconde sneller dan de Tsjech Ivan Uvizl en twee seconden dan de Oostenrijker David Chatt- le. Bij de dames triomfeerde de Noorse wereldkampioene Grete Waitz over 2800 meter in 8 minuten en 35 seconden. Roelof Veld (Daventria) won in Amersfoort een marathon in een tijd van 2 uur, 25 minuten en 15 seconden. De halve ma rathon eindigde in een zege voor Rob Strik (BAV) in 1 uur, 8 minuten en 43 seconden. Een 100 kilometer koppelkoers in Barendrecht werd gewonnen door een team uit Londen in 5 uur, 1 minuut en 41 seconden voor Olympus '70 en de Noordwijkerhoutse Strandlo- pers. Rudy Verriet (Nijmegen) was de snelste tijdens een na tionale stratenloop in Eindho ven. Bij de dames won Ann Rindt van Olympia '48. Tijdens de finales van de KNAU-competitie in Utrecht heeft Rob Druppers (Hellas) zijn eigen Nederlands jeugdre- cord op de 800 meter jongens met ééntiende seconde verbe terd en gebracht op 1 minuut en 48,7 seconden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13