Groen licht voor derde fase recreatieplan Zegersloot PROVINCIE DRAAGT DEEL KOSTEN In tien jaar aantal forensen verdubbeld in regio Alphen Valkenburgs bedrijf gaat verhuizen naar Moerdijk REGI0(J0UR)NAAI REGIO Veense kermis open Hazerswouds koor brengt l.p. uit Woubrugge haalt de broekriem aan 16 per gram legitimatie verplicht. Open Dag politie Leiderdorp LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1981 ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen kan begin nen met de derde fase van het recreatieplan Ze gersloot Provinciale Staten van Zuid Holland besloten gistermiddag 15% van de totale aanleg kosten bijna 2,8 miljoen gulden voor haar rekening te nemen. Eerder had het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk toegezegd 75% van de kosten te zullen dragen. De rest van de aanlegkosten komen voor rekening van de gemeente Alphen. De derde fase van het recreatieplan omvat een ge bied van circa 18 hectare en ligt ten zuiden van de Zegerplas. Globaal wordt het begrensd door het Aar- kanaal, de Oranje Nassausingel, De Bijlen en de Oos terbegraafplaats. In het nieuw aan te leggen gebied zijn onder meer een speelweide, boomgroepen, be planting, een surfsteiger, een toiletgebouw, enkele speelvoorzieningen, sloten en vijvers en een ruiter pad opgenomen. Volgens de provincie sluit dit derde deel van het recreatieplan goed aan op de eerder uit gevoerde fases. De gemeente Alphen heeft onlangs steekproeven genomen naar de herkomst van de be zoekers van het recreatiegebied. Daaruit bleek dat gemiddeld dertig procent van de recreanten uit de regio komt Deze van buiten Alphen afkomstige mensen komen vooral naar Zegersloot om te wind surfen, te wandelen, vissen of varen. Honkbalvereniging Alphians-Unique wil spoedig nieuwe accommodatie ALPHEN AAN DEN RIJN In een open brief aan de gemeente vraagt honkbalve reniging Alphian Unique om zo snel mogelijk geld be schikbaar te stellen zodat de honk- en softbalvelden aan gelegd kunnen worden. Al vanaf begin 1980 maakt het bestuur van de honkbalvere- niging plannen voor een nieuwe accommodatie. Het geld voor een clubgebouw heeft de vereniging middels een loterij bijna bij elkaar, maar men kan er niets mee beginnen voordat met de aanleg van de velden begon nen is. De nieuwe velden zijn drin gend noodzakelijk, aldus de Alphians. Het terrein aan de Nieuwe Sloot, waar nu wordt gespeeld voldoet niet aan de eisen van de sportbond, zeker niet voor teams van de klasse waarin de Alphians speelt. In 1980 kreeg de vereniging van de gemeente te horen dat velden hoog op de prioriteiten lijst stonden en dat de ruim 3 miljoen gulden voor de aanleg beschikbaar zouden zijn. Door deze toezegging gingen de Alphians er vanuit dat zij in' 1982 konden verhuizen. Het ziet ernaar uit dat die verhui zing uitgesteld zal moeten worden tot 1984 maar waar schijnlijk is het dat er hele maal geen geld is. De Alphians vinden dit onaanvaardbaar en dringen dan ook op realisering van de velden aan. Boete voor graf schenner DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De .«Haagse politierechter heeft ^en 20-jarige inwoner van Amsterdam veroordeeld tot vierhonderd gulden boete. De man stond terecht we gens grafschennis. De Amsterdammer werd be trapt terwijl hij op de algeme ne begraafplaats in Alphen aan den Rijn een lijk was aan het opgraven. De man ver klaarde voor de rechtbank een verwoed schedelverzamelaar te zijn. Hij was niet opzettelijk naar de begraafplaats gegaan om daar een schedel te be machtigen, maar hij was er toevallig terecht gekomen. ALPHEN/ALKEMADE Vooral voor jongeren in de regio's Alphen en Alkemade is geen werk beschikbaar. Daarom wordt een groot deel van hen forens. Deze oorzaak voor de sterke groei van het aantal forensen (mensen die op en neer reizen tussen woning en werk) geeft het Economisch Technolo gisch Instituut in zijn deelrapport over het ondersoek naar woonforensisme in deze streek. Overigens is ruim een kwart van de fo rensen niet tevreden met de reistijd die ze kwijt zijn, vooral naar Den Haag, Leiden en Amsterdam. Voor sommigen telt dat bewaar zo erg dat ze werk in de woonom geving zoeken. De overheid probeert hier op in te spelen met projecten om de werk gelegenheid te stimuleren. De grote vraag naar werk wordt voornamelijk veroor zaakt doordat veel jonge gezinnen zich de afgelopen tientallen jaren in deze streek hebben gevestigd en hun kinderen nu de arbeidsmarkt versterken. Inmiddels is 47 procent van de beroepsbe volking in dit gebied forens. In 1971 was dat nog maar 28 procent. Opvallend is dat ook hier een toeloop kan worden gecon stateerd naar werkgebieden Leiden, de Bollenstreek en Noord-Holland, sinds 1971 zijn tweeënhalf keer zoveel mensen daar werkzaam. Door de grote afstand gebruikt het merendeel van de forensen de auto als vervoermiddel. Het instituut heeft ook nog een uitsplit sing gemaakt naar het beroep van de fo rensen. Bijna de helft van de forensen werkt in de sector overige dienstverle ning, de rest in horeca, handel, reparatie of industrie. Verder heeft het overgrote deel een middelbare of lagere beroepso pleiding gevolgd, waarbij de vrouwen het meest algemeen vormend onderwijs heb ben genoten. ROELOFARENDSVEEN De Veense kermis is gis teravond geopend door een lange fleurige optocht van rond de tweeduizend deel- Onder grote muziekkorpsen uit Roelo- farendsveen. Rijpwetering, de Zilk en Nieuwe Wete ring de leden van zo'n vijf tien verschillende sportver enigingen, die allen ge kleed waren in de kleuren van hun club. De start aan de Westmeerlaan verliep gladjes, maar aan het einde van de route waren vooral de kinderen niet meer te houden en stormden het kermisterrein op. Ronduit indrukwekkend was gisteravond de grootse taptoe op het parkeerterrein aan de Noordhoek. De Veense mu ziekvereniging „Liefde voor Harmonie" en „Kunst na Ar beid" uit Uithoorn lieten een staaltje van hun kunnen zien en horen. Van het begin tot het einde volgde het rijen- dikke publiek achter de dranghekken geboeid de show. Een deël van de optocht op het Zuidende. Geprolongeerd werd het gro te succesnummer van het vo rige week in de E.M.M.-vei- ling gegeven concert Dit was „Swinging Horses" en de to tale bezetting, zo'n 120 man, van „Liefde voor Harmonie" deed eraa* mee. Ronduit spectaculair was de show die het Jachthoornkorps gaf; vooral in de slow-pass, voort schrijdend op statige muziek, oogstte het korps veel succes. Met behulp van wood-blocks, dit zijn houten ritme instru menten die aan de troms vastgemaakt zijn, kreeg het Zuid-Amerikaans getinte nummer „Puerto Rico" een heel bijzondere klank in het ritme. Het was een en al beweeg lijkheid op de Noordhoek tij dens de zeer gewaardeerde majorettenshow, „Kunst na arbeid". Voor de finale wer den alle muzikanten van béi de verenigingen opgesteld en gezamenlijk speelden ze on der leiding van dirigent G. Kuiper het werk „Over and Out Heel rustig en mooi was vervolgens de „gedra gen" trompetmuziek van het trio Eimert Koek, Hilda Otte, en Han Heidra. Na het „Wil helmus" aan het slot kregen de deelnemers een verdiende minutenlange staande ovatie. VALKENBURG Het che misch verpakkingsmidde- lenbedrijf ZHL (Zuid-Hol landse Loonbedrijven) gaat verhuizen. Directeur G. Spie ring wil volgend jaar sep tember beginnen op het in dustrieterrein Moerdijk. Dinsdagavond wordt in Klundert beslist of het be drijf zich daar mag vestigen. Directeur Spiering heeft al een bouwvergunning voor zijn be drijf dat in Moerdijk drie keer zo groot - 7.000 vierkante me ter - moet worden. Een deel van de ongeveer dertig perso neelsleden wil overigens niet mee verhuizen. Vooral de ge trouwde vrouwen en de oude re mannen willen Valkenburg niet verlaten. Het bedrijf, nu gevestigd aan de Jogtlaan, heeft de laatste jaren meerma len met buurtbewoners en de gemeente in de slag geweest Reden daarvoor is de hinder wetvergunning die nodig is voor de werkzaamheden. De buurtbewoners zijn tegen het verlenen van die vergunning, omdat het bedrijf midden in een woonwijk staat. OPBRENGST VOOR KINDEREN UIT DE DERDE WERELD HAZERSWOUDE In november verschijnt er een langspeelplaat op de markt van het koor van de paro chie van de H.H. Bernard us en Michael uit Hazerswou- de-rijndijk en Koudekerk. Met de opbrengst van de verkoop van de plaat, die ƒ19,90 gaat kosten, hoopt het zanggezelschap één of meer kinderen in de Derde We reld onderwijs, onderdak en voeding te kunnen ver schaffen. ;De opnamen voor de plaat werden enkele maanden gele iden gemaakt in Het Anker, de accommodatie waar het _koor onder leiding van Hans van der Toorn de kerkdien sten pleegt op te luisteren. De plaat is gevuld met 14 meer stemmige liederen, die regelmatig tijdens de liturgievierin gen zijn te beluisteren. WOUBRUGGE De ge meenteraad van Woubrugge heeft in de vergadering van gisteravond blijk gegeven van een scherp oog voor be zuinigingen. De voorstellen van het college van B en W van Woubrugge werden zeer kritisch bekeken op hun fi nanciële aspecten. De kosten die verbonden zijn aan de plaatsing van vijf abri's in Hoogmade ter bescherming van de busreizigers bijvoor beeld zouden door de dienst gemeentewerken wat al te hoog zijn ingeschat De com missie financiën zette vorige week al vraagtekens bij de kostenraming van gemeen tewerken. PvdA-raadslid Vos had zich dor een aanne mer laten voorlichten en deze zag kans op een bedrag van ruim 3.000 gulden te be sparen op het totaalbedrag van 17.000 gulden dat was begroot Dat leidde tot de suggestie om de werkzaam heden niet in eigen beheer door gemeentewerken maar door een aannemer te laten uitvoeren. De heer Vos had ook geen goed woord over voor de be groting van het Intergemeen telijk Overlegorgaan Rijn streek (IGOR). Hij stelde voor niet akkoord te gaan met deze begroting, de bijdrage van Woubrugge voor volgend jaar te halveren en de geldkraan het jaar daarop maar helemaal dicht te draaien. Zo ver wilde de gemeenteraad niet gaan. Besloten werd het takenpak ket van het IGOR op niet al te lange termijn kritisch te bekij ken in de commissie Algeme ne Bestuurlijke Zaken. De kosten voor het in kaart brengen van Woubrugge was voor wat betreft de gemeente raad ook al een te kostbare aangelegenheid. Voor het ver vaardigen van komkaarten van Woubrugge in het verle den al eens een krediet van 2300 gulden gevoteerd. Daar moest nu nog 730 gulden wor den bijgepast om de zaak rond te krijgen, hetgeen morrend werd geaccepteerd. Het voor stel van het college om voor de inwoners van Woubrugge 2000 plattegronden te laten druk ken, een investering van 4500 gulden kreeg geen meerder- De gemeenteraad ging uitein delijk wel vlot akkoord met de kredieten voor de aanleg van een nieuwe brug naar de alge mene begraafplaats, vernieu wing van de aarde van dezelf de begraafplaats, het onder houd van de Hoogmadese mo len, de reconstructie van het Vlietpark en de aanleg van parkeervakken aan de Groen- wegh in Hoogmade. advertentie SL00PG0U0 Van Ruiten Antiquair Kort Rapenburg 12 Leiden. Leiderdorp gaat meer betalen aan „Rijnakkoord' LEIDERDORP De re- meen te Leiderdorp moet meer gaan betalen aan de streekmuziekschool „Rij nakkoord". De raadscom missie bestuurszaken kon zich gisteravond verenigen met een wijziging van de ge meenschappelijke regeling tussen de deelnemende ge meenten Leiderdorp, Hazers- woude. Koudekerk a/d Rijn en Woubrugge waarin een nieuwe verdeelsleutel van de exploitatielasten is opge- Daartegenover staat dat Lei derdorp meer te zeggen krijgt in het bestuur van de muziek school. Tot dusver was de ge meente vertegenwoordigd in het algemeen bestuur in de rrsoon van het CDA-raadslid Tieken. Daar komt nu ver andering in omdat de ont- werp-gemeenschappelijke re geling de mogelijkheid opent een lid van het college van B en W aan te wijzen als lid van het dagelijks bestuur van de streekmuziekschool. Wethou der H. J. Verdier (CDA) ver klaarde dat er geen verband mocht worden gelegd, tussen de grotere zeggenschap van de gemeente Leiderdorp en het feit dat men een hogere bijdra ge in de kosten moet betalen. Hij stelde, dat Leiderdorp als grootste deelnemende gemeen te, waarin bovendien de mu ziekschool is gevestigd (De Muzenhof), niet in het dage lijks bestuur mag ontbreken. LEIDERDORP Ter gelegenheid van de o- pening van het nieuwe groepsbureau van de rijkspolitie van Leiderdorp wordt morgen een open dag gehouden. Er bestaat dan gele genheid om het nieuwe gebouw aan de Hoogmadeseweg 72 te bezichtigen van tien tot vier uur. Verder zijn er tal van demon straties, exposities en informatiestands. In en rondom het politiebureau zijn aanwezig: de technische recherche, die laat zien hoe een opsporingsonderzoek verloopt; de veld politie met deskundige uitleg over jacht en visserij; de afdeling voorlichting met infor matie over de rijkspolitie en de tactische re cherche met onder meer een vuurwapenex positie. Verder is de verkeerspolitie aanwezig met mo toren, een technische- en een surveillancewa gen; de parketpolitie met en arrestantenwagen; de algemene verkeersdienst te Driebergen met een Porsche; de afdeling voorkoming misdrij ven met een vocrlichtingsbus; de bereden poli tie met enkele paarden; het Hoogheemraad schap Rijnland met voorlichting op milieuge bied en de opsporing van milieudelicten en le den van de groep Leiderdorp met vaar- en voertuigen. Zij geven informatie over dagelijk se politiewerkzaamheden. De gehele dag zal informatie verkregen kun nen worden over alcohol in het verkeer (met blaastest), vingerafdrukken (men kan zelf een vingerafdruk plaatsen) de rollentestbank (gratis bromfietstest) en de geluidsmeter (constateren of de uitlaat teveel geluid produceert). Veilig Verkeer Nederland verleent eveneens mede werking. Naast het geven van algemene voor lichting neemt men ook een ogentest af. Demonstraties Om elf uur vindt er een demonstratie plaats van de bereden politie. De agenten laten zien wat er allemaal met een politiepaard kan wor den gedaan. Om twee uur wordt er een demon stratie gegeven met politiehonden. Beide de monstraties vinden plaats op het terrein tegen over het politiebureau aan de Simon Smitweg. Er wordt deskundige uitleg bij de demonstraties gegeven. Voor de jeugd van 16 tot en met 21 jaar wordt een schietwedstrijd gehouden in de schietkelder van het politiebureau. Dit vindt plaats tussen tien en een uur. Na afloop van de demonstratie met politiehonden, die om drie uur wordt gehouden vindt de prijsuitreiking plaats van de door de politie georganiseerde kleur- en speurwedstrijd vor de jeugd. Vervol gens worden ook de winnaars van de schiet wedstrijd bekend gemaakt De prijsuitreiking wordt verricht door burgemeester M.A. van der Have van Leiderdorp. Koudekerks feest L De Ridderhof la Koudekerk vormt morgen het de van een groots opgezet vcrenigingsgebeuren. Af vaat gingen van maar liefst veertien Koudekerkse ver\ gingen zullen ln en rond het vrijetijdscentrum aa/j|_ Kerklaan aanwezig zijn. Gedurende de gehele dag n len demonstraties gegeven worden. Daarnaast kantk publiek de diverse informatiestands bezoeken en W ken naar werken van Koudekerse amateurkun\ naars, 's Middags kan men deelnemen aan een pre4 ticloop en een spelletje Jeu de boules spelen ln het hl stedepark. In de avonduren zal er een Koudekéi bandje optreden en ln de kleine zaal is er disco voor jeugd. Dankzij de steun van „De Ridderhof" en de u) keliersvereniging „Rijnpost" kunnen alle evenent ten gratis bezocht worden. iel Folk in Our House p De Engelse folkgroep The Trunkels' verzorgt morgen *v« optreden in het Roelofarendsveense jongerencentrum flg; House. The Trunkels' hebben in hun vijfjarige bestaan|k gelmatig voor radio en televisie opgetreden. De groep tii staat uit John Goodluck (zang en accordeon). Danip Goodluck (caller), Jim Par (blaasinstrumenten), Gin Perry (gitaar), Tony Manning (bas) en Dave Emmerde (drums). De muziek, die het gezelschap ten gehore bre/fU is een mengeling van traditionele folk en moderne iclp< ken. De toegangsprijs voor het optreden bedraagt7,50i t den van Our House betalen /5. fd Fietsprestatietocht I De Hoogmadese afdeling van de NKJB houdt zon<fe een fiets-prestatie-tocht voor jong en oud. Deelnemr kunnen kiezen uit een 30 en een 70 kilometer lal' tocht De start vindt plaats om 12.00 uur bij gebouw" Stal aan de Kerkstraat Kosten voor deelname F draagt 5 gulden voor niet-leden en 3 gulden voor led? Gezinnen komen ln aanmerking voor reductie. r Ronde van Lisse De Ronde van Lisse gaat zondag om één uur van start mr een wedstrijd over 50 kilometer voor veteranen. Inmidde hebben zich daarvoor al 82 deelnemers gemeld. Om lp 1 drie begint de koers voor amateurs over 80 kilometer Ar honderd deelnemers. De start en finish zijn in de Hënq straat bij het winkelcentrum in de Poelpolder. Het j cours is ongeveer een kilometer lang en loopt rond winkelcen trum. Aangepaste kerkdienst Afdeling Katwijk van de Protestants Christelijke V enlging Ouders en Vrienden van bet Afwijkende Ki Philadelphia, houdt zondag een aangepaste kerkdie in Katwijk aan Zee. De dienst in het hervormd kei lijk centrum aan de Voorstraat wordt voorgegaan d( de Vlaardingse predikant A.M. van Leeuwen. De fa lie De Gier verleent muzikale medewerking. De aap paste dienst begint om 15.00 uur. Vredesdienst De Wassenaarse Raad van Kerken organiseert op zon 20 december een oecumenische vredesdienst in de D01 kerk aan het Plein, dit in het kader van de Vredeswe De dienst begint om zeven uur. Spreker is prof. dr. H Verdonk, hoogleraar aan de universiteit van Amsterd Als (Hervormd) theoloog houdt hij zich met name bt met ethische vraagstukken. Pastoor F. Somerwil, vooi ter van de Raad van Kerken geeft als liturg leiding aan dienst Muzikale medewerking wordt verleend door koor van de St Jozefskerk onder leiding van Rien Calis organist Wim Landsman. Reanimatie-avond De werkgroep Reanimatie Rijnsburg wil maande avond vanaf acht uur polsen of er ln Rijnsburg belai stelling bestaat voor een reanimatiecursus (hartmas ge, mond-op-mond beademing). In de zaal achter c. Centraal wordt die avond een voorlichtingsfilm 'P of live' over reanimatie vertoond, verder zal FJ. Leest van de Nederlandse Hartstichting Informatie ven over de mogelijkheden van zo'n cursus. Ruilbeurs De Nederlandse Vereniging 'De Verzamelaar' heeft vt maandag weer een gezellige ruilbeurs op het program staan. Die wordt van half acht 's avonds gehouden in gebouw De Rank aan de Golfbaan in Noordwijk. Lec mogen gratis binnen en van de niet-leden betalen kim ren tot twaalf jaar twee kwartjes en volwassenen één g den vijftig entree. Informatieavond IKV In het kader van de Vredesweek '81 houdt het Interkt kelijk Vredesberaad (IKV) maandag een in format avond in 'De Bron' aan de Troubadoursweg in Alph\ aan den Rijn. Tijdens de bijeenkomst, die om acht u begint, zal arts Dick van Ruijven een inleiding houd over bet gebruik van kernwapens. Daarna geeft luel macht-kapitein M. Stelling zijn visie over oorlogsreé en vervolgens verzorgt het IKV-cabaret een optredt Na de pauze wordt er gediscussieerd over de door sprekers gehouden lezingen. Goederen veiling Muziekvereniging DSS houdt morgen in het Dorpsht van Aarlanderveen een goederenveiling. De muziekvert ging bestaat ruim 54 jaar en de drumband 25 jaar. Ter ge genheid van dit jubileum is de drumband in het nieuw j stoken, wat de vereniging in de rode cijfers dreigt te bn gen. Vandaar dat vanaf acht uur morgenavond een veili ten bate van de verenigingskas wordt gehouden. Op veiling worden vele gebruiksartikelen, levensmiddel wijnen, planent en bouwpakketten bij opbod verkocht Huldiging Mevrouw C. Honout en de heer Th. van Egmond zi gisteravond tijdens de jaarvergadering van de EHÊ vereniging afdeling Aarlanderveen gehuldigd vanij ge bun respectievelijk 40- en 25-jarig lidmaatschap. 1 heer Van Egmond kreeg uit handen van voorzitter I Groen in 't Wout de dr. C.B. Tilanus jr. onderschi deing. Aan mevrouw Honout werd het erelid schap van de vereniging verleend. CDA zoekt kader Het Alkemadese CDA is op zoek naar personen die act willen meedenken in de gemeentelijke politiek. Dit zo) naamde kader zou het fractieberaad en de commissieveri deringen bij moeten wonen ter ondersteuning van de hl dige raadsleden. Vrolijk opent gebouw waterschap lijk, commissaris van de ko ningin in Zuid Holland, opent vrijdag 25 september het nieuwe kantoor van Wa terschap 'De Aarlanden', aan de Aardamseweg in Ter Aar. Het Waterschap waarfl onder meer de gemeentel Aar, Nieuwveen, Woubr Leimuiden en Rijnsaterw vallen was voorheen tijc gehuisvest in het Ter l gemeentehuis. Het nieuw douw is officieus in gel genomen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4