mmm Speelterrein voor Voorschotense jeugd fleer woningen in nieuw es temming splanRoomburg Woningbouw in Lisserbroek Sassenheimse jeugdnatuur- wacht floreert 16 per gram legitimatie verplicht. Botsing op Zandslootkade Twee ton tekort voor restauratie plannen Wassenaarse pastorie 6k de weg naar perfekte ambiance >or uw diner of |:eptie! LEIDEN^ zijn de smaakmakers van de befaamde culinaire en speelse happening, waarbij vooral de kinderen keizer zijn. IEDER WEEKEND Kinderjuf aanwezig Muzikale omlijsting Huug Rosman GRATIS ZWEMMEN MIDGET GOLF BINGO SJOELEN TAFELTENNIS ANDERE FACILITEITEN: TENNIS (bulten en binnen), BOWLING WHIRLPOOL SQUASH Volwasnnan 35.-p.c. Kinderen/ 15.-p.c.(t/m 12 jaar) Kindaren tot 4 jaar gratia. Inlichtingen: Mar ja van Rijssel, 071-769310 SLOOPGOUD Van Ruiten Antiquair Kort Rapenburg 12 Leiden. Politiebureau morgen dicht LEIDERDORP Het groeps- bureau van de rijkspolitie in Leiderdorp aan de Hoogma- denseweg is morgen tussen twaalf en acht uur gesloten voor het publiek. Dit houdt verband met de feestelijke o- pening van het gebouw. Voor politiezaken is het bureau wel telefonisch bereikbaar op het gewone nummer: 411421. Hofdijckschool viert feest OEGSTGEEST Mejuf- frouw A. Seinstra vierde gisteren het feit dat zij veertig jaar in het onder wijs werkzaam is. Vori ge week was er reeds feest op de christelijke Hofdijckschool aan de Oegstgeestse Hofdijck. Maar liefst 180 kinderen kwamen 's morgens hun „juf" van huis afhalen en ging in optocht naar school. Van de veertig jaar dat zij in het onderwijs werk zaam is „staat" „juf" Sein stra vierentwintig jaar voor de klas in de Hof dijckschool. Gisteravond was er te harer ere een feestelijke receptie die door vele ouders bezocht werd. Voorafgaande werd de jubilaresse toegespro ken door de voorzitter van de oudercommissie, de heer Labordus. Namens het team, oudercommissie en bestuur overhandigde de heer Labordus mejuf frouw Seinstra een gouden ketting met granaat. Het hoofd van de school, de heer Oostenbrugge overhandigde de jubile rende „juf" een fraai foto boek dat in dank werd aanvaard. Daarna kwa men velen de feestelinge de hand schudden. Geboren: Chantal, d. v. M. Groene-, veld en E. Witte. Marja H.G.. d. v. J.C. Blokker en G.M. van der Putte. Gehuwd: J.P.J. Hoogervorst en M. Ei kelenboom. Overleden: L.C. Kriek, J.M. Hoelen. Wakersduinschool een feit De ruim driehonderd leer lingen van de lagere Prin ses Marijkeschool en de Beatrixschool voor kleu ters hebben gisteren Noordwijk duidelijk ge maakt dat zij voortaan bij elkaar horen. De scholen wonen al enige jaren on der éèn dak aan de Hoog- wakersbosstraat en ook onderwijskundig was de samenwerking al ver ge vorderd. Gisteren werd dat officieel gemaakt met de onthulling van een nieuwe naam voor de christelijke basisschool: de Wakersduinschool. Op het schoolplein bezegel den de leerlingen dat feit met een gezamenlijk ge zang la Farce Majeur. Vervolgens trok de stoet door het dorp. zodat nu heel Noordwijk van het feit op de hoogte is. PORSCHOTEN De heer K. Snieder, hoofd ftn de beplantingsdienst in Voorschoten ont- puwde gistermiddag de plannen voor een *euw speelterrein voor de jeugd aan de Leidse ls Noord. Hij deed dat voor een zeer jeugdig «bliek. De aanleiding was een brief die vier pwoonstertjes van de Leidseweg in november Rn burgemeester Cannegieter hadden geschre- en. Daarin hadden zij gepleit voor de snelle anleg van een speelterrein en ook veel sugge- Ues gedaan voor de inrichting ervan. De bur- gemeester schreef een brief terug waarin hij be loofde de zaak te zullen versnellen. Ook gaf hij daarmee gehoor aan de wens van de jongens uit de buurt, die een voetbalveldje willen heb ben. De dames Esther, Evelien, Yvonne en An- gelique en de twee heren Bal en Pauw-Kraan zagen gistermiddag hun inspanningen beloond. Veel van hun suggesties waren ook daadwerke lijk in de plannen verwerkt Na afloop werd nog even een glaasje limonade gedronken op de goede afloop. Met de spelmogelijkheden in het betreffende ge deelte van de wijk Noord-Hofland is het nu nog armzalig gesteld. De jeugd moet zich behelpen met de trottoirs van de Leidseweg. De gemeentelijke plantsoenendienst gaat daar op korte termijn ver andering in brengen. Het speelterrein zal gaan verrijzen op het voormalige landje van Duiven voorde aan de Leidseweg, een stuk grond van 100 bij 30 meter. Daar zal voor de jongens een trap veldje worden aangelegd met twee doeltjes waar ze naar hartelust kunnen voetballen. Verder komen er een zandheuvel, eén klimtorentje, een kruip- heuvel, een tenniswand, basketbalringen, een ste nen tafeltennistafel, een klimbaan en een rol- schaatsbaan. Het miniatuur sportcomplex wordt verder voorzien van zitgelegenheid. Tegelijkertijd met de aanleg van het speelterrein worden nog wat voorzieningen gemaakt om de nabij gelegen Korte Vliet wat beter te bereiken, bijvoorbeeld ivoor jongeren die met de rubberboot wat willen 'gaan varen, maar ook voor ouderen die willen gaan vissen. De plantsoenendienst zorgt vanzelf sprekend ook voor de nodige aanplant, zoals strui ken die de ballen moeten tegenhouden. Ook met de aangrenzende bewoners zal rekening worden gehouden. Er zal geen hoge uitzichtbelemmerende plantengroei worden neergepoot. De werkzaamhe den zullen wel nog enige tijd in beslag nemen. Verwacht wordt dat het speelterrein begin volgen de jaar, nog voor de zomervakantie in gebruik kan worden genomen. 'QJO LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1981 PAGINA S Twee auto's totaal vernield en de bestuurders ervan bij na op de vuist. Dat was het resultaat gisteren van een aanrijding op de verlengde Zandslootkade in Voorhout. Een 36-jarige Voorschotenaar wilde op de weg keren om in de richting Sassenheim te gaan. Op het moment dat hij daartoe een poging waagde, verscheen uit die richting een 21-jarige automobilist uit Voorhout. Die probeerde wel nog te remmen, maar reed toch op de linkervoorkant van zijn tegenligger in. Beide voertuigen waren dusdanig vernield dat er een takelwagen aan te pas moest komen om ze weg te slepen. De bekvechten de bestuurders konden worden gekalmeerd door de in middels gearriveerde politie. rentzkade een brug voor het verkeer over het Rijn-Schiekanaal te leggen. De bewoners waren bang voor sluipverkeer in de wijk. De nu voor gestelde oplossing werd mogelijk nadat de mi nister de bestemming autosnelweg van Rijks weg 11-Oost enkele maanden geleden wijzigde in autoweg. De nieuwe aansluiting met de A4/rijksweg 11 wordt grotendeels in de Crones- teinpolder gerealiseerd. Daarvoor zal een via duct over de spoorweg Leiden-Alphen worden gebouwd. De al eerder voorgestelde fietsers- en voetgangersbruggen over het Rijn- en Schieka- naal ter hoogte van de Melchior Treublaan en het van Vollenhovenplein zijn in het plan ge handhaafd. De eerstgenoemde brug is ook be doeld voor het openbaar vervoer. De kosten van dit plan bedragen 19 miljoen gulden. Om dat de aansluiting met de Hoge Rijndijk is ver vallen, wordt verwacht dat de verkeersdruk op de Europaweg en op de wegen van Leiderdorp naar Leiden toe zal nemen. „Daar de parallel weg door Roomburg in beperkte mate de huidi ge aansluiting Hoge Rijndijk/A4 vervangt zal ook deze weg drukker worden", zo schrijft het ontwerp-bestemmingsplan. In afwachting van het totstandkomen van de nieuwe ontsluiting op A4/rijksweg 11 de bouw hiervan duurt al ruim vier jaar wordt een tijdelijk afrit gebouwd ter vervanging van de huidige afrit bij de Hoge Rijndijk. Deze tijdelijke aansluiting maakt het mogelijk met de bouw in Roomburg te beginnen, voordat de definitieve aansluiting is geconstrueerd. Rijkswaterstaat stemt met deze plannen in. Om geluidsoverlast van de A4 zoveel mogelijk te beperken wordt een scherm langs de wijk geplaatst van drie meter hoog. In het huidige ontwerp-bestemmingsplan wordt rekening gehouden met de bouw van 970 wo ningen en dat is meer dan werd verwacht. Dit komt omdat er minder grond voor de ontslui ting behoeft te worden afgestaan, waardoor deze voor woningbouw gebruikt kan worden. Het accent komt te liggen op de kleinere wo ningen (55%). De gemeente hoopt in 1983 te gaan bouwen, maar het is zeer de vraag of dat haalbaar is. „Of we 1983 halen is een nog onge wisse zaak," aldus wethouder D. Tesselaar van volkshuisvesting. De financiële situatie van het rijk speelt hierbij een belangrijke rol. Wethou der C. Waal van ruimtelijke ordening is daar entegen „optimistisch" over de financiering en uitvoering van het plan. In Roomburg wordt grond gereserveerd voor de bouw van twee basisscholen. Voor het ge bied Matilone bestaan plannen er een open lucht-museum in te richten. Het gebiedje werd op de monumentenlijst geplaatst omdat zich in de grond overblijfselen van het Romeinse fort Matilone en een middeleeuws klooster bevin den. Het gebiedje wordt één van de belangrijk ste archeologische monumenten in ons land ge noemd. De realisatie van een openluchtmuseum valt overigens niet binnen 10 jaar te verwach ten. IJK Directeur Wil- lei de Jong van de Netten- /cjiek 'De Noordzee' heeft iorgen uit handen van 'emeester mr. C.A. Bos koninklijke onderschei- ontvangen. Hij kreeg medaille in goud ver ten aan de Orde van je Nassau wegens zijn ■ig dienstverband bij de iek. ;n aantal jaren in de vis- op zee te hebben gewerkt, n de heer De Jong in 1941 lettenfabriek binnen. Hij in 1955 op van medewer- tot bedrijfsleider en werd 160 directeur. Het is de be ing dat de jubilaris woens- tijdens een personeels- ïkomst door het bedrijf fofat gehuldigd. [aarde gewond IORSCHOTEN Een 72- ige wielrijdster uit Voor- ?bten is gisteravond rond negen gewond geraakt °^e kruising Leidseweg- "bmpweg. v, 'at 'O^erd aangereden door een menauto, bestuurd door ■jarige Leidenaar. De is behandeld in het i lemisch Ziekenhuis. Zij onder meer een hoofd- op. LISSERBROEK Zeer waarschijnlijk wordt bin nenkort gestart met de uit breiding van het woningbe stand in Lisserbroek. In ok tober wordt begonnen met het bouwrijp maken van grond. De eerste woningen zullen dan begin 1983 kun nen worden opgeleverd. Dit staat onder meer te lezen verslag van de Lis- dorpsraad, die mor genavond zijn jaarvergadering houdt. Sprak het vorige jaar verslag nog van de bouw van 317 woningen. Volgens de laatste berichten zullen er 405 woningen in Lisserbroek kun nen worden gebouwd. De hobbyclub kan op een goed seizoen terugblikken. De belangstelling voor de diverse activiteiten was groot en hoog tepunten worden onder meer de open werkavonden, de kerstboomverbranding en de kinderclubs op woensdagmid dag. Voor het komend seizoen staan behalve de vorig jaar reeds gehouden activiteiten, dansles voor volwassenen en diverse creativiteitscursussen in dorpshuis „De 'Meerkoet" op het programma. De milieugroep kondigt in het jaarverslag nieuwe acties aan ter beveiliging van de Ring dijk. Ook zal men zich weder om sterk maken voor de aan leg van fietspaden, waar deze voor de veiligheid noodzake lijk zijn. Teleurstellend noemt de milieugroep de deelname aan de wedstrijd voor het op kweken van fuchsia's, die zij vorig jaar hield. Er werden 300 stekken uitgedeeld. Uitein delijk belandden er vijf op de prijsuitreikingsavond. De eer ste prijs van de tuinenkeuring ging naar de familie Van der Lans aan de Turfspoor. Behalve het jaarverslag komen morgenavond de plannen om tot uitbreiding van „De Meer koet over te gaan ter sprake. De schetsen zullen ter inzage liggen. Tevens komt de inrich ting van de voormalige kleu terschool als dependance van het dorpshuis aan de orde. SASSENHEIM De Sassenheimse jeugdnatuurwacht is een florerende instantie. De groep telt thans 175 leden. Dit staat te lezen in het jaarverslag van het comité jeugdna tuurwacht De jeugdnatuurwacht heeft het afgelopen jaar een beroep kun nen doen op 25 personen. Ook de vereniging natuur- en vogel bescherming Noordwijk liet zich niet onbetuigd. Zij zorgde voor drie deskundige gidsen bij de natuurwandelingen in en om Sas senheim. Op elk van de zeven basisscholen is er een leerkracht belast met het contact tussen de jeugdnatuurwacht en de school. In elke school is een speciale brievenbus van de jeugdnatuur wacht, waarin de leerlingen berichten kunnen deponeren. Te vens kan het comité jeugdnatuurwacht er berichten aan de leer lingen op kwijt. Burgemeester Kret installeert donderdag 1 ok tober in „Ontmoeting" weer nieuwe jeugdnatuurwacht.ers. pEN Door een nieuwe ontsluitings- ;id te creëren is er in de toekom- wijk Roomburg meer ruimte ontstaan woningbouw. Zoals de plannen er nu i wordt Roomburg ontsloten via een ïlel aan de A4 lopende weg. Aan de ene wordt deze weg aangesloten op Rijks- [ll/A4, aan de andere zijde wordt een op de Hoge Rijndijk gereali- knooppunt Hoge Rijndijk-A4 te vervallen. Het verkeer op de nu Eette Hoge Rijndijk zal hierdoor af- verwachten B en W. In Roomburg 970 huizen worden gebouwd. rÉ ïfstal uit •enzinèstation •cPRDWIJKERHOUT bedrag vqn 700 gulden ïn dieverm gisteravond gemaakt bij een benzine- on aan de 's Gravendam- :g. De daders deden een 5p in de kassa en sloegen t op de vlucht. De inge- kelde politie heeft hen 2 meer kunnen achterha al ierschciding WASSENAAR De Pastorie aan de Schoolstraat in Wassenaar wordt geres taureerd. Dat wil zeggen wanneer de resterende twee ton op tafel kan wor den gelegd. Met het oog op dit tekort wordt morgen een veiling met kunst en antiek gehouden in het Dorpscentrum. De restauratie, die 820.000 gulden kost, Bij de restauratie van de Pastorie aan de Schoolstraat in Wassenaar zijn al tal van oudheidkundige zaken aangetroffen. waarvan 620.000 gulden wordt gesubsi dieerd door Rijk, provincie en gemeente is al begonnen. Bij de restauratie in en om de pastorie zijn veel oudheidkundige vondsten gedaan, het gaat om scherven, kapotte vazen, bordjes en ander materiaal. In de pastorietuin zijn verder ook een groot aantal putten gevonden. De functie daarvan is nog onbekend; men vermoedt dat het gaat om waterputten en verzamel- bekkens. Na het voltooien van de restauratie, over ongeveer een jaar, betrekt waarschijnlijk een dominee het pand. Mogelijk wordt van de pastorie een museum gemaakt. Er bestaat in Wassenaar nog altijd geen expo sitie-ruimte voor oudheidkundige voor werpen. jcollege is hiermee tegemoet gekomen aan ezwaren die door de bewoners van de Bur- rgiester- en Professorenwijk tegen één van J^jjirianten in het oorspronkelijk plan werden iffliend. Zij waren het niet eens met het plan i rijk te ontsluiten door ter hoogte van de Lo- ninklijke -Restaurant .DUINOORD"

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5