Verlangens krakers onredelijk Nieuwe brandweergarage in Nieuwveen geopend GEMEENTE VOORSCHOTEN REAGEERT OP KRAAKACTIE Tweede sporthal in Alphen officieel open Reconstructie van Eisenhowerlaan kost ruim één miljoen Bliksemactie Casa Ma ter na zeer geslaagd REGI0(J0UR)NAAI REGI0U0URINAAL LEIDSE COURANT MAANDAG 14 SEPTEMBER 1981 PAGIN Woning opnieuw gekraakt dag op zondag opnieuw gekraakt. Vermoe delijk door dezelfde jongeren die vorige week de kraakactie pleegden. De eerste VOORSCHOTEN De woning 't Wedde keer werden vernielingen aangericht. De 7 in Voorschoten is in de nacht van zater- politie heeft nog niet direct ingegrepen. VOORSCHOTEN De gemeente Voorscho ten is het niet eens met de grieven die naar buiten zijn gebracht door een aantal jonge ren, die een kortstondige kraakactie hebben uitgevoerd in de nacht van 8 op 3 september. Volgens de jongeren, die de leegstaande wo ning 't Wedde 7 enige tijd in bezit namen, doet de gemeente onvoldoende aan de leeg stand en de huisvesting voor jongeren in Voorschoten. Volgens de krakers staan er in Voorschoten 300 woningen leeg tegenover €00 geregistreerde woningzoekenden. De wo ningen in 't Wedde staan al ongeveer twee jaar leeg. Volgens de jongeren is er sprake van speculatie, niet alleen in 't Wedde maar ook voor wat betreft de leegstaande huizen aan de Willem Barentzlaan en de De Ruy- tersingeL Volgens de krakers zou de gemeente Voorscho ten de leegstaande woningen moeten vorderen, de leeftijdsgrens voor inschrijving als woning zoekende moeten verlagen en de jonge Voor schotenaren, zodra ze de leeftijd bereiken waar op ze zich kunnen laten inschrijven, daarop at tent maken. Volgens het Voorschotense college kan er niet dergelijke misstanden te voorkomen is wel erg worden gespeculeerd met woningen die leeg- simpel gesteld. De Leegstandswet wordt bin- staan als gevolg van de ingezakte koopwoning- nenkort landelijk ingevoerd", aldus B en W markt. Van het complex woningen aan de De van Voorschoten. Volgens het college beseffen Ru- lytersingel is onlangs de laatste verkocht, de woningzoekenden wel degelijk dat ze zich •Idt het college. „Wanneer woningen gevor- snel moeten laten inschrijven en weten ze ook derd zouden worden via de zeer langdurige en moeizame procedure zou een huurprijs moeten wanneer dat kan, namelijk als ze achttien jaar worden en tenminste twee jaar in Voorschoten worden betaald die ver boven de huursubsidie- wonen. Met een persoonlijke benadering wor- grens van 630 gulden per maand ligt, een be- den volgens burgemeester en wethouders al- drag dat de geregistreerde woningzoekenden in leen maar verwachtingen gewekt, die niet of de regel niet kunnen opbrengen. Het verwijt pas op lange termijn kunnen worden waarge- dat de gemeente meer zou moeten doen om maakt Valpartijen bij Ronde van Voorhout VOORHOUT Het optre- den van de Big Band Bol lenstreek is zaterdag tijdens de najaarsfeesten min of meer in het water gevallen. Na twintig minuten moest de band het veld ruimen voor de regen. De wielerfa naten daarentegen gingen 's middags flink tekeer, waardoor ook menige ren ner ten val kwam. Harry Vrijburg was het enige slachtoffer dat naar een zie kenhuis werd afgevoerd met een gewonde kin. Tijdens de ronde voor vetera nen en liefhebbers scheen het zonnetje volop. Hieraan deden 82 renners uit heel Nederland mee en winnaar werd Cor Leunis uit Zwanenburg. In deze ronde waren er twee uit vallers: R. Noordermeer uit Zwanenburg liep diverse schaafwonden op toen hij in botsing kwam met Joop Stan- deart uit Rotterdam. De fiets van de Rotterdammer werd daarbij totaal vernield. In de Ronde van Voorhout zelf waren er ook verschillen de renners die in aanraking kwamen met het asfalt. Aan deze ronde deden 53 wielren ners mee, onder wie zeven da mes. Bij de heren won Kees Zwetsloot, met op de tweede en derde plaats Martien van der Vlugt en J. van der Kan. Bij de dames werd het eretrio gevormd door Jose Warmer dam, Lidy Angevaare en Ma rieke Huyts. VOS-Zoeterwoude van start ZOETERWOUDE De Stichting VOS-Zoeterwoude opent woensdag 16 septem ber het winterseizoen met een bijeenkomst in de Sja- loomschool aan de Veld zichtstraat Op deze bijeen komst die om acht uur be gint zorgt het vrouwencafé voor de nodige gezelligheid door passende muziek te la ten horen en koffie met koek te serveren. De Stich ting VOS zal tevens infor matie verstrekken over drie activiteiten. Op de eerste plaats is dat de P.V.V. hetgeen betekent Poli tieke Vorming van Vrouwen. De cursus is bedoeld voor vrouwen die eens wat nader willen praten over „politiek" zoals die in het dagelijkse le ven voorkomt. Het gaat dus in eerste instantie niet om partij politiek maar om politiek zoals die bij de alledaagse bezighe den om de hoek komt kijken. Daarbij komen aan de orde vragen als wel of geen kinde ren, wel of geen baan en wel ke school kies je voor de kin deren. Voorts is er de VIDO-praat- groep. VIDO betekent Vrou wen in De Overgang en de praatgroep heeft tot doel sa men te praten over moeilijk heden maar ook de mogelijk heden in deze nieuwe levens fase. Het aanvaarden van het feit dat men ouder wordt is voor veel vrouwen heel moei lijk. Het gevoel van nutteloos te zijn als de kinderen op ei gen benen staan is dikwijls nauwelijks te verwerken. Door samen te praten over de Eroblemen zullen de vrouwen emerken niet alleen té staan in deze periode. Tot slot is er de VOS-cursus: Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. In groepsver band wordt dan gesproken over onderwerpen die de deel neemsters aan het gesprek zelf kiezen. Bijvoorbeeld rolverde ling tussen man en vrouw, op voeding, verslaving enz. Voor nadere inlichtingen en opgave kan men zich in verbinding stellen met Puck Felkers (tel. 1160), Lia Groen (tel. 2770) of Gera Meuleman (tel. 2626). Herbenoeming burgemeesters Katwijk en Alkemade STREEK Twee burgemees ters in de streek zijn opnieuw voor zes jaar benoemd. Drs. P.J. Bolten (CDA) blijft eerste burger van Alkemade en voor mr, C.A. Bos (CDA) geldt, het zelfde in Katwijk. Het ministe rie van Binnenlandse Zaken heeft dit Koninklijk Besluit bekend gemaakt. Beide burge meesters zijn per 1 oktober herbenoemd. NIEUWVEEN De gemeente Nieuw veen is sinds zaterdag een fraaie brand weergarage rijk. Het complex aan de Hogendijk werd met behulp van de plaatselijke brandweerwagen geopend met het aan stukken rijden van een met pakpapier beplakte toegangsope ning, nadat burgemeester G. J. van der Kroft daarvoor radiografisch een op roep afin de chauffeur van de wagen had gegeven. De Nieuwveense brand weer, die zaterdagmiddag „open huis" hield, presenteerde tegelijkertijd de nieuwe uniformen voor de manschap pen. Met deze nieuwe brandweergarage is de Nieuwveense brandweer „up to date". Drie jaar geleden kon een nieuwe wagen in gebruik worden genomen, en nu vol doet de plaatselijke vrijwillige brandweer aan alle daaraan te stellen eisen. In zijn openingswoord memoreerde de heer Van der Kroft de lange voorgeschiedenis. De Nieuwveense spuit was vroeger een plaatsje toebedeeld binnen de muren van het gemeentehuis. In 1949 werd voor ruim veertigduizend gulden bij het "gemeente huis een stalling ingericht De eisen die aan een brandweerapparaat gesteld mo gen worden noodzaakten tot het zoeken van een optimale inrichting. Men meende die vier jaar geleden gevonden te hebben in de oude ruimte van de sportvereniging „Quick". Nieuwbouw bleek echter beter en door middel van grondruil kon het complex aan de Hogendijk in eigendom verkregen worden. Precies een jaar gele den voteerde de raad een krediet van 176.000,- waarna begin deze maand schoorvoetend een aanvullend krediet van 80.000,- werd verstrekt Nadat de wagen enkele meters de nieuwe De brandweerauto rijdt de nieuwe garage open. garage was binnen gereden gepaard gaand met het gebruik van de tweetonige hoorn droeg burgemeester Van der Kroft het onderkomen over aan comman dant Versteeg. Deze ging in op de goede plaats in de gemeente Nieuwveen die de brandweer nu gekregen had. Hij sprak woorden van dank aan al diegenen die bij de bouw ervan betrokken waren. Diverse sprekers voerden het woord: plaatsver vangend commandant Mienes namens de personeelsvereniging, de Ter Aarse com mandant Blok namens de regio Rijnland en de heer Van der Hoorn, de Leimuiden- se commandant, namens de sub-kring Al phen aan den Rijn. De groepscommandant van de Rijkspolitie Leppink memoreerde de samenwerking tussen de brandweer en de politie, waarbij hij aan het adres van de brandweer zijn respect betoonde. Het nieuwe brandweerkomplex van Nieuwveen gehuisvest in de voormali ge loodsen van een aannemersbedrijf is een ware aanwinst voor de dorpsgemeen schap. De manschappen beschikken er over alles wat zij ncxlig hebben voor een optimaal functioneren. Zo heeft men er een plaats voor het onderhoud van de voertuigen, een instructieruimte, een aparte kantoorruimte voor de comman dant en zelfs een barretje behoort tot de huisvesting. Onder toeziend oog van burgemeester Paats geeft wethouder Goedhart de eerste opslag ALPHEN AAN DEN RIJN Met een volleybalopslag door de wethouders J. J. Goedhart (sport), en L. Kleingeld (on derwijs), werd zaterdagochtend de nieuwe sporthal „Arena" officieel in gebruik genomen. Sinds 1978 is Alphen in de weer om een tweede sporthal te krij gen. Uit een nota van de sportstichting is duidelijk gebleken dat er dringend een hal podig was voor binnensport De zaalsport verenigingen zitten met ellenlange wachtlijsten. De Alphense smeekbede sloeg aan bij het ministerie en Alphen kreeg toe stemming om een sportaccommodatie te bouwen. In verband met de kosten en de planning voor het gebruik zou de hal gelijk gebouwd worden met de openbare scholengemeenschap Alba- nianae. Deze school zou echter pas na 1981 gebouwd worden. De bouw van de sporthal kon echter volgens velen geen uitstel velen. Het rijk gaf daarop te kennen dat als Alphen meteen kon beslissen over de bouw er direct gestart kon worden. Deze raadsbeslissing duurde de hele nacht en ging de geschiedenis in als de „nacht van Alphen", met als resultaat zaterdag de officië le opening. De Alphense sportstichting en de sportraad hadden voor deze dag de handen in elkaar geslagen en gezorgd dat er voor de ver enigingen en leerlingen van Albanianae demonstraties gegeven zouden worden. Er was volleybal, badminton, handbal, korfbal, zaalvoetbal en gymnastiek. Leden van de sportstichting en de sportraad spraken de verwachting uit dat in de toekomst de sa menwerking met de school zo goed zal blijven en dat alle ge bruikers van de hal altijd bereid zullen zijn voor gezamenlijk overleg over het nuttig en recreatief gebruik van de zaal. De hal is van binnen voorzien van het nieuwste materiaal. Zo verdwijnen de palen voor evenwichtsbalken en dergelijke in de grond, klappen basketbalkorven automatisch in en is er een elektronisch scorebord. Voor de inwendige mens kan gezorgd worden in de kantine die beheerd zal worden door een nieuwe „Stichting kantinebeheer Arena" en waarin leden van de vere nigingen „Flair" en „Zigo", badminton en de volleybalclub „Ridderveld" zitting hebben. Grandioos concert van „Liefde voor Harmonie ROELOFARENDSVEEN De door muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" ge organiseerde concertavond, zaterdagavond in de Veense veilinghallen, is een gran dioos succes geworden. Het concert werd gegeven om de uitbreiding van fanfare naar ma in zijn welkomstwoord aanhaalde, betekent dit dat er naast koperen blaas- en slagwerkinstrumenten, nu ook houten blaasinstrumen ten, zoals klarinetten, flui ten en een hobo, in de or kestbezetting zijn opgeno men. Deze omzetting heeft tevens tot gevolg gehad dat de vere niging gegroeid is naar 120 le den, waaronder 55 jeugdigen onder de 18 jaar. In de goed bezette gezellig gemaakte vei linghal barstte zaterdagavond een fantastisch brok muzikaal geweld los, waarover nog lang nagepraat zal worden. Het programma werd geopend door de K.L.M.-kapel die en kele uitstekende werken ten gehore bracht met als uitschie ter het werk „Moment for Morricone". Hierna was het de beurt aan „Liefde voor Harmonie" om nog eenmaal als fanfare het „Concert" van Josquin Baston te spelen dat direct erna door de nieuwe bezetting als har monie nogmaals ten gehore werd gebracht. Na een korte pauze werd het programma vervolgd met een optreden van Jachthoornkorps en Har monie van de organiserende vereniging. Hierna was het de beurt aan de K.L.M.-kapel en opnieuw de harmonie van „Liefde en Harmonie" om ge zamenlijk een aantal werken ten gehore te brengen. In de finale lanceerden beide korpsen in de volledige bezet ting, in totaal 200 man sterk, de werken „Swinging Horses" en de „Van Heutsz Mars"; de veiling stond te trillen op haar grondvesten. De algehele lei ding was zaterdagavond in handen van de heer Cornelis- sen die de mensen opriep om schriftelijk hun reacties in de daarvoor bestemde bus te de poneren. Enkele reacties hier uit luidden: „voor herhaling vatbaar", „fantastisch", „graag elke maand herhalen", „on wijs" en „een tien met een griffel". Na het prachtige mu zikale vuurwerk werden en kele met droogbloemen opge maakte instrumenten bij op bod verkocht en deze vonden gretig aftrek bij het publiek. Leidse zwemmers goed in vorm (Van onze zwemmedewerker) LEIDSCHENDAM Afge lopen weekeinde zijn de zwemmers en zwemsters van de Leidse verenigingen na een vrij lange rustperio de weer van start gegaan. In dit eerste weekeinde bleek een groot aantal zwemmers al weer goed in vorm te zijn. Het beste bewijs hiervan was het kringrecord van de meisjes van LZ'86 (onder 12 jaar) op de 4x50 vrij. De ploeg, bestaande uit Yvon ne de Kier, Yvonne Flippo, Annemarie v.d. Lugt en An- nemarie Knot kwam tot een voortreffelijk kringrecord (2.15.5). Ook de Zijl/LGB zwemmers Haasnoot, Kerk vliet en Laterveer gaven blijk al vroeg in vorm te zijn via persoonlijke records. Reinier Haasnoot finishte in 1.14.0 op de 100-school voor jongens on der 16. Bij de meisjes onder 12 kwamen Jolanda Laterveer en Ingrid Kerkvliet resp. tot 1.11.2 en 1.11.7. Uitslagen Leidschendam: 100-school. dames: 3 Miriam Hagendijk 1.27.6, 3. Silvia Bakker 1.31.7. Idem jongens onder 14: 3. Vincent van Duyvebode 1.27.5. 100-vlinder heren: 1. J. Kets 1.08.7. 100-rug jongens onder 16: 1. Wim v. Mil 1.11.3, 3. Michel v.d. Zeeuw 1.14.0 4x50 vrij est. jongens onder 12; LZ'86 2.15.6 idem meisjes onder 14: 1. Sylvia Bakker 1.18.5 (Sil via Bakker is uitgenodigd voor de se lectietrainingen voor de Nederlandse ploeg) idem jongens onder 14: 1. Gijs- bert v.d. Leeden 1.09.5. 100-vrii jon gens onder 10:2. Bas Willemse 1.23.2. 100-school heren: 1. Wilco v.d. Zeeuw 1.14.8. 200-wissel meisjes onder 12: 1. Yvonne Flippo 2.57.9. 3. Annemarie van de Luyt 3.05.6. Idem jongens on der 12: 1. Hans v. Hees 2.50.4: 2. Mar co Mulder 2.59.0. Eindstand van de 5- kamp: 1. LZ'86. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeenteraad krijgt van B en W een voorstel om 12 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van de Eisenhowerlaan. De laan moet tussen de Concertweg en de Burgemeester Slot- singel worden opgehaald in verband met de toekomstige doortrekking naar de Zegerbaan. De Herenweg zal dan wor den afgesloten, zodat het verkeer dan de Eisenhowerlaan- Zegerbaan moet gaan volgen. De constructie van de Eisen- de begroting van 1982. howerlaan is nu te licht In- -B en W vragen nu al het kre- dertijd is daarvoor gekozen diet omdat de reconstructie omdat in de wijk Ridderveld voltooid moet zijn voordat de nogal veel verzakt. Nu is een Zegerbaan af is. B en W hopen steviger wegdek noodzakelijk dat de raad in oktober het omdat in de toekomst veel voorstel goedkeurt, zodat het zwaar verkeer over deze route komend voorjaar met de zal volgen. De kosten ervan werkzaamheden kan worden worden ten laste gebracht van begonnen. ZOETERWOUDE „Tien duizend' gulden, dat moet kunnei*" was het motto van de bliksemactie die werk groep Casa Materna de afge lopen dagen in Zoeterwoude heeft gehouden. Dat bedrag was nodig om een aantal ge zinnen in Italië te helpen bij de start van een nieuw be staan. En het is gelukt Nadat de huis-aan-huis collec te reeds 5.500,- had opge bracht werden zaterdag tien tallen klussen opgeknapt. Het aanbod was zelfs zo groot dat de leden van de werkgroep enkele straten tot een volgend keer moeten bewaren. Naast de vele schilderwerken, ramen en auto's wassen moesten di verse honden worden uitgela ten en een Casa Materna-gan- ger moest zelfs met een baby gaan wandelen. Een probleem was dat uiteraard niet want slechts het goede doel telde. Het uiteindelijke resultaat van de klussendag was verrassend: vier mille. Voorts kwam nog een gift binnen van 750,-, zodat het streefbedrag ruim werd gehaald. Aquarellen Cretha Aerts, Ad Kroese en Arnold Nlessen t hun aquarellen tot en met 27 september in huys in Nieuwkoop. De expositie is op werkdagen haJve maandag) geopend van twee tot vier uur. 's 2i terdags is de tentoonstelling tussen elf en drie uur h bezoeken. De toegang is gratis en het is mogelijk l tentoongestelde werk te kopen. Lustrum Het zendstation van de Nederlandse Vereniging van Zent amateurs, de VERON, viert vandaag zijn vierde lustrui^ Twintig jaar geleden vond de eerste uitzending plaats van uit de toren van de Sikkens Lakfabrieken. Vanuit dezelfL toren werd 31 juli de duizendste uitzending verzorgd tei behoeve van zendamateurs (geen 27 MC'ers) in binnen- e buitenland. Najaarsfeesten De najaarsfeesten in Sassenheim worden vanavond on acht uur voortgezet met een klaverjasavond bij 'Ceti en Ineke'. Diezelfde avond is er om acht uur in 'Oat moeting' een sim ultaan-dam wedstrijd waarbij simul taan-dammer De Jong uit Haarlem iedereen uitdaagt Vervolgens is er dinsdagmorgen tussen tien en twaali uur een vaartocht voor kleuters over de Kagerplassci en is er voor de 65+'ers om twee uur een viswedstriji in bet park. Parapluhangen Drie dagen worden er in Sassenheim wedstrijden paraplu- hangen gehouden. Dat gebeurt in het kader van de na jaarsfeesten. Morgenavond beginnen de wedstrijden direct na de opening van het lunapark om zeven uur. Het hangen aan de regenschermen gebeurt tussen zeven en negen uut, Dinsdag begint er om acht uur vanaf de Molenstraat ooi een lampionoptocht. Op dezelfde tijd begint bij 'Cees en In eke' een bridge-drive. Tennisvereniging In Lisserbroek is men druk in de weer met het van dt grond krijgen van een tennisvereniging. Binnenkort zal men met de gemeente gaan onderhandelen en ook moeten er nog wat huishoudelijke zaken worden gen- geld. Een ander belangrijk punt is een naam voor dt vereniging. Denkhoofden worden verzocht goedt ideeën op te sturen naar A. van de Klauw, Lisserdijk 449. De inzender van de naam die gekozen wordt, ont vangt een waardebon van vijftig gulden voor sportar tikelen. Schaatscursus De IJsclub Zoeterwoude gaat een schaatscursus voor vol wassenen organiseren. Onder leiding van trainers van hel district Sassenheim, waaronder de Zoeterwoudse ijsclub ressorteert kunnen dames en heren deelnemen aan de cur sus. Deze wordt gehouden op de Ton Menken Ijsbaan ia Leiden en omvat twintig lessen van één uur per week Men kan leren schaatsen op maandag van 21.15 tot 22.IS uur, op woensdag van 18.30 tot 19.30 uur en op zaterdtf van 10.30 tot 11.30 uur. Opgave dient zo snel moge!ijki f geschieden bij Piet van Goozen, Zonnegaarde 27, tel. 24(h> Ten toonstelling Een tentoonstelling over recycling en het hergebruik van prod uk ten is tot eind deze week te zien in het in formatiecentrum van de Zaailing aan de Raadhuis straat in Alphen aan den Rijn. Recycling wil zeggen dat kant- en klare produkten worden teruggebracht tot\ oorspronkelijke grondstoffen om daarna weer te woiM den gebruikt Verder wordt getoond hoe afvalproduk-l ten opnieuw gebruikt kunnen worden. De tentoonstelt ling is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van tien tot vijf uur. Vrijdagavond is hij te bezoeken riu-l sen zeven en negen uur en zaterdag tussen tien en vier uur. Orgel-beiaard Het wekelijkse orgel-beiaardconcert wordt vanavond w^ gehouden in de Dorpskerk in Voorschoten. Medewerkiiï j verlenen Henk Walvaart, cantor-organist van de Dor kerk, Gerard de Waardt, stadsbeiaardier van Maassli Tholen en St Maartensdijk en het Voorschotens Kamer koor onder leiding van Rita Eriks. Op het programm staan werken van Bach, Franck, Buxtehude, Wagenaai, Guliani, Schütz, Fischer en Tsjaikovski. Het concert beginl om acht uur. Vlaaien De Commissie Jeugd onder Dak in Koudekerk organi seert deze week de vlaaienactie. Huis aan huis worden in Koudekerk en Hazerswoude Rijndijk vlaaien aan geboden die/8 en/10 per stuk kosten. Men kan kiezen uit acht soorten vlaaien, waaronder rijstvlaaien. De vlaaien, die besteld moeten worden, kunnen worden afgehaald op vrijdag 25 september in de Nederlands Hervormde Kerk van 19.00 tot 21.00 uur of worden op zaterdag 26 september aan huis gebracht De opbrengst van de actie is bedoeld voor de bouw van een nieuw kerkelijk centrum. Contributie omhoog De contributie van voetbalvereniging „Valken '68" uit Val kenburg gaat omhoog. Dit werd meegedeeld op een leden vergadering. Een en ander is het gevolg van de geringe be reidheid van de leden klusjes op te knappen. Er werd dan ook een commissie benoemd, die de krachten van de „doe- het-zelvers" onder de leden gaat bundelen. De heren Van tijen, Bey en Slootweg werden voor drie jaar herkozen. Molen viergang De achtste molenviergangwandeltocht, die het afgelo pen weekeinde in Aarlanderveen werd gehouden, is een succes geworden. In totaal 263 wandelaars meld den zich aan de start De routes voerden hen door het zeer fraaie polderlandschap van Holland Midden. De drie Sassenheimse sped tuinen Beatrix, Bijdorp en D.V openden zaterdag de najaart feesten, die de komende we^ in Sassenheim worden gehou den. Tussen tien uur en één werd er een tienkamp voj de jeugd gehouden. De de» nemertjes hadden plezier vod1 tien. De najaarsfeesten dur* tot en met donderdag en heb ben als hoogtepunt een wed strijd parapluhangen op dins dag-, woensdag- en dondf- dagavond.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4