IOK overklast LSRG HVS de gelukkigste in streekderby tegen MMO efhebber rüger derde in >orhout eidse schakers omen te kort Ml Lions sterk Avanti overtuigt tegen De Veluwe LEIDSE COURANT MAANDAG 14 SEPTEMBER 1981 PAGINA 19 lEN In de rugby ereklasse is DIOK derde compositieronde nog steeds ilagen. Gisteren werd in de Kikker- jr de volle winst gepakt om het te Rugby Gezelschap, dat met 213 onder ging. Echter niet zo eenvoudig uitslag zou doen vermoeden. Het toals gebruikelijk bij een derby, een maar vooral sportieve wedstrijd trden waarin de sterkste heeft ge nen. Beide teams hadden er echt zin dat maakte een ontmoeting tussen plaatselijke tegenstanders alleen attractief en spannend. rust had DIOK reeds een 90 voor lig doordat Ab Huisman een drietal Itys raak schoot. De Studenten maak- ogal wat fouten zoals off-side in line- en in de maul, terwijl zij zich tevens idigden aan „barging" in de line-out, het hangen aan twee tegenstanders zonder dat die in het bezit van de bal zijn. De goed leidende referee Don McColl had hier een uitstekend oog voor. Hoewel LSRG duidelijk voor de aanval had geko zen wisten de goed positie kiezende Gide on van der Born en Jan Louk Vrijenhoek de geelblauwe doellijn met correcte tac kles af te schermen. Direct na de pauze strafte Hans Siemens een buitenspelfout van DIOK af en bracht de stand op 93. Maar verder kwam Lei den niet en daar ook de vermoeidheid bij de Studenten een steeds grotere rol ging meespelen, was het eigenlijk wel bekeken. Maar DIOK kon meer en wilde meer. Twin tig minuten in de tweede helft wist Dick Al- tink het ovaal uit een scrimmage te verkrij gen en geroutineerd de try te drukken: 133. Huisman verzilverde de conversie en de Kikkepolderbrigade stond op 153. Daarna was het veelal eenrichtingsverkeer door het sterke voorwaartsenspel van Koemans c.s.; doch de goed verdedigende Diederick Renardel wist LSRG een ramp te besparen. Tien minuten voor het eind bracht flitsend samenspel van Hans Görtz en Kees Kloots wederom Altink in een scoringsrijpe posi tie (193). Ab Huisman bepaalde met een schop op de palen hierna de definitieve eindstand op 213. De nog steeds niet over een eigen veld be schikkende Bassets ploeg uit Sassenheim, zal ook dit seizoen voorlopig de thuiswed strijden bij zijn tegenstanders dienen te spelen. Gisteren werd in een aantrekkelij ke ontmoeting gewonnen met ÏB12 van de DIOK-reserves. Topscorer, voor de Bassets, was Ruud Vos met 8 punten, ter wijl Barry van Kesteren en Ton Meeuwis- sen voor de andere tries zorgden. Dirk Jan Straathof van LSRG tracht zich een weg te banen naar de try-lijn van DIOK. Jan Louk Vrijen hoek zal daar meer dan een stokje voor steken. N Swiftrenners uit >n en omstreken reden ikeinde aardige uitsla- bij elkaar. Vooral de itie van een kwartet elingen in een tijdrit opvallend genoemd in. Ook de Rijn-Bollen- competitie vond deze bij Swift plaats. oorhout behaalde Adrie ir de derde plaats in een rium voor liefhebbers en anen. Tegen het einde de koers viel het sterke in twee delen uiteen. In indsprint werd de Katwij- derde achter Cor Leunis Zwanenburg en nationaal fanenkampioen Jan van Horst. Paul Kooyman uit jfn werd vijftiende, ileidse ploegen reden het Sen Molen Toernooi", jdrit voor ploegen in en armenhuizen. De nieu- jen Overdevest, Ippel, 5sweij en Kouïs werden irasend zesde van de 45 «ti. Een opsteker voor clubkampioenschappen Nederland in Dronten, staande zaterdag. De lief- >ersploeg werd vierde, der Meer, Krüger, Kooy- en Dubbeldeman reden lometer in 34 min. 50 sec. amateurs Zwaan, Her- 5, Moerman, Klooster- Overdevest en Visser sn zeer pechvol. Lekke Jen, kramp e.d. wierpen loeg ver terug in het klas ent. De gecombineerde i; voor de clubkampioen en zal bestaan uit de eurs Hermans, Klooster- Moerman en Zwaan en ifhebbers Kooyman en WIELRENNEN cours van Swift, waar gisteren door een verzwakt veld de derde rit van de Rijn-Bollen streekcompetitie werd afge werkt. Dirk-Jan van Reek won bij de junioren voor Jan van Straaten, Karei Knijnenburg en Joris Zandbergen van Swift. Veteraan Aad Caspers liet clubgenoot Arie van der Burg en Gert Houtman van Avanti achter zich. Leo van der Niet en Martin SchalkerS waren de eerste twee ama teurs, gevolgd door Jacques Poot van Avanti. Ook bij de liefhebbers een zege voor De Bollenstreek. Gerrit Kleinveld liet clubgenoten Aad Klee- mens en Piet van der Velde achter zich. Slechts bij de nieuwelingen èen Swiftzege. Hans Bos was de snelste voor zijn clubgenoten Jan Zandstra en Caspar van der Meer. Nieuweling Gertjan Zwaan werd zesde in een criterium te Rotterdam. John Eradus werd met koppelgenoot Jerry De- leersnijder tweede in een kop- pelkoers op wielerbaan Ou denbosch. In een omnium werd de jonge Eradus zesde. Nieuweling-dame Arenka Era dus bezette de tweede plek in een omnium op dezelfde baan. Amateur Axel Hermans uit Katwijk werd na een zware koers in Emmen zesde in het Nederlands Kampioenschap voor studenten. Achter een kopgroepje van drie man (win naar René van IJzendoorn) bevond Hermans zich met nog vier man in de strijd om de vierde plaats. Piet de Groot uit Hazerswoude werd negen de. IEN Ondanks een goe- tart zijn de Leidse spe- bij het eerste open kam- nschap van DD niet op bvenste plaatsen geëin- Wim Heemskerk, Peter ke en Rinie Kuyf faalden iet beslissende moment, eindzege was voor de ie meester Klundt, die al )artijen winnend afsloot, iel Wind en Bruno Car- 'olgden op een half punt. rdse schakers zijn in Den niet veel verder geko- dan een goede start, al Wim Heemskerk (LSG) na een start met 4 uit 4 ïr terug. Tegen Klundt en pens kwam hij nog terecht £n gewonnen toreneind- Beide keren zag hij ech- tans zijn stelling te ver- ien, waardoor hij met 4 buiten de prijzen viel. kleine prijs was er wel de Philidorleden Peter ike en Rinie Kuyf. Met 4,5 eindigden zij op een ge- jde zevende plaats. Voor spelers had er meer in- iten. Peter Gelpke had in de slotronde tegen Bruno ear lier remise voor het grijpen. Met nog enkele minuten te spelen gaf hij echter te veel pionnen weg. Daarvoor had hij een goede stand tegen Ik Oei in remise laten verzanden. Rinie Kuyf liet zich al in de tweede ronde verrassen door Beekman. De derde partij, te gen Arie Werksma, bracht bij na totale uitschakeling. Tijd winst bracht toen redding. In de laatste ronde liet hij het toch weer afweten met een puntendeling tegen Enschedé. Erik van der Marei (2 uit 2), Joop Bakker (2,5 uit 3) en Tja- co Ossewaarde (3 uit 3) waren al eerder teruggevallen en ein digden tenslotte op respektie- velijk 3,5, 2,5 en 3,5 punt. Vergelijkbare totalen werden gescoord door Brunia (3,5), Sikkel (3), Wiebes (3), Van Loon (2,5) en Geertsma (3). Eindstand: Klundt 6; Wind en Carlier 5,5; Koppens, Balk en Van der Vliet 5. LEIDEN In de regionale eerste divisie eindigde het streekduel tussen de dames van MMO en HVS in een nip te 67 zege voor de ploeg uit Stompwijk. OASE stelde in deze klasse teleur door in eigen huis met 411 onder uit te gaan tegen De Treffers. In de tweede divisie herstel de Plantenhoek/Foreholte zich van de grote nederlaag verleden week tegen Snel- wiek uit Rotterdam. Tegen het eveneens Rotterdamse Actief werd het nu een klin kende 139 overwinning. Bij de heren in de tweede divisie behaalde het Leidse Olga- /Saturnus een ruime 1324 zege op Westlandia uit Naaldwijk. MMO kwam in het duel tegen HVS in de eerste rondgang nogal moeizaam op gang. Be ducht voor de klasse van HVS, durfden de Hoogmadese dames geen enkel initiatief te nemen. HVS daarentegen speelde frank en vrij, al moet gezegd worden dat de Stomp- wijksen in offensief opzicht toch nog duidelijk „zoekende" waren. Met een verdiende 2 4 voorsprong voor HVS werd gerust. Na de veldwisseling liet MMO („aangespoord" door trainer/coach Karei Ca- ron) haar afwachtende hou ding varen en trok het spel gedecideerd naar zich toe. Deze gewijzigde speelwijze sorteerde duidelijk effect. Bin nen tien minuten had MMO de stand gelijkgetrokken, 44. Vanaf dat moment deden bei de teams weinig voor elkaar onder. Om en om werd ge scoord en bij 66 en nog één minuut te gaan, leken beide ploegen zich met een gelijk spel te hebben verzoend. Op dat moment maakte het arbi trale duo echter z'n enige fout in deze wedstrijd door de Hoogmadese José Elstgeest wegens een vermeende over treding voor twee minuten uit te sluiten. Het geroutineerde HVS buitte haar numerieke meerderheid knap uit en scoorde op de valreep het winnende doelpunt, 67. Daarmee kregen de Stomp- wijksen net iets teveel, gelet op het vertoonde spel zou een puntendeling de krachtsver houding juister hebben weer gegeven. Overigens moest deze faire wedstrijd één mi nuut worden gestaakt om de gemoederen buiten de lij nen tot rust te laten komen. Voor MMO scoorden: José Elstgeest 3x, Connie Eist- geest, Elly van Leeuwen en Corrie Pennings; de score van HVS werd verzorgd door: Sja- nie Waayer 2x, Leny van de Bosch 2x, Antoinette Lex- mond. Marijke Luiten en Carla van de Bosch. OASE moest in het duel tegen De Treffers aantreden zonder Helma Stigter (blessure), Riet Broesterhuizen en Jannie Jan sen. En dat scheelt uiteraard een slok op een borrel, al moet gesteld worden dat de vervangsters, de junioren Jo- sanne Zoetemelk, Annet van de Poel en Anita van de Poel, zich uitstekend van hun taak hebben gekweten. In de eer ste helft was er van een krachtsverschil nog geen sprake. De Treffers was welis waar wat actiever, doch OASE liet zich niet verrassen en bleef goed bij. Met een 34 stand in het voordeel van de Krimpense dames werd de eerste helft afgesloten. In de beginfase van de tweede rondgang stond OASE vooral Elly van Leeuwen scoort in het treffen met HVS. De streekderby zou In een nipte zege van HVS eindigen. in defensief opzicht zó te schutteren, dat De Treffers ongehinderd kon weglopen naar een beslissende 3-8 voorsprong. Het duidelijk aan geslagen OASE geloofde het toen wel en spande zich dan ook niet meer bovenmatig in. De Treffers, vooral sterk uit de tweede lijn, kon zodoende haar voorsprong uitbouwen naar een enigszins geflatteer de 411 eindstand. De tref fers van OASE werden ge scoord door: Marian van der Geest, Josanne Zoetemelk, Margret Brugman en Loes de Haas. Foreholte draaide in het tref fen tegen Actief van meet af aan op volle toeren. Zowel in aanvallend als verdedigend opzicht liep het bij de Voor- houtsen „als een trein". Ac tief, toch ook een goede ploeg, had alle moeite om niet reeds in de eerste rondgang onderuit te gaan. Met het no dige fortuin wisten de Rotter damse dames het verlies bij rust te beperken tot een 53 achterstand. Ook na rust een dominerend Foreholte. Actief bleef zich geweldig verzetten, doch kon niet verhinderen dat de Voorhoutse formatie uitein delijk doordrukte naar een 139 eindstand. Elly Hoek 3x, Leny van Beek 2x, Mariëtte Siera 2x, Ciska Went 2x, Ma rian van de Berg 2x en Anne ke van Rijn 2x namen de Fo- reholte-doelpunten voor hun rekening. Olga/Saturnus behaalde een knappe 115 overwinning op de reserves van Animo. Bij rust hadden de Leidse dames al een 51 voorsprong. Voor al in defensief opzicht speelde Saturnus een prima partij, doelverdedigster Paula van der Hulst was daarbij een klasse apart. Margot Kouwen- berg had een belangrijk aan deel in de Leidse score. Olympia won met 712 van het tweede team van HVS na bij rust nog met 5—4 te heb ben achtergestaan. Monique Hilgeman nam het merendeel van de Wassenaarse doelpun ten voor haar rekening. HVV70 haalde tegen het der de team van Wings weer goed uit. In Den Haag werd het voor de Voorschotensen een 114 overwinning. Bij rust had HVV'70 al een 06 voor sprong. Heren Olga/Saturnus verstevigde probleemloos z'n tweede posi tie in de tweede divisie via een onbedreigde 1324 overwin ning op Westlandia. Saturnus trad zonder wisselspelers (Pe ter Waalwijk, Wim van Leeu wen en Ad Dieben ontbraken op het appèl) en zonder basis keeper Rob Spielerman (ver vanger Theo van Schie deed het uitstekend) aan. Dat was aan het spel van de Leidena- ren echter niet te merken. Vooral in de eerste helft speelde Saturnus een gran dioze partij. Westlandia werd volkomen overvleugeld door het „gretig" spelende Satur nus. Bij rust was de stand voor de Naaldwijkers al hope loos, 617. In de tweede helft deed Saturnus het wat rusti ger aan, zonder echter een moment de greep op het spel te verliezen. Voor Westlandia kwam het verlossende einde bij 13—24. In de afdelings eerste klasse moest MSV wederom met een nederlaag genoegen nemen. In eigen huis moest de eer met 1623 aan het Watering- se VELO worden gelaten. Bij rust keken de Noordwijkers al tegen een 711 achterstand aan. HVV70 boekte in de afdelings tweede klasse een verdiende 169 overwinning op de re serves van Hercules. De eer ste rondgang werd afgesloten met een 64 voorsprong voor de ploeg uit Voorscheten. In deze klwase kon Olympia het niet bolwerken tegen EDH uit Delft. In Wassenaar werd het een 1226 nederlaag voor Olympia (ruststand 9 14). MMO tenslotte ondervond rn de afdelings derde klasse wei nig tegsnstand van het War mondse Warmunda. Na een reeds duidelijke 110 rust stand werd het een klinkende 219 zege voor de Hoogma dese heren. Gerard Elstgeest was met zes treffers topscorer bij MMO. Veglo en BC Leiden starten met nederlaag LEIDEN De badmintonners van Veglo zijn de competitie begonnen met een neder laag. In eigen hal werd met 5-3 van het Leidschendamse SIO verloren. Veglo 1 ging met 7-1 onderuit tegen SIO 2. BC Leiden verloor ook: 6-2 van Zijerveld 4. De reserves van BC Leiden wonnen met 5-3 van Zigo. Er is het een ander veranderd bij Veglo. De vereniging heeft voor een andere sporthal ge kozen. De Universitaire sport hal werd ingeleverd voor speelruimte in de Winkelhof. Volgens Veglo spelers geen beste hal voor het beoefenen BADMINTON van de badmintonsport. Ver andering nummer 2: het eer ste team heeft het predicaat tweede team gekregen en de reserves van vorig jaar vor men nu het standaardteam. Beide teams spelen overigens beide in de tweede klasse lan delijk. Dat standaardteam verloor za terdag met 7-1 bij SIO 2. Ve glo 2 leed ook een nederlaag. In eigen Winkelhof werd het gisteren 3-5 voor tegenstan der SIO 1. Sylvia Frederiks zorgde (met Jaqueline de Rooy en Wim de Rooy) voor de Veglo-punten. In een gezellige partij tegen Zijerveld 4 trok BC Leiden met 6-2 aan het kortste eind. Jan Slingerland (12-15, 13-15 tegen Rötger) en Dorie Koele- mij en Nora de Koning (15-18, 12-15 tegen De Vos en Kwee) zorgden voor de twee Leidse winstpunten. Twee wedstrij den gingen in drie sets verlo ren. Slingerland en Koelemij (13-18, 15-3 en 15-12 tegen Kwee en Pereboom), Slats en Spadon (9-15, 15-12 en 15-11 tegen Cornet en Rötger) wa ren daar bij betrokken. Het tweede team won met 5-3 van Zigo 1. Ook hier klachten over de hal. Na een opknap beurt is de vloer van de Vijf Mei niet meer geschikt voor het spelen van badminton. LEIDEN Leiden is een team rijker, dat uitkomt in de derde klasse van de Nationa le League. Zonder kampioen te worden, maar door een sterk gemiddelde promo veerde Lions, dat nu op het zelfde niveau speelt als het Hans Menken Team. Tijdens de eerste speeldag behaalde de 'Leeuwenploeg' zes winst punten (van de te behalen negen stuks) door Texta uit Haarlemmerliede en Graphic Group uit Nijmegen te ver slaan. Van Dick's Grill uit Ede werd met 2-1 verloren. Hans Menken kwam ondanks een uitstekend moyenne van 890 per game niet verder dan een drietal punten. Door een zeer fraaie hoogste game van 1015 (gemiddeld 203 per spe ler) werden twee punten te gen Myson Stand Air uit Vlaardingen binnengesleept. De overige wedstrijden tegen Bowling Hellevoetsluis en Ata lanta 1 uit Rijswijk gingen ver loren. De Menkenéquipe staat voorlopig op een schamele zesde plek. In de vierde klasse speelde Wanninkhof in Noord- wijkerhout en behaalde vier punten. Eenmaal winst en tweemaal verlies bracht de ploeg op een vijfde plaats, hetgeen na een eerste speeF dag nog weinig zegt over de mogelijke eindklassering. Spaarbankteam, dat overi gens in dezelfde vierde klasse uitkomt als Wanninkhof won de eerste wedstrijd van die ploeg, maar moest het daarna afleggen tegen Royal uit Am stelveen en Slaughters uit Sassenheim. Met een saldo van vijf punten staan de Tette- rospelers nu vierde. 'EN Het herenteam Ivanti zorgde op de eer- competitiedag van de ta nnis-ereklasse voor het *t verrassende resultaat, 'al immers kon de wed- tussen Avanti en de uwe als een „spannende" den geprognotiseerd, ze- nu Ronald Rijsdorp weer heeft besloten niet in eerste Avanti-team uit te Hn. In de praktijk even- bleken de broers Ron, en Henk van Spanje Mlijks bij machte het het trswoudse drietal echt '9 te maken: 6-1. De Veluwe startte overigens wel met een winstpartij. Ron van Spanje klopte jeugdige Robbert de Groot. Diezelfde De Groot zou in zijn tweede optreden wel succesvol achter de tafel vandaan komen. Jaap van Spanje werd door hem geklopt. Omdat Bettine Vrie- sekoop en Patrick Swier bei den tweemaal wonnen en ook het dubbel een prooi werd voor de combinatie Vriese- koop/Swier was de partij dus veel sneller afgelopen dan de kenners hadden verwacht. Het Leidse ScylSa heeft maar weinig in de ereklasse te zoe ken. Nu Patrick Swier naar Avanti is vertrokken, de door braak van Sjoerd Meijer nog altijd op zich laat wachten en zaterdag Fred van der Zeeuw (disciplinair geschorst) ook nog eens ontbrak, vormden de Leidenaars dan ook een gewillige prooi voor het Hooge Huys. Hoewel Rob Regeer nog een game van Nico van Slob be afsnoepte en ook Meijer niet onverdienstelijk speelde, werd de verwachte 0-6 toch een feit. Pluspunt was wel dat Scylla hiet echt werd afge slacht; al vormt dat gegeven dan een schrale troost. De dames van Scylla kwamen tot een opmerkelijk ruime 6-2 zege op Koningslust. Opmer- TAFELTENNIS kelijk, omdat bij de Leidse da mes steunpilaar Sandra de Kruijff ontbrak, zoals zij dit seizoen overigens om spel- technische redenen wel vaker niet achter de tafel zal ver schijnen. Stephine van Gennip en nieuwkomer Marian van Vliet blijken evenwel ook zon der de nummer twee van Ne derland voldoende sterk voor de winst. Ook als Sophia Vaal- burg wat teleurstelt. De Avanti-dames leden een 6-3 nederlaag bij Torenstad. De Hazerswoudse leiding heeft dit seizoen moeten be sluiten het meisjesteam dat vorig jaar nog kampioen van Nederland werd tot eerste for matie te promoveren en het verlies kwam dan ook niet on verwacht. Ellen Bakker deed het van de meisjes nog het best. Ze won twee partijen en kwam tegen Mirjam Kloppen burg tot 19 in de derde game. José Bakker veroverde een punt, maar Marijke Olsthoorn kende getuige haar drie ne derlagen nog teveel aanpas singsproblemen. KNVB Zaterdag: Dick van der Bijl (RCL) 2. Afdeling Zondag: Hans Dubbeldeman (VNL) 8; Rob Groenendaal (ZLC) 5; Teun de Pater (Alphia) Eijkel (KI en Jaap van der Eijkei (KRV) 4. Afdeling Zaterdag: Ron van der Kolk (MVKV) en Rolf de Jong (MVKV) 4; Douwe Splinter (Abbenes) en Henk de Gunst (Leiden) 3.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 21