Parker klopt ook Maccabi rooi voor Eerste rasa winst Leiden ames Alkmania igenKFC'71 niet erder dan 2-2 Zilveren estafette Bataven Jeugdteams Roodenburg en UVS gelijk PORTTRIBUME BASKETBAL Leiden De heren van LMHC pakten hun eerste overwin ning in de eerste klasse, Dirk Drijver en Johan van Marwijk Kooij schoten een de 2-0 te gen Bennebroek bij elkaar. De dames van Leiden kwa men ondanks 15 strafcorners tegen Warande niet verder dan 0-0. Leiden behaalde tegen het ge promoveerde Bennebroek een regelmatige 2-0 zege. Na een sterk begin opende Johan van Marwijk Kooij de score uit een strafbal als gevolg van een zware overtreding tegen Wou ter Eykenhout. Een makkelijk te verzilveren strafbal, omdat de Bennebroekse goalie geel had ontvangen voor zijn onbe zonnen actie. Bennebroek drong hier na wel aan, maar de door Paul van de Meer goed georganiseerde verdediging gaf geen kansen weg. Na rust waren de Roodwitten weer de betere en Dirk Drijver schoot uit een voorzet van Bouwe Le- deboer verdiend 2-0 op het bord. Forescate leed tegen een geroutineerd Kieviten een 2-0 nederlaag. De Voorschote naren keken al na 10 minuten tegen deze achterstand aan. Roomburg pakte twee punten door Eechtrop met 3-1 te ver slaan. De drijvende man op het middenveld bij de Leidenaren was Juriaan van Aken, die voor Roomburg veel, met Kees Wendt achter de hand altijd gevaarlijke, strafcorners for ceerde. Pas vlak voor tijd kon Eechtrop de eer redden. Noordwijk kwam verrassend met twee punten terug uit Den Helder, Hermes moest een 1-0 nederlaag slikken. Dit enige doelpunt werd door.een verde diger van een beter spelend Hermes uit de rebound van een schot van John Simons curieus achter zijn eigen doel man gewerkt. Alecto verloor met 2-1 teleurstellend van Woerden, verder dan een ver zilverde strafcorner van Maar ten Coppes kwamen de Lei derdorpers niet. Hisalis won via twee strafcorners van Lex van Dop met 2-1 van Hoorn. Dames Leiden kon ondanks een vel- doverwicht tegen Waranda niet tot scoren komen en bleef bij 0-0 steken. Sandra Royaards was op het hobbelige veld niet in staat een van de 15 straf corners te effectueren. In de tweede klasse hield Noordwijk het thuis altijd moeilijk te be spelen Craéyenhout in be dwang en veroverde via 1-1 een wedstrijdpunt. In de streekderby Alecto Forescate hielden de partijen elkaar met 1-1 in evenwicht. Voor rust een open partij die door doelpun ten van Ninette Kokke (Alecto) en Evelien Kimman (Forescate) opgesierd werd, maar die in de tweede helft door rommelig spel en maar liefst vier gele kaarten ontsierd werd. Room burg verspeelde tegen Te Wer- ve te veel kansen en de Rijs- wijkers stuurden de Kanaal- wegbewoners met een 2-1 ne derlaag naar huis. Arienne Rietveld rondde haar eigen solo vlak voor rust af tot de gelijkmaker. Hisalis leed een 3-1 verlies tegen een beter Purmerend. In de tweede helft redde Marja van de Berg de Lissense eer. LEIDSE COURANT MAANDAG 14 SEPTEMBER 1981 PAGINA 17 PERNIX KANSLOOS TEGEN VES LEIDENAARS WINNAAR TOERNOOI OSNABRUCK :N De competitiestart les Pacta blijkt onver teleurstellend. Een dui- 105 nederlaag tegen kostte de ploeg van Gerard Bos opnieuw punten. De Danaïden in Amsterdam (55) Westerkwartier na een met een bijzonder opval- ■4scoreverloop. Pernix was omen kansloos tegen (9—6). De beide eerste- ters TOP en Zuiderkwar- boekten overwinningen /riendenschaar (108) en wie (47). Crescendo een. punt (55) over de verlate competitiestart DKV. Derdeklasser ipo bleef nog puntloos na 7—8-nederlaag tegen Sa- hls één helft kwam Fides Is tot goed korfbalspel. In eerste vijfenveertig minu- werd Ready snel op een [■achterstand gezet (twee- Dick Onderwater) en dit verschil overeind, if bij de 35 ruststand wjel het voor wat het de ploeg coach Gerard Bos betrof, de pauze leek Fides Pacta komen opgebrand. Ready isalna een kwartier op gelij- Fides Pacta geloof- er daarna al snel niet meer ncjp/» werd een willige prooi een gretig Ready. Aan de tehsweg van de Bos-brigade. Sn een einde bij een 105- zti. Diet Rijsbergen en Wim Piket scoorden de ge treffers van voor de an tart van De Danaïden op moeilijk bespeelbare gra- eld van Westerkwartier bijzonder moeizaam. Met dlirekt spel liepen de Leidse vallers regelrecht in de fuik !d* Westerkwartierverdedi- Gezien het resultaatloze |va|sspel bood de 30 rust- Kf eigenlijk nauwelijks nog Ipectieven. Voor coach Ek voldoende reden om anvalspatronen grondig te li igen. Met minder paalge- beweeglijk combinaties- rn kwam De Danaïden na de ze toch nog volledig terug, tweede strafworp van Christiaanse betekende erwege de tweede helft de aansluiting waarna De Biden door Bea Schrama de leiding overnam. Met zes minuten te spelen schakelde de ploeg van coach Ron Ek over op het spelen op balbezit. Westerkwartier liet De Danaïden alle vrijheid de bal rond te spelen, maar scheidsrechter Nijboer zag di verse overtredingen van de loopregel. Zo kwam de Leidse verdediging in de slotfase nog onder hevige druk. Eén minuut voor tijd leidde een noodschot van de Amsterdamse aanval tot de gelijkmaker: 55. Voor De Danaïden scoorden Bea Schrama (2), Cees Christiaanse (2) en Ingrid van Haren. De problemen van het huidige Pernix kwamen tegen VES wel erg duidelijk naar voren. De ploeg van coach Nico Steelink komt vooral bij het dameszes tal voortdurend lengte tekort. Ook al probeert de Amster dammer het spel wat opener te maken, de positie onder de korf blijft problematisch. Met veel inzet bleef Pernix nog lan ge tijd in de nabijheid van de Hagenaars, die al na een kwar tier bij 31 de leiding namen. Na rust (63) kwamen de Leidse Houtbewoners zelfs erg dichtbij, nadat Geerten Breed- veld en Kees Hortensius de stand op 76 hadden ge bracht. Concentratieverlies na een blessure van d& laatstge noemde deed Pernix tenslotte definitief de das om. Het werd zes minuten voor tijd 86 ter wijl de eindstand 96 werd. De overige doelpunten waren van Eelco Koolhaas (2), Geer ten Breedveld en Kees Bro- kaar. In het eerste half uur leek TOP simpelweg over Vrienden schaar heen te lopen. Maar na dat bij 3—1 het tempo teryg- viel duurde het tot het laatste kwartier eer de Sassenheimers erin slaagden Vriendenschaar definitief van zich af te schud den. Twee treffers van Anne van der Zaag zorgden toen voor een 108-eindstand. Overige treffers van Wim Ker- kum (2), Hans Oudshoorn (2), Anneke Kerkum, Annemieke van der Kwast-Keunings, Stella van der Zaag en Philip Trap. De bij het inschieten opgelo pen blessure van Jeanet van de Waarde en het daarop noodzakelijk wachten op een invalster werkten lang na in het spel van Zuiderkwartier. Pas na een half uur scoorde Joep van Dam tegen nadat Merwic een 30 voorsprong had ge- 'i i ai 'EN In de interregionale zondagcompetitie kwam Alk- In ia tegen KFC '71 niet verder dan een 2-2 deling. In de der- ;f) :lasso zette het derde elftal van de dames uit Alkemade tv domper op het debuut van Bernardus. Zonder medelijden at men tienmaal raak. De dames-studenten van LSVV '70 teerden daarentegen voorspoedig met hun 3-2 zege op dief. eerste klasse zaterdag had Zevenhoven geen moeite met Saskia Versteeg (viermaal) en Bep van Tol zorgden voor, v -0 overwinning. Wynie Baas debuteerde succesvol als doel- fedigster. Het ontbreekt Lugdunum aan een goede spits. Het 1 doelpunt van Marga Kins tegen RAS woog niet op tegen de B van de tegenstander. De dames van LSVV 70 wonnen hun 'e wedstrijd met 3-2. Tegen Sportief scoorden Annelies van K' am en Mechel van der Es (tweemaal). Valken '68 pakte twee ten tegen SVLV 2. Zij wonnen met 4-0. nterregionale dames van Alkmania kwamen via Els Schoon M op een 1-0 voorsprong tegen KFC '71, dat gelijk maak- lSi n na de rust zelfs de leiding nam. Ria de Jong verzekerde de zo goed spelende dames toch nog van één punt. Op een e ar, nat veld pakte eersteklasser Randstad Sport na een 1-0 Stand nog eens met drie doelpunten uit. Jolanda Overbeek.i la Steensma, Paula Koree en Debbie de Jong waren de sters ervan. Gastheer Altior kwam zelf niet tot scoren. SJZ een penalty tegen Iduna, en dat kostte deze ploeg één Nu werd met 2-1 verloren. Karin Koeleman en Tea Steen n en voor de winnende doelpunten. Via een 2-0 voorsprong H UDO met 3-2 van FC Lisse. Cora van der Reyden maakte l 'doelpunten, Ria Juffermans één. In de tweede klasse be- t We Lugdunum 2 een verdiende 4-0 overwinning op Iduna 2. gedegradeerde SJC won met 5-0 van Docos 2. In de derde *0 kwamen de tien doelpunten van Alkmania 3 tegen Ber- lu® op naam van Ella Kuipers (driemaal), Hanny van Rijn, 'y de Jong (beiden tweemaal), Angelique van der Poel, Ans ewijk en Paula Tukker. Na een 2-2 ruststand won LFC 2 met Nan SJZ 2. De Sleutels verloor met 2-0 van UDO 2. Doelpun- Naakster was Ylonka Molenkamp. LEIDEN Tot besluit van de oefencampagne heeft Parker Leiden op niet mis te verstane wijze het toernooi van Osna- brück gewonnen. Behalve de organiserende Duitse thuisploeg werd het Londense Chrystal Palace en de 'reus' Maccabi Tel Aviv verslagen. Parker begint derhalve vol goede moed aan de al woensdag startende competitie (direct tegen kampioen Nashua) en mag dus reuze blij zijn, maar allerminst op de lau weren gaan rusten. De Trotters lijken daarentegen zonder meer een moeizaam jaar tegemoet te gaan. Na Wolves werd ook van de tweede competitie-tegenstander, Arnhemia Eagles, verloren: 67-82./BVO won fraai van Alexandria: 75-46. Vlak voor de start van de nieuwe competitie heeft het vbor dit seizoen duidelijk wederom gewijzigde Parker Leiden een 'staaltje van formaat' afgeleverd. In het toernooi van Osnabrück werd be halve de totaalzege een zeer fraaie overwinning op Maccabi Tel Aviv (82-93) behaald. In de wedstrijd tegen de Israëlische topclub was een Parker- schotpercentage van 79% in de eerste helft een te grote barrière. Leiden, in hoofdzaak aantredend met Plaat, Hagens, Kragtwijk, Downey en Puidokas, besliste in feite elke toernooi-wedstrijd in de eerste rondgang. Tegen Maccabi, Euro pees bekerhouder, was de 35-58 ruststand dodelijk voor Macca bi. De Israëliërs, die slechts één man misten uit hun topformatie, konden niet meer doen dan de schade beperken. Het fraaist was het tweegevecht tussen Williams en Dave Downey: ook al ver dween Williams niet echt onder de vloer, hij had het verdraaid lastig. Parker topscorers in deze wedstrijd werden Puidokas 19, Plaat 26, Hagens 17, Kragtwijk 6 en Downey 25. Tegen Chrystal Palace werd met Downey als topschutter met 76-50 gewonnen. Uiteindelijk was er nog een zeer moeilijke keuze te maken voor coaches, scheidsrechters en pers: tot waardevolste speler van het toernooi werd verkozen Mitchell Plaat met een neuslengte voorsprong op Dave Downey. De Nutsspaarbank Trotters hadden ook bij hun tweede compe titie-optreden (in de opening werd van Wolves verloren) geen heuse winstkans. Het feit doet zich nu overtuigend voor dat de Trotters op dit moment geen compleet team genoemd kunnen worden. Het duidelijkst is het gemis aan een goede lange man, waardoor ook de 'korte garde' er welhaast zeker van is dat een gemist schot balverlies oplevert. Het team-schotpercentage reik te niet hoger dan 37. Bij rust tegen de Arnhemia Eagles werd door de Leidenaars tegen een 28-36 achterstand opgekeken. En ondanks een aanhaken tot op één punt bleek de strijd beslist. De Eagles sloten met een duidelijke 67-82 winst af. Positief opval lend was bij de Trotters junior Steven Bouwman. BVO opende de competitie met een overtuigende 75-46 zege op Alexandria. De Alphense ploeg kende in de eigen Rijnstreekhal ook geen enkel probleem met de Rotterdamse tegenstander. Man-fo-man spe lend (een zone-press bleek geen succes) werd een 35-20 voor sprong bij rust veroverd die in het tweede gedeelte rustig kon worden uitgebouwd. Roy Liewa Sie was de BVO-uitblinker in dit duel: 24 punten en 10 rebounds. Voorts scoorden voor de tegen 59% schietende Alphense ploeg Eric de Mug (18), Arno Filippo en Jozef van Leeuwen, elk 10. De tweede wedstrijd brengt BVO za terdag opnieuw thuis, tegen Dunckers, in actie. De dames van BVO verloren dit weekeinde de eerste partij met twee punten. Jumpers bleek net iets gelukkiger: 47-45. René Warmerdam 1-0 voor te staan tegen ADO. Deze ploeg echter kwam terug tot 1-2. Vijf minuten voor tijd maakte Ge rard van Rooyen gelijk, maar geheel tegen de verhoudingen in scoorde ADO hierna nog tweemaal. Zo was de 2-4 ne derlaag een feit. De 10-4 overwinning van Quick Boys op DHC was on verwacht. In de eerste helft scoorden Frank van der Kley, Theo van Beelen, Hans van der Plas, Wim de Koning en Adriaan Meyer. Wim de Koning en Kees van der Plas maakten vervolgens 6-0 en 7-0, waarna DHC terugkwam tot 7-3. Frank van der Kley en Invaller Marco van der Plas (tweemaal) teken den toen voor 10-3. DHC scoorde nog éénmaal: 10-4. In de tweede klasse nam RKAW een 0-2 voorsprong te gen Katwijk. In de tweede helft scoorde M. Schaap tweemaal, maar RKAW ging met de 4-3 zege strijken. Frank Vader, Mi- Otto Nieboer van TOP (links) gewikkeld in een luchtgevecht met een Vriendenschaartegenstander. TOP won met 10—8. nomen. In de tweede helft bleek het overwicht van de ploeg van coach Hen Zierikzee echter duidelijk. Binnen tien minuten werd de leiding over genomen door treffers van Dirk Jan de Kreek, Rens Henze en Dick Derksen. Merwic scoorde nog eenmaal tegen waarna Joep van Dam, Jim van Daim en Dirk Jan de Kreek de eindstand op 47 bepaalden. Was Fiks de eerste wedstrij den veelal al in de beginfase volstrekt kansloos, ditmaal startte de debutant zelf over rompelend. Bijzonder snel keek De Overkanters tegen een 03 achterstand aan. Dit verschil bleek via de rust (1— 4) een voldoende grote marge voor een eerste overwinning van de Oegstgeestenaren. Het werd 46 met doelpunten van Conny en Reinetta Anholts. Herma Tobé, Jeroen Huizing, Diederik van Veen en Dirk Jan Elzenga. In de slotfase van de wedstrijd moest De Algemene lijdzaam toezien hoe De Zwervers als nog langszij kwam. Na een 4 4 ruststand had de ploeg van coach Jan Sjardijn een 59 voorsprong opgebouwd. Het werd echter nog 1010. Aad Rusman (3), Martin Filippo (2), Annemieke Keereweer, Jory Sjardijn, Wim van Vliet, Bert Molloy en Ton Beij scoorden. Ook Crescendo zag een ruime voorsprong in de laatste tien minuten van de wedstrijd in rook opgaan. Via een 31- ruststand liepen de Saffier- straatbewoners weg naar 41, maar een hardwerkend DKV kwam nog terug. Ook een vijf de treffer van Henk Alberts, na goals van Wilfred Cornelisse (2), Marlies Brouwers en Peter Baak, kon de Dordtse opmars niet stuiten: 55. Crescendo miste in dit duel wel erg veel kansen. Na het missen van een straf worp en enige levensgrote vrije doelkansen stortte Ons Eiland volledig ineen. IJsselvogels was er toen snel bij om de 1 4 achterstand teniet te doen en de Leidenaars met 64 te kloppen. Voor Ons Eiland scoorden Rob Hasselbach (2), Hans van de Meeberg jr. en Jan van Kalkeren. Qua veldspel had Velocitas een duidelijk overwicht. Maar waar de Leiderdorpers faalden voor de korf, zo efficiënt speel de Maassluis. Na rust (13) kwamen de Leiderdorpers nog tot tweemaal toe wat terug, maar telkens weer volgde het antwoord van Maassluis snel zodat de achterstand van twee treffers bleef: 35. Rien van Poelgeest, Ron Goudsmit en Leon Brouwers scoorden. In de periode rond de rust ver loor Tempo in feite het duel te gen Sagitta. Van 34 werd het via de 35 ruststand 37 en het gat dat zo viel bleek te groot te zijn. Het werd nog 7— 8 met treffers van Bert Jan van Weeren (2), Bob Bergshoef (2), Elisabeth van Urk, Marlon van Vliet en Aad Haagsman. De verradelijke wind zorgde ervoor dat er bij KNSPhoe nix wel erg veel fouten ge maakt werden. Zonder dat er sprake was van enig overwicht nam Phoenix kort na de pauze (22) een 2—4 voorsprong en wist deze vast te houden: 45. Peter Zitman (2) en René Kool- en scoorden tegen. Promotie Jan Enthoven ZANDVOORT Tijdens kam pioensraces op het circuit van Zandvoort is de Sassen- heimse motorcoureur Jan Enthoven in de 350 cc klasse op de vijfde plaats geëindigd. Door dit resultaat is Jan Ent hoven gepromoveerd naar de internationale klasse. Jan Enthoven reed zaterdag de zesde trainingstijd. De wed strijd werd gewonnen door Ne derlands kampioen Mark Schouten. Het betrof de laat ste wedstrijd van het seizoen. Enthoven eindigde in het alge meen eindklassement als zes de. Een plaats goed voor pro motie. Deze actiefoto illustreert de krachtsverhouding tussen de jeugdelftallen van UVS en Roodenburg: beide ploe gen reikten met één doelpunt "even hoog". chel van der Sman, Ton van Pruysen en Rob Greuter zorg den hiervoor. In de B-klasse won RKAW met 3-2 van Noordwijk. Tegen de verhouding In verloor Quick Boys (Koos van Duyn) met 2-1 van Feijenoord, Roodenburg (Osman Ahmed) en Zwijn- drecht speelden 2-2 gelijk. LEIDEN De heren van De Bataven zijn bij de Neder landse estafettekampioen schappen tot twee keer toe tweede geworden. Zowel op de 4x400 als op de 4x800 me ter kwamen de Leidenaars slechts weinig te kort. De Bataven kwamen vooral op de 4x400 meter tot een uitste kende tijd. Han Kulker, Hans van der Laan en Maarten en Koen Gijsbers bleven met 3.14.98 maar weinig achter op PH en het Nederlandse record. De titel op de 4x800 meter moesten de Bataven af staan aan AAC. Jan Verloop. Han Kulker, Peter Wezel en Koen Gijsbers behaalden nu met 7.41.59 een tweede plaats. De jongens van De Spartaan zijn goed voor de dag geko men in de B-competitle. Vooral Kees Toussain, Peter Blokker en Gert Jan Faas blonken uit. Kees Toussain won de 100 me ter in 11.2 en wièrp 50.10 me ter met de speer. Peter Blok ker kwam tot 51.3 op de 400 meter en 13.40 meter bij het hink-stap-springen. Gert Jan Faas eindigde op de 800 meter In 2.01.9. De beste prestaties bij de meisjes kwamen op naam van Charlotte van der Pol: 4.90 meter ver en 13.3 op de 100 meter. Bij de Bataven liep Mar cel Honsbeek de 400 meter in 54.8. Perry Hoogeboom kwam op de dubbele afstand tot 2.08.4. De zesde Vlietloop is weer een groot succes geworden. De halve marathon werd dit keer een gemakkelijke prooi voor. Hans Vrolijk (Sparta), die met 1.11.03 ruim vijf minuten voor bleef op de overige deelne mers. Tweede werd Martien van Vliet in 1.16.07. De derde plaats was voor Van der Meij met 1.17.31. Hij bleef daarmee net Iets voor op de beste vete raan, Teun Hoff met 1.17.40. Beste dame was weer Geja Zonneveldt met 1.26.59. Op de tien kilometer waren Bram Brand (34.40) en Carolien Dui venvoorden (43.14) de snel- sten. LEIDEN In een goede wed strijd hebben UVS en Roo« denburg elkaar in evenwicht gehouden. Het werd 1-1 na een voorsprong bij rust voor gastheer UVS. FC Lisse ver loor onnodig twee punten bij ADO: 4-2. Quick Boys kwam tot een sensationele 10-4 overwinning op DHC, Katwijk verloor nipt met 4-3 van RKAW. Edwin Bekkering profiteerde de eerste helft van een verde- digingsfout en zette UVS op 1- 0. Roodenburg nam hierna het initiatief, maar het duurde mede door doelverdediger Se- lier tot in de tweede helft voor dat Marco van Alphen Roo denburg via een ingestudeerde vrije trap op gelijke hoogte kon brengen. Beide elftallen kregen nog enkele kansen, maar de stand bleef onveranderd.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17