Rome rose of grijs? Geld ligt op straat. Ik draag de dingen waarin ik me prettig voel 071-122244 Roep om militaire hulp voor Angola Atletiekclub maakt reclame met de paus AUSTRALISCH BLAD: Huwelijk van prinses Anne in probleme Kinderen moeten ouders helpen „KLEINTJES" 1 BINNENLAND/BUITENLAND LEIDSE COURANT MAANDAG 14 SEPTEMBER 1981 PAG® (Van onze correspondent Cees Man- ders) ROME AI weken-, maandenlang zitten de Italiaanse politici elkaar in de haren over de vraag wie bur gemeester van Rome moet worden. In Italië wordt de burgemeester ge kozen door de gemeenteraad, en je zou dus kunnen zeggen dat de ge meenteraad van Rome zijn eigen boontjes kan toppen. Maar zo sim pel is het bier helemaal niet De huidige burgemeester is de com munist Petroselli, een keurige heer van middelbare leeftijd, die naar ie ders mening de afgelopen jaren zijn best heeft gedaan. Rome's monumen ten kregen een goede beurt, het korps straatvegers werd uitgebreid, en 's zo mers mag er gedanst worden in de parken. Petroselli wil dolgraag in het Campidoglio, het Romeinse stadhuis, blijven, „omdat er nog zoveel voor de stad te doen is", zoals de politici zich immer rechtvaardigen. En gezien het aantal voorkeurstemmen die hij en zijn wethouders (socialisten en com munisten) bij de gemeenteraadsver kiezingen in juni konden ontvangen, is de veronderstelling gewettigd dat de Romeinen hem en zijn regering te rug willen. Maar de christen-democraten, die nu nog in de oppositie zijn, willen terug in de stadsregering. Een christen-de mocraat hoort in het college van B. en W., zo niet op de stoel van de burge meester zelf, dan toch in elk geval op die van de wethouder, de Assessore, zo vindt de DC. Samen met de socia listen, sociaal-democraten, liberalen, en republikeinen, kan de DC een meerderheid in de raad vormen, net zo goed als de communisten (PCI) dat met die partijen kunnen. De keus gaat tussen de DC of de PCI met de klei nere partijen, dus tussen een rose of grijze combinatie. Een meerderheid in de raad is voor voortzetting van de huidige situatie, dus een PCI-burge meester met een leken-regering, maar dit soort zaken wordt niet in de Ro meinse raadszaal beslist. Dat gebeurt in de nationale hoofdkwartieren van de verschillende Italiaanse politieke partijen, in het nationale parlement en zelfs in het ambtsgebouw van de eerste minister. Op dit nationale niveau tracht de DC de andere niet- communistische par tijen ertoe te bewegen de communis ten in Rome aan de dijk te zetten. De druk is groot. Piccoli, de partij-leider van de DC, heeft laten aoorscheme- ren dat niets minder dan de centrum linkse landsregering zal vallen als de DC uit het Romeinse college van B. en W. geweerd blijft worden. Sinds dien hebben de socialisten en de klei nere partijen het erg moeilijk. Aan de ene kant willen ze zich flink opstellen tegen de „chantage" van de DC, aan de andere kant voelen ze niets voor een regeringscrisis op dit moment Want als het kabinet valt, komen er zeker nieuwe verkiezingen en die kunnen beter even wachten. De communisten beschuldigen de christen-democraten ervan Rome een regering op te dringen die geen enke le Romein wil. „Dit is een onverant woordelijke daad, een daad van op stand, van revolutie", zei de bedreigde Petroselli deze week. De communis ten beschuldigen de christen-demo craten er dus van de revolutie te wil len. In de Italiaanse politiek is alles mogelijk. Deze week moet de beslis sing in Rome vallen, na precies drie maanden formeren. CEES MANDERS LAGOS De leiders van de zes Afrikaanse „front lij nstaten" hebben de vol ledige en onmiddellijke te rugtrekking van de Zuid- afrikaanse militairen uit Angola geëist Tevens spraken zij op een confe rentie in Lagos een veroor deling uit over wat zij noe men „De Amerikaanse me deplichtigheid aan de mili taire acties van Zuid-Afri- ka. In een slotcommuniqué deden de deelnemers een dringend beroiep op de andere Afri kaanse staten militaire hulp aan Angola te bieden „om ver dere agressie af te slaan". Het officiële blad „Jornal de Angola" heeft de Zuidafri- kaanse strijdkrachten ervan beschuldigd bij hun inval in Angola napalm te hebben ge bruikt. Dit zou gebeurd zijn bij de aanval op N'giva, de hoofd stad van de provincie Kunene. N'giva werd op 28 augustus na zware gevechten veroverd en is nog steeds in Zuidafrikaanse handen. Het blad liet een An golese soldaat aan het woord die in de stad was toen de Zuidafrikanen binnenvielen. Hij vertelde dat veel mensen daar gestorven zijn aan brand wonden, ook zij die in de hui zen zaten. Inbraak in supermarkt ALPHEN AAN DEN RIJN Een nog onbekende hoeveel heid shag en sigaretten is gis teravond gestolen uit een su permarkt onder het bejaarden centrum Driehoorne. De da ders hebben de deur openge- kregen door de sponninglatten uit de deuropening te halen. ROME Mag je met de paus reclame maken voor een sportwed strijd? Een onderne mende atletiekvereni ging in Mondovi, in Noord-Italië, vindt van wel. Aanplakbiljetten in de hele streek tonen paus Wojtila in luchtige atletiekkledij, klaar voor de start van een hardloopwedstrijd. De bevolking moet hierin een aansporing vinden om op 20 september mee te lopen in een plaatselijke koers. Het is een montage van een foto van de Italiaanse kampioen Mennea en die van het hoofd van de paus. Plaatselijke kerkelijke autoriteiten zijn hier erg opgewon den over. Volgens hen is dit aanplakbiljet een „godslasterlijke beledi ging van een vreemd staatshoofd". Maar de plaatselijke atletiekclub is zich van geen kwaad bewust en weigert de aanplakbiljetten weg te halen. Voor de zeker heid hebben ze toch maar een exemplaar naar het Vaticaan ge stuurd om te vragen wat de paus er zelf van denkt. Als hij vindt dat het niet kan, dan pas worden de aanplakbil jetten verwijderd. LONDEN Een Austra lisch zondagsblad, de „Syd ney Sunday Telegraph" heeft melding gemaakt van geruchten over huwelijks problemen tussen prinses Anne van Engeland en kapi tein Mark Phillips. Buc kingham Palace heeft ge weigerd commentaar te ge ven. Volgens het blad zou kapitein Phillips een reis naar Austra lië gaan maken om daar „eens goed over de zaken na te den ken". Gesuggereerd wordt een hechte band tussen hem en een voormalig televisiepresen tatrice, Angela Ribbon, met wie hij samenwerkt aan een boek over paarden, waarvoor beiden zich sterk interesseren. Prinses Anne zou niet haar man meegaan naar stralië, omdat zij andere ciële verplichtingen heeft Prinses Anne trouwde in met kapitein Phillips. Zijl ben twee kinderen, de dr rige Peter en een docht Zara, dat op 15 mei van jaar werd geboren. MissV.S. '81 Wenend ontvangt juffrouw Elizabeth Ward de versierselen die behoren bij haar uitv kiezing tot Miss America 1982. Ze was al Miss Arkansas, maar bereikte de absol schoonheids-top van de VS afgelopen zaterdag. Degene die haar de kroon opze de vorige Miss America (voordien Miss Oklahoma) juffrouw Susan Powell. HANS VAN WILLIGENBURG: 99 99 AMSTERDAM Hans van Wil li genburg (chocolabruin, wit po loshirt, donkere bril) heeft maar een half uurtje. Een snelle babbel dus. Over modeshows en zijn rol als presentator. „Ja, ik moet zo naar Assen. Ook weer een show presenteren. Ik heb er duizenden gedaan in de loop der i'aren. En ik kan er nog altijd meer crijgen dan ik aan kan. Tegenwoor dig moet ik minderen, want ik heb een hoop andere dingen te doen. Ik heb de toonaangevende overgehou den. Society Shop, Maison Kuiper in Zeist en de Margrietshows. Daar mee kan ik echt Parijs laten zien. Ik blijf het leuk vinden. Je hebt het publiek altijd nieuwe dingen te ver tellen. En ik doe het kennelijk goed, want ze vragen me altijd terug Hans (39) heeft een modetickje. Voor hij zich in de glitterwereld van Hilversum stortte verdiende hij een bescheiden boterham in een Amsterdamse zaak van Perry-Sport „Maar dat was in het verre verle den. Ik heb ook nog eens ooit m'n textielbrevet gehaald. Maar een mo decarrière heb ik nooit geamibëerd. Mode interesseert me. Ik blijf op de hoogte. Ik heb een abonnement op de buitenlandse vakbladen en ik laat me voor de shows altijd goed informeren. Daarom heb ik de men sen ook iets te vertellen. Je kunt het publiek trouwens niet veel wijs ma ken". Hij vindt zichzelf geen modeslaaf? „Nee, ik draag die dingen waarin ik me prettig voel. Dat hoeft echt niet de nieuwste modegril te zijn. Aan de andere kant let ik bij het kopen van m'n kleren wel op of het mo dieus is. Ik zal geen brede revers meer dragen". Moet je jé kleren nog kopen dan? Je wordt toch wel aangekleed? „Oh nee, beslist niet. Ik laat me door niemand aankleden. Alles be taal ik altijd zelf. Ik kom als mezelf. Ja, ik weet dat bepaalde anderen het wel doen, maar ik wil onafhan kelijk blijven. Ik neem ook geen ca deaus aan. Ik laat me goed betalen en verder niks". Over de najaarsmode is Hans en thousiast. „Heel draagbaar. Voor dames ver schillende roklengtes, van boven de knie tot boven de enkel, dubbele rokken, ruitdessins, veel variaties, veel herfstkleuren, rood en bruin, veel in combinatie met elkaar. En voor de heren smalle boordjes, smalle revers, nu nog veel meer dan vorig seizoen. Rechte pijpen. En „Ik laat mezelf niet aankleden veel grijs en bruin en tweed kleu ren". De Margrietshow in het voorjaar noemt hij een leuke uitputingsslag. „De vorige keer was het elf weken lang, twee keer per dag, het hele land door. Het prettige is wel, dat je als presentator de hele avond en middag bezig bent. Je kunt de sfeer bepalen, de stemming maken. Als je met artiesten optredt ga je op en af. Als een flard. Maar op een mode show speel je in op de zaal. Je hebt Hans van Willigenburg: „De meeste brieven krijg ik van meisjes tussen vijftien en dertig". zinnige dingen te vertellen en je maakt een grapje. Ik krijg de zaal zoals ik ze hebben wil, of het nu ge wone huisvrouwen zijn of een def tig publiek, dat maakt me niks uit. Ja, ik doe die shows veel liever dan het soort feestavonden, waar ze uit eindelijk een beetje dronken wor den en allerlei liedjes beginnen te kwelen. Ik kijk er niet óp neer, maar ik heb ze al zoveel gedaan". Ze hebben jou ooit de lieveling der huisvrouwen genoemd. Hoe zou dat komen? „Moeten we hét daar nog over heb ben? Dat is al zo lang geleden. Dat kwam natuurlijk doordat ik „Van twaalf tot twee" presenteerde. Dat werd uiteraard het meest door huis vrouwen beluisterd. Maar ze mogen me nóg zo noemen hoor, ik lig er niet wakker van. Het gekke is, dat ik de meeste brieven krijg van meisjes tussen 15 en 30. Een heel pak elke week". Het gros laat hij beantwoorden. Een enkele leuke doet hij zelf. Op huwe lijksaanzoeken gaat hij niet in. „Ik heb nauwelijks tijd voor m'n vrienden. Ik heb het zo verschrik kelijk druk met allerlei dingen. Je raakt volkomen uit het sociale le ven. Ik ben er nooit natuurlijk. Ik vlieg van hot naar haar. Ik wil er niet over klagen hoor. Dat is in herent aan het beroep. Ik ben zo ontzettend moe als ik thuiskom, dat ik onmidddellijk in slaap val. Maar ik heb een paar goeie vrienden en die begrijpen hoe m'n leven op 't ogenblik in elkaar zit. Ze leggen geen beslag op me. De oppervlakki ge kennissen vallen af, maar dat vind ik niet zo erg". Margrietshows leuke uitp u ttingsslag Waar ben je dan mee bezig? „Nou, ik ben vorige week bijvoor beeld nog in Amerika geweest. Om me te oriënteren op het programma Follies in Broadway. Ik ben ge vraagd om de voorstellingen in Ne derland te presenteren. Het is een stel Amerikaanse artiesten die stuk ken uit allerlei musicals opvoeren. Ik heb in Amerika de repetities meegemaakt. Heel professioneel al lemaal. Ik ben een erg grote lief hebber van musicals, zoals je mis schien weet. Ik praat de nummers aan elkaar, geef historische bijzon derheden, vertel wat over stijlen enzovoort. We doen tachtig voor stellingen in drie maanden. Binnen de kortste keren waren we volge boekt. Er is enorme belangstelling voor". „Dan heb ik m'n normale program ma voor de radio en verder doe ik het tv-programma „KRO komt in...". En „Klassewerk" niet te ver geten. Dat is m'n favoriete pro gramma. Praten met kinderen van elf, twaalf jaar. Dat is heerlijk. Ze zijn ver genoeg om heel zinnig over dingen met ze te prten. Het heeft de hoogste kijkdichtheid van de jeugd programma's. Daar ben ik best een beetje trots op. Het zijn de kinderen zelf die het maken. Niet ik. Ik doe ook geen raar stemmetje. Ik ben mezelf. Ik heb een heel goed kon- takt met kinderen. Heerlijk. Trou wens, als je tegenover kinderen je zelf niet bent kun je het wel verge ten. Je valt zo door de mand. Dat gaat ook op bij andere mensen. Niets is zo persoonlijk als presente ren. Neem Mies Bouwman. Waarom denk je dat zij het zo lang volhoudt? Omdat ze in alle omstandigheden zichzelf is. Ook thuis is ze dezelfde als in haar werk. Dat ben ik ook. Als je anders zou zijn als in je werk dan breekt dat je onherroepelijk op. Je kunt het publiek niet voor de gek houden. Dat wil niet zeggen, dat ik privé niet eens neerslachtig ben. Maar dan praat ik twee minu ten tegen mezelf en dan is het over". HOMME KROL UNIEKE RECHTS ZAAK IN ITALIË (Van onze correspondent (3 Manders) ROME Ouders mod hun kinderen onderhol maar kinderen ook hu ders. In Zuid-Italië zijï kinderen de gevangen gedraaid, omdat zij het geweigerd hun 70-jarige der, die in zeer behoef omstandigheden leefde, helpen. De vader moest van f 250 maand (minimum-AOW Italië) rondkomen, en slaa daarin niet. Zijn kinderen, hij om subsidie vroeg, ga niet thuis. Vader stapte i de rechter, en deze oorde dat de wet die zegt dat de ders hun kinderen niet mc laten verkommeren, ook versa geldt. De kinderen gen een hoge boete en el dagen gevangenisstraf. D( liaanse Hoge Raad hee vonnis in laatste instant krachtigd. In Italië is deze uitsj uniek, niet alleen omda voor het eerst in de rech schiedenis uitdrukkelijk dat de kinderen hun ou moeten helpen, maar ook dat zoals de rechter z< het in Italië anno 1981 steeds voorkomt dat de i sen moeten rondkomen 250 per maand. LEIDSE COURANT Hulpje gevraagd in de huishouding voor 2 ochtenden of 2 midda gen per week. Mevr. Verberg, Sranchimontlaan 13. Leiden. Tel. 141195. B WINKEL/KAPPERS I PERS. GEVRAAGD Net meisje gevraagd, vanaf 16 jaar Plms Cafetaria. 5 Melpleln 160, Lei den. Tel. 071-766040. B DIVERSEN PERS. GEVRAAGD Gevraagd: medewerker op bloemenkwekerij, plm. 16-18 Jr. Kwekerij J. van der Salm, Baan 47„ Oude-Wetering. Tel. 01713-3125. Student zoekt kamer In Lelden of omgeving (tot \0 km.). Fam. Oversler, Postbus 5, 6666 ZG Heteren, 08306- 22662. Limburgse ouders zoeken voor hun rustige zoon (student-medi cijnen) kamer te Lelden. Tel. 04493-1619. Stewardess zoekt gezellige WOONRUIMTE In omgeving station Leiden. Liefst met eigen kookruimte. Monique Konings, tel. 02510-27683. 15 min. van Schiphol: half vrij staande ééngezinswoning met grote tuin aan het water, lig plaats inci. boot. Vr.pr. 235.000.-. Tel. 02521-12853. 3rote collectie BH's. Lovable. Triumph, Pastunette, ook veel n sport BH's. De Haas' Unieke bontaanbieding!! Het Bontpaleis gaat ook in sep tember nog door met prijzen waarvan u zult zeggen: 20% 25% beneden de normale waar- dell Volle garantie, credletservi- ce mogelijk. Het Bontpalels, Hoogstraat 153 (voetgangers gebied), Rotterdam-C., tel. 010- 143337. Reisgeld v. 2 pers. van uit geh. Nederland bij koop te rug. Vrijdags tot 21 uur geo pend. In september laatste maand zo- merprfjzen! Alle mantels nu nog zeer voordelig geprijsd. Eerste keuze kollektle 1961/82, m. ga rantie. Nu kopen a.s. winter pas betalen. Desgew. soepele kre dietservice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C., tel. 010-117117. Bij koop reis geld binnen geh. Ned. v. 2 pers. terug. Koopavond tot 21 uur ge opend. Een pruik aJs u voor makkelijk kiest. Vele vrouwen doen het al Jaren, kie zen voor een pruik of haarstuk om snel mooi te zijn. L. H. v. Tongeren haarwerken, B ree straat 32. Lelden. Tel. 071- 125212. Voor HAARMODE van deze tijd goede voorlichting en service. Salon Van Tongeren, Levendaal 104. Tel. 071-123612; Doeza- straat 13. 123666. Een pruik als 't nodig Is. Laten we eerlijk zijn u kunt door de natuur in de steek gelaten worden. Doe er wat aan met een Free World kwaliteitsprulk. L H. v. Tonge ren haarwerken, Breestraat 32, Leiden, tel. 071-125212. HEUGAFELTTEGELS. Alle kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. TE KOOP GEVRAAGD H. J. Visser vraagt te koop: en zilveren munten en penningen en ook sloopgoud tegen dagkoers. Voor mooie gouden tientjes 270.-. Tel. 071-891271 of 412025. LESSEN EN CLUBS Dansschool Karei en José van der linden Finalisten Nederlandse Kampioenschappen Professionals 1981 geven ook voor u club- en privélessen in Ballroom en Latijns- Amerikaanse dansen. Speciale clubs voor scholieren, jongeren en paren. Inschrijven dagelijks, behalve zaterdag, van 19.00 tot 22.00 uur aan de school, Spilntertaan 91, Leiderdorp. Tel. 41.22.55 li- Privé aangeb. voor Jong en oud, pret tige lesmethode. Inl. 071- 762006. 2CV4 Sunbeam Citroen 2400 CX Mazda 323'77 4^lr»../ 6750. tel. 070-850022. Mercedes 350 Sedan '75 pr. n.o.t.k.. tel. 070-931074 Ford Taunus GXL '75. 2.0, VG-motor, prijs 1.500.-. Tel. 070-456724 na 17.00 u. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers. trekhaken. Jansen, Nassau- straat 2, Bodegraven. Tel. 01726-1.43.61. Radio of tv DEFEKT. bel 01729- DEM Meubelfabriek levert bankstellen rechtstreeks. Daarom tot 40% voordeliger, b.v. klassiek bankstel, normaal 2950.- voor 1795.-. Grote keuze In modellen en stoffen, 5 jaar garantie op constructie en binnenwerk. Toonzalen: Voor hout, Loosterweg 5. (naast Ta pijtschuur), Culemborg (fa briek), Houtweg 8. Ma. 13.30- 18.00, dl. t/m vrij. 10.00-18.00, zat. tot 17.00 uur. Op koop avond tot 21.00. Inl. 03450- 7484. van het Haagse bos. Ideaal go- legen met volledige kost 600.- p.m. Tel. 070-839134. I DOE-HET-ZELF Graszoden tuinaarde, mest, bielzen, de beste kwaliteit in elke hoeveel heid voor de deur of In de tuin. Geleverd door v.d. Meer. Tel. 01719-13939. Te koop zomerhuis op een rustige camping In de bossen van Maarn, 3 kmr., douche, tollet en vaste wastafel, geh. Ingericht, vr.pr. 20.000.-. Tel. 070-987582. Kreidler I KUNST EN ANTIEK Sloopgoud 16,50 per gram, 18 krt. 21.- contant, legitimatie verplicht. Van Ruiten, antiquair. Kort Ra penburg 12. Niet maandag. ART GALLERY „1900,, Voor al uw inlijstwerk. Nieuw: aluminium lijsten in verschillen de kleuren. Geversstraat 25, Oegstgeest. Tel. 170544. I DIVERSEN Gems MACHINEVERHUUR. Pfanclusplantsoen 29, Voor schoten. Verhuurt o.a. steigers, betonboren en spijkerhamers en nog 150 andere gereed schappen. Tel. 071-787130. Tel.beantw. Ook te huur. Tel. 02522-10063. Herenkapsalon Langezaal, vol gens afspraak, wegens omstan digheden gesloten van 22 sept. t/m 5 okt. Tel. 071-133968. 1e Binnenvestgracht 29, t.o. Mor- spoort. Lelden. Houten schuurtjes te leveren In dlv. maten. Te plaatsen of zelf te plaatsen. Tel. 02503-11334. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Lelden. Tel. 120794. Verliefd - verloofd? Vraag ons UITZETBOEKJEI Kompleet met verlanglijstjes en een leuke at tentie. Oudshoorn, Haarlem merstraat 160, Leiden. Geld ligt op straat. Als u het daar tenminste neerlegt. U kunt het ook zelf in uw zak steken. Wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine advertentie in de Leidse Courant. Het kost bijna niets. Ook als u wat voordelig op de kop wilt tikken is een riibrieks- wm advertentie de aangewezen weg. U bereikt23.000lezers, waaronder i.'A I allicht iemand die heeft wat u zoekt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter of letterteken per vakje) en in een oogopslag kunt u in de laatste kolom zien wat advertentie gaat kosten.Prijzen zijn excl.4% b Extra meevallertje! Als u de advertentie op drie achtereenvolgend dagen laat plaatsen, hoeft u maar voor 2 x te betalen. Bij 6 achteres volgende dagen worden slechts 3 plaatsingen in rekening gebracht. I NB. U kunt ons ook bellen. I Ons nummer 071-122244 4 4 5 6 7 8, 9 10. 12 li 15 16 1? Deze advertentie De rekening sturen naar: Naam .x plaatsen op. PostcodeWoonplaats brieven onder nummer 3. lOextra) worden afgehaald brieven moeten worden doorgezoni bewijsnummer toezenden 2.60extra) Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar: 'Laidse Courant, Antwoordnr. 349,2300 VB Leiden. (aankruisen wal van toepa»»'!1 mT ftndoe Couww

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10