SCV LC,:'M s WSTC De Braassem meeft derde waterskititel binnen handbereik AS 3AG Iloordwijk j PETER VAN DER MEER OPZOEK NAAR NATIONALE SPRINGTOP Biljart-titelstrijd in de „Roode Leeuw Onder redactie van Gert Jan Onvlee GS A;'ASHCC' G ism s m»& Langeleegte bleef toch niet leeg. Geluk De sportwereld staat bol van gezegdes. Zo ook de voetbalwereld. Eén van die uitdrukkingen betreft de doelverdediger. „Een goede doelman", aldus dat spreekwoord, „heeft altijd geluk". In Veendam dus negentig minuten naar een absolute wereldkeeper gekeken. Im mers: vijfmaal het hout werk naast en boven je red ding zien brengen en daar bij ook nog eens een drietal keren vanuit verslagen po sitie waarderend kunnen toekijken hoe een medespe ler de bal van de doellijn haalt, dat moet wel duiden op absolute topklasse. Ze ker als je zelf ook nog eens wat fraaie acties afwerkt. Dick Dortmundt dus. Onze doelman van het nog zo prille voetbaljaar. De onbedreigde nummer één op de ranglijst van wereldkeepers. En als je het ons vraagt kan hij die plek dit seizoen en mini maal de daaropvolgende vier voetbaljaargangen be slist niet meer kwijtraken. Zondag Eigenlijk was het hoogst op merkelijk dat zich Vorige week zaterdag in het Veen- damse nog zo'n tweeduizend toeschouwers op de Lange leegte hadden verzameld. Niet omdat Veendam thuis het publiek niet zou aanspre ken (het is altijd gezellig druk op dat veld in het hoge noorden), maar meer omdat de aankondiging van het be- kertreffen tussen Veendam en Noordwijk nogal knullig was gedaan in dat, hemels breed veertien kilometer van Winschoten afliggende stadje. „A.S. ZONDAG, S.C. VEEN DAM - NOORDWIJK", zo luidde op het eerste gezicht de tekst op de diverse mede delingsborden in Veendam. En al was er voor het woord NOORDWIJK dan in kleine letters enige plaats ingeruimd voor de mededeling: „zater dag 5 september, 18.00 uur", echt duidelijk was het alle maal beslist niet. In de praktijk was het echter wel leesbaar gebleken voor die tweeduizend toeschou wers en (wat voor Noordwijk nog vervelender bleek) de spelers van de eerste divisie club zelf. En dus deed de Langeleegte afgelopen zaterdag z'n naam opnieuw geen eer aan. Opwarmen Dat het doen van een war ming up overbodig is, zult U van ons niet horen. Het is best wel nuttig de wed strijd met opgewarmde spieren te beginnen. Maar je kunt het ook overdrij ven. Zoals de spelers van het Rijnsburgse Glasber gen de Best bijvoorbeeld. Die spelers moesten afgelo pen maandagavond in Waddinxveen een zaalvoet balwedstrijd afwerken. Nu stelt de warming up van een zaalvoetballer meestal niet veel voor. Een paar schoten op doel en hop, spe- OEGSTGEEST In de biljartzaal van De wedstrijden vangen steeds 's avonds te Voorzitter Mulder, van de organiserende cafe „De Koode Leeuw" te Oegstgeest 19.00 uur aan en zijn voor iedere ware bil- biljartvereniging „Sport": „Het wordt een wordt op maandag 14, vrijdag 18 en za- jartliefhebber gratis toegankelijk. De spectaclestuk van de eerste orde. Het ban- terdag 19 september de finale distrikts- sterkste libre- en kader-spelers uit de Bol- denspel is zeer moeilijk. Het is biljartsport kampioenschap bandstoten A gespeeld, lenstreek zullen deelnemen o.a. de heer op hoog peil. Ik hoop dat velen van de ge- Versteegen uit Noordwijk en de heer Cas legenheid te komen kijken gebruik zullen Juffermans uit Lisse. maken. Herensport. len maar. Waarschijnlijk omdat het de eerste compe titie-wedstrijd betrof, be sloten de Rijnsburgers de opwarmingsprocedure wat serieuzer aan te pakken. Onder leiding van RBB- trainer Arie Lagenijk werd daartoe op diezelfde maan dagavond nog vlug even een Coopertest gelopen. Rond half zeven waren de Rijnsbugers in Rijnsburg nog druk bezig met het af leggen van een slordige drieduizend meter. Ander half uur later werd in Wad dinxveen begonnen aan het interregionale zaalvoetbal- treffen met FC Torna. Het werd uiteindelijk 2-2. Geen gek resultaat. Maar of dat gelijkspel te danken is aan de intensieve voorberei ding is nog de vraag. Herensport Wat voor sport is voetbal? Vraag het een rugbyliefheb- ber en hij zal u antwoorden: „Een herensport voor boe ven Wat voor sport is rugby? Vraag het een rugbyliefheb- ber en hij zal u antwoorden: „Een boevensport voor he ren". Vragen wij van Hutspo(r)t ons af bij welke sport de bij deze rubriek geplaatste foto behoort. Voetbal? Of toch rugby? Strijdpunt (4) Voordat de redactie van deze rubriek van anderen moet horen dat „dat ver haal van Huug Kok" nog ,Jielemaal niet af was", en dat wij vorige week dus wat al te snel conclusies hebben getrokken, bij deze opnieuw even aandacht voor de Danaïden-redac teur van Hermes die wat aan het filosoferen is gesla gen waar het de aantrekke lijkheid van het twee- en drievakken-korfbal betreft. Ook dit onder de kop „Aan trekkelijk" gebrachte hoofdstuk, verandert even wel niets aan onze conclu sie dat Kok in zijn betoog in feite zaken door elkaar haalt. Niet het verschil in spelstijl (twee- of drie vak ken), maar het verschil in omstandigheden (zweteri ge zaal of winderig veld) wordt regelmatig bena drukt en dat oneigenlijke verschil past dus niet in de steeds weer aangezwengel de discussie. Overigens, verwacht van deze korfballeken-redactie nu niet dat een keuze zal worden gemaakt. Want, het idee van tweevakken-korf bal mag dan wat ons be treft aantrekkelijker over komen (ook in het veld moet dat leuk kunnen zijn), het plezier dat korf ballers beleven aan het dartel ronddraven in het middenvak willen wij van Hutspo(r)t deze sportbeoe fenaars zeker niet ontne men. jpeter van der Meer: streven naar de Nederlandse springtop. -Sport LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1981 PAGINA 13 JWELOFARENDSVEEN Wanneer alles volgens Tlan verloopt dan mag "STC de Braassem zich >ndag 4 oktober voor de lerde keer in successie ampioen van Nederland noemen. Voor alle duide- aalijkheid. Dat WSTC staat 19 voor Waterski en Touring- Pe club. De toevoeging tou- !e ring is al lang niet meer en van belang, wordt dan ook vi buiten beschouwing gela- Tc ten. De vereniging houdt 1; xich nu alleen nog maar be- Wl tg met het beoefenen van «B-Je waterski sport. Niet zon- I der succes. In 1979 en 1980 MWis het 150 leden tellende WSTC De Braassem de V sterkste waterski vereni- ft ging van Nederland. Vol- ;e gens bestuurslid Peter van ,e der Meer, over hem later D meer, kan de cliib de NWB? in beker over een drietal we- M ken weer in ontvangst ne- slp men: „Winst is vrijwel ze ker", luidt zijn optimisti- che voorbeschouwing. Gerechtvaardigd optimisme, zo lijkt het. Naast die al eer- Q der gememoreerde twee titels voert het Roelofarendsveense De Braassem na vijf wedstrij den het algemeen klassement m 1981 aan. Daarbij kent de vereniging het thuisvoordeel. J" De zesde en laatste wedstrijd wordt op het Braassemer r0 Meer gehouden. WSTC De 31 Braassem heeft niet alleen 3 uitzicht op de clubtitel, ook 19 inkele individuele eerste rP irijzen liggen binnen hand- bereik. Zo staat Leidenaar f» 'Ronald van Vliet, met Arjen 'k! de Gram uit Kerkdriel, bo- n' venaan in het klassement bij de all-rounders en voeren Peter van der Meer en Frank a Rodenwijk de ranglijst bij het 0" onderdeel schansspringen ni aan. Peter van der Meer ver- wacht dat er in het weekein- de van zaterdag 3 en zondag 4 oktober veertig waterskiërs 1 aan de kampioenschappen deelnemen. Veertig deelne- j® mers die zijn verdeeld over II1 ïen verenigingen, 's Zater- dags wordt er van 14.00 uur tot 18.00 uur getraind, 's Zon- dags worden de wedstrijden I' (slalom, figuren en schans- 01 springen) afgewerkt. Tussen 9.00 en 17.00 uur komen de waterskiërs in actie. Zoals ge- zegd, het kampioenschap wordt gehouden op het Braassemer Meer, ter hoogte van het aan het Zuideind ge- legen restaurant 'De Drie 1 Enen'. Die horecagelegen heid doet tevens dienst als clubhuis van de waterskive- 5' jeniging. fn dat meer dan forse optrek- e heeft ook Peter van der J Meer onderdak gevonden, "an der Meer is bestuurslid van WSTC De Braassem en een beoefenaar van de wa- erskisport. Vooral aan dat laatste wordt door de bloeme- ninkoper erg veel aandacht .geschonken. Zijn specialiteit ,,ls schansspringen. „Vooral de ^Panning bij springen spreekt a I .Vooral de spanning bij het springen spreekt me aan." r- aan." motiveert hij zijn keuze. Van der Meer is hard aan het werk om een plaats bij de Nederlandse schans- springtop te veroveren. De aansluiting met die top is er naar zijn zeggen al, dit jaar werd hij vijfde in de nationa le titelstrijd. Om dat doel, de top, te bereiken traint Van der Meer elke dag op het wa ter achter zijn woning. Die trainingen staan onder lei ding van Jan Meijer. Naast oefeningen op het water doet Van der Meer veel looptrain- gen en is hij onlangs begon nen met karate: „Het karate is niet de hoofdzaak, de been training die je er krijgt is erg belangrijk. Je benen krijgen een enorme klap wanneer je op de springschans terecht komt en wanneer je na een sprong op het water landt." Bij de NWB-wedstrijden, NWB staat voor Nederlandse Waterskibond, wordt ge sprongen bij een snelheid van 48 kliometer per uur en een schanshoogte van ander halve meter. Afhankelijk van de weersomstandighe- dem worden er dan afstan den van zo'n dertig meter overbrugd. Peter van der Meer, die drie jaar geleden met de waterski-wedstrijd sport begon, wil hogerop, of anders gezegd, wat verder dan die uertig meter sprin gen. Om die i»_wciiand?e top te halen is het noodzakelijk dat h'; springt met een boots- r.dneid van 57 kilometer per uur en een schanshoogte van 1.65 of 1.80 meter. De afstan den die dan worden gespron gen bedragen zo'n veertig meter. Voor alle duidelijk heid: het Nederlandse record bedraagt 46 meter. Tijdens de trainingen springt De Roelo- farendsvener al met hogere snelheden. Is het beoefenen van de wa- terskisport een dure aangele genheid? Van der Meer: „Voor twee a drieduizend gulden heb je een redelijke uitrusting. De grote handicap van waterskiën is, dat je een boot nodig hebt. Voor leden van onze vereniging is het bezit van een speedboot geen noodzaak. Die leden kunnen hier elke avond terecht en voor vijf gulden per twaalf minuten waterskiën. Gezien de hoge bezineprijzen is dat een heel redelijk bedrag." Dit laatste is overigens geen plei dooi voor het winnen van meer leden zegt Van der Meer: „We hebben een goed lopende vereniging van 150 leden. Het is een financieel gezonde club. Ledenaanwas is geen vereiste." Wat die geldzaken betreft. Specialise ren is overigens wel erg duur. Van der Meer heeft een paar springski's die al leen al een waarde van ruim tweeduizend gulden verte genwoordigen. Waterskiën gaat met nogal wat lawaai gepaard. Peter van der Meer beaamt dat, vertelt dat er door omwonen den weieens wordt geklaagd over de geluidsoverlast. Door middel van het gooien van klei naar de waterskiërs ge ven die omwonenden soms uiting aan hun ongenoegen: „De mensen die voor die overlast zorgen zijn n iet-le den. Skiërs van WSTC De Braassem houden zich aan de regels, zorgen ervoor dat ze minimaal vijftig meter van de wal verwijderd blijven. Die recreanten verknoeien het voor ons." Genoeg theorie. Over naar de praktijk. Ten behoeve van de meegereisde fotograaf hijst Peter van der Meer zich in zijn skipak en leidt de weg naar de vlak bij het huis ge legen aanlegsteigers. Daar ligt een boot met een 260 pk moter waarmee Van der Meer met een snelheid van een kleine vijftig kilometer per uur (op het water lijkt dat een zeer hoge snelheid) richting springschans zal worden gesleurd. De lijn die hem verbindt met de speed boot is 23 meter lang. Voor dat Van der Meer aan het karwei begint zet hij een helm op: „Is niet verplicht, maar ik neem liever het ze kere voor het onzekere. Als je rrW io hoofd op het water terecht komt dan raak je be wusteloos." Van der Meer landt niet verkeerd, bij de vier sprongen die hij met groot gemak maakt, komt de waterskiër steeds weer op de twee ski's terecht. Geen twij fel mogelijk, Van der Meer zal die veertig meter vast een keer overbruggen. KEES VAN HERPEN

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13