erkeerssituatie ileipettenlaan aart zorgen Doortrekking Mauritssingel gaat vergezeld van maatregelen tegen sluipverkeer REGIOIJOURINAAL REGIOIJOURINAAL Kinderoptocht in Valkenburg euwe trit of tuin- ein Winkelcentrum WmkéLhof helpt In handje... Verkeersplan Oegstgeest: voorrang aan Terweeweg Vrolijk opent raadhuis Geen onderzoek naar behandeling rugklachten Wassenaar se arts Oude muziekschool wordt gesloopt JIO LEIDSE COURANT /RIJDAG 11 SEPTEMBER 1981 SBURG De gevaarlijke verkeerssi- i op de kruising Sandtlaan-Kleipetten- iaart het Rijnsburgse gemeentebestuur n. Tijdens de raadsvergadering stelden raadsleden gisteravond voor om spoe- irkeersmaatregelen te treffen. Gedacht j aan de aanleg van een verkeersbrug •keerstunnel op dit punt. luder Noort deelde mee dat er op korte n geen voorziening op deze kruising kan n gerealiseerd. Hij herinnerde er overi- an dat de Kleipettenlaan in eerste instan- bedoeld als landbouwontsluitingsweg en s uitvalsweg voor de wijk Frederiksoord. anbrengen van verkeerslichten op dit s volgens hem uit verkeerstechnisch oog- liet mogelijk. Wel wil hij onderzoeken of i verkeerslichteninstallatie op de kruising an-Sandtlaan kan worden aangelegd, rzoek van het ministerie van Verkeer en staat gaat Rijnsburg een zogenaamd Ve- steem aanleggen. Volgens dit systeem kan aan het openbaar vervoer voorrang worden verleend bij de verschillende kruisingen, waar verkeerslichten staan. Een dergelijk systeem is al enkele jaren in gebruik op de Leidse Rijns- burgerweg en in Oegstgeest in het kader van het Experimenteerproject Leidse Baan. De aan leg kost Rijnsburg 566.000,—. Hiervan wordt de helft gesubsidieerd. Het CDA-raadslid Via- nen zei nogal te schrikken van dit bedrag. De heer Renooij (VVD) merkte terecht op dat beïnvloeding weliswaar ten gunste is van het busvervoer en hierdoor uiteraard ook ten gun ste van de consument. Mevrouw De Haas (PvdA) wees gisteravond op de gevaarlijke situatie voor fietsers en wande laars bij het kruispunt Laan van Verhof-nieu we veiling. Deze verkeersdeelnemers moeten vaak een hele tijd wachten, voor ze kunnen oversteken. Wethouder Noort zegde toe dat hij zal nagaan of er iets gedaan kan worden aan een snellere afhandeling van het fietsverkeer op dit punt. Vele honderden sloegen gistermiddag de kinderoptocht die in het kader van de Valkenburgse Oranjefeesten werd gehou den, gade. De kinderen hebben met hun onderwijzers en ouders vele uren aan de voorbereiding van de optocht, die als motto „geschiedenis" meekreeg, ge werkt. De meest prachtige creaties waren dan ook te bewonderen. De volksspelen, die eveneens in het kader van de Oranje feesten werden gehouden, hadden ook niet over belangstelling te klagen, evenals de kermisexploitanten, die mede dankzij het stralende weer goede zaken deden. SBURG Wanneer iputeeerde Staten het et van 55.000,- goed en de benodigde werkzaamheden ver zijn, zal de uitrit van loftuinplein, het grote eerterrein achter het elcentrum worden ver- Het parkeerterrein jtt nu een uitrit aan de le van de Vliet Deze uit was als tijdelijk bedoeld. kan uit het oogpunt van teersveiligheid niet ge- Ihaafd blijven. ieuwe uitrit komt aan de de Freesiasxaat. Van staande uitrit vordt een ad gemaakt. Tjdens de /ergadering v;oeg de Renooij (VVD) gistera- of de uitrit aan de Tul raat wel noodzakelijk is de aanvoer van gpederen de winkels in het cen- Wethouder Nocrt ant- rdde hem dat er in het ge niet wordt overwogen om litrit aan de Tulpstraat af iiilen. LEIDERDORPSE WETHOUDER MEERBURG VERZEKERT GS: LEIDERDORP De gemeente Leider dorp zal de doortrekking van Maurits singel vergezeld laten gaan van de no dige verkeersmaatregelen om overlast door sluipverkeer te voorkomen. Wet houder A.H. Meerburg verzekerde dat aan de indieners van de bezwaarschrif ten tijdens de hoorzitting van Gedepu teerde Staten gistermorgen. Op die hoorzitting werden de ruim 100 be zwaarschriften behandeld die tegen de doortrekking van de Mauritssingel wa ren binnengekomen. Dat gebeurt in het kader van de vaststelling van het be stemmingsplan Achthovenerpolder. De Mauritssingel zal bij de Zandput aan de Ruigekade worden gekoppeld. Daar bij zal een vaste brug over de Does worden gebouwd. De bezwaarschriften zijn met name afkomstig van de bewo ners van de Mauritssingel, de Achtho- venerweg en de Acacialaan. Zij vrezen ernstige verkeersoverlast als gevolg van de maatregel. De gemeente Leiderdorp wil de Maurits singel doortrekken om de overlast van het vrachtverkeer in de Hoofdstraat te beper ken. De aanleg van rijksweg 11 is geen oplossing voor dat probleem. Om de aan trekkelijkheid van de route voor het sluipverkeer te verminderen zijn er twee scherpe bochten in geprojecteerd. De be woners van de omliggende straten hadden er weinig vertrouwen in. „De verkeerso verlast wordt verplaatst van de 60 gezin nen in de Hoofdstraat naar de 210 gezin nen in de andere straten", aldus een woordvoerder. Met name de overlast van het zware verkeer werd gevreesd. „De be- tonwagens van de betoncentrale Koude kerk zouden voor wat betreft hun gewicht nog niet eens leeg over de huidige Does- brug mogen rijden. De politie doet er ech ter niets aan. Blijkbaar wegen de commer ciële belangen hier zwaarder voor de ge meente". Een toename van het zware ver keer zou volgens de bewoners funest kun nen zijn voor de huizen, die niet onder heid zijn en makkelijk schade zouden kunnen oplopen. Ook de aantasting van het landschap door de aanleg van het nieuwe stuk weg werd door de indieners van de bezwaarschriften als een zwaarwe gend argument nat voren gebracht. De Provinciale Planologische Commissie heeft inmiddels al laten weten dat de doortrekking van de Mauritssingel er moet komen om een einde te maken aan de onduldbare situatie in Doeskwartier. De ingreep in het landschap is minimaal, vindt de PPC. Wel zou het profiel van de weg minder ruim moeten zijn; de weg mag maximaal maar vijf meter breed zijn en niet zes meter en 30 centimeter, vindt de PPC. De gemeente Leiderdorp heeft die suggestie overgenomen en zal de ge meenteraad komende maandag voorstel len met een breedte van vijf meter in te. stemmen. Een vertegenwoordiger van de aanne mingscombinatie Leiderdorp BV drong aan op de mogelijkheid om woningen of kassen neer te zetten in het kader van het bestemmingsplan op de gronden ten oos ten van de Does die het eigendom zijn van de firma. Door de doortrekking van de Mauritssingel zullen deze gronden binnen de bebouwde kom komen te liggen. Wet houder Meerburg stelde echter dat Lei derdorp geen behoefte heeft aan wonin gen op die plaats omdat Buitenhof aan de vraag naar goedkope woningen kan vol doen. Ook voor kassen achtte hij de grond minder geschikt, nog afgezien van de aan tasting van het landschapsbeeld. De Pro vinciale Planologische Commissie vindt deze plannen ongewenst. De provincie zal zich binnenkort uitspre ken over de bezwaren. >emerang" icieel open Bn jaar van voorbereiden- erkzaamheden is gistera- het nieuwe onderkonen de christelijke sociëteit ïoemerang" in Katwijk of- I geopend. Tijdens de in- uiknemingsplechtigheid Ide het pand, waarvan de Ikosten ruim 250.000,- igen, drie keer van eige- De bouwcommissie ai- commissie van beheer en erkeraad van de gerefor- de gemeente waande zich ils een aantal minuten da Ier van de nieuwe socië- »aarna de in groot formaaï ivoerde sleutel van „De perang" uiteindelijk in handen van de voorzitter van de jeugdraad belandde. In het nieuwe pand, dat ook dankzij de hulp van een groot aantal vrijwilligers binnen zeer korte tijd in gebruik kon worden ge nomen, beschikt het bestuur van de sociëteit over een mo derne, gezellig ingerichte ge meenschapsruimte met op de eerste verdieping een handar- beidlokaal en een vergader ruimte. De financiële steun van ondermeer het Nationaal Jeugdfonds, het Anjerfonds en een aantal acties van gemeen teleden hebben de bouw van de sociëteit mogelijk gemaakt. ADVERTENTIE Met openbaar vervoer oleigen W winkelcentrum Winkelhof is uw bezoek HIP meer dan waard. |f# Makkelijk bereikbaar vaiuit alle _,L richtingen, klopt in Leidercfcrp het M' p'n^®'kart van de Randstal. Jj Ruim 50 speciaalzaken bimen handbereik met 650 overdikte IJ Parkeerplaatsen. (S In het hart van de Rancstad 13 winkelen een 'middagjeuit': winkelcentrum Winkelbof! WINKEU TFN'l'HI IM WINKELHOF T.ETPEKDORP 1)09 00 lol 18.00 uw. vrijdag (koop J en zaterdag van 09 00 tol 17 00 u OEGSTGEEST Een om velerlei redenen nogal uitge dunde commissie voor ver keer en vervoer wisselde gis teravond van gedachten over het verkeersplan dat kortgeleden door de Oegst- geestse raad aanvaard is. Thans wordt de evaluatie of tewel nadere uitwerking aan de orde gesteld om tot realisering van het voorge stelde te komen. Het plan heeft behalve ingrij pende wijzigingen in het ver keer ook een aantal eenvoudi ger punten zoals het aanbren gen van suggestiestroken ten behoeve van fietsers. De be spreking leverde gisteravond wel een aantal prioriteiten op. Zo bleek de commissie van oordeel dat in eerste instantie het verkeer op de Terweeweg dient te worden aangepakt. Met name streeft men naar af sluiting van de Emmalaan en een reconstructie van het kruispunt Terweeweg - de De Kempenaerstraat. Bovendien moet aan een aantal maatrege len prijskaartjes worden ge hangen. Burgemeester Scheenstra deel de mee dat men van het mi nisterie van Verkeer en Wa terstaat een hoeveelheid bro chures had ontvangen waaruit valt vast te stellen welke ver keersmaatregelen eventueel, voor wat betreft de uitvoering, subsidiabel zijn. Ook fietsstro ken langs de Kennedylaan be hoeven niet op zich te laten wachten. Indien deze gereali seerd zijn, kunnen er geen vrachtwagens meer gepar keerd worden ter hoogte van de pedagogische academie en de Kennedylaan, zoals nu nog het geval is. Met betrekking tot het aanpakken van de Ter weeweg kan men een voorstel verwachten in het voorjaar van 1982, aldus burgemeester Scheenstra. Brommers per dozijn De Rijkspolitie te Oegstgeest voert strenge controle uit op zogenaamde opgevoerde brom fietsen. Dat het nodig is blijkt uit het feit dat ze per dozijn naar het buro gebracht wor den, zo deelde de groepscom mandant mede. Na ongeveer een week kan men de brom mer terugkrijgen. De niet-juis- te onderdelen zijn dan echter verwijderd zoals de cilinder etc. Tevens wordt tegen over treders proces verbaal opge maakt. OEGSTGEEST De commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk opent 16 oktober het verbouwde Oegstgeestse raadhuis. Ter gelegenheid van dit feit zal door de gemeente een raadhuiskrant worden uitgegeven waarin de be volking een uitleg wordt gegeven over de indeling. Venielingen aan politieauto ALPHEN AAN DEN RIJN De politie heeft gistera vond bij het zwembad de Thermen een 18-jarige jon gen uit Alphen aangehouden wegens het beschadigen van een politieauto. De schade is aanzienlijk. De politie was naar het zwem bad geroepen, omdat er moei lijkheden waren tussen een aantal bezoekers. Nadat geble ken was, dat de bezoekers hun meningsverschil al weer had den bijgelegd, troffen de agen ten hun auto aan met een groot aantal deuken in de mo torkap en in de kofferdeksel. Ook de antenne was verbogen. De politie verwacht nog meer arrestaties. Fietser gewond ALPHEN AAN DEN RIJN Een 35-jarige vrouw uit Alphen is gisteravond ge wond geraakt toen zij door een auto werd geschept. Zij is overgebracht naar Rij noord Ziekenhuis. De vrouw stak om half elf op haar bromfiets plotseling de Bruinsslotsingel over. Zij kwam uit het Marsdiep. Een 30-jarige automobilist uit Al phen kon haar niet meer ont wijken. Bejaarde fietser aangereden OEGSTGEEST Een 76-ja- rige inwoner van Oegstgeest is gistermiddag zwaar ge wond geraakt toen hij op de fiets werd aangereden door een brommer. De man stapte op de fiets ter hoogte van het gemeentecen trum op de Lijtweg en maakte daarbij een dusdanige slinger beweging naar links dat de bromfietser, een 37-jarige in woner van Oegstgeest hem niet meer kon ontwijken. Het slachtoffer liep vermoedelijk een schedelbasisfractuur op. Zijn toestand is kritiek. De bromfietser brak een sleutel been en liep kneuzingen aan de borst op. Beiden zijn in het ziekenhuis opgenomen. Kantklossen Ine Krulskamp uit Oegst geest is kantklosspecialis te. Tot en met dinsdag geeft zij demonstraties tij dens de expositie van haar werk in het Oude Raadhuis In Warmond. Zij maakt verschillende soorten kant, zoals Tochon, Duchesse, Honiton, Cluny en Brugse kant. Al twee jaar is zij be zig met een brede strook kant voor een Katwijkse muts. Ine Kruiskamp houdt zich niet alleen bezig met deze ambachtelijke kunstvorm, ook interesseert zij zich bijzonder voor de achter gronden en herkomst van het klossen. Zij reisde daarvoor enkele keren naar Brugge en Beveren. Uit die laatste plaats komt het zogenoemde Rijsselse kant, een soort die bijna nergens meer wordt ge klost. De tentoonstelling is op de volgende uren geo pend: zaterdag van elf tot vier uur, zondag van twee tot vier uur en dinsdaga vond van zeven tot negen uur. 't/( Sloepie Jongerensociëteit 'Ut Sloepie' in 't Meerpunt in Wasse naar wordt vanavond om negen uur feestelijk heropend. Na de Kaagweek en een interne verbouwing gaat men weer vol goede moed van start en is het de bedoeling dat weer Nederlandse toptormaties naar Warmond worden gehaald. Van twee groepen staan de data al vast: 10 oktober komt Vitesse en 21 november komen de New Adventures. Open dag Het Jongeren Advies Centrum Katwijk (JAC) houdt mor gen een open dag om iedereen kennis te laten maken met deze hulpverleningsinstantie. Tussen twee en vijf uur is ie dereen (jong en oud) welkom in het gebouw van het JAC aan de Parsstraat 42. Het spreekuur van tien tot twaalf gaat die dag gewoon door. Ronde van Voorhout (1) Liefhebbers en niet minder liefhebbende veteranen gaan zaterdag om kwart voor twee van start in de wie lerronde van Voorhout over 45 kilometer in bet kader van de najaarsfeesten. Bij de organiserende wielerve reniging 'De Bollenstreek' hebben zich al 82 deelne mers, onder wie de kampioen van Nederland der Lief hebbers, de Nieuw Venneper Leo Wassenburg, aange meld. De start en finish zijn in de Heerenstraat. Direct na de huldiging van de winnaar gaat de ronde voor trimmers over 30 kilometer van start Viswedstrijd Het viskampioenschap van de Bollenstreek wordt morgen bevochten in de traditionele wedstrijd van de Hillegomse hengelsportvereniging 'De Vroegte Wint'. De wedstrijd wordt 's morgens van negen tot twaalf uur gehouden in de Ringvaart in Hillegom. Iedereen kan aan deze wedstrijd meedoen tegen betaling van zes gulden inschrijfgeld. Er wordt gevist op gewicht (alle maten), uitgezonderd snoek, snoekbaars en paling. Als aas en voer is de muggenlarve verboden. Inschrijven voor deze wedstrijd kan morgenoch tend vanaf zeven uur. Handenarbeid De Lisserbrockse handenarbeidclub voor bejaarden stelt zaterdag zijn produkten ten toon. Dat gebeurt in het dorpshuis De Meerkoet tussen twee uur en half vijf. Er is ook gelegenheid om de tentoongestelde re sultaten van het werk te kopen. Met de opbrengst van de verkoop hoopt de club weer zoveel nieuwe materia len aan te kunnen schaffen dat de deelnemers weer een heel seizoen gezellig aan het werk kunnen. Sovjet Sex De groep Sovjet Sex treedt morgen op in De Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan in Voorschoten. De forma tie bestaat uit Peter, Maarten en Rogier. De plaats van de drummer is ingenomen door een ritmebox, die de groep een geheel eigen stijl geeft. Volgens de groepsleden is de muziek bedoeld om mensen te shockeren, die door middel van geweld andere mensen willen shockeren. De avond wordt verder omlijst met muziek van onder andere The Specials, U2, en Bad Manners. De zaal gaat om negen uur open. Kaarten kosten f5, f3 voor kaarthouders. WASSENAAR/DEN HAAG Het ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne is niet bereid een onderzoek in te stellen naar de vorm van manuele therapie die de Wasse- naarse arts mevrouw M. Sickesz sinds 1965 toepast. Deze arts zou volgens het CDA Tweede Kamerlid B. Bakker met haar methode goede resultaten hebben bereikt. Volgens het ministerie is het een zaak van de beroepsbeoefenaren zelf hun therapeutische methoden te evalueren. Dit kan onder meer via een voor iedereen toegankelijk boek dat de arts over haar eigen methode heeft uitgebracht. Een en ander staat in het antwoord van ex-staatssecretaris Veder-Smit op vragen van het genoemde CD A-Tweede Kamerlid. Uit het antwoord van het ministerie blijkt duidelijke kritiek op de resultaten van de methode van de Wassenaarse arts bij nor male rugklachten. De staatssecretaris zegt dat het haar niet dui delijk is wat normale rugklachten.zijn en dat rugklachten sowie so duiden op een niet normale gezondheidstoestand. Daarvan kunnen de oorzaken uiteenlopen. Of er goede resultaten worden geboekt, zou uit een vergelijkend onderzoek moeten worden vastgesteld, een onderzoek dat niet is gehouden. In antwoord op de vraag van Bakker of de regering niet van mening is dat een goede behandeling van rugklachten een bijdrage tot de daling van het ziekteverzuim en dus tot een daling van de uitgaven voor de sociale zekerheid betekent, zegt de bewindsvrouwe dat het haar wat ver gaat om hier te spreken van een direct ver band. LEIDERDORP Teneinde woningbouw op het terrein Hoofdstraat 103 mogelijk te maken dient het gebouw, waarin tot voor kort de streekmuziekschool „Rij nakkoord" en een dependen ce van de sporthal Van Houdt gevestigd waren, te worden gesloopt. De ge meenteraad zal maandag een besluit hierover nemen. Het college van B en W heeft voor de uitvoering van de sloopwerkzaamheden een ac ceptabele aanbieding gekre gen. Het stelt daarom aan de raad voor dit werk onder hands aan te besteden. Het mobiele lokaal van de muziek school heeft inmiddels een an dere bestemming gekregen. Het is onlangs overgebracht naar het zwombadterrein aan de Hoogmadeseweg en wordt thans als clubruimte gebruikt door de Zwem- en polovereni ging „De Kleine Does" en de Leiderdorpse reddingsbrigade. Door zelfwerkzaamheid van de leden, waaronder het trans- ort van het lokaal, zijn de tota le kosten beperkt gebleven tot 5.00U,-. Teneinde te voorko men dat het lokaal ten prooi zou vallen aan vandalisme, heeft het college vooruitlopen de op goedkeuring door de raad zijn medewerking aan de operatie gegeven. Het college stelt thans aan de raad voor het lokaal definitief aan de be sturen van „De Kleine Does" en de reddingsbrigade over te dragen voor het symbolisch bedrag van 1.- en een een malige bijdrage in de plaat singskosten te geven van 5.000.-.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7