Glastuinbouw mogelijk in Vierambachtspolder PAK-FRACTIE TEGEN BESTEMMINGSPLAN LANDELIJK GEBIED Bibliotheek Sint Jan binnenkort opgeheven Frans bezoek in Alphen Veiling h oogtep un t van actie-week BESTUUR VERWIJT GEMEENTE GEBREK AAN MEDEWERKING Ontevredenheid over vervoer van en naar zwembad REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1981 PA< TER AAR De gemeenteraad van Ter Aar is gisteravond akkoord ge gaan met het voorstel van burge meester en wethouders tot vaststel ling van het bestemmingsplan Lan delijk Gebied. Daarmee werd de rea lisering van een nieuw kassengebied in de Vierambachtspolder en de aan leg in die polder van een centraal sportveldencomplex planologisch mogelijk gemaakt. Het PAK kon zich niet vinden in het voorstel met betrekking tot de nieuwe glastuin- bouwlokatie en stemde tegen dit on derdeel van het bestemmingsplan. Daarmee week de tweemansfraktie af van een eerder wel door haar ge steund en derhalve met algemene stemmen genomen raadsbesluit, waarin in beginsel het groene licht werd gegeven voor deze glasbestem ming. De vaststelling van het plan Landelijk Gebied ging gepaard met een uitvoeri ge discussie in de raad. Centraal ston den daarbij de glastuinbouw en de sportveldenbestemming in de Vieram bachtspolder. Daartegen waren ver schillende bezwaarschriften ingediend. Vragen werden opgeworpen als: is die behoefte wel aanwezig en is het de be doeling om tuinders van buiten de re gio aan te trekken? Met name de pro gressieven Van der Meulen en Van Deudekom gaven er bovendien sterk de voorkeur aan om de glastuinbouwlo- katie niet in de Vierambachtspolder, maar in een polder in Nieuwveen te concentreren waarover ook in de pro vinciale staten van Zuid-Holland was gesproken. In een vlammend pleidooi gaf burge meester Verhoef de noodzaak aan van deze glastuinbouwlokatie. Het gaat niet aan, zo zei hij, dat de ene gemeente de andere met de oplossing van deze pro blematiek wil opzadelen. Zeker niet in de situatie van Ter Aar waar het juist een echte glastuinbouwgemeente be treft. Zou u kiezen, zo vervolgde hij, voor het niet-aanwijzen van deze glas tuinbouwlokatie, dan zet u in feite 500 arbeidsplaatsen van tuinders en toele veringsbedrijven in de gemeente op de tocht. Hij lichtte dit toe met te stellen, dat een reconstructie van het glastuin bouwgebied hard nodig is. „De algeme ne produktietoename in de land- en tuinbouw is 3% in één jaar en in ons ge bied totaal 3% in een periode van 5 jaar", aldus Verhoef die daarmee zeer nadrukkelijk de achterstandssituatie in het gebied beschreef. Het pleidooi van de burgemeester (te vens voorzitter van de tuinbouwstieh- ting Stiveen) leidde er toe, dat de raad slechts met twee stemmen tegen ak koord ging met de glastuinbouwbe- stemming. Het PAK liet zich er even wel niet toe verleiden om vóór te stem men, hetgeen ook moeilijk was omdat de fraktie zelf ook een bezwaarschrift tegen deze glasbestemming had-inge diend. Met deze keuze week de PAK- fraktie echter wel af van het in augus tus 1980 ook door haar gesteunde en met algemene stemmen genomen be ginselbesluit om glastuinbouw in de Vierambachtspolder mogelijk te ma ken. Als argument voor deze omme zwaai droegen de progressieven het feit aan dat de economische omstandighe den gewijzigd zijn. Dit verleidde CDA- woordvoerder Huntjes er toe om het PAK ervan te betichten „goedkoop en politiek laf" te handelen. De door die fraktie aangevoerde redenen deed hij af met „flutredenen". Ook CDA'er Van der Vliet was van oordeel, dat door het PAK in deze zaak wel erg „goedkoop" gehandeld werd. Met de vaststelling van het bestem mingsplan Landelijk Gebied werd in feite het groene licht gegeven voor zo wel glastuinbouwlokatie als sportvel den. Voor wat betreft het eerste - de glastuinbouw - gaf de voorzitter nog de verzekering dat het om de vestiging van regionale tuinders gaat, waarvoor de regionale tuinbouwstichting Stiveen min of meer borg staat. Voor wat be treft de sportveldenconcentratie zal de feitelijke realisering, zo zei hij, nog af hankelijk zijn van de financiële haal baarheid waarover de raad in een late re fase nog benaderd zal worden. TER AAR In de vergade ring van de gemeenteraad van Ter Aar kwam gistera vond de tussen gemeente en bibliotheek St. Jan gevoerde correspondentie over de fi nanciële situatie van deze bi bliotheek ter sprake. Daar bij was een brief van het bi- bliotheekbestuur waarin de gemeente wordt meegedeeld, dat de bibliotheek zich per 1 november 1981 opheft. Als oorzaak daarvan wordt het gebrek aan medewerking van het gemeentebestuur aangevoerd. De gemeente raad bleek gisteravond van oordeel, dat de gemeente er alles aan gedaan had om Si Jan te helpen. Men nam zeer nadrukkelijk afstand van dit besluit van het biblio- theekbestuur en de daarvoor aangevoerde redenen. De bi bliotheek had zichzelf ken nelijk overleefd, zo was de algemene conclusie. Raadslid P. J. van Rijn (CDA) bleek de gevoelens van meer dere raadsleden te vertolken toen hij zei de brief van het bestuur van St. Jan zeer te be treuren. Hij wilde zich niet verder uitlaten over de be woordingen waarin de briel was gesteld, maar vond dat uit de gevoerde correspondentie en de plaatsgevonden bespre kingen bleek, dat de gemeente er alles aan had gedaan om te trachten een oplossing voor de Langeraarse bibliotheek te vinden. De mogelijkheid van subsidieverruiming was ge schapen en de bibliotheek is zelfs de mogelijkheid geboden van verdergaande steun bij voldoening aan de voorschrif ten van het openbare biblio theekwerk. Men heeft de uit gestoken hand echter niet wil len aanvaarden, zo constateer- de hij en het is nu maar het beste om zo snel mogelijk naar een permanente vestiging overeenkomstig het gemeente lijk bibliotheekplan te streven. De heer Maring sloot zich na mens de VVD-fraktie onmid dellijk bij de woorden van Van Rijn aan. Ook hij sprak in ter men van spijt, dat St. Jan tot dit besluit was gekomen, maar meende ook dat de gemeente constructieve mogelijkheden had aangeboden. Het streven naar de realisering van de per manente vestiging is nu aangewezen weg, zo vond Wethouder P. J. Uijttei die de portefeuille Welziji ken beheert, toonde zich ii nomen met deze steun t het terzake gevoerde b« Voorzitter Verhoef wilde i komende collegevergadt de mogelijkheid bespreken toch nog een gesprek mei bestuur van St. Jan te ar geren, al was het voor verantwoorde afbouw, hij. Dorpshuis Stompwijk wordt eigendom gemeente LEIDSCHENDAM De Stichting Dorpshuis Stomp wijk zal grond en opstallen na voltooiing van de her bouw van het dorpshuis overdragen aan het gemeen tebestuur van Leidschen- dam. Aldus een van de vijf voorwaarden die burgemees ter en wethouders hebben gesteld bij de toestemming tot aanbesteding. Aan de ge meenteraad zal maandag 21 september worden voorge steld een bijdrage a fonds perdu van 100.000 gulden te verstrekken waardoor ook het onderkomen van de jeugdsociëteit Oase in het gebouw wordt veilig gesteld. De bouw zou volledig moeten worden begeleid door de dienst gemeentewerken en de huur zal in nader overleg met de stichting worden vastge steld op basis van een reeds door het bestuur van de stich ting opgestelde exploitatieop- zet. Wethouder J. J. Meijer deelde in aansluiting hierop gisteravond de Dorpsraad mee dat het kerkbestuur van de Laurentiusparochie zich even eens akkoord heeft verklaard met de voorwaarden waarbij is aangetekend dat een „com pleet" Dorpshuis moet worden overgedragen. Voorzitter G. L. Belt van de stichting, tevens dorpsraadslid, zei dat het bestuur zich bereid heeft verklaard tot de statu tenwijziging die nodig is voor de overdracht. Hij benadrukte dat het „een moeilijk besluit" was geweest. De inventaris blijft overigens eigendom van de stichting die ook het ge bouw zal beheren. In de loop van de volgende week zal een noodbrug over de Stompwijkse vaart worden geslagen. Pastoor A. A. M. Paap, voor zitter van het kerkbestuur dat het Dorpshuis destijds om niet aan de stichting heeft overge dragen, zal in de loop van deze maand de eerste paal slaan. Als alles verder naar wens verloopt, zal het Dorpshuis be gin april 1982, zestien maan den na de brand, opnieuw in gebruik kunnen worden geno men. Lokalennood Albanianae onder de loep ALPHEN AAN DEN RIJN Het onderzoekbureau van de afdeling Stedebouw zal een onderzoek doen naar de behoefte aan lokalen bij de openbare scholengemeen schap „Albanianae". Beke ken zal worden hoeveel lo kalen Albanianae op lange en middellange termijn no dig heeft Op het ogenblik kampt de school met een fors lokalente- kort. Dit zal aan het eind van het jaar gedeeltelijk opgelost worden door de plaatsing van tien noodlokalen. Om deze noodlokalen te krijgen moest eerst het ministerie van On derwijs overtuigd worden van de noodzaak hiervan. Hierdoor zijn deze lokalen eerst tegen het eind van het jaar gebruiks klaar en draait de school met een ingekort rooster. Verwacht wordt echter dat er in de toekomst, gezien de op bouw van de bevolking, nog meer lokalen nodig zullen zijn waardoor dan ook weer geldt, dat de minister overtuigd moet worden van de noodzaak. Daarom dit onderzoek. De gemeente zal ook nog moe ten overwegen of het niet be ter is, als blijkt dat de school in een hoog tempo blijft groeien, een tweede scholengemeen schap te bouwen. Een groep Franse directeuren en directrices van bejaardenhuizen hebben gisteren een be zoek aan Alphen gebracht. Zij hebben in Al phen de diverse bejaardencomplexen en -hui zen bezocht. Eerder waren zij al in Amster dam en Leidschendam op bezoek geweest. De bedoeling van dit bezoek was te kijken naar het wel en wee van onze bejaarden. Er werd van gedachten gewisseld over het hier gevoerde beleid, over de sociale positie, de medische hulp, het normensysteem dat be jaardenhulzen hanteren bij plaatsing, de fi nanciële positie en hoe lang bejaarden nog voor zichzelf kunnen zorgen. Voor vandaag is een bezoek gepland aan het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk waar ook weer over boven staande zaken zal worden gesproken. In Al phen werd de groep, tijdens een ontvangst op het stadhuis, toegesproken door burgemees ter M. Plaats (zie foto) in gezelschap van wet houder D. van Leeuwen, de directeur van de Sociale Dienst J. H. Spannenmaker en verte genwoordigers van deze dienst. Bliksemactie Casa Materna al voor de helft geslaagd ZOETERWOUDE De bliksemactie van de Zoeter woudse werkgroep Casa Ma terna is bijzonder goed be gonnen. Van het streefbe drag van tienduizend gulden is na de huis-aan-huis-collec- te al 5.500,- binnen. Een kleine dertig enthousiaste medewerkers van de werk groep heeft in enkele uren het karwei geklaard. Dankzij de goede reclamecam pagne die men heeft gevoerd was de bevolking optimaal geïnformeerd. Als het streef bedrag wordt gehaald is, inclu sief het vorig jaar bijeenge brachte kapitaal, een totaalbe drag van 22 mille ingezameld. Daarmee kan de werkgroep drie gezinnen in het door een aardbeving getroffen Italië aan een nieuw bestaan helpen waardoor die gezinnen weer een aanvaardbare toekomst te gemoet kunnen zien. Morgen wordt de actie ver volgd met een zogenaamde klussendag. Op het program ma staan reeds vijftig klussen, waaronder twee serenades, tweemaal ontbijt op bed bezor gen, diverse auto's wassen, huizen schilderen, schuren in de teer zétten en opvallend veel dakkapellen die schoon gemaakt en/of geverfd dienen te worden. Hebt u nog een klus of wilt u nadere inlichtin gen. De heer Peter Popma, volgens onze informatie met Casa-Matemabloed in de ade ren, zal u graag alles vertellen. Hij is bereikbaar op Watertje 30, telefoon 2463. WOUBRUGGE - In de wel zijnscommissie van Wou- brugge werd gisteravond hef vervoer van de scholen naar het zwembad te Leiderdorp aan de orde gesteld. Wethou der Van Wieringen zegde toe op korte termijn maatrege len te treffen om te zorgen dat de bussen op tijd van en naar het zwembad kunnen rijden. Schoolhoofd Ouwerkerk uit Hoogmade bracht ter tafel, dat de betrokken busonderneming de laatste twee malen geen kans had gezien enigermate op tijd te rijden. Voor de kinde ren bleef er van de zwemles sen slechts tien a vijftien mi nuten over en dat kan toch niet de bedoeling zijn. Ter ver gadering bleek, dat ook andere scholen uit Woubrugge over de laatste periode klachten hadden. Van de zwemlessen kwam op deze wijze weinig tot niets terecht. De surfplank neemt in een waterrijke gemeente als Wou brugge natuurlijk een flinke plaats in. Commissielid Henk de Jeu vond het een „kwalijke zaak", dat men in Woubrugge nog geen behoorlijke plaats heeft om een plank op te tui gen. Hij kondigde aan dat de Sportraad op zeer korte ter mijn initiatieven zal nemen om tot een verbetering van de situatie te komen. Aan het eind van de vergade ring deelde het commissielid Swart mee, dat hij voor de fo towedstrijd nul inzendingen had ontvangen en daarmee is deze activiteit van de Kulture- le Raad een droevig lot be schoren. Alphen koopt grond terug ALPHEN AAN DEN RIJN De raadscommissie finan ciën is akkoord gegaan met de terugkoop van grond van de keukenwerkbladenfabri- kant Erbi B.V. Met dit ad vies sloot de commissie aan bij de gelijkluidende beslis sing van de raadscommissie Openbare Werken. Het bedrijf had de grond in 1977 gekocht van de gemeente. Het was de bedoeling het ter rein te gebruiken voor een nieuw fabrieksgebouw. In die tijd liepen de zaken goed en waren de vooruitzichten gun stig. Echter ook Erbi heeft te lijden van de bezuinigingen. Er worden steeds minder hui zen gebouwd, dus zijn er steeds minder keukenbladen nodig. Erbi wil dan ook van zijn grond af, want het heeft de mogelijkheid een kleiner pand te kopen aan de Eikenlaan. De gemeentelijke commissies kunnen wel met de terugkoop instemmen maar gaan niet ak koord met het „wegschrap pen" van het zogenaamde boe tepercentage van 10%, zoals Erbi wil. VOOR ZOETERWOUDSE MISSIONARISSEN ZOETERWOUDE Volgende week plaatst de werkgroep Missie en Ont wikkeling de missionarissen die af komstig zijn uit Zoeterwoude en thans hun werk verrichten ten be hoeve van de medemens in de Derde Wereld in de schijnwerpers. Dan wordt actie gevöerd om geld in te za melen voor niet minder dan veertien missiegebieden verspreid over de ge hele wereld. De gehele bevolking wordt bij het gebeuren betrokken. Hoogtepunt moet de veiling worden die vrijdag 18 en zaterdag 19 septem ber wordt gehouden in Ons Huis. De veiling is altijd een spektakel van de eerste orde en staat tot ver buiten de dorps grenzen als zodanig bekend. Naast de honderden waardevolle en ludieke veilingstukken zorgt de an tieke inbreng voor extra uitschie ters. Ontwikkelingswerk en steun aan de medemens in de Derde Wereld kan op vele manieren geschieden. In Zoeter woude geschiedt dat al vele jaren op een zeer speciale manier. De verbon denheid met de Derde Wereld is in en kele gevallen erg stevig omdat vele Zoeterwoudse „burgers" zich inzetten voor de ontwikkeling van mens en land. Het verantwoordelijkheidsgevoel dat de missionarissen hebben wordt ge steund door het „thuisfront" dat niet lijdzaam toeziet doch daadwerkelijk, in financiële en morele hulp, een rugge steun is voor de „pioniers in de Derde Wereld. De hulp die Zoeterwoude ver leent is echt doelgericht; er blijft niets aan de zogenaamde „strijkstok" hangen want iedere cent komt op de plaats van bestemming. In de vorm van een inten sieve briefwisseling tussen de missiona rissen en de werkgroep Missie en Ont wikkeling blijft het thuisfront tevens goed op de hoogte van de gang van za ken elders in de wereld. Zoals reeds ge steld is de veiling het hoogtepunt uit het programma, dat nog vele andere punten bevat. Zo besteden diverse ver enigingen, de scholen, de bejaarden en anderen aandacht aan het werk van de missionarissen. Artikelen Goede artikelen zijn de pijlers van het succes. Daarom doet de werkgroep Mis sie en Ontwikkeling een beroep op de bevolking nu al een bijdrage te leveren aan dat succes door veilingartikelen be schikbaar te stellen. Om het niveau geen geweld aan te doen kunnen louter waardevolle artikelen worden geveild. Werkgroep-voorzitter Jac. Paardekoop- er „Het is natuurlijk wel goed bedoeld van de mensen maar de veiling is geen rommelmarkt, al is het begrip „rom mel" erg rekbaar. Over het algemeen is het zo dat spullen die normaliter bij de kraakwagen worden gezet door ons niet geaccepteerd kunnen worden". Het beschikbaarstellen van veilingarti kelen kan gemeld worden bij mevr. A. Berk, Uiterdijk 3, tel. 1278; de heer Jac. Paardekooper, Ommedijkseweg 14, tel. 1335 of bij de heer G. Berk, Zuidbuurt- seweg 50b, tel. 1663. Begin volgende week zullen de veilingstukken dan worden opgehaald. De gezellige sfeer tijdens de veiling wordt voor een be langrijk deel veroorzaakt door het aan bod van ludieke veilingnummers. Zo stelde vorige maand burgemeester Houdijk voor bij iemand de auto te gaan wassen als er maar een „fiks be drag" tegenover zou staan dat ten goe de zou komen aan het werk van de missionarissen. En wat te denken van één kilometer slootwerk, een hectare Burgemeester H'-udijk was de auto van de familie Van der Salm voor het goede doel. grasmaaien, een vrachtwagen zand, een serenade van de drumband of fanfare, een diner met de pastoor of een rit door het dorp met paard en wagen, om maar een paar van de wat meer ludieke vei lingsartikelen te noemen. De werkgroep Missie en Ontwikkeling vertrouwt er op dat de bewoners blijk geven van hun verbondenheid met het werk van de missionarissen door mas saal de veiling te bezoeken. Zowel vol gende week vrijdag als zaterdag bestaat de mogelijkheid de veilingstukken van af 11.00 uur in „Ons Huis" te bezichti gen. Mensen die niet in de gelegenheid zijn de veiling te bezoeken maar toch een bijdrage willen leveren kunnen dat doen op bankrekeningnummer 37.53.24.100 van de RABO-bank Stomp wijk/Zoeterwoude onder vermelding van „Veilingfonds". Ook rekeningnum mer 92.03.11.628 van de Centrale Volksbank is als zodanig beschikbaar. In het kader van de aktie voor de mis sionarissen zullen de paters Jan en Wim van der Salm, beiden al vele jaren werkzaam in de Derde Wereld en mo menteel voor een korte vakantie in hun geboortedorp, maandagavond 14 september om zeven uur in Huize Em- maus vertellen over hun werk. Het kinderkoor zal die avond zorgdragen voor muzikale afwisseling. Opbrengst naar 14 missiegebieden ZOETERWOUDE De opbrengst van de actie voor de Zoeterwoudse missionarissen wordt verdeeld over de volgende missiegebieden: Pater J. Bosman, Bandung, Indonesia; Sis ter E. van Grieken, Lubwe, Zambia; Pater B. van der Ham, Temang- gung, Indonesia; Pater A. Vaneman, Sargodha, Pakistan; Pater J. Vane man, Marubi-Baram, Maleisië; Pater H. Vaneman, Busolwe-Tororo, Uganda; Pater J. Rekelhof, Victoria, Cameroon; Pater J. van der Salm, Sabah, Maleisië; Pater W. van der Salm, Keningau, Maleisië; Pater J. Schuur, Sao Paulo, Brazilië; Sister De Koning, Mwanza, Tanzania; voormalig missiegebied pater L. van der Salm, Mbale, Uganda; voorma lig missiegebied pater S. Mulder, Kipelion, Kenya; voormalig missie gebied pater C. Boer, Irian Jaya, In donesië. Bouwkosten centrum Concertweg nu al omhoog ALPHEN AAN DEN RIJN Zowel de vrachtcommis sie openbare werken als de commissie financiën zijn ak koord gegaan met een be drag van ƒ82.000.- meerkos ten bij de bouw van het so ciaal-cultureel centrum aan de Concertweg. In dit ge bouw zullen het Buurtcen trum Ridderveld en het jon gerencentrum Midas hun nieuwe behuizing vinden. Het geld is nodig omdat de wand van de bouwput aan de kant van de Concertweg met een stalen damwand versterkt moest worden. De bouwput moet drooggehouden worden en aan de drie andere zijden kon dat door ontgravingen en drainageleidingen. Door het drooghouden van de put kan het op staal gefun deerde winkelcentrum aan de Concertweg verzakken. Daar om werd het opgepompte wa ter geloosd in een sloot die ge graven moest worden tussen de bouwput en het winkelcen trum. Hierdoor zou voorko men worden dat de grondwa terstand te laag zou zijn. Nie mand heeft echter aan de uit breiding van het winkelcen trum gedacht en de te graven sloot kwam dichter bij de bouwput te liggen. Het zandpakket wat daar lag, laat het water echter door, zo dat er een houten damwand aangebracht moet worden. Ook het aantreffen van een oude sloot bij het ontgraven zorgde ervoor dat een tweede houten damwand aangelegd moet worden. Al deze tegenvallers zorgen ervoor dat het bedrag dat de accommodatie zou gaan kos ten, zo'n 3 miljoen gulden, met 82.000 gulden verhoogd moet worden. Poederblus- wagens voor Alkemadese brandweer ALKEMADE De gent te Alkemade koopt, bel dens goedkeuring van dt meenteraad, nog dit twee poederblusaanhan; gens ten behoeve van brandweerblusgroepen Roelofsarendsveen en R wetering. Tijdens de gisl vond gehouden vergadei van de raadscommissie penbare Werken werd aanschaf ter waarde vai geveer 25.000,- behand Genoemde poederblusat hangwagens dienen aan schaft te worden op ad\ van de regionale brandn Rijnland. De Alkemadese brandwee thans hoofdzakelijk inges op branden van organis oorsprong, zoals bijvoorb in hout, papier, textiel, ri daken en schuimrubber, dien de branden echter wal gewikkelder ziin, zoals br in benzine, olie, verf, l zwavelkoolstof en verdun gen als alcohol en keto dan staat men machteloos, noemde materialen zijn nif lijk niet mengbaar met en bovendien lichter of zwaarder dan water; bral hierin moeten met bluspt of schuim bestreden wol Hetzelfde geldt voor bran de gassen en metalen en t 1 den in of nabij electrische paratuur welke onder sj ning staat, zoals schakel) den, generatoren en tram matoren. Tijdens de rondvraag steldi heer Verdel de vuilnispro men van de paddestoelhu in de Kaag aan de orde. het eind van de Irenelaan bij de rioolwaterzuivet wordt aan het einde van weekeinde door recreari nogal wat vuilnis geplas welke pas vrijdags, dus vijl gen later, wordt opgeha Een aantrekkelijke zaak v honden en katten om maar niet van ratten te s| ken. Wethouder Verhaar s telde dat het gemeentebest in een eerder stadium al de bewoners heeft voorgesi een container te huren, heer De Jong, medewer! van de afdeling Openb Werken, voegde hieraan dat de container nabij Kaags pont niet alleen v het afval van watersporters maar ook voor dat van de p destoelhuisjesbewoners. Om de praktijk echter uitwijst van deze mogelijkheid g gebruik wordt gemaakt, v ste de Verdel een andere lossing. Toegezegd werd hierop gestudeerd gaat den. De heer Akerboom k« voorts terug op zijn al eet gedaan verzoek tot verbet* inlevermogelijkheden v lege of bijna lege verpak! gen van giftige of gevaarls stoffen, die veelal bij tuind in gebruik zijn. Zijn zeer ot neel voorstel behelsde loeien van de BB-sirenes it re eerste maandag van maand te gebruiken als opt tot het inleveren van lege pakkingen bij Openbare V ken. De heer De Jong deze afdeling legde uit dat inzamelen van gevaarlijke giftige produkten niet t simpele zaak is als het 1; Deze produkten zouden op slagen en geïdentificeerd n ten worden. Het gevaar zelfontbranding en dergel is niet denkbeeldig. Chef zouden formulieren mot invullen alvorens de prod ten naar Rijnmond kunn En als het afval daar geaccepteerd wordt, blijft gemeente ermee zitten.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4