Herwaardering salaris Alkemadese ambtenaar Verhuizing brengt scheepswerf Hoogmade in geldzorgen Fitness-centrum in Alphen moet gesloten blijven REGI0U0UR1NAAL REGI0U0UR1NAAL Onzekerheid Jer oenhuis Wassenaar duurt voort Buurtcentrum Ridderveld voorlopig uit de problemen 'REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 1 SEPTEMBER 1981 CDA MAAKT BEZWAREN TEGEN HOGE KOSTEN ONDERZOEK ALKEMADE De gemeenteraad voteerde gisteravond ten behoeve van een nieuwe funktieherwaardering voor administratieve banen bij de gemeente Alkemade een kre diet van 55.000,-- Dit bedrag is nodig om een extern bureau nieuwe normen voor de salariëring van de gemeentesecretaris, waarvan de overige salarisschalen binnen een gemeente zijn afgeleid, te laten toetsen aan waarderingsverhoudingen bij het Kijk. Zoals bekend hebben de salarisschalen bij klei ne gemeente in de loop der jaren een achter stand opgelopen ten opzichte van die bij de gro te steden. C.D.A.'er Van den Bosch had bijzon der grote moeite met de kosten van deze funk tieherwaardering en vroeg of zoiets niet intern geregeld kan worden. Het progressieve raadslid Van Tol echter had volledig begrip voor het beschikbaar stellen van 55.000,- voor genoemd doel. Hij verklaar de te weten dat de salarisverhoudingen in de loop der tijden behoorlijk scheef gegroeid zijn en indien het rechttrekken hiervan intern, bij voorbeeld door de gemeentesecretaris, verricht zou worden, zou het gevaar van vooroordelen levensgroot aanwezig zijn. „Het betreft inder daad een grote uitgave, maar dit kan nu een maal niet andei's", aldus Van Tol. Burgemeester drs. P. J. Bolten, tot wiens werk zaamheden personeelszaken behoort, noemde het waarderen van funkties „een uiterst subtie le aangelegenheid". Hij verklaarde: „Als naar goed vermogen besloten wordt sommige ambte naren te bevorderen, dan betekent dit een rela tieve teruggang voor anderen, hetgeen makke lijk een minder prettige sfeer kan oproepen. Bovendien is voor herwaardering een bepaalde know-how nodig, waarover het externe objec tieve bureau in kwestie zeker beschikt. Om el- kaars funkties te waarderen, zit men hier op het gemeentehuis te dicht op elkaar; de objekti- viteit zou te makkelijk in gedrang kunnen ko men." Hij besloot zijn toelichting met het uitspreken van de verwachting dat de onderhavige funk- tiewaardering aan het einde van het jaar rond zal zijn, zodat eventuele beroepszaken volgend jaar al in behandeling genomen kunnen wor den. Dorpshuizen Het voorstel tot het verstrekken van een lening van 30.000,- tegen een rente van 6%, aan het bestuur van de Stichting Dorpshuis Rijpwete- ring, ten behoeve van buitengewoon onderhoud aan het Ripse gemeenschapscentrum, werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Anders ging het met het voorstel tot het verle nen van garantie voor een door het bestuur van „De Alkeburcht" te sluiten tienjarige geldle ning van f 40.000,- voor achterstallig onder houd aan het Veense dorpshuis: daaraan werd een hele discussie gewijd. De progressieve fraktie, bij monde van de heer Hoogenboom, liet ongezouten kritiek horen aan het adres van het Alkeburchtbestuur. Hij liet weten ook geen enkel vertrouwen te hebben in de pas samengestelde werkgroep, die de werk zaamheden van het bestuur heeft overgeno men. Hij vond deze werkgroep nog veel te be perkt van samenstelling en pleitte voor een ge meentelijke visie op gemeenschapsgebouwen waaronder „De Alkeburcht". Tevens wilde hij weten wie het dit jaar opgelopen verlies van ruim 19.000,- mag betalen. C.D.A.'er drs. W. Nugteren, die al sinds zes jaar Het Ripse dorpshuis aan de Pastoor v.d. als gemeentelijke afgevaardigde zitting heeft in het Alkeburchtbestuur, verdedigde dit bestuur met hand en tand tegen de naar zijn mening onterechte verwijten van Hoogenboom. „Ik durf hier te stellen dat de bestuursleden van „De Alkeburcht" geen enkel direct verwiit treft. Zij hebben binnen hun mogelijkheden al les gedaan om tot een goede exploitatie-opzet te komen. Er hebben zich zaken voorgedaan, waaraan zij binnen hun bevoegdheden niets konden veranderen. De nieuwe werkgroep is breed van samenstelling en moeten oplossingen aandragen voor dit ongetwijfeld moeilijke vraagstuk", aldus Nugteren. Wethouder Van Duykeren voegde hieraan nog toe dat het ge- Plaatstraat. meentebestuur weinig te zeggen heeft inzake het reilen en zeilen van „De Alkeburcht" om dat het dorpshuis nog steeds geacht wordt selfs upporting te zijn. „Aan een inventarisatie van gemeenschapsruimten wordt gewerkt" beloofde hij Hoogenboom tot slot. Plakborden Tijdens de rondvraag werd, in verband met de volgend jaar te houden gemeenteraadsverkie zing, gevraagd of het gemeentebestuur niet kan zorgen voor plakborden. Wethouder Van Duy keren informeerde hierop de raad dat dergelij ke borden a 1.200,- per stuk de gemeentelijke begroting ver te boven gaan. Weinig animo Alphense ambtenaar voor inzameling ALPHEN AAN DEN RIJN Slechts 54 van de onge veer 1200 ambtenaren In Al phen doet mee aan een inza melingsactie voor de Derde Wereld. Dit is een mager re sultaat. Men had gerekend op een derde van het perso neel, namelijk 400. De bedoeling was dat ambte naren maandelijks een bijdra ge van hun salaris in zouden laten houden. Men kon dan kiezen uit bedragen vanaf ƒ2.50 tot en met een tientje. Aan het einde van het jaar wordt dan het totale bedrag, dat maandelijks op een bank rekening wordt gestort, over gemaakt op rekening van de Novib. Het bedrag is dan be stemd voor de huishoudschool in RWanda. In totaal wordt er nu f 2 meld. RAAD VAN STATE STELT GEMEENTE IN HET GELUK De heer Zeeman opent de deur van het centrum zonder het zegel te verbreken. ALPHEN AAN DEN RIJN De Raad van State heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak rond het fitness-centrum aan de Alphense Prins Henderikstraat. Het be roepscollege heeft het verzoek van de eige naar van het fitness-centrum om tot schor sing van het sluitingsbevel dat de gemeente tegen het fitness-centrum had uitgevaar digd, afgewezen. Het fitness-centrum is eigendom van de fami lie Zeeman. Een van de broers, Jan Zeeman, gaat het centrum exploiteren. Het pand is zon der bouwvergunning ingrijpend verbouwd. Om de exploitatie van een dergelijk centrum aan de Prins Hendrikstraat mogelijk te maken, moet het bestemmingsplan worden gewijzigd. Aanvankelijk was een aantal bezwaarschriften tegen deze wijziging ingediend. Toen deze door de gemeenteraad ongegrond waren verklaard, meende de heer Zeeman dat in feite het groe ne licht werd gegeven voor opening van het centrum. Immers, het verlenen van de ver gunningen was volgens hem alleen nog maar een kwestie van tijd. Daarom werd het centrum donderdag toch ge opend om gisteren door de politie weer geslo ten te worden. Dit geschiedde door het aan brengen van een zegel. In een proces verbaal werd de heer Zeeman van te voren op de hoogte gebracht van de sluiting. De heer Zee man trok zich er echter niets van aan. Zonder het zegel te beschadigen, opende hij om een uur de deur. De heer Zeeman handelde hier mee tegen het advies van zijn rechtskundig ad viseur, de heer Zuiver, in. Hij verklaarde „uit sportief belang liever eigenwijs te zijn". Al eer der heeft de eigenaar van het fitness-centrum de gemeente verweten een onduidelijk beleid te voeren. Hij stelde dat als het centrum nog langer gesloten zal blijven, hij een aanzienlijk verlies zal lijden, temeer daar hij al het nodige personeel al heeft aangetrokken. De gemeenteraad heeft zich overigens afgelo pen donderdag achter het college opgesteld. Hij ging van het standpunt uit dat wanneer de ge meente voor Zeeman door de knieën zou gaan, het eind zoek was. Iedereen zou dan maar op eigen houtje te werk gaan, zonder dat men zou wachten op vergunningen. - Scholenroutes De gemeente Voorschoten gaat een onderzoek instellen naar de veiligheid van de scholenroutes in de gemeen te. Gebleken is dat een aantal routes van en naar de lagere scholen voor de leerlingen niet veilig is om zelf standig te gebruiken. De gemeente wil een school ver- keersrouteplan opstellen waarin veilige routes zijn op genomen. Daartoe krijgen de leerlingen van de lagere scholen binnenkort enquête-formulieren mee waarin wordt gevraagd hoe zij naar school gaan. Suggesties vanuit het publiek naar aanleiding van het veiliger maken van scboolroutes zijn welkom. Herdershonden De Kringgroep Leiden van de Vereniging van Fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden organiseert op zon dag 4 oktober (dierendag) een beoordelingsdag voor Duitse herdershonden met stamboom in Sassenheim. De beoorde lingsdag wordt gehouden op de oefenterreinen van de kringgroep achter de Sikkens Lakfabrieken, Rijksstraat weg 31 in Sassenheim. Keurmeester mevrouw A. van Ben schop zal de honden beoordelen op bouw, verzorging, kleur en andere zaken. De deelnemers ontvangen een ca talogus met daarin een keurverslag van de hond en een deelnemersaandenken. De honden moeten minimaal zes maanden oud zijn. Tijdens de pauze zullen leden van de vereniging een demonstratie met Duitse herders geven. De veterinaire keuring begint om negen uur, de eigenlijke keuring om tien uur. Inlichtingen en inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Greta Schuitemaker, Nassaulaan 7, 2382 GB Zoeterwoude, tel. 071-894913. De inschrijving sluit op 29 september of wanneer het aantal van 65 honden is bereikt. Overhangend groen De rijkspolitie van Voorschoten zal de komende maan den gaan controleren op overhangend groen van parti culieren over de openbare weg. Het overhangend groen belemmert, vooral bij wegkruisingen en bochten van wegen, het uitzicht voor voetgangers en het rijdende verkeer, waardoor de verkeersveiligheid in gevaar kan worden gebracht De inwoners van Voorschoten wor den derhalve verzocht hun kweeksels binnen de gren zen van huneigen tuin te houden en zo nodig tot snoeien over te gaan. Inwoners die hinderlijk overhan gend groen constateren kunnen dat melden bij de poli tie. Welfare Huize Jeroen in Noordwijk houdt morgen van een tot vijf uur de jaarlijkse verkoping van allerlei handwerkartike- len. Alle goederen zijn vervaardigd door bewoners van Huize Jeroen. Voorts zijn aardige prijzen te winnen. De ba ten komen onder meer ten goede aan de Zonnebloem. Pijperkorps VIOS zoekt versterking Omdat de Zoeterwoudse drumband VIOS de vereni- gingsnaam eer wil aandoen, kunnen op korte termijn leerling pijpeblazers worden geplaatst De letters VIOS staan namelijk voor „Vooruitgang Is Ons Stre ven" en juist om die vooruitgang te kunnen bereiken dient het pijperkorps versterkt te worden. Morgen avond (woensdag) wordt om half zeven gerepeteerd in gebouwd „Het Buitenbeentje" aan de Jan van Ban- ningstraat Enthousiaste jongens en meisjes vanaf ze ven jaar zijn dan van harte welkom om eens een kijk je te nemen of zich aan te melden. Dat kan overigens ook geschieden bij de instrukteur de heer M. Paats, Ambachtsherenweg 100, telefoon 2894. Amnesty International Amnesty International in Alphen aan den Rijn hervat zijn activiteiten weer na de vakantie. De schrijfmorgens en - avonden gaan als eersten weer van start, te weten op iede re eerste woensdag van de maand van tien tot twaalf uur in de bibliotheek van De Driehoorne, Uranusstraat 34 en iedere derde donderdag van de maand van half acht tot half tien op het adres Burg. Visserpark 14. Belangstellen den kunnen hier komen om brieven te schrijven aan ge wetensgevangenen, mensen die zonder vorm van proces vastzitten en gemarteld worden. WASSENAAR Het staat nog allerminst vast, wat in de toekomst met het Jeroenhuis in Wassenaar gaat gebeuren. „De onzekere situatie duurt voorlopig voort", schrijft het college van Wassenaar dan ook in een raadsvoorstel. Onderhandelingen over eventuele overname van het gebouw met de eigenaar van het Jeroenhuis, de Willibrordusparochie, zijn nog niet afgesloten. In het verleden stond het bestuur van de parochie zeer gereserveerd tegenover verkoop aan de ge meente. Op dit moment geldt een driepartijenovereenkomst tus sen gemeente, parochie en exploitant, die in de raad als aller minst waterdicht werd bestempeld. Op de saldireserve is een be drag van 2,8 miljoen gulden voor verbouwing van het Jeroen huis tot sociaal-cultureel centrum ingeruimd. In het Jeroenhuis worden nu zalen verhuurd aan organisaties en instanties. De ex ploitant heeft in het afgelopen jaar een verlies van 41.610 gulden geleden. Hiervan neemt de gemeente 25.000 gulden voor zijn re kening. Verder heeft de gemeente voor (maximaal) 30 mille aan inventaris geïnvesteerd. Er wordt verwacht, dat de resultaten in het volgende jaar aanzienlijk beter zijn. B en W stellen voor, in het komende jaar voor 15.000 gulden bij te dragen. De leden van de commissie Onderwijs, Cultuur en Recreatie konden zich gis teravond wel volledig akkoord verklaren met het raadsvoorstel. Koudekerk krijgt schadevergoeding KOUDEKERK De ge- meente Koudekerk heeft het provinciaal bestuur yan Zuid-Holland om een scha devergoeding gevraagd. Vol gens de gemeente heeft Kou dekerk bij de reconstructie van de Hondsdijk 700.485,93 meer moeten uit geven om aan de eisen van de verordening bescherming waterwingebieden Zuid-Hol land te voldoen. Aanvankelijk was de provin cie niet van plan op dit ver zoek in te gaan. Na lang be raad is besloten een tegemoet koming van vijftig procent in deze door Koudekerk beraam de extra-kosten te verlenen. Het provinciaal bestuur heeft zich bij zijn overwegingen vooral laten leiden door het gegeven dat de financiële posi tie van Koudekerk ernstig zou verslechteren, als deze meer kosten geheel voor haar reke ningen zouden komen. Tentoonstelling 'Evolutie van Beenvisen' geopend De heer H. Hoogenhout, ver bonden aan het ministerie van CRM, heeft gistermiddag de tentoonstelling 'Evolutie van Beenvissen' geopend. De ten toonstelling in het Rijksmu seum van Geologie en Minera logie duurt duurt tot en met 31 ianuari. De tentoonstelling is boeiend, niet alleen voor biolo gen, maar ook voor volstrekte leken. Foto's, tekeningen, mo dellen en een constant draaiend filmpje illustreren de uiteenzetting over de evolutie van de vissen. In het eerste hoofdstukje van de expositie wordt uitgelegd wat beenvis sen zijn (vissen met graat). Vervolgens worden de ver spreiding van de vissen en daarna de aanpassingen, die de vissen hebben moeten door staan, uit de doeken gedaan. Aanpassingen op het gebied van het zoutgehalte van het water, droogte, koude, koraal riffen, diepzee, open zee en tenslotte aanpassingen van mens en vis. Een laatste on derdeel van de interessante expositie gaat over fossiele vis- ALPHEN AAN DEN RIJN Het Buurtcentrum Rid derveld heeft de toezegging gekregen om voorlopig het lokaal van de kleuterschool Dikkertje Dap tc gebruiken voor zijn activiteiten. Dit heeft wethouder L. Klein geld het Buurtcentrum toe gezegd nadat een eerdere toewijzing van het lokaal te niet was gedaan. Het Buurtcentrum protesteer de hiermee aangezien alle acti viteiten 1 september moesten starten. Met name het peuter- werk kwam in de problemen. De leiding van de peuterspeel zaal had het lokaal dat zij huurde al opgezegd omdat zij inmiddels dit lokaal toegewe zen hebben gekregen. De gemeente had niet gelet op de ontheffingsregeling waar mee de school werkte. Deze school heeft namelijk te kleine lokalen volgens de verorde ningen van het Ministerie van Onderwijs. Maar omdat het aantal leerlingen zo groot was, kreeg de school ontheffing. Nu is het aantal leerlingen fors te ruggelopen en kwam een lo kaal vrij. Het ministerie be- Eaaide toen dat zij geen ont- effing meer zou verlenen en het lokaal moet als spellokaal voor de school gebruikt wor den. Het Buurtcentrum moest ech ter ruimte hebben en de wet houder kon die aanbieden in de vorm van lokalen die op het ogenblik door de scholen gemeenschap Albanianae ge bruikt worden. In december zal deze school namelijk de be schikking krijgen over tien noodlokalen en komen de hui dige vrij. Het Buurtcentrum kon echter niet akkoord gaan met deze plannen, omdat dat pas over drie maanden gerealiseerd kan worden en er per 1 september gestart moest worden. Daarom heeft wethouder Kleingeld ge regeld dat het Buurtcentrum zolang de andere lokeden nog niet beschikbaar zijn, toch ge bruik mag maken van het lo kaal in Dikkertje Dap. HOOGMADE De meer dan anderhalve eeuw oude scheepswerf van de gebroeders Colijn in de kom van het dorp dreigt in de problemen te komen, wanneer hij mogelijk straks zal moe ten gaan verhuizen naar de Piestpolder. Inzet is de al negen jaar geleden voorgestelde ver plaatsing. omdat de werf met bedrijfsruim ten aan twee zijden van de drukke Kerkstraat naar het oordeel van het gemeentebestuur in de weg ligt en bovendien naar de opvattingen van het gemeentelijk bestuursapparaat er van buiten weinig aantrekkelijk uitziet. Men stelt zich voor om hier straks een parkeerplaats aan te leggen. Negen jaar geleden gaf het bestemmingsplan van Hoogmade al te zien dat het historische bedriif niet langer op deze plek gehandhaafd kan blijven. Wanneer men de gebroeders Colijn kan dwingen om te verhuizen naar de Piestpolder dreigt het be drijf in de financiële problemen te komen. De Piestpolder ligt dermate laag onder het waterpeil, dat ophoging een eerste vereiste is. Dit en de ver huizing ramen de heren Colijn op ongeveer een half miljoen gulden en dat kunnen zij niet opbren gen. Zij tekenden protest aan tegen het bestem mingsplan dat in 1974 door de raad van Woubrug- ge werd aangenomen, waarna vier jaar later de provincie er mee akkoord ging. Aanstaande don derdag dient het protest van de gebroeders Colijn voor de Raad van State. Zij hebben deze instantie te hulp geroepen om het bestemmingsplan gewij zigd te krijgen. De scheepswerf „Hoogmade" heeft onder meer drie hellingen, drie loodsen, twee aanlegsteigers en nog wat stallingen aan de Kerkstraat. De totale be- drijfsoppervlakte is ongeveer 2100 vierkante me ter, terwijl er 's winters zo'n veertig boten onder dak kunnen krijgen. Verplaatsing van het geheel gaat de heren Colijn te hoog en de gemeente Wou- brugge heeft al laten weten dat zij niet voor de to tale verhuizingskosten aangesproken wil worden. k

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4