ollege wil lokalen vorderen ifoor Rudolf Steinerschool eggeslagen arokkanen luiten vrede liet huiseigenaar Leidse gemeenteraad neemt het op voor vermiste Chileen 16 per gram legitimatie verplicht. Raad Voorschoten wijst koop grond van 9buurman'af Orgelserie met succes besloten 15'^ SLOOPGOUD Van Ruiten Antiquair Kort Rapenburg 12 Leiden. IDEN/REGIO L0DSE COURANT ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1981 PAGINA 3 PROTESTANT CHRISTELIJK SCHOOL GAAT IN BEROEP GEEN SUBSIDIE VOOR BAROKENSEMBLE In navolging van de bespre kingen in de commissieverga deringen zagen ook nu PvdA en D'66 geen enkele noodzaak om dit pand aan te kopen. VVD en CDA willen de aan koop wel overwegen indien de koopprijs verlaagd wordt. Dat kan niet. want B en W hebben een voorlopig koopcontract af gesloten, waarin wel staat dat de raad nog goedkeuring moet verlenen, maar waarin ook de prijs is vastgesteld. Alleen de afwijzing door de gemeente raad van de gehele aankoopge dachte ontslaat het college van B en W van de koopverplich ting. Daaraan heeft de ge meenteraad voldaan. Het ge hele college van burgemeester en wethouders vindt de afwij zing niet terecht. Het is buur- mans grond en die koopt men maar eenmaal, aldus B en W. Bovendien wordt bij de aan koop het gemeentelijk grond bezit rondom het raadhuis uit gebreid en in de toekomst zou uitbreiding van het raadhuis complex mogelijk zijn ter ver vanging van een gehuurde fietsruimte. De raad had ech ter geen oren naar die verre toekomst. De subsidieverlening aan het Barokensemble vond ook al geen genade in de ogen van de raad. Bij de subsidiebepaling staat dat een vereniging ten minste één uitvoering moet geven. Het Barokensemble geeft in 1981 geen muziekuit voering en volgens de ge meenteraad kan dan ook geen subsidie worden verleend. Ook de vervanging van de leiding netten en het daarvoor ge vraagde krediet van bijna een miljoen gulden verkreeg niet de goedkeuring. Het betreffen leidingen in de Vlietwijk en in dat bedrag is niet tot uitdruk king gebracht dat de gemeente de totale kosten van de zoge naamde aarding van de wo ningen voor eigen rekening neemt. Het krediet voor het schetsontwerp van een nieuwe openbare basisschool op het terrein van het Cultureel Cen trum verkreeg de goedkeuring met de bepaling dat er nauw overleg moet zijn tussen archi tect en de accommodatiecom missie. Ir. Franken (CDA) heeft zelf al een ontwerp ge maakt en dat ontwerp heeft de goedkeuring van diverse raadsleden. Weer bommelding in pizzeria LEIDEN De pizzeria Pi- nokkio aan het Leidse Noordeinde is gisteravond voor de tweede maal deze week getroffen door een bommelding. Ditmaal ontving de restau ranthouder het alarmerende telefoontje over de aanwezig heid van explosieven rond kwart voor elf. De politie ont ruimde de zaak en stelde een onderzoek in. Ook deze keer kon men geen explosieven vinden. Noordeinde afgesloten LEIDEN Het Noordeinde zal maandagmorgen van ne gen uur tot half één worden afgesloten voor het door gaand rijverkeer. De afsluiting vindt plaats in verband met asfalteringswerk- zaamheden op het Noordeinde tussen Weddesteeg en Kort Rapenburg. Het verkeer af komstig van de Haagweg kan via de Witte Singel omrijden. Het verkeer dat de stad uit wil, moet via het Kort Rapen burg en de Prinsessekade rij den. De omleidingsroutes zul len met borden worden aange geven. Familiedag van Hisalis LISSE De streekhockey- club Hisalis (Hillegom-Sassen- heim- Lisse) houdt morgen een „familiedag". Op de sport velden van Lisse is er dan voor belangstellenden de mo gelijkheid eens nader met de hockeysport kennis te maken. De dag begint om 10.30 uur. De gemeenteraad krijgt maan- voorstel van het college van B en W ifel om drie lokalen van de protestant school aan de Pasteurstraat ten van de Rudolf Steinerschool te vor- Afgelopen woensdag pleitte een over- meerderheid van de commissie onder- hier al voor. Het bestuur van de school- heeft al aangekondigd in beroep jen de vordering bij de minister van onderwijs. Het voorstel van B en W komt na een laatste poging van wethouder H. van Dam van onder wijs om door middel van overleg een onderdak te vinden voor de Rudolf Steiner kleuterschool. Nadat de Protestante Christelijk Schoolvereni ging donderdag al liet weten niet bereid te zijn haar school aan de Pasteurstraat 2 open te stel len voor de Rudolf Steiner, liet de stichting Ka tholiek Onderwijs Leiden de wethouder gister middag weten ook geen mogelijkheid te zien de kleuterschool te helpen. Het ging hierbij om de school aan de Lusthoflaan. B en W achtten de school aan de Pasteurstraat waarin de lagere school de Prinses Marijke en de kleuterschool De Kleine Wereld zijn ondergebracht het meest geschikt om de Rudolf Steiner te huis vesten. Op basis van de normen zijn er in het gebouw vier lokalen beschikbaar, aldus het col lege. De Rudolf Steiner krijgt er daarvan drie, één speellokaal en twee werklokalen. Het beroep dat de schoolvereniging zal instellen tegen de drie lokalen van haar school zal tot ge volg hebben, dat de Rudolf Steinerschool op korte termijn de school aan de Pasteurstraat niet kan betrekken. Het beroep heeft „opschor tende werking". Dit wil zeggen, dat de vorde ring niet kan worden uitgevoerd, totdat een eventueel verwerpen van het beroep bekend is. OVER HUURAANPASSING VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voor schoten wees gistera vond met vijftien tegen drie stemmen het voor stel van burgemeester en wethouders af om het pand Leidseweg 31 aan te kopen. Voor de aan koop waren alleen de drie wethouders. Afscheid van mr. Koppelaars Tijdens een druk bezochte receptie nam mr. W.G. Koppelaars (rechts met echtgenote) gistermid dag afscheid van de Leidse universiteit. De receptie vond plaats in het Academiegebouw aan het Rapenburg. De heer Koppelaars was lid van het College van Bestuur van de Leidse rijksuniversiteit en heeft in die functie een belangrijke stempel gedrukt op de bouwaktiviteiten van de universiteit. Hij werd met ingang van 1 augustus benoemd tot voorzitter van het College van Bestuur van de Erasmus Universiteit in Rotterdam. De heer Koppelaars is negen jaar aan de rijksuniversiteit Lei den verbonden geweest. LEIDEN Op initiatief van de linkse partijen krijgt de gemeenteraad maandag een motie aangeboden, waar in wordt gevraagd om steun voor de Chileense vluchte ling Luis Quinchavil Suarez. De Chileen, die verbonden was aan de Leidse rijksuni versiteit, wordt sinds 19 fe bruari vermist. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat hij in handen is van de Chi leense veiligheidsdienst Luis Suarez verkreeg in 1976 de status van politiek vluchte- Zwemvierdaagse in Leidschendam en Voorschoten VOORSCHOTEN/LEID- SCHENDAM In samen werking met zwemvereni gingen in Voorschoten wordt van komende maan dag tot en met vrijdag 4 sep tember in het buitenbad van het sportcomplex „De Fluit" in Leidschendam weer de avondzwemvierdaagse ge houden. De zwemvierdaagse waaraan vorige jaren door ruim twee duizend mensen werd deelge nomen, wordt dinsdagavond om half zeven weer geopend door een duik van de wethou ders van Leidschendam en Voorschoten. Dinsdag en woensdag zijn er verder de monstraties van Shi-han, GSC-volleybal en jazz-gymna- stiek. Donderdag geeft de brandweer spuitdemonstraties en vanaf 7 tot 8 uur 's avonds speelt EHC handbal. Vrijdaga vond demonstraties hometrai ner, jazz-gymnastiek en mo- delboten. Vanaf half zes laat „The Flying Dutchman" staal tjes parachute-springen zien. In het sportcomplex boven dien elke avond sportinstuif waarbij muziek van de Silver Stone-steelband. Op de slot- avond zijn er weer leuke prijs jes voor de meest origineel verklede zwemmer of zwem ster. ling in Nederland. Hij woonde in Leiden en was werkzaam bij de faculteit der Letteren. Begin dit jaar reisde hij met een vriend naar Zuid-Ameri- ka, waar beiden door de Ar gentijnse autoriteiten werden opgepakt. Sindsdien is niets meer van hen vernomen. In de motie wordt gesteld, dat het bestuur van de gemeente Leiden zich verplicht voelt om voor har burgers op te komen. Bij de Nederlandse minister van buitenlandse zaken wordt er daarom op aangedrongen opheldering te verkrijgen over de verblijfplaats van Luis Sua rez, te garanderen dat zijn fy sieke integriteit wordt gewaar borgd en uitlevering aan de Chileense autoriteiten te voor komen. Voorts wordt er bij de minister op aan gedrongen te bewerkstelligen, dat de Chi leen zo spoedig mogelijk naar Nederland terug kan keren. Aan de Argentijnse regering wordt gevraagd op korte ter mijn opheldering te geven over de verblijfplaats van Luis. Een soortgelijk verzoek is gericht aan de Chileense re gering. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllM LEIDEN Met het optreden van de vermaarde hoboïst Pierre Pierlot gaf K&O aan haar zomerorgelserie een ca chet dat eigenlijk buiten dit kader viel. Het secundaire aan deel voor het orgel werd zeer verdienstelijk verzorgd door Wim van Beek. In zijn uitvoeringen van werken uit de 17e en 18e eeuw deed Pierlot zijn naam eer aan op een wijze die slechts met een veel voud aan superlatieven te beschrijven valt. De verscheidenheid aan muzikale stemmingen en technische vaardigheden liet hij op superieure wijze horen. Dit neemt niet weg, dat ook op dit hoge niveau enkele nuances zijn te onderscheiden. In Corelli's concert zette Pierlot in met een sterk gebonden toon die gaande weg in het werk lichter werd. Daarnaast bleek de sonate van Telemann hem tot een meer geïnspireerde perfectie te bewegen dan bijvoorbeeld de sonate van Pepusch. De begeleiding op het orgel betekende voor Wim van Beek een moeilijke taak. Op zich laat de warme, wat wollige klank van het orgel zich goed combineren met de nasale klank van de hobo, anderzijds dreigt de laatste al gauw overstemd te worden. Van Beek hield zijn begeleiding daarom heel licht, maar voor kwam niet dat zijn spel daarmee aan gestructureerdheid en mu zikale gloed inboette. Een ander probleem was, dat het orgel ten opzichte van de hobo te laag gestemd was. Het samenspel wekte slechts bewondering. Veel beter leerde men Van Beek kennen in een prelude van Bach die hij helder, technisch verzorgd en met muzikale over tuigingskracht bracht. Tot slot moet Lena Bik genoemd worden die zich in de sonaten van Pepusch en Loeillet een uitstekend, op haar leermeester ingespeeld hoboïste toonde. DIRK VOOREN Uit de L.C. van dins dag 25 augustus. se I Milt De Marokka- die in het afgelopen R ■|Pten(i hun woning de Bouwelopwensteeg len geslagen, waarbij Een gc groot deel van hun huis- werd vernield, hebben IS) 'f^rmiddag voorlopig vre- esloten met de eigenaars het pand, de heren Slijk- en Dool. Het kort ge dut zij tegen de hun laas hadden aangespan- mê.4 lijkt hiermee van de II Tel J* ®Je woning verblijven al een 'gOt jaren vier Marokkanen, ie reige week vrijdag kregen zij l'jJJ >eling bezoek van vier Lei en aars, die zwaaiend met een - Subcontract stelden, dat zij recht hebben op de woning. De Leidenaren vernielden daarbij voor vele duizenden guldens aan eigendommen van de Marokkanen. Ook kwam het zaterdag en zondag tot vechtpartijen. De politie ver moedde, dat de „nieuwe huur ders" in opdracht van eigenaar Slijkhuis handelden. Deze zou de woning leeg willen verko pen. Uit angst voor een nieuw bezoek en nieuwe intimidatie pogingen hebben de Marokka nen de afgelopen week elders overnacht. Op initiatief van de vreemde lingenpolitie vond gistermid dag een gesprek plaats tussen de Marokkanen en hun advo caat en de eigenaren. Over eenstemming werd bereikt over een verhoging van de huur met vijf gulden. Vorige week wilde Slijkhuis nog een verhoging van 17,50, waar door de huur 50 gulden per bed per week zou bedragen. Slijkhuis en Dool hebben toe gezegd, dat zij het pand zullen opknappen. De Marokkanen hebben toegezegd, dat zij bin nen twee weken zullen probe ren de lege bedden in het pand vol te krijgen. De Marokkanen gingen vanmorgen nog op be zoek bij burgemeester C. Goe- koop vergezeld door CPN-ge- meenteraadslid J. Brands. Ze vroegen de burgemeester om intensieve surveillance rond het pand om herhaling te voorkomen. Ook werd hem het verzoek voorgelegd de po litie „een gedegen rapport" over het gebeuren van het weekend te laten opstellen. Dit rapport zou moet dienen als bewijsmateriaal tegen eigenaar Slijkhuis tijdens het kort ge ding. De burgemeester ant woordde, dat hij alles zou doen, dat binnen zijn moge lijkheden ligt om de ver scherpte surveilllance van de grond te krijgen. Hij sprak zijn verontrusting uit over derge lijke confrontaties tussen huurder en verhuurders. De politie zal de komenden we ken ondanks het gesprek „voor alle zekerheid" en oogje in het zeil houden rond het pand aan de Bouwelouwesteeg. Sa Lidshoornse SSjerk heeft an terug Tow amPHEN De heer J.S. ge, president-kerkvoogd de Hervormde gemeente jlshoorn/Ridderveld tste gistermiddag de haan op de torenspits O het kerkgebouw aan de shoornseweg 90 in Al- Daarmee werd het top- van de restauratie van terk bereikt. De heer tge werd bij zijn hoog even arbeid geassisteerd de heer C. Fervaille, ding litter van de restaura* n mmissie van de kerk. Gra entat deze het plaatsen van de haan restauratie van het dra- e gedeelte van de kerk. pits en het dak, voltooid. rt teigers om de spits worden 'erwijderd en vanaf vol- e week zal deze weer in glorie te aanschouwen vakij °ftstauratiewerkzaamheden e rest van de kerk zullen een jaar in beslag nemen. I, 20. nier zijbeuken komen nu den Je beurt, en verder zullen npet' fier kleine kapjes onder jesch en worden genomen. De yan ;mde gebrandschilderde njdei m van de kerk zullen met de binnenkant van de wordt gerenoveerd. Het nd wordt weer in de oude hersteld, de muren wor- jjopnieuw gestukadoord en zogenaamde bankenplan 'orden uitgevoerd. ,l hidshoornse kerk is ruim aar oud. De restauratie iet monumentale gebouw vijf miljoen gulden, een uc ag dat voor het grootste tbalvielte wordt betaald door Rijk en het Prins Bernard- De Hervormde gemeen- aagt zelf ongeveer 900.000 mi l!n kij- Naar verwachting jelde ^erk na bouwvakva- ie in 1982 volledig geres- «rd zijn. [voogd Vroege (rechts) 'pt de weerhaan op de to- pits, daarbij geholpen door eer Fervaille.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3