broeiend aantal Woningzoekenden b Noor dwijker hout leiderdorp inthoudt kteun aan bijzondere eholen ra Raad Oegstgeest positief over Nota verkeersplan Hogelijk toch aarden wal langs Schipholspoorlijn Gift voor kapel in Sumatra Verbouwingen rond Keukenhof Lisse Okébeurs in de Waag LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1981 PAGINA 7 S^ADSLID VAN KONINGSVELD BOTST MET WETHOUDER HEEMSKERK iRDWIJKERHOUT Het aantal ingzoekenden in Noordwijkerhout litijgen van 416 nu tot 644 in 1985. deze conclusie kwam gisteravond •cialistische raadslid P.S. van Ko- veld aan de hand van een vragen- i over nieuwbouw en vernieuw- tussen 1982 en 1984. De verant- delijke wethouder P.C. Heems- sprak de cijfers niet tegen. vragenlijst moet het ministerie van «huisvesting en Ruimtelijke Orde- inzicht verschaffen in de behoefte (voningbouw en de rijksfinanciering, ingevulde vragenlijst moest gistera- door de raad worden vastgesteld. In foorstel liet het college doorscheme- dat de planning van de woningbouw Et onzeker is in verband met de pro- latiek rond het plan Zeeburg. De bou- Spaarneveste wil graag nieuwe on- pndelingen over de gesloten overeen- st. Het college heeft al diverse malen blijken, hieraan niet te denken, (slid Van Koningsveld vermoedde (steeds, dat het college wel tot onder- leien bereid was en zag zijn vermoe- bevestigd in de invulling van de vra- ijst. was hem opgevallen, dat in de vra- |jst niet gesproken werd over de bouw van woningen in de vrije sector. Hij ver onderstelde, dat dit gevolgen had voor de bestaande overeenkomst over plan Zee burg. In zijn antwoord benadrukte wet houder Heemskerk, dat er weinig ver wacht kon worden van bouwen in de vrije sector. „Ten aanzien van de overeen komst doen we echter geen enkele conces sie", aldus de wethouder. In tweede instantie hield het raadslid vast aan zijn stellingen. Wethouder Heems kerk liet weten dat het wegvallen van 100 woningen in de vrije sector betekende, dat er meer ruimte kwam voor gesubsidieerde huizen en meldde vervolgens dat thans ook de duurderde premie-woningen niet aan de straatstenen gesleten konden wor den. „Het is dus niet alleen in het belang van Spaarneveste, maar ook van de ge meente dat de onderhandelingen worden heropend", aldus de wethouder. „Dus toch nieuwe onderhandelingen", betoogde Van Koningsveld. Een kwade wethouder Heemskerk: „Allemaal onzin wat de heer Van Koningsveld daar uitkraamt". De politieke strijd drong de cijfertjes wat naar de achtergrond. Raadslid Van Duin (CDA) had andere conclusies getrokken dan zijn socialistische collega en kwam tot een blijvend tekort van 360 woningen. Hij meende, dat woningzoekenden uit Noord- wijkerhout mogelijk door konden stromen naar Lisseen en Voorhout. Wethouder Heemskerk sprak even later over een „chronisch" tekort. De bouwregistratieverordening (om beun hazerij of sluikbouw tegen te gaarï) haalde het niet Hetzelfde gebeurde met het be roepschrift van „De Mast" tegen het niet verlenen van subsidies. De raad wenste eerst duidelijkheid over doelstelling en fi nanciën van het centrum. Evenementenhal De naamgeving van de Evenementenhal is nog geheim. Gisteravond moesten de raadsleden stemmen. In eerste instantie spraken raadsleden hun voorkeur uit. Raadslid Ruygrok (VVD) zag iets in „Pol derhal", Kuyper (D'66) noemde „Bosma- hal". CDA-raadslids Koelewijn wenste een schriftelijk en dus geheime stemming om de verrassing bij de opening wat gro ter te maken. Iedereen was het daarmee eens. Op de stembriefjes prijkten de na men „De Rietschelf ,,'t Haverland", „Victoriahal", ,,'t Mossenest" en „Polder hal", alsmede een blanke regel. Gezien het eensgezinde geschrijf van de CDA- fractie zal het wel niet een van de voorge stelde namen worden. LEIDSCHENDAM In de pastorie van de Petrus en Pauluskerk aan de Sluiskant In Leidschendam heeft pater J. van Kampen van de Paters van het H. Hart gisteren van pastoor H. L. Nederstigt een cheque van 16.000 gulden gekregen voor een kapel in een van zijn buitenstaties in Sumatra In Indonesië. Het bedrag is eigenlijk het ju bileumgeschenk van de paro chie bij het vorig Jaar gevier de eeuwfeest van de kerk. Pastoor Nederstigt zei, in te genwoordigheid van acht le den van de parochieraad, dat oorspronkelijk twee kleine gebrandschilderde ramen als geschenk waren bedoeld maar dat men later aan de zeven missionarissen had ge dacht die in Leidschendam zijn geboren. Zes van hen hebben 500 gulden gehad en pater Van Kampen werd bij loting de resterende 16.000 gulden toegewezen. Toen hij enkele weken geleden met vakantie kwam werd hij door zijn zussen begroet met de mededeling „je hebt de pot gewonnen!". Pater Van Kam pen vertelde dat zijn kerkje uiteraard naar de Petrus en Paulus zal worden genoemd. „Die twee P's komen goed uit want het dorpje heet Pulau Panas in het bisdom Palem- bang". Pater Van Kampen werkt al 18 jaar in Indonesië. )LLEGE WARMOND TREEDT OPNIEUW IN OVERLEG MET NS naë- :ust"lRMOND Het Warmondse gemeen- and-jstuur zal er alsnog voor pleiten dat tsenjmatiger geluidswerende maatrege- t in: worden genomen langs de Schiphol- 1 alsjorlijn. Dit zal gebeuren ter uitvoering ook» een motie die gisteravond in de ge- lens-nteraad met vijf stemmen voor en -uk-tegen werd aangenomen. 'n- »ouwvergunning voor het plaatsen van geluids- van l tof uur." "H 1 werende schermen is reeds afgegeven. Maar de werkgroep „Treinoverlast" blijft van mening dat de schermen het geluid onvoldoende zullen dem pen. Aan de hand van metingen en tekeningen heeft de werkgroep, die een groot deel van de be woners van Endepoel I vertegenwoordigt, aange toond dat een aarden wal langs de spoorlijn op die plaats mogelijk is en dat dit ook de enige afdoende maatregel is. Het college van B en W is echter al met de WS overeengekomen dat er schermen worden ge plaatst. Deze schermen zijn volgens de werkgroep echter te laag. Zij zullen met name het geluid van de hoger gelegen middensporen nauwelijk kunnen dempen. Verder wordt gevreesd dat het geluid zal weerkaatsen tegen de wal die aan de andere kant van de spoorlijn langs de wijk Lommerlust is aan gelegd. De VVD diende vervolgens de motie in waarin het college wordt uitgenodigd opnieuw met Articon BV in overleg te treden om alsnog een aarden wal langs de soooirlijn aangelegd te krijgen. De gemeenteraad stelde gisteravond twee kredie ten voor Koudenhoorn beschikbaar. Door de Hei- demij zal een globaal inrichtingsplan voor dit ge bied worden opgesteld aan de hand waarvan het bestemmingsplan kan worden gemaakt. In het glo bale inrichtingsplan kunnen de details later wor den ingevuld, rekening houdend met de ontwikke lingen op dat moment. Voor het graven van het zogenaamde „Zomergat", de nieuwe vaarverbinding tussen de Leede en 't Joppe, werd eveneens een krediet beschikbaar ge steld. Alle raadsleden waren het met de vorm van het gat eens alleen de heer Van der Zalm van Pro gressief Warmond vroeg zich af of de bocht niet de andere kant op zou kunnen om op die manier wat meer ruimte op het eiland Koudenhoorn te krij gen. Volgens deskundigen is dit echter niet moge lijk in verband met de golfslag vanaf 't Joppe. pvt tdsi IDERBORP - CDA-wethouder H.J. Ver- r van onderwijs maakte tijdens de gis- avond gehouden vergadering van de 'scommissie onderwijs niet direkt de k een warm pleitbezorger te zijn van bijzonder onderwijs. Het gevolg hier- was een nogal felle woordenwisseling zijn partij- en fractiegenoot A. Roest eiding vormde de afwijzende houding van de onderwijs- louder ten opzichte van twee aanvragen van de protes- -christelijke schoolvereniging om medewerking op d van artikel 72 van de Lageronderwijswet. Zo vond lier het aanbrengen van een verbindingsgang tussen de 5 meter van elkaar gelegen kleuterschool en de lagere d1 „Siem van der Stoel" in het Zijlkwartier vanuit on- ijskundige motieven niet noodzakelijk. Het schoolbe- wil door het samenvoegen van beide gebouwen voor pen op de komende wet op het basisonderwijs die een ngaan van kleuter- en lager onderwijs voorschrijft, ier beriep zich op uitspraken van de minister van on tijs, dat het hebben van één schoolgebouw geen absolute waarde is voor het welslagen van de integratie tussen ter- en lager onderwijs. Deze stellingname wekte de Vel op van het CDA-raadslid A. Roest. „Het lijkt er op teeds maar wordt herhaald dat Carthago verwoest moet len. De minister heeft nee gezegd en dus moet het niet. eb de indruk dat dit bij elk voorstel op tafel komt. Tegen wordt nee gezegd", aldus de doorgaans niet zo emotio- fractiegenoot van wethouder Verdier. lier werd ook nog op de huid gezeten door mevr. Den t, lid van het protestants-christelijke schoolbestuur en jenote van CDA-fractievoorzitter in de raad. Zij stelde ie verbindingsgang lang geen 75.000,- behoeft te kos- :oals gemeentewerken had uitgerekend. De helft is meer voldoende, meende zij. Een verdeeld advies was het ge- van deze discussie. Vier van de zeven leden vonden met louder Verdier dat een gang tussen de beide scholen niet Izakelijk was. verzoek voor het aanbrengen van buitenzonwering bij j loutkampschool en de Siem van der Stoelschool kon MIHbeens geen genade in de ogen van wethouder Verdier [jfWen. Naar zijn mening was de bestaande Luxaflex vol- aBide. Ook hier stelde de raadscommissie zich verdeeld op. meerderheid vond dat eennader onderzoek naar de peratuurontwikkeling in de scholen op zijn plaats was. 8HX De Keukenhof mag dan al weer enige tijd zijn uitge bloeid, de werkzaamheden rond deze fleurige toeristi sche trekpleister zijn nog volop aan de gang. Aan de diverse Ingangen wordt momenteel het nodige ge daan. De oostelijke toe gang wordt verfraaid en de hoofdingang wordt totaal vernieuwd met gebruikma king van grote hoeveelhe den hout. Ook het kasteel- terrein wordt onder han den genomen. Er komen daar een aantal rijbanen voor bussen die daar In de drukke tijd geparkeerd kunnen worden en verder worden nieuwe wandelpa den aangelegd. Het stre ven Is om het parkachtige element daarbij te behou den, waar mogelijk zelfs uit te breiden. Ook buiten de Keukenhof wordt veel werk verzet, met name ten aanzien van de aanleg van de Keukenhofdreef. Deze werkzaamheden strekken zich uit tot de kruising Von Bonninghausenlaan/Berk- houtlaan aan toe, terwijl eveneens een ontsluiting met de Stationsweg wordt gerealiseerd. Garantieregeling oud papier blijft in Wassenaar WASSENAAR De garan tieregeling voor oud papier blijft in Wassenaar gehand haafd. In de praktijk is deze regeling goed bevallen, al dus B en W. Er is in een jaar (tot 1 augus tus) 357.000 kilo oud papier door de diverse verenigingen opgehaald. De gemeente draagt bij in de prijs als de de prijs lager is dan zes cent per kilo. Wassenaar heeft voor 8250 gulden moeten subsidie- ren, 2,3 cent per kilo. De marktprijs bedroeg 3,5 cent. Het ophalen van oud papier stimuleren betekent dit papier onttrekken aan de afval- OEGSTGEEST De gemeenteraad heeft gisteravond de „Nota Verkeers plan" aangenomen. Deze in zekere zin historische beslissing vond alleen in de ogen van de PPR geen genade. Vier jaar nadat de raad besloot een ver keersplan te ontwikkelen, waarbij een verkeersdeskunig bureau in de arm werd genomen, ging de raad akkoord met de voorstellen van B en W. De PPR had al eerder laten weten, dat zij het door verkeersdeskundig bureau voor gestelde alternatief drie de beste oplossing vaji de verkeersproblemen vinden. Alter natief drie is het meest ingrijpende voor stel. De radicaal Sanders noemde de nota „een treurig en triest werkstuk, dat ramp zalig is voor de zwakkeren in het verkeer en dat de veelgeprezen inspraak tot een farce maakt." Burgemeester Scheeristra sprak ziin waardering uit over de nota. Hij stelde, dat de inspraak wel heeft voldaan „De werkgroep verkeer Oegstgeest, de bewoners van de Juffermansstraat hebben volop meegepraat" en weigerde de kri tiek van Sanders aan te nemen. Hij noem de de nota een compromis. De verkeersmaatregelen zullen gefaseerd worden uitgevoerd, waarbij de kosten van de operatie een belangrijke rol zullen spe len. De voorzitter stelde dat wat het meest urgent is ook het eerste moet gebeuren. Verwacht wordt dat de afsluiting van de Emmmalaan ter hoogte van de Terwee- weg om het sluipverkeer via de Marelaan uit de stad te weren, het eerst wordt aan gepakt. De bewoners van de Juffermans straat hebben hier al tegen geprotesteerd, omdat zij overlast vrezen. De CDA-er Kakebeeke pleitte voor een onderbreking in de Terweeweg voor het autoverkeer ter hoogte van het parkeer terrein tegenover de Beukenhof. Hij zag graag eerst „prijskaartjes" aan de maatre gelen hangen, $odat hij beter kan beoor delen wat wel en niet mogelijk is. LEIDEN In het Waagge bouw aan de Aalmarkt wordt woensdag 2 en don derdag 3 september een Oké-beurs gehouden. De beurs wordt woensdagmor gen om tien uur geopend door burgemeester C. Goe- koop. De toegang is gratis. De beurs is woensdag van tien uur tot zes uur geo pend en donderdag van tien uur tot negen uur. De beurs wordt in het ka der van de actie Nederland Oké georganiseerd door de sectie Maatschappelijke. Dienstverlening van de Leidse Vrouwenraad. Op de beurs zullen onder meer met een stand aanwezig zijn de GG en GD, de brandweer, de politie, Interkruis, een aantal zieken fondsen, de Eerste Leidse EHBO-brigade, Lotus, apothe kers, de Invalidenbond, de Commissie Veiligheid en de stichting Sportmedisch Ad viescentrum. Bij een speciale stand van de Leidse apothe kers kunnen oude medicijnen ingeleverd worden. Bovendien wordt, voorlichting gegeven over gebruik en houdbaarheid van medicijnen. De brandweer toont onder meer haar ram penwagen en een zogenaamde „Weesjongenspuit". De GG en GD geeft informatie over mondhygiëne en de politie laat zien hoe het verkeer veiliger kan worden. De EHBO-briga de demonstreert een beade mingspop en laat zien hoe eer ste hulp wordt verleend. Er zijn talloze folders verkrijg- baar over onder meer anti- rookacties en tegen drankmis bruik. Degene, die woensdag het beste recept voor een drankje zonder alcohol inle vert, krijgt een toegangskaarje voor de nationale Oké-beurs in Rotterdam, die tot en met 6 september in de Ahoy-hallen wordt gehouden. Tijdens de beurs in de Waag wordt een aantal acties gehou den om geld bijeen te brengen voor een goed doel. Verenigin gen of instellingen, die voor de opbrengst van deze actie in aanmerking willen komen, moeten dit onder vermelding van het gebruiksdoel voor 2 september melden bij me vrouw M. van Hagen, Van Vollenhovenplein 13. De totale opbrengst van de actie en de gewonnen prijzen worden donderdag om acht uur 's a- vqnds bekendgemaakt en uit gereikt.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7