Progressief Zoeterwoude wri j ft college zig-zag-politiek aan Dorpsagent Van weg uit Aarlanderveen Plan „Dorp-Zuid" en de bestemming „tuin Zoeterwoudse raad verontrust over bouwlokaties REGIOUOURINAAL REGIOUOURINAAL NAAR AANLEIDING VERLENING BOUWVERGUNNINGEN Fitness-centrum illegaal in bedrijf Groenestein krijgt bijna drie ton voor wijkverbetering Twee nieuwe voetbalvelden voor Woubrugge CE 3 ■REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1981 PAGI1 LD/ ZOETERWOUDE De fractie van Progressief Zoeterwoude had gister avond erg veel moeite met het weige ren van een bouwvergunning aan de heer G. W. Meilink, woonachtig aan de Loethe, terwijl geen bezwaren be staan tegen het verlenen van mede werking aan de bouwplannen van burgemeester A. Houdijk. Bij de be handeling van dit punt had de heer Houdijk de voorzittershamer overge dragen aan wethouder Van der Heij den die door de heer P. Lansbergen van Progressief Zoeterwoude flinke onder vuur werd genomen. De woordvoerder van de progressieven vroeg zich af waarom bij het verzoek van de heer Houdijk wel ontheffing wordt verleend en bij de heer Meilink niet. „We moeten natuurlijk wel oppassen voor rechtsongelijkheid. Er wor den glibberige argumenten gebruikt zodat een zig-zag-politiek wordt gevoerd. De fractie van P.Z. steunt het voorstel dan ook niet", aldus Lansbergen. Tijdelijk voorzitter Van der Heij den wilde echter niets weten van glibberige ar gumenten en zei dat beide bouwaanvragen uit voerig zijn bestudeerd. VVD-raadslid P.H. Kre- mer vroeg zich af welke criteria zijn gehan teerd om tot een objectieve beslissing te komen. Voorzitter Van der Heijden somde toen een aantal aspecten op die van belang zijn bij de standpuntbepaling. Zo wordt een stedebouw kundig advies gevraagd; bekeken wordt of het besluit een precedent kan scheppen en voorts is het van belang te weten in hoeverre omwonen den en buren bezwaar kunnen maken tegen wijziging van het bestemmingsplan. Criteria dienaangaande zijn echter niet op schrift ge steld. De heer Kremer vond het toch een trieste zaak dat het door de heer Meilink ingediende be roepschrift verworpen moest worden, zeker aangezien in de besluitvorming geen motive ring is aangegeven waarom het beroepschrift is afgewezen. De opmerking van de heer Van der Heijden dat het in het geval van burgemees ter Houdijk slechts ging om een garage viel bepaald niet in goede aarde bij de progressie ven. Lansbergen: „Het gaat niet simpel om die garage, het argument van het bestemmingsplan is voor ons doorslaggevend. Van rechtsgelijk heid moet je niet afwijken. Dat geeft een onge lijke indruk aan de burgerij". Met de fraktie van P.Z. tegen werden de voorstellen evenwel toch aangenomen. ZOETERWOUDE Toevalligerwijze kwamen in de Zoeterwoudse gemeen teraad twee bouwaanvragen aan de orde die beide betrekking hebben op een gebied binnen het bestemmings plan „Dorp-Zuid". Het betreft een ver zoek om bouwvergunning door de heer Meilink, die z^n, aan de Loethe gelegen woning, wil vergroten. Blij kens het bestemmingsplan heeft de grond die voor de uitbreiding van de woning in aanmerking komt de be stemming „tuin" en daarom mag er geen gebouw verrijzen. Nadat het college van burgemeester en wet houders het verzoek om bouwvergunning hebben afgewezen is de heer Meilink in be roep gegaan doch ook de commissie voor be roep- en bezwaarschriften deelde de mening van het college. Daarom kwam gisteravond in de gemeenteraad aan de orde het voorstel tot ongegrondverklaring van het ingediende beroepschrift tegen de weigering van het verzoek om een bouwvergunning. In dezelf de vergadering kwam evenwel aan de orde het voorstel tot wijziging van het bestem mingsplan „Dorp-Zuid" om zodoende mede werking te kunnen verlenen aan het ver zoek van de heer Houdijk, burgemeester van Zoetenyoude, een woning met garage te mo gen bouwen op het stuk grond tussen de per celen Noordbuurtseweg 1 en 2. Het bestem mingsplan laat ter plekke weliswaar de bouw van een burgerwoning toe, doch de heer Houdijk geeft er de voorkeur aan de situe ring van de betrokken woning enigszins te wijzigen. Voorts is de beoogde garagebouw strijdig met de planbepalingen omdat deze garage is gesitueerd op grond met de bestem ming „tuin". Aangezien de gewenste afwij king van het bestemmingsplan, die overigens van geringe aard zal zijn, in beginsel niet op stedebouwkundige bezwaren stuit, was het college voornemens medewerking te verle nen aan de bouwplannen. Elders in dit blad leest u hoe de Zoeterwoudse gemeenteraad zich hierover heeft uitgesproken. Pieter Zeeman, exploitant van het fitness-centrum Be- Fit aan de Prins Hendrik straat in Alphen aan den Rijn heeft gistermiddag de deuren van zijn centrum opengezet ondanks het feit dat de ge meente daarvoor nog geen toestemming heeft gegeven. Volgens Zeeman heeft het wachten op de vergunning nu lang genoeg geduurd en moet hij, nu hij al personeel in dienst heeft genomen, be ginnen om geen grote verlie zen te gaan lijden. De be sluitvorming rond de vergun ning is vertraagd door de be zwaarschriften die de bewo ners van de omliggende hui zen hebben ingediend. Zij vrezen overlast door de komst van het centrum. Pie ter Zeeman heeft inmiddels maatregelen genomen om de overlast te beperken. De ver gunning laat evenwel nog op zich wachten. Het is nog niet bekend of de gemeente Al phen actie zal gaan onderne men tegen de illegale ope ning. ZOETERWOUDE - Tijdens de rondvraag van de raadsvergade ring wees de heer C. Straver, frac tievoorzitter van Progessief Zoe terwoude op twee belangrijke za ken. Met name de opmerkingen van de Minister van Volkshuisves ting dat in het noorden van de pro vincie bouwlokaties gezocht moe ten worden kwamen bij Straver verontrustend over. Eveneens de bouwplannen in Zoetermeer in de wijk „Noordhoeve" wijzen er op dat Zoeterwoude uiterst attent moet zijn en beide plannen in de gaten moet houden. Burgemeester Houdijk zegde toe alle democrati sche middelen te zullen aanwen den om ongewenste bebouwing te gen te gaan. Mevrouw Van der Poel-van Leeu wen informeerde naar de stand van zaken rond realisatie van het fietspad langs de Nieuweweg. Het blijkt dat de grondaankopen nogal gecompli ceerd liggen maar de pogingen wor den in ieder geval voortgezet. Veron truste geluiden van de bewoners van de in de volksmond zgn. „Oosthoek woningen" aan de Hoge Rijndijk werden vertolkt door CDA-warme bakker Jac. van der Geest. Het be treft de aanleg van de kabeltelevisie. Genoemde woningen behoren tot het zgn. onrendabele gebied hetgeen be tekent dat men geen aansluiting op de kabel kan krijgen. Overleg met Casema is inmiddels gaande om te bezien in hoeverre aan de wens van de bewoners tegemoet gekomen kan worden. De kans is evenwel niet uit gesloten dat het een vrij kostbare zaak zal worden. Alphen draagt bij in restauratie ALPHEN AAN DEN RIJN Het college van B W wil 41.174 gulden beschik baar stellen voor de restau ratie van de voormalige ko renmolen De Morgenster te Aarlanderveen. Dit deelde burgemeester Paats gistera vond tijdens de raadsverga dering mee. De Culturele Raad had geadvi seerd het geld hiervoor niet uit het fonds Stadsverfraaiing te halen, daar dit een oneigen lijk gebruik van dit fonds zou betekenen. Dit advies werd overgenomen door de raads commissie voor sociaal-cultu rele zaken. De raadscommissie voor de financiën stond wel positief tegenover dit voorstel. Daar alle commissieleden het er over eens waren dat de Morgenster behouden moet blijven, heeft het college van B W gemeend toch dit kre diet beschikbaar te moeten stellen. Zij is namelijk van me ning dat er anders een ontta keling van het landschap zal plaatsvinden. De raad kon het hiermee eens zijn en met de verstrekking van deze bijdrage akkoord gaan onder voorwaarde dat te zijner tijd eenzelfde bedrag vanuit een andere bron, bij voorbeeld de winst van Elga- wa (electriciteits-, gas- en wa terbedrijf) in het fonds Stads verfraaiing wordt teruggestort. Lustrum- toernooi „Ridderveld" ALPHEN AAN DEN RIJN - Volleybalclub „Ridderveld" houdt ter gelgenheid van haar eerste lustrum morgen een officieel toernooi in de nieuwe sporthal „Arena" aan de Diamantstraat. Om negen uur beginnen de wed strijden van de dames en he ren derde klasse en de meis jes junioren, terwijl 's mid dags de dames promotie klasse en tweede klasse en de heren eerste en tweede klasse aan de beurt zijn. Deelnemende clubs aan dit toernooi zijn naast „Ridder veld": Fadjar (Alphen), Dosko (Stolwijk), IJsselvogels (Moor drecht), VCS (Sassenheim), Radius (Gouda), GVC (Hilver sum) en DVC (Driebruggen). Om zeven uur 's avonds zal de prijsuitreiking door burge meester M. Paats plaatsvinde». JAARMARKT GEOPEND Burgemeester J. ten Heuvelhof opende gisteravond, voorafgaand aan de raadsvergadering, de zevende jaarmarkt in Hazerswoude. Dat gebeurde in het bijzijn van onder andere de am- bachtsvrouwe. De jaarmarkt heeft dit jaar een extra dimensie gekregen in verband met de viering van het 700-jarig bestaan van Hazerswoude en staat dan ook in het teken van dit roem ruchte verleden. Sommige bewoners hadden zich, overeenkomstig de wens van de organisatie, gehuld in antieke kleding. De schoolkinderen van de Johannes Postschool voerden gisteravond een musical op, en verder waren er optreden van het tamboer- en trompetterkorps Hazerswou de, de majorettengroep van Capriole en de volksdansgroep Choreia. HAZERSWOUDE - Overeen komstig het advies van bur gemeester en wethouders zal tegen het begrote bedrag van 228.700,- in de Hazer- woudse wijk Groenestein een aantal werkzaamheden worden uitgevoerd. Behalve dat er herstratingsklussen zullen worden verricht staan er activiteiten ter ver nieuwing van de riolering op het programma. Voor verfraaiing van de wijk zal in totaal 5700,- worden aangewend. Een tegenvaller voor de bewoners, die al dui delijk kenbaar maakten via het wijkcomité dat ze het niet eens zijn met het college-ad vies. De Pvda/PPR-fractie waagde in de raadsvergade ring nog een poging om voor de Groenesteiners wat meer te bereiken, maar helaas ging de rest van de raad niet mee met het voorstel. De wethouder van openbare werken, J. de Wit, zelf een Groenesteiner, zei nog eens dat het uitgangspunt is ge weest: de verkeersveiligheid. Rijkswaterstaat wil in elk ge val aan de Rijndijk een aantal verbeteringen aanbrengen. Van het verhaal dat de Groe nestein „een achtergebleven gebied" is, wilde De Wit niets weten. CDA-er J. Rietveld meende dat in de wijk meer mogelijk is, wanneer de bewo ners ook zelf de handen uit de mouwen steken. Aan het begin van de bijeen komst overhandigde SGP/RPF-raadslid J. F. Kaas hoek een Bijbel aan burge meester J. ten Heuvelhof. Kaashoek had in de biblio theek van de gemeente de Bij bel gemist. Over de tariefstel ling van de aansluiting van de appartementen van het bejaar dencentrum Drie'hof op het centraal-antenne-systeem is contact opgenomen met Rijn- dael te Koudekerk aan den Rijn. Volgens CD A-raadslid R. van de Berg een primeur, want van de kant van beide gemeenten zoekt men elkaar niet zo gemakkelijk. Wat er ook van zij: het tarief zal per appartement worden doorbe rekend. Mr. Frans Struben, sedert 28 april 1977 raadslid voor de PvdA, nam afscheid. Dezer dagen valt zijn benoeming tot notaris te Alphen te verwach ten. Struben, die in de Hazer- woudse raad wordt opgevolgd door C. de Best, zei met genoeg ergernis en plezier het raads werk te hebben verricht. Ten Heuvelhof dankte Struben voor zijn werk. WOUBRUGGE Voetbalvereniging Woubrugge krijgt er twee nieuwe velden bij. De gemeenteraad besloot gistera vond met algemene stemmen om vier ton voor de aanleg be schikbaar te stellen. Burgemeester Brouwer de Koning ver wacht, dat de ambtelijke procedures snel worden afgerond zodat volgend jaar al met de daadwerkelijke aanleg kan worden begonnen. De raadsleden hadden toch wel veel moeite met het voorstel tot uitbreiding van het aantal voetbalvelden. De belangrijkste ten eur in de debatten was de financiële haalbaarheid. Raadslid Vos (PvdA) stelde zich zeer positief op en berekende, dat het alle maal net kon zonder dat de gemeente in de rode cijfers kwam. Uit alle fracties werd erop aangedrongen, dat de vereniging in de toekomst een flink deel van het onderhoud voor haar reke ning zal nemen om de gemeentelijke lasten te verlichten. „Kei harde afspraken moeten er komen", aldus raadslid v.d. Vegte (VVD). Overigens was het verwonderlijk, dat de raadsleden de adviezen van KNVB en directeur gemeentewerken van Wou brugge, niet in hun argumenten betrokken. De raad stelde het bestemmingsplan Buitengebied zonder veel discussie vast. In dit plan staat de omleidingsweg rond Hoogma- de vastgelegd. De gemeente heeft zich in het plan uitgesproken voor een beweegbare brug over de Does om tegemoet te komen aan de bezwaren van de Doeshaven in Leiderdorp. Ook de aan schaf van een nieuwe brandweerwagen leverde geen problemen op. Eenstemmig werd besloten tot de aanschaf van het beeld „De turfsteker", dat over een jaar bij de brug over de Woudwe tering zal staan. Wandelen Wandelsportvereniging The Quick Steps uit Alphi aan den Rijn organiseert morgen de 16e Randstad Hol land Wandeltocht. Er wordt gestart vanuit het clubgi bouw Speeltuin Vreugde-Oord aan de Vorselenburgt straat. Er wordt gestart vanaf negen en tien uur en e, kunnen afstanden gelopen worden van 5 tot 40 kilomt ter. Inschrijven en inlichtingen bij Van Klaverer Ruisdaelstraat 66, tel. 93453 en Klerk, Lekstraat 22, 74823. Anjercollecte Braderie De Ondernemingsvereniging Sassenheim organiseert mor» gen een braderie op de Hoofdstraat, een deel van de Gou verneurlaan en de Oude Haven in Sassenheim. Behalve d\ middenstand is ook de jeugd van de partij, met een kinder markt op de Gouverneurlaan waarvoor zich 160 kindere\DEN hebben opgegeven. Verder heeft zich een aantal vereniging it gen ingeschreven. Er is van alles te beleven van negen fcLj a; vijf uur. ieenIj demo hitte De Anjerfondscollecte die in juni werd gehouden heemraad 3183 gulden opgeleverd. Een derde deel van dat bedrag, W.G. 1061 gulden wordt gestort in het instrumenten fondfan h van de Streekmuziekschool in Alphen aan den Riji\r ja Voor de rest van het geld, dat in het Anjerfonds is gAjteit stort zal nog een verantwoorde culturele bestemming worden gezocht. Met het geld in het sinstrumenten fonds kan de Streekmuziekschool muziekinstrumente/ aankopen voor leerlingen die niet direct zelf een in .1, strument kunnen aanschaffen. imi. Izijn liegel ind f Buurthuis Westerhaven in Alphen aan den Rijn °Pe/1fieutc morgen zijn nieuwe seizoen met een buurtmarkt op hef Goeman Borgesiusplein. Een fancy fair voor de jeugd, air ternatieve wereldrecordwedstrijden voor jong en oud ern een grote rommelmarkt zijn de attracties waar men vaf unr kan genieten. Een speciaal optreden van straattoneelgezePP* schap KIP begint om twee uur. De buurtmarkt gaat °nj>,. tien uur open en duurt tot vijf uur. 's Avonds wordt vanajrlijk het Goeman Borgesiusplein een lampionnenoptocht gehouï hij 1 den. yersi leerde Buurtfeest Om het nieuwe seizoen goed in te luiden heeft buurèpie J stichting „Paddestoel" in de Alphense wijk Ridderveld b II een groots feestweekeinde op touw gezet. Vanavond ondi is er een popfestival in een zaal van zwembad „Dé het Thermen". Maarliefst vijf groepen uit Alphen aan dei proj Rijn treden hierop. Hoogtepunt van het festival moet het het optreden van de Engelse groep „Damned" vormenihuis Voor morgenmiddag staat onder meer op het program^ullin ma een damesvoetbalwedstrijd op het terrein aan d&k. Houtzwam. Buurtmarkt Kasteel Duivenvoorde Kasteel Duivenvoorde, dat tussen Voorschoten en Leid schendam ligt, zal het komende weekeinde worden ver licht door duizenden kaarsen. Belangstellenden kunnen o; zaterdag-en zondagavond worden rondgeleid door he feeëriek verlichte kasteel. Vakkundige gidsen, onder lei ding van barones Schimmelpenninck van de Oije zullen de bezoekers ontvangen en hen het kasteel laten zien in mid deleeuwse sfeer. De rondleidingen beginnen om kwart over zeven en daarna elk kwartier tot half tien. Een rond leiding duurt een uur. Sommige trappen in het kasteel ziju wat lastig te beklimmen en de bezoekers moeten derhalvt goed ter been zijn. Na de rondleiding is er gelegenheid eer kopje koffte te drinken in de Marot-zaal waar sfeervolli muziek ten gehore zal worden gebracht. Deelname kor 7,50inclusief koffie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij d Leidse VVV, Stationsplein 210, tel. 071-146846. in I d tt in wat Het Voorhuis in Kasteel Duivenvoorde. ALPHEN AAN DEN RIJN Agent G. van Reenen mag niet in Aarlanderveen blijven, aldus het besluit van burgemeester M. Paats dat hij gisteravond mee deelde tijdens de Alphense raads vergadering. De burgemeester volhardde in deze beslissing on danks de aanwezigheid van de be woners van Aarlanderveen, die massaal met spandoeken op de publieke tribune hun mening over deze beslissing te kennen ga ven. 'j Burgemeester Paats had eerder deze maand in een commissievergadering ge zegd, de verplaatsing van de heer Van Reenen te heroverwegen. Dit met name op aandrang van de bewoners van Aar landerveen. Hij heeft zijn beslissing en de motivaties daarvan schriftelijk meege deeld aan de Belangenvereniging Aarlan derveen. Belangrijkste element in de mo tieven is, dat een functionaris met de rang van brigadier noodzakelijk is voor lei dinggevende functies. Ontwikkelingen binnen het Alphense korps maakten de verhuizing van de heer Van Reenen noodzakelijk. Raadslid D.A. van Vliet (CDA) toonde be grip voor de boze reacties van de bei ners van Aarlanderveen. Behalve waai ring voor de mens Van Reenen, gaat ook om andere zaken in Aarlanderve Zoals de jarenlange stagnatie in de ningbouw, de toenemende afbrokkel t van voorzieningen en verenigingslef onderwijsproblemen door kleiner wordi de scholen, aantasting van de leefbaarhfei in het algemeen. Nu komt er de verpla sing van de politiefunctionaris bij. „V< de mensen in Aarlanderveen is de vol", aldus de heer Van Vliet. m t aar indi laiestr atw ad i op 1

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4