WONEN mededelingen gemeentebestuur m Actie wtankslag'j 31 aug. tm 4 sept '81 leiden -DRr „Don Bosco" 23 leuke meisjes J jonge mannen DANSSCHOOL >-v NIEUWENHUIJZEN BOES ;te ,N( Aalmarkt bij' Waaghoofd 4 maanden afgesloten voor doorgaand verkeer 99 0 VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1981 PAGINA 12 LEIDSE COURANT Technische Avondschool Boerhssvslssn 44 - Lsldsn - Tslsfoon 071-171755 INSCHRIJVING VAN CURSISTEN v.a. heden iedere werkdag tussen 9.00-16.00 uur Opleidingsmogelijkheden: lassen beginners autogeen en elektrisch lassen gevorderden autogeen en elektrisch zoeken eenzelfde aantal serieuze om samen gezellig dansen te leren. Interesse? Neem dan direkt even kontakt op! Hogewoerd87-lelden-Tel.071-143705-216254 Reserveer nu uw advertentieruimte voor de bijlage 'wonen', die op 16 september bij deze krant verschijnt. Inlichtingen en reserveringen: 071-122244 ïWl Gemeenteraad Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen De gemeenteraad vergadert op maandag 31 augustus a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake benoeming van de heer W.A. van der Pluijm tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Voorstel inzake benoeming leden Raad van bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra. Voorstel inzake stichting samenwerkingsschool voor V.B.O.-L.O.M. en opheffing openbare school voor V.B.O.-L.O.M. Voorstel inzake delegatie plaatselijk toezicht: in trekking van de instructie voor de Gemeentelijk In specteur van de Lichamelijke Oefening en de in structie voor de Gemeentelijk Inspecteur van het Onderwijs. Voorstel inzake uitgifte in erfpacht van de grond en verkoop van de woningen aan de Hooglandse- kerkgracht. Voorstel inzake aankoop grond en opstal van de begraafplaats "Groenesteeg". Voorstel inzake uitgifte in erfpacht van een per ceel grond in De Waard. Voorstel inzake ruiling grond met opstallen aan de Atjehstraat tegen een perceel industrieterrein in De Waard. Voorstel inzake beschikbaarstelling krediet ten be hoeve van de Vleeskeuringsdienst voor het maken van een kleed-, was- en schaftruimte en het wijzi gen van de centrale verwarmingsinstallatie. Voorstel inzake het garanderen van rente en aflos sing van een door de L.T.T.V. "Scylla" aan te gane geldlening. Voorstel inzake het garanderen van rente en aflos sing van een door de Leidse Korfbalclub "Zuider kwartier" aan te gane geldlening. Voorstel inzake het garanderen van rente en aflos sing van een door de Stichting Leidse Studenten huisvesting aan te gane geldlening. Voorstel inzake verkoop van grond aan de Her vormde Gemeente Leiden ten behoeve van een uit breiding van de begraafplaats Rhijnhof. Commissie vergaderingen Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Op donderdag 3 september 1981 om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 1- verzoek tot het mogen maken van bandopna men van de openbare commissievergadering t.b.v. een onderzoek door de subfaculteit Psy chologie. 2. - B. en W. - Besluit inzake verdaging beslissing omtrent de vaststelling van diverse bestem mingsplannen. 3. - Raadsvoorstel inzake het Schuttersveld*. 4. - Eerste herziening bestemmingsplan De Kooi. 5. - Toelichting bezwaarschriften m.b.t. het bouw plan naast het Ketelhuis in Maredorp (Oude Vest 225). 6. - Vaststelling bestemmingsplan d'Oude Morsch. Dit agendapunt zal om plm. 21.00 uur aan de orde worden gesteld. 7. - Muurresten Vrouwekerk. 8. - Raadsvoorstel inzake wijziging delegatiebesluit aankoop panden in Maredorp-Oost. 9. - B. en W.-besluit inzake de restauratie Hoog landse Kerk. 10. - B. en W.-besluit dd. 3 juli 1981 inzake recon structie Hoge Morsweg tussen de Haagse Schouwweg en de Sjahrlrstraat en aanleg park langs de Rijn. 11. - B. en W.-besluit dd. 12 juni 1981 inzake over dracht Rijksweg 11 (Haagweg en Rijndijk). 12. - Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes). 13. - Bespreking over de thans circulerende informa tiebladen. 14. - Nota inzake restauratie van het pand Bree- straat 161. 15. - Ingekomen stukken. De agendapunten 3 en 6 zullen gemeenschappelijk worden behandeld met de commissies voor volks huisvesting, bouwzaken, sport en recreatie en voor economische aangelegenheden en personeelszaken. De agendapunten 4 en 5 zullen gemeenschappelijk worden behandeld met de commissie voor volkshuis vesting, bouwzaken, sporten recreatie. De stukken m.b.t. dit agendapunt zijn verkrijg baar aan de balie van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis, alsmede bij de Stichting Wel zijn, tegen betaling van 10, Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde pun ten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke or dening, openbare werken en verkeer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 254493 kenbaar te maken. Diversen Werkgroep Emancipatie Leiden. Donderdag 3 september om 13.00 uur in kamer 234 van het Stadhuis. Agenda: Eventueel verslag werkzaamheden van de sub groep ONDERWIJS. Verdere bespreking van het concept v/d deelnota ZORG. Bespreking van het concept v/d deelnota VOR MING. Deelcommissie voor Schouwburgzaken. Dinsdag 1 september a.s. om 16.00 uur in de leeskamer van de Leidse Schouwburg. Agenda: Herschreven jaarverslag '79 - '80. De getemde feeks. In verband met de restauratie van het Waag hoofd zal de Aalmarkt ter hoogte van de Waag voor geruime tijd zijn afgesloten voor door gaand autoverkeer. De afsluiting gaat aanstaande maandag 31 augustus in en zal ongeveer 4 maanden gaan duren. Het doorgaand verkeer kan gebruik maken van de Breestraat. Ten behoeve van met name het bedie nend verkeer (leveranciers, bevoorrading) en ander bestemmingsverkeer zijn de volgende maatregelen getroffen: Vismarkt: Op het gedeelte van de Vismarkt langs het Stadhuis tot aan de Capelsteeg (begin smalle gedeelte) wordt tweerichting verkeer toegestaan om gelegenheid tot keren te geven. Aalmarkt: Het inrijverbod vanaf de Kippenbrug zal voor bedie nend verkeer (leveranciers, af- en aanvoer) zolang worden opgeheven. Botermarkt/Koornbrugsteeg: In verband met de zaterdagse afsluiting van de Boter markt vanwege de warenmarkt zal de Koornbrug- steeg dan voor tweerichtingverkeer worden openge steld. Parkeren: Op de doodlopende weggedeelten is weinig of geen parkeergelegenheid. Om opstoppingen te voorko men, zal streng de hand worden gehouden aan par keer- en stopverboden (denk aan de wegsleeprege- ling). Aanwijzing beschermd stadsgezicht De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 31 augustus 1981 in het Stadsbouwhuis, kamer 207, voor een ieder ter inzage zal liggen een afschrift van de be schikking van de Staatssecretaris van Cultuur. Re creatie en Maatschappelijk Werk en van de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van 12 augustus 1981, MMA/MO 212.296, tot aanwijzing van een gebied in de gemeente Leiden als stadsge zicht in de zin van artikel 20 van de Monumentenwet. Het bij genoemde beschikking als beschermd stads gezicht aangewezen gebied is aangegeven op de bij die beschikking behorende tekening no. 277a. Het betreft hier de gehele binnenstad binnen de sin gels en de bebouwing langs de Zoeterwoudse Singel, gelegen tussen de Hoge Rijndijk en de Thorbeckestraat. Het gebied is voorts omschreven in de bij genoemde beschikking behorende toelich ting. Bedoelde tekening en omschrijving zullen even eens voor een ieder ter inzage liggen. De Gemeenteraad heeft reeds op 20 februari 1978 ingestemd met de aanwijzing van genoemd gebied als beschermd stadsgezicht. Ingevolge artikel 26 van de Monumentenwet kunnen belanghebbenden tot 12 oktober 1981 tegen deze be schikking van genoemde Bewindslieden beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet de gron den bevatten waarop het berust en dient te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin te 's-Graven- hage. Dinsdag 1 september a.s. begint in de ge meenten Leiden, Leiderdorp en Zoeterwoude de actie Tankslag. Dat is een actie die voornamelijk ten doel heeft om olie uit niet meer gebruikte ondergrond se opslagtanks te verwijderen. Voorgeschiedenis In het begin van de jaren vijftig gingen veel mensen in Nederland voor de verwarming van hun huis of bedrijf over op oliestook. Kolenkach- els maakten plaats voor oliekachels of c.v.-instal laties, die gevoed werden uit ondergrondse op slagtanks. Later schakelden velen weer over op het goedkopere aardgas. De opslagtanks bleven, geheel of gedeeltelijk gevuld met olie, vergeten in de grond liggen. Alleen de vul-ontluchtings- opening herinnerde dan nog aan hun aanwezig heid. Problemen. Het is een ervaringsfeit dat dergelijke olietanks een levensduur hebben van 20 30 jaar. Na die periode wordt het gevaar voor doorroesten en dus voor olielekkage in de grond steeds groter. Weliswaar zijn de tanks aan de buitenkant meest al goed beschermd tegen doorroesten, maar aan de binnenkant verzamelt zich op den duur het zo genaamde "sludge". Dat is een smerige substan tie, die chemisch nogal agressief is. Sludge tast de binnenkant van de tank snel aan. De tank roest dan van binnenuit door en de resterende olie siepelt de grond in. Olie in de grond, schade aan milieu. Leegzuigen, vullen of verwijderen? Het belangrijkste doel van de actie is zoals gezegd het leegzuigen van ongebruikte tanks. Daarmee is het milieugevaar al grotendeels bezworen. Dan blijft echter de kans bestaan dat tanks, die al sterk zijn aangetast door "sludge", vroeg of laat spontaan inzakken en een fors gat in de tuin veroorzaken. Wil men dat risico voorkomen, dan kan men zijn lege tank laten volspuiten met zand of in zijn ge heel weg laten halen. Wat kost dit allemaal? 1. Alleen laten leegzuigen is gratis. 2. Het vullen met zand van een lege tank kost: - voor een tank tot 3000 liter inhoud: 625, excl. B.T.W.; - voor een tank met méér dan 3000 liter inhoud: f625, vermeerderd met ƒ125,— voor elke 1000 liter boven die 3000. 3. Opgraven en afvoeren van een olietank en het weer opvullen van het gat met zand kost: voor tanks tot 3000 liter: ƒ1.650,- excl. B.T.W.; voor tanks tot 5000 liter: ƒ1.900,- excl. B.T.W.; voor tanks tot 10000 liter: ƒ2.300,- excl. B.T.W.. Wat gebeurt er daarna? 1. Als men kiest voor mogelijkheid 1 (alleen ld; zuigen) krijgt men een week van te voren berf u van "Oil Recycling Service Nederland B.v^h wanneer de tank wordt leeggezogen. De vergL^ Q ding voor de weggehaalde olie krijgt de eiger^ai'w van de tank ter plaatse contant uitbetaald, jijk i eigenaar tekent een kwitantie voor ontvangst.jegad: 2. en 3. Kiest men voor mogelijkheid 2 (leegj-^6 gen en opvullen met zand) of voor mogelijkl^rtro 3 (leegzuigen, verwijderen en van tank en gateen vullen met zand), dan kifenav< men van de gemeente (>nis, intekenformulier toegestujgebr: en een offerte voor het jt woi voeren van de verlanjot ee werkzaamheden. Door hef vullen en ondertekenen *het intekenformulier komt*0!1161; overeenkomst tot stand jtfieze! sen de eigenaar van de tf teken Meestal merkt men olielekkage in de grond pas als het al te laat is, bijv. als men tij dens het omspit ten van de tuin een plotselinge sterke olielucht ruikt. Ook kan het zijn dat bomen en planten zonder di rekt aanwijsbare oorzaak afsterven. Niet alleen de grond en de gewassen worden het slachtoffer van olielekkage maar ook buizen en leidingen van water, electra en telefoon. Bekend zijn inmiddels ook de gevolgen in waterwingebieden, waar 1 li ter olie één miljoen liter water ongeschikt kan maken voor gebruik. Olie in de grond vormt een groot en dreigend mi lieugevaar. Omdat er heel wat tanks al zo'n 20 30 jaar in de grond zitten, wordt het de hoogste tijd iets te doen aan het dreigende milieugevaar daarvan. Dat is dan ook de reden waarom de ge meenten Leiden, Leiderdorp en Zoeterwoude ge zamenlijk de actie Tankslag hebben georgani seerd. Organisatie van de actie. De drie gemeenten hebben contact opgeno men met een bedrijf uit Den Haag, dat gespecia liseerd is in het leegzuigen van olietanks, het op vullen van lege tanks met zand en het verwijde ren van lege tanks. Dat is "Oil Recycling Service Nederland B.V.". Met dit bedrijf is een aantal af spraken en een taakverdeling gemaakt. De gemeenten zorgen voor bekendmaking van de actie bij de bevolking en bij de bezitters van olietanks in hun eigen gemeente. Ze registreren verder de binnenkomende aanvragen en bemid delingen bij het sluiten van de contracten tussen de aanvragers en het uitvoerende bedrijf. Wat levert het op? In alle drie bovengenoemde gevallen ont vangen de deelnemers een vergoeding voor de weggehaalde olie. Die bedraagt: 0,10 per liter voor hoeveelheden tot 1000 liter; 0,15 per liter voor hoeveelheden van 1000-2000 liter; 0,20 per liter voor hoeveelheden boven 2000 liter. Hoe kunt u zich opgeven? Door bijgaande antwoordcoupon ingevuld op te sturen in een ongefrankeerde envelop naar: Gemeentesecretarie van Leiden, Antwoordnummer 233, 2300 VB Leiden. Graag linksonder op de envelop vermelden: 'Tankslag". en Oil Recycling Service f.schi I derland B.V. Deze firma dP* vervolgens minstens I wa- week van tevoren aan hun' eigenaars mede op weikei siaa turn de aangevraagde w{n Vai zaamheden zullen wordeni^k voerd. Na afloop van de operatie betaalt de e'iaar naar van de tank de kosten rechtstreeks aanhaar Recycling Service Nederland en ontvangt dèrkge voor een ondertekende kwitantie. laarvj Nadere informatie? Wan i: Mocht u voor of tijdens de actie Tankslatfm mi dere informatie nodig hebben, dan kunt u ft dn tact opnemen met de heer H.R. Troost vanmeei Buro Milieuzaken van de gemeente Leiden,- 071-254911. Antwoordcoupon. PS Deze coupon ingevuld opsturen in een oiir frankeerde envelop naar: Gemeentesecrei van Leiden, Antwoordnummer 233, 2300 VB'E1y den, linksonder op de envelop vermelPJ1 TANKSLAG. r i Artie tanKswa Actie „huis een ondergi jtondse olietank? 3- ,s e'b,) V na in gebtuik? Naam *"0S plaats eigene^,, 0oe,Um!doetopweike^aVJ,,t en W0 UAlleen leegde" met zand 2.Leeg2u,r;;-tX,idemn a 3 en 9al opvullen met zand I Doorhalen wat niet van toepassing is. Grofvuilop- haaldienst Afwerking Breestraat Maandagochtend 31 augustus zal de afdeling Bestra tingen van Gemeentewerken beginnen met de "na zorg" van het nieuwe wegdek van de Breestraat. Het betreft hier een aantal kleine afwerkingen die de gehele week in beslag zullen nemen. De verkeersituatie blijft tijdens deze werkzaamheden gewoon gehandhaafd. Wel kunnen enkele vertra gingen optreden. Badhuis Sportzaal Mors singel Volgende week vrijdag 4 september a.s. zal er weer gelegenheid zijn voor het nemen van een stortbad in de sportzaal aan de Morssingel. Kosten hiervoor f 1,50 per stortbad. Openingstijden vrijdags van 17.00 tot 17.45 voor heren van 18.00 tot 18.45 voor dames Met deze regeling komt met ingang van vrijdag 4 sep tember de tijdelijke douche gelegenheid in Zwembad "De Vliet" te vervallen. M pe, Maandag 31 augustus a.s. gaat de grofvuilwagen BUI' weer de wijken in. Hieronder volgen de wijknummers voor de komende week; Wijk 1 en 3 maandag 31 augustus Btl Wijk 2 en 8 woensdag 2 september Wijk 5 en 7 donderdag 3 september Wijk 4 en 6 vrijdag 4 september

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12