Protesten tegen jollen- steiger in Woubrugge Roelof arendsveen krijgt tweede geïntegreerde basisschool GS overwegen asf altf abriek onmiddellijk te sluiten REGI0(J0UR)NAA IGOR krimpt in STEL JUIST! WIST U DREMPELPRIJZEN kamsteeg Subsidie voor gebeds ruimtes gevraagd Zevenhoven legt niein fietspad aan REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 PAq ROELOFARENDSVEEN De gemeente raad moet aanstaande maandag het voorbe reidingskrediet van 20.000,- goedkeuren dat B. en W. bereid is beschikbaar te stellen, voor de bouw van de nieuwe geïntegreerde basisschool op de hoek van de Lupinestraat en de Sotaweg. Vanavond wordt de raads commissie onderwijs gehoord over de beslis sing van het schoolbestuur om de nieuwe school op de plaats van „Het Kwetternest" te situeren. De bouw van een tweede lagere school binnen het voedingsgebied van de St. Jozephschool houdt de gemoederen al jaren bezig. Reeds in november 1978 werd de aanvraag bij de ge meenteraad ingediend en in maart 1979 kwam van die zijde toestemming. Direct daarop werd toestemming gevraagd bij het ministerie van onderwijs, die in februari 1980 gedeeltelijk werd verleend. Er was nog een Arob-procedure bij de Raad van State nodig om in november 1980 de uiteindelijke toestemming voor de bouw van de geïntegreerde basisschool in de wijk Gogh te verkrijgen. Het schoolbestuur had de noodzaak van een nieuwe school aangetoond met behulp van 15-jarige prognoses voor de wijk, waaruit bleek dat een nieuw te bouwen school niet ten koste zou gaan van de bezet tingsgraad van de bestaande scholen in onder meer Oude Wetering. Bovendien bleek uit die prognoses dat er de eerstkomende 15 jaar vol doende schoolgaande kinderen in het voedings gebied van de St. Jozephschool wonen om twee onafhankelijke geïntegreerde basisscholen, elk aan één zijde van de Provinciale Weg, te kun nen exploiteren. Nadat het schoolbestuur dus eind 1980 de toe stemming had gekregen voor de bouw van de nieuwe school liep men weer een half jaar ver traging op, doordat de oorspronkelijk geplande lokatie aan het einde van de Vondelsingel niet te koop bleek tegen een redelijke prijs. De vol gende lokatie die nu op het programma stond, was het trapveld aan het einde van het Zwa- nenwater. Deze plaats vond behalve bij het schoolbestuur ook geen genade bij het advies bureau „Stad Landschap". Als redenen gaf men aan dat dit trapveld een uithoek is aan de rand van het desbestreffende voedingsgebied, men voorzag er vandalisme en geluidsoverlast van het eraan grenzende industrieterrein en de Snelweg. Eind juli 1981 heeft het Schoolbestuur toen de individuele raadsleden geïnformeerd over de definitieve vestigingsplaats: Sotaweg- /hoek Lupinestraat. Het schoolbestuur heeft een architectenbureau in de arm genomen dat gespecialiseerd is in scholenbouw. Dit bureau heeft een ontwerp ge maakt waarover alle betrokkenen laaiend en thousiast zijn. Omdat de ruimte beperkt is aan de Lupinestraat, is er weinig groenvoorziening rond de school, maar voor de rest wordt het een complete geïntegreerde basisschool, die aan de nieuwste eisen voldoet. De school wordt com pact Er is gewoekerd met de ruimte, maar dit alles doet niets af aan het geheel. De zes klassen van de basisschool en de twee klassen van de kleuterschool speellokaal) zijn rondom de gemeenschappelijke ruimte ge groepeerd. Door middel van verwerkingsruim ten is het mogelijk de lokalen te vergroten. Het geheel wordt gelijkvloers en drempelloos. Er komt één centrale entree, waar bezoekers alles en iedereen kunnen vinden, die men in eerste instantie nodig heeft, zoals het hoofd, onderwij zers, leidsters en de stencilruimte. De huidige St. Jozephschool zal haar funktie behouden en wordt eveneens een geïntegreerde basisschool, want Kleuterhof St. Anna wordt er, na enige verbouwingen, in ondergebracht. In feite komen er dus straks twee gelijkwaardi ge geïntegreerde basisscholen en is de nieuw te bouwen school geen vervanging voor de St. Jo zephschool, maar een aanvulling, op vernieuw de leest geschoeid. Alleen Kleuterhof St Anna komt leeg te staan, en wat daarmee gebeuren gaat is nog niet be kend. Naar verluidt zouden peuterspeelzaal „De Mammoef" en de groep „Ranonkel", hier voor belangstelling hebben. Het gebouwtje ech ter is eigendom van een parochiële charitasin- stelling en het bestuur daarvan moet beslissen 1 januari 1982 gesteld: op of rond deze datum moet de eerste paal van de nieuwe school de grond in. De huisvestingsproblemen, die „Het Kwetter nest" tijdens de bouw van de nieuwe school zal ondervinden worden opgelost in en bij de St. Jozephschool. Op deze wijze bespaart het schoolbestuur dure noodvoorzieningen, die an ders ten koste zouden gaan van de nieuwbouw. Voorzitter Wim van der Werf en secretaresse Annie Warmerdam van het schoolbestuur zijn erg enthousiast over het voorlopige ontwerp voor de nieuwe school en trots dat de realise ring van hun doel: twee gelijkwaardige scholen ieder in het gebied waar de leerlingen vandaan komen, nabij is. Nadat in het vérleden vele mo gelijkheden, zoals een dependance en een kleu terschool met onderbouw, de revue gepasseerd hebben, is het huidige bouwplan, naar hun me ning, de mooiste en beste oplossing, óók onder wijskundig gezien. ALPHEN AAN DEN RIJN Het dagelijks bestuur van het Intergemeentelijk Over legorgaan Rijnstreek (IGOR) heeft besloten de staf in te krimpen. Dit kon gebeuren nu twee van de drie beleidmedewerkers hun ontslag hebben aange vraagd. Deze twee medewerkers zul len vervangen worden door een beleidsmedewerker en een administratieve kracht. Het was de gewoonte dat de be leidsmedewerkers zelf hun ad ministratie deden en daarvoor zijn het eigenlijk te dure krachten. In het IGOR zijn de gemeen ten Alphen, Hazerswoude, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuw veen, Rijnsaterwoude, Woubrugge, Koudekerk, Ter Aar en Zevenhoven aangeslo ten. Echter zien deze gemeen ten niet allemaal zoveel heil in deze organisatie evenals de overheid dat niet ziet. Dit blijkt uit het feit dat de subsi die steeds minder wordt en de gemeenten eveneens ongaarne bijdragen. Daarom is het nodig op personeel te bezuinigen en heeft het dagelijks bestuur be sloten minder te vergaderen. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd. WOUBRUGGE Rond de in het voorjaar aan het Weteringpad verrezen jollensteiger is een verwar rende situatie ontstaan. In de eerste plaats zijn ge meente en provincie het niet helemaal eens over de situering. In de tweede plaats tekent het aan de overkant van de Wetering gelegen restaurant De Weger bij de gemeente Woubrugge bezwaar aan te gen de plaatsing ervan. In het voorjaar verrees aan de Wetering ter hoogte van hoeve „De Boe" een jollensteiger. De gemeente Woubrugge toonde zich zeer verbaasd, want een bouwvergunning was niet ver strekt. Aan de bouwer de N.V. Levensverzekeringmij. Utrecht werd medegedeeld, dat die toch echt nodig was, voordat men mocht bouwen in deze gemeente. De bouwver gunning werd later geweigerd, omdat de plaats van de steiger niet klopte met het bestem mingsplan „Woudwetering" van 1976. De verzekeringmij. legde het hoofd echter niet in de schoot. Men beweerde, dat er toestemming was verkregen van de Provinciale Waterstaat en dat deze instantie de plaats ADVERTENTIE dat u uw zinnen gezet hebt op een goede, gebruikte Opel, met radio, niet ouder dan 2 jaar en u ziet bij ons een V.W. Golf met nieuwe banden en een schuifdak staan voor praktisch hetzelfde geld, maar dan helemaal door ons nagekeken en desgewenst met 12 maanden garantie op onderdelen èn arbeidsloon, wat doet u dan? Dan is de verleiding wel erg groot! Tot u ontdekt dat wij ook die Opel voor u hebben. Plus nog 150 andere erg interessante occasions. Alle even grondig geïnspecteerd en met dezelfde garantiemogelijkheden. U hebt het voor het kiezen. overigens dat wij uitstekende occasions, die na een maand nog geen nieuwe eigenaar hebben gevonden en die langzamerhand eens plaats moeten maken voor andere wa gens, tot /1.000,- toe lager aanbieden voor Kom daarom morgen eens kijken of er iets van uw gading bij is. Ook als u nog niet aan een volgende wagen toe bent, kunt u gerust in onze showrooms rondkijken. Het is goed als u zich alvast oriënteert. Wij zijn alle werkdagen geopend van 9 tot 6, op zaterdag van 10 tot 5 en op koopavonden tot 9 uur. Hèt Occasioncentrum. Kamsteeg Zuid B.V. Geversstraat 30, Oegstgeest. Tel: 071-151940. (Na 18.00 uur: 152661). heel precies had bepaald. Half augustus lichtte de verzeke ringmij. haar standpunt nog eens toe op een hoorzitting. De vertegenwoordigende advo caat beweerde, dat men van de noodzaak van een bouwver gunning niet had geweten. Dat gedeelte van het verhaal kwam bij een aantal toehoor ders echte niet overtuigend over, aangezien men in onze geordende maatschappij zelfs toestemming tot de bouw van een duivenhok moet vragen, laat staan voor de bouw van een jollensteiger van ruim 125 m2. Ook hoeve De Boe is bij de zaak betrokken. Twee jaar ge leden is toestemming gevraagd en verkregen voor de bouw van een nieuwe stal voor zo'n veertig stuk vee. De zolder van de stal zou gebruikt wor den als botenberging. De op brengst moet uiteraard het fi nanciële leven van de betrok ken agrariër wat veraangena men. Mocht in de toekomst de steiger het veld moeten rui men er liggen reeds boten Aan de overkant van de ge wraakte steiger ligt hotel, café restaurant „De Weger". Daar worden de aktiviteiten met verontruste blikken gadegesla gen. Vier bezwaren liggen aan de zorgen ten grondslag. Aller eerst vreest men het ergste voor de natuur op die plaats. Tevens acht men zich door de bouw van de steiger en de stal in het uitzicht geschaad. Na tuurlijk een belangrijke zaak voor een restaurant, waar de passanten vanwewge het fraaie uitzicht op het terras gaan zitten. Ten laatste vreest men semi-horeca aktiviteiteïi in de toekomst op de botenzol- der. Alles bij elkaar is er in Wou brugge een ingewikkelde situ atie ontstaan. B en W van deze gemeente willen om te begin nen een nader onderzoek in laten stellen naar de verhou ding tusen de ter plaatse gel dende verordening scheep- vaartbelangen Zuid-Holland en het bestemmingsplan Woudwetering. Op deze wijze wil men klaarheid krijgen over de preciese plaats van het bouwsel. Veel kanten kan men echter al niet meer uit De steiger ligt er, al is het dan twee meter te veel westelijk. Het blijft afwachten of de ge meente de poot wil stijfhou- den. ALPHEN AAN DEN RIJN Het pro- staten eerst nog een onderzoek laten ver- vinciaal bestuur van Zuid-Holland is richten door de regionale inspecteur van ernstig verontrust over de luchtveront- Volksgezondheid. Ook heeft hij adviezen reiniging die de asfaltfabriek aan de gevraagd aan de burgemeester van Al- Alphense Prins Hendrikstraat met zich meebrengt. In een brief aan de stichting phen aan den Rijn en aan het districts- heid van medewerkers van de inspectie van Volksgezondheid. Een eerder uitge bracht rapport over de afvoer van de teer- damp, gaswassing, absorptie en verbran ding in de fabriek, wordt thans bestu deerd. Dit najaar worden proeven geno- P' hoofd van de Arbeidsinspectie. GS willen ro. ,Van Hef tot Havenbrug" op korte termijn uitsluitel hebben over de men om de uitstoot van stoffen teru_ dringen. Als al deze punten zijn bekeken dan kan een werkplan voor sanering van stelt de commissaris van de koningin situatie, in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, dat hij overweegt tot sluiting van de fa- Op dit moment heeft een ingenieursbu- briek over te gaan. reau uit Amersfoort een werkschema op gezet en een eerste verkenning in de as- Alvorens het zover is willen gedeputeerde faltfabriek ondernomen. Dit in aanwezig- de fabriek worden gemaakt. Hierbij zullen de dienst Openbare Werken en de inspec tie Volksgezondheid nauw worden be trokken. HEI ALPHEN AAN DEN RIJN De coördinatiekommissie hulpverlening buitenlandse werknemers wil 73.400.- subsi die om twee gebedsruimtes voor Turken en Marokkanen in te richten. Hiervoor heeft zij een subsidieverzoek ingediend bij het college van bouw waarbij de commissie er op wijst dat omliggende gemeentes ook overgaan tot het beschik baar stellen van subsidies. Gebedsruimtes betekenen heel veel voor buitenlandse werkne mers. Daar kunnen zij daadwerkelijk in groepsverband de Isla mitische godsdienst beleven en het biedt contactmogelijkheden. Het is dan ook de bedoeling dat vanuit deze ruimtes allerlei acti viteiten worden opgezet waardoor de gemeenschapszin en de cultuurbeleving bevorderd en mogelijk gemaakt wordt De commissie vindt dat, na drie en een half jaar bezig te zijn geweest met de realisering van gebedsruimtes, de gemeente niet alleen de bedoelingen van de beide nationaliteitsgroepen moet ondersteunen maar ook de financiële consequenties hiervan moet dragen. Het gemeentebestuur kan volgens de commissie prioriteit verlenen aan dit onderwerp en er wordt dan ook ge vraagd nu een beslissing te nemen daar beide nationaliteitsgroe pen zo langzamerhand meer willen dan alleen maar praten en onderhandelen. VOS-cursus In zaal De Ringkant in Nieuwveen wordt morgen in forma tie-och tend gehouden over de VOS (Vrou Oriënteren zich op de Samenleving)-cursussen. Bel, stellenden kunnen kennis nemen van feiten zoals verloop van een cursus en het ontstaan van een groep; bovendien kan kennis worden gemaakt met geleidsters van de cursussen. Men kan zich gelijk o ven voor een cursus op deze in forma tie-och tend, die tien uur begint. Papier De voetbalvereniging Van Nispen in De Zilk zal op zi et h dag ten behoeve van alle jeugdverenigingen oud papiei halen. De ophaaldienst begint om half tien. Het pub wordt verzocht de kranten, tijdschriften en het ove n&e oude papier te bundelen of in dozen of plastic zakke ?ru8 stoppen. fdeli ealli en e 'oor< :rijdi Voetbal In het kader van de nationale gezondheidsweek JVeLv, land Oké organiseert de Patiëntenraad Wantveld terdag een voorvoetbalwedstrijd tussen een team i kers in de gezondheidszorg in Noordwijk en een el 1 dat bestaat uit Noordwijkse politici en ambtenai1 C1V De wedstrijd wordt gehouden op het gemeentel, lom sportpark aan de Van Panhuysstraat en het raad. noo mevrouw Koopman zal de aftrap verrichten. Er w< jerr twee keer een kwartier gespeeld, de wedstrijd bet mdi om vier uur. Na deze „gezondheidswedstrijd" sp Noordwijk een oefenwedstrijd tegen DCG uit Ams erw dam. Blaaskapellen Het Koopcentrum Lisse organiseert zaterdag de eerste err£ lectiewedstrijd in het kader van blaaskapeilenconcours. twee andere voorronden worden op 5 en 12 september houden en de finale op 19 september. Aan het conci wordt deelgenomen door onder andere De Pompetoe n uit Hillegom, De Dwarsdrijvers uit Noordwijk, de Zand ne* zen uit Noordwijkerhout. de Bier blazers en de Boikn [etoc kers uit Lisse. De kapellen spelen in een muziektent iad steeds ergens anders wordt opgezet. Komende zaterdag |eze de Kanaalpromenade, op 5 september op 't Vierkant, o; k september in winkelcentrum Blokhuis en op de finale op de hoek Kanaalstraat/Meer en Houtplein. Op elke ,aar1 terdag wordt tweemaal een optreden verzorgd, van 1 nzic tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De jury bestaat )rui< R. Wagner, leraar aan de muziekschool Bollenstreek e/l Laros. dirigent van de Big Band Bollenstreek. De jury ;jste twee blaaskapellen voor de finale aanwijzen en dan i [eme volgens de beste selecteren. foor* ipmt Filmhuis ien c luwe egen Het Filmhuis Lisse start maandag 31 augustus '°'0P nieuwe seizoen met de film „La femme enfant" i nani Raphaele Billetdoux. De film wordt, net zoals i rerPl films, gedraaid in het cultureel centrum Artopa aan Grevelingstraat. In de komende weken zijn, steeds 'een de maandagavond, meer films te verwachten, on andere van Rainer Werner Fassbinder, Bernardo Brond' tolucci en J.L. Godard. Alle voorstellingen begint om half negen. Men kan voor f10 lid worden vat Filmhuis. Voor inlichtingen kan men terecht bij 1 Zwetsloot, Noorderkroon 2, tel. 02521-145145, Stembert, tel. 02521-15198 en Bep Kortekaas, tel. I 14495. Bibliotrailer De rijdende bibliotheek, ook wel bekend als bibliotrm zal dinsdag 1 september De Zilk aandoen en zich opsfdl op de vent weg aan de Zilkerduinweg, tegenover pelI 137 bij de bushalte. Dit in verband met de kermis. nen boeken worden geleend van 14.00 tot 17.30 i 18.30 tot 21.00 uur. ZEVENHOVEN De Zevenhovense gemeenfe is gisteravond akkoord gegaan met het vo« van B en W om van de gereformeerde kerk gro kopen voor de aanleg van een fietspad. De verliest door deze grondverkoop tien parkeerp 1 sen. Hiervoor moet nog vervangende ruimte den gezocht. De heer J. Aartman (GBZ) drong er gisteravond op aan nil extra-bespreking te wijden aan de vraag waar het nieuw I leggen fietspad zal uitmonden op de weg. Tevens zag hij B onderzocht of het mogelijk was het fietspad door te trr naar de kruising bij het Zuideinde. De plantsoenendienst kan een nieuwe grasmaaimachir sneeuwschuiver aanschaffen. De raad stelde hiervoor het digde krediet beschikbaar. De heer R. van der Horst vroeg zich af of de aanschaf wel dringend noodzakelijk wal eindelijk ging hij toch akkoord onder die voorwaarde dat d chine zo rendabel mogelijk gebruikt zou worden. De gemeente Zevenhoven zal medewerking verlenen ai bouw van een nieuwe r k. basisschool. De CDA-er C. van merkte op dat er wel iets moet worden gedaan aan de ver! situatie op het Noordeinde (waar de nieuwe school gebouw® worden), wil men de kinderen veilig van en naar school kul loodsen. I Zonder veel discussie werd vervolgens een eenmalige sul van 1845 gulden verleend voor de aanschaf van een gevr lichting aan het medisch centrum. Tevens stelde de raad beschikbaar voor de aanschaf van een nieuw biljart vo| stichting Dorpshuis. Aan de bejaardensoos wordt van 1000 gulden verleend. ADVERTENTIE Een fraai voorbeeld uit het Poggenpohl-programma de NR 18.Dekoratieve kunststof omlijst door een raamwerk van donker eiken. Ook van deze Poggenpohl-keuken zijn nog na jaren en jaren onderdelen te verkrijgen. Zodat u altijd kunt uitbreiden of veranderen. b.v. Gebr. Rolffs Handelmü. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndük Tel. 071-899206 Winkelcentrum Babyion Den Haag Tel. 070-851308

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4