„Ik ben voorzitter van iets gigantisch geworden" En verder „Ook ik moet inleveren" FCLISSEPRAESESDEWIT: VAN SEGGELEN MEENT: au 11 pi tevi jk Zarjei ainei heb bijgetekend bij Telstar; velen zal [Kj r hebben verbaasd. Zeker de insiders, JJ-* hadden mij getaxeerd op een zestal iei2C en professioneel voetbal. Toch heb ik 9 Pffkenners' moeten teleurstellen. Achter- het grote aantal trainingen geen hin- nis gebleken. Natuurlijk is het zo dat speler als ik met het vele trainen eite heeft, maar toch heb ik me daar eleri lig doorheen geslagen. En dan zijn we intaieen waar we wezen willen: het afgelo- beti jaar. Een jaar dat aan de ene kant te- r stelling bracht en aan de andere kant plezier. met het laatste te beginnen. Verheugd ik terug op het reizen naar de trai- ;en met de andere Leidenaars Bennie mskerk en John Verschoor. Met name terugreizen duurden wat langer. Om verveling tegen te gaan vonden wij het dzakelijk enige tussenstops in te las- Ik laat het aan de lezers zelf over te ngei enken wat die tussenstops dan wel in- iinei den. Bennie Heemskerk is bereid U prolr nader over in te lichten. Ook de n sp x in de spelersgroep was verbazend loor d. Volgens Brand voor een betaalde n vi j eigenlijk te goed. Het schijnt zo te dat een vriendenploeg niet optimaal resteren. Achteraf heeft hij daar wel in gehad, we hebben niet zo'n best "oen gedraaid. Toch blijf ik van mening het er niet veel toe doet. Met name nk Kramer zal ik dit seizoen missen, gezegde dat je aan de voetballerij geen inden overhoudt gaat bij mij dan ook t op. teleurstellende kant van de zaak. Na aanvankelijk goede start had ik het het helemaal te gaan maken. Daarna ik ontzettend teruggevallen. Oorzaak izoeirvan is het vele trainen. Later ben ik elijk teruggekomen maar al met al ben toch niet tevreden. Dit is een van de enen voor mij geweest om bij te teke- L Dit jaar moet het allemaal beter n. De gewenningsverschijnselen beho- tot het verleden. Wat Telstar betreft. dit jaar hoopt men een periodetitel te eesl alen. Tot nog toe, na goede resultaten Jitgfl een trainingskamp in Oostenrijk, lijkt Ram dat te kunnen lukken. De spelersgroep lijkt evenwichtiger en heeft wat meer er- stellende mededeling dat mijn persoontje niet meer in de Leidse zaalvoetbalcompe titie te 'bewonderen' is. Mijn club De Ta verne is tot mijn stomme verbazing over genomen door UVS. Dit zou betekenen dat ik als lid van UVS aan de competitie zou moeten deelnemen. Gezien de voorge schiedenis, die de vaste lezers van mijn rubriek wellicht kennen, is dit natuurlijk onmogelijk. Hoe kan een club die bekend is om zijn 'principes' zich zo laten gaan? Zou ik achteraf dan toch gelijk hebben ge had? Het kan bijna niet anders. Ondanks alles doet de degradatie van mijn oude club toch pijn. Anderzijds, met het promo veren van Roodenburg bloeit het Leidse voetbalgebeuren misschien weer wat op. Aangezien wij op zaterdag gaan spelen zal ik dit jaar weer wat meer betrokken zijn bij het Leidse voetbal. ASC is het aan zijn stand verplicht in dit jubileumjaar te pro moveren. Ook aan mijn toekomstige club (ASC dus) zal ik aandacht gaan besteden op mijn vrije zondag. Overigens, een col lega-columnist behoeft van mij geen con currentie te vrezen. Mijn rubriek blijft zich beperken tot een een-jaarlijkse. Ik vind die collega trouwens niet interessant genoeg om hem uitgebreid in mijn ru briek te vermelden. Wat het komende voetbaljaar ook zal brengen. Eenieder kent de leuze 'we zul len moeten inleveren'. Zoals U weet geldt dat met name voor de betaalde voetbal lers. Zoals gewoonlijk wil ik dan ook het goede voorbeeld geven. Min of meer ge dwongen heb ik mijn Alfa van verleden jaar moeten inleveren voor een modale Eend. Gezien de reacties tot nog toe ben ik echter bang dat niet veel voetballers mij zullen volgen. Ik ben Theo van Seggelen, inmiddels ze venentwintig jaar oud, studeer nog altijd rechten en voetbal tot veler verbazing nog aUijd met plezier. En zelfs in deze tijd kan ik dat gelukkig nog steeds op mijn geheel eigen wijze doen." Theo van Seggelen: het goede voorbeeld geven. Onder redactie van Gert Jan Onvlee ognose Gro )Cjat belofte nou eenmaal schuld maakt, n l'iwe genoodzaakt terug te komen op de ner en prognoses die wij in de vorige voet- v°r< Ikrant ten beste gaven. Echt van harte 'ooi )pen wij die Hutspo(r)t niet in Uw herin- 1ng op. Om nu direct toe te geven dat hebben gefaald, gaat te ver, maar van xesvoiie voorspellingen was ook geen ike. In cijfers uitgedrukt zijn we zo vrij een (schamel) zesje toe te kennen. Het duidelijk zijn dat we in deze sport- 11 het voorspellende werk weer aan de s overlaten. We hebben in elk geval den lijve ondervonden dat het geven prognoses een zeer ongewisse zaak is. Die stap in het duister zullen we dus niet meer zetten. Eén keer bewust het no dige vakmanschap op de tocht zetten, is tot daar aan toe, twee jaar achtereen voor gek staan Is overdreven... verlaten. Daarvoor was de verdediger te veel aan UVS gehecht en heerste er vol gens hem een prima sfeer. Inderdaad, het kan verkeren. Opmerkelijk Cijfers (1) Het vertrek van UVS'ers Wil Henskens en Koos Hannaart naar het Rotterdamse Neptunus was een op zijn minst verras sende zaak. Vooral het besluit van Hens kens is opmerkelijk te noemen. Opmer kelijk getuige een verhaal dat in de vori ge voetbalkrant verscheen. In dat artikel was Wil Henskens aan het woord. Hij be toogde onder meer dat hij UVS nooit zou ,,Het gaat slecht met het Leidse voetbal", is een veel gehoorde opmerking. Na de degradatie van UVS wordt nu ook nog ge wezen op het feit, dat een stad als Lelden niet eens is vertegenwoordigd in de hoofd klasse van het zondagamateurvoetbal. Is het na het afgelopen seizoen nu nog slech ter geworden? De balans zag er na het seizoen 80/81 zo uit: Roodenburg en VTL werden als twee enige Leidse verenigingen Leidse regio, maar natuurlijk ook ver daarbuiten. En hoewel volkssport nummer een, voetbal, weer de boventoon zal voeren, worden ook de andere sporten in onze uitvoerige, wekelijkse sportbijlage niet vergeten. Behalve al die aandacht voor sport in de maandagkrant, zullen daarbij ook nog de gebruikelijke, regionale doordeweekse sportpagina's verschijnen. De voetbalkrant 81/82 zit er weer op, het voetbalcircus kan beginnen. Na U een sportief, prettig en succesvol seizoen te hebben toegewenst, maken we Ou ruim baan voor Burma die met haar grote snuit... Terwijl Burma en Wijnand nog even doorspelen, de doelman zal de bal even later door zijn benen laten glippen, richten wij onze blik op de nabije voetbaltoekomst. Wat die toekomst brengen zal weten we niet. We zullen er ook maar niet naar raden. Over een achttal maanden zal alles duidelijk zijn, kunnen we nagaan hoeveel van de in deze voetbalkrant gedane voorspellingen zijn uitgekomen. FC Lisse voorzitter De Wit: „De nieuwe accommo datie was dè ideale gelegen heid voor een fusie." Wat we wel kunnen en ook zeker willen doen is, U zo uitvoerig mogelijk op de hoogte te houden van de ontwikkelingen op de sportvelden. Uiteraard in öe kampioen. LDWS en UVS degradeerden. Wat het zondagvoetbal betreft, beschikt de Sleutelstad nu over drie eersteklassers (UVS, Roodenburg en Lugdunum), twee derdeklassers (LFC en LDWS) en twee vierdeklassers (VTL en DOCOS). De afde- llngsploegen laten we voor het gemak bui ten beschouwing. Aan het begin van het vorige seizoen zag dat lijstje er zo uit: een hoofdklasser (UVS), een eersteklasser (Lugdunum), twee tweedeklassers Roo denburg en LDWS), een derdeklasser (LFC) en een vierdeklasser (DOCOS). Cijfers (2) Met een beetje vooretellingevermogen kun je een dergelijke lijet in cijfera uit drukken. Een hoofdkiaeee-piaate levert 5 punten op, een eerateklaaae-plaata 4 en zo werkje de rij af. Dat levert de volgen de totalen op. Seizoen 80/81: 5 4 6 2 1 18 punten. De huidige aituatie: 12 4 2 18 punten. Hé, het valt reuze mee. Zo veel alechter gaat het due niet met het Leidae voetbal. Ten opzichte van het vorige aeizoen werd geen verliea ge leden. De koele cijfera apreken immera voor zich. Hoewel, er zijn atemmen die beweren dat het toekennen van cijfera uit de tijd ia, dat ze een vertekend beeld geven. Handdruk Bij deze rubriek hoort een foto. En in dit geval natuurlijk een voetbalfoto. We heb ben gezocht in onze archieven en er deze vrij recente plaat uitgevist. Waarom? De op deze pagina al eerder gememoreerde fusie van Lisser Boys en Sportclub Lisse wordt hier uitstekend in beeld gebracht. Rechts de heer H. Balkenende van Lisser Boys. Twee jaar geleden was hij nog voor zitter van de Boys en was hij fel gekant te gen de fusie. Balkenende heeft zijn mening gewijzigd en zich verzoend met één grote Lissese vereniging. Om dat te bewijzen sloeg hij de eerste paal van het FC Lisse- complex. Links op de foto Sportclub Lisse oudgediende P. van Dijk (Vader Piet) die de eerste steen van het nieuwe complex legde. Met een stevige handdruk zorgden de heren voor een symbolische bezegeling van de fusie. voor zijn vereniging nog niets aan de hand. „Onze financiële plannen zijn goed gekeurd door de gemeenteraad. Mocht de overheid gekke dingen gaan doen darizal FC Lisse bij de gemeente aankloppen." Veel inkomsten zullen moeten komen van de sporthal. FC Lisse is van plan het in Lisse zeer populaire zaalvoetbal naar ei gen hal te halen. Ook verhuur aan andere verenigingen is een mogelijkheid. Al moet volgens De Wit niet uit het oog worden verloren dat de hal in de eerste plaats is bestemd voor de leden van FC Lisser De nieuwe voetbalclub gaat op de oude-ac commodatie van SC Lisse en Sportclub Lisse van start. In maart verwacht men te kunnen verhuizen naar het nieuwe terrein. Zal de fusie ook op het prestatieve A/lak zijn vruchten afwerpen? Gaat Lisse een vooraanstaande plaats in het amateur voetbal innemen? De Wit: „Dit seizoen mikken we op consolidatie. Maar ik ver wacht zeker dat er in de toekomst veel meer inzit," zegt de voorzitter die presta ties tot op zekere hoogte belangrijk vipdt: „Natuurlijk, de eerste elftallen zijn het visi tekaartje van de vereniging. Maar vergeet niet dat die eerste teams niet de hele club zijn." Niet iang na het besluit van beide vereni gingen samen te gaan, gingen er In Lisse stemmen op om een tweede club op te richten. Lisser Boys'81 („Geen lêuke naam" zegt De Wit) zou die nieuwe vere- ninging moeten gaan heten. De Wit: „Er waren in Lisse mensen die FC Lisse niet zagen zitten, die van mening waren dat er in Lisse best plaats was voor een tweede club. Wij hebben een gesprek met die klei ne groep gehad. Ons is beloofd dat ze die activiteiten niet verder zouden ontplooien, maar eerst zouden afwachten wat er van FC Lisse wordt. Wij krijgen nu een eerlijke kans. Ik ben van mening dat Lisse geen tweede vereniging nodig heeft, ik geloof ook zeker dat zo'n plan absoluut niet haal baar is." Twee jaar geleden werd De Wit voorzitter van Lisser Boys. De in Noordwijk woon achtige De Wit, hij was ook jaren lid van de club van die naam, maakte kennis roet het Lissese voetbal via zijn functie als di recteur van de Christelijke Mavo in het Bollendorp. Hij kwam op het idee van een fusie (een dergelijk plan mislukte in 1968) toen bekend werd dat SC Lisse en Lisèer Boys de beschikking zouden krijgen over een nieuwe accommodatie: „Dat was :dè Ideale gelegenheid stappen in die richting te ondernemen. Het was nu of nooit." Met onder meer de steun van de gemeente slaagde De Wit in zijn opzet, wist na veel lobbyen en wandelgangenwerk („Ik hetf in de politiek gezeten") de meerderheid van beide verenigingen (Lisser Boys was bijna unaniem voor, (SC Lisse kon bogen :op een krappe meerderheid) achter zijn plan te krijgen. LISSE De fusie vpn Lisser Boys en Sportclub Lisse moet vooral voor een aantal Lissese middenstanders een feestelijke gebeurtenis zijn geweest. Verheugde middenstanders die voor namelijk in de sector sportzaakhou ders moeten worden gezocht. Door die fusie namelijk moeten twaalfhonderd FC Lisse spelers op zoek naar een nieuwe (geelblauwe) uitrusting. Geen onaardige handel voor de sportwinke- liers in Lisse die overigens, als pleister op de wonde, bij aankoop van een shirt en broek de kousen erbij cadeau doen. Nieuw materiaal, een van de za ken die bij een fusie aan de orde ko men. Een ander, veel belangrijker punt is het wel en wee van de piepjonge vereniging. Zullen de mensen van de sportclub en de Boys het met elkaar kunnen vinden? Is het bestuur in staat een zo'n enorme vereniging goed te leiden? Op beide vragen geeft FC Lis- se-voorzitter De Wit een positief ant woord. Al is hij er van doordrongen dat hij voorzitter van: „Iets gigantisch is geworden." Gigantisch is inderdaad de beste om schrijving voor de nieuwe vereniging FC Lisse (die FC staat overigens voor fusie club). FC Lisse krijgt de beschikking over negen velden, een flinke kantine, een jeugdhonk en een forse sportzaal. FC Lis se telt in totaal 1200 spelende leden. Voet ballers die zijn verdeeld over 10 zondag-, 23 zaterdag- en 56 jeugdelftallen. Dat le denaantal zal in de toekomst nog wel stij gen meent De Wit: „De groei zit er zeker nog in." Door middel van het in het leven roepen van allerlei autonoom opererende commissies is men van plan de club te be sturen. Het hoofdbestuur wordt onder meer gevormd uit die commissie-leden. Het is de bedoeling dat dat hoofdbestuur eens in de maand vergadert. Daarnaast is er natuurlijk nog een dagelijks bestuur operatief. De Wit: „Ik wil van alle vergade ringen weten wat er gebeurt. Als voorzitter lever ik in bij deze functie. Ik zie mezelf als bindend element, de voozitter van FC Lis se wordt een soort president," aldus De Wit die er de voorkeur aan had gegeven voorzitter van de zaterdagcommissie te worden. FC Lisse wordt een soort bedrijf. De Wit beaamt dat, vertelt ook dat de vereniging overweegt een full-time kracht aan te trek ken. Iemand die de kantine en de sport zaal beheert. „Als het budgetair haalbaar is zullen we dat zeker doen. We overwe gen ook, In plaats van één beheerder, twee part-time krachten aan te trekken." FC Lisse heeft alles financieel goed gere geld. En als de regering besluit de voor de sportwereld niet al te gunstige maatrege len door te voeren is er volgens De Wit De fusie Istekend in beeld gebracht.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 27