KNVB-ZATERDAG VvETBALKRANT „Nu wel tot het einde toe met de ARC begint met schone lei besten meedraaien" Hazerswoudse Boys heeft kans op titel „Zielsgelukkig als we ons handhaven" AFDELING ZATERDAG MVKVenZLC heropenen promotie-jacht Leiden wil sprong andermaal wagen KLASSE /KLASSE WOUBRUGGE-AANVOERDER HENNIE DE KLERK: JOHNHUGUENIN NA EERSTE OPBOUWJAAR IN KATWIJK: jATWIJK Het eerste jaar „Katwijk" anders verlopen dan John Huguenin ch in eerste instantie had voorge leid. Niet dat de na zes seizoenen van CL overgekomen 51-jarige Haagse efenmeester zwaar teleurgesteld te- igblikt op die eerste jaargang („Ik eb niet voor niets al in januari bijge- ikend, de vereniging bevalt me uit- ekend, ik word in staat gesteld in en fijne sfeer te werken"), maar een ander" seizoen stond de oefenmees- >r voor aanvang wél voor ogen. „Het lan was om goed mee te draaien in e derde klasse, eventueel misschien an kampioenschap mee te pakken, u, dat zat er dus niet in. In het begin eden we nog wel lekker mee, maar lede door het grote aantal blessures apte het elftal halverwege de compe- lie toch in elkaar. Een belangrijk ge- even natuurlijk, zeker als je prestatief jezig wilt zijn, maar nog voor het mo il lent dat de terugval inzette had ik me ersoonlijk al verzoend met het feit at ik bezig was met een opbouwjaar." in complex van factoren vormde de re in van die vroege constatering. Hugue- In: „Voor het seizoen begon bleek eigen- k al dat er voor een gemotiveerde trainer Bel werk te verrichten was. Ten eerste was daar de conditionele achterstand van de spelersgroep. Natuurlijk verlang ik niet dat de groep begin augustus op het ver eiste conditionele niveau is, maar meer dan niets mag je toch wel verwachten. Nu, aan de vele blessures die afgelopen sei zoen konden worden genoteerd kun je zien dat de conditie erg slecht was. Voor deze zomer is dan ook wat huiswerk mee gegeven. Voldoende om m'n verantwoor de trainingsschema straks ook verant woord af te werken." Buiten de conditionele achterstand, vond Huguenin ook andere gebreken aan de Katwijkse machine. „Speltechnisch, bij voorbeeld. Ik heb echt regelmatig elemen taire oefeningen moeten afwerken en dat is iets wat bij een derdeklasser met pre tenties op meer niet zou mogen voorko men. Daarbij bleek de selectie ook tak- tisch niet op het niveau wat ik eigenlijk verwachtte. En met name dat onderdeel is juist in het hedendaagse voetbal zo be langrijk geworden. Je kunt tegenwoordig je elftal niet meer het veld insturen met de simpele mededeling dat „ze hun best" moeten doen, er komt meer kijken. Zoals bijvoorbeeld een forse dosis ploegentak- tiek. Naar mijn idee de basis van het hele spelletje, al blijft er in mijn benadering vol doende ruimte over om te improviseren. De jongens kunnen zichzelf echt nog wel terugvinden tussen de aanwijzingen." John Hugue nin: „Het is mogelijk dat Katwijk over vijf, zes jaar een leuke rol in het zater dagvoetbal speelt." binnen afzienbare tijd, en dan spreek ik over vijf, zes jaar, een leuke rol te gaan spelen in het Nederlandse zaterdagvoet bal. Ik ben daar althans van overtuigd en, wat nog belangrijker is, ik heb de indruk dat de spelers die het zullen moeten waar maken daar ook steeds sterker van door drongen raken." LEIDEN ARC hoopt het zwakke vori ge seizoen snel te kunnen vergeten. Wedstrijdsecretaris Wim Deurloo, die overigens vanaf dit seizoen geen elf talbegeleider meer is, wilde niet teveel ingaan op de moeilijkheden, die de spelersgroep het afgelopen jaar heeft gehad. „We starten gewoon opnieuw met een nieuwe trainer, Rob Martin. Hij begeleidde vorig jaar Teylingen en vervangt Harrie Loerts, die vooral in de spelersgroep niet al te veel heeft be reikt." „Onze verwachting is", vervolgt Deurloo, „Dat wanneer er niet te veel blessures ontstaan, we weer gaan meestrijden om de bovenste plaatsen." Doelman Cor Prook is naar w. Alphen overgestapt, ter wijl ook Tom 'muis' de Jong naar de Alp- hense zondagvierdeklasser vertrok. Hier tegenover staan wel de twee ex-LDWS- ers, die de Alphenaren mochten verwelko men. Jan Filippo en John van Haastrecht hebben zich aangemeld. Over eventuele ti- telkansen is Deurloo wat meer terughou dend:,, Ik geloof niet, dat we met dergelij ke gedachten het veld in moeten gaan. We zullen eerst weer eens wat zelfvertrouwen moeten opbouwen. Maar gezien de kwali teit in de groep denk ik wel in de richting van een hogere eindklassering dan vorig jaar." Een ander punt waar Huguenin afgelopen seizoen op heeft gehamerd (er werd aan het einde van de jaargang zelf een verga dering voor met de spelers belegd) is de inzet, de vechtlust. „Zonder dat element kom je eenvoudig niet tot goed, aantrek kelijk voetbal. Je zult alles moeten geven om tot optimale prestaties te komen. Nu, zonder te zeggen dat de spelers er dit sei zoen de kantjes hebben afgelopen, geloof ik zelf dat er meer mogelijk is. Ik heb de jongens tijdens die bespreking dan ook om meer gevraagd. En daarbij opgemerkt dat spelers die dachten dat ze dat niet zouden kunnen opbrengen nog terug kon den, nog uit de selectie konden stappen. Er is niemand opgestapt, dus ik heb goe de hoop dat ook dat onderdeel komend seizoen beter verzorgd zal zijn." Huguenin en Katwijk beginnen dus, wat de oefenmeester betreft, aan een duidelijk ander seizoen. Een seizoen waarin Hugue nin nu wel tot aan het einde toe wil „mee draaien" met de besten, al weet ook hij dat opbouwwerk vaak meer tijd in beslag neemt dan een simpel seizoen. Huguenin, over de mogelijkheden op iets langere ter mijn: „Katwijk speelde vorig seizoen te recht in de derde klasse. Toch speelt de club te laag. Het vermogen is aanwezig om witnuc ,EIDEN in de vierde klasse zijn de jlubs slechts deels optimistisch ge temd, als er over topposities wordt jesproken. Hazerswoudse Boys is zeer )timistisch gestemd, gaat er vanuit (at er dit seizoen zeker grote titelkan- aanwezig zijn. Ook Randstad ort verwacht lekker in de hoogste igionen te kunnen meedraaien, ter- "I het gedegradeerde Koudekerk zal eren het verloren terrein terug te «\nnen. SIZO hoopt op een toppositie »n Oegstgeest is heel wat behouden- w. De verwachting hier is te belan- len in de middenmoot. Overigens Jaagden veel ploegen over de ongun stige indeling. tlftalbegeleider Rein Zaal van Hazers- voudse Boys gaat er vanuit, dat er zeker lit jaar kampioenskansen zijn. „Er is al jemompeld in de richting van 'als we het niet worden, worden we het nooit er.' En daar sluit ik me bij aan." Als be- ingrijkste rivaal wordt TOGR genoemd, rwijl de resterende ploegen niet als on- erkomenlijke obstakels worden be- :houwd. Gert van Tol moet de club ver- delijk om studieredenen verlaten, ter- fijl Jaap van Aalst (UVS-regionalen) en Hennie de Roo van Lugdunum nieuwe aan winsten zijn. Kees Meyer van VNL zal zich prst moeten bewijzen. |ij Randstad Sport zijn verschillende spe- rs vertrokken. Jaap Zoetemelk ver been, terwijl Gert van Loenen en Hans -je Kruyff naar de zondagafdeling verhuis den. Aad Keizer reisde af naar Wouden berg. Hiervoor in de plaats kwam Rob de Jonge van Elinkwijk, terwijl van jeugdspe lers Chris Morgenland en vooral de ge makkelijk scorende Frans Filippo veel wordt verwacht. Ondanks het vertrek van het aantal routiniers, ziet bestuurslid Vonk toch weinig donkere wolken boven Voor schoten hangen. De optimistische Vonk:,, Wij zullen echt wel gaan draaien. Ik denk zelfs, dat een goede eindplaats voor ons is weggelegd. Alleen die indeling, de KNVB houdt te weinig rekening met de afstan den. Wij moeten zelfs naar Rotterdam en Driebruggen." In Koudekerk wordt hard gewerkt aan de mentalteitsverbetering van de spelers groep. De ex-selectiespelers moesten zichzelf opgeven voor opname in de nieu we kerngroep, die onder leiding van trai ner (met B-diploma) Wijngaard zal gaan trachten de degradatie weer ongedaan te maken. Bestuurslid Wagenaar over de ver trokken coach:,, Kack waè veel te zacht moedig. Veel verstand van voetbal, maar kon het moeilijk overbrengen. We hopen met Wijngaard een andere koers te gaan varen." Maarten van Boxtel kwam over van Alphia, terwijl er geen spelers zijn ver dwenen. Het was wennen voor een technisch inge stelde équipe als SIZO in de vierde klasse. De eerste drie wedstrijden gingen vorig jaar dan ook alle drie verloren. Toch kwam de ploeg, toen al onder de hoede van coach Jan van Vessem, terug tot een uit stekende derde eindpositie. Daarom hoopt de heer Bouwman, secretaris van de Hille- gommers, dit jaar op een toppositie. De inmiddels 22 jaar in dezelfde functie ver kerende bestuurder meldde verder, dat binnen de selectiegroep nauwelijks veran deringen hebben plaatsgevonden. Of het zou de nieuwe aanwinst Tuan moeten zijn. Hoewel Tuan nog nooit in clubverband heeft gevoetbald, zijn er toch stemmen die beweren, dat deze Vietnamees een buiten gewoon talent zou zijn. Oegstgeest gaat het nieuwe seizoen in met nagenoeg de oude selectie. Laatste man Peter Wieman is behouden gebleven voor de roodgelen, terwijl Jan de Wekker, na een jaar basketbal, weer is gaan voet ballen. Verder zijn er volgens voorzitter Koppenhol wat jeugdspelers uit Oranje Groen en UDO overgekomen. Juist omdat de kern van Oegstgeest al zo'n jaar of acht bij elkaar is, denkt de voorzitter toch weer minstens een middenmootpositie te bereiken. Gezien de goede stemming wel licht hoger. LEIDEN Meestal redde Woubrugge het wel. Weliswaar werd menige com petitie erg rustig en dus met weinig puntenwinst begonnen, als het werke lijk nodig was pakte Woubrugge de nodige punten en handhaafde zich moeiteloc ?rste klasse van de afdeling Het afgelopen sei zoen getir'i. andere aanpak. Woubrugge at voortvarender van start, verzamelde al snel veel pun ten en werd daarom kampioen. Zo on geveer laat zich het succes van Wou brugge simpel verklaren. Een onver wacht succes zo zegt routinier Hennie de Klerk: „Aan het begin van het afge lopen seizoen was het helemaal niet de bedoeling dat we kampioen zouden worden." Ondanks dat kampioenschap verliet trai ner Idelenburg Woubrugge. Dit terwijl hij zijn ploeg ook graag in het KNVB-voetbal had begeleid. De spelersgroep besliste echter anders. Hennie de Klerk: „Idelen burg heeft het aan zichzelf te danken. Zijn trainingen waren erg eentonig. Je kon zijn oefeningen het beste vergelijken met een grammofoonplaat. Iedere keer hetzelfde deuntje. In november beloofde Idelenburg beterschap, hij zou zorgen voor wat meer gevarieerde oefenstof. Maar er veranderde niets. Toen hebben we gestemd en min stens tachtig procent van de spelersgroep was vóór een andere trainer." Kolkman, voormalig jeugdtrainer bij Stompwijkse Boys, is Woubrugges nieuwe trainer. Aan voerder De Klerk heeft veel vertrouwen in Kolkman. Handhaven is de opdracht die Kolkman van zijn nieuwe bestuur heeft meegekre gen. De Klerk: „Woubrugge heeft al drie keer KNVB-voetbal gespeeld maar dat was altijd van korte duur. We moeten er nu voor zorgen dat we er wat langer in blijven. Als we ons handhaven dan ben ik zielsgelukkig. En ik ben er van overtuigd dat we met dit elftal beslist niet hoeven te degraderen." In Piet Peet en Wijsman ver loor Woubrugge twee goede krachten. Daar staat de komst van Gerard Volwater, oud-doelman van ROAC'79, en Maarten Nooter tegenover. Voor Nooter, eens aan voerder van Woubrugge 1, betekent het dus een hernieuwde kennismaking met Woubrugge, zijn oude club. De door een meniscusblessure geplaagde Nooter speelde drie seizoenen bij ARC maar be- sioot na de promotie van Woubrugge te rug te keren naar het oude nest. „Een Woubrugge-aanvoerder Hennie de Klerk: „Ik wil bewijzen dat ik het aankan in de vierde klasse." EIDEN MVKV en ZLC lijken de ite kansen op het kampioenschap i de afdelings tweede klasse zaterdag hebben. De Valkenburgers gaan er Janks de dreigende zendmast van gewoon te kunnen spelen komend •izoen. ZLC tracht door middel van al routine door te stoten. at gedegradeerde SVLV hoopt op een Jdige 'vlucht' uit de tweede klasse. Klaassen wordt keeper in plaats van van Bemmelen die begeleider wordt, trburg zal het zonder Kees Hagenaars aten doen die stopt. Met verder dezelf- selectie hoopt men in de kopgroep mee doen. j SJZ vertrokken Schuur (zondag), Lelie- ild (Meerburg) en stopte Jansen. De Zoe- irwoudenaars zijn tevreden met een mid- enmootpositie. SVV'70 verwacht andermaal een kam- oenschap. Als het aantal doelpunten na venant is aan het geconsumeerde bier zal at ongetwijfeld lukken. VZ heeft het eerste elftal wat versterkt hoopt bij de eerste vijf te kunnen eindi- Kickers'69 gokt dit seizoen op een derde plaats. Het team blijft voorlopig op routine drijven, want er is geen jeugd bijgekomen. De perikelen rond de zendmast bij MVKV staan voorlopig op een laag pitje. In Val kenburg gaat men ervan uit komend sei zoen gewoon te kunnen spelen. Onder lei ding van nieuwe trainer Jan van Egmond gaat men andermaal op jacht naar de titel. ZLC lijkt ook in de tweede klasse afdeling zaterdag goede kampioenskansen te heb ben. Onder leiding van Boud Pijnakker hoopt men op routine ver te komen. Bij Unitas Leiden veranderde er weinig. Zonder een kampioenschap te begeren hoopt men op een toppositie. Stompwijkse Boys heeft de KNVB ge vraagd om niet meer bij de standaard teams te hoeven uitkomen. De afdeling heeft dat verzoek gehonoreerd. Circa 8 spelers stopten ermee, waardoor men geen volwaardige ploeg op de been kan brengen. JAG heeft eveneens verzocht op een lager niveau te mogen acteren. Ook dat verzoek werd ingewilligd. Een van de vrijgekomen plaatsen werd in genomen door LFC, zodat de competitie nu uit tien elftallen bestaat. LEIDEN De VV Leiden is eigenlijk de enige club in de zaterdagafdeling die echte kampioensaspiraties heeft. Men acht nu de tijd rijp voor promotie naar de vierde klasse. GWS en De Sleutels hebben ook te kennen gegeven toch wel weer naar de KNVB terug te willen, maar verder is men nogal voorzichtig met prognoses. Abbenes Bij Abbenes stopte Ton Hobo in verband met drukke werkzaamheden en vertrok Arie Boesveld naar DIOS. Eddy Teuben verruilde Pancratius voor de paarswitte formatie. Trainer Bob Strijbos vertrok en maakte plaats voor Fokke van der Reydt, ex-speler van GWS en SJC. Abbenes hoopt op een goede klassering. Alphia De spelersgroep van Alphia werd uitge breid met de komst van Ben den Daas van Alphense Boys. Verder bleef de selectie intact. Onder leiding van Ab Zweeris hoopt men hoog mee te kunnen draaien. GWS Het gedegradeerde GWS neemt afscheid van trainer Frank van Dam, die wordt op gevolgd door de heer Vessies uit Over- veen. Keeper Leo Dols keerde terug naar Teylingen, maar daar stond de komst van Willem Jan van der Heide uit Nieuw Ven nep tegenover. De Sassenheimers willen wel zo spoedig mogelijk weer naar de KNVB terugkeren. Kagia Kagia viert aan het einde vanJ<omend sei zoen het 50-jarig bestaan, hetgeen natuur lijk het liefst met een kampioenschap ge vierd zou worden. De club uit Lisserbroek rekent er vooralsnog echter niet op. De stek van trainer Van Klaveren werd over genomen door de van MVKV afkomstige Jan Dorrestein. Behalve het doorstromen van enkele jeugdspelers veranderde er niets in de spelersgroep. KRV De Katwijkers gaan vrijwel ongewijzigd het nieuwe seizoen in. Slechts de komst van de gebroeders Hazenoot van Valken'68 betekende een verdere verbreding van de selectie. KRV heeft redelijk goede ver wachtingen, maar een kampioenschap is geen eerste vereiste. Leiden Bij Leiden acht men na enige jaren van uit breiding de tijd rijp voor een kampioen schap. Na de verhuizing naar de Mors is er veel aandacht aan de jeugd besteed en men heeft derhalve een goede basis voor de toekomst. Trainer Swaak zag alleen De Sleutels Bij Sleutels vertrok trainer Thijs Balkho- ven. Hij maakte plaats voor de van SV'35 afkomstige Hennie de Haas. De selectie onderging nagenoeg geen veranderingen. De Vlietclub hoopt toch wel op een spoe dige terugkeer naar de vierde klasse KNVB. svow De formatie uit Oude Wetering onderging een trainerswissel. De heer Van Luik nam het roer over van Van Veen, die naar Aals meer vertrok. Voorts verlieten Cees van Bostelen (naar Kickers), Arie van de Linde (Nieuw Vennep) en Jaap Riedijk (gestopt) de selectie. In het komend seizoen hoopt men beter mee te draaien dan in de afge lopen competitie. TAVV De Ter Aarse voetbalvereniging werd ver rijkt door de komst van peeper Rob Kor- ver (Floreant), Rob en Richard van Veen en Ton van Kessel (Koudekerk) en Hans de Hartog van Lugdunum. Jaap Idelen burg nam het trainersbewind van De Vries over. Door deze veranderingen hoopt men een wat succesvoller seizoen te beleven dan vorig jaar. Valken'68 Valken'68 kon de opengevallen plaatsen van Rob van der Zwan (RCL) en Wim van Duyn (Quick Boys) opvullen met enkele nieuwe spelers. Van KRV kwamen de ge broeders Haasnoot, van Katwijk Piet Var- kevisser eb van Oegstgeest Peter Anes. Ter Leede-doelman Wim van Harskamp neemt het trainersbewind van Groen over. De brede selectie is een goed uitgangs punt voor het komend seizoen. VVSB Promovendus VVSB gaat op de oude voet verder. De selectie is ongewijzigd geble ven en gaat trachten om andermaal in de top mee te draaien, nu echter in een hoge re klasse. 1 goed elftal", meent De Klerk. „Een juiste mengeling van routine en jeugd." De Klerk is een van die routiniers. Zes jaar geleden al besloot de oud Roodenburg- en Lugdunum-speler een punt achter zijn voetbalcarrière te zetten. Toevallig kwam hij in aanraking met Woubrugge en be sloot bij die vereniging te gaan spelen. In middels heeft de 36-jarige De Klerk er al vier seizoenen en een kleine 120 wedstrij den bij de zaterdagclub opzitten. Ook aqn het einde van de afgelopen voetbaljaar- gang dacht De Klerk aan stoppen. Maar opnieuw besloot hij door te gaan: „Ik wilde er echt mee kappen maar nu we zijn ge promoveerd ga ik door. Die vierde klassé vormt voor mij een uitdaging. Ik wil toch bewijzen dat ik het aan kan. Het is wel zo dat ik nu per jaar bekijk of ik in het eerste blijf spelen." De Leidenaar heeft iet prima naar zijn zin bij dorpsclub Woubrugge: „Die vereniging is één grote vriendenkring. Ik zal dan ook nooit meer van club veranderen. Ze zeg gen wel eens tegen me dat Ik wortel heb aeschoten in Woubruaae."

Leidse Courant | 1981 | | pagina 21