uders houden kleuters thuis brieuen uan lezers lechte bedrijfsresultaten boomkwekerijen Boskoop "OG GEEN OPLOSSING VOOR RUDOLF STEINER Geen toegangsverbod voor FNV-werkgroep temeenten tuigen Instemming met rkeersstudie ijnstreek W ^ataA !£ecmd&i Meer aandacht voor natuur- *1 educatie op Alphense scholen nog va Eucha Geen 30 uur van Ballo OUD ADE Het groot scheepse jongerenfestijn „De" 30 uur van Ballo" in Oud Ade wordt niet, zoals in de krant stond vermeld, dit weekend gehouden maar in het week end van 29 en 30 augustus. Brieven graag kon en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich hel recht voor ingezon den stukken te bekonen Jongerengroep Deze week las ik in. de L.C. van de open brief die de R.K. Jongerengroep Leiden heeft gestuurd naar o.a. mgr. Simo- nis en het dekenaal team. Vanaf december hebben wij deze zaak gevolgd en het is werkelijk schandalig zoals deze jongerengroep in de De kenale Stuurgroep is behan deld, alleen omdat zij zich wil len houden aan het 2e Vati caans Concilie. Over deze kwestie zijn reeds vele on waarheden verkondigd, van verschillende kanten. Het ergst van alles vinden wij, dat ook deken Schlatmann daar nu aan mee is gaan doen, ter wijl hij nooit de moeite heeft genomen ook de R.K. Jonge rengroep Leiden eens te vra gen naar hun lezing van wat er in de D.S.G. gebeurd is. In de L.C. vonden wij voor het eerst een eerlijke en objectieve weergave van de feiten. C.W.M. Schmidt Leiden MOTORRIJDERS OPQELETI biedt MOTOROVERALLS aan; oeheei op maat gemaakt. 20 kleuren voorradig, waaronder zwart, wit, goud. brons en zilver. Tegen gereduceerde prijzen. 40% KORTING De problemen van de kleuterschool, beho rende bij het Rudolf Steiner onderwijs in Leiden, kwamen afgelopen maandag in de openbaarheid, toen onderwijswethouder H. van Dam een wisseltruc met de drie beno digde schoollokalen voor het onderbrengen van de 56 kleuters uit te halen. De truc mis-' lukte. Om toch een oplossing te vinden, deed de gemeente woensdag twee voorstel len. Het eerste voorstel betrof het behoud van het ene leslokaal in de Louise de Co- worden en dat gebouw moet in Leiden Noord staan. De ouders, die in de problemen dreigen te raken, wanneer zij vanaf dinsdag hun kin deren thuis houden, kunnen de kleuters kwijt in het ene lokaal, dat de Rudolf Stei ner in het gebouw van de Louise de Coligny scholengemeenschap aan de Sumatrastraat reeds beheert. sen. Aangezien het niet elke dag voor komt, dat de eerste burger van het dorp het vervoermiddel van iemand anders met „spons en zeem" onder handen neemt, was niet alleen de hila riteit tijdens de veiling groot, maar ook de animo van de aanwezigen bij het betreffende veilingstuk was opvallend. Nadat velen zich in de „strijd van op- [D/REGIO LOOSE COURANT *èEN Het overleg tussen ouders kleuters op de Rudolf Steiner School jrtegenwoordigers van de Leidse ge- Jteraad, dat gisteravond plaats vond, bi geen oplossing opgeleverd voor de lennood van de school in Leiden De ouders hebben daarom beslo- lun kleuters, die dinsdag weer naar li zouden gaan, thuis te hpuden tot gemeentebestuur met een oplossing ide brug komt. ligny-scholengemeenschap en een extra lo kaal aan het Valkenpad. Het tweede voor stel hield in, dat de kinderen dagelijks per bus van Leiden Noord naar een gedeeltelijk leegstaand schoolgebouw in Zuid-West wer den vervoerd. De ouders hebben beide voorstellen thans resoluut afgewezen. Een aanvaardbare oplossing moet volgens de ou ders aan twee voorwaarden voldoen: de kleuters moeten in één gebouw gehuisvest ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1981 PAGINA 3 LEIDSCHENDAMS COLLEGE IN ANTWOORD OP VRAGEN: LEIDSCHENDAM Er is geen sprake toegang tot de bijeenkomst te weigeren. B ,,'t Lien" heeft uitgeoefend heeft in onge- geweest van een toegangsverbod voor en W delen in hun antwoord mee dat de veer gelijke zin antwoord gekregen. Het een werkgroep van de FNV op een bij- gemeente bij de bijeenkomst slechts een college ontkent, dat de projectontwikke- eenkomst, die projectontwikkelaars adviserende en ondersteunende rol ver- laars zouden hebben gezegd dat slechts onlangs hielden voor de toekomstige vulde. De gemeente heeft de projectont- snelle inschrijving garantie zou bieden op bewoners van ,,'t Lien". De werkgroep wikkelaars verder verzocht na bekend- woningtoewijzing. Evenmin zouden adspi- ijvert voor afbouwwoningen in ,,'t making van de aannemingsprijzen met de rant-kopers ter plaatse zijn bewogen een Lien". Door een van de projectontwik- aannemer te overleggen welke mogelijk- handtekening te zetten, wel hebben som- kelaars was de werkgroepen te kennen heden er voor de verwezenlijking van af- misge gegadigden een reserveringsove- gegeven, dat de inrichting van een bouwwoningen zijn in de eerste fase van reenkomst gesloten, iets wat enkelen ove- standje op die bijeenkomst niet op de nieuwbouwwijk. Het college ontkent rigens zelf wilden. Het vragen van een prijs werd gesteld. met klem dat de toekomstige bewoners waarborgsom, die echter bij het niet van ,,'t Lien" door de afwezigheid van de „rond" krijgen van de financiering wordt Het PvdA-raadslid drs. F. IJmkers had werkgroep informatie is onthouden. terugbetaald, is niet ongebruikelijk. Ove- het college van B en W van Leidschen- rigens wijst het college D'66 erop dat de dam gevraagd wie verantwoordelijk was De plaatselijke afdeling van D'66 die ook gemeente altijd het laatste woord heeft bij voor de beslissing om de werkgroep de kritiek op de vorm van voorlichting over toewijzing van woningen. diejertrekkende onderwijzeres e"°oninklijk onderscheiden touw Th. Schakenbos (2e v.rechts) nam plotselinge bui toen de kinderen op weg wa- eren na twaalf jaar afscheid van de War- ren naar de lagere school. De leerlingen van idse lagere school De Leerhoeve. Ter ge- De Leerhoeve presenteerden 's middags een inheid daarvan ontving zij uit handen van gevarieerd programma geïnspireerd door t.v.- gemeester Hendrikx de koninklijke onder- spelletjes. Als aandenken aan de Leerhoeve Biding in goud verbonden aan de Orde van ontving de scheidende onderwijzeres van col- nje Nassau als blijk van waardering voor lega's, ouders en bestuur een envelop met in- inthousiaste wijze waarop zij in het onder- houd, die besteed wordt voor de aanschaf werkzaam is geweest, 's Morgens zorg- van een weefgetouw, een van de vele hobbys den; kleuters voor een feestelijk afscheid, waarvoor mej. Schakenbosch binnenkort vol- ord ipleet met erebogen, feestmutsen en een doende vrije tijd zal hebben dankzij de VUT- send lied. Het was wel jammer dat de regeling, irige papieren hoeden verweekten in een Burgemeester Zoeterwoude autowasser Burgemeester A. Houdijk van Zoeter- werkzaam zijn in de Derde Wereld, woude fungeerde gistermiddag, gewa- Dankzij de wasbeurt door de burge- pend met een spons van gigantische meester ziet de auto van de heer Jac. afmetingen, als auto-wasser. Hierme- van der Salm van de Noord Aa er de kwam hij de belofte na, die hij vorig weer als nieuw uit. jaar had gedaan aan de plaatselijke Werkgroep Missie- en Ontwikkeling Tijdens de door de werkgroep georga- die door middel van diverse akties (fi- niseerde veiling had burgemeester nanciële) aandacht vraagt voor de Houdijk voorgesteld bij een van zijn Zoeterwoudse missionarissen die „onderdanen" de auto te gaan was- St. Josephschool mag blijven leve ot trai n I Lin in pi kt is nog 42 procent van de boomkwekerijen winstge vend, de rest leidt verlies. De inkomsten van de kwe kers liggen, onder aftrek van alle kosten, op ongeveer 10.000 gulden. Een en ander is gebleken uit een onder zoek van het Landbouw Eco nomisch Instituut (LEI). De cijfers voor Boskoop zijn nog gunstig vergeleken met de boomkwekerijen in Midden Betuwe, Zeeland: Noord Bra bant en Limburg. In deze ge bieden leden de ondernemers in de genoemde periode ver liezen van bijna 16.000 gulden. Het aantal bedrijven dat daar nog met winst draait is 31 pro cent. Ten aanzien van Boskoop zegt het LEI dat de opbreng sten per bedrijf 147.740 gulden waren tegen kosten van 154.480 gulden. Het totaalinko men per gezin per bedrijf be droeg in Boskoop ruim 63.000 gulden. Daarbij zijn vergoedin gen meegerekend van mee werkende gezinsleden. Per be drijf werken in Boskoop 2,35 mensen. Aangezien de gezins bestedingen in Boskoop per bedrijf op ruim 52.000 gulden lagen bleef als inkomen ruim 10.000 gulden over. Per bedrijf werd in de periode 1979 - 1980 voor ruim 42.000 gulden geinvesteerd, dit vooral in produktiewmiddelen. Van de investeringen betaalde de ondernemer bijna 23.900 gul den uit eigen middelen, ruim 19.000 gulden leende hij van banken. In Boskoop en omge ving zijn de bedrijven die kweken op open grond onge veer 93 are groot, onder glas wordt vier are gekweekt. De bedrijven in Boskoop zijn klei ner dan de bedrijven elders maar behalen betere resulta- ïEN AAN DEN RIJN gemeenten vari het in- neentelijk overlegor- Rijnstreek stemmen liet algemeen in met de (tellingen en de beleid- °7ities in het eindrapport le regionale verkeers- Rijnstreek van juli Het overlegorgaan omvat de gemeen- vARAjAlphen, Hazerswoude, iden, Nieuwkoop, reen, Rijnsaterwoude, irugge, Koudekerk, Ter Zevenhoven, gemeenten hebben zich vroegj vor'S jaar beraden om- '"[mogelijke realisering van rapport gewenste maat- Hiervoor zijn door het werkbezoeken gebracht het eindrapport van irkeersstudie behandeld [uiteindelijk resultaat van :raadslagingen door de ge- ftiten werden schriftelijk t het IGOR gezonden, voorzien van commentaar en kritische kanttekeningen. Zo vragen bijvoorbeeld de ge meenten Nieuwkoop en Ze venhoven zich af wat de con sequenties zullen zijn van de aanleg van rijksweg 11 en wil len zij een nader onderzoek. De gemeente Woubrugge stemt met het eindrapport in uitgaande van de gerealiseerde omleidingsweg ten zuiden van Hoogmade. De studie geeft inzicht in de verkeerssituatie in de regio en duidt aan hoe het toekomstige verkeersbeeld zal zijn. Als een groot aantal van de door de gemeenten omschreven maat regelen worden gerealiseerd is dat een positief resultaat en een stimulans voor het regio naal denken en coördineren. Tevens vormt het rapport een basis voor het eigen verkeers beleid en is daarom van be lang bij contakten met hogere overheden, aldus de deelne mende gemeenten. 7eelt vele creaties in leer, bont en suède. Alles geheel op maat gemaakt In eigen J atelier. Ook reparaties tegen zeer billijke prijzen. Inl.: Saffraantuin 25, Leiden. Telefoon 071-216745 De toekomst voor de Rudolf Steiner kleu terschool ziet er overigens niet al te duister uit. Verwacht wordt dat per 1 augustus vol gend jaar een gebouw in Noord vrijkomt door fusie of opheffing van scholen van het bijzonder onderwijs. De ouders hebben de commissie Onderwijs van hun ongenoegen op de hoogte gesteld. De problematiek wordt woensdag opnieuw in de commissie onderwijs behandeld. ALPHEN AAN DEN RIJN Op de Alphense kleuter en basisscholen wordt het komend schooljaar extra aandacht besteed aan het na tuuronderwijs. Hiertoe is een jaarprogramma opge steld. Het programma bestaat uit een aantal jaarthema's die zijn on der te verdelen in: vertrouwd raken met de natuur en het milieu, onderscheid maken tussen het leven van mensen in relatie tot de seizoenen, de ritmiek van het leven, de plaatsgebondenheid van het leven en het samenleven van planten en mensen. Bij elk thema is er de moge lijkheid om het natuuronder wijs op school verder in te vul len, aan te sluiten bij de actua liteiten, de schoolomgeving, de methode enzovoort. Voor het onderwijzend personeel is het mogelijk om lesmateriaal te bestellen en voorbereidings bijeenkomsten over bepaalde onderwerpen bij te wonen. bod" had gemengd bleek niemand het bod van de heer Van der Salm te overtreffen. Juist mede door dergelij ke ludieke veilingstukken werd de ak- tie voor de missionarissen een succes. Volgende maand staan de Zoeter woudse missionarissen weer centraal; de traditionele veiling wordt dan ge houden op 18 en 19 september in Ons Huis. LEIDEN De katholieke lagere school „St. Joseph" aan de Opperheimstraat hoeft niet opgeheven te wor den. Dit heeft de staatssecre taris van onderwijs AJ. Hermes besloten. Het bestaan van de school is gegarandeerd tot 1 augustus 1983, de datum dat de integra tie van lagere scholen en kleu terscholen in één basisschool een feit moet zijn. Als voor waarde geldt hierbij, dat het aantal leerlingen niet lager mag worden dan 105. Wethou der H. van Dam schreef vorig jaar in een nota, die nogal wat beroering in de onderwijswe reld veroorzaakte, dat de school opgeheven zou moeten worden, omdat er te weinig leerlingen zouden zijn. Staatse cretaris Hermes is dat niet met Van Dam eens. Hij stelt, dat de school nog aan de normen vol doet. Ook de E.L.S., een school voor bijzonder neutraal onder wijs aan de P.C. Hooftlaan mag tot 1 augustus 1983 blij ven. Deze school stond niet op het lijstje van de wethouder. Slot El Cid-week Op een winderige Hooglandse- kerkgracht presenteerden de Leidse studentenverenigingen zich gistermiddag met een markt aan de 1700 nieuwko mers van de Leidse Universi teit. De manifestatie vond plaats in het kader van de El- Cid week, de introductieweek voor de eerstejaars. Niet alleen de studentenverenigingen de den van zich spreken. Ook dis cotheken, verzekeringsmaat schappijen en uitzendbureau's waren van de partij. De markt werd druk bezocht door vele studenten, die rondwandelden en zich zonder al teveel pro blemen tientallen folders en tasjes met informatie en op roepen om lid te worden, in de hand lieten drukken. De stand, die verreweg de meeste belangstelling trok, was die waar de broodjes verstrekt werden. De El Cid-week werd besloten met een folk-festival op het Stadhuisplein en 's a- vonds feest bij de studenten verenigingen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3