Voorlopig geen twee ploegen dienst in Asphaltfabriek REGIOUOURINAA REGIOUOURINAA poggenpohl Woubrugge dwingt weigeraars tot aansluiting op riolering regio leidse courant LPG-installatie Lammenschansplein mogelijk verplaatst Energiecoördinator in Alphen benoemd Heler hoort zes maanden tegen zich eisen Valkenburg verkoopt woning Hoofdstraat Katwijkse politie moet bezuinigen Ontruiming Nieuw Rijksdorp op 1 september een feit woensdag 19 augustus 1 paJai St Hubertus De afdeling Lisse van ruitervereniging Sint HubU viert zondag 23 augustus het 35-jarig jubileum. J aanleiding van dat lustrum wordt er een demonstri middag gehouden op manege Puntenburg aan de A ter weg. Op het programma staan onder meer eenl suurdemonstra tie van Dirk Jan Dekker met 1] hengst Olympus, een ponyshow en springdemoti ties. De demonstraties beginnen om twee uur en dd gang is gratis. Fietspuzzeltoch t De Voorhoutse carnavalsvereniging De Bokken seert zondag de 7e fietspuzzeltoeht. Er wordt gestart ti elf en een uur vanuit sporthal De Gaasbak aan de Ja van Beierenweg. De tocht is 35 kilometer lang en over stille wegen en fietspaden. De kosten bedragen gulden vijftig, kinderen onder 14 jaar betalen twee gul Kinderen beneden de 12 jaar kunnen alleen onder ge, meedoen. Inschrijving bij de start. WOUBRUGGE Een aantal Woubruggenaren wenst niet deel te nemen aan de nieuwe riolering, die in Woubrugge- oost wordt aangelegd. Dit kwam gisteravond in de vergade ring van de raadscommissie algemeen gebestuurlijke zaken aan de orde. De gemeente Woubrugge heeft echter een manier gevonden om de weigeraars te dwingen. Zij heeft namelijk bij het waterschap Rijnland gedaan gekregen dat in de toekomst de vergunning tot het lozen in de Woud-Wetering niet meer wordt verstrekt. Met het oog op de op handen zijnde vermindering de bijdrage uit het gemeentefonds, drong de heer Van Woerden (VVD) erop aan de zogenaamde gemeenschappelijke regelingen in de toe komst aan een nauwkeurige contraole te onderwerpen. Het bijzonder hoge energie-verbruik van de openbare lagere school vormde eveneens een punt van bespreking. Op de chris telijk rtationale school is men erin geslaagd door middel van be paalde apparatuur het verbruik van energie belangrijk te druk ken. Onderzocht zal worden of die took voor de gemeentelijke school mogelijk is. LEIDEN De LPG-tank van het ben zinestation aan het Lammenschans plein wordt negentig meter verplaatst naar de andere zijde van de Voorscho- terweg. De tank komt ondergronds en wordt met een pijpleiding verbonden naar het benzinestation. De verplaat sing gaat niet door, wanneer B en W geen hinderwetvergunning geven, of wanneer het ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne geen subsi die geeft. Ten aanzien van de hinderwetvergunning worden geen problemen verwacht, de subsidie is nog onduidelijk. De kosten be dragen ongeveer een ton. Tien procent hiervan wordt betaald door het garagebe drijf annex benzinestation. De bedoeling van deze operatie is het verminderen van de gevaren, die zijn verbonden aan huidi ge plaats van de tank. Momenteel bevindt de tank zich bovengronds en voldoet niet meer aan de normen. Bij verkeersonge lukken en eventuele botsingen met de tank bestaat de mogelijkheid van brand en explosiegevaar. Daarnaast is de toe gangsweg naar de huidige tank slecht en gevaarlijk. De tankwagen moet achteruit langs de flat aan het Lammenschansplein naar de tank rijden om hem te vullen. Ook dit verhoogt de de kans op ongeluk ken. Al enkele jaren geleden hadden de bewoners van het flatgebouw geprotes teerd tegen de situering van de LPG- tank. ALPHEN AAN DEN RIJN De ge meente Alphen heeft een energiecoördi nator/voorlichter benoemd die per 1 oktober zijn functie gaat vervullen. Be noemd is de heer Van der Erf. Deze is thans werkzaam bij het Haagse ener giebedrijf, ook als voorlichter. Verwacht wordt dat de heer Van der Erf vooral in het begin veel werk zal hebben aan het nagaan waar in Alphen energie besparing het meest voor de hand ligt. Hij zal moeten vaststellen hoe het met het huidige energieverbruik gesteld is en moeten zorgen dat er een systeem komt waardoor gemeten kan worden wat het effect van bezuinigingsmaatregelen is en of ze nageleefd worden. Dit alles geldt vooral voor de openbare en gemeentelijke gebouwen. Een andere taak zal meer liggen op het gebied van voorlichting, zowel aan parti culieren als aan bedrijven, het verzorgen van de nodige publikaties en het plegen van onderzoek. Deze laatste punten zullen waarschijnlijk het meest omvattend blijken. Immers, als alle bestaande gebouwen doorgelicht zijn en van advies zijn voorzien is het alleen noodzakelijk, indien de adviezen zijn op gevolgd, om te kijken of de besparingen effectief zijn. Het accent zal dus op voor lichting komen te liggen. De benoeming van een coördinator/voor lichter is voorgesteld in de nota „energie besparing in Alphen aan den Rijn" van maart dit jaar. Deze nota bevat aanwijzin gen over een aantal te nemen bezuini gingsmaatregelen, en het te voeren beleid op energiegebied. Gebleken is dat hier voor de gemeente een aantal taken liggen namelijk het geven van het goede voor beeld om zo het belang van besparing naar voren te laten komen, het stimuleren door voorlichting te geven op het gebied van bijvoorbeeld isolatie en hergebruik van warmte en grondstoffen in de land bouw en als derde taak het reguleren door aanpassing van isolatienormen en bevor dering van openbaar vervoer. Een variabele keuken van Poggenpohl, waarmee u eindeloos kunt spelen. Beugelgrepen, lichtlijsten, onderlijsten, plinten en werkbladen zijn namelijk verkrijgbaar in een heel scala van fraaie kleuren. Zodat u naar hartelust kunt combineren met de twee basiskleuren wit en beige of nog eens kunt veranderen. b.v. Gebr. RollTs Handclmü- DEN HAAG/NIEUWKOOP De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 35-jarige Hagenaar zes maanden gevangenis straf waarvan twee maan den voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest geëist. De man stond terecht we gens heling van een groot aantal pantalons. De kledingstukken waren af komstig uit een opslagplaats in Nieuwkoop. Toen de Hagenaar kenbaar had gemaakt dat hij wel belangstelling had in nog meer pantalons, werd ander maal in hetzelfde bedrijf inge broken. Een partij pantalons ter waar de van 45.000 gulden, was door verdachte voor 15.000 gulden gekocht. Voor de rechtbank hield verdachte vol niet te hebben geweten dat het om gestolen goed ging. „Ik ben koopman en ik koop van alles waar handel in zit", aldus de Hagenaar. De rechtbank wijst 1 septem ber vonnis. Het pand Hoofdstraat 4. VALKENBURG De ge meenteraad van Valkenburg heeft gisteravond tijdens een extra-vergadering beslo ten de woning aan de Hoofd straat 4 voor 86.000 gulden van de hand te doen. Inder tijd heeft de gemeente Val kenburg de woning gekocht, omdat zij de grond nodig had voor de bouw van de nieuwe sportzaal. De gemeente lijdt een aanzien lijk verlies op de verkoop van de woning, die zij voor 325.000 gulden heeft aangekocht. In zijn voorstel om over te gaan tot verkoop van de woning, stelt het college van B en W KATWIJK De begroting 1982 van het Katwijkse politiekorps wordt gekenmerkt door een flink aantal bezuinigingen. Met name op de vervanging van het wagenpark en het materieel van de strandpolitie wordt bespaard, terwijl ook het aantal overuren dat de agenten kunnen maken is gebonden aan een plafond. Voor deze laatste maatre-, gel is het, volgens korpschef P. B. N. de Jong gisteravond in de vergadering voor de raadscommissie voor bestuurs- en juridische zaken, noodzakelijk dat het Katwijkse korps op volle sterkte wordt gebracht. De begroting voor volgend jaar is door de Kat wijkse korpsleiding bijzonder kritisch bekeken. Veel posten bleven, ondanks de prijsstijgingen, in bedrag gelijk aan die van '81 en waar moge lijk zijn bedragen teruggebracht. Eén van de belangrijkste bezuinigingsposten in dit geval is dat opknappen van de woning te kostbaar is. Mevrouw Van der Broek (PvdA) stelde dat de overheid haar woningbezit niet moet af stoten. Zij zag bovendien meer in een openbare verkoping. Het CDA-raadslid H. Dijkhui zen vond het jammer dat de woning niet aan een Valken burger verkocht werd. Op deze manier doorkruist de ge meente haar eigen beleid, al dus Dijkhuizen. De heer P. Mizee (VVD) was blij dat met de verkoop een halt wordt toe geroepen aan de toenemende vernielingen, waaraan de wo ning al enkele tijd blootstaat. de beperking van het aantal overuren. Korps chef P. B. N. de Jong: „De afgelopen jaren is het korps slechts gedurende korte perioden op volle sterkte geweest. Deze situatie heeft zon der meer zijn uitwerking gehad op het aantal overuren. Ik stel U daarom voor bij het aanstel- lingsbeleid uit te gaan van 1 adspirant extra op de politieschool. De consequentie hiervan kan echter wel zijn dat het korps gedurende een korte periode 1 agent boven de sterkte heeft". Ook de strandpolitie heeft het in de begroting 1982 enigszins moeten ontgelden. De heer De Jong: „We werken hier op strand met vrij duur materiaal, dat in de toekomst vrij gemakkelijk is te vervangen door voordeliger versies. Ik denk hier met name aan de landrover en de motorboot die bij ons in gebruik zijn. Het is niet langer verantwoord om voor die vier drenke lingen per seizoen zulke luxueuze voorzienin gen in stand te houden". Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Winkelcentrum Baby Ion Den Haag Tel. 070-851308 ALPHEN AAN DEN RIJN Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft negatief gerea geerd op een verzoek van de Nederlandsche Asphaltfa briek om een twee-ploegen- stelstel in te voeren. Hoewel het college formeel gezien geen beslissing kan nemen, heeft zij toch gemeend niet positief te moeten adviseren, omdat meer produktie van de fabriek meer overlast be tekent. De directeur van de fabriek, de heer J. C. M. Heemskerk heeft toegezegd nog niet met de twee ploegendienst te be ginnen in afwachting van ver dere ontwikkelingen. De fa briek heeft een nieuwe hin derwetvergunning aange vraagd. Hiertegen protesteren omwonenden en de Stichting „Van Hef tot Havenbrug". Zij hebben veel last van het laden en lossen bij de fabriek en wij zen op het gevaar van kanker verwekkende stoffen. Dit naar aanleiding van een rapport van de Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond DCMR). In dit rapport wordt gewaar schuwd voor de uitstoot van kankerverwekkende stoffen. De directeur van de Asphalt fabriek de heer Heemskerk zet vraagtekens bij dit rapport. Het is volgens hem in het ge heel niet bewezen dat de uit stoot schadelijk is. Hij wil dan ook volledig medewerking ge ven aan deskundigen van een ingenieursbureau om klaar heid in deze te brengen. Overigens voelt de heer heemskerk veel voor een nieuwe behuizing maar dat kan de fabriek alleen niet be talen en derhalve hangt dit af van een mogelijke subsidie hiervoor van het ministerie van volksgezondheid. Maar ook dit ministerie zal op de uitslag van net rapport wacn- ten. Bij een verhuizing kan de fabriek beter worden ingericht zodat er efficiënter kan wor den gewerkt en aangevoerd, terwijl er ook uitgebreid kan worden, wat weer de werk gelegenheid ten goede zal ko men. Intussen wil de heer Heems kerk alles doen om de overlast voor de omwonenden tot een minimum beperken. Zo heeft hij beslist dat voor 7 uur 's morgens niet met compres sors gelost mag worden in ver band met geluidshinder. Op de beschuldiging van uitstoot 's nachts antwoordt de directe- ru ontkennend. Wel worden in de nacht de verwarmingen opgestookt door middel van thermische olieverhitters. Hiervoor moeten een aantal uren voor het draaien gas branders worden aangestoken. Maar overleg over overlast is volgens de heer Heemskerk altijd mogelijk, hij heeft echter niet alles in de hand. „We zit ten hier nu eenmaal", zo zegt hij. Overigens wil hij wel weten hoe de DCMR tot haar rapport gekomen is. hoe ze gerekend en becijferd heeft. Op het ver wijt dat de gemeente gegevens achterghouden zou hebben, antwoordt de heer Heemskerk dat dat beslist niet het geval is. De gemeente doet er evenals de fabriek alles aan om zo snel mogelijk tot een oplossing te komen. De moeilijkheid is dat eigenlijk niemand weet in hoeverre de stoffen schadelijk voor de gezondheid zijn en welke normen er gehanteerd moeten worden. Dat is in Ne derland nog niet wettelijk ge regeld. Overigens is de Asphaltfabriek in Alphen niet de enige fa briek in Nederland die in een bebouwde kom gesitueerd is. Maar ook elders is niet bekend j aar v,tl0L1' Wandélen De Wandclkring Leiden en Omstreken organiseertel komende weekeinde weer een aantal interessante t ten vanuit Zoeterwoude Rijndijk. De afstanden v ren van 5 tot 40 kilometer en ook is er een zogenaa molentweedaagse. Er wordt gestart vanaf de kan fj van Meerburg aan Laan de Goede Herder (naas 111 z kerk). Voor de 40 kilometer wordt gestart tussen 'ttci gen en tien uur, voor de overige afstanden kan i tussen negen en twee uur vertrekken. Voor inform en inschrijving kan men terecht bij J.F. de Bz }P.te Leidseweg 198 in Voorschoten, tel. 01717-4032, P.Pl0 zer, Bloemluststraat 35 in Wassenaar, tel. 0175111 et,v P. Vos, Stationsweg 6 rood, Aarlanderveen, tel. 0 2456, J.P. Woordes, Eikenlaan 53, Alphen, tel. ft j 75724. Inschrijven is ook mogelijk door te gireren e,r>' giro 549595 ten name van de Penningmeester vat Wandelkring Leiden en Omstreken te Voorschotel bij de start. Toer/puzzel toch t Recreatieve Auto Club Randstad houdt zondag een pui /toertocht voor het hele gezin. De 90 kilometer lange t wordt verreden op basis van een eenvoudige routebesc ving met foto's. Ook zijn er speciaal voor kinderen een drachten waarmee leuke prijzen zijn te verdienen. Dee 1 mers aan de familietoertocht kunnen tussen de half elÏ?.*1 een uur starten bij het restaurant van het Alphense z\\ bad De Thermen' aan de President Kennedylaan - h Paddestoelweg. Het inschrijfgeld bedraagt 15 gulden auto ongeacht het aantal inzittenden. Men kan zich half uur voor aanvang opgeven of van te voren aanmel bij André Pont, Honingzwam 29, Alphen aan den Rijn. lefoon 01720-44613. Eindzomernacht feest De Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan Voorschoten organiseert vrijdag een eindzomernai erc*( feest, dat tevens de start is van het nieuwe seiz Muzikale medewerking wordt verleend door de Nt landse zanger/gitarist/componist Daniël Sahul}fm 1 met zijn begeleidingsband, die bestaat uit Arno !Ver Nieuwenhuizen op drums, Ed Simson Baiky op I te8e Hersel dt Vries op toetsen, Eddy Conard met percu ft*! en Mildred Douglas en Patricia Ruduc, zang. Het e W zomernachtfeest begint om negen uur in de gei I"1 nieuwe en verbouwde Lindehoeve. Er wordt on W' meer een barbecue op het terras in de boomgaard houden. Het concert begint pas om middernacht duurt tot drie uur. De entree is gratis. PROVINCIE DRUK BEZIG LAATSTE BEJAARDEN ONDER TE BRENGEN WASSENAAR De laatste vijf bejaarden van Nieuw Rijksdorp in Wassenaar worden binnenkort i ondergebracht. Dat heeft gedeputeerde Aalbers van d». vincie Zuid-Holland gistermiddag gezegd naar aanl( c van een gesprek, dat vertegenwoordigers van de pro met de directie, enkele bewoners en familieleden hebb voerd. Hij zei er „het volste vertrouwen in te hebben, ontruiming per 1 september geregeld is". Van de oorspronkelijke 19 bewoners zijn er nu nog vijf Zoals bekend wil de provincie dat het tehuis dicht gaat het bejaardenverblijf niet aan onder meer bepaalde wet veiligheids- en brandvoorzieningen voldoet. De gemeente de mooie villa niet willen verbouwen, omdat dat te dui l v zijn. Van de vijf overgebleven bejaarden (twee heren en di mes) hebben er twee al een zekere kans op huisvesting i terwijl over twee anderen intensieve onderhandelingen w gevoerd. De vijfde komt ook onderdak, zo verzekerde A met grote stelligheid. Hij had alle hoop binnen enkele dagi de laatste bewoner een passende plaats in een ander beja a° huis aan te kunnen bieden. Ook de vormgeving is typisch Poggenpohltijd loos en afgeronde, dus veilige hoeken. De prijs van de Poggenpohl Combicolor- keuken zal u beslist mee vallen. Ga maar eens in formeren bij de Poggenpohl- specialist De Asphaltfabriek. welke maatregelen men moet nemen om de gevaren zo klein mogelijk te houden. Inmiddels is bekend dat de raadscommis sie financiën, die haar goed keuring moest hechten aan een krediet voor de dienst o- penbare werken om een on derzoek te laten instellen door een ingenieursbureau, eerst nader wil bekijken of de kos ten van dit krediet verhaal baar zijn op de Asphaltfabriek. Volgens de Hinderwet name lijk, zijn de kosten voor een vergunning voor rekening van de aanvrager. Voordat de aan vraag in de raad zal komen zal worden bekeken of dat in dit geval ook zo is.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4