Toch vergunning voor fitness-centrum aan Prins Hendrikstraat Spoorwegen dringen aan op reconstructie station Alphen V erzetsmonument valt duurder uit REGIOUOURINAA REGIOUOURINAAI REGIO ■GÏ ONDANKS BEZWAREN OMWONENDEN 25-jarig priesterfeest Lissesepater Vulto Alphense bibliotheek kampt met gebrek aan ruimte Aanleg kabeltelevisie in Zoeterwoude van start Ve Sportschool Kuipers wil nieuwe behuizing te LHDSE COURANT DINSDAG 11 AUGUSTUS 1981 PAG) ALPHEN AAN DEN RIJN Het col lege van B en W zal de gemeenteraad binnenkort voorstellen een bouwver gunning te verlenen voor de vestiging van een fitness-centrum aan de Prins Hendrikstraat. Dit ondanks de bezwa ren die naar voren zijn gebracht door de stichting „Van hef tot havenbrug" en enige bewoners van de Prins Hen drikstraat. Tijdens een hoorzitting kre gen de indieners van de bezwaarschrif ten gisteravond de kans om hun bezwa ren nader toe te lichten. Ondanks het feit dat nog geen bouwver gunning is afgegeven, is de verbouwing van het pand aan de Prins Hendrikstraat, al helemaal klaar en is het pand volledig de zich gisteravond een groot tegenstan- voor conditietraining ingericht. Na een der van de medewerking aan het bouw- reeds aangekondigde opening en de ver- plan van het fitness-centrum. Hij veroor- hindering daarvan door wethouder J.deelde ten sterkste de door de eigenaars Goedhart heeft het gemeentebestuur toe- van het centrum gevolgde procedure van gezegd zo snel mogelijk de wat late aan- eerst bouwen en dan een vergunning aan vrage voor een bouwvergunning af te handelen. Aangezien het bestemmingsplan voor de Prins Hendrikstraat moest worden gewij zigd om de vestiging van een fitness-cen trum op die plaats mogelijk te maken, was tevens de gelegenheid geschapen om be zwaarschriften tegen deze wijziging in te dienen. De bezwaren richten zich voorna melijk tegen het verkeersaantrekkend ka rakter van het nieuwe centrum in de straat. Zowel de stichting als de bewoners wijzen er nadrukkelijk op dat de straat toch al de nodige overlast ondervindt van het verkeer van en naar de aan de straat gelegen asfaltfabriek. Het PvdA-raadslid J. van der Vlies toon- vragen. „Als we dit goedkeuren, zullen in de toekomst projectontwikkelaars het ge meentelijk beleid gaan bepalen", aldus luidde de waarschuwing van het PvdA- raadslid. De vertegenwoordigers van de andere fracties waren het wel met hem eens dat de gemeente zich in de toekomst niet voor het blok moest laten zetten. Maar ondanks de bezwaren tegen de ge volgde procedure, verklaarden zij de be zwaarschriften toch ongegrond. Het bestemmingsplan Prins Hendrikstraat II voorziet namelijk in gronden voor bij zondere doeleinden. Hieronder wordt ook sportdoeleinden verstaan. Ten aanzien van de verkeersoverlast stelde men zich op het standpunt dat deze dezelfde zou zijn als er in het pand een kantoor zou zijn gevestigde. Bovendien heeft de eigenaar van het fitness-centum de gemeente na drukkelijk toegezegd, dat hij er alles aan zal doen om de verkeersoverlast tot een minimum te beperken. Pater Vulto 25 jaar priester LISSE Tijdens een feestelijke hoogmis in de Mariakerk, zondag 23 augustus, herdenkt Pater W. Vulto het feit dat hij 25 jaar geleden tot priester werd gewijd. Dit jubileum krijgt een extra feestelijk cachet door de aanwezigeheid van de Lissese pater J. Zonneveld, die missionaris in Oe ganda is en eveneens zijn zilveren priesterschap viert. De heer Vulto is 59 jaar en studeerde aanvankelijk medicijnen. Op 24 mei 1945 deed hij zijn intrede bij de Jezuitenorde in Nij megen. Na de afsluiting van zijn theologische studie werd hij elf jaar later, op 22 augustus, in de Sint Servaeskerk in Maastricht tot priester gewijd. Twee jaar daarna volgde zijn benoemi-ng tot directeur van het broedersjuvenaat Sint Jozef in Nijmegen. In '69 kwam het verzoek naar Lisse te gaan. Pater Vulto pakte die mogelijkheid met beide handen aan want dit dorp in het westen van het land trok hem wel. Hij werd kapelaan bij pastoor Schil der van de Mariaparochie. Na het emeritaat van pastoor Schil der deelt hij samen met pater Bruggeman S.J. de geestelijke zorg van de parochie. Pater Vulto geniet door zijn activiteiten op geestelijk en maatschappelijk gebied veel waardering in Lisse en omstreken. Men kan pater Vulto na de mis gelukwensen met zijn jubileum. Tussen kwart over elf en één uur is daartoe gele genheid in Mariënburcht en van half vijf tot 18.00 uur in café- restaurant de Beurs aan de Haven. ALPHEN AAN DEN RIJN Als men bedenkt dat in Alphen 30% van de bevol king lid is van de biblio theek, daarbj moeten dan nog meelezende gezinsleden worden opgeteld evenals diegenen die alleen voor in formatie komen, dan kan ge zegd worden dat het nut van deze bibliotheek wel is be wezen. De belangstelling voor de bi bliotheek groeit nog steeds zo vermeldt het jaarverslag. Maar de vreugde hierover wordt weer teniet gedaan door de slechte huisvesting. In Ridderveld moeten de le zers het doen met een totale oppervlakte van 200 m2. In dit filiaal kan men door de grote toeloop, nog nauwelijks staan en lopen tussen de boekenkas ten. Als men voorts bedenkt, dat er al sinds 1977 een plan bekend is om een centrale ac commodatie in Ridderveld te bouwen, waar de bibliotheek 1000 m2 tot haar beschikking zal krijgen en er is nog steeds geen begin gemaakt met de uitvoering hiervan, dan is ook het jaar 1980 weer bar tegen gevallen. Hetzelfde probleem geldt voor de huisvesting van het hoofdgebouw, aldus valt in het jaarverslag te lezen. On danks besprekingen met het college en de fractieleiders van de diverse partijen werd hiervoor geen oplossing ge vonden. Het bestuur van de bibliotheek verwacht dan ook dat het begrip wat zij tijdens deze gesprekken ontvingen omgezet zal worden in daden. De tijd dringt, want voor 1984 moet de bibliotheek nieuw behuisd zijn en doordat zij per 1 april 1982 al een verdieping van haar huidige accommoda tie moet inleveren, wordt de situatie eigenlijk onhoudbaar. Het bibliotheekbestuur heeft wel een plaats voor een nieu we bibliotheek gevonden. Maar ondanks de goedkeuring van de inspecteur van het o- penbare bibliotheekwerk en de eigenaren van de bouw grond, kan niet met de bouw begonnen worden zolang het gemeentebestuur haar toe stemming niet geeft. Dit is on der meer het gevolg van de andere plannen, een nieuw stadskantoor met daarin ruim te voor de bibliotheek. Helaas is hierover verder niets be kend. Het bestuur van de bi bliotheek hoopt op een snelle oplossing van haar problemen te komen. De firma Van den Berg is gisteren in Zoeterwoude Rijn dijk begonnen met de aanleg van het kabeltelevisienet, onder toezicht van exploitant Casema. Tijdens de aan leg zal eerst buiten het civiele werk worden verricht waarbij de aanvoerkabel vanuit de versterkerkast tot aan de voorgevel van de woning wordt gebracht. Na drie weken zal dan de huisaansluiting worden gereali seerd en kunnen de bewoners kijken en luisteren naar 6 televisie- en 11 FM-radioprogramma's. Het abonnement gaat twee weken later in. Bewoners die geen abonne ment hebben genomen zullen weer worden afgesloten. Naar verwachting zal medio september worden begon nen met de aanleg van het kabeltelevisienet in Zoeter- woude-Dorp. Inspraak 'J Inwoners van de wijk Rhynenburg krijgen binnen^j de gelegenheid zich uit te spreken over de verkeeif tuatie in hun woonomgeving. Het college heeft al 7aL weten geen discussie over een eventuele afsluiting de Pogieterlaan te wensen. Ook wil men niet pn over eventuele verkeer-belemmerende maatregelen, j in deze straat moeten worden getroffen. De commié voor openbare werken en milieuhygiëne is van 7 ning, dat in de wijk voldoende parkeergelegenH aanwezig is. De politie zou frequenter tegen parket vertreders moeten optreden, zo meent men. Een dat\ voor de inspraakbijeenkomst voor de Rhynenburgy moet nog vastgesteld worden. Je vraagt je at 1 men wel over kan praten an a, Oud Zoeterwoude naar Utrecht °ed verei Stichting Oud Zoeterwoude houdt zondag 6 september d{'n excursie naar Utrecht. Hoofdmoot van de excursie is 1 bezoek aan het Catharijneconvent, waar men na een kwltos tier durende diavertoning rondgeleid zal worden. Men v^c zoekt onder meer het klooster dat via een onderaanaar gang in het grachtenhuis te bereiken is. Voorts staat ei 'nm mooi weer een stadswandeling langs de mooie grachten aart het programma. Indien de weergoden het laten afwet d"n duurt het bezoek aan het Catharijneconvent wat langer rijdt men op de terugreis door plaatsen als Montfoort 'rza Oudewater. Inschrijving geschiedt door het juiste bed >loto over te maken op bankrekening nummer 37.53.09.675 t.ijn(*1 Excursierekening Stichting Oud Zoeterwoude. Kinde ,ver tot en met 16 jaar7,50donateurs12,50 en niet donate frcfJl dienen 15 gulden te betalen. De instapplaats voor inwon 'tr'n van Zoeterwoude-dorp is bij de Rabo-bank om 11.45 u(em mensen die aan de rijndijk wonen dienen zich rond 11 de uur te verzamelen bij Huize van Hartevelt. A rties ten pale t hl De in Utrecht gevestigde organisatie ,j\rtiestenpallfen onder leiding Victor Conselman, verzorgt donderde middag vanaf twee uur voor de zevende keer een pi {n gramma in psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria r Noordwijkerhout Artiestenpalet heeft sinds 1963 r. gen reiskosten op verzoek van talrije tehuizen pLfn gramma's voor bejaarden en gehandicapten gebracf Diverse artiesten verleenden zo'n 3300 keer hun beli geloze medewerking. Het programma bevat deze ki optredens van accordeonist Roelof Kuiper, goochel a Peter Presti en Toos Sobolten, die begeleid door p, nist Theo van Nim wegen Weense en Nederland liedjes van vroeger ten gehore zal brengen. in I ALPHEN AAN DEN RIJN De eigenaar van sportschool Kuipers heeft een dringend beroep op de Alphense gemeenteraad ge daan medewerking te ver lenen aan de verhuizing van de sportschool. De heer Kuipers heeft zijn oog laten vallen op een pand dat thans een industriële bestemming heeft. De raadscommissie voor ruim telijke ordening werd gis teravond om haar mening over deze voorgenomen verhuizing gevraagd. De leden van de raadscommis sie hadden nogal wat moeite met de plannen van de heer Kuilers. Aanvankelijk was het plan van de heer Kuipers om in 1983, wanneer voetbal- verenigidfng „Alphia" verhuist naar haar nieuwe velden, de huidige kantine van de voetbalverenigidng te kopen om er zijn sportschool ze in te huisvesten. Nu de ge meente echter op het punt staat vergunning te geven voor de vestiging van een fit ness-centrum aan de Prins Hendrikstraat, voelt de heer Kuipers zich in zijn broodwin ning bedreigd. Zijn huidige ac commodatie kan niet tippen aan de nieuwe van het fitness centrum. Vandaar dat hij nu op korte termijn een nieuwe behuizing wil hebben. De eigenaar van de sport school beriep zich op het feit dat met de plannen om aan het fitness-centrum een bouw vergunning te verlenen on danks (of dankzij?) het feit dat de eigenaren hiervan al waren gaan verbouwen zonder eerst vergunning te hebben, een precedent was geschapen vendien wees hij erop d; om een tijdelijk onder! van zijn sportschool Wanneer het echt nood™/^' lijk is, wil hij dan in overstappen naar de kal van „Alphia", maar hij het in ieder geval nief vei woord om tot die tijd huidige sportschool te zitten. De raadscommissie bel terdege dat met de vergui! aan het fitness-centrum.™ precedent was 6eschr~V Weliswaar was zij het"? eens met het door Kuipen kozen pand, maar omdatr' het verleden al te veelj_„1 stemming aan anderen i ven buiten bestemmings nen om, vond zij dat heer Kuipers de medewe£ niet onthouden mocht Nu zal worden bekekef hoeverre het mogelijk tijdelijke vergunning af i ven, zonder dat het bestl bestemmingsplan moet f den gewijzigd. fc V Dé (spi r h ALPHEN AAN DEN RIJN De Nederlandse Spoorwegen hebben de gemeente gevraagd zo spoedig mogelijk een subsidie-aanvraag bij de minister van Verkeer en Waterstaat in te dienen om de re constructie van het station en omgeving te kunnen realiseren. Zij vragen dit naar aanleiding van de wensenlijst van de gemeente waar in de komende maanden over beslist gaat worden en prioriteiten gesteld kunnen worden. Het station in Alphen moet gereconstrueerd worden in het kader van het Meer jarenplan Personenvervoer. Hierin js een nationaal Parkeer- en Reis plan vastgesteld waarin Alphen een rol zal spelen. Dit in verband met de betekenis van Alphen in het woon-werkverkeer getuige de hoge bezettingsgraad van de parkeerca- paciteit in de omgeving van het sta tion. Daarom is door de Spoorwegen samen met de dienst Openbare Werken een plan opgesteld voor het maken van een grote parkeergele genheid bij het station. Doordat er ook voorzieningen moe ten worden getroffen voor het ge groeide busvervoer is het niet alleen nodig de omgeving aan te passen maar ook het stationsgebouw tq ver vangen. Het plan voor reconstructie en nieuwbouw is al sinds 1980 klaar evenals de voorbereiding voor sub sidie-aanvraag in het kader van de beschikking „Bijdragen voor voor zieningen ten behoeve van het weg verkeer en het openbaar vervoer ih en om onze steden". De Spoorwegen willen nu dat het Parkeer- en Reisplan in de planpe riode van het meerjarenplan 1980- 1984 kan worden gerealiseerd dat de stationsomgeving kan wo aangepast aan de met name vo( omvang van het busvervoer vraagde voorzieningen en dat de nieuwbouw van het station worden begonnen na de realisd van de modernisering en de be\ ging van het baanvak waartoe hen behoort. Daarom vragen i gemeente zo snel mogelijk de 1 voor benodigde subsidie aan te 'Je gen. ledi De nieuwbouw wijk Haaswijk: binnenkort be straat. OEGSTGEEST Het verzetsmonu- Raadhuis ment in het Bos van Wijckerslooth valt duurder uit. Deze maand krijgt de Oegstgeestse gemeenteraad een voor stel gepresenteerd waarin een extra krediet gevraagd wordt voor het ver- zetsmonument dat thans ontworpen wordt door de oud-Oegstgeestenaar en kunstenaar Nouwens. De stijging van materiaalkosten doet het totaalbedrag met 5200 gulden stijgen tot 62.400 gulden, terwijl tevens de entourage in het Bos van Wijckerslooth, waar het kunstwerk geplaatst wordt, opgeknapt dient te worden. Hiervoor wordt een be- Symboliek drag gevraagd van 4500 gulden. Tijdens de vergadering van de raadscom missie openbare werken vroeg het liberale raadslid, mevrouw van Vloten, zich af of men deze extra uitgave niet eerder had kunnen voorzien. Wethouder J. J. Thorn De vernieuwbouw van het raadhuis is thans zover gevorderd dat eind van deze maand in het nieuwe onderkomen al een raadscommissievergadering zal plaatsvin den. De gedenkstenen die uit het oude ge bouw verwijderd waren om na de verbou wing weer opnieuw geplaatst te worden, zijn per ongeluk weggegooid. Dit deelde wethouder Thorn met enig leedwezen mede. „Een tragische zaak, aldus de socia list Van Belle. bevindt Ook het graf van prof. Wijtten- bach moet zich daar nog bevinden alhoe wel de exacte plaats daarvan niet bekend is. Als voorwaarde wordt gesteld dat ge noemde plaats „nimmer mag worden ge roerd en dat het monument behoorlijk dient te worden onderhouden." De koop som is symbolisch namelijk 1 gulden. Haaswijk missieleden geen problemen met het voor stel. Het enige dat is overgebleven van het bui tengoed van wijlen professor Daniël Wyt- tenbach is een monument ter zijner nage dachtenis aan het begin van de Wijtten- bachweg te Oegstgeest. De „Weduwen-So ciëteit van Leidse Professoren heeft de gemeente het perceel grond te koop aan geboden waarop zich genoemd monument De direkteur van gemeentewerken, de heer J. van Gorkom, deelde mee dat men aanstaande maandag gaat beginnen met de bestrating en beplanting van het eerste deel van de nieuwe wijk Haaswijk waar zich thans al een groot aantal Oegstgeeste- naren gevestigd heeft. Nog deze maand wordt het tweede gedeelte van de weg door Haaswijk geasfalteerd tot aan de Haaswijksingel. Daarna zal het resterende gedeelte van de weg, die thans uitmondt op de Haarlemmerstraatweg worden ver legd en uitgevoerd conform het bestem mingsplan.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4