Stayer Kos In topvorm Ipswich met 'UEFA- elftal' in Amsterdam Freek van der Capelle op dreef tegen Luijk ij Van der Poel doorbreekt hegemonie Post Thurau bijt van zich af u£EVENTIENDE BAANTITEL VELDT üEefting Ontluisterd ™tips voor Spuindigt Hollandse triomf in teamwedstrijd Sneekweek ^SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1981 PAGINA 11 ECHT Adrie van der Poel heeft gis teravond voor 20.000 toeschouwers de zesde Flits van Echt gewonnen. Daar mee doorbrak de jonge ploeggenoot van Hennie Kuiper de hegemonie van de ploeg Post. Van der Poel won de eindsprint van een kopgroep van drie renners. Hij legde de Ook in Echt leek het erop dat de renners van Post weer een overwinning zouden behalen. Nadat halverwege zes renners het peloton waren ontvlucht, besloot Ad Wijnands twintig kilometer voor het ein de tot een nieuwe demarrage. In eigen streek leek het Limburgse talent regel recht op de zege af te stevenen. Adrie van der Poel en routinier Piet van Kat wijk slaagden er evenwel in aansluiting te vinden bij de koploper. Hennie Kui per deed het afstoppende werk in de achtervolgende groep. Van der Poel toonde zich in de eindsprint veruit de snelste. Wijnands werd tweede. KONSTANZ Dietrich Thurau heeft gis teren in de ronde van West-Duitsland de eer gered. Hij zegevierde na 225 kilometer in de vierde etappe, die evenals de ritten in de voorgaande dagen ln de hitte werd afge werkt Hij kwam in Konstanz alleen over de eindstreep. De eerste concurrent, Alf Se- gersall, kwam bijna een minuut later over de finishlijn. Thurau, als één van de favo rieten van start gegaan in deze ronde, die hij twee Jaar geleden won, beet daarmee van zich af. Maar zijn zege kon de topren- ners niet verontrusten. Na de winst in de proloog, afgelopen zondag, heeft de 26-jarige Westduitser namelijk hevig teleurgesteld. Met name in de tweede en de derde etappe kwam hij met grote achterstand op de toonaangevende renners binnen. Voor de eindzege kon hij na de derde rit worden af geschreven, zijn achterstand op leider Contini bedraagt ongeveer twintig minuten. Algemeen klassement: 1. Silvano Contini (Ita) 24 uur 39 min. 21 sec., 2. Theo de Rooy (Ned) op 2 sec., 3. Juan Fernandez (Spa) op 15 sec., 4. Klaus-Peter Thaler (WD1) op 17 sec., 5. Tommy Prim (Zwe) op 33 sec. uf H eb! -M- ?nJIJMEGEN Het stayerskampioenschap der beroepsren- 'igers, met slechts vijf inschrijvingen, was een wedstrijd van Sjree renners: René Kos en Martin Venix. De overige drie ramen er niet aan te pas, al duelleerden Martin Rietveld Fred Rompelberg in het begin heel even voor de bronzen tedaille. riums was hij in de weken voor het Nederlands stayers- kampioenschap één van de strijdlustigste renners. In Nij- n weinig spectaculaire finale jan een saaie wielerdag in de ■diarme Nijmeegse Goffert. Na 'tejvintig minuten van de één grjur lange koers nam Kos de e tiding van Venix over. De k l-ereldkampioen van 1979 ssïoeg de eerste aanval van de ertnge stayer af, bij de tweede •whoest hij van de rol. Dat ge- 1 Meurde ook toen hij halfkoers ''Te eerste tegenaanval plaatste. 'I^ené Kos wilde zijn met do- 'jlfing overschaduwde zilveren aaWK-medaille uit Besancon dit aar doen vergeten. Hij trainde ils een bezetene en in de crite- megen stak hij dan ook in top vorm. Zijn dubbele demarrage naar de koppositie was in drukwekkend, zoals ook het pareren van Venix' tegenaan vallen. Tien minuten voor het einde probeerde Venix het nog één keer. Het was niet meer dan een probeersel. Venix moest de rol opnieuw loslaten en had de fut niet meer om nog een nieuwe sprong naar de eerste plaats te doen. Kos kon rustig naar zijne eerste kampioenschap toe rijden. De twintigjarige Eria Oomen veroverde de sprinttitel bij de dames. De magazijnbediende onttroonde in de finale op ge decideerde wijze de kampioe ne van vorig jaar, Sandra de Neef. Even later veroverde Lau Veldt zijn zeventiende na tionale baantitel. Veldt, die aan zijn laatste seizoen bezig is, won met Ton Vrolijk de tandemtitel. Dat houdt tevens in dat dit koppel Nederland niet vertegenwoordigt op de wereldkampioenschappen in Brno, omdat Veldt daar geen interesse voor heeft. In de fi nale versloegen Veldt en Vro lijk in twee ritten de gebroe- kwalificaties achtervolging voor profs veruit de snelste kilometer. De rebel uit Postploeg deed dat zonder René Kos rijdt achter gangmaker Bruno Walrave ontspannen naar de nationale stayerstltel. noemenswaardige voorberei ding. De zevenvoudige kam pioen Roy Schuiten bleef ruim vijf seconden bij Oosterbosch achter, hetgeen een indicatie ressanter. Schuiten (6.16.04) te- eind van zijn loopbaan zou gen Jos Lammertink (6.22.20). kunnen zijn. Opvallende afwezige was Her man Ponsteen, de zilveren me- Oosterbosch laat zijn toekomst kan zijn van de afloop van de daillewinnaar van de laatste afhangen van de wereldkam- halve eindstrijd en de finale wereldkampioenschappen. In pioenschappen achtervolging voor vanavond. Oosterbosch zijn nogal harde voorbereiding in Brno. Hij heeft verschillen- komt daarin uit tegen Hans op het Nederlands kampioen- de aanbiedingen van ploegen Vonk, die zich met een tijd schap te Nijmegen, forceerde voor het volgend jaar. „Pas na van 6.26.52 plaatste. De andere de Twent beide knieën zoda- Brno neem ik een beslissing", halve finale is heel wat inte- nig dat hij wel eens aan het zegt hij. Rijdt Oosterbosch erg ambi tieus op de baan, Jos Lammer tink, die nog geen nieuwe werkgever heeft voor het vol gend jaar, reed met desinteres se: „Ik had veel liever in de wegploeg voor het wereld kampioenschap gezeten", zegt hij. „Er is nog een plaatsje over. Daar ga ik in de profron de van Nederland volgende week heel hard voor rijden". es jEEDS De Nederlandse k wemequipe, geselecteerd te uoor de Europese kampioen- oi chappen, heeft op de eerste lag van open Engelse karn at. pioenschappen in Leeds met Ijn'sselend succes strijd gele- itferd. De beste verrichting i twam op naam van Conny e tan Ben turn, die een tweede ie plaats veroverde op de 400 rsneter vrije slag achter de ispritse Jacky Willmott. In deijd gemeten was zij echter >rdes seconden sneller dan a «oit met 4.20,49. 3ejn haar kielzog bereikte Yo- vande van de Meer met even- id tens een tijdverbetering een /einerde plaats met 4.21,79. De ledjerde Nederlandse Monique stÖrost, was kansloos achtste in 4.32,26 (serietijd 4.28,65). De Kanshebber op een Engelse ti ngel, Fred Eeïting, werd op de meter rugslag - zijn specia- t - ontluisterend verslagen, twintigvoudige nationale ;ampioen stortte in de tweede lelft van zijn race finaal in el- ;aar na op de helft nog licht t:leid te hebben. Zijn tijd van 10,64 was zelfs slechter dan öjn in de ochtenduren neerge- sette serietijd. Hans Kroes, ge- egenheidszwemmer op deze ifstand, moest met 2.11,51 ojveneens toegeven op zijn se- gnie tijd van 2.10,79. De Lisse- ijUaar reikte tot een vijfde posi- 9Cffe- VASSENAAR Twee ren- oelien en acht draverijen staan o morgen op het program- dha van de Wassenaarse ren baan Duindigt. De eerste tigltart is om 13.30 uur. Onze reips voor deze meeting lul len: DERPRIJS. Unka Fez, Urion S en UBresco Double. ÜLBURYPRIJS: Vicky Silvester, fic Hanover en Vinci Fortuna. UEESPRIJS: Urica Marijke, Urses «press en Timbre. |ALECHEPRIJS<eerste afdeling):S- fijos Carbonari, Ulbanie W en jnidy. AN PLEZIERPR1JS: Tosca Bond. fefalkestis Laren en Usta Hanover. JANDAUERPRIJS: Seredine Forest, Irly Norton en Petra Voorne. {ALECHEPRIJS: Top Way, Ulaan loome en Titana P. tAILCOACHPRIJS: Rainier Gal mt, Raymond en Regina Hanover. lANGONPRIJS: Pria Roses, Ma- lammeke en Vive. ILVEREN SCHILD: Mush Kabad, [aetitia en High Wave. jotto 'EN HAAG Lotto num- ter 31 heeft één winnaar in de hoofdprijs opgele- rd, die iets minder dan terhonderdduizend gulden itbetaald krijgt. 'oor de bijna 25.000 winnaars deze lotto was een prijzen- irag beschikbaar van 1.116.866.-. itslag: erste prijs: 1 winaar, 390.903.10. Tweede prijs: 9 'innaars, 12.409.60. Derde Offijs: 169 winnaars, 991.30. yierde prijs: 7.553 winnaars, '29.50. Vijfde prijs: 17.216 pinnaars, 12.90. AMSTERDAM Bobby Robson, de mana ger van Ipswich Town, begint iets comforta beler aan het Amsterdam 706-toernooi dan zijn collega's Kessler, Linder en Goethals. Robson immers kan vanavond in de wed strijd tegen Standaard Luik hetzelfde elftal in het veld zetten dat elf weken geleden in het Olympisch stadion de UEFA-beker vei ligstelde tegen AZ'67. Die ploeg bestond uit Cooper, Mills, Osman, Butcher, McCall, Mühren, Wark, Thijssen, Gates, Brazil en Mariner. Kessler, die hoopt over een goede week de be schikking te hebben over Franz Oberacher van FC Ntlrnberg (het wachten is alleen nog op een werkvergunning), moet tegen Standaard zijn middenvelder Peter Arntz missen. Arntz is door een blessure tot na het weekeinde uitge schakeld. Weijsters vervangt hem. Kurt Linder van Ajax, die zich na een weinig opmerkelijke oefencampagne in Amsterdam presenteert, heeft problemen met zijn aanval. Tscheu-la-Ling (dijbeen) en Piet Hamberg (achillespees) zijn uitgeschakeld en dat betekent dat hij voor de aanval zal zijn aangewezen op Kieft en Wiggemansen. Raymond Goethals van Standaard Luik, die nooit eerder met die ploeg in Amsterdam was, heeft zijn team ingrijpend gewijzigd. Hij brengt naast Belgische toppers als Gerets, Meeuws en Voordeckers drie Nederlandse oud-internatio nals in het veld: Haan, Dusbaba en Tahamata, die nog zonder meer zijn in te passen bij Ajax, de club die zij korter of langer geleden verlie ten. Zeven opvallende voetballers, die te zien zijn tijdens het Amsterdam-706 toernooi: (vlnr) Tahamata (Standard), Arnold Mühren (Ipswich), Hugo Hovenkamp (AZ'67), John Dusbaba (Standard), Frans Thijssen (Ipswich), Sören Lerby (Ajax) en Arie Haan (Stan dard). Adrie van de Burg ruim aan kop in strijd om Slingerland bokaal LISSE Adrie van de Burg heeft zich na de vierde rit om de Nico Slingerland bo kaal nog vaster aan kop van het algemeen klassement ge nesteld. Van de Burg was de snelste in de massaspurt, de wielrenner legde de tachtig kilometer af in een tijd van 1.02.40. Piet van de Velden werd tweede, Bas Langeveld derde. Bij de nieuwelingen gaat Robert Pos onbetwist aan de leiding. Ook de vier de rit werd een prooi voor de snelle Pos. In de vierde koers van de wedstriidenreeks om de Nico Slingerland bokaal bleef het rennersveld tot het einde toe bij elkaar. Het ontbreken van wind was daar onder meer de oorzaak van. Van de Burg was de snelste in de eindsprint. Hij werd gevolgd door Van de Velden en Langeveld. De vol gende zeven renners waren: 4 Peter Keyzers; 5 Dirk-Jan van Reek; 6 Cock Kooloos; 7 Koos Paardenkoper; 8 Wietze Tjil- ker; 9 John van der Meer; 10 Koos Goudzwaard. In het al gemeen klassement gaat Van de Burg met 36 punten ruim aan kop, Langeveld volgt met 26 punten. Bij de nieuwelingen ging de overwinning opnieuw naar Robert Pos. Jan van Bohemen werd tweede, Fred Berg derde en de dames Els van Leeuwen en Annie van der Linden wer den respectievelijk vierde en vijfde. Pos voert het tussen- klassement aan. Van Bohemen iz tweede. Karei Teeuwen werd eerste in een tachtig kilometer lange, open koers in Santpoort. De amateur maakte deel uit van een zeer sterk bezette kop groep van zes. Blauw Zwart ondervindt kracht Noordwijk WASSENAAR Blauw Zwart ondervond gisteren in zijn eerste oefenwedstrijd de kracht van zaterdagkam pioen Noordwijk. De Wasse naarse tweedeklasser ver loor met 4-L Smits en Bröring hielpen Noordwijk, dat eveeens aan zijn eerste test bezig was, voor de rust aan een voorsprong van 2-0. Daarna verkleinde Ruygrok de achterstand tot 2- 1. Wer Bröring en Bogers be paalden de eindstand op 4-1. Uitslagen andere oefenduels: Duindorp-BTC 1-3, Spoorwijk- SOA 2-1. SNEEK De teamwedstrijden in de Regen bogen tussen Holland en Friesland zijn voor de vierde achtereenvolgende maal gewon nen door Holland. De laatste dag van de Sneekweek was dit treffen ongetwijfeld het hoogtepunt Het werd onder ideale omstan digheden door Heineke gewonnen voor De Groot en Kempeneers. Pas op de vierde plaats eindigde de eerste Fries, Hettinga. De individuele kampioenen van deze Sneek week waren: 470-klasse: Kouwenhoven; 12 voets-jollen: Prins; Flying Junior: Wooning; Stern A: De Geus; Variën A: Van Dalen; Laser A: Paulich; Spanker A: Hiemstra; Vrijheid A: Booij; Yngling: Minks; Valken A Van der Zwaag; 16 kwadraats: Pabbruwe; Schakel A: Damen; Regenbogen: Van Staveren; plankzei- len 2: Van de Werf; Windglider Mistral: Van der Spek; windsurfen: Stork. Skutsjesilen Na een uitzonderlijk scherpe start kon Joop Mink met It Doarp Grou gistermiddag op het IJsselmeer bij het skutsjesilen niets meer ge beuren. Hij nam onmiddelijk de leiding, liep met scheepslengtes uit en zo bleef het. Achter hem ontwikkelde zich een verwoede strijd, tus sen Joure en Bolsward, die na het kruisen van een boei beide de protestvlag hesen. Lodewijk Meeter met Huizum viel terug naar de laatste plaats. Uitslag: 1 Grouw, 2 Eernewoude, 3 Bolsward, 4 Langweer, 5 Woudsend. Algemeen klassement: 1 Heerenveen, 2 Langweer, 3 Sneek, 4 Huizum, 5 Woudsend. Erik Vollebregt won de vierde race van de pré- olympische zeilwedstrtijd in de Flying Dutc- hman-klasse. De Brit John Loveday behoudt desondanks de leiding in het algemeen klasse ment. In de 470-klasse werd Henk van Gent achtste, een positie die hij ook in de totaalstand inneemt. Mark Neleman en Martin van Gent werden bij de Finnjollen respectievelijk zesde en elfde. MENTINK SCHAKELT HAK UIT erpe dr eiding af hij de Hage- LEIDEN Wisselvalligheid is één van de grotere ken merken van het spel van de jonge Leiderdorp se tennis ser Freek van der Capelle. Soms leidt dat tot onver- wachte verliespartijen zoals tegen Aad de Wit In Voor schoten, maar af en toe le vert dat ook niet ingecalcu leerde winst op. Tijdens de Open Leidse Kampioen schappen moest hij aantre den tegen de sterke OTC-spe- ler Frits Luiik. Met haar- tpshot gaf hi. naar geen kans: 6-2, 6-0. Ook bij de mannen in A een verrassing. De als derde ge plaatste Rob Hak verdween van het toneel door toedoen van Rob Mentink. In een voor het publiek bij vlagen aantrek kelijke partij bevestigde Men tink, dat Hak de goede vorm niet te pakken heeft: 6-1, 6-2. Daarvoor had Hak overigens overtuigend afgerekend met de speler die Henny Koemans uitschakelde, Peter Bootsman: 6-2, 6-4. Favoriet Michiel Sportwereld LEEUWARDEN Het stich tingsbestuur van de Leeuwar dense ijshockeyclub Trias heeft besloten de ploeg alsnog in te schrijven voor de hoogste afdéling van de nationale com petitie. Dat is vooral het ge volg van een actie van de stichting Trias, die tot nu toe Schapers gunde R. van der Horst een drietal games: 6-1, 6- Schutte niet in gevaar. Mesker won van I. de Jonge (6-0. 6-3), Schutte klopte Mariëlle Smit: 6-2, 6-1. Monique Lembeck pakte wel de eerste set tegen Inge Cupers, scoorde toen ook regelmatig met haar sterke topspin forehand de nodige punten, maar kon dat tempo in het vervolgdeel niet vol houden en maakte nog slechts drie games: 4-6, 6-1, 6-2. In B had Bob van Overbeeke tegen de sterke Haarlemmer Marco Winter geen schijn van kans: 6-2, 6-0. Hetzelfde gold voor Jasper van Marwijk, die tegen René Castelein sterk spel met zeer matig spel afwis selde en daarnaast nog een verbazingwekkend slechte mentaliteit aan de dag legde: 6-1, 6-4. Marinus Brooshooft stoomde op naar de kwartfina les door winst op König: 6-2, 6- 4. Bij de vrouwen had Marijke Guyt drie sets nodig voor een zege op Annete van der Mey, NOOTDORP De Leidenaar Piet Kooyman won een wie lerkoers in Nootdorp over ze ventig kilometer. WARSCHAU De schorsing van de Poolse voetbalinterna tional Boniek is opgeheven. Daardoor is hij beschikbaar 'klopte Liselotte van der Bijl Unicum-speelster Henny Feh- ling in drie sets (7-5, 3-6, 6-2) en had de als eerste geplaatste Mariëlle Smit weinig proble men met Iris Zwollo: 6-1, 6-3. In C leek Mattie Kantebeen op een zege op Harold van Offe ren af te gaan, maar hij kan na een gewonnen eerste set het tempo niet' volhouden en maakte nog slechts drie games: 4-6, 6-3, 6-0. Marcel van Pari don leverde een prima presta tie door Elbert Ploos van Am- stel aan de kant te zetten: 6-2, 6-3. Bij de dames zegevierde P. Velzel in de halve finale op Annette Karl (6-4, 3-6, 6-3) en toonde Ellen Winkel zich ster ker dan Patricia Lafay: 6-1, 3- 6, 6-3. Bij de veteranen bood Piet van Paridon Noordwijker Ronald Blommendaal goed tegenspel, maar Blommendaal liet zich niet verrassen. T. Slavenburg was de meerdere van J. van der Berg: 4-6, 5-7. Bij de dames was er winst van Jolly Drok op E. Kuypers en M. Liefbroer op A. Huizinga. WILLEM SPIERDIJK voor de interland tegen West- Duitsland op 2 september. NEW YORK Uitslagen Noordamerikaanse competitie: Chicago Sting-Washington Di plomats 3-2, Minnesota Kicks- New York Cosmos 2-1, Port land Timbers-Edmonton Dril lers 3-1, San Diego Sockers- San José Earthquakes 3-0, Vancouver Whitecaps-Dallas Tornado 2-0. Twee sponsors tafeltennisbond DEN HAAG De Neder- landse tafeltennisbond (NTTB) heeft twee nieuwe sponsors. Met het kledingbedrijf Robey in Schoonhoven werd een vierjarige overeenkomst geslo ten, waarbij het bedrijf zich verplicht de Nederlandse se nioren- en jeugdploegen te voorzien van sportkleding en vrije-tijdskleding. Met Cor du Buy uit Soesterberg is opnieuw een contract getekend waarbij de firma zich verplicht tot het leveren van tafels bij alle evenementen die de NTTB or ganiseert, alsmede de afzettin gen bij de tafeltenniscircuits. Deze overeenkomst heeft een duur van drie jaar. Het totale pakket heeft een waarde van honderdduizend gulden per jaar. Doping in Engeland zelfs bij kinderen LONDEN Trainers ge ven in Groot-Brittannië al verboden stimuleren de middelen aan school kinderen van dertien jaar en ouder. Bijna nooit werden de betrok kenen zelf, of de ouders ervan, daarbij op de hoogte gesteld van de werking van de toege diende stoffen. Het Brit se onderzoekscentrum op verboden stimuleren de middelen in Londen bracht dit gisteren in de openbaarheid. David Gowan, de direc teur van het laboratorium, gaf het voorbeeld van een jongen, die van zijn trainer geregeld injecties kreeg te gen spierpijn. De jongen noch zijn ouders wisten, dat het in werkelijkheid om een stimulerend mid del ging. Het geval kwam aan het licht toen de jon gen zich toevallig aan een medische test moest on derwerpen. Hij was echter één van de vele gevallen, bleek later. Badgasten tafeltennis toernooi LEIDEN Tafeltennisvere niging Estec Dolfijn houdt zondag een internationaal badgasten/recreanten en ve teranen tafeltennistoernooi. Gespeeld wordt in het tafel- tenniscentrum aan de Nieu we Zeeweg in Noordwijk. Het toernooi begint om 9.30 uur. De inschrijving is voor ie dereen open. Inschrijfadressen in Noordwijk zijn: VVV, De Grent 8. telefoon 01719-19321 en Rembrandtweg 30, telefoon 01719-12265. Zilveren Tulp toernooi Van Nispen LEIDEN In het kader van de voorbereiding op het ko mende voetbalseizoen houdt Van Nispen het traditionele Zilveren Tulp toernooi. Zon dag worden daarvoor de eer ste wedstrijden gespeeld. Van Nispen 1 en 2 ontvan gen Victoria Obdam 1 en 2. Beide duels beginnen om 14.30 uur. Verdere programma: 12 augus tus: Van Nispen 1 en 2 - HVV 1 en 2. 19.00 uur 16 augustus: Van Nispen 1 en 2 - SDW 1 en 2, 14.30 uur. 23 augustus: Van Nispen 1 en 2 - WA 1 en 2, 14.30 uur. Woubrugge De eerste oefenwedstrijden voor de Woubrugse stan daardteams hebben als inzet de B en W beker. De eerste, tweede en derde teams van Woubrugge en MMO (Hoog- made) zullen onderling uit maken wie de bokaal in ont vangst mag nemen. Winst voor MMO betekent dat de club uit Hoogmade de wis selbeker mag behouden. Deze wedstrijden worden za terdag gespeeld. Verdere programma: 13 augus tus: Zevenhoven - Woubrugge, 19.00 uur; 15 augustus: Semme- lingtoernooi; 20 augustus: Leidse Boys - Woubrugge, 19.00 uur; 22 augustus: Wou brugge - Aarlanderveen, 14.30 uur; 26 augustus: VTL - Wou brugge, 19.00 uur. Lugdunum In tegenstelling tot vele an dere verenigingen begint Lugdunum vrij laat aan de oefenwedstrijdenreeks. Zon dag 23 augustus begint de formatie van Ruud de Groot de oefenserie. Tegenstander, om 14.00 in de Kikkerpolder, is Sportclub Lisse. Verdere programma: 25 augus tus: Lugdunum - Telstar, 19.00 uur; 29 augustus: RCL - Lug dunum, 16.15 uur; 30 augustus: toernooi Zilveren bal; 2 sep tember: UDO - Lugdunum, 19.00 uur; 6 september: VUC - Lugdunum, 14.00 uur; 9 sep tember: Lugdunum - Katwijk, 19.00 uur.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11