Belangstelling Stomppop '81 moet noodzaak nieuw gebouw aantonen Spencer heeft nieuwe partner gevonden Golden Earring in Bollenbad EN VERDER Jubileumconcert Sander van Marion in Noordwijk Gerard Oury werkt toe naar een climax in moordkomedie Gerard Oury kreeg be kendheid als acteur in meestal vrij sinistere rol len. De eerste films, die hij aai. daarna regisseerde, waren win qua onderwerp nu ook 116 niet bepaald van het vro lijkste soort, totdat hij fu rore maakte met „De eend en de Cadillac" waarin hij Louis de Funès tegenover Bourvil zette. Met dit tweetal èn Terry Thomas overtrof hij dit succes nog W met „Samen uit, samen m thuis", maar de laatste 15 1 jaar heeft hij nog maar vijf films gemaakt. Twee K met De Funès en de laat- IL ste twee met Pierre Ri chard in de hoofdrol. jTNu is Pierre Richard een Ifilmkomiek, die je het beste zou kunnen vergelijken met de Amerikaan Gene Wilder, Een onhandig, schaapachtig in{" uitziend, vriendelijk manne- tje dat eigenlijk vreselijk ro mantisch is. Laat je dit twee tal hun eigen films regisse ren dan dreigen zij sterk naar het laatste over te hel len. Maar Oury heeft hem in „De eerste klap is een daal der waard", naar een eigen J scenario, stevig in de hand j weten te houden. I Richard speelt daarin de ej tweederangs acteur Grégoire Lecompte, die door een mis verstand een contract als huurmoordenaar aangebo- den krijgt, terwijl hijzelf denkt dat hij een moorde naar in een film moet spe len. Als zijn opdrachtgevers er achter komen dat zij de STUDIO: De eerste klap is een daalder waard (a.l.) met Pierre Richard, Gert Froebe en Valérie Mairesse. Regie: Gerard Oury. verkeerde hebben gearran geerd, is het al te laat. Gré goire zit al gewapend met een paraplu met giftige punt in Nice en heeft zich met ontstellende openhartigheid aan zijn toekomstig slachtof fer, de schatrijke wapenhan delaar Otto Krampe (Gert Fröbe) voorgesteld. Inmid dels is de echte huurmoorde naar ook gearriveerd en de lijken vallen bij bosjes. Al leen Grégoire blijft buiten schot. Die heeft het te druk met het uit elkaar houden van zijn beide vriendinnen. Op een schitterend feest in de Great Gatsby-stijl werkt Oury naar een adembene mende climax. De wending aan het slot, opgenomen op het filmfestival van Cannes, is niet zo gelukkig. Maar misschien wist Oury toen ook niet meer hoe hij zijn held uit de nesten moest houden. MILO Golden Earring: nog altijd goed voor een prima optreden. NOORDWIJK De blijkens jaarlijks polls populairste band van Nederland, The Golden Earring, maakt vanavond zijn opwachting in het 'Bollenbad' aan de Noordwijkse Nieuwe Zeeweg. De Haagse formatie zal daar een openluchtconcert ge ven. In het voorprogramma treedt de nieu we groep 'Ducks Nightmare' op. Deze eveneens uit de Residentie afkomstige band speelt new-wave achtige muziek met wat ska-invoeden en laat zich het beste vergelijken met het geluid van de ook al Haagse groep Urban Heroes. Het con cert begint om acht uur. Kaarten voor het optreden kosten 15 gulden en zijn ver krijgbaar bij de VVV kantoren in de regio en bij de Leidse platenverkopcr Gé Ho- fenk. In de jaren zestig gestart als Golden Earrings maakten de heren Kooymans, Hay, Gerritsen en Zuiderwijk door de jaren furore met num mers als 'She flies on strange wings', 'Back Home' en (natuurlijk) 'Radar Love'. Eind ja ren zeventig wilde men het geluid enigszins wijzigen en er kwam een vijfde man bij. Lang duurde dat echter niet. Zowel toetsenist Robert Jan Stips (onder andere Super Sister en Sweet D'Buster) als Eelco Gelling was een korte carrière bij de Haagse band beschoren. Men ging op de oude voet verder en niet zon der succes. Hoewel de Golden Earring zich nauwelijks meer hoeft te bewijzen, werd dat op de onlangs uitgebrachte live-opgenomen langspeler '2nd Live' nog eens gedaan. Op de plaat maakt de groep overduidelijk ook op de bühne nog altijd uitstekend uit de voeten te kunnen. Op tweede live-elpee van de Earring staan onder meer nummers van de 'Prisoner of the night' elpee, maar ook oudere num mers als 'Buddy Joe' en 'Sleepwalkin". Ook de nog niet op elpee verschenen hit 'I do Rock 'n' Roll' is op de nieuwste vinylschijf van de Earring te vinden. Het lange bestaan met daaraan gekoppeld het nog immer aan houdende enthousiaste publiek rechtvaardigt tot op de dag van vandaag de indertijd geko zen naam. Een terecht gouden oorbel. CAMERA Easy Rider (12) Beroemde film van me- t(reprise, eerste week) LIDO I en LIDO II For your eyes only (12) Een van de meest onderhoudende Ja mes Bond-films, die alleen nog maar de naam van de hoofdfiguur gemeen heeft met de geestelijke vader, Ian Fleming (vijfde week). LIDO III Zij noemden hem platvoet (14) Als puur menselijke politie-inspecteur neemt de zwaargewicht Bud Spencer iedereen voor zich in. Het is opnieuw een ver makelijke film van Spencer, waarbij dit keer de montage van de knokscenes te dol is om geloofwaardig te zijn. (zesde week) LIDO IV Private Benja min (a.l.) Goldie Hawn in een wat mager verhaaltje over een warhoofdige solda te. Een film die het midden houdt tussen een komedie en een suikerzoet verhaal, (ze vende week) TRIANON Drie Tirolers in Saint Tropcz (16) Een nieuwe aflevering van de on- derbroekenlol die uit Tirol heet te komen, (tweede week) REX Blonde heerlijkhe den (16) Pornofilm. EUROCINEMA I (Alphen aan den Rijn) For your eyes only (12) Zie LIDO I en II (vijfde week). EUROCINEMA II (Alphen aaft den Rijn Sphinx (12) Met Frank Langella. Illegale handel in kunstschatten uit een verborgen farao-graf. (tweede week) EUROCINEMA III (Alphen aan den Rijn) The Porto Rico Gang (16) Een vrolijke vakantiefilm, (tweede week) EUROCINEMA IV (Alphen aan den Rijn) Privat Ben jamin (a.l.) Zie Lido IV (der de week). LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 JULI 1981 PAGINA 7 Lancee: ...twee goede elpees.. STOMPWIJKSE JEUGDSOOS: Jan Kin: ...voorprogramma U2... NOORDWIJK Dit jaar is het een kwart eeuw gele den, dat Sander van Ma rion zijn muzikale loop baan als organist en koor dirigent begon. De jubila ris herdenkt dit feit vana vond met een speciaal con cert in de Grote Kerk te Noord wijk-Binnen. Hij heeft daarvoor een bij zonder programma vastge steld, waarop werken voor komen, die nooit of slechts zelden ten gehore zijn ge bracht. Voorbeelden hiervan zijn: de Prelude van G. B. Pescetti; de Echocanzona van G. Guami, een aria van B. Pasquini, de Sonata alia Spagnola (Ant. Soler) en de Sonata alia Marcia, een com positie van C. Seixas. Van meer bekende componisten speelt de jubilerende organist de Preludium en Fuga in c klein (J. S. Bach), de Sonate II van F. Mendelssohn, Trois pièces van Alexander Guil- mant en de Postlude van E. Halsey. Een opmerkelijk pro grammapunt is Trumpet tune over „Was Gott tut das ist wohlgetan", een bewerking van de concertgever zelf. De Haagse organist opent en be sluit z'n concert met een ei gen improvisatie. Dit jubi leumconcert vindt plaats on der auspiciën van de Stich ting Orgelcentrum. Het be gint om 20.15 uur. De lieeifde voor muziek en zang kreeg Sander van Ma rion mee bij het harmonium in het ouderlijk huis, waar veel werd gespeeld en gezon gen. Op 10-jarige leeftijd kreeg de jonge Sander z n eerste lessen. Zijn leraren in die tijd waren de musici Gerrit Westdijk en Adri Fon- teijn uit de residentie. Later kreeg hij ook lessen van de Groningse organist Wim van Beek. Sander bleek een be gaafd leerling en bespeelde al spoedig het orgel van de Prins Willemkerk te Scheve- ningen. Op 1 januari 1956 volgde zijn benoeming tot or ganist van de Stichtingskerk „Bloemendaal" te Loosdui nen en nog maar 18 jaar oud gaf hij z'n eerste reeks con certen, onder meer in de oude Bethelkerk te Scheve- ningen en op verschillende Friese orgels. Thans is hij or ganist van de nieuwe Bethel kerk te Scheveningen. Hij beschikt daar over een uniek orgel met twee sprekende fronten, dat in de ruimte een verrassend stereo-effect geeft. Sander van Marion studeerde orgel en koordirec tie aan het Koninklijk Con servatorium. Hier was Adriaan Engels niet alleen zijn orgelleraar, maar ook de man die hem onderricht gaf in harmonie en contrapunt, die de basis zijn van de im provisaties, waardoor Van Marion zijn bekendheid ge niet. De jubilaris is regelma tig over de radio en de tv te beluisteren en ook maakte hij concertreizen naar België, Duitsland, Engeland, Schot land, de Verenigde Staten en Canada. Koordirigent is hij onder meer van het Katwijk- se Chr. Mannenkoor „Jubila te" en van het Rijnlands Chr. Mannenkoor. In de loop van de jaren zijn van hem talrijke LP's opgenomen. vXvXwX STOMPWIJK Vertegen woordigers van jeugdsocië- teit Oase hopen dat een grote publieke belangstel ling voor het popfestival Stomppop '81 bij zal dra gen aan hun vurige wens om over een nieuw behui zing te kunnen beschikken. Het voormalige onderko men van de jeugdsoos het Dorpshuis werd door brand verwoest. Men zit nu zonder ruimte en hoopt dat een grote belangstelling voor het popevenement nogmaals aandacht zal ves tigen op de noodzaak van een nieuw gebouw. Het mu zikale evenement wordt morgen gehouden op een weiland aan de Meerlaan. In het kader van Stomppop '81 treden Rot joch, Jan Kin en Lancee op. Ook krijgen enkele regionale bands de gelegenheid hun kunnen te bewijzen. Stomppop '81 begint reeds om elf uur 's morgens met een optreden van clowns. Op datzelfde tijdstip begint het voetbaltournooi om de Stomppop-krat. Het muzikale geweld barst om half drie los als de Zoeterwoudse groep Hegt haar roek-blues klan ken ten gehore zal brengen. De viermans-formatie speelt zowel Engels-, als Nederland stalige muziek. Vervolgens staat een optreden van W.W. en de Steunzolen op het pro gramma. Een uit vier leden bestaande band, die zoals de naam reeds doet vermoeden, bij wijze van grap wat „mu ziek" begon te maken. Het woord muziek tussen aanha lingstekens, want in het be gin was het meer een samen raapsel van tonen en men speelde zelfs carnavalsmu ziek. Inmiddels loopt het al lemaal wat gesmeerder en zowel W.W. als de Steunzo len staan garant voor een goed stuk muziek. Het regio nale gebeuren wordt besloten met het optreden van de Haagse Charms, een nieuwe formatie uit de stad die reeds vele bekende groepen voort bracht. Overigens is het be grip 'nieuwe formatie' niet geheel van toepassing. De naam van de groep is in Den Haag en omstreken redelijk bekend, de bezetting is echter wel nieuw. De muziek van de Charms is geënt op rock muziek met een vleugje new- wave. Het eigenlijke popconcert hoe oneerbiedig dat tegeno ver de regionale bands ook mag klinken begint pas 's avonds als Rotjoch op het podium verschijnt. Niet inge wijden zullen verrast opkij ken, dat de groep met een toch wel zeer Hollands aan doende naam, geen Neder landstalige muziek speelt. Edoch, het zij zo. Het zelfde geldt voor de Jan Kin band, een groep die sedert 1979 muziek maakt en dat zelfs deed in het voorprogramma van de in Nederland op tour nee zijnde Ierse formatie U2. Naar aanleiding van dat suc cesvolle optreden werd Jan Kin door de Ieren uitgeno digd mee te gaan op rondreis door Engeland en Ierland. Ook in eigen land kan Jan Kin op enige bekendheid bo gen. Een optreden voor de microfoons van VAR A's Pop- krant waren daar debet aan. Jan Kin kent het klappen van de zweep dus en zal dat in Stompwijk nogmaals be wijzen. Stomppop '81 wordt afgeslo ten met een optreden van Lancee, een groep die rond zanger/componist Ferdy Lancee (en broer Frank) is gebouwd. Op de eerste lang speler van de Haagse band 'Models' was reeds te ho ren dat men goede muziek maakt. Dat die plaat geen toevalstreffer was, bewees 'The Bridge', de tweede Lan- cee-elpee. Het optreden van Lancee begint om 23.45 uur. Mensen die met de auto naar Stomppop '81 komen dienen hun vervoermiddelen zoveel mogelijk op het terrein van sportcomplex 'De Meerhorst' neer te zetten. De toegangs prijs voor de hele dag be draagt 15 gulden. Rotjoch: ...verrassend... Bud Spencer in a< Sedert het Trinity-duo uit elkaar is, omdat de blon de, blauwogige Terence Hill zijn carrière in Holly wood zoekt en de vlezige ex-waterpoloër Bud Spen cer Italië trouw gebleven Nsj'is, wordt naarstig gezocht naar een nieuwe formule voor de zwaargewicht. Als de Napolitaanse politie man Platvoet wilde dat in de tweede aflevering al niet zo best lukken, maar na als de Sheriff twee keer met succes te zijn opgetre- den met een knulletje uit de ruimte is de hardslaan- de Spencer met „Buddy goes west" weer terug in de slapstick-spaghettiwes- tern met een nieuwe part ner, een miezerig ogend, onduidelijke taal uit slaand indiaantje, Cocoa geheten en wel humoris- vip» LUXOR: Buddy goe3 west (a.l.) met Bud Spencer, „Cocoa" en Joe Bugner. Re gie: Michele Lupo. tisch neergezet door ie mand, die de artiesten naam Amadeo voert. Verder is „Buddy goes west" van Michele Lupo helemaal geënt op de vroegere Tri- nity-successen van Spencer. Buddy bevrijdt, als indiaans opperhoofd vermomd, Cocoa uit de handen van de cavale rie, die hem wegens paar dendiefstal heeft gearres teerd. Even later duikt Co coa weer. op, dit keer als treinrover. Tenslotte belandt het tweetal in een stadje, dat door een zekere Colorado Slim wordt geterroriseerd met heimelijke steun van de plaatselijke sheriff, die de bevolking weg wil hebben om ongestoord een goudmijn te kunnen exploiteren. Na tuurlijk komt de bende van Slim in hardhandig conflict met Bud, die voor een dok ter wordt aangezien, en Co coa. Doden vallen er natuurlijk niet, wel knallende klappen. Hooischuren worden in een ommezien in een puinhoop veranderd en het aantal per sonen, dat zeer spectaculair door de ruiten naar buiten wordt gemikt is al spoedig niet meer te tellen. Erg hoogstaande humor is het niet met een poepgrapje voor een oude opa en een vreetduel tussen Spencer en de sheriff, maar Michele Lupo weet er flink tempo in te houden. MILO

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7