RM blijft bi j standpunt inzake reclame nemen Volleyballers revanche op Universiade Onder zeil Meer amateurclubs in KNVB-bekerstrijd eyenoord zonder Van der Gijp a voetbaltoernooi Elly van Hulst net boven record ►RT IHDSE COURANT DINSDAG 28IULI1981 PAGINA 9 DEN HAAG Het toernooi om de KNVB-beker zal, zeker waar het de in breng van het amateurvoetbal betreft, in grijpend worden gewijzigd in het seizoen 1982/1983. De veranderingen in de ama teur-afdeling beginnen overigens al in het aanstaande seizoen. Overleg tussen de secties amateur- en betaald voetbal heeft er toe geleid dat 26 amateurve renigingen kunnen uitkomen in de strijd om de KNVB-beker '82/'83. Aan de amateurtoer- nooien om de districtsbekers zullen ook de tweede elftallen van de verenigingen uit het betaalde voetbal kunnen deelnemen. De winnaars van de districtsbekers plaatsen zich voor de eindronde van het volgende toernooi om de KNVB-beker, met een beper kende bepaling; de reserve-elftallen uit het betaalde voetbal zullen de deur naar het hoofdtoernooi gesloten vinden. In dergelijke gevallen zal de hoogst eindigende amateurve reniging de openblijvende plaats innemen. De inschrijving van de reserve-elftallen is overigens, net als voor de amateurclubs facul tatief. Uit de competitie van het amateurvoetbal, die half september begint, zullen zich twintig clubs plaatsen voor het bekertoernooi, daarbij komen dan de zes winnaars van de districts bekertoernooien, mits amateurclubs. De twin tig clubs die uit de competitie voortkomen zijn de drie kampioenen en de negen win naars van de periodetitels in de hoofdklassen van de zondagcompetitie, plus de twee kam pioenen en de zes periode-sterksten uit de eerste klassen van het zaterdagvoetbal. De toelating van 26 amateurclubs, tegen tien dit jaar, houdt overigens niet in dat de ama teur-inbreng meer dan verdubbelt. De 26 verenigingen zullen namelijk een voorronde moeten spelen, waarna de dertien winnaars toegelaten worden tot het eind-toernooi. Die dertien verenigingen zullen voor de eer ste ronde loten met de achttien verenigingen uit de eerste divisie van het komende seizoen plus de drie clubs die uit de eredivisie zijn ge degradeerd. In totaal dus 34 clubs, de zeven tien winnaars komen dan in de tweede ronde van het bekertoernooi '82/'83 samen met de nummers 1 tot 15 uit het voor de deur staan de eredivisie-seizoen. «TE ERDAM - Het bestuur van Sparta zich in de loop van deze week beraden de kwestie-Van der Gijp. Feyenoord, t de twintigjarige Rotterdammer dit ekeinde voor drie seizoenen contrac- rde, had gistermiddag nog geen contact p* t Sparta opgenomen om te praten over hoogte van het transferbedrag, né van der Gijp ging de verbintenis met fenoord aan terwijl hij nog een contract ir een jaar bij Sparta heeft. Het is nog on- ier of Sparta Van der Gijp aan zijn ver plichtingen wil houden. Feyenoord speelt overigens zonder Van der Gijp vrijdagavond in het vierde Rotterdam- toernooi. „Er is contact met Sparta", vertelde voorzitter Couwenberg van Feyenoord. „Fi nancieel moeten nog wat plooitjes worden glad gestreken". Het programma van het Rotterdam-toernooi voor vrijdag ziet er als volgt uit: Ander- lechtDukla Praag en FeyenoordCeltic. Zondag wordt het toernooi afgesloten met de wedstrijd om de derde plaats en de finale. Van Impe naast Belgische ploeg BRUSSELLucien van Impe, tweede in de Ronde van Frankrijk van dit jaar, is niet opgenomen in de prof wielerploeg, die België tijdens het wereldkampioen schap op de weg, eind augustus in Brno, zal vertegen woordigen. De keuzecommissie van de Belgische wielerbond (BWB) is daarmee voorbij gegaan aan het advies van de ploegleiders, die vorige week een voorlopige voordracht van twaalf pro frenners op papier zetten. Met Van Impe is Eddy Planc- kaert naast het wk-twaalftal gezet. Claude Criquielion en Jean-Luc Vandenbroucke zijn hun plaatsvervangers. Van Impe, de bergkoning tijdens de Tour, is samen met Johan de Muynck aangesteld als reserve. De twaalf renners, waarmee ploegleider Lomme Driessens naar Brno afreist rijn: Roger de Vlaeminck, Jan Bogaert, Claude Criquielion, Fons de Wolf, Freddy Maertens, René Martens, Rudy Pevenage, Guido van Calster, Jean-Luc Vandenbroucke, Herman van Springel, Gery Verlin den en Daniel Willems. BERN Elly van Hulst heeft tijdens at letiekwedstrijden in Bern haar enige we ken geleden gevestigde Nederlandse re cord tot op zes-tiende seconde benaderd. De atlete van Olympia'48 won in 2 minu ten 01,72 seconden. Haar clubgenote Lilia- ne Mandema eindigde op de incourante 300 meter als tweede in 39,31. De Amerikaan Renaldo Nehemiah heeft in het Amerikaanse Syracuse zijn wereldrecord op de 110 meter horden geëvenaard met 13 seconden rond. Deze tijd kan echter niet wor den erkend wegens een te groot windvoor- deel (3.41 m. per seconde). Greg Foster werd tweede in 13.22 sec. Nehemiah vestigde zijn record op 6 mei 1979 in Los Angeles. Op de derde dag van de atletiekwedstrijden om de Znamenski Memorial in Leningrad won Tamara Sorokina de 1500 meter in 3 mi nuten 58,59 seconden. Sorokina voert met deze prestatie de wereldranglijst van dit sei zoen aan. Ook de als tweede eindigende Tat- jana Posdnjakova bleef met 3.59,89 onder de vier-minutengrens. Tips voor Duindigt WASSENAAR Op de Dag van het Paard morgenmid dag op Duindigt staan acht draverijen en twee rennen op het programma. De mee ting begint al om 12.30 uur. Onze tips luiden. TAUNTONPRIJS: Lucky Raaphorst, Lady of Eire en Amigo Raaphorst. BEREDEN BRIGADEPRIJS: UsU Hanover, Topala Avo en Shirley Tulp. DAG VAN HET PAARDPRIJS: Up time Helvetia, Tosca Mac en Uno van de Lente. ENGELS VOLBLOEDPRIJS: King Kong, Mush Kabad en Sir Romeo. STAMBOEKENPRIJS: Usmien van Epse, Top Star Laren en Tonia. KOETSIERSPRIJS: Rallant Way, Star Parade en Sandy Buitenzorg. TAUNTONPRIJS: Princess Asia. Ge- ramon en Lady Valentine. BARON VAN HEEMSTRA BEKER: Perle du Nord, Scotch Oostwijck en Heller Kermasse. RIJPAARDPRIJS: Sirikit van A, Star Lady Laren en Sandor L. PONYPRIJS: Tiger Hanover, Super Boy Laren en Super Fortuna. TUIGPAARDPRIJS: Tiranames, Right Star Laren en Tim Hanover. Zelfwerkzaamheid bij Castellumruiters VALKENBURG De 'Ca* tellumruiters' willen door zelfwerkzaamheid de aanleg van een nieuwe oefenbak, trainingsveld en theoriege bouwtje bekostigen. De der tig leden van de vereniging hebben beslag kunnen leg gen op een stuk grond aan de Broekweg, dat in handen is van de provincie. Het stukje grond is voor de vereniging een uitkomst, om dat ze onvoldoende ruimte tot haar beschikking had. Op het nieuwe terrein komt een oe fenbak, terwijl een flink stuk grasland is bestemd voor trai ningen als voorbereiding op wedstrijden. Door bemiddeling van het raadslid A. Minnee is er een houten gebouwtje aan gekocht. Dat is noodzakelijk voor het geven van theorieles sen. De leden van de ruiterve- reniging hebben zelf de funde ring voor het gebouwtje al ge stort. SPORTWERELD NEW YORK - Kees van der Ven is tijdens de voor het WK meetellende race in de 250 cc motorcross in New York ach ter de Amerikaan Hudson op de tweede plaats geëindigd. ELSLOO - Hennie Kuiper schreef het wielercriterium in Elsloo op zijn naam door een uitlooppoging te bekronen. De Belg Criquelion werd op vijf tien seconden tweede, Wij- nands op 26 seconden derde. Jan Raas finishte als zevende. PLESSALA - Bernard Hinault won een wielerwedstrijd in Plessala voor Duclos Lassalle en Van Impe. Zoetemelk werd vijfde. DEN HAAG - Voor de hoofd klasse honkbal won De Spar taan met 8-6 in een inhaalduel van UW. In de eerste klasse A versloeg The Herons Hoofd dorp met 7-3. GOLLINCK - Alex Engel ver overde in het Oostenrijkse Gollinck de Nederlandse zeil- vliegtitel voor Nico Lommers. LAS VEGAS - Guadalupe Pintor behield zijn wereldbok- stitel bantamgewicht (WBC- versie) door Jovito Rengifo te verslaan. MOSKOU - Bean van Lim- beek eindigde bij het EK schieten trap op de achttiende plaats met 189 punten. Jan van Akker aan de leiding DRACHTEN Hij had er geen oog van dicht gedaan. Zo had het Keimpè van der Meu- len aangegrepen dat hij zater dag tijdens het skutsjesilen in Grouw een fout had gemaakt tegen Hattum Hoekstra en op hem was opgeknald. Gisteren schoot hij bij de start snel weg en staat nu op de derde plaats in het algemeen klassement. Maakte een sprong van negen plaatsen. Jan van Akker van het Sne- ker skutsje en Tjitte Brouwer van Heerenveen hadden na do- start de leiding genomen. Na een spannende finish won Jan van van Akker (Sneek) voor Tjitte Brouwer(Heerenveen) en Keimpe van der Meulen- (Woudsend). In het algemeen klassement gaat Jan van Akker uit Sneek met 3,9 punten aan de leiding voor Rienk Zwage met 7 pun ten en Tjitte Brouwer met 8 punten. fERSUM Minister Gardeniers zal zich hou- al tan de oorspronkelijke beschikking over recla- 5 i sportuitzendingen, althans voor zover het de dlingen over reclame in de voetbalstadions be- rei De KNVB behoorde tot de sportorganisaties Ie minister van CRM hadden gevraagd de be- Jdng „reclame bij sportuitzendingen", die op 1 stus van kracht wordt, op enkele onderdelen te pelen. erkgroep, bestaande uit vertegenwoordigers van ederlandse Sport Federatie, de NOS, de omroepor- aties en het ministerie van CRM heeft ook een )q sier toepassing van de voorschriften bepleit. On- ,U|ts dit advies heeft de minister de NOS, de omroe- jeien de sportorganisaties meegedeeld dat zij zich aan er irspronkelijke beschikking wil houden. 3k n perscommuniqué hebben de omroeporganisaties "d, eleurstelling uitgesproken over de houding van de ei iter, temeer nu is gebleken dat de situatie op het ,er ndeel van de velden van clubs uit de ere- en eerste jeiie niet aan de in de regeling gegeven richtlijnen diet Volgens een woordvoerder van de persdienst van de NOS heeft een inventarisatie van de Nederlandse voet balstadions duidelijk gemaakt dat slechts een enkele ac commodatie voldoet aan de eisen van de minister. Hij voegde er aan toe dat het onderzoek mogelijk nog een wat vertekend beeld heeft gegeven, omdat nog niet alle clubs de contracten met de reclamemakers hadden af gesloten, waardoor de situatie, uit ministerieel oogpunt bekeken, nog slechter zou kunnen worden. Om die redenen hebben de NOS en de omroepen nog eens een beroep op de KNVB gedaan. Zij vragen de bond al het mogelijke bij de clubs te willen onderne men om op korte termijn de reclame rondom het veld in overeenstemming te brengen met de richtlijnen van de minister. Alleen dan namelijk zal de omroep in de gelegenheid zijn op normale wijze de voetbalverslagge- ving voort te zetten. Tijdens de persvoorstelling van de selectie voor het nieuwe seizoen heeft voorzitter Ferry Fransen van FC Twente fel uitgehaald naar minister Gardeniers. „We ergeren ons vreselijk aan de heksenjacht van mevrouw Gardeniers. In onze situatie zou het een extra verlies van bijna één ton betekenen als we de richtlijnen van CRM moeten opvolgen. Afgezien van het feit dat we voor de reclame in ons stadion lang lopende contracten hebben afgesloten, die je niet een, twee, drie kunt op zeggen, vind ik het onjuist van de minister zo in te grij pen. En bovendien merkwaardig, want hetzelfde minis terie dat het betaald voetbal subsidieert, ontneemt ons hierdoor een belangrijke bron van inkomsten. En dat zonder enige compensatie. Het bedrag dat we van de NOS krijgen voor het maken van tv-reportages staat in geen verhouding tot wat we door deze maatregel door CRM zouden gaan moeten missen. In de huidige situa tie mag de NOS van ons dan ook wegblijven, want aan de inkomsten uit reclame in ons stadion hebben we meer". De woorden van Fransen waren het enig bijzondere van de traditionele persdag in het Diekman-stadion. Dat de selectie van de Enschedeërs op papier danig ver zwakt aan de nieuwe competitie begint, mag bekend worden verondersteld. Niels Overweg, Eddy Pasveer, Halvar Thoresen en Bert Strijdveen, wiens blessure op nieuw de kop op stak en voor wie betaald voetbal voor taan taboe lijkt, werden opgevolgd door spelers uit ei gen jeugd. Een vervanger van allure voor Halvar Thoresen (PSV) heeft FC Twente niet kunnen aantrekken. Het tekort over het afgelopen seizoen bedroeg een kleine zeven ton en FC Twente, voor het eerst sinds 1976 zonder Eu ropees voetbal, moet ook voor de komende jaargang op een behoorlijk gat in de begroting rekenen. De Ensche deërs zullen hooguit nog één versterking krijgen. Moge lijk is dat Wanny van Gils, de linkerspits van NAC, die afgelopen weekeinde proef draaide in het oefenduel van Twente tegen VFB Oldenburg. Voorzitter Fransen houdt er bovendien rekening mee, dat Heini Otto als nog zal besluiten akkoord te gaan met het hem gedane aanbod. Desondanks deelde Fransen opgewekt mee dat FC Twente onder leiding van de nauwelijks ervaren trainer Rob Groener en diens assistent Epi Drost, in de komende competitie in staat moet worden geacht een gooi te doen naar een plaatsje bij de eerste vijf. BOEKAREST De Nederlandse stu- Was Serge Fesenko bij de heren op dit denten-volleybalploeg heeft zich tij- nummer een klasse apart, bij de dames dens de Universiade gerevancheerd leidde de diskwalificatie van drie zwem- voor de bar slechte wedstrijd tegen sters opnieuw tot het gevoel dat de Oost- Bulgarije. Slachtoffer van de Neder- europese deelnemers een streepje landse wraak was Polen, dat eerder hebben. Fesenko zwom de wisselsli met 3—2 van Bulgarije had gewonnen. Nederland won met 31, via de set standen 15—7, 14—16, 15-10, 15—12. ie voor lag in 4 minuten 25,53 seconden, een record voor de Universiade en de beste tijd die dit sei zoen werd gemaakt. Fesenko had eerder iterkel veroverde tijdens de Universiade in Boekarest haar derde gouden medaille ir de 200 meter vrije slag te winnen. In het water was de Nederlandse afvaar- ook al goud op de halve afstand gewon- diging minder succesvol. Daphne Demuth, nen. die zich had geplaatst voor de finale van Johan Levestone zorgde voor het grootste de 400 meter wisselslag persoonlijk, trok Nederlandse succes op de Stoke Mandevil- zich terug wegens ziekte. Peter de Kort lespelen, een sportevenement voor gehan- eindigde op dezelfde afstand als zevende, dicapten. De Bilthovenaar wierp in de klasse 2 zijn speer het verstq. Zijn 21.28 meter was goed voor goud. De Nederland se afvaardiging haalde gisteren in Ayles bury nog vier medailles (twee zilver, twee brons) binnen. De Nederlandse dameswaterpoloploeg heeft bij de wereldspelen in Santa Clara de finale bereikt. De Oranjedames ver sloegen in de halve finales de B-ploeg van de Verenigde Staten met 223. In de fi nale is de A-ploeg, die Canada met 96 uitschakelde, de tegenstandster. Bij het onderdeel schansspringen veroverde Mar lon van Dijk een zilveren medaille bij het waterskiën. EFENDUELS B HAAG - FC Köln, de oenenploeg van trainer Michels, leed gisteren ^verrassende oefenneder- 3a; tegen het uit de Bun- 3riga gedegradeerde Schal- Met topspelers als Fi- ,r(jr en Allofs verloor Koln an«). c3{Feyenoord, AZ '67 en FC cht oefenden gisteren >eleens. PSV versloeg vier- Injasser RPC met 7-0 dank effers van Geels(2), Dijk je Poortvliet, Brandts, Van c*£Kuijlen en een eigen inzet. 67 versloeg tweedeklasser er Boys met 12-0. Kist(5), n(4). Peters, Arntz en Ho- 9 ;amp scoorden. Itrecht won in het Deense met 1-0 van Leeds Uni- FC Utrecht werd daarmee e in een toernooi dat werd" innen door Wiedzew noord won met 4-1 van eklasser Roozenburg. Van en Paul van Blom scoorden voor de ïrdammers. divisieclub Telstar sloot ieX)ostenrijks trainingskamp et een zege van 1-0 op AC is en 3-1 tegen Stm Mi nt L In het eerste duel scoor- an der Meer, in het twee- en leutstege, Van der Meer .iesdek. lat de rilas en Clerc :e eindstrijd I HAAG - Guillermo Vi- en Jose Luis Clerc, de elkaar in onmin leven- Argentijnse tennissers, en zich geplaatst voor nale van het toernooi in hington. Vil as versloeg e halve eindstrijd Andre tez uit Ecuador met 6-4, en6-3 en Clerc bleef de baas re- de Tsjech Stanislav er. 6-1, 6-3. en it- toernooi in Baastad lever- ji- «n eindzege op voor de ijJisman Thierry Tulasne. id versloeg in de finale de ed Jaerryd met 6-3, 6-2. n Je dames ging de zege naar ieJweedse Lena Sandsin, die reJkende met haar landgeno- 'inatrin Jexell: 6-2, 7-6. Het d'-Jiooi in Monaco werd een i voor de Westduitse Syl- ,gs Hanika, die profiteerde igj opgeven van Hana Mand- ■aJva die haar in Parijs nog )r.de finale had verslagen. dlikova liep bij een voor- ie. ng van 6-2, 3-6, 6-5 van de arn. nadat regen voor ver- et idene onderbrekingen had Bruno Giacomelli zit tevreden op zijn door een turbomotor aangedreven Alfa Ro meo formule l-bolide, die volgend jaar in de grand prix wordt ingezet. DEN HAAG - Op vele plaatsen werden gisteren weer de zeilen gehesen in het kader van de een of andere titelstrijd. In Medem- blik wordt gevaren om de wereldtitel Vaurien. Na de eerste twee races staan de Duitsers Martin Fuchs en Robert Montau eerste voor Rob en Ron Sepens. Hero Mulder/Henk Brouwers en Hans en Margreet Duetz delen de derde plaats. Wereldkam pioen Tiago Roquetto werd in de eerste race niet eens geklas seerd en startte 's middags niet meer. Op het Zuidlaardermeer schreef Bram van der Veen de eerste race in de strijd om de Europese titel Olympiajollen op zijn naam. Fre Mik werd tweede voor de Duitser Niederhausen. In het wereldkampioenschap Solo voor de Zuidengelse kust bij Felpham stelde wereldkampioen Rob Schouten teleur. Hij fi nishte in de eerste race als 24e. Bournas werd achter winnaar Gower(Eng) dertiende. Fraai beeld van de races bij Medemblik waar wordt gevaren om de wereldtitel in de Vaurienklasse.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 9