Eric Wilborts in de 'big points" merrie Knetemann snelste in Obbicht Volop belangstelling voorRené Van der Gijp Winst volleybalteam tijdens Universiade fieuw ïicces bridgers ack Middelburg ïaar Zuid-Afrika Ministers wijken voor de Springbokken A'ORT LHDSE COURANT 7 WOENSDAG 22 JULI 1981 PAGINA 11 LVERSUM - De "big points" wor- a ze in tennisjargon genoemd, die ale punten in een partij die een Drslaggevende rol spelen bij de be ling of iemand winnaar of verliezer rdt. Doordat deze twee genoemde arden gisteren niet voorkwamen in woordenboek van zowel Louk aders als Eric Wilborts werd het Nederlandse contingent op het Melk- huisje teruggebracht tot nul. Nu wil het geval dat beide vaderlandse ten nissers van de nederlaag die ze in de eerste ronde van het toernooi om de open Nederlandse titel leden niet wakker liggen. Hoewel aan beider houding een verschillende idee ten grondslag ligt Is bekend maakt Louk iders zich niet al te druk over een nederlaag r of minder. In ieder ge- uiterlijk. Hij is de koele zajenaar geworden die met- igi weet dat ook een verlies- vjtij in Hilversum een klei- ia^ anderhalve mille ople- Voor Eric Wilborts, met zeventien dertien jaar ;er dan degene die hij •er een paar weken wel ir)s zou kunnen onttronen nationaal kampioen, lig- de papieren iets anders. ^.iar Sanders min of meer »3kt aan consolidatie van positie wil de jonge Til- Jger verder. Dat een op- kjfs naar de wereldtop ge- igjrd gaat met vallen en op- isfn is hem door zijn omge- tg wel voldoende inge- fit. Bovendien beseft hij til als geen ander dat zijn pgwikkeling niet louter fjgs overwinningen kan htx en dat er nederlagen, tschien wel zeer veel, K%ten worden geincasseerd d het doel te bereiken. Viteren boekte Eric Wil- ^fts zo'n verlies. Waarbij de Herikaan Jeff Borowiak ^geerde als scherprechter, ^rde Brabander er op wees pg deze nog een lange weg t^ft te gaan. Maar het was t noedigend om te zien op dfke wijze Wilborts de vlag nfst strijken. Als hij de vg points" beter zou heb- fe benut had hij zelfs voor ?r grote verrassing kunnen ngen, want zo indrukwek- eid speelde Jeff Borowiak nu ook weer niet. Het schou derklopje na afloop van de 31-jarige Amerikaan, die een jaar uit de running is ge weest vanwege een operatie aan de rechterarm en sinds zijn rentree eind vorig jaar inmiddels weer is opgeklom men naar de 58e positie op de wereldranglijst, voor zijn jeugdige tegenstrever was daarom veelbetekenend. Er sprak zowel waardering uit voor de strijdwijze van Wil borts als opluchting over zijn eigen zege. Die geruime tijd onzeker was geweest, omdat de Nederlander na verlies van de eerste set in de twee de tot 4-4 bijbleef. De kansen die zich vervolgens voor Wilborts voordeden werden echter, evenals eerder in de partij op andere cruciale mo menten, niet benut, 6-3, 6-4. Zodat voor de Tilburger naast een portie ervaring in ieder geval het sommetje van ongeveer 1600 gulden res teerde. Geen toeval Eric Wilborts heeft in ieder geval gisteren wel bewezen dat zijn overwiningen in de twee voorgaande Davis Cup duels van het Nederlands team geen toevalstreffers zijn ge weest. Daarvoor is het spel van de nog zeer jongensachtig gebouwde Brabander al te vol wassen. Ook mentaal behoeft hij weinig meer te leren; hij blijft voor elk punt spelen, on geacht de score en de fase van een partij. Buitenlanders niet meer in competitie? HILVERSUM De kans is groot dat er binnen af zienbare tijd geen plaats meer is voor buitenlanders in de nationale tenniscom- petitie. Louk Sanders en Rolf Thung dienden on langs een plan in, waarbij zij voorstelden de speelda- ta naar de tweede helft van augustus en september te verschuiven en de ploe gen in te krimpen. Als dat doorgaat zullen de buiten landers afvallen. Een uit zondering wordt gemaakt voor spelers die drie jaar in Nederland wonen en in die periode niet voor een nationale ploeg hebben ge speeld. Een voorbeeld is de Amerikaan Mike New berry. Wilborts moet echter nog wel het nodige aan tactisch ver nuft in zijn bagage zien te krij gen. Zijn spel is tot dusver nogal eenzijdig, gebaseerd op vaart en pressie, ook op mo menten dat behoedzaamheid en variatie is geboden. Mede daardoor leverde één van zijn eerste optredens in een Grand Prix-toernooi geen positief re sultaat op. Als hij echter men taliteit aan techniek en taktiek Louk Sanders denkt niet te lang na over zijn nederlaag tegen Debllcker. weet te gaan paren is de Til burger echt op de goede weg. Een belofte kan hij nog steeds worden genoemd. Onder die constatering konden ook dege nen die hem gisteren tegen Borowiak, die overigens on langs op Wimbledon de laatste zestien haalde, niet uit. Een belofte kan Louk Sanders al lang niet meer worden ge noemd. De Leidenaar, die voor dit toernooi even een toerneet- {'e door Oostenrijk had onder- >roken, straalde te weinig overtuiging uit om het Eric Deblicker echt moeilijk te ma ken: 6-2, 6-4. De 29-jarige Fransman won evenals drie jaar geleden op Wimbledon. „De baan was zwaar (door de regen; red.) en de ballen lang zamer dan die waarmee ik de laatste weken had gespeeld", verzuchtte Sanders nog na af loop. „Maar ik heb gedaan wat! ik kon. Als ik die paar belang rijke punten in de tweede set had benut had ik die met 6-1 gewonnen. Maar ik moet hier gewoon niet te lang over na denken. Volgende week speel ik weer in Zeil am See. Daar om is dit voor mij een neder laag zonder bijsmaak". Dat kon het ook zijn voor Jan Kodes. De 35-jarige Tsjech knokte als in zijn beste dagen, maar al die vechtlust was niet voldoende om Haroon Ismail te verslaan. De finalist uit Rhodesie zegevierde in drie sets. FRANK WERKMAN Uitslagen: Heren-enkelspel, eerste ronde: San ders (Ned)-Deblicker (Fra) 2-6,4-6; Venter (Z-Af)-Estep (Vst) 6-3, 3-6, 6- 2; Iskersky (Vst)-Krishan (Ind) 6-0, 6-2; Ismael (Zim)-Kodes (Tsi) 6-2, 4-6, 6-3; Moore (Z-Af)-Elter (Wdl) 6-4, 6- 3; Stadler (Zwi)-Eberhard (Wdl) 6-3, 2-6, 6-2; Borowaik (Vst)-Wilborts (Ned) 6-3, 6-4; Glickstein (Isr)-Patti- son (Vst) 7-5, 7-6 (7-6). Heren-dub- bels^el, tweede ronde: Taroczy- /Güi.ihardt (Hon/Zwi)-De Passquier- /Kandler (Zwi/Oos) 6-0, 6-2. DEN HAAG René van der Gijp die in onmin leeft met zijn club Sparta, en dank zij een dokters verklaring niet op de training hoeft te verschijnen, staat in de belangstelling van Feyenoord en AZ'67. Feyenoord, dat nog een speler wil aantrekken, hikt echter tegen de transfersom van 1,25 miljoen gulden aan. Van der Gijp wil het liefst in Nederland blijven spelen en voelt daarom weinig voor clubs als Anderlecht en RWDM. Daar om ook is AZ'67 een kandidaat. Al heeft die club Hans Eij- kenbroek als trainer in dienst. In het verleden hadden Van der Gijp en Eijkenbroek nog wel eens een meningsver schil. BOEKAREST De Neder- landse volleybalploeg is het toernooi tijdens de Univer siade in Boekarest goed be gonnen. De studentenploeg maakte de gestelde verwach tingen waar. Tegen Libië werd een gemakkelijke overwinning van 30 be haald. De setstanden waren 15—5, 15—7 en 15—1. De Nederlandse atleet Hugo Pont heeft zich tijdens de Universiade geplaatst voor de halve finales van de 400 meter horden. Pont was de snelste in de eerste serie in 50,71 seconden. De Roemeense Nadia Coma- neci heeft de gouden medail le gewonnen bij de turnwed- strijden. Ze bleef met haar totaal van 39,40 punten Stel la Zakharova uit de Sowjet- Unie 0,2 punt voor. De ne gentienjarige Comaneci, vijfvoudig Olympisch kam pioen, behaalde met haar ploeggenoten Turner, Emi lia Eberle en Rodica Dunca de landentitel met 118 pun ten. De 10.000 meter leverde een overwinning op voor de Rus Tourib Toom as Kharry- Er werd echter geen tijd be kend gemaakt want door een vergissing van de ron- denteller liepen de atleten een ronde teveel. Hurkmans vervangt Kiggen AMERSFOORT Si es Hurkmans zal de komende twee Grote Prijzen bij de zijspancross de plaats van de geblesseerde Frits Kig gen innemen in de bak van Ton van Heugten. Kiggen brak afgelopen zondag tijdens de Grote Prijs van En geland zijn sleutelbeen en zal pas over vier weken met nog twee wedstrijden te rijden, weer fit zijn. Sies Hurkmans, een 22-jarige bakkenist uit Lierop, zal tijdens de wereld kampioenschapwedstrijden in Oostenrijk en Frankrijk Van Heugten steunen in zijn pogin gen de titel in deze motor- sportdiscipline binnen te ha len. Hurkmans heeft Grand Prix-ervaring. Vanavond zal Van Heugten in een zijspan- cross in het Brabantse Nistel- rode de samenwerking met passagier Hurkmans uitprobe- Koersen Hilversum HILVERSUM - De uitslagen van de gisteren gehouden koersen in Hilversum zijn: EERSTE KOERS, 2440 meter (eerste afdeling): 1. Upperten (J.R. De Boer) 1.27,1. 2. Uterin. 3. Ungmar Hanover. Winn. f. 1,60, PI. f. 1,90, 2,10, 5,00, Kopp. f. 10,00, Trio f. 193,00. Niet gestart: Top Albo (no. 9) TWEEDE KOERS, 1540 meter 1. Vonny Brogan (J. Wagenaar) 1.21,9. 2. Vir ginia Zuilen. 3. Valentin Melodie. Winn.f. 10,40, PL f. 2,40, 1,40, 2,00, Kopp. f. 7,00, Trio f. 111,20. DERDE KOERS, 2000 meter 1. Tosca Bond (M. Bouwhuis) 1.22,6. 2. Ulderie- ka. 3. Urban Buitenlust. Winn. f. 4,30, PI. f. 2,30, 1,70, 5,80, Kopp. f. 8,20, Trio f. 343,60. Niet gestart: Uhlan D (no 2) en Tecoma du Bois (no 10). VIERDE KOERS. 2000 meter (eerste afdeling): 1. Ulf Thoresen (H.W Schoonhoven) 1.22,2. 2. Treze Hanover. 3. Sophia Imca. Winn. f. 1,70, PI. f. 1,10, 1,10, 1,08, Kopp. I. 1,80, Trio f. 25,40. Niet gestart: Silia Bronstee (no 8). VIJFDE KOERS. 2440 meter 1. Udit S (L.A. van Dooyeweerd) 1.22,0. 2. Uto pia Fortuna. 3. Rosa Lamour. Winn. f. 5,60, PL f.2,10, 1,30, 6,40, Kopp. f. 9,30, Trio f. 1.024,10. ZESDE KOERS. 2000 meter 1. Polar Maire (J. Verbeek) 1.21,7. 2. The Komo Star. 3. Suschette Dear. Winn. f. 6,70, PI. f. 3,20, 2,60, 6,00, Kopp. f. 22,10, Trio f. 1,171,50. Niet gestart: Theorita (no 1), Trogan (no 4), en Trabant Fortuna (no 10). ZEVENDE KOERS, 2900 meter 1. Trust Skoatter (G W. van Eykelenborg) 1.22,6. 2. Ridder Bert. 3. Torro Ashton. Winn.f 1,60, PI. f. 1,10, 1,50, Kopp. L 3,30, Trio f. 13,70. Niet gestart: Sandra Rumelaar (no 3) en Radja (no 6). ACHTSTE KOERS. 1609 meter 1. Sirikit van A (M. Bouwhuis) 1.18,3. 2. Panam. 3. Pallieter Winn. f.3,00, PI. f. 1,20, 5,80, 1,80, Kopp. f. 32,20, Trio f. """,90. Niet gestart: Sonja Woldberg (no 6). 1GENDE KOERS, 2000 meter 1. Pourquoi (L. Dooper) 1.20,7. 2. Dead heat s 2 (Remarquable W) en 3 (Rieka Hanover). Winn. f. 1,60, PL f. 1,50, no. 2:2,00, no. 3:1,20, Kopp. 1 2:f. 9,50, 1 3:f. 3,30, Trio 1 2 3: f. 31,30, 1 3 2: f. 20,20 TIENDE KOERS. 2000 meter 1. Ursula Kraanhof (J.R. de Boer) 1.21.6. 2. Urgent Diepnow. 3. Urdy Dartel. Winn. f. 4,50, f. 1,50, 1,40, l,70.f. 8,60. Trio f. 61,00. ELFDE KOERS, 2440 meter 1. Tura Swoll (B. Leeuwenkamp) 1.25,0. 2. Us- tang N. 3. Uno van de Lente. Winn. f. 1,90, PL 1 1,30, 1,90, 2,00, Kopp. f. 17,60, Trio f. 86,50. TOTALISATOR OMZET 544.211.00. SPORTWERELD HAARLEM De hoofdklas sewedstrijd softball tussen HHC en Westerkwartier is gis teravond in de derde innings gestaakt. Twee buitenvelders van Westerkwartier kwamen zo hard met elkaar in botsing dat zij met bloedende hoofd wonden naar een ziekenhuis moesten worden vervoerd. LONDEN Henk Nooren is gisteren op Wembley in een springconcours vierde gewor den met Opstalan. Winnaar werd de Oostenrijker Fruh- man met Alkazar. Het interna tionale sprinconcours werd ge wonnen door de Belg Wauters met Winnetou. Heins werd vierde met Socrates. LOS ANGELES De tennis ster Martina Navratilova, die zes jaar geleden haar geboorte land Tsjecho-Slowakije ont vluchtte, is sinds gisteren offi cieel staatsburger van de Ver enigde Staten. LUIK De Nederlandse amateurwielrenner De Vos heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Luik ge wonnen. Zijn landgenoot Win kel heeft de leiding in het al gemeen klassement. HOORN Tinoe Tootsi uit de Sovjet-Unie heeft na de zesde race in de strijd om het Euro pees kampioenschap finnjollen de leiding in het algemeen klassement. De beste Neder lander is Van Manen met een achtste plaats. NIEUW LOOSDRECHT Op de vierde dag van de Nieuw-Loosdrechtweek won Schuur opnieuw in de laser A- MEDÊMBLIK Het Neder landse zeilduo Jan van der Steeg en Maria Nieuwpoort blijft aan de leiding in het open Nederlands kampioen schap in de vaurien-klasse. jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIII fcMINGHAM Na de en tegen Italië en vegen heeft het Neder- e bridge team in de I om het Europees kam- chap een monste ro ming behaald tegen emburg (20-1). (ploeg is door dat resultaat eklommen naar de elfde met 101 punten. De titel Polen nauwelijks meer aan. De aanstande kam- won met liefst 20-0 van ien. Groot-Brittannië is ie en Italië derde. Ondanks regen weinig uitvallers NIJMEGEN Geregend heeft 't toch, hard en langdurig, op de eerste dag van de Nijmeeg se Vierdaagse. Er zou een be ter welkom denkbaar zijn ge weest voor de 19.750 wande laars uit meer dan 50 landen die het 65-Jarige jubileum van de Vierdaagse kwam vieren, maar het merendeel heeft zich er toch aardig doorgeslagen. Je zou haast kunnen zeggen, doorgezongen. Het leverde wel 322 uitvallers op, maar voor het overige is de Vierdaagse goed overeind blijven staan. Veteraan P.A.J. van Kessel, sprekend namens 700 dragers van het Gouden Kruis, ver woordde dat aan de finish met gezag, dat hij ontleent aan veertig keer meelopen, aldus: „Niemand hoeft ons te bekla gen, al zijn we doorgeregend. We vinden het veel erger voor alle' mensen langs het par cours, onze supporters, dat ze toch zijn blijven staan". ONSELERSDIJK De Nederlandse coureur in de 0 cc, Jack Middelburg, vertrekt in oktober naar Zuid- frika om daar aan twee internationale races mee te >en. Op 11 oktober rijdt Middelburg in een produktie- ce op het circuit van Kyalami. Een week later start t Nederlander op hetzelfde circuit in een internatio- ile 500-cc-race, die door de Zuidafrikaan Jody Scheck- r georganiseerd wordt. iddelburg is een van de eerste coureurs van de wereldtop de 500-cc-klasse, die een contract heeft getekend voor winterbeker wedstrijden. Middelburg: „Het is wel aan- ekkelijk om in die tijd van het jaar te racen. Ik krijg een >ed garantiebedrag en de eerste vijf aankomenden staan oge premies te wachten. checkter wenst twintig topcoureurs te contracteren. De ederlander Boet van Duimen zal daar zeker niet bijho- ;n. Van Duimen moet in dktober in opdracht van zijn fa- iek in Japan racen. Poulsen wellicht naar FC Twente ENSCHEDE FC Twente beslist nog deze week of het overgaat tot het contracteren van Niels Poulsen. De 25-jarige Deen volgt momenteel de training van de Enschedese club en zal morgen een proeve van be kwaamheid afleggen in het oefenduel van FC Twente tegen Vorw&rts in Gronau. Poulsen, die de Duitse club Freiburger SC wil verlaten, is een linkerspits, die ook op het middenveld kan worden ingezet Ajax heeft gisteren in Eppingen van de gelijknamige club met 4-0 gewonnen. De doelpunten werden gescoord door Kieft (2), Lerby en een eigen doelpunt van Weber. Er wa-, ren 1000 toeschouwers. De Graafschap won met 7-1 van een Gelders streekelftal. De doelpunten van De Graafschap werden gemaakt door Hulshof (2), Koenders (2), Wanders, Van Zoest en een ei gen treffer. Er waren 1000 toeschouwers. In Kerkrade verloor Roda JC van een Poolse selectie met 2-1. Voor de Polen scoorde Kiotr tweemaal en Raeven trof voor de Limburgers doel. Er waren 3000 toeschouwers. De eerste divisieclub VVV heeft Gerrit Vooys aangetrok ken als vervanger van de naar Helmond Sport vertrokken Eddy Sobczak. De 33-jarige Vooijs speelde vorig seizoen voor DS'79, maar kon niet tot een vergelijk komen. De doelman tekende voor een jaar. LONDEN De vergadering van de ministers van fi nanciën van de landen van het Britse Gemenebest zal in september niet in Auckland, doch op de Bahamas worden gehouden. Aldus is besloten uit protest tegen de beslissing van de regering van Nieuw-Zeeland een Zuidafrikaans rugbyteam een toernee door het land te laten maken. Het „Springbokkenteam" kwam zondag in Nieuw-Zeeland aan voor een trip van zeven weken waarin zestien wed strijden worden gespeeld. De leden van het Britse Geme nebest hebben de regering van Nieuw-Zeeland tot gisteren de tijd gegeven de gegeven toestemming voor de trip in te trekken. De politie arresteerde gistermiddag 38 demonstranten voor het hotel waar het Zuidafrikaanse team is ondergebracht. Een woordvoerder verklaarde na de arrestatie dat midden in de nacht zeker honderd mensen naar het hotel komen om de Springbokken, die vandaag hun eerste wedstrijd spelen tegen een plaatselijke club, uit de slaap te houden. ^BICHT Voor ruim 25.000 toeschou- rs heeft Gerrie Knetemann gistera- |id de profronde van Obbicht gewon- [|l Hij reed de 112 kilometer in twee r, 32 minuten en 11 seconden. Tweede rd met een achterstand van 15 secon den Theo Smit en Jaques van Meer ein digde als derde. De koers had een vrij vlak verloop. Halver wege sprongen Knetemann, Smit en Van Meer weg en dit drietal werd niet meer ach terhaald. In de laatste ronde demarreerde Knetemann opnieuw en nu hadden zijn twee concurrenten geen antwoord meer. De Noor Morten Sëther heeft gisteren de ze vende etappe van de Ronde van Rijnland-Palts gewonnen. Hij legde de 136 kilometer tussen Wittlicht en Bad Neuenahr af in drie uur, 21 minuten en 15 seconden. Tweede werd de Belg Erik Vanderaerden. De Tsjechoslowaak Fere- bauer behoudt de gele trui. De Nederlander Stefan Rooks finishte bij de besten, waardoor hij zijn vijfde plaats in het algemeen klasse ment behield. j

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11