Wereldkampioenschap paalzitten in Noordwijkerhout Gehandicapte Stefanie uit Duitsland liftend door Nederland Weinig animo voor puzzelvaart in Oude Wetering REGIOMOURlNAf REGI0U0UR1NAA Geluidsoverlast bij popconcert in Noordwijk Provincie wil bodemonderzoek in Voorschoten REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 20 JULI 1981 PA] STOMPWIJK „Het zou normaal moeten zijn dat je als gehandicapte ook kunt liften. Je kan eigenlijk al les, alleen gaat het vaak een beetje moeilijker". Dit zei de 19-jarige Stefa nie Vogel uit Duitsland, die zaterdag vanaf de Stompwijkseweg weer terug naar Duitsland keerde. Zij had daar een weekje bij nieuwbakken Neder landse vrienden gelogeerd, nadat zij liftend in haar rolstoel naar Neder land was gekomen. Haar hoofddoel was het bijwonen van het North Sea Jazzfestival. Door geldge brek was een rit per trein niet haalbaar en daarom wilde zij het met de duim omhoog langs de weg proberen. „Dit was mijn eerste keer. Ik wil dat meer gehan dicapten dit soort dingen gaan doen. In de tehuizen (ze woont zelf al twee jaar in een tehuis) slaapt iedereen in. Wat in die instellingen met gehandicapten gebeurt, is gewoon heel erg. Je mag ja en amen" zeggen op alles wat er over je wordt be slist". Stefanie legt zich daar duidelijk niet bij neer. Zelf zit zij al zes jaar in een rol stoel, maar ze hoopt na een aantal opera ties weer met krukken te kunnen lopen. „Ik heb gezegd: 'het gaat' en het ging ook". Vanaf Frankfurt is zij met een vriend meegereden tot Keulen en daar na ging de duim omhoog. In totaal heb ben zeven verschillende auto's haar en haar rolstoel meegenomen tot Utrecht. „Tot daar ging het goed, maar in Utrecht duurde het zo lang. Er reden verschil lende grote auto's voorbij, maar het eni ge wat ze deden was vreemd kijken. Al die reacties waren zeer interessant. Ik leek wel het zevende wereldwonder met mijn stoel, rugzak en slaapzak. Uiteinde lijk hebben een stel Fransen in een Re nault 5 die helemaal zat volgepakt mij meegenomen. Zij moesten zelf naar Delft, maar hebben mij eerst in Den Haag afgezet". Angst heeft Stefanie niet gehad tijdens haar trip. „Het ging eenvoudiger dan ik dacht. Het waren voornamelijk jonge mensen die mij meenamen, de rest dacht dat ik gek was. Op het festival zelf kwam ik Willem (Janson) tegen en die nodigde me uit om in Stompwijk te overnachten. Ik ben vast van plan vol gend jaar weer naar het festival te gaan", verklaart Stefanie bij haar terug keer naar huis. OUDE WETERING De zaterdag en zondag voor de eerste maal gehouden puz zelvaart op de Braassemer- meer en Kagerplassen heeft niet het aantal deelnemers opgeleverd dat de organisa toren verwacht hadden. In totaal vijftien boten maak ten de prachtige vaartocht, waar men twee dagen over kon doen. In vergelijking met puzzelvaarten elders was in Oude Wetering een tegenvallend aantal deelne mers. Door volgend jaar wat meer bekendheid te geven aan de puzzelvaart hoopt men dan meer waterrecreanten te kun nen laten meegenieten van de prachtige omgeving. De orga nisatie van de puzzelvaart was in handen van de V.V.V. van Oude Wetering-Braassemer- meer in samenwerking met de V.V.V. van De Kaag. De heren Zoet en Warmerdam van deze vereniging hadden de route uitgezet. Het vertrek punt was de Veerstraat, van daar ging men richting Noor- derhem (langs Roelofarends- veen, Paddegat en Wijde Aa). Vandaar terug door de Grote en Kleine Hemmen richting Rijnsaterwoude langs de mo len van de Heilige Geest Pol der. Vervolgens voer men via Oude Wetering door de Ring vaart naar Nieuwe Wetering en de Kaag. Via de Kaagsocië teit ging de tocht langs Rijp- wetering en de Hanepoel terug naar Oude Wetering. Het voornaamste doel van de puzzelvaart was op het water de mensen gezellig bezig te la ten zijn. Hoewel er zondaga vond in Café-Restaurant „El Barco" prijzen werden uitge reikt aan degenen die de meeste punten vergaard had den, werd daar sterk bena drukt dat de puzzelvaart geen échte wedstrijd was. De prijzen gingen naar: 1. S. M. van Ruiten. Oude Wete ring; 2. Theo de Koning, Roe- lofarendsveen; 3. Mac. Rens- sen, Oude wetering en 4. E. van der Broek, Oude Wete ring. Stoomtrein tussen Wassenaar en Katwijk rijdt weer WA SSENAAR/KA TWIJK Ondanks allerlei dreigende berichten over opheffing was het afgelopen weekeinde de stoomfluit van de locomotief van de Nederlandse Smal- spoorweg Stichting weer te horen in de Wassenaarse en Katwijkse duinen. Elke zater dag kunnen degenen, die wel eens in zo'n nostalgische treinwagon willen plaatsne men, terecht van tien tot vijf uur. Elk heel uur vertrekt de trein vanaf de Vrieze Wei, een open vlakte aan het einde van de Zuidboulevard in Katwijk. De baan, waar de trein over rijdt, heeft een spoorwijdte van 70 centimeter en wordt daarom smalspoorweg genoemd. De trein rijdt door de mooiste plekjes in de duinen. Inlichtin gen over het maken van een ri tje met het smalspoor zijn te krijgen bij de V W-Katwijk 01718-13045. !»ü|i Inbrekers gevlucht LEIDEN Door het afgaan van het inbraakalarm is in dë nacht van zaterdag op zondag een inbraak uit V EN D verijdeld. De politie trof in de winkel en zak met sloffen sigaretten, een zak horloges en video-appara- tuur aan die klaar stonden om te worden meegenomen. De inbrekers, die zijn bin nengekomen door een ruitje naast De Waag in te slaan, waren inmiddels gevlucht. Puzzelwandel tocht Het Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse heeft 1 woensdag een puzzelwandeltocht door de Poelp$ georganiseerd. De start is om zeven uur vanak Poelhuys. Leden van de vereniging kunnen gratiM het zomerse gebeuren meedoen. Niet-leden moetenl gulden vijftig betalen. Alle deelnemers krijgen o| weg een verfrissing. Jeugdvakantie Vakantie-activiteiten voor de jeugd in Voorschoten J tot 15 jaar zijn er ook weer woensdag en donderdag. R' recreatiebad „Het Wedde" begint woensdag om tiefy een zeskamp. Dit keer met allerlei nieuwe wedstrijden allemaal met het zwembad te maken hebben. Zweiis aan dus. Brood meenemen is ook noodzakelijk, omd? zeskamp de hele dag duurt. Donderdagochtend wori van negen uur tot half twaalf een hengelwedstrijd gi den in de singel bij Rosenburgh. 's Middags wordt oml uur in het Cultureel centrum een leuke, spannende gedraaid. I Verkoopdag In het Noordwijkse hotel De Baak aan de Koni Astrid Boulevard houden de afdelingen Haarler Rotterdam van de Nederlandse Vrouwenvereni Tesselschade-Arbeid Adelt donderdag 23 juli een koopdag. Een grote hoeveelheid handgemaakte ar len, zoals baby- en kinderkleding, theemutsen, t kleden, beschilderd hout- en glaswerk, kleedjes en' renhangers, zal daar tussen tien en drie uur te 1 zijn. Alles is gemaakt door de handwerksters vai vereniging. Met de opbrengst van de dag wordt verenigingswerk gestimuleerd. Wielertoervierdaagse De wieleravond-toer-vierdaagse van de stichting Jeug creatie, die het afgelopen weekeinde werd afgeslote^ een groot succes geworden. Er verschenen niet minder. 370 deelnemers aan de start voor de diverse routes i omgeving, die elk circa 25 kilometer lang waren. Waasdorp (78) was de oudste deelnemer en Tanja J» (anderhalf jaar), voor op de fiets bij haar vader, de jon Voor vele ouderen kan het leuk zijn om het stoomtreintje tussen Wassenaar en Katwijk te zien. Meerijden kan echter ook, in ieder geval elke zaterdag tot en met 1 augustus. NOORDWIJK Een storm van muzikaal geweld teis terde de badplaats zaterdag avond. Het centrum bevond zich op het terrein van het Bollenbad, waar Peter Koe- lewijn en z'n Rockers de luidsprekers en versterkers op voluit zetten. Het optre den van Peter Koelewijn en zijn gezelschap op het ter rein van het Bollenbad ge beurde met vergunning van de burgemeester en het be stuur van het Noordwijkse sportfondsenbad. Overigens doet het verlenen van deze vergunning merk waardig aan, omdat de bouw van het zwembad destijds stuitte op bezwaren van om wonenden, die geluidsoverlast vreesden. De bezwaarschriften werden eerst ingetrokken, na een toezegging, dat geluidsbe- perkende voorzieningen zou den worden getroffen. Zater dagavond bleek dit niet ge beurd te zijn en bij de politie kwamen dan ook vele klach ten over geluidsoverlast bin nen. De organisatoren van het mu ziekfestijn hadden aanvanke lijk voor het eveneml tennishal aan de Duinv het oog. Dit ging nie{ omdat de hal in deze tjj het jaar alleen voor agr' doeleinden mag word! bruikt. Vastgesteld moet word Noordwijk het als „pre niet doet. De vorige wt houden zomerkermis - j zonder muziek - was t geen daverend succes j optreden van Peter Kol and his Rockers trok zi slechts een stuk of hi bezoekers. VOORSCHOTEN Op vijf plaatsen in Voorschoten wordt binnen niet al te lange tijd bodemonderzoek verricht. Dit gebeurt dan op initiatief van de provincie Zuid-Holland. Met behulp van peilbuizen wordt grondwater naar boven gehaald, dat wordt onderzocht op de aanwezigheid van che mische stoffen. De vijf plaatsen zijn de Horstlaan, het Laantje van Duivenvoor de, de Rouwkooplaan, de Admiraal de Ruytersingel en de Dob- beweg. De Socialistische Partij had, net als in Wassenaar, in Voorschoten een aantal plaatsen aangewezen, waar de bodem mogelijk verontreinigd is. De gemeente Voorschoten zelf heeft minister Ginjaar van Volksgezondheid en Milieuhygiëne maar liefst twaalf eventuele plaatsen genoemd. Op de zogenoemde „giflijst" van Ginjaar stonden alleen al 1000 Zuidhollandse ver ontreinigde stortplaatsen. De provincie wil eigenlijk al die plaat sen nog dit jaar onderzoeken. Probleem is de financiering. Het rijk moet over de brug komen. De verwachting is dat dit nog wel even kan duren, gezien de slechte economische situatie. Brand in boot: twee gewonden RIJNSBURG Een boot in de jachthaven De Kwakel is in de nacht van vrijdag op zaterdag totaal uitgebrand. Daarbij raakten de eigenaar van de boot, de 18-jarige J. van der P uit Katwijk en zijn passagier, de 19-jarige J. van R. uit Kat wijk, gewond. Zij zijn met ernstige brandwonden in het Academisch Zieken huis Leiden opgenomen. De brand ontstond doordat benzine werd overgegoten terwijl op de boot een olielamp brandde. De brandweer had het vuur snel geblust. De boot is totaal vernield. Godslasterlijke leuzen op kerkgebouw ZWAMMERDAM In de nacht van zaterdag op zondag zijn godslasterlijke leuzen geverfd op muren, gevels en de hervormde kerk in Zwammerdam. Met een hel roze-rode kleur werden de leuzen door middel van een spuitbus op verscheidene plaatsen in het dorp aangebracht. Op de hervormde kerk stond de leuze „God is gek". De politie heeft de besmeurder nog niet te pakken gekregen, maar vond wel enkele lege spuitbussen. Vijf auto's bij ongeval betrokken ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een ongeval op de Ber- nardlaan in Alphen aan den Rijn raakten zaterdagmorgen omstreeks half negen vijf auto's betrokken. Er werd zware materiële schade geleden, maar niemand raakte gewond. Het ongeluk gebeurde toen een autobestuurder die in de richting van het Eisenhouwerplein reed, in de bocht slipte, en op de ver keerde weghelft tegen een tegemoetkomende auto botste. Drie naderende auto's uit de richting van het Eisenhouwerplein bot sten daarna op de twee auto's. VOLOP RANDEVENEMENTE NOORDWIJKERHOUT Het wereldkam pioenschap paalzitten begint woensdag bij het Oosterduinse Meer. Om twaalf uur zul len de 24 geselecteerde deelnemers, waaron- v der recordhouder Hannes de Jong, de in het I water geplaatste palen bestijgen om daar tenminste tot en met zondag te blijven zit ten. Zij zullen proberen het wereldrecord van ruim honderd uur te verbreken. De kans zit er dus in dat het schouwspel nog langer gaat duren. Het paalzitten is één van de evenementen die dit jaar worden ge organiseerd in het kader van 'Noordwijker hout 750'. De winnaar van dit gebeuren krijgt 1.000 gul den en als hij het wereldrecord verbreekt, komt daar eenzelfde bedrag bij. Tijdens de re cordpoging mogen de deelnemers hun paal, voorzien' van een kleine zitplank en een nog kleinere voetensteun, niet verlaten. Dat bete kent dat er speciale voorzieningen worden ge troffen voor het eten en plegen van behoeftes op de palen. Een team van medisch deskundi gen zal gedurende de poging aanwezig zijn om de deelnemers te begeleiden. Naast het wereldkampioenschappen water- paalzitten heeft men op het strand van het Oosterduinse Meer voor restaurant De Duin vos een aantal randevenementen georgani seerd, zoals muziekuitvoeringen, tobbetje va ren, kussenslaan en mastklimmen. Ter plaatse kan iedereen zich daarvoor inschrijven. Overzicht van de evenementen: Woensdag 22 juli: 12.00 uur: Voorstellen van de deelnemers aan het paalzitten door entertainer Hans Versnel. Hierna beklimmen zij hun palen en aanslui tend is er een balonnenwedstrijd voor de jeugd. De ballonen worden opgeblazen in de feesttent. 14.00 uur: De Hans Versnel Kinder Lach Show in de feesttent. 16.00 uur: Startsein voor het schatgraven op het strand van het Oosterduinse Meer. 20.00 uur: Tobbetje varen, mastklimmen en disco in de feesttent. Donderdag 23 juli: De hele dag muziek plus autoscooter en in de Dat paalzitten afzien betekent, tonen hier enige deelnemers aan de paalzitwedstrijden.die in 1979 in Alphen aan d Rijn werden gehouden. middag bij voldoende belangstelling één der 20.00 uur: Boerenkapel en tobbetje varen en/of 20.00 uur: Finales kussenslaan en tobbetje spelevenementen. 20.00 uur: Politiehondendemonstratie en aan sluitend disco. Vrijdag 24 juli: Overdag als donderdag. kussenslaan. Zaterdag 25 juli: Overdag als donderdag en vrijdag. Zondag 26 juli: 11.00 uur: Schatgraven voor kinderen. êehele dag muziek en een kombinatie 16.30 uur: Optreden van het clownsduo Appie randevenementen tobbetje varen, kuss< en Flappie. laan en mastklimmen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4