King de keizer van de renbaan Buitenlanders heersen op Tennisbeker na 14 Jaar PORTTRIBUNE hael •inks ineemt istafa reldtitel obeker fin laatste iseconden T gelsen "rk in W.K. 'ion van Dijk wiek kampioen Sombere toekomst bridge-team Toon Karsmakers maakt indruk in GP Nederland Succes en pech voor Van Heugten en Kiggen Reutemann na Silverstone 17 punten voor Jjg&i LAUDIN KWAAD LEIDSE COURANT,/ MAANDAG 20IUU 1981 PAGINA U wa 771 en Ah isfVEGAS Michael heeft zaterdagavond <e Vegas de wereldtitel in het halfzwaarge- at »p zijn naam gebracht, ic^arige uitdager versloeg iider Eddie Mustafa tmed op punten. Het it duurde 15 ronden, Mohammed (ex-Eddie r y) was 16 maanden 0„kampioen. In die perio- prjedigde hij de titel twee- fsnet succes, eerst tegen artin en vorig jaar te- )/sjdie Koopmans. mJl Spinks, de broer van ^-wereldkampioen in het 0fl|ewicht. Leon Spinks. zijn zege aan drie su- rechtsen in de 12e ron- 9ne\ die serie haalde hij 'n(a Mohammed voor ne- llen neer. Daarvoor was en vrij tamme partij, de titelverdediger in de ronden een kleine pun- r-irsprong opbouwde. de zesde ronde nam A het initiatief over. Het Jjpunt viel in de 12e ron- Wna miste Spinks. die ;e overwinning behaalde :ijn profcarrière nog on- sn is. de kracht de aan- m Mustafa Mohammed laan. Voor Mustafa was zesde nederlaag tegen inningen en eèn on- Spinks behoorde in lot de vijf Amerikaanse rs, dat in Montreal tij de Olympische Spelen gouden medaille wonnen. ,Jb vijf is hij nog de enige jagen profbokser. Met jvecht in Las Vegas ver- e Spinks 150.000 dollar reer 400.000 gulden). De voor Mustafa Mohammed Hm tweemaal hoger. va tr _IBANE Het Neder- dameswaterpoloteam zaterdag in Brisbane in geslaagd het bezit le wereldbeker te pro- ren. In de finale verlo- e dames van coach Rob iskerk met 1110 van da, dat de wereldbeker tam van Nederland, ot van het duel was dra- ?h. Met nog 25 seconden tien, leidde Canada met toen' mocht An van ben strafworp nemen. De ërster van het Neder ig team faalde niet en 9rie gelijk. Tien seconden cjl)et einde scoorde Canada jelpunten van Nederland 'en op naam van Ingrid ^®en (3). Elly Spijker (2). loer. An van Beek, Lic- van den Heuvel, Giny n Dorine Heijnert. nERWIJK De Engels- tpavid Iszett is voor Har- iejk voor de derde achter- eigende maal wereld- mioen zeilen in de Moth- ngeworden, engelsen gaven in deze ra- ïrÊ toon aan, want ook de ate en derde plaats gingen n ften Engelse zeiler, resp. lard Hargreaves en Robin Ie- De beste Nederlander liels Rubach, die als 28e ^de. el David Iszett volgens de Ifcenten de kolossale bo ter waarde van 10.000 vin mocht houden, stelde lel trofee opnieuw ter be- I9;ing voor de volgende ndtitelstrijd. m &RENBEEK Marlon lijk heeft gisteren op het 2hale watersportcentrum 2toekse Bergen in Hilva- lek tijdens de nationale afrijd waterski klassieke nrdelen, het kampioen >|P bij de dames behaald. Pd een grote voorsprong uMgda Slot. Bij de heren vierde Cors Slot. die Ro- 'van de Vliet ver achter liet. King, het zekerheidje van Duindigt WASSENAAR Het sprintkampioenschap van Nederland had gis termiddag op de renbaan Duindigt niet veel om het lijl. Rond de klok van drie uur vertrokken zeven vol bloeds uit de startboxen. Geheel volgens de ver wachting ging de toren hoge favoriet King van eigenaar Ger de Kroes uit Wassenaar als eerste over de finish in de koersrecordtijd van 1.18.2 over 1200 meter. Geen moment werd aan de overwinning van King met kampioensjockey Kevin Davies getwijfeld. Voor dit sprintkampioenschap, met een totaal aan prijzengeld van ruim 20.000 gulden, was de vijtjarige ruin Scottish Agent uit Engeland overgeko men. Hij kreeg de steun in het kampioenschap van de lijst- aanvoerder van de Nederland se jockeycompetitie, Terry Cain. Scottish Agent - daar ging men op Duindigt van uit - was de enige die in de buurt van King kon komen. Immers, veertien dagen geleden had den belde paarden als voorbe reiding op dit kampioenschap elkaar ontmoet in het Selgi- Supertriotip DEN HAAG Voor supertrio 30, met wedmogelijkheden tot en met woensdag op de post kantoren en zaterdag op de wedstrijdbanen, komen veer tien paarden zóndag op Duin digt aan de start. Een open koers met vele kanspaarden waarin wij het proberen met: I.Top Arden, 2. Torpedo For-' tuna, 3.Real Formosa en outsi ders: Seredine Forest en Speed Buitenzorg. sche Oostende. Onder zware belasting ging King toen op een kleine drie lengten achter de winnaar als vijfde over de finish terwijl Scottish Agent ge noegen moest nemen met een plaats in de achterhoede. Rob Wetemans, die in Belgie met King aan de start ver scheen, vóór het kampioen schap:,, King kan dit kam pioenschap niet verliezen. Wie moet hem kloppen". Wete mans, een van de belangrijke mensen achter King, liet de leidsels in de ren over aan Da- vies omdat hij de eerste jockey Is aan de stal van hem en Mar- got van Dijk. Na de start ging Scottish Agent aan de leiding voor Sir Raaphorst en King. In de rech te lijn sloeg King toe en won met groot vertoon van macht voor Scottish Agent en Cocky Dundas. Het trio bracht de mini-uitbetaling van ƒ3,50. Tegenover deze trio-uitbetaling stak die van de derde koers, de Orlowprijs, wel erg af. De aankomst Une Jeannine, Telg van Myria en Trexy Hanover was goed voor ƒ32.409,- en voor dit bedrag kwam slechts één koersbezoeker zich aan de totalisatorkassa melden. Voor de dravers stond de Derbyproef op het programma. De grote favoriet Uno Haze laar, die in Groningen de Sweepstakes bij de hengsten had gewonnen, sprong aan de start en kon geen rol meer spelen. Usurpateur K zorgde voor een verrassende overwin ning voor Udo Rotary en Ukkie Supreme. In het internationaal sprintnummer, de Gallant Prin- ceprijs over een afstand van 1609 meter, bracht Rainier Gallant een kilometertijd van 1.16.9 op de klokken. De zesja rige bruine ruin had het geluk dat in de eindstrijd een gat viel langs de binnenkant van de baan. Daardoor hoefde hij niet buitenom en kon Raymond en Monty Buitenzorg in de eind strijd verslaan. Meadow Frank moest als eerste favoriet ge noegen nemen met de vierde plaats. ARTHUR VAN RIJSWIJK BIRMINGHAM Het Neder landse bridgeteam heeft het afgelopen weekeinde bij de Europese kampioenschappen in Birmingham twee nederla gen geleden. Zaterdag verloor de ploeg met 119 van Ier land, en gisteren^ met 155 van Spanje. U Bij de rust stond Ierland tegen Nederland met dertig interna tionale matchpunten voor. Ne derland speelde, met Maas- Niemeijer voor de wat aange slagen Ramer-Roosnek, een veel betere tweede helft, waar in Rabattu-Sint redelijk goed spel lieten zien. De nederlaag bleef daardoor nog tot 119 beperkt. Tegen Spanje viel echter het gehele team door de mand. Tegen de sober opererende Spanjaarden maakten de Ne derlanders steeds weer fouten. Met de zware wedstrijden te gen Noorwegen en Italië voor de boeg. ziet de toekomst er voor Nederland, dat zestiende staat, er wel zeer somber uit. Polen heeft door twee overwin ningen zijn leidende positie versterkt. De Nederlandse dames - acht ste **in de rangschikking - speelden zaterdag tegen Frankrijk niet al te sterk. De Frangaises hadden bovendien het geluk aan hun zijde (13— 7). LICHTENVOORDE Nergens voelen de Nederlandse mo torcrossers zich zo thuis als op een zandcircuit. Vele jaren waren de topposities in de Nederlandse Grand Prix 500 cc-klasse dan ook weggelegd voor de thuisrijders. Het af scheid van Wolsink bij Suzuki in 1979 maakte aan de over heersing in het Nederlandse zand een eind. Wereldkam pioen Malherbe, ranglijstaan voerder Noyce en Carlqvist waren gisteren dan ook de coureurs op het erepodium. Voor het Nederlandse kamp, voor deze gelegenheid stevig uitgebreid, was toch een fors aantal ereplaatsen wegge legd. In de beide manches konden drie Nederlanders bij de eerste tien worden geno teerd. De hoofdrol in het zand was daarbij voor de Braban der Toon Karsmakers, die door een vierde en achtste plaats van punt- en kansloze een gevierde held werd. Die rol had Gerard Rond, de enige fabrieksrijder binnen onze grenzen, zichzelf toebe dacht. In de eerste manche op het door 30.000 mensen be zochte circuit De Schans zag het daar inderdaad naar uit. De jonge coureur uit Ingen, die de laatste wedstrijden beter in vorm was gekomen, reed zelfs lange tijd op een tweede plaats. Leider Noyce was on bereikbaar en Rond had weinig gevaar meer te duchten van achtervolger Malherbe. In de voorlaatste ronde ging de rij der van KTM, zoals zo vaak, onderuit. ,,lk verloor teveel op een bepaald stuk circuit. Ik was daar een nieuw spoor aan het zoeken voor de tweede manche, kwam eventjes teveel naar buiten en lag op mijn ge zicht. Eigen schuld", aldus Rond, die na die val in de voorlaatste ronde toch zijn po sitie als beste Nederlander kon handhaven. Rond, die in de tweede race met nog meer pech moest afrekenen, werd vierde. Wolsink, op 34-jarige leeftijd met geweldig veel am bitie aan zijn laatste Grote Prijs van Nederland begonnen, moest door een valpartij ook naar achteren en werd 'slechts' zevende. Karsmakers liet in de eerste manche al zien uit het goede cross-hout ge sneden te zijn door na een slechte start toch nog op een achtste plaats te belanden. Buitenkant Dat een start een geweldig on derdeel is bij de motorcross werd in de tweede manche weer eens duidelijk. Karsma kers gokte op de buitenkant van de baan en kon daar zelfs een kopstart verwezenlijken. De ogen van het publiek waren echter gericht op Gerard Rond, die door de Fin Pikka- rainen geraakt werd en over de Bij de start lag de latere winnaar André Malherbe (no.1) nog niet zo comfortabel. Links Gerrit Wolsink (40). BEENHAM PARK Voor Ton van Heugten en Frits Kiggen lagen vreugde en verdriet gis teren op het circuit van de En gelse plaats Beenham Park dicht bij elkaar. Na een over winning in de eerste manche van de motocross in de zijs- panklasse hadden Van Heug ten en Kiggen hun leidende positie in de strijd om het wereldkampioenschap aan merkelijk verstevigd. In de tweede manche sloeg de pech toe. Na een slechte start, waarbij de motor gedeeltelijk over het starthek reed. viel Kiggen in de eerste ronde uit de bak. De Limburger bleek daarbij zijn linkersleutelbeen te hebben gebroken. Het hangt van de heilzame werkzaamhe den van de Belgische „won derdokter" Derweduwen af of Van Heugten over veertien da gen in de volgende Grand Prix, die in Feldkirch (Oostenrijk) wordt gehouden, naar een an dere bakkenist moet omzien, waardoor Kiggen de wereldtitel •s zou lopen. kop buitelde. Als laatste ver dween de coureur in Oosten rijkse dienst van het startpar- cours, om na vier ronden de machine toch maar aan de kant te zetten. „Ik moest te veel risico's nemen om de eer ste tien nog in te halen. Het had geen zin", verklaarde Rond na de zoveelste pech van de laatste jaren. Karsmakers was ondertussen in het spoor van zandspecialist Vromans aan de greep van het achtervolgende peloton ontko men. Lange tijd had de Bra bander zicht op de tweede plaats, maar Malherbe en Carlqvist dreven het tempo in hun duel om de derde plaats zo hoog op, dat zij Karsmakers vier ronden voor het eind pas seerden. Met een vierdeplaats had Karsmakers echter vol doende resultaat van zijn gok bij de start. Wolsink volgde in zijn spoor als vijfde en pakte wederom zes WK-punten. De Honda-rijder was net niet te achterhalen voor de aan zijn voet geblesseerde Graham Noyce, die de gehele tweede manche met de naweeën van een slechte start had te kam pen. Hij moest toestaan dat concurrent Malherbe driftig aan zijn voorsprong in het wereldkampioenschapsklasse ment knabbelde. De derde Nederlandse ere plaats in die door Vromans zo overtuigend gewonnen tweede race was voor het jonge talent Gieljo van Zoggel. die als inval ler zowaar een plaats tussen de wereldtoppers wist te ver overen. Negende was het eind resultaat voor de jonge cou reur, die maar weer eens aan toonde dat Nederlanders zich in het zand geweldig thuis voe len. Zelfs al zijn ze jong, en zonder WK-ervaring, zoals Van Zoggel. SILVERSTOON John Wat son brak zaterdag de ban van vijf jaar pech en tegenslag. De eigenlijk al afgeschreven Formule 1-coureur won op het circuit van Silverstone zijn tweede Grand Prixrace in een loopbaan die tien jaar omspant. Na de Grote Prijs van Oosten rijk 1976 leek er voor de 35-ja- rige Watson geen succes meer weggelegd. Acht ronden voor het einde van de Britse Formu le 1-race werd Watson door motorpech van René Arnoux in staat gesteld de leiding op het snelle circuit over te nemen. Onbedreigd reed de Noordier naar de zege. De als tweede eindigende Car los Reutemann verbeterde in de negende wedstrijd voor het wereldkampioenschap zijn vooruitzichten op de titel. Reu temann voert het WK-klasse- ment aan met een voorsprong van zeventien punten op Nel son Piquet, die de finish niet haalde. Watson schreef zijn overwin- Alan Jones loopt weg van zijn bolide. Verderop is ook De Cesaris buiten de baan terechtgekomen. De oorzaak was een poging om Gilles Villeneuve, die de macht over het stuur had verloren, te ontwijken. De wagens liepen schade op, de coureurs niet. ning in de 116e Grand Prix waaraan hij deelnam toe aan het toeval. Met nog twintig ronden van 4,7 kilometer te/ij- derf lag hij dertig seconden achter op Arnoux, die de race vanaf de zestiende ronde had bepaald. Zijn Renault Turbo, die vanuit de gunstigste positie was vertrokken, bleek in de slotfase niet bestand tegen de solide draaiende motor van Watsons McLaren. De kansen van Reutemann om de wereldtitel te veroveren zijn mogelijk sterk afhankelijk van de voetblessure die Nelson Pi quet bij zijn crash in de elfde ronde opliep. Piquet kwam met een snelheid van 120 kilometer per uur tegen de vangrail en moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Dat was het tweede ongeluk van de wed strijd. In de vierde ronde ver loor Gilles Villeneuve de con trole over zijn Ferrari. In een poging de bolide van de Cana dees te ontwijken kwamen Alan Jones en Andrea de Ce saris buiten de baan terecht. Alleen hun wagens hadden schade. LE TOUQUET Het Neder landse tennisteam, bestaande uit speelsters tot 21 jaar, heeft voor het eerst sinds 1967 het toernooi om de Cou pe Annie Sousbault gewon nen. In Le Touquet versloeg Neder land in de finale de ploeg van de Sovjet Unie. Marianne van de Torre won met 6-1, 6-3 van Salnikova, nummer twee van de Russi sche seniorenlijst. Vervolgens versloeg Nanette Schutte met 6-1, 6-2 Zaitseva. Wegens re genval moest het dubbelspel worden uitgesteld. In de halve finales had Nederland met 2-1 van Frankrijk gewonnen. In deze wedstrijd leed Nanette Schutte een nederlaag (2-6, 3- 6) tegen de Frangaise Tanvier en verloor Marianne v.d. Torre met 4-6, 6-0, 6-2 van Vanier. Ook het dubbel leverde niets op: 6-4, 6-4. In de andere hal ve finale versloeg de Sovjet 'Unie met 2-1 Westindië. Na ver van de zeven partijen zijn de Amerikaanse dames zeker van prolongatie van het bezit van de Wightman Cup. Na overwinningen van Tracey Austin en Andrea Jaeger op resp. Sue Baker (7-5, 6-2) en Anne Hobbs (6-0, 6-0), ver sloeg Wimbledonwinnares Chris Evert de Britse veterane Virginia Wade met 6-1, 6-3. Het vierde punt kwam op naam van het dubbel Jaeger- /Pam Shriver dat met 6-1, 6-3 van Jo Durie en Anne Hobbs. Er bestaan plannen Engeland in deze wedstrijdenreeks te vervangen door een team van de sterkste Europese speel sters. De reden is dat de wed strijd aan attractieve waarde heeft ingeboet door de geringe tegenstand van de Engelse Het derde satelliettoernooi, in Raalte, is gewonnen door Cliff Skakle. In de eindstrijd ver sloeg de Amerikaan zijn land genoot Herrmann met 7-6 (tiebreak 8-6), 6-3. Frits Dom bereikte als enige Nederlander de halve finale door winst op Marian Laudin met 3-6, 6-1, 6-3. Skakle ver sperde Dom met 1-6, 6-3, 6-4 de weg naar de eindstrijd. Björn Borg werd winnaar van het Grand Prixtoernooi in Stuttgart. Hij versloeg in de fi nale voor 3.000 toeschouwers met 1-6, 7-6, 6-2, 6-4 de Tsjech Ivan Lendl. Borg ver diende aan zijn zege 15.000 dollar, zo'n 40.000 gulden. Lendl werd 7.500 dollar rijker. Drie Nederlandse deelne mers, Wouter Fok, Otto en Adriaan Panman, zijn zaterdag op de banen van Het Melkhuis- je in Hilversum uitgeschakeld in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi voor de open Nederlandse titelstrijd. Een van de geplaatste spelers, de Brit Buster Mottram (num mer vier op de lijst), meldde zich af. Hij heeft last van een handblessure. Andere spelers, die uitvielen zijn: Ulie Pinner (WDI), Peter Feigl (Oos), Gian- luci Rinaldini (Ita), Jiri Hrebec (Tsj) en Wolfgang Popp (WDI). Daar kwamen voor in de plaats Tony Graham (Aus), Ricardo Acuna (Chi), Jean Caujolle (Fra), Dale Collings (Aus), Ra- miro Benavides (Bol), Guiller- mo Albone (Arg) en MiKe Estep (VSt). Louk Sanders verloor met zijn Joegoslavische partner Marco Ostoja van de Australische combinatie David Carter/Paul Kronk met 6-7, 1-6 de finale herendubbel in Kitzbühel. ZEIST Marian Laudin heeft gisteren in de finale van het tennis toernooi in Zeist voor opwinding gezorgd. Hij wond zich, voor 600 toeschouwers, in de partij tegen René Boers herhaaldelijk op over beslissingen van de scheidsrechter. Bij de stand 55 in de eerste set (Laudin had een voorsprong van 52 gehad) weigerde de Hagenaar onder deze scheidsrechter verder te spelen. De wedstrijdleiding zag echter geen reden een ander aan te stellen, waarop Laudin de kleedkamers opzocht. Toen hij zich later voor de finale gemengd dubbelspel (met Mariette Pakker) meldde, kreeg Laudin te horen dat hij van verdere deelneming aan het toernooi was uitgesloten.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11