Vorstelijke Kees werd aan zijn lot overgelaten Sportwereld René Arnoux snelste in training SPORT HONKBALTEAM LOST BELOFTE IN HAARLEM Veel eer der dan redelijkerwijs mocht worden verwacht, heeft het Nederlands honkbalteam een belofte ingelost. De vooraf als kansloos aangemerkte formatie won gistera vond de tweede wed strijd voor het Europess kampioenschap tegen Italië. En niet eens op het nippertje, maar met de vorstelijke cijfers van 8-3. De nieuwe Ame rikaanse bondscoach Jim Stoeckel, sterk geas sisteerd door de Neder lander Cees Herkemij, heeft daarmee al voor een groot deel bewezen dat hij op de goede weg is met zijn verjonging. Heel duidelijk kwam dat tot uiting in het wer pen van Eric de Vries, 20 jaar pas. Zeven innings hield hij de gevreesde Italiaanse slagploeg in bedwang, en bereikte daarmee zijn eerste gro te succes. Met slechts vier honkslagen tegen, waaronder een homerun van Gagliano, hoefde hij de Italianen slechts twee punten toe te staan. Daarna, toen Nederland eenmaal door het dolle heen was en het ene na het andere punt binnen sloeg, kon Eddie Tromp het karwei afmaken. Een niet gering resultaat dus, van een team dat in de twee eerdere ontmoetingen al had laten zien dat dit kampioen schap geen uitgemaakte zaak is. Zondag werd nog verloren met 5-4, donderdag werd een ogenschijnlijk beslissende ach terstand van 6-0 nog goed ge maakt. Bij 6-6 moest toen wor den gestaakt. Vooral die laat ste krachtsinspanning moet Nederland enorm veel menta le kracht hebben gegeven. Een deel daarvan was zichtbaar in het geconcentreerde veldwerk, waar werper De Vries een on ontbeerlijke steun aan had. Heel duidelijk werd daardoor dat Stoeckel niet zo maar de nadruk op de verdediging en de mentaliteit van de spelers heeft gelegd. Nu Italië niet kon weglopen, moest Neder land kansen krijgen, had hij vooraf gesteld. Stoeckel kreeg gelijk. In de spannende ontmoeting ontlie pen de twee formaties elkaar in de beginfase nauwelijks. Nederland nam twee keer een voorsprong, door identieke si tuaties. Verantwoordelijk daarvoor was hoofdzakelijk achtervanger Paul Smit. In de vierde en zesde slagbeurt raakte hij werper Varina, die slijtageverschijnselen begon te vertonen. De klappen van Smit (een- en tweehonkslag) brachten Eddie Tromp beide keren vanaf het tweede honk over de thuisplaat. Niettemin kwam Italië steeds terug. Eerst door een homerun van Gaglia no (2-1), daarna door een fout van kortestop Jim Sieval (toch nog wat wisselvallig) gevolgd door tweee honkslagen. Juist in die situatie toonde De Vries op de heuvel over de juiste kwaliteiten en instelling te beschikken. Hij ging er niet onderdoor, werd niet wegge slagen en beëindigde zijn wed strijd met drieslag tegen Catta- ni. Als dank voor het onver wacht gevarieerde werpen van De Vries ging de Nederlandse slagploeg er eens echt voor staan. Varina, die in de eerste wedstrijd na zes innings ook al ,goed werd geraakt (en vervan gen), kreeg het ook nu weer op zijn brood. In de zevende innings plaatste Sival een honkslag en Hickinson werd •geraakt. Wedman en Groene- veldt gingen moeiteloos uit. Met Urbanus aan slag werd het echt interessant. De Italia nen besloten hem opzettelijk vierwijd te geven, hoewel hij in tegenstelling tot de andere wedstrijden in dit EK nog niets had geraakt. De honken liepen daardoor vol en Italië meende eenvoudiger de derde 0 te kunnen realiseren. Fataal Die taktiek bleek fataal. Tromp sloeg raak en Sival en Hickinson konden binnenlo pen (4-2). Jenken plaatste ver volgens een uitgekiende twee honkslag waarop Urbanus en Tromp konden scoren (6-2). Toen vond de Italiaanse coach Guilizzoni het welletjes en verving zijn werper Varina door Mari. Die ondankbare taak ging Mari niet best af. Smit (3 uit 4) had weer een tweehonkslag in huis waarmee hij Jenken in staat stelde 7-2 te maken. Smit op zijn beurt werd binnengeslagen door Blacquière (8-2). De rollen leken omgedraaid, met een Nederlandse ploeg zo fanatiek slaand en Italië moei- Veronique van Ruiten bereikt finale in Alkemade ROELOFARENDSVEEN Veronique van Ruiten heeft door een zege op Juliëtte Grimbergen jr. de finale in het damesenkelspel C van het tennistoernooi van TV. Alkemade bereikt. In D was dat succes weggelegd voor Lyneke de Koning. Zij ont moet nu D. Klein in de eind strijd. In het herenenkelspel C is naast Frank Liefbroer ook Jan Willem Lugthart bij de laatste vier gekomen door winst op Ed Staal: 6-2, 6-3. In D kwam Roger Liefbroer in de halve eindstrijd door winst op de Fransman Lintz: 7-6, 6-2. In het herendubbelspel C be reikten de Alkemade combi natie Willem Renée/Jan van Veen de halve finale door een zege op Schalks /Jansen van Roosendaal. Dat lukte in het damesdubbelspel het duo Lief- broer/Tönjann niet, zij ver dwenen van het toneel door toedoen van het koppel Re- goor/Van Ruiten: 6-2, 7-6. In D werden de als eerste ge plaatste combinatie Looyen- /De Jong de weg naar de fina le versperd door het tweetal Schtz/Liefbroer, die niet al leen veel jonger, maar ook nog een halve meter kleiner wa ren: 6-1, 6-7, 6-4. In Hillegom zijn de halve fina listen bekend. In B kwam Ma- rinus Brooshooft zover door winst op Dick Hylkema. Her man van der Capelle moest alle zeilen bijzetten om Hans Tönjann tot capituleren te dwingen. Dat lukte pas na 2 1/2 uur spelen en een 12-10 in de derde set. Bart van der Feen had aanmerkelijk min der moeite met Marcel Vink, Jos Koemans nog minder met Ben de Jel: 6-1. 6-3. Bij de dames was de grote ver rassing, dat Marijke Guyt Uni cum-speelster Henny Fehling uitschakelde. Fehling, pas te rug van vakantie, had nog weinig wedstrijdritme en ver loor in twee sets: 6-4, 6-2. Jac queline van Wijk, Liselotte van der Bijl en Annette van der Mey, die Petra Wessels uitschakelde zijn de andere halve finalistes. LEIDEN Kees uiter aard een Keeshond, hoe wel een beetje bastaard wil hondsgraag aan zijn ras-eigenschappen uiting geven. Eén van die eigen schappen is, dat de Kees hond nimmer van de zijde van zijn baas wil wijken. Maar het probleem is, dat Kees geen baas heeft. In het asiel zit hij Wil Tiele, de beheerder, constant dicht op de hielen, maar helaas voor beiden kan jat niet al te lang meer duren. Eerst even oppervlakkig kennis maken. Kees is een reu van plusminus zeven lentes. De fraaie wollige vacht is zwart van kleur. Kees is van middelbare grootte: bij 45 centimeter blijft hij steken, maar dat doen alle rechtgeaarde 'Ke zen'. Al in een eerste con frontatie geven de bruine ogen er blijk van, dat men met een karaktervolle hond van doen heeft. De staart tenslotte, gelijkt op de fiere pluim van een eekhoorn, maar dan schaal 1:10 en zwart in plaats van bruin. De hond werd naar het asiel gebracht door Leider dorpers, die Kees bij nacht en ontij doelloos in de buurt zagen rondschooieren. Het toeval wil, dat kennis sen van de „rechtmatige" eigenaar van Kees onlangs het asiel bezochten. Zij zou den de man ervan in ken nis stellen, dat zijn hond in het asiel verzeild is geraakt. De baas heeft helaas nooit iets van zich laten ho ren. Naar verluidt liet hij zijn viervoeter altijd aan zijn lot over. Een Keeshond is het toonbeeld van trouw, maar als de baas er met zijn pet naar gooit, heeft hij dat snel genoeg in de gaten. Kees liet niet met zich sol len en ging aan de wandel. Tot ergernis van de buurt bewoners, want het honde beest had geen zin om een natuurlijke neiging te on derdrukken en zodoende tilde hij boven alles, dat groeit en bloeit zijn achter poot op. Dientengevolge werd Kees gelijk een crimi neel opgepakt en gedepo neerd achter de tralies van een der kooien aan de Be sjeslaan. Sinds twee maan den en dus veel te lang zit hij daar nu. Luid blaf fend om aandacht, maar door het fanatisme verslikt hij zich soms lichteljk gaat hij dikwijls op zijn ach terste poten staan en maakt met de voorpoten snelle fietsbewegingen in de lucht. Alleen dat kunstje al is voor menigeen een ware attrac tie, maar Kees kan nog meer. Indien een bromvlieg toe vallig zoemend door het luchtruim cirkelt, besluit Kees vaak, dat het de laat ste vlucht geweest is: met een bijna onnavolgbare be weging hapt hij het vlie gende gedierte uit de lucht en doet het via de slokdarm in zijn maag belanden. Me nig vlieg heeft op die ma nier door toedoen van Kees het tijdelijke met het eeu wige verruild. Dat betekent overigens niet, dat de hond van deze week hapgraag reageert op alles wat hem voor de voe ten loopt. Wel is hij waaks en zal zijn domein stand vastig verdedigen. Voor in brekers deinst Kees in geen geval terug en hij zal het Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rut „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hon( soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel' blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tj het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek be»4 ven honden zijn óf gevonden, óf door hondenbezi naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopend denen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar eoms ook, slagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschreven ren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur on gaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van cirti gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te hl Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Le Tel.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-17 uur, z tot 12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. Dapper, trouw, waaks en vriendelijk, kortom: Kees. stukje dieven-pantalon slechts uit tanden geven, indien zijn baas hem daar toe maant. Wanneer er ie mand op bezoek komt en de baas vertelt, dat de visite goedaardig is, heeft nie mand ook maar iets te vre zen. Zijn nieuwe baas moet wel overwicht hebben, maar de gevoelige viervoe ter mag beslist niet ruw be handeld worden. Deze Keeshond heeft de neiging om de mensen uit te proberen en móet dus vriendelijk, doch dringend kenbaar gemaakt worden, dat het verzoek van de baas 'menes' is. De Keeshond is een beetje stug en hecht aan één persoon. Hij is beslist gesteld op vrijheid, is op een flat niet op zijn houdt niet van gepl) optillen, maar vindt i len daarentegen best sen met de ruimte i kleine kinderen, d baas over hem wille len, genieten bij Ke overigens al met 2 vriendelijk karakter duidelijk de voorh Astra De kleine herdershoi de vorige week, heeft het Leidse vo Katwijkse geruild, f nuwachtige dier voe nu erg op zijn gemak, al de drie kindere hem nu omringen, in de smaak te vallei T LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 JULI 1981 GATESHEAD Na de eerste, weinig interessante dag van de atletiekwedstrijd tussen Groot- Brittannië en de Sowjet-Unie, leidden de Britse dames met 45 tegen 39, en staan de heren achter met 56 tegen 49. AROSA De Nederlandse handboogschutters zijn giste ren in het Zwitserse Arosa tij dens de strijd om de wereldti tels voor landenteams als zes de geëindigd. West-Duitsland werd wereldkampioen. ZWEIBRUCKEN De Ne derlander Harrie Wolters is gisteren als tweede geëindigd in de derde etappe van de Ronde van Rijnland-Palts voor amateurs. De rit van Ludwigs- hafen over 147 kilometer naar Zweibrücken werd gewonnen door de Westduitser Jörgfried Schleiger. DEN HAAG Waterpolo-in- ternational Aad van Mil heeft voor het komende seizoen het Haagse Zian/Vitesse verruild voor LZ'86 in Leiden. TURIJN Paolo Rossi, de geschorste steraanvaller van het Italiaanse elftal, zal eerder zijn rentree maken dan ver wacht, aldus het dagblad La Stampa. Zijn terugkeer op de voetbalvelden zal twee maan den vroeger zijn om hem op tijd in vorm te krijgen voor de wereldkampioenschappen in Spanje, waar Italië zich zo Sidney Hickinson steelt het tweede honk van de Italiaan John Cortese. zaam puntjes sprokkelend. Zoals het derde en laatste punt. Nederland kwam niet meer in gevaar en de zesdui zend kijkers konden zich uitle ven. In die euforie over een aansprekende prestatie wordt het nu interessant te kijken of een andere voorspelling van Stoeckel gaat uitkomen. Die betreft de sterkte van de wer pers. Stoeckel vindt dat zijn ploeg meer mogelijkheden heeft dan Italië. Aangezien er nu nog ten minste twee wed strijden moeten worden ge speeld, vanmiddag, morgen middag en mogelijk ook nog morgenavond, zal de kracht van de werpersstaf wel eens doorslaggevend kunnen wor den. Nederland heeft laten zien dat het kan slaan en der halve ook scoren. En is daarbij niet afhankelijk van een enke ling. Het arsenaal heuvelar tiesten is redelijk uitgebreid, waarbij het optreden van De Vries een extra stimulans moet zijn. Het tweevoudig fa len aan Italiaaanse kant van Varina, toch de topwerper uit Amerika met een Italiaans paspoort, geeft te denken. Bo vendien zijn de twee vervan gers bepaald geen grootheden. Bij elkaar opgeteld ziet het er voor Nederland daarom niet slecht uit, al blijft de slagploeg van de Italianen wel erg on-, voorspelbaar. Maar hoe dit in eens weer boeiende Europese kampioenschap ook zal aflo pen, de toekomst voor het Ne derlandse honkbalteam ziet er beter uit dan de laatste tien jaar. Toch niet gek. België heeft na de zege van 8-2 op Zweden de beste papieren in de strijd om de derde plaats. DICK HOFLAND SILVERSTONE De tur bo-aangedreven Renault's lijken de beste vooruitzich ten te hebben op de overwin ning in de Formule I-race om de Grote Prijs van Enge land, die vandaag op het cir cuit van Silverstone wordt gehouden. De Franse wa gens waren veruit de snelste tijdens de training. Veroverde René Arnoux de pole-positie door de 4719 meter lange ronde af te razen in 1 minuut en 11 seconden, het geen neerkwam op de gemid delde snelheid van 239,22 kilo meter per uur. Hij werd op de hielen gevolgd door zijn team genoot Alain Prost (1.11.04), de winnaar van de GP van Frankrijk. Piquet, in een Brabham, staat als derde op de tweede startlijn. Carlos Reute- mann, de Argentijnse aanvoer der in het WK-klassement, stuurde zijn „Arabische Wil liams" naar de negende start positie. De wagen van de Brit Brian Henton, een Tolman/Hart, vatte tijdens de training op Silverstone vlam. De 33-jarige coureur raakte echter niet gewond. Waterpol oS °P5a dames in 'n i het finale wereldbek" e n ld. BRISBANE B°m derlands dames cen polozevental heel door een overwi van 1814 op Auen geplaatst voor de in het FINA-wej*1' kertoernooi in Fer ne. Canada won rl 4 van Amerika. De Nederlandse 'e 1 waterpoloploeg z|en woensdag 22 juli v^ ken voor deelnemif10 een vijflandentoerre Madrid. Het tean onder leiding staa1 11 Domburg en de ï$e' coach Pocsik, speelr. Spaanse hoofdstad>ie' Hongarije (23 juli),®er je (24 juli), de S? Unie (25 juli) en Öze Duitsland (26 juli). L menstelling van deae.r is: De Bie, Boegscl Verboom, Noord^. van Belkum, Vj Nonnekes, Van Mi den, Nieuwenl Vreeburg, Van No*8 Blankenstiin. ,«57 goed als zeker voor heeft. MALDEN Tom (23) uit Nijmegen is het vliegveld megen nationaal kampioen in de se geworden. 2769 punten. Sikko Jan Vermeer Leusden met 2473 derde de 21-jarige len uit Delft (2357

Leidse Courant | 1981 | | pagina 6