Probleemloze zege Henny Koemans
op Frans Grimbergen
Alphlans zakt
naar derde plas
JIMMIE LASSOOY
SUCESV0L OP NK
sportuitslagen
Herman van
de Capelle
achterhaalt
Brooshooft
SPORTTRIBUNE
LEIDSE COURANT
MAANDAG 13IULI1981 PAC
LEIDEN Henny Koemane
heeft in de finale van het
toernooi van Forescate weinig
problemen gehad met Frane
Grimbergen, die verrassend
in de finale was gekomen
door overwinningen op Mari-
nus Brooshooft en Jan Rienk
van der Poel, die Jos Koe
mans elimineerde. Henny
Koemans had het aanmerke
lijk moeilijker. Eerst had hij
drie sets nodig om Hans Tön-
jann te kloppen, vervolgens
alle moeite met Herman van
der Capelle.
Frans Grimbergen leverde In
de eindstrijd maar tot 3-1 goed
tegenstand. De jeugdige Lisse-
naar miste toen twee game-
points naar 4-1 en Koemans
kon terugkomen. Het werd 6-3
en 5-0 voor Koemans, voordat
Grimbergen nog een game kon
pakken. De OTC'er wijtte z'n
achterstand In de eerste set
gedeeltelijk aan nervositeit:„lk
startte te nerveus in een ta
laag tempo. Bij 3-3 kreeg ik
meer vertrouwen en kon ik het
tempo hoog houden om niet
meer bedreigd te worden."
De halve finale tussen Koe
mans en Herman van der Ca
pelle was een aantrekkelijker
schouwspel. Na een 6-1 zege
in de eerste set voor Koemans,
koos Van der Capelle voor een
aanvallender spelletje. Oplo
pen achter de opslag aan volg
de een meestal zuivere volley
of de slechte returns van zijn
tegenstander verdwenen in het
net. Via een tie-break dwong
Van der Capelle een derde set
af, maar verspeelde in die
reeks al in de eerste game z'n
opslag, waarna Koemans met
een prima service-volley spel
letje de wedstrijd naar zich
toetrok: 6-1, 6-7, 6-4.
De andere halve finale tussen
Grimbergen en Jan Rienk van
der Poel was sneller ten einde,
omdat Van der Poel, die een
klopte de als eerste genoteer
de Jacqueline van Wijk, die in
de tweede set nog een 1-4, 0-
40 achterstand goed. Zij be
sloot om de bal in het spel te
houden en dat werkte prima.
Via lange ralleys kwam ze met
5-4 voor, maar kon die voor
sprong niet vasthouden: 6-3,
7-5.
In C was de eindzege opnieuw
voor Waldo Jansen. Voor de
derde maal dit seizoen ont
moette hij Rob van Marwijk en
voor de derde maal won Jan
sen: 6-3, 6-4. Bij de dames
ging de finale tussen Ellen
Winkel van Forescate en Leon-
tlen Poots van De Merenwijk.
De Voorschotense won in drie
sets: 3-6, 6-4, 6-2.
De Boekhorst
Jan Willem Lugthart van Zee
en Duin is de winnaar gewor
den van het herenenkelspel C
van het toernooi van het
Noordwijkerhoutse De Boek
horst. De Katwijker wees in de
finale Marcel Gerritsen met
overtuigende cijfers terug: 6-2,
6-2. Bij de dames ging de titel
naar Ineke van Parera, die in
de eindstrijd een thuiswed
strijd speelde tegen len ten
Hage: 7-5, 6-4. Bij de heren in
D won J. Ruygrok, bij de da
mes was dat Pauline Kleijne.
Jeugdtoernooi Unicum
De Duitser Marcus Bühlen is
de winnaar geworden van, het
toernooi om de Jaap Noord-
man beker verspeeld op het
tennispark van Unicum. Hij
versloeg in de eindstrijd in de
categorie t/m 18 jaar de
Roomburger Jasper van Mar
wijk: 6-4, 7-6. Bij de meisjes
werd Patricia Lafay poulewin
nares voor Annemarie van Ge-
mund. Michael van der Berg
nam revanche voor de neder
laag van vorige week op Renè
Na vier toernooiweken la
Herman van der Capelle
naast Marinua Broos
hooft aan de leiding ge
komen van het Match-
tenniacircuit. Frans
Grimbergen steeg één
plaats ten koste van
Leon Damen. Bij de da
mes verstevigde Liselot-
te van der Bijl haar kop
positie en kwam Jac
queline van Wijk op de
tweede plaats.
De stand bij de heren: 1.
M. Brooshooft, H. van
der Capelle 66; 3. J. Koe
mans 52; 4. F. Grimber
gen 56; 5. L. Damen 50;
6. H. Tönjann 44; 7. H.
Koemans 42; 8. B. van
der Feen 40; 9. A.J. van
der Meer; 10. B. van der
Zee 30; 11. J. Theunissen
24;
Dames: 1. L. van der Bijt
36; 2. J. van Wijk 28; 3.
M. Guyt 24; 4. M. Lom
beek 16; 5.1. Driehuis, M.
Meier, M. de Groot, V.
Pardoel, R.M. Verdegaal,
P. Wessels 12.
dag tevoren Jos Koemans uit- van der Wilk bij de veertienja-
schakelde, zeer slecht op dreef rigen: 4-6, 6-1, 6-1.
was. Grimbergen ontweek in
de beginfase slim de sterke fo
rehand van zijn opponent,
maar toen hij merkte, dat zelfs
Van der Poel's sterkste slag
hem herhaaldelijk in de steek
liet, maakte hij ook aan die zij
de punten: 6-2, 6-3.
De damesenkel B finale eindig
de in een verrassende zege
voor Liselotte van der Bijl. Zij
Bakkum
Tijdens de internationale
jeugdkampioenschappen van
Nederland in Bakkum heeft In-
gelise Driehuis uit Lisse het
niet kunnen redden tegen Pas
cals Druyt uit Limburg. De 13-
jarige districtsjeugdkampioene
maakte in de finale iets meer
fouten dan haar tegenstand
ster en verloor met 6-3, 6-1.
Driehuis speelde overigens een
uitstekend toernooi, in de
kwartfinale schakelde zij de als
eerste geplaatste Nicole Jager
man uit.
Nederlands
Kampioenschap
jeugdteams
Het jeugdteam van De Munnik,
bestaande uit Margot van
Overloop, Brigit van der Maar-
el, Willem Jan Nijhuis, Hans
Jacqueline van Wijk, favoriete voor de toernooizege bij
de dames, redde het in de eindstrijd niet tegen teamge
note Liselotte van der Bijl: 6-3, 7-5.
Engels en Mark Post is in uitslagen toernooi Forescate:
Ruurlo als vierde geëindigd bij heb 1/2 finale: h. Koemans - h. van
de Nederlandse jeugdkam-
p.1 gen - J.R. van aer Poel 6-2, 6-3, rina-
pioenschappen. De Leider- |e; H Koemans - F. Grimbergen 6-3,
dorpse ploeg overleefde na het 6-1
afdelingskampioenschap zes
rondes en kwalificeerde zich zo PBB: L- van d0r B|i' J- van w,ik S*3-
bij de laatste vier. De eerste
wedstrijd tegen de uiteindelijk
winnaar Pellikan werd met 6-2 6-2; 6-3;
verloren, waarna ook de wed
strijd tegen De Helze uit Gel- ^DRrnn
drop verloren ging, zodat De
Munnik uiteindelijk op een ver-
dienstelijke eerste plaats ein- DEC: e. winkel - l. Poots 3-6, 6-4. 6-
digde.
WILLEM SPIERDIJK
LISELOTTE VAN DER BIJL
WINT BIJ DE DAMES
DDC: Fllnterman/Brandsen - E. Kuy-
pers/M de Lint 6-2, 4-6, 6-1;
GDC: Meier/Klomp - Meershoek-
/Vlekke 6-1, 6-0;
HED: Westbrink - B. SegIJn 6-4, 6-4;
DED: J. Gerse - T. van der Voort w.o.
HDD: Herweljer/Den Houter - Walen
kamp/De Water 2-6, 6-2, 6-1;
DDD: Gerse/Gerse - Pauw/Leunlssen
6-2. 7-5;
GDD: Meershoek/Horbach - De Beer-
/Jaspers 6-0, 6-3;
Uitslagen De Boekhorst Noordwijker-
hout:
HEC: J.W. Lugthart - M. Gerritsen 6-
2. 6-2;
DEC: i. Parera - I. ten Hage 6-4, 7-5;
HDC: H. de Jong/F. van Trigt - Gerrit
sen/Heringa 7-5, 6-4;
DDC: E. de Groot/A. van Overloop -
B. Booy/T. Westerbeek 6-1, 6-2;
GDC: E. van Trigt/F. van Trlgt - A.
Postma/B. den Elzen 6-2, 6-4;
HED: J. Ruygrok - R. van Nlerop 6-4,
4-6, 6-1;
DED: P. Kleine - A. Bennlnk 4-6, 6-3,
6-0;
DDD: G. Wenholt/W. Buitenvoorde -
M. Burggraaff/A. Verschoor 6-4, 6-2;
GDD: L. van der Bent/W. van Schoot-
en - G. Wentholt/R. Wentholt 6-3, 6-
2;
Uitslagen jeugdtoernooi Unicum:
Jongens t/m 10 jaar: Kees Jan Schul-
lenburg - Marlijn Rooyen 6-0, 4-6, 6-
1;
Meisjes t/m 10 Jaar: Eva Hasllnghaus
- Sonja Hoogeveen 6-2, 7-5;
Jongens t/m 12 Jaar: Marco van Trigt
- Erik Snellenberg 7-5, 6-7, 9-7;
Meisjes t/m 12 Jaar: Mlng Yu TJIong -
Anne Jongkind 2-6, 6-2, 6-3;
Jongens t/m 14 Jaar: M. van der Berg
- René van der Wllk 4-6, 6-1, 6-1;
Meisjes t/m 14 Jaar: Petra Velzel - Ju-
llëtte Grimbergen 6-1, 6-3;
Jongens t/m 16 jaar: J. van Marwijk -
M. Vink 7-6, 6-2;
Meisjes t/m 16 jaar: Christel Ver
woerd - Petra Velzel 6-3, 6-2;
Jongens t/m 18 Jaar: Marcus Bühlen -
Jasper van Marwijk 6-4, 7-6;
Meisjes t/m 18 Jaar: Patricia Lafay
poulewinnares.
WIJk/H. van der Capelle -
M. Bron/M. Brooshooft 6-2, 6-3;
HEC: W. Jansen - R. van Marwijk 6-3,
DEN HAAG De zo gevreesde confrontatie met ach
Westerkwartier 2 is Aiphians inderdaad fataal gew<
Den Haag verloor de Alphense koploper met 3-1. Do<
sulfaat duikelden de softbalsters uit Alphen aan den I
een derde plaats. Ook VUC passeerde Aiphians.
Zoals bekend moet Aiphians minimaal tweede worden
promotiewedstrijden in aanmerking te komen. Aiphians i
overigens nog in eigen hand. Na de vakantiestop ont
Alphense club VUC. Het eerste duel met VUC werd d
hians in krappe winst omgezet: 7-6.
De nederlaag tegen de reserves van Westerkwartier I
hians voornamelijk te danken aan het slecht verzorgde s
Slechts een Alphense dame, Marienka Muller, passé
thuisplaat. Zij dankte dat punt aan een technische home
ene Alphense punt viel in de laatste inning. In de slag
(eerste, derde en vijfde) daarvoor had Westerkwartier
voorsprong genomen zodat dat ene punt niet mocht ba'
Alphlans-pltcher, Irene Ponsioen: 0 keer 3 slag. 2 keer 4 wijd, 5 h<
tegen, 4 veldfouten.
Siagcljfers Alphlans: Irene Ponsioen en Margret van 't Bosch 0.500.
AMERSFOORT Ondanks de twee kringrecords. C
aankondiging van Kees
Vervoorn (Zian) de 100-Vlin-
der te zullen winnen, is Lei-
denaar Edward Maasdijk erin
geslaagd zijn nationale titel
op dit programma-onderdeel
te prolongeren. De tijd van de
Zijl/LGB-zwemmer lag welis
waar boven de limiet voor de
Europese kampioenschap
pen, doch Maasdijk had toch
al te kennen gegeven zich
niet voor de EK beschikbaar
te stellen. De Zijl/LGB-er
geeft de voorkeur aan de Uni-
versiade, een soort Olym
pische Spelen voor studen
ten. Maasdijk zijn tijd was
57.32.
Bij de jongens onder 16 jaar
was de Zijl/LGB-ploeg be
staande uit Mark van Belkum,
Edwin Redegeld, Reinier Haas
noot en Hans Lalau goed voor
Haags record
zevenkamp Conny Vermazen
NIJMEGEN Conny Verma
zen heeft gisteren in Nijme
gen een Haagse record ze
venkamp gevestigd. Bij natio
nale wedstrijden bereikte zij
een puntentotaal van 5407,
goed voor een tweede plaats
achter Marjan Goedhart
(AAV'36), die tot 5411 punten
reikte.
Conny Vermazen is dit jaar
overgeschakeld naar de zeven
kamp, waarop zij traint onder
leiding van Piet van Gerven.
De Haagse kwam daarvoor
hoofdzakelijk uit op de 400
meter en de sprintafstanden.
Haar resultaten in Nijmgen wa
ren: 100 m. horden: 14,9 sec.;
kogelstoten: 10,57 m.; hoog
springen: 1,65 m.; 200 m.: 24,9
sec.; verspringen: 5,71 m.;
speerwerpen: 28,18 m.; 800
m.: 2.13,6.
kringrecords.
4x200-vrij dook met?
8.59.3 ruim onder het or
cord (9.11.9) en op de*
vrij behaalde men z^
tweede plaats achter hel1
naakbare HPC in 3.57.7
oude record op dit nE;
stond met 4.03.0 ook:1
naam van het eerder ge!
de viertal. Van Leidse zij11
ren er verder erepfaatse.
René Correljé (Zijl/Ls:
Sylvia Bakker van LZ'8ö!
Correljé finishte als der
de 100-school voor jong
tijdens dat eerste weéf:
van de nationale kanT,
schappen die overigerL,
zeer mat verloop kerf!
1.19,28, Sylvia Bakker r
de eveneens brons, mat
op de 200-vrij meisjes!!!
2.42.92. [2
De beste zwemmer van
langs gehouden
pioenschappen maakte!
faam bij deze Nederf,
kampioenschappen
waar. Met liefst 5 ereplf
waarvan twee eerste
was Jimmy Lassooy v£'
Alphense AZC/Microlife
de succesvolste zwemiT
de kring Gouwe-Rijn^
Goud was er op de 100-L
in 1.16.66, eveneens goT
de 200-wissel in een uitsL
de 2.27.2 en drie keert
op de 1500-vrij (18.15.-#
100-vrij (1.10) en de 4r
(4.34.93). Tamara Matf
sen (AZC/M) was de
aankomende op de
voor meisjes onder itf"':
Haar tijd betekende tevei,
nieuw kringrecord in 5'
(oude record stond op 5e
1 k
ka
BUITENLANDS
VOETBAL
Intertoto-competltle
Groep 1: Maccabi Nathanya (Isr)
Hapoel Tel Aviv (Isr) 1—1.
Groep 2: Standard Luik (Bel)—
Sturm Graz (Oos) 4—1. BK Ko
penhagen (Den)—Duisburg (WDI)
1—1.
Groep 3: FC Malmö (Zwe>-Wer-
der Bremen (WDI) 2—2, FC Zürlch
(Zwl)—Spartak Pleven (Bul) 3—0.
Groep 4: Wacker Innsbruck
(Oos)—östers VëxJÖ (Zwe) 1—2,
Buducnost Titograd (Jsl)Odense
BK (Den) 4—2.
Groep 5: Brno (Tsj)—Aarhus (Den)
3—0. Braga Boriange (Zwe)—Un-
zer Ask (Oos) 3-0.
Groep 8: Sparta Praag (Ts|)Mo
lenbeek (Bel) 3—2. Bryne If
(Noo)—Young Boys (Zwl) 0—0.
Groep 7: IFK Göteborg (Zwe)—Bo
hemians Praag (Ts|) 2—1. Herlha
BSC (WDI)—Grasshoppers (Zwl)
5—1.
Groep 8: Viking Stavanger (Noo)—
Marek Slanke Dimltrov (Bul) 3-0,
Willem II (Ned)—Stuttgarler Kic
kers (WDI) 3—3.
Stand:
1. Viking Stavanger 32 1 05(4
0)
2. Stuttgarler Kickers 3 12 0 4
(5-3)
3. Willem II 2 0 111 (3—4)
4. Marek Slanke Dimltrov 2 0 0 2
0 (0-5)
Groep 9: FC Antwerp (Bel)—FC
Luzern (Zwl) 2—2. Naestved
(Den)—Rode Ster Cheb (Tsj) 2—3.
NOORD-AMERIKA
Jacksonville Tea MenSan Jose
Earthquakes 43; Fort Lauderda-
rsLos Angeles Aztecs
ATLETIEK
100 meter 1. Cart Lewis (Vst)
10.19 sec.. 2. James Sanlordd
(Vst) 10.21, 3. Allen Wells (Gbr)
10.39.
200 meter 1. Sanford 20.36 sec..
2. Dwayne Ewans (Vst) 20.52, 3.
Frank Taylor (Vst) 20.63.
400 meter 1. Tony Darden (Vst)
45.89, sec., 2. Jens Smedegaard
(Den) 46.22.
800 meter 1. James Robinson
(Vst) 1 mln. 44.95 sec.. 2. Harald
Schmld (wdl) 1.44.96, 3. Gary
Cook (Gbr) 1.45.76.
1000 meter 1. Sebastian Coe
(Gbr) 2 mln. 12.18 sec. (wereldre
cord). 2. Jim Splvey (Vst) 2.19.57,
3. Jose Abascal (Spa) 2.19.57.
1 mijl: 1. Steve Ovett (Gbr) 3 mln.
49.25 sec.. 2. Jose Luis Gonzales
(Spa) 3.49.67, 3. Steve Scott (Vst)
3.49.68.
400 meter horden: 1. Edwin Mo
ses (Vst) 47.99 sec., 2. Bart Wil
liams (Vst) 49.93.
Polsstokhoogspringen: 1. Marlusz
Kllmczyk (Pol) 5 meter 55. 2. Pa
trick Desruelles (Bel) 5.40, 3. Ta-
deusz Slusarskl (Pol) 5.20.
Hlnkstspspringen: 1. Willie Banks
(Vst) 17 meter 23, 2. Mike Harlow
(Vst) 16.71.
Discuswerpen: 1. Ben Plucknett
(Vst) 68 meter 95. 2. Imrlch Sugar
(Tsj) 66.50. 3. Markku Tuokko (Fin)
65.90.
Speerwerpen: 1. Penttl Slnersaarl
(Fin) 89 meter 42. 2. Bob Roggy
(Vst) 88.88, 3. Miklos Nemeth
(Hon) 85.18.
100 meter 1. Linda Haglund (Zwe)
1500 meter 1. Debbie Scott (Can)
4 mln. 10.52 sec., 2. Ruth Smith
(Gbr) 4.12.71, 3. Reglna Joyce
(Gbr) 4.13.12.
5000 meter 1. Ingrld Christonsen
(Noo) 15 mln. 28.43 sec. (officieus
wereldrecord). 2. Ellen Wesslngha-
ge (Wdl) 15.34.78. 3. Cathie To-
mey (Vst) 15.49.39.
400 meter horden: 1. Yvette Wray
(Gbr) 56.46 sec.. 2. Christine War
den (Gbr) 57.37.
MARATHON ENSCHEDE
1. Cor Vriend (Ned. PSV) 2 uur 15
mln., 54 sec., 2. Brian Cole (Eng)
2.18,18, 3. James McGlynn (ler)
2.18.39. 4. Barry Watson (Eng)
2.19.48. 5. Bill Cain (Eng) 2.22.24,
6. Guyta Slnko (Hon) 2.22.40, 7.
Ame Mogensfeldt (Den) 2.23,29. 8.
Gerard Mentlnk (Ned. Daventrla)
2.25.33, 9. Jean-Pierre le Gall (Fra)
2.25,55, 10. Zoltan Kiss (Hon)
2.26,10, 11. Ove Larsen (Den)
2.26.24, 12. Hartmund Kosmala
(Lux) 2.27,24, 13. Michael Woods
(ler) 2.27,29. 14. Hank van Hoek
(Ned. HAC) 2.27,33, 15. Ton Lar-
mlt (Ned. AVR.69) 2.28,26.
DAMES:
1 Jane Wlpf (VSt) 2.38.21, 2. Ca
rol Gould (Eng) 2.51,11, 3. Leslie
Watson (Eng) 2.57.00.
BLOKZUL
1. Martin ten K
ter in 24,13 r
(Metro) 25.05,
(DOS) 8 kilome-.
2. Steel Kljne
i3. Wlm Zegers
(AV'34) 25.18, 4. Gerard Hooge
(HAC) 25,23.
DAMES:
Anneke Zelnstra (Uonltas) 33,12.
SOFTBAL
Westerkwartier 2—Alphlans 3—1,
Storks 2—VUC 18—8. ADO 2—
Celerltas 2—2.
Tweede klas:
Celerltas 2—Storks 2 10—24, Red
Lions—Birds 2 4—10, Te Werve—
Hyglea 13—29, Hyglea 2—Blue
Birds 2 6—12.
Derde klas:
Westerkwartier 4—Storks 4 12—
12. Wassenaar 3—Westerkwartier
3 15—4, Alphlans 2—VUC 2 5—
kollshlBirds 16—0.
Tweede klas: Celerltas—Hyglea
11—10, Laakkwartier—Kokolishl 2
6-13, Alphlans—Blue Birds 0—
CRICKET
Bloemendaal—VRA
175—176/6 (0-6), HBS—Kieviten
148/6—145/6 (6—0). ACC—Rood
en Wit 127—131/3 (0-6), Konink
lijke UDVOC 182/6-117/7 <2—
3).
Eerste klasse: Hercules—Hermes
103/6—138 (2—3), SparlaQuick
60-61/1 (0—6), VUCKampong:
144—146/5 (0—6).
TENNIS
Heren B: Undeman-Helllnga 5-7,
6-4. 6-4.
Dames B: Harthoorn-Von GeIJn 6-
3. 6-3.
Herendubbel B: Kraal/Koenen-
Helllnga/Tienstra 7-5. 2-6, 6-0.
Gemengddubbel B: Overmaat-
/Roqls-De Vries/Ooms 1-6, 6-4, 6-
Heren C: Van der SluIJs-Van der
Unden 6-2, 6-2
Dames C: Meenhorst-HeIJboer 6-
4. 6-3.
Herendubbel C: Van Dongen/Bar-
zllay-Medema/Plas 6-3. 7-5.
Gemengddubbel C: Tarmond/Van
der SluIJs-HelJboer/Goudberg 6-3.
6-1.
Dameedubbel C: De Vries/Van
Ex el-Van Duin/Geut 6-4, 1-6, 6-1.
Heren D: Van Waardenburg-Neet
6-2. 6-3.
Dames D: Vermaas-Couvreur 6-4,
46. 6-1.
Herendubbel D: Llndeman/Linde-
man-MelJer/Van Waardenburg 6-
3, 4-6. 5-7.
Gemengddubbel D:
Laan/Goosens
Heren D: Van Kalker-Speelman 6-
3. 6-4.
Dames D: Van Bemmel-Van der
Steen 46. 7-6, 6-3.
Herendubbel D: Van Bodegraven-
/NoordzlJ-Van KaJker/Wlllemsteln
76. 26. 7-5.
D: Gertag/Ger-
Maassen/Moerkerker 6-2, 26, 6-
C/D toernooi tennis ETJ.
Herenenkel C:
Romeo Houkes (De Hartel. SpIJke-
nlsse)—Fra
de Loo (E '68,
Brlelle): 64. 6—2.
Herendubbel C:
Frans van de Loo/Rob van de Loo
(E '68 Brlelle)—Marco van de Wal-
Ruud Hoogendoorn (Bernisse.
Heenvllet): 7—5, 6-3.
Dameeenkel C:
Ellne Brinkman (TV Oostvoome)
Petra Andrea (De Hartel. Spljke-
nlsse): 6—0. 6—2.
Dameedubbel C:
Ellne Brlnkman/Mlen van Adrl-
chem) TV Oostvoorne)—Roos Ze
venbergen/Ellen Pröper (E '68
Brlelle): 6—1. 6—1.
Gemengddubbel C:
Ellne Brlnkman/Alexander Molen
dijk (TV Oostvoorne)—Mien van
Adlghem/Arjen Steehouwer (TV
Oostvoome): 6—2. 6—0.
Toernooi E *68, D-categorIe:
Herenenkel: 1. Arle Stolk—Peter
Kok 6-1. 7—5.
Oameeenkel: 1. D. Kok van Vee-
lenMachteld ter Smltte 61.
WIJnen/Aad Hak 6-2. 6—3.
Dameedubbel: 1. Mlny Kop/Nel 't
Hart—Nel Schouten/El de Vos 6—
1. Sylvia Moerkerke-
/Geert Maarsserv—Frank Trimbos
/Nancy Koopman 62. 16, 6
3.
Finale B-. C-, D-tennlstoemool
TV O Oud-Beljerland:
B-8PELERS:
dameeenkel: Monique v.d. Berg
(Dash>—Chrlstlen Zwijnenburg
(TVO) 6-1. 6—2.
Herenenkel: Hans Wendt (DDH>—
Rob van Bodegraven (DDH) 6—1,
7—5.
Herendubbel: Hans Wendt/Bart
Buitendijk (DDH>—Carlo v.d. Post-
/Dennls Harteloh (Leeuwenbergh)
6—1, 5—7. 6—4.
Gemengddubbel: Brigitte Bok-
n (DASH) 6-3, 6—3.
C-8PELER8:
Dameeenkel: Karin de Groot
(TVO)Hélène van Schalk (TVO)
6—2, 6-7, 9—7.
Herenenkel: Leo Westerkamp
(Klaaswaal)—Plet-Heln Schipper
(TVO) 7—5. 7—5.
Dameedubbel: Carollen den Her-
tog/Henrlëtle Meeldijk (TVO)-Ka-
Gemengddubbel: Unda Brugge-
kamp/EdwIn Kleiweg (Dash)
Echtp. Van Gelderen (Dash) 7—6,
7—2.
Herendubbel: Marco Meeldijk
(TVO)/Edwln Weststraten (Nleuw-
4. 7—6.
D-8PELER8:
Dameeenkel: Nancy Polei (Helne-
noord)Sandra Rosman (Klaas
waal) 75. 6—1.
Herenenkel: Joop Engelen (Klaaw-
aal)—Ton Meeldijk (TVO) 6—3.
7—6.
Dameedubbel: THIy Smlt/Anlta
Llnckens (TVO)—E. Blnder/N. v.d.
Linden (Rhoon) 63, 62.
Herendubbel: Hans Rosman/Joop
Engelen (Klaaswaal)J. Blom-
maert/A. Smits (De Hartel) 6—1,
houwers (Numansdorp)Mevr. G.
Schol/Marcel Schol (Klaaswaal)
6—2, 6-2.
SCHAKEN
Baden-Baden Vierde ronde:
Miles (Gbr.)—Hort (Tsj.) V4'A.
Rlbli (Hon.)—Stajclc (Joe.) 1—0.
Honfl (Hon)—Roos (Fra.) afg..
Kortsjnol (Zwl.)—Bastlan (Wdl.)
atg.. Borlk (Wdl.)-Kestler (Wdl.)
1—0. Gheorghlu (Roe.)—De Flr-
mlan (VSt.) V4'A. Ivkov (Joe.J-
Unzlcker (Wdl.) 'A—Vi.
8tand: 1. Miles 3.5 punten. 2. Rlbli
3. 3. Honfl en Kortsjnol belden 2.5
1 atg.. 5. Hort 2.5. Ivkov 2.
ZWEMMEN
N.K. ZWEMMEN
100 MÉTÉR VLINDERSLAG:
1. Wllma van Velsen (TZC) 1.
200 METER RUGSLAG:
1. Jolanda de Rover (DJK) 2.19.4;
2. Monique Bosga (AZPC) 2.20.8;
3. Daphne Demuth (VZC) 2.21.6.
2.43.2; 2. Rla Wlllemse (NJord)
2.43.97; 3. Brigitte Hemeltjen (De
Dlnkel) 2.45.51.
ESTAFETTE 4x100 METER WIS
SELSLAG:
1. De Dlnkel (Oude NIJeweme/He-
meltJen/Bulter/Grote Punt)
4.32.10; 2. NJord 4.36.92; 3. AZPC
.91; 2. Theo de Graal (RZV)
1.10.28; 3. Hans Jansen (Tolhek-
ke) 1.10.55.
200 METER WISSELSLAG:
1. Fred Eettlng (De Otters) 2.10.10
(Nederlands record); 2. Hans
Kroes (HPC) 2.12.08 (Nederlands
aspiranten record); 3. Gerard de
ESTAFETTE 4x100 METER VRUE
SLAG:
HPC (Rleken/Manoth/SchuIJt-
ZONDAG
100 METER VLINDERSLAG:
1. Edward Maasdijk (De ZIJI/LGB)
100 METER RUGSLAG:
1. Fred Eettlng (De Otters) 56.74;
2. Petro Stalman (ZKE'71) 1.00.11
400 METER VRIJE SLAG:
1. Frank Drosl (AZPC) 4.03.56;
Gerard Smit (Zwemlust/H) 4.05.24;
3. Cees Jan Winkel (RZV) 4.05.76.
200 METER WISSELSLAG:
1. Annemarie Verstappen (BZV)
2.22.17; 2. Ingrid Esser (Zeester)
200 METER VRIJE SLAG:
1. Conny van Bentum (DWK)
Annemarie Verstappen
ZEILEN
OE KAAGWEEK
1. Frech (Hol), 2. Theunlssen (Hol),
3. Helneke (Hol). 4. Hettinge (Frl),
5. Van Drooge (Frl), 6. Zwart (Frl).
Jeugd a: 1. De Groot, 2. Van Mun-
Cedet: 1. Heemskerk, 2. Kamp-
80J0: 1. Busk ens.
16 m2: 1. Juray, 2.
Pampus: 1. Van Goeverden.
2. De
Groot. 3. Frech. 4. Jager. 5. Zwart.
O-Jol a: 1. Schlleker (Wdl). 2. v.d.
Veen. 3. Kagchelland.
127 voetsjol a: 1. v. Weezen beek,
2. v.d. Baumen. 3. Reljers.
Optimist 1. Van RJ|. 2. Kolk.
ROEIEN
8klff: 1. Beryl Mitchell (Gbr)
3.40.36 mln., 2. Antonla Macklna
(Sov) 3.41.78, 3. Margarita Koka-
rewlts (Sov) 3.45.76.
Twee zonder. 1. Betty Cralgt/T.
Smith (Can) 3.32.28, 2. Jutta Ra-
cek/Martlna Wledulwlt (Odl)
3.35.37, 3. Czeslawa Kosclanska-
/MaJgorcata Dluzewska (Pol)
3.36.23. Lente Lultlng/Gerda Don
kervoort (Ned.) 3.40,52.
Dubbel twee: 1. Larlssa Popova/E-
lena Klopzewa (Sov) 3.20.8, 2.
Olga Kasplna/Tatjana Danllowa
(Sov) 3.23.51. 3. Heldl Westphal-
Cornelia Llnse (Odl) 3.24.37.
Vier met stuurvrouw. 1. Sovjet-
Unie 3.17.55, 2. Leipzig 3.17.88, 3.
Potsdam/Oost-BerlIJn 3.20.19, 5.
Nederland 3.24.70.
Dubbetvler 1. Oost-Dultsland
3.12.32, 2. Hongarije 3.14.77, 3.
Sovjet-Unlo 3.18.46.
3.22.53, 3. Oost-Dultsland 3.26.62,
5. Nederland 3.29.41.
Dubbel twee: 1. Machlna/Kokare-
wttsj (Sov) 3.24.15. 2. Westphal-
/Llnae (Odl) 3.27.94. 3. Vellnova-
/Bakova (Bul) 3.29.30.
Twee zonder atuurvrousr. 1.
Cralgt/Smith (Can) 3.38.17, 2. Za-
warzlna/Stepanova (Sov) 3.39.04.
3. Kosclanska/Dluzewska (Pol)
3.39.67, 8. Lultlng/Donkervoort
(Ned) 3.46.49.
Skiff: 1. Mitchell (Gbr) 3.45.05. 2.
Foster (Nzl) 3.45.50, 3. Letcheva
(Bul) 3.47.88.
Sovjet-Unie 3.10.60, 2. Oost-
Dultsland 3.13.17. 3. Hongarije
3.14.17.
Achten: 1. Sovjet-Unie 2.58.61, 2.
Oost-Dultsland 3.01.50, 3. Groot-
Brlttannlë 3.13.94.
Skiff: 1. Kolbe (Wdl) 6.52.31, 2.
Agrlkola (Wdl) 6.56.09, 3. Kroop-
pellon (Odl) 6.59.98.
Twee zonder stuurman: 1. Nikolai
en Joerl Plmenov (Sov) 6.34.38. 2.
Atsma/Bosman (Ned) 6.40.89, 3.
Schmellng/Seyfarth (Odl) 6.42.58.
Dubbel twee: 1. Relche/Bussert
(Odl) 6.17.42. 2. Relma en Perttl
Karpplrten (Fin) 6.19.48, 3. Thor-
sen/Hansen (Noo) 6.20.78.
Twee met stuurman: 1. Krljoes-
kln/Porewerzev (Sov) 6.56.99, 2.
Preobrasjenskl/Koetsnetsov (Sov)
6.58.62, 3. Giuseppe en Carmine
Abbagnale (Ita) 7.04.13.
Vier zonder stuurman: 1. Sovjet-
Unie 6.06.01, 2. Oost-Dultsland
6.08.99. 3. Zwitserland 6.10.13, 5.
Nederland 6.20.33.
6.26.11, 3. Groot-Brlttannlé
6.29.26.
Dubbel vier 1. Oost-Dultsland
6.00.56, 2. Sovjet-Unie 6.04.35, 3.
■Spanje 6.10.36.
Acht: 1. Sovjet-L
Duitsland 5.52.07.
Uchte nummers:
8kith 1. Haberl (Oos) 7.42.42, 2.
Mantosa (Spa) 7.44.31, 3. Mlgllac-
clo (Ita) 7.49.56.
Dubbel twee: 1. Verroca/Esposito
(Ita) 6.56.38. 2. Kruse/Eltang (Den)
7.02.91, 3. Steiner/Wyss (Zwl)
7.04.09.
Vier zonder stuurman: 1. Dene
marken 6.40.99, 2. West-Dultsland
6.42.27, 3. Noorwegen 6.44.60.
Acht: 1. Spanje 6.08.75, 2. Frank
rijk 6.12.15, 3. Italië 6.14.25.
Lichte roeiers, 2000 meter
Skiff: 1. Haberl (Oos) 7.22.77, 2.
Mantosa (Spa) 7.24.95, 3. Mlgllac-
clo (Ita) 7.25.68, 6. Emke (Ned)
7.40.34.
Dubbel twee: 1. Verroca/Esposito
(Ita) 6.42.70, 2. Steiner/Wyss (Zwl)
6.49.19, 3. Relslnger/Pasolll (Oos)
6.53.68. 6. Devilder/Knlbbeler
(Ned) 6.56.31.
Vier zonder stuurman: 1. Dene
marken 6.23.29, 2. West-Dultsland
1.41, 3. Noorwegen 6.26.84, 5.
5.58.43, 3. Frankrijk 5.58.88, 6.
Nederland 6.08.23.
Finales heren, 2000 meter
8kiffc 1. Mund (Odl) 7.08.66. 2.
Kroeppellen (Odl) 7.12.13. 3. Agrl-
Twee zonder stuurman: 1.
Schmellng/Seyfarth (Odl) 6.54.57,
2. Atsma/Bosman (Ned) 6.56.30.
3. Schulz/Schumann (Odl) 6.56.60.
Twee met stuurman: 1. Ktljoes-
kln/Perewerzev (Sov) 7.14.95, 2.
Giuseppe en
(Ita) 7.19.77,
(Wdl) 7.23.84.
Dubbel twee: 1. Relche/WInter
(Odl) 6.28.70, 2. Vochoska/Pecka
(Tsj) 6.31.15, 3. Thorsen/Harsen
(Noo) 6.32.83.
Vier zonder stuurman: 1. Oost-
Dultsland 6.14.50. 2. Zwitserland
6.16.06, 3. Groot-Brlttannlë
6.17.39.
Vier met stuurman: 1. Sovjet-Unie
6.20.48, 2. Oost-Dultsland 6.22.13,
3. Tsjechoslowaklje 6.24.09.
Dubbel vier 1. Oost-Dultsland
5.55.14, 2. West-Dultsland
5.58.91, 3. Sovjet-Unie 6.02.93.
Acht 1. Sovjet-Unie 5.42.17. 2.
Oost-Dultsland 5.42.55, 3. Groot-
Brlttannlë 5.51.02.
MOTORSPORT
de: 2 mln. 24,28 sec - 125.755
km/u).. 2. Henk van Kessel (Ned),
Kreldler; 3. Theo Timmer (Ned).
Kreldler; 4. Giuseppe Ascareggl
(Ita), Mlnarelll; 5. Hans Hummel
(Oos). Sachs; 6. Hagen Klein
(WDI). Kreldler; 7. Claudk) Lusuar-
dl (Ita), Villa; 8. Peter Looljesteljn
(Ned). Kreldler; 9. Jaquln GaJI
(Spa). Bultaco; 10. Ingo Emmerich
(WDI). Kreldler.
8tand wereldkampioenschap: 1.
en wereldkampioen Tormo 90
pnt., 2. Stefan Dörfllnger (Zwl),
Kreldler 51; 3. Timmer 50; 4. Hum
mel 37; 5. Van Kessel 36.
125-cc: 1. Regglanl (Ita). Mlnarelll
43.57,52 gem. snelh. 137,583
km/u; 2. Nleto (Spa), Mlnarelll; 3.
Blanchl (Ita), MBA; 4. Tormo (Spa).
Sanvenero; 5. Bolle (Fra), Motobe-
Blanchl 68; 4. Müller (Zwl) 55; 5.
Bolle 31.
250-cc: 1.1. Mang (WDI), Kawasa
ki 45.43,81 gem. snelh. 145,479
km/u; 2. Freymond (Zwl), Ad Ma
jors. 3. Balde (Fra). Kawasaki; 4.
Contortl (Ita). Kawasaki; 5. Esple
(Fra). Pernod.
8land wereldkampioenschap: 1.
Mang 100 pnt.. 2. Balde 68; 3. La-
vado (Ven) 56; 4. Fernandez 38; 5.
Freymond 36.
50G-ce: 1. Lucchlnelll (Ita). Suzuki
42.19,98 gem. snelh. 150.010
km/u; 2. Sheene (GBr), Yamaha; 3.
Crosby (NZI), Suzuki; 4. Mamola
(VSt), Suzuki; 5. Balllngton (ZAf),
Kawasaki; 6. Pad (Ita). Yamaha; 7.
Middelburg (Ned), Suzuki; 8. Fon-
tan (Fra). Yamaha; 9. Pelletler (Ita).
Suzuki; 10. Huewen (GBr). Yama-
8tand wereldkampioenschap: 1.
Lucchlnelll 88 pnt.. 2. Mamola 72;
3. Roberts (VSt) 58; 4. Sheene 57;
5. Crosby 56; 6. Van Duimen (Ned)
47; 7. Middelburg (Ned.) 27; 11.
Zoet (Ned) 10.
Motorcross
Doetlnchem 250 cc
Eerste manche:
1. Kees van der Ven (Bakel) KTM.
2. Henk van Mlerlo (Boekei) Suzu-
3. Peter Groeneveld (Zwijndrecht)
Honda.
Tweede manche:
1. Van der Ven.
2. Dinand Zijlstra (Daarlerveen)
hel) Suzuki 160.
4. Groeneveld 123.
5. Bloemert 114.
6. Wilken 111.
(Holten). EML; 3. Ton van Heug-
ten/Frlts Klggen (Amersfoort),
190, 3. MUI Ier/Van der Bijl 142.
Ton van Heugten/KIggen 140, 5.
Jan van Heugten/Oerks 133.
WIELRENNEN
5.47.07. 2. Jean Francois Rodrlgi
ez (Fra-Gulmard) z.t. 3. Johan van
de Velde (Ned-Posl) z.t„ 4. Leo
Wellens (Bel-Drlessens) z.t., 5.
Jacque Mlchaud (Fra-De Grlbaldy)
z.1., 6. Mariano Martinez (Fra-Cre-
pel) z.t.. 7. Vicente Belda (Spa-
Carraaco) z.t., 8. Dominique Ar-
naud (Fra-Bolshardy) z.t., 9. Gra
ham Jones (Gbr-De Muer) z.t., 10.
Jean-Rene Bernaudeau (Fra-De
Muer) z.t., 11. Leurent (Fra-De
Muer), 12. Kuiper (Ned.-De Bruy-
ne), 13. Luylen (Bel-Swerts). 14.
Crlqueilon (Bet-De Klmpe) allen
we-De KI
ns (Bel-<
17. Tlnazzl
(Fra-De Grlbaldy). 18. Beucherle
(Fra-De Grlbaldy). 19. Vanover-
schelde (Fra-Crepel), 20. Ander
son (Aut-De Muer). 21. Suarez-
Cuevas (Spa-Carrrasco), 22. Peve-
nage (Bel-Godegroot). 23. Ovlon
(Fra-Bolshardy), 24. Gauthler (Fra-
Dangulllaume), 25. Jacobs (Bel-
Godofroot), 26. Frlou (Fra-Dangull-
laume). 27. Juan Fernandez (Spa-
Carrasco). 28. Duclos-Lassalle
(Fra-De Muer). 29. De Wolf (Bel-
Swerts). 30. Thaler (Wdl-Bols-
hardy). 36. Hlnault (Fragulmard),
37. Zoetemelk (Ned-Post). 41.
Winnen (Ned-Godefroot), 52. Lub-
berdlng (Ned-Post). 58. De Rooy
«dr| van'
s). allen
68. Jon
kers (Nod-Lauwers) op 10.14, 80.
Maertens (Bel-Drlessens), 91. Kne-
temann (Ned-Post), 92. Peeters
(Bei-Post). 95. Van den Hoek
(Ned 96. Hoste (Bei-Post), 100.
Broers (Ned-De Klmpe) allen de-
Na het sluiten van de tljdscontrole
kwamen binnen: Sherwen (Gbr-
Crepel). Lebaud (Fra-Danguillau-
me). De Jonckheere (Bel-Perure-
na) en Ladron de Guevara (Spa-
Carrasco).
De strijd gestaakt hebben: Freuler
(Zwl-Post). WIJnands (Ned-Post).
Eddy Planckaert (Bet-De Klmpe),
Walter Planckaert (Bel-De Klmpe).
ColIJn (Bel-De Bruyne) en Llboton
(Bel-Swerts).
Achttiende etappe:
1. Alban (Fra-Crepel) 6 uur 14 mln.
en 29 sec.. 2. Nilsson (Zwe-De
Klmpe) op 2 mln. en 32 sec., 3.
Crlqulellon (Bel-De Klmpe) op
3.51, 4. De Wolf (Bel-Swerts) op
3.55, 5. Schepers (Bel-De Bruyne),
6. Bernaudeau (Fra-De Muer). 7.
Van de Velde (Ned-Post), 8. De
Muynck (Bel-De Klmpe). 9. Winnen
(Ned-Godefroot). 10. Martinez
(Fra-Crepel) allen dezelfde tijd als
De Wolf; 11. Fernandez (Spa-Pe-
rurena). 12. Van Impe (Bel-Lau-
wers). 13. Hlnault (Fra-Gulmard).
14. Laurent (Fra-De Muer). 15.
Zoetemelk (Ned-Post) allen dezelf
de tijd als De Wolf. 16. Martin
(Fra-Dangulllaume) op 4.15, 17. Tl
nazzl (Fra-De Grlbaldy) op 5.42,
18. Paul Wellens (Bel-Drlessens)
zelfde tijd, 19. Agostinho (Por-De
Grlbaldy) op 5.46, 20. Mlchaud
(Fra-De Grlbaldy) op 8.05, 21. Bel
da (Spa-Carrasco) zelfde tijd, 22.
Thevenet (Fra-Bolshardy) op 8.36.
23. Rodriquez (Fra-Gulmard). 24.
Wllmann (Noo-Godefroot). 25. An
derson (Aus-De Muer) allen dezelf
de tijd als Thevenet. 26. Kuiper
(Ned-De Bruyne). 27. Claes (Bel-
Godefroot) zeilde tijd als Theve
net, 28. Duclos-Lassalle (Fra) op
9.56, 29. Jones (Gbr-De Muer) op
10.25. 30. Levavasseur (Fra-Dan
gulllaume) zelfde tijd, 50. Kelly
(Ier-De Klmpe) op 19.27. 63. Pl-
rard (Ned-Drlessens) op 27.45. 72.
Knetomann (Ned-Post). 83. Maer
tens (Bel-Drlessens). 89. Hoste
(Bei-Post), 95. Peeters (Bei-Post).
96. Adrl van Houwellngen (Ned-
Swerts), 98. Lubberdlng (Ned-
Post). 99. Stamsnijder (Ned-De
Bruyne). 103. Broers (Ned-De Klm
pe). 107. De Rooy (Ned-Godefroot)
zelfde tijd als Plrard, 118. Jonkers
(Ned-Lauwers) op 31.55, 123. Van
den Hoek (Ned-Post) op 38.36.
Algemeen klassement:
I. Hlnault (Fra-Gulmard) 69 uur 56
mln. en 1 sec.. 2. Anderson (Aus-
De Muer) op 7 mln. en 39 sec.. 3.
Van Impe (Bel-Lauwers) op 9.38.
4. Uurent (Fra-De Muer) op 10.20,
5. Zoetemelk (Ned-Post) op 10.43,
6. Alban (Fra-Crepel) op 10.45, 7.
De Muynck (Bel-De Klmpe) op
II.28, 8. Schepers (Bel-De Bruy
ne) op 11.47. 9. Crlqulellon (Bel-
De Klmpe) op 12.17, 10. Fernan
dez (Spa-Perurena) op 12.18, 11.
Nilsson (Zwe-De Klmpe) op 12.31,
12. Duclos-Lassalle (Fra-De Muer)
op 12.38, 13. Winnen (Ned-Gode
froot) op 13.12, 14. Rodriguez
(Fra-Gulmard) op 13.16, 15. Ber
naudeau (Fra-De Muer) op 13.45,
16. Agostinho (Por-De Grlbaldy)
op 14.02, 17. Martin (Fra-Danguil-
laume) op 14.12, 18. Paul Wellens
(Bel-Drlessens) op 14.15, 19. Claes
(Bel-Godefroot) op 14.39, 20. Van
de Velde (Ned-Post) op 14.55. 21.
Tlnazzl (Fra-De Grlbaldy) op 15.31,
22. De Wollf (Bel-Swerts) op
15.48, 23. Martinez (Fra-Crepel)
op 16.32, 24. Kuiper (Ned-De
Bruyne) op 17.43. 25. Jones (Gbr-
De Muer) op 18.35, 26. Wlllems
(Bel-Godefroot) op 19.20. 27. Be-
rard (Fra-Gulmard) op 19.54, 28.
Verllnden (Bel-Drlessens) op
22.16, 29. Mlchaud (Fra-De Grl
baldy) op 23.05. 30. Boyer (VSt-
Gulmard) op 24.44, 41. De Rooy
(Ned-Godefroot) op 38.02, 45.
Lubberdlng (Ned-Post) op 41.02,
51. Kelly (Ier-De Klmpe) op 45.29,
62. Peeters (Bei-Post) op 51.57,
69. Maertens (Bel-Drlessens) op
57.30, 70 Knetemann (Ned-Post)
op 58.58. 74. Adrl van Houwelln
gen (Ned-Swerls) op 1 uur en 56
seconden. 89. Stamsnijder (Ned-
De Bruyne) op 1.11.49. 99. Hoste
(Bei-Post) op 1.22.29. 101. Plrard
(Ned-Drlessens) op 1.24.20, 114.
Broers (Ned-De Klmpe) op
1.41.00, 119. Van den Hoek (Ned-
Post) op 1.47.37, 123. Jonkers
(Ned-Lauwers) op 1.56.43, 127 en
laatste Cueli (Spa-Perurena) op
3.16.12.
In de achttiende etappe heeft Vin-
cendeau (Fra-Bolshardy) de strijd
Ploegenklaaeement: 1. Ploeg de
Klmpe (Nilsson. Crlqulellon, De
Muynck en Colman) 25 uur 23
mln. en 8 sec., 2. Ploeg De Muer
25.24.18. 3. Ploeg De Grlbaldy
25.29.30, 4. Ploeg Crepel
25.30.16. 5. Ploeg Godefroot
25.30.54, 6. Ploeg Gulmard
25.33.25. 10. Ploeg Post (Van de
Velde. Zoetemelk, Knetemann en
Hoste) 26.01.16.
Algemeen ploegenklassemenh 1.
Ploeg de Muer 292 uur 57 mln. en
40 sec., 2. Ploeg Gulmard
293.05.29, 3. Ploeg Godefroot
293.19.30. 4. Ploeg De Klmpe
293.31.25, 5. Ploeg De Grlbaldy
293.47.03, 6. Ploeg Crepel
293.47.19, 8. Ploeg Post
294.04.46.
Bergklassement
LE SALEVE (TWEEDE CATEGO
RIE): 1. De Vos 15 pnt.; 2. Juan
3. Van Impe 10
COL DE LA RAMAZ (EERSTE CA
TEGORIE): 1. Linard 20 pnt.; 2.
Van Impe 16 pnt.; 3. Bernaudeau
14 pnt.; 4. Alban 12 pnt.; 5. Nils
son 10 pnt.; 6. Martin 8 pnt.; 7.
Anderson 6 pnt.; 8. Belda 5.pnt.;
9. Agostinho 4 pnt.; 10. Tlnazzl 3
2 pnt.; 12. Alberto
COL DE JOUX PLANE (EXTRA
CATEGORIE): Alban 25 pnt.; 2.
Nilsson 20 pnt3 Martin 18 pnt.;
4. Van Impe 16 pnt.; 5. Hlnault 14
pnt.; 6. Winnen 12 pnt.; 7. Alberto
Fernandez 10 pnt8. De Muynck
8 pnt.; 9. Criquielion 7 pnt.; 10.
Zoetemelk 6 pnt.; 11. De Wolf 5
pnt.; 12. Schepers 4 pnt.
pnt.; 3. Marti
4. Van Impe 12 pnt.; 5. Hlnauit 10
pnt.; 6. Winnen 8 pnt.; 8. Alberto
Fernandez 6 pnt.; 8. Oe Muynck 5
pnt.; 9. Criquielion 4 pnt.; 10. Zoe
temelk 3 pnt.; 11. De Wolf 2 pnt.;
12. Schepers 1 pnt.
BERGKLASSEMENT: 1. Van Empe
124 pnt.; 2. Hinault 98 pnt.; 3. Ber-
Alban 70 pnt.; 5. Nils-
JONGERENKLASSEMENT (WITTE
TRUI): 1. Anderson; 2. Criquielion;
3. Winnen; 4. Rodriquez; 5. Claes.
3. Berlin 156 pnt.; 4. Pevena-
ge 145 pnt.; 5. Willems 131 pnt.; 6.
Hinault 113 pnt.; 9. Van de Velde
geven voor ravitaillering op een
niet toegestane plaats. Eenzelfde
straf kreeg onder andere de Belg
Hoste uit de ploeg van Post.
Frits Plrard kreeg 45 seconden
WIELERRONDE KRUfHINGER-
GOR8
Amateurs, 100 km: 1. Kees den
Hartog (H. I. Ambacht) 2.18,58
uur, 2. P. de Groot (Hazerswoude).
3. Ton Griep (SpIJkenisse), 4. Theo
Hogervorst (PIJnacker), 5. J. Trouw
(Plershll), 6. Peter Hogervorst (PIJ
nacker), 7. Cor Roskam (Oost
voorne). 8. Bert Zaal (Hazerswou
de). 9. Rob den Boer (Vlaardln-
gen), 10. Krijn Slntnlcolaas (Dord
recht). 11. Jan de Groot (Lange-
rak). 12. Nap Hage (St. Maartens-
16. Jan Zuldweg (Krimpen i
ael). 17. A. Overbeeke (Dord 1L
18. W. van Montfoort (Lop«\nj
A. Korthout (Maassluis), 20
Keijzer (Werkendam). nel
Liefhebbers, 40 km, eere«e)aai
minuten. 2. P. Nobel (Kt
Oav
Lek), 3. R. TulJI (Breda). 5te
Kompeer (Rotterdam). 5. UjQ(
(Rotterdam). 6. P. Leglerse a
hulzen). 7. J. Martin (Ho«e I
Holland). 8. J. Vos (Spl|kenlj(js
J. Merlënboer (Oud-GastelU 1
KIJzers (Bergen op Zoom),
Blom (Wllnla), 14. T. van ÓIJ^hb
termeer). 15. B. Hoefsloot I
If*
sluis).
koert: 1. P. Stout 56.18
(H. I. Ambacht). 2. G. I
(Llsse). 3. T. Scholten ('s-G
deel). 4. W. Wiel houwer (Sof
dijk), 5. M.
ge). 6. L.
Brussel (Oud- 0
en berg (Nieuw
nep), 7. W. Brouwers (Rottej
"~>yb
0,,<5e
Iter), ibpet
TA W
8. P. v.d. Helder (Gouda)."
Hogervorst (Monster), T
Veen boer (Nieuwkoop).
Plleger (Amelde), 12. A.
(Katwijk). 13. P. van Veer(|t8ll
kum). 14. M. Koorneef (Ultl
PAARDESPORT
Eerste koers: 2040 m:
du Bols (A. H. Suykerbuyk).
1.24,8, 2. Ulrlx K. 3. I
koppel 143.70, trio 3.101.3C
gestart: nr. 10. Ulriska D. tg,
Tweede koers: 1800 m: 1. Cj v(
(K. Da vies) 1.55.4, 2. Rosebi
Rocket Symphony. «'O'
2.50, pl. 2.60 2.70
"■lut
Supreme (C. P. G. Wortel) i.
1.21,6, 2. Usmien v~
Tongo Buitenzorg.
Winnend 13.30, pl. 1.50 1.10
koppel 14.20, trio 160.-. NÖ
start nr. 4. Tonle Boy. M
Vierde koers: 2000 m: 1. Fr*
ne (E. Bloem) 2.06.1. 2. CM lil
Most. 3. King's Eagle. 'eflioi
Winnend 12.60, pl. 2.20 1.60 ö-
koppel 17.70. supertrio 149J
Vijfde koers: 2040 meter. If R(X
Fortune(W. Duivenvoorden)L.j.
1.19.4. 2. Tyvonne PromlT.0
Sendor L. H) VTI
Winnend 14.80, pl. 3.10 3-3ty0nal
koppel 54.70. trio 2.271.90j
Sol (M. C.
Or 575
Vergay) 2.06.0 1.11
Ros Performer. 3. Reine Jan^^^
Winnend 2.40. pl. 1.10 1.20
koppel 3.10. trio 21.80.
Zevende koers: 2500 ne 1
Wave (Mw. C. C. P. Van dl
2.46.2. 2. Mush Kabad. 3. L»
Winnend 3.90, pl. 1.30 1.20
koppel 5.10, trio 52.70. NU
Start: nr. 4 IMco.
Achtste
jrrfkt
Bouwhuis) we
ikbai
Olaf Pride (M. Bouwhuis) I Ha
1.18,9, 2. Rainier Gallant. J
nouk. pn in
Winnend 16.70, pl. 5.60 2.70|oren
koppel 123.90, trio 1.469.20. -
gestart: nr. 9 Sam Hollyrood'
14 Robin Buitenzorg. Iketba
de Way (A. J. Mollema)
1.21,5, 2. Uncle Tom, 3.
Lady.
Winnend 6.00, pl. 1.80 3.10'
koppel 14.50. trio 667.20. Nlf-
atari: nr. 2 Theresa Kennedy
Tiende koers: 2040 m: 1
Skoatter (G. W. van Eyckelen,. rf
2.43,6 1.20.2. 2. Terry N, ï1*
dacha. y heefl
Winnend 1^70. pl. 1.10 1.80|z|
in
ihaar 1
.;.jdy
'flA
koppel 10.70. I
59.20. I?.'
Elfde koers: 2520 m: 1. Udo'Olen J
(A. de Wrede) 3.28.9 1.23,6. leers V
sin Gallant. 3. Umberto. 7.
Winnend 2.30, pl. 1.10 1.10. °9 DBS
pel 2.00, trio vervallen. G l
f|
t ƒ715.707/