mededelingen gemeentebestuur leiden tlm 24 juli '81 Feyenoord stemt budget af op gemiddeld 24.000 toeschouwers Liefbroer zet Jan va": Veen aan de kant e leiden Nijmeegse Vierdaagse kent recordaantalj deelnemers - Lille verslaat AZ'67 EK bridge Herenig! familie Korts jnc, mogelijk!1 SPORT/ LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 JULI 1981 Pjn JELIAZKOV MET GEPAKTE KOFFERS IN SOFIA ROTTERDAM In Sofia wacht Andreij Jeliazkov met gepakte kof fers op de toestemming vanuit Ne derland om zich bij Feyenoord te kunnen melden. Dat de training voor het nieuwe seizoen reeds een aanvang heeft genomen, deert het di rectoraat-generaal voor arbeidsza ken van Sociale Zaken, dat de werk vergunning moet verstrekken, niet in het minst. Zodra deze vergunning is afgegeven, kan het Ministerie van Justitie de verblijfsvergunning ver strekken waarna het Ministerie van Buitenlandse Zaken naar Sofia kan kabelen dat Jeliazkov met zijn ge pakte koffers op het vliegtuig kan stappen en zich kan voegen bij de groep van 23 contractspelers - exclu sief de gisteren dus niet aanwezige Bulgaar - die zich in de Kuip presen teerde. Onder hen de „nieuweling" Wim van Hanegem. voor wie Rotterdam nu al tijdens de trainingen te hoop loopt en op wie voor een deel het budget voor het nieuwe seizoen is afgestemd dat uit gaat van een gemiddeld aantal bezoe kers van 24.000 per wedstrijd. De nog niet zo lang vervlogen jaren dat Feye noord onbetwist topscorer was met een toeschouwersaantal van rond de 47.000 lijken ook voor de Rotterdamse Stich ting definitief voorbij. Met Jeliazkov (Slavia Sofia), de uit eigen gelederen gecontracteerde Mike Snoei, Mark Wotte die van het failliete FC Vlaar- dingen is gekomen en Cees Zijlstra van Vriendenschaar (Culemborg) zijn de aangetrokken contractspelers genoemd. Zij vullen de lacunes op ontstaan door het vertrek van René Notten (Racing Harelbeke), Jan Peters (Kortrijk), Pe- tur Petursson (Anderlecht), Frank Schinkels (Halmstadts Bollklub), Henk van Goozen (Excelsior), Hugo van Hou ten (RVC), Louis le Noble (Coal), Hans van Ham (nog onbekend) en Wim v.d.Steene die naar FC Den Bosch werd getransfereerd en de talentvolste (overgedane) speler is. Voorts zijn Eddie Ridderhof (Excelsior) en Wim van Zinnen (NEC) wederom uitgeleend, wordt nog onderhandeld met Carlo van Tour (Excelsior), terwijl Carlo de Leeuw zijn contract nog niet heeft ondertekend. Stephan: „Carlo de Leeuw wil in zijn contract opgenomen hebben dat hij voor 250.000 gulden weg kan. Maar wij willen hem houden en achten dat bedrag te laag om dat voor nemen te kunnen realiseren". Direc teur Peter Stephan liet doorschemeren dat nog wordt gezocht naar een (min of meer) sterspeler, maar hij verheelde niet dat die moeilijk te vinden zal zijn voor een betaalbare prijs. Ook hoofd trainer Jezek doelde daarop met zijn opmerking dat de selectie nog niet rond Feyenoord heeft het arsenaal spelers voor het eerste en tweede team opge voerd tot 36 - vergeleken met andere eredivisieploegen een respectabel aan tal - door 14 amateurs aan de selectie toe te voegen. De trainersstaf (Vaclav Jezek met assistent Clemens Wester hof) is uitgebreid met Ab Favié, die speciaal de jeugd onder zijn hoede zal nemen. Want ook bij Feyenoord heeft het zuinige beleid toegeslagen en wordt aan eigen kweek de grootste aandacht besteed. Jezek streeft in de aanstaande competi tie naar een plaats bij de eerste drie, ten minste de kwartfinales in het be kertoernooi en wil uiteraard zo ver mo gelijk komen in het UEFA-Cuptoernooi waarin hij voor de eerste drie wedstrij den niet zal kunnen beschikken over Jeliazkov die in het vorige seizoen bij Slavia Sofia een rode kaart (vijf wed strijden geschorst) opliep in het Euro pees voetbal en pas twee wedstrijden - uitgerekend die tegen Feyenoord voor de Europa Cup II - heeft „uitgezeten". HERMAN VAN BERGEM Hinderwet Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 17 juli 1981 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1L. Li, alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uitbreiden en wij zigen van de slagerij met een afhaalcentrum voor chinees en indisch eten in het pand Jacob Cats- laan 12; 2. J. Roest, te Leiderdorp, voor het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van de modelpersinrichting EXCLUSIEF inrichting voor het chemisch reinigen van kleding een en ander in het pand Nicolaas Beetsstraat 13; 3. H. Choufour, alhier, voor het oprichten van een opslagplaats voor vuurwerk alsmede de verkoop van vuurwerk in het pand Herenstraat 40-42. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen op de secretarie van de gemeente, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen ook ter inzage gedurende vier weken na heden elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlich ting in de hal van het Stadhuis. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 14 augustus 1981 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig het gestelde in de onder c genoemde wet schrif telijk of mondeling bezwaren in te diénen tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. De beschikking(en) wordt(en) na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor 14 augustus 1981 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikkingen worden niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp-vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvragen ingevolge de Hinderwet van: 1. de Directeur van de Rijksgebouwendienst in de di rectie Zuid-Holland en Zeeland (namens de Staat der Nederlanden), voor het uitbreiden van het Bio chemisch laboratorium met een laboratorium voor het verrichten van recombinant DNA onderzoek op C 1 niveau in het pand Wassenaarseweg 64; het Bestuur van de Vereniging voor Algemeen Voortgezet en Beroepsonderwijs te Leiden, alhier, tot het uitbreiden en wijzigen van de Lagere Tech nische School, afdeling Grafische Techniek, met enige technische apparatuur in het pand Haagweg 3a. 3. de firma N. van Rijnswou, alhier, voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromo toren gedreven installaties ten behoeve van de brood- en banketbakkerij in het pand Herenstraat 85-87. De ontwerpbeschikkingen alsmede de aanvragen en alle andere daarop betrekking hebbende stukken lig gen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de secretarie van de gemeente Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen voorts ook tot'31 juli 1981 ter in zage elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 31 juli 1981 gemoti veerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor nadere (mondelinge) inlichtingen kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken, tel. 071-769241, tst. 231/230. Diversen de bouw van een filmhuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat al hier. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc- to artikel 50, lid 8 van de Woningwet een bouwver gunning af te geven aan de stichting Gesprekscen- trum Leiden voor de bouw van een filmhuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat in de binnenstadswijk de Camp. Het bouwplan is ontworpen door architect ir. Hans Koppers te Dussen en wijkt voor wat de be stemming betreft af van het ter plaatse geldende be stemmingsplan de Camp. Het bouwplan ligt vanaf maandag 20 juli tot maandag 3 augustus 1981 ter inzage in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 al hier. Gedurende de termijn van de terinzageleg- ging kan iedereen bij het college van Burge meester en Wethouders schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan indienen. Bouwplan van het bedrijf Smit's Woninginrichting voor de aanbouw van magazijn ruimte achter de panden Lan ge Mare 921 m 98 alhier. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc- to artikel 50 lid 8 van de Woningwet, een bouwver gunning af te geven aan het bedrijf Smit's Woning inrichting, Lange Mare 78, alhier voor de bouw van enige magazijnruimte achter de panden Lange Mare 92 t/m 98, gelegen in de binnenstadswijk Maredorp. Het bouwplan is ontworpen door het architectenbu reau Wim Hofman - ir. Paulina Buring alhier en wijkt af van het nog in procedure zijnde bestemmingsplan Maredorp. Het bouwplan ligt vanaf maandag 20 juli tot maandag 3 augustus a.s. ter inzage op kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 al hier. Gedurende de termijn van de terinzageieg- ging kan iedereen bij het college van Burge meester en Wethouders schriftelijk bezwaren te gen dit bouwplan indienen. Bouwplan van de stichting Ge- sprekscentrum te Leiden voor Gemeentelijke publikaties Aan de informatiebalie van het stadhuis liggen de vol gende publikaties te koop voor f 3,50 per stuk; Ontwerp-bestemmingsplan Ververs- buurt. Maredijk en Pancras West. Verbeteringsplan Transvaal, de Camp, Academiewijk/Levendaal west. Verkeerscirculatieplan deel 3. Raadsherenbuurt in Leiden 1940 -1980 De vereniging Raadsherenbuurt Leiden heeft een brochure uitgegeven, waarin de geschiedenis verteld wordt van de bezettingsjaren 1940-1945. Bewoners van Joh. de Wittstraat, Fagelstraat, van Oldenbarne- veldtstraat, die aktief en passief in verzet tegen de Duitse bezetters waren, zijn zelf aan het woord gela ten. Verhalen over onderduikers, voedseltochten, hout sprokkelen, razzia's etc., geïllustreerd met schit terende foto's geven een goed beeld van een Leidse buurt tijdens de oorlog. De prijs bedraagt f 6,50. Te verkrijgen: Stichting Welzijn, Breestraat 117, Openbare Bibliotheek, Nieuwsteeg en aan de infor matiebalie, links in de hal van het Stadhuis. (Van onze verslaggever) NIJMEGEN Met een re cordaantal deelnemers van 19.000 uit dertig landen, gaat aanstaande dinsdag de 65ste Nijmeegse Vierdaagse van start. Een jubileum dat niet zal worden gevierd met re cepties, maar dat wel wordt opgeluisterd met attrakties, vooral tijdens de vlaggenpa- rade die de avond daarvoor in het Goffertstadion plaats vindt. Aan deze manifestatie zullen ondermeer uit Indo nesië en Canada overgevlo gen muziekgezelschappen deelnemen, in combinatie met het internationale mu ziekfestival in Kerkrade. Ook zal er een demonstratie zijn van diensten, medewer kers, steden en dorpen die jaarlijks bij de Vierdaagse zijn betrokken. Het pro gramma wordt besloten met een optreden van het inter nationaal gezelschap, 2.000 zangers en musici, die onder leiding van Lex van Diepen, dirigent van de luchtmacht kapel, de „Ode an die Freu- de" zullen zingen en spelen. Voor het overige zijn er weer de vele merkwaardigheden, die sinds jaar en dag kenmer kend zijn voor de Vierdaagse: drie Japanse deelnemers van boven de 80 jaar, 30 Nederlan ders die dezelfde leeftijd heb ben bereikt en meer dan 100 wandelaars gerecruteerd uit elfjarigen. Landen die dit jaar voor het eerst met een verte genwoordiging komen, zijn onder meer Venuzuela en Sri Lanka. Verder is er een eu charistieviering in de paro chiekerk van de Anthonius van Parua waarin marsleider A.J. van Dongen een werk zaam aandeel heeft naast con celebranten, drie paters die zelf zullen meelopen in de Vierdaagse. De getalsverhou ding tussen militairen en bur gers is ditmaal 35 tegen 65 pro cent. Gevraagd om mogelijke acties tegen het mi6 deel in de Vierdaaj G.H. Heerdink, vootl: de Koninklijke Nta Bond voor Lichan^e voeding, die de Viel ganiseert: „Het zou-k als we ons realiserei militairen in feite biG die tijdelijk een andn hebben. De Vierdaa2 evenement voor ie< er aan mee wil doe»oi nog wordt niet oveqc tra politiebewaking i i len". 4. Waterpolodames in halve finales BRISBANE Het Nederlands dameszevental gen de Verenigde Staten en Austral1^ heeft in Brisbane de halve finales bereikt in het respectievelijk 15-12 en 14-12. Uitblini waterpolotoernooi om de FINA-wereldbeker. Nederlandse zijde waren Ria Roos en^j Nederland won de laatste twee wedstrijden, te- ster Ank van Beek. RIJSSEL Landskampioen AZ'67 heeft tijdens het inter nationale voetbaltoernooi in Rijssel in een doelpuntrijke wedstrijd een nederlaag gele den tegen Lille: 35. Bij de rust stonden de Fransen voor met 21. De Alkmaarse tref fers waren van Jan Peters, Kist (89e minuut) en Tol (90e minuut). MVV heeft van de fiscus een voorlopige belastingaanslag van 800.000 gulden opgelegd gekregen. De fiscale vordering werd opgelegd na een onder zoek dat zich uitstrekte over een periode van vijf jaar. De clubboekhouding gaf over die vijf jaar aan hand- en teken- gelden en onkostenvergoedin gen een bedrag te zien van meer dan een miljoen gulden. Voorzitter Max Tripels meldde dat MVV zijn hoop heeft ge richt op een betalingsregeling met termijnen. Zo niet, dan is de verkoop van een aantal spelers, of zelfs een faillisse ment noodzakelijk. Cruijff Johan Cruijff heeft in zijn eer ste volledige wedstrijd voor Washington Diplomats tegen Toronto Blizzard de openings treffer gemaakt. De Diplomats wonnen op eigen veld met 2 0. uit di^l etba li° nado- n. M De resultaten uit merikaanse voetbalt Dallas Tornado-; Timbers 10; ChiefsLos Angel/1' 41; Montreal M?c José Earthquake 4- hington Diplomats-, Blizzard 20; Calga[. ersJacksonville Tef 0; Chicago Sting Drillers 42; I KicksTulsa Roughj era Het Nederlandse UP* delftal (tot 18 jaar)|— teravond in Korsor 31 van de Noorst gewonnen. BIRMINGHAM De Neder landse bridgeploeg heeft de harde nederlaag tegen Enge land (9-20) goed verwerkt. Gisteren werd tijdens de strijd om de Europese titel in Birmingham Denemar ken, dat trouwens ook min der presteert dan werd ver wacht, met 16-4 verslagen. De dames deden het wat min der goed. Tot de helft kon de ploeg Italië bijbenen, daarna ging het mis, 4-16. Nederland heeft in het damestoernooi minder dan vijftig procent ge scoord tot nu toe. Stand (heren): 1. Polen 112 'A .pnt., 2. Hongarije 107 pnt., 3. Frankrijk 101 Vi pnt., 4. Ita lië 99 pnt., 5. Groot-Brittan- nië 95 pnt., 6. Noorwegen 80 pnt., 15. Nederland 43 pnt. Stand (dames): 1. Groot-Brit- tannië, Denemaren en Frank rijk 58 pnt., 4. Oostenrijk 53 pnt., 5. Italië 49 pnt., 8. Ne derland 37. Ray Floyd sterspeler bij open golfkampioenschappen WASSENAAR De Amerikaan Ray Floyd is de sterspeler tijdens de 62e Nederlandse open golfkampioenschappen, die van donderdag 23 juli tot en met zondag 26 juli worden ge houden op het terrein van de Haagsche Golf en Country Club in Wassenaar. De kwalificatiewedstrijden beginnen reeds aanstaande maandag. Floyd, de huidige toernooikampioen van de Verenigde Staten, en onder anderen Sandy Lyle en Bernard Gallacher uit Europa, zullen strijden om een prijzengeld van liefst 200.000 gulden. KLM treedt op als hoofdsponsor van dit chique evenement. Op 22 juli verzorgt Burginvest een Pro-Am, een ontmoeting tussen professionals en amateurs. Prins Bernhard heeft toegezegd deel te nemen aan dit voorproefje van het proftoernooi. a DEN HAAG D£ ging van grootmee^s tor Kortsjnoi met us Rusland achter|b1 echtgenote en zoons onmogelijk voor h(^| van de strijd om de titel schaken tuss( houder Karpov en Fc dager Kortsjnoi. lal Op 11 en 12 juli hebbti( sprekingen plaats gev> Amsterdam tussen 01. een vertegenwoordigd1" Sovjet Unie. Daarin een oplossing van l1 bleem-Kortsjnoi moge,Vl De president van de P™ op 12 juni besloten tussen Karpov en Koil. 'c te stellen tot 19 oktfni zuiver menselijke grol r n w> 5-1 ROELOFARENDSVEEN Jan van Veen heeft het in de kwartfinale van het Alke made tennistoernooi niet kunnen bolwerken tegen de jeugdige Frank Liefbroer: 6- 2, 6-3. De eerste geplasatste Hagenaar Karei Huizinga kwam niet in moeilijkheden tegen J. van Rijn en bereik te via een 7-5, 6-4 zege de vol gende ronde. Zee en Duin speler Jan Wil lem Lugthart vorderde tot de kwartfinale door een zege op Hans Schiphorst, hetzelfde gold voor Kuivenhoven, die van Han Lacourt won: 6-1, 6-4. Bij de dames zijn de vier halve finalistes bekend. Truus Tön- jann plaatste zich door winst op C. Pauw, Juliëtte Grimber gen door een zege op Thea Hartwijk en Leontien Poots door de eerste geplaatste Haar lemse Mary Thuis te elimine ren Bij de heren in D kwam Alke made speler en favoriet Her man van Ruiten in actie tegen Dik Vader uit Ter Aar. Van Ruiten zegevierde moeizaam in drie sets: 6-4, 5-7, 6-4. Bij de dames in D is de eerste finalis- te bekend: Diny Klein uit Lei- muiden. In het damesdubbles- pel was een verrassing te note ren. Het 'thuisspelende' koppel Christa Schreuder en Ria Runnenburg bleek niet opge wassen tegen A. Ree en E. van der Berg: 6-3, 6-4. Hillegom Districtskampioen Marinus Brooshooftt is de grote favo riet voor de zege op het toer nooi van Hillegom. De Zandvoort speler Maarten Nes was tweede geplaatst, maar die ondervond al in de teede ronde te sterke tegen stand van clubgenoot H. Fie- kert. Jos Koemans is derde geplaatst voor Herman van der Capelle. Vooral de laatste staat niet al te best op de deelnemerslijst. De Forescatespeler won al tweemaal dit toernooi en ont- gen en hem wacht nog de con frontatie met Hans Tönjann. Tegen Grimbergen speelde Van der Capelle een slim spel letje. Hij maakte weinig fouten Ike f i en ontregelde het sPe Grimbergen met veel' w dropshots. Tönjann star en versloeg Freek varide pelle: 6-2, 6-2. Leon}d was zesde geplaatsf11 moest zijn meerdere erd in Hagenaar Ben de 5 van der Feen is zeven e' lijst en elimineerde P10 der Zee. Dick HylkenPne mer acht, was uitstelV1 dreef door Robbert-/1'11 der Feen aan de kande ten: 6-2, 7-5. La T Bij de dames is Jacquet Wijk de grote kanshefL_ zal in de halve finalej-^r den vol hebben aan Fehling. Petra WesseLej als tweede geplaats, werdde voet dwars g4ro, Annete van der Mey. Led van der Bijl staat als dLej indi noteerd. In C zal het moeten ui» w op een treffen tussen sja Jansen en Marcel VinLijj dames moet de finale sen Rie avn Balen e ian Kaaien. WILLEM SPlfJ, e

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10