i Honderd arbeidsplaatsen bij Spanbeton op de tocht door fusie met Schokbeton Middeleeuws feest in 700-jarig dor^ ,,'t Mallegat' dicht in het weekeinde ÏC Ontslag dreigt voor personeel „Nieuw Rijksdorp" Van Agt schrijft bewoners brief Stompwijkse Paardendagen van start REGIO LEIDSE COURANT INDUSTRIEBOND CNV VINDT NOODZAAK ONVOLDOENDE AANGETOOND Laatste hand aan verbouwing raadhuis WOENSDAG 15IULI1981 P, EXPLOITATIE VERLIES DOOR VERTREK BEJAARDEN WASSENAAR Door het vertrek van een tiental be jaarden is exploitatie van Huize Nieuw Rijksdorp in Wassenaar op deze voet niet meer mogelijk. Er dreigt ontslag voor drie personeelsleden, aldus di recteur De Visser, die aan huur al gauw zo'n 20.000 gulden per maand derft. Mr. J.D. Roetje, advocaat van De Visser, zei gisteren op een rechtzaak, dat ex ploitatie van het bejaar denhuis niet meer dan „zes of negen maanden" vol te houden was. Directeur De Visser had schorsing ge vraagd van het besluit van Gedeputeerde Staten Nieuw Rijksdorp per 20 juli te sluiten. Staatsraad (ex-minister) Veringa doet vrijdag uitspraak in deze zaak. De exploitatie van Nieuw Rijksdorp met 19 bewoners is voor directeur H.S. de Visser een lonende zaak. Nu er ech ter al elf, althans volgens een woordvoerder van de pro vincie, directeur De Visser spreekt over negen, zijn ge zwicht en naar andere oor den zijn verhuisd of gaan verhuizen, blijft hij met een exploitatietekort zitten. (De meeste bewoners betalen een bedrag van 2000-2500 gulden per maand) Voor De Visser is dat op den duur niet vol te houden, ook al omdat de rechtzaken hem geld gaan kosten. Aangezien er nog al lerlei gerechtelijke procedu res lopen, kan een definitief besluit over de toekomst van het bejaardentehuis nog wel even op zich laten wachten. Als het bejaardentehuis niet voor 20 juli leeg is, wordt er niet ontruimd. De provincie gaat er echter wel van uit, dat het huis op die termijn leeg is. Provincie Zuid-Hol land en gemeente Wassenaar zijn niet van plan om uitstel te geven of te bepleiten. „Hoe korter de termijn, hoe beter", betoogde wethouder A.J.M. van der Klaauw. „De spanning en onzekerheid voor de bewoners duurt dan ook minder lang". Voor de bewoners, zo betoogden mr. Boefje en mr. van Lier, de raadsman van vier bewo ners, is het plotselinge besluit van de provincie sluiting op grond van de wet op de bejaardenoorden; nog be langrijker is echter de brand gevaarlijkheid van het tehuis als een „donderslag bij heldere hemel" gekomen. De kantonrechter doet in ok tober uitspraak in het geding dat Nieuw Rijksdorp tegen de gemeente Wassenaar heeft aangespannen. Hierin wordt Wassenaar, eigenarés- se, gesommeerd het pand te renoveren en het daarmee te laten voldoen aan alle gestel de eisen. Volgens de gemeen te Wassenaar gaat renovatie 1,5 2 miljoen gulden kos ten. De Visser vindt dat de mogelijkheid brandtrappen aan te brengen aanzienlijk minder hoeft te kosten dan de provincie voorgeeft. De provincie heeft het over „al gauw enkele tonnen". Ook neeft hij bezwaar tegen de wijze waarop sommige ex- bewoners in andere bejaar dentehuizen zijn onderge bracht („weggestopt"). pi van Agt heeft de bewoners van Huize Nieuw Rijksdorp een brief geschreven. Hierin staat dat hij beslist graag op de hoogte van de situatie wil wor den gehouden. Ook aan ande re demissionaire ministers hebben de bewoners informa tiepakketten gestuurd. Ze heb ben, op Van Agt na, nog niet gereageerd. Orgelconcert Willem Hendrik Zwart geeft vrijdagavond kwart over acht een orgelconcert in de Grote Kerl Noordwijk-Binnen. Zwart is organist van de B kerk in Kampen. Hij is de tweede gast van de ting orgelcentrum, die deze zomermaanden een orgelconcerten organiseert Zwart zal in de Grote het volgende programma uitvoeren: de 'Sombere 1 ziek' over psalm 103 van zijn vader Jan Zwart, V liedbewerking over 'Boven de starren' van W.J. Z\ 1 Passacaglia en Fuga in c van J.S. Bach; Prélude et variation van C. Franck; het Concerto no.2 ii van G.F. Handel; Sonata no.4 van F. Mendelsi Choralvorspiele 'Smücke dich liebe Seele' va Brahms; 'Wass Gott tut das ist wohlgetan' van A Kellner; Canonlsch Voorspel en Trio over psalm m een Koraalfantasie over psalm 25, vers 1 van hen, Franse avond Zaterdag is er weer leven in de brouwerij bij AHIMSre activiteit die wordt verzorgd door de werkgroep jon van JOIN in Noord wijk. Dat gebeurt in samenwerking de KWJ uit Leiden. Die zaterdag wordt er in de Jia vleugel van de Kuip een Franse avond georganiseerlD bedoeling is om van acht tot twaalf uur met elkaar eeiJ, ne sfeer te bouwen met Franse muziek, wijn en Fuii hapjes. De toegang is gratis. 10 Biljarttoernooi voor kinderen (1) ni' In het kader van de vakantiespelen van de Stictin Jeugdraad Voorhout houdt biljartvereniging 'Het [ai daatje' een biljarttoernooi voor kinderen van 6 tope met 12 jaar. Het toernooi zal op de zaterdagen 18 die juli vanaf 10.00 uur in de Speelwei aan de BoekhW laan worden afgewerkt Iedereen kan gratis aanve evenement deelnemen ook al hebben de mees ten de nooit een biljartkeu in handen gehad. ee In Biljarttoernooi voor hinderen (2) g[ Zaterdag 25 juli is er bovendien een toernooi voor de je* tussen 12 en 15 jaar. Er zal dan gestreden worden on?-. Voorhout Bokaal. Het inschrijfgeld voor dit toernooi draagt vijftig cent. De toernooien staan onder deskunt? leiding van leden van 'Het Soldaatje'. Vuurwerk p' Gisteravond werd op het strand voor de Koningin |g< hclmina Boulevard het eerste vuurwerk van dit iM zoen afgestoken. Het knal- en kleurenspel trok e/nle veel bekijks. De evenementencommissie kreeg napi loop een dankbaar applaus van het duizend-kopiM publiek. a] HAZERSWOUDE Het be stuur van sportvereniging Bernardus heeft het plan op gevat om ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de gemeente een onver valst middeleeuws feest te houden. Het festijn zal voor zo'n tweehonderd mensen toegankelijk zijn. Het ligt in de bedoeling het feest zaterdag 17 oktober te houden. Men zal onder meer een maaltijd nuttigen, die be staat uit gerechten waarvan men aanneemt dat die 700 jaar geleden ook werden gegeten. (Vers is gezond, niet' Het initiatief is afkomsF" Sjaak Straver, voorzittf Bernardus. Hij meent c hele feest moet kunnen wanneer de deelneme® inbeelden zo'n slordige f honderd jaar terug in dqij zijn. Om voor het juistejo te zorgen zal er middel^i muziek ten gehore wortjü bracht. Indien men mf( doen aan het historiscl j beuren (kosten 30 guldé in het clubgebouw vau nardus zal plaatsvinde^ .li AANHOUDEND VANDALISME KATWIJK Het open jongerencentrum 't Mallegf' voorlopig elke vrijdag- en zaterdagavond gesloten»* Deze maatregel is door jongerenwerker Theo Lieverst» men naar aanleiding van de vele vernielingen die op beide avonden in het gebouw aan de Voorstraat aangericht Lieverst: „Ik had op een gegeven moment deur meer die nog op zijn plaats zat". De voornaamste reden voor het toenemend vandalisme» Mallegat ligt volgens Theo Lieverst in het feit dat een IJ open jongerencentrum in Katwijk, De Vrijheid, momentefc» kan worden gebruikt „Wij krijgen hierdoor twee totarf schillende groepen in ons gebouw, wat de nodige span#1 met zich meebrengt. Daar komt nog bij dat ik momenteelPl vakantietijd, niet kan beschikken over een behoorlijk 1 medewerkers waardoor de zaak onvoldoende in de haif worden gehouden". I De sluiting op vrijdag- en zaterdagavond betekent voor h| gerencentrum, dat nooit ruim in de financiën heeft gezettl inkomstenvermindering van 3 4000 gulden bruto per wel de. Ook het afkopen van de contracten van een aantal pot pen is voor 't Mallegat een flinke schadepost. Theo LiL „Juist in deze periode kunnen we dat eigenlijk niet h< maar als ik de reparatiekosten van de afgelopen periode is het sluiten op twee avonden uiteindelijk toch het voorJ Ondertussen moet er op korte termijn wel worden uitf naar een permanente oplossing, want op deze wijze kunnf niet lang meer draaien". Inmiddels is er door het jongerencentrum een brief naar H meentebestuur gestuurd, waarin wordt gevraagd om sta het zoeken naar een oplossing van de nu ontstane moei| den. De korpschef van de Katwijkse politie, de heer P. T Jong, heeft inmiddels een rapport over de gebeurteniss Mallegat opgesteld. LEIDSCHENDAM Zeventien rui tertjes, allen leden van de Leidschen- damse plaatselijke ponyvereniging „De Blesruiters" hebben gistermid dag meegedaan aan het springcon cours dat het jaar lijkse paarden sportfestijn in Stompwijk open de. Vier ruiters be reikten na fout loos rijden de bar rage. Astrid van der Meer was met Gerda B. vervol gens de enige die het parcours fout loos aflegde. Zij kreeg onder ap- Ïdaus van een vol- e tribune na af loop van mevrouw Janssen de Cor J anssen-wissel tro fee uitgereikt Met vier punten was Sabine de Bruin met Polly goede tweede. Sa- mantha van der Voort kreeg met elf. strafpunten de der de prijs. Mary van Leeuwen werd met Edwin gediskwalifi ceerd maar wegens het bereiken van de barrage kreeg zij toch nog de vierde prijs. Vóór deze springwedstrijden waren al diverse kinderspelen gehou den op het terrein, waaronder het touwtrekken. De groep kinderen die uiteindelijk de sterkste bleek te zijn werd gevormd door: J. van Schie, Francine Jansen, M. Lomans, J. Elder- horst en M. van Marwijk. De stoe lendans werd ge wonnen door Carola van Santen. Bij het katknuppelen gis teravond werden in totaal 14 tonnen stuk gegooid. De beste knuppelaars bleken H. Luiten en G. Goeman te zijn. Zij wonnen twee maal achter elkaar. In de grote tent op het. terrein was in middels een pop concert losgebrand, georganiseerd door de jongerenvereni ging „Oase". De rockgroep L. Seven trok met haar op treden 200 bezoe kers. FOTO'S: CEES VERKERK KOUDEKERK Door de op handen zijnde fu sie tussen het Koudekerkse Spanbeton en Schok beton uit Zwijndrecht zullen zo'n honderd ar beidsplaatsen moeten verdwijnen. Dit hebben di recties van de beide bedrijven kenbaar gemaakt. Volgens de industriebond CNV is de noodzaak van het verdwijnen van dit grote aantal arbeids plaatsen nog niet aangetoond. Het CNV heeft al aangekondigd niet akkoord te zullen gaan met gedwongen ontslagen. De industriebond FNV was niet voor commentaar bereikbaar. Bij Schokbeton en Spanbeton werken in totaal 777 mensen. Schokbeton heeft haar werknemers ver deeld over haar vestigingen in Kampen en Zwijn drecht De fusie met het Koudekerkse bedrijf is vol gens de directies noodzakelijk om de bedrijven ge zond te houden. Dit als gevolg van de teruglopende activiteiten op de bouwmarkt. De ENCI uit Maas tricht, die Spanbeton voor het grootste deel in han den heeft, zal de aandelen van bouw- en handelscon cern OGEM (meerderheidsbelang in Schokbeton) overnemen. Volgens beide directies gaat met deze fusie een verlies van ongeveer 100 arbeidsplaatsen gepaard. Omtrent de verdeling van het verlies van arbeidsplaatsen bij Schokbeton en Spanbeton bestaat nog geen zekerheid. Vaststaat wel dat het CNV niet akkoord zal gaan met gedwongen ontslagen. Boven dien vindt men van vakbondszijde de motivatie voor het verlies van arbeidsplaatsen onvoldoende aange toond. Het CNV spreekt over „globale informatie op grond waarvan nog geen besluit genomen kan en mag worden". De werknemers van beide betonpro- ducenten zijn door de directie in kennis gesteld van het bod op Schokbeton door dFENCI. Overigens past de indirecte *beton-fusie' tussen OGEM en ENCI in het saneringsplan van OGEM. De Industrie-groep heeft met verliezen te kampen en is bezig een saneringsplan uit te voeren. De eerste plannen betreffen peroneelsinkrimpingen bij het biervaten en containers producerende bedrijf Wijk en Boerma in Tynaarloo waar men 26 arbeidsplaat sen wil schrappen. Bovendien wil men 18 banen doen vervallen bij het Katwijkse interieurbedrijf Ruijgrok en het Waddinxveense bedrijf Van Schaik en Berghuis. OGEM voert besprekingen met de vak bonden over de laatstgenoemde 44 arbeidsplaatsen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIII Breed Komitee wil gesprek met VV V-Katwijk KATWIJK Het Breed Ko mitee Zuidelijk Afrika heeft het VW-bestuur uitgeno digd voor een vergadering in de tweede helft van au gustus. Het comité wil op deze vergadering uiteenzet ten welke bezwaren het heeft tegen de komst van Zuidafrikaanse koren en or kesten naar Katwijk. In de brief aan het VVV-kan- toor laat het Breed Komitee eveneens weten dat de actie van jongsleden zaterdag, een verstoring van het optreden van een Zuidafrikaans orkest in Tripodia, buiten de verant woordelijkheid van het comité valt. Het betrof hier een de monstratie van „een organisa tie uit het comité en willekeu rige particulieren". Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De verbouwing van het Oegstgeestse raadhuis na dert haar voltooiing. De laatste hand wordt nu nog gelegd aan de afwerking, zoals het stucwerk aan de binnenkant van het raad- huls. Ook de reconstructie van het Wllhelmlnapark Is bijna klaar. Het perkje is al veranderd In een stenen pleintje en na de bouwva- kantle zal de beplanting worden aangebracht. Na ruim anderhalf jaar In noodonderkomens te heb ben gezeten, kunnen de gemeenteambtenaren ver moedelijk 31 augustus hun intrek nemen In het voor zes tot zeven miljoen gul den opgeknapte raadhuis. Halverwege de maand ok tober wordt het Oegst geestse raadhuis officieel heropend.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4