D'66 in Lisse verbreekt samenwerking met PPR Geslaagde feestweek in Warmond MET EIGEN LIJST DE VERKIEZINGEN IN Huize Emmaus kan nog wel wat „rommel" gebruiken Optreden Zuidafrikaani gezelschap verstoord Alphenaren willen hun geld terug Familie Janson beheerst polsstokverspringwedstrijden Ds.Van der Berg overleef Sodea opgeheven Vele attracties op braderie Oude Wetering m „ENERGIEBEDRIJF MOET WINST UITKEREN" REGIO LEDSE COURANT MAANDAG 13 JULI 1981 PAG1 LISSE Het besluit van de Lis- sese afdeling van D'66 om de ge meentelijke verkiezingen met een eigen lijst in te gaan, is voor de PPR zeer onverwachts genomen. Dit heeft de voorzitter van de PPR, K. Blom dit weekeinde ver klaard. De twee kleine linkse partijen kwa men bij de vorige verkiezingen voor de gemeenteraad met één lijst uit. Al gedurende zeven jaar werken de tu(ee afdelingen zeer hecht samen. De PPR is dan ook ernstig teleurge steld in haar partner omdat deze de progressieve samenwerking op de tocht zet, zonder ook maar enig overleg met haar. Al in najaar 1980 besloot de leden vergadering van de PPR in principe de samenwerking met D'66 na de volgende verkiezingen voort te zet ten. Een en ander geschiedde op ba sis van een gemeenschappelijk pro gramma, dat op hoofdpunten het meest aan de wensen tegemoet kwam. Over de inhoudelijke poli tiek verschillen de progressieve par tijen in Lisse nauwelijks van me ning. Door middel van dit program ma zou tevens een verantwoording aan de keizers worden gegeven over de samenwerking in de nog lopende raadsperiode. Alle vier de partijen, ook PvdA en PSP zijn in het pro gressief overleg betrokken, spraken uit dat zij zouden meedoen aan het gemeenschappelijk programma op hoofdpunten. In mei van dit jaar verbrak D'66 plotseling eenzijdig deze afspraak. Zij wil niet meer meedoen met een gemeenschappelijk programma. De partij wil zich profileren en niet bij de kiezer de indruk wekken dat er in Lisise één progressieve partij is. Over haar besluit heeft D'66 de PPR helemaal niet geraadpleegd. Iets wat, aldus de PPR, toch heel normaal zou zijn, gezien de lijstver- binding tussen de twee partijen. De PPR is teleurgesteld en verbaasd over de opstelling van D'66. De ra dicalen streven nog steeds naar een zo breed mogelijke progressieve sa menwerking. Zolang D'66 op haar standpunt blijft staan, is er onvol doende basis voor voortzetting van de samenwerking met de democra ten. Overigens zal de samenwerking met de PvdA en PSP op dezelfde voet worden voortgezet WARMOND De feest week in Warmond zit er weer op. De organisatoren mogen terugzien op een bij zonder geslaagde Kaagweek. De hele zaterdag was het een gezellige drukte bij de verschillende evenementen. Het programma was zo vol dat men eigenlijk gedwongen werd enkele activiteiten te missen. De braderie in de Dorpsstraat, voor het eerst na veel jaren weer in de feest week georganiseerd, trok erg veel bezoekers. In sommige kramen werd echt het ouder wetse standwerk verricht het geen erg leuk werd ontvan gen. Aan de nationale ringrijderij deden wat minder wagens mee dan in voorgaande jaren maar het was toch weer een erg fraai schouwspel. Tegelijker tijd werd een voorstelling ge geven door jeugdcircus „Atle- ta". The Urban Heroes trok ken een overvolle zaal in 't Trefpunt De feestweek werd besloten met een fietspuzzel- tocht en puzzeltocht op het water, gistermiddag. De deel name was zo overweldigend dat het leek of heel Warmond voor deze activiteiten was uit gelopen. f VOOR AMBACHTENDAG Grote visvangst in Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING In het kader van de vakanties- pelen werd zaterdag een vis wedstrijd in Nieuwe Wete ring gehouden. Zoals bekend zwemt in de wateren daar als gevolg van het koude voorjaar erg veel karperach tige zeelt van flink formaat. In totaal 53 jeugdige vissers in leeftijd variërend van 3 tot 14 jaar, waren gewapend met hengel en deeg van de partij. Dicht opeen gezeten haalden ze uit de Nieuwe Wetering (dit is de sloot langs de Voorweg) een enorme hoeveelheid vis, in totaal wel 952 centimeter. In de leeftijdsklasse van 10 tot 14 jaar werd Erwin Hoogen- boom de absolute winnaar met 179 centimeter vis verdeeld over 8 vissen, waarvan één zelfs 34 centimeter lang. In de leeftijdsklasse van 7 tot 9 jaar won Timo Steenwijk met 62 centimeter vis verdeeld over 3 vissen. Niels van den Berg werd de gelukkige winnaar in de leeftijdsgroep tot 6 jaar met 61 centimeter vis eveneens verdeeld over 3 vissen. De pechprijs tot slot was voor pechvogel Bianca van Went, die bezig was een héél grote vis op het droge te halen, toen die toch, ondanks verwoede pogingen van Bianca, kans zag te ontsnappen. ZOETERWOUDE De or- ganisatoren van de Ambach tendag en rommelmarkt in huize Emmaus in Zoeter- Woude-dorp kunnen nog wel wat spulletjes gebruiken om de rommelmarkt te doen slagen. Daarom wordt de be volking van Zoeterwoude opgetrommeld nog eens op de vliering te kijken of in oude schoenendozen te snuf felen. Immers, cr kan altijd iets aardigs te voorschijn komen dat misschien niet direct waardevol is maar voor een rommelmarkt ze ker van nut kan zijn. „Rommeltjes", zoals kleine huishoudelijke artikelen, boe ken, platen, curiosa, gereed schap, bloempotten enzovoort zijn van harte welkom. Er wordt naar gestreefd de spul len uiterlijk woensdag in bezit te hebben en het kan gebracht worden bij huize Emmaus, Bennebroekweg 1. Vrijdag 17 juli van twee tot zes uur en van zeven tot negen uur wordt dan, eveneens in huize Em maus, de Ambachtendag en rommelmarkt gehouden. Di verse oude ambachten zoals die van klompenmaker, stoe- lenmatter, pottenbakker, kant- klosser, spinner, wever, pop pen-, kaarsen- en sieradenma- ker zullen worden gedemon streerd. Ook zal de bezigheids therapie van huize Emmaus en de welfare de zelf vervaardig de produkten te koop aanbie den. Tevens zullen enkele be jaarden hun vaardigheden de monstreren zodat de bezoekers een goede indruk kunnen krij- §en van de activiteiten tijdens e bezigheidstherapie. Voor de kinderen die vrijdag een be zoek aan de Ambachtendag brengen zijn er diverse leuke spelletjes zodat zij zich zeker niet behoeven te vervelen. Een belangrijke attractie is de rommelmarkt De opbrengst wil huize Emmaus besteden aan de aanschaf van enkele noodzakelijke attributen voor de bezigheidstherapie. Zo is er dringend behoefte aan een hobby-loupelamp voor slecht zienden. Voorts staat een cas setterecorder voor zogenaam de gesproken boeken hoog op het verlanglijstje. NOORDWIJKERHOUT Al weer voor het achtste jaar werd gisteren het traditionele polsstokverspringen gehou den. Zeker 65 deelnemers deden een poging om met behulp van een polsstok de overkant van de sloot droog te berei ken. De publieke belangstelling was net zoals andere jaren enorm. Zeker 1.200 toeschouwers amuseerden zich prima met deze vooral in Friesland erg populaire sport. Ook gisteren werd aan de wedstrijden deelgenomen door competitiespringers en vakan tiegangers en anderen, die voor de lol een poging waagden om de toch flink brede sloot te bedwingen. Het verschil tussen beide categorieën was duidelijk. Degenen die voor hun plezier en vaak nog meer voor het plezier van de toeschouwers sprongen, be landden veelal in de sloot Een aantal gerenomeerde deelnemers toonde dat het polsstokverspringen nog moeilijker kan zijn dan het al is: men sprong met twee man vanaf de schans en enkele deelnemers slaagden er zelfs in de overkant droog te halen met het gebruik van één arm. De uitslag luidt als volgt met tussen haakjes de verste sprong. In de categorie geoefenden bij de senioren heren: H. Janson (16,23), T. Janson (16,01), N. Janson (15,52). De junioren heren: L. Jan son (15,25), E. de Wolf (15,25), Addy Boy (14,44). Dames: M. de Groot (12,08), P. Vergeer (11,05). In de categorie ongeoefenden deden de jongens het beter dan de heren: jongens: H. Versteegt (12,97), D. van Rijn (12,68), S. van Zundert (12,50) en tenslotte bij de heren: B. Verschaik (11,76) en S. van Swieten (11,70). Velen waagden een kans om zonder een nat pak de overkant van de sloot te bereiken. SASSENHEIM Vrijdagavond is in zijn woning ds. H. l Berg in de leeftijd van 70 jaar overleden. Van novem 1949 tot z'n emeritaat op 1 februari 1976 was hij predik bij de geref. kerk in Sassenheim. Ds. v.d. Berg was een zeer gezien en gewaardeerd predik waarbij in het bijzonder z'n meeleven en hartelijkheid geno< moeten worden, in en buiten zijn gemeente. Naast z'n pasto was hij een actielid van de Classis Leiden, waarvan hij zes jaar actuaris was. Verder was hij in Sassenheim een lange r< van jaren voorzitter van het bestuur van het bejaardencent „de Schutse", waarvan hij één der oprichters was. Kort na 25-jarig jubileum als predikant in Sassenheim werd hij on scheiden tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Na zijn oj ding aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, was hij van 1 tot 1946 predikant in Scharendijke (Zld), en van 1946 tot nov ber 1949 in Soest. Morgenavond is er van zeven tot half negen gelegenheid condoleren in de tussenzaal van het Gereformeerd Gemeei centrum aan de Julianalaan. De teraardebestelling vindt pl woensdagmiddag, na vooraf een rouwdienst in de gereform< de kerk, die om twee uur begint. ALPHEN AAN DEN RIJN Per 1 juli berust het be heer van de centrale anten ne-inrichting, bij het college van burgemeester en wet houders van Alphen. Het eigendom van deze inrich ting, evenals het beheer en de exploitatie berustte tot deze datum bij de Stichting DEA, maar op 30 juni heb Gedeputeerde Staten Zuid-Holland goedkeuring hecht aan de besluitvorm! van de gemeenteraad om| stichting op te heffen en |J centrale antenne-inricht^ bedrijf in werking te gaan OUDE WETERING - Het drie dagen durend Oude Weteringse feest, georgani seerd door de Midden standsvereniging MCOW en het VW-Oude Wetering, werd zaterdagavond afge sloten met een gezellige barbecue aan de Kerk straat, muzikaal omlijst door een dixieland-band. In de loop van de avond had den zeventien boten in alle soorten en maten deelgeno men aan een bloemenvaart. Winnaar werd de praam van de familie Loos, genaamd „De Goede Tijd". Deze was prachtig opgetuigd met krui wagens vol bloemen. Tweede werd de speedboat van Con Turk en Eric Verdel, genaam BZN Boot Zonder Naam). Bij het sprietlopen waren 45 deelnemers van de partij. Ze moesten allerlei kunstjes doen op een met groene zeep ingesmeerde balk over de Oude Wetering. Vooral tij dens de eerste ronde tuimel den heel wat sprietlopers in het nat van de Wetering; in totaal waren er zeven rondes nodig om een uiteindelijke winnaar aan te kunnen wij zen. Dat werd Marco van der Aak. Tweede werd Edwin Tuin en derde Alex Olijer- hoek. Behalve het Lunapark trok saterdag ook het kinderthea ter erg veel jeugdigen. Aan het straattekenen namen in totaal tachtig kinderen deel. Winnaars op dit onderdeel werden Elvira Spoelstra, Ma rianne Bos, Karin Elssloot en Raymon Pecht. Voorts Mir jam Nachtegaal, Angeleen Kolijn, Ronald Baas en Wendy van Benten en tot slot Mariëlle van der Meer, Spijker-slaan voor een goed doel was èèn van de vel attracties op de braderie. Trudy Broesterhuizen, Jac- door jongeren van ,,'t F queline de Blanke en Olga house", de aandacht. Van d Smits. zeventig deelnemers was ci Van de vele stands op de bra- maar één die het twaalf mi- derie trok vooral het para- nuten hangend aan de para-loy plu-hangen, georganiseerd plu uithield. eerste nummer kregen de le den toestemming van de or ganisatie het gedicht voor te dragen maar toen verlieten de actievoerders in alle rust de zaal, Met deze actie wilde het Breed Komitee protesteren tegen het opnieuw uitnodigen door de VVV van een Zuidafrikaans gezelschap. Het comité ver denkt VVV-directeur C. Ver- ftlancke ervan persoonlijke be- angen bij het engageren van Zuidafrikaanse groepen te hebben. In een persbericht be schuldigt de groep de VVV-di- recteur, die afgelopen winter nog een reis naar Zuid-Afrika maakte, ervan een „voorstan- Leden van het Breed Komitee ontvouwen een spandoek, terwijl het orkest gewc doorspeelt. KATWIJK Leden van het Breed Komitee Zuidelijk A- frika hebben afgelopen za terdag het optreden van een Zuidafrikaans orkest in het Katwijkse Tripodia ver stoord. Kort na het begin van het optreden beklom men drie leden van het Breed Komitee (D'66, PvdA, PPR, Boycot Outspan Aktie, Rooie Vrouwen en Komité Zuidelijk Afrika) gewapend met een spandoek het podi um. Eén van hen pakte de microfoon en riep anti-apar theidsleuzen en vroeg een gedicht te mogen voordra gen. Het koor en orkest speelde al die tijd onver- stoordbaar verder. Na het der van het rascistisch en t cistisch systeem te zijn daarmee de VVV en de* meente Katwijk steeds weeü opspraak te brengen". VT voorman mr. Van der spreekt dat tegen: „Wij wi het VVV-werk los van jt tiek zien. We hebben altijd» en dus ook in dit geval h keken of het koor niet dooi1 Zuidafrikaanse regering taald wordt, want we laten r niet voor het politieke Zd afrikaanse karretje spanrf H Als er dan toch nog moeli wordt gedaan, dan vind ikp er ook moet worden geprty teerd als het Russisch D| theater naar Nederland koip Noordwijks politiekorps zwaait Oldersma uit NOORDWIJK - Met een druk bezochte receptie heeft rechercheur Oldersma af scheid genomen van het Noordwijkse politiekorps. Vele collega's, tal van ge meentelijke functionarissen en een schare vrienden en bekenden hebben hem, met zijn vrouw en kinderen, uit gezwaaid. Korpschef Van den Bout be trok in z'n toespraak de pro blematiek van de doorstro ming uit de lagere rangen van het officierenkorps van de po litie. Aan deze overgang kon naar zijn mening nog veel ver beterd worden. In dit verband dacht de korpschef aan een speciale opleiding voor de middengroep van het kader, te meer omdat er een streven is om de studie aan de politie academie uit te breiden met een tweejarige universitaire studie in de sociale weten schappen. Het laatste woord was aan Ol dersma. Over de kloof tussen de lagere en hogere rangen: „Ik vind dat de brug over die kloof helemaal weg moet. Elke fiolitieman dient op de zelfde ijn te beginnen". Als zijn me ning gaf Oldersma, dat er bin nen een paar jaar een beleids plan voor de politie zal moeten komen, waarin ook de vakor ganisaties behoren te worden gekend. „Tot ziens in Kam pen", besloot rechercheur Ol dersma, die na zijn speech tal loze handen kreeg te drukken uit alle geledingen van de Noordwijkse samenleving. Vandaag vindt te Kampen zijn installatie plaats. Bromfietser breekt been KATWIJK Een lG-jarige Katwijker heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn been op twee plaatsen gebro ken. Hij is daarvoor in het Academisch Ziekenhuis Lei den opgenomen. De jongen reed met zijn brom mer op de Tramstraat toen hij door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor. Hij reed tegen een hek op en tuimelde daarover heen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het zou niet meer dan normaal zijn, als de onverwachte winst van het energie bedrijf wordt uitgekeerd aan de be woners. Dit schrijven de functie groep Wijkbelangen van Buurtcen trum Ridderveld, de bewonerscom missie van deze wijk en het bestuur van het centrum, in een brief aan de gemeenteraad van Alphen. Zij zijn heel verbaasd, dat de winst van het energiebedrijf niet verrekend wordt maar wordt aangewend voor de gemeentebegroting. Ze vinden dat dit op verkapte belasting gaat lijken. Want, zo stellen zij, aan het eind van ieder jaar stuurt het energiebedrijf wel haar afrekeningen, die zo blijkt later, tot een positief saldo geleid hebben. Dit is niet reëel. De bewoners verwachten van de gemeenteraad dat hij instemt met een teruggave aan de bewoners. Als redenen hiervoor geeft de functie groep op, dat iedereen, in deze tijd, voorzichtig om moet gaan met zijn in komen om niet in de problemen te ko men, vooral de inkomenscategorieën tot en met modaal. Iedereen moet zo veel betalen voor geleverde diensten als de werkelijke kosten zijn en als er via voorschotten teveel is betaald, dient met het aan de betrokkenen terug te geven. Alle aangesloten verbruikers van ener gie moeten dps eigenlijk een bedrag te rug krijgen en omdat het een onver wachte meevaller was, kan die terugga- veprocedure geen problemen opleve ren, aldus de bewoners.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4