Tweede Leids Plein festival Spektakel" over lichamelijk gehandicapten Het boeddhisme van Jan Hubertus Expositie in ziekenhuis Antoniushove Leidschendam DEZE WEEK IN DE LEIDSE BIOSCOPEN jMisselijk makende gruwelijkheden En Verder \d LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 JULI 1981 PAGINA 7 LEIDEN In drie voor stellingen wil de Arnhem se theatergroep 'Spekta kel' de problematiek van lichamelijk gehandicap ten behandelen. De toneel- LEIDEN Het tweede Leids Plein festival wordt dit weekeinde op het Stadhuisplein in Leiden gehouden. Een weekeinde vol theater, amuse- ment en muziek, dat geheel gratis toegankelijk is. De groep Tower bijt vandaag de spits af. Daarna treedt de Leidse Chris ,-n Coenen, met Paul en Pol onder de naam „Trio Vandaag" op. Om onge il veer half negen is een theatrale groep,. II musici te zien met de naam Loose Ends. Enige leden van deze groep hebben samengewerkt met Jango Ed- fe wards. De draad wordt morgen om twaalf uur weer opgepakt met de kinder theatergroep „Pluisje". Daarna komt „Plankenkoorts", een uit vijf man be staande groep die folkmuziek maakt. Rustige jazz en bossanova-muziek is daarna te horen van de Bossa band. Om ongeveer vier uur is het de beurt aan „Het Ei Of De Kip", een straatto neelgroep die legbatterijen stevig ter discussie stelt. Daarna is er een optre den van de driemans-formatie Bries met electrische folk-barokmuziek. Vanaf zeven uur staat een optreden van Villa, een kritisch muziektheater op het programma. De tweede dag van het festival wordt afgesloten met Jan Kin, die ingewikkelde en span nende muziek maakt. Zondag 12 juli zijn vanaf een uur vijf acrobaten van de groep Lazerus te zien. Vanaf twee uur is de Zoeter- woudse muziekgroep Hegt te horen, waarna de dansgroep van Tilly Hui- berts, „Dansvariant temidden van het publiek een dansopvoering geeft. Voor een daverende afsluiting van het Leids Plein festival zal vanaf half vier de Nederlandstalige groep „Doe Maar" zorgen. LUXOR: Vrijdag de 13e (16) met Harry Crosby en Adrienne King. Re- '2 gie: Sean S. Cunning ham er Bloedige griezelfilms, voor een betrekkelijk klein be drag gemaakt, leveren op dit moment aan de kassa het meeste profijt op. Maar hoever kan je gaan? Wan neer je net als een zekere Sean S. Cunningham met zijn „Friday the thirteenth" zo ver gaat, dat de helft van je toeschouwers niet meer durft te kijken en een goed deel onpasselijk wegloopt, je dan eèn film ge maakt die men wil zien? „Friday the thirteenth" is weer een aaneenschakeling van shock-effecten - inclu sief het demonstratief afge hakte hoofd, dat ons weke lijks niet bespaard blijft - met een minimum aan ver haal. Een aantal jongeren richt een zomerkamp voor studenten in. Eén voor één worden ze, op de hevig ge schokte Alice na, op gruwe lijke wijze om onduidelijke redenen uitgemoord. Afge sneden kelen, uitgestoken ogen en bijlen, die demon stratief in de schedel blijven steken, zijn schering en in slag. Wie de moed heeft het allemaal aan te zien, kan hoogstens bewondering hebben voor de afdeling speciale - bloedige - effecten en voor de montage, die ei- genlijk meer spanning sug- Igereert dan het gegeven be vat. k Het wachten is nu nog op zo'n gruwelijke film, dat men om zijn dapperheid te Een scène uit „Vrijdag de 13e". bewijzen een kaartje koopt, zodat de film een van de grote „money-makers" van de filmindustrie wordt, maar niemand de film hele maal wenst uit te zitten. Val een smakelijk en mis- Met Sean S. Cunningham schien kostbaar etentje in zijn we hard op die weg. de stad uit. Met film heeft Films als „Friday the thir- het weinig meer te maken, teenth" sparen in ieder ge- MILO groep geeft tussen 15 en 18 juli een aantal voorstel lingen in een tent op het parkeerterrein van Molen de Valk. Spektakel heeft drie stuk ken op het programma staan. „Schiet nou oóhóp" handelt over drie kinderen, Henkie, Annelies en Sjane- tje. Annelies loopt na een ruzie met haar moeder weg met Henkie, een jongen uit de straat. In een bos ont moeten ze het gehandicapte meisje Sjanetje. Met hun drieën gaan ze vervolgens verder. „O... ik zou nog liever dood zijn" is een projekt over blinden en slechtzienden dat bedoeld is om aan zien den te tonen. Het gaat in op de blinde, zijn ontwikkeling en zijn acceptatie. Het is een voorstelling die zowel poëti sche, fantastische als wran ge elementen bevat. In het derde stuk van Spek takel, „Wat mankeert er nu aan", staat de lichamelijk minder valide mens cen traal. Het eerste deel van deze voorstelling is gewijd aan de positie van de ge handicapte door de gschie- denis heen. Het tweede deej toont de realiteit van nu in onze maatschappij en de reacties en emoties van de valide mens. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 15 juli 15.00 uur Kinderprogram ma „Schiet nou óhoöp" .20.30 uur „...O ik zou nog liever dood zijn" Donderdag 16 juli 15.00 uur Kinderprogram ma „Schiet nou öhoöp" 20.30 uur „Wat mankeert er nu aan" Vrijdag 17 juli 15.00 uur Kinderprogram ma „Schiet nou óhoóp" 20.30 uur „Wat mankeert er Zaterdag 18 juli 15.00 uur „Wat mankeert er nu aan" 20.30 uur „Wat mankeert er nu aan" De toegangsprijs is twee gulden vijftig voor volwas senen en een gulden vijftig voor kinderen tot en met 16 jaar. Kaartverkoop aan de tent. Een scene uit „O.Jk zou nog liever dood zijn". LEIDSCHENDAM De in 1920 gebo ren kunstenaar Jan Hubertus heeft al tijd veel belang stelling gehad voor het boeddhisme. In zijn werk is de in vloed van deze reli gieuze stroming te rug te vinden. Ga lerie De Sluis aan de Sluiskant 24 in Leidschendam ex poseert in juli schilderijen* aqua rellen en tekenin gen van Jan Huber tus. Jan Hubertus groei de als Nederlander in Indonesië op, stu deerde aan de ko ninklijke academie voor beeldende kunst in Antwerpen, aan de universiteit van Leuven en aan de Sorbonne in Pa rijs. Sedert 1965 woont en werkt hij in Zwitserland, waar hij in 1976 genatura liseerd werd. In 1975 hervatte hij zijn boeddhistische stu diën bij een Tibe taanse monnik in Rikon. In de jaren 1978 en 1979 ver bleef hij op 'het ei land Hermitage Pol- gastuwa in Sri Lan ka voor boeddhis tische meditatie-stu die. Jan Hubertus heeft de afgelopen jaren vele exposities gehad in het buiten land, met name in Zwitserland en Duitsland. Het werk van Hu bertus- doet soms sterk aan (overigens onleesbare) hand schriften denken, en het lijkt alsof de kunstenaar daarmee zijn boeddhistische levensopvatting let terlijk aan het pu bliek wil overdra gen. De tentoonstelling in De Sluis is van woensdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur geopend, op donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op an dere tijden volgens afspraak. LEIDSCHENDAM De keramiek van Margreet de Vries en de oliever- schilderijen, tekeningen en aquarel len van Patrick Kloosterman zijn tot en met 30 juli te zien in het zie kenhuis Antoniushove aan de Bur gemeester Banninglaan in Leid schendam. Margreet de Vries werd in 1954 in Rotterdam geboren. Zij volgde een opleiding aan de Acade mie Minerva in Groningen. Het ke ramische werk van de kunstenares staat verrassend genoeg in het teken van het landschap. Het gaat om flarden van het landschap gezien door vensters of stukken land schap als coulissen voor een theater stuk, ingesloten door rechthoekige kijk dozen. Landschappen waar de buiten staander alleen toegang heeft via de vensters of de poort van de kijkdoos. Patrick Kloosterman is geboren en ge togen in Laren. Hij studeerde in Leiden tot hij tot de ontdekking kwam dat het schildervak hem meer boeide. Terug in Laren nam hij lessen en op een gege ven moment kon hij zich kunstenaar noemen. Patrick Kloosterman werkt in een oud tuinhuis en laat zich inspireren door het Oude Gooi. De relatie tussen mens en dier is een steeds terugkerend thema in zijn werk. Ook schildert hij vaak mensen, bijvoorbeeld jazzmuzi kanten. De sfeer speelt in dat soort werken een belangrijke rol. De exositie is dagelijks van 10 tot 17 uur. CAMERA Flying High I (a.l.) Vermakelijke film over I een vliegtuig in moeilijkhe- den. De film steekt de draak met het verschijnsel ram penfilm. Het scenario werd gemaakt door de schrijvers van de succesfilm „Ken tucky Fried Movie", (repri se, eerste week). LIDO I en LIDO II For your eyes only (12) Een van de meest onderhoudende Ja mes Bond-films, die alleen nog maar de naam van de hoofdfiguur gemeen heeft met de geestelijke vader, Ian Fleming, (tweede week). LIDO III Zij noemden hem platvoet (14) Als puur menselijke politie-inspecteur neemt de zwaargewicht Bud Spencer iedereen voor zich in. Het is opnieuw een ver makelijke film van Spencer, waarbij dit keer de montage van de knokscenes te dol is om geloofwaardig te zijn. (derde week). LIDO IV Private Benja min (a.l.) Goldie Hawn in een wat mager verhaaltje over een warhoofdige solda te. Een film die het midden houdt tussen een komedie en een suikerzoet verhaal, (vierde week). STUDIO The holy grail (a.l.) Vermakelijke komedie met Monty Python, (reprise, vijfde week). TRIANON A change of seasons (a.l.) Shirley Ma- claine schittert in deze ko medie, die verhaalt van het echtpaar dat na twintig jaart op elkaar is uitgekeken, (derde week). REX Een zwoele Zweed se (16) Pornofilm. EUROCINEMA I en EURO CINEMA II (Alphen aan den Rijn) For your eyes only (12) Zie LIDO I en II (tweede week). EUROCINEMA III (Alphen aan den Rijn) Buddy goes West (a.l.) (tweede week) EUROCINEMA IV (Alpen aan den Rijn) Convoy (16) Kris Kristofferson in een spannende film van Sam Peckinpah waarin de vrachtwagen centraal staat (reprise, eerste week).

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7