Afvalstoffen in grondwater geen gevaar voor drinkwater Proef-afsluiting Kanaalstraat REGIOIJOURINAAL REGIOUOURINAAL Leden KPJ steunen aeeommodatiebeleid WASSENAAR OVERDUINRELL: Levensgroot schaakspel in Alphens openlucht BURGERLIJKE STAND fa fa fa Verbreding van fietspad Gemeneweg Spannende touwtrekwedstrijden Hazerswoude wil industrieterrein ten westen van Molenlaan Lisse zoekt andere plaats voor bushaltes Broekwej, Boete voor vechtlustige Leiderdorper REGIO LHDSE COURANT DONDERDAG 9IULI1981 PAGlt WASSENAAR „De afval stoffen die gevonden zijn in het grondwater van het re creatiegebied Duinrell in Wassenaar vormen geen ge vaar voor het drinkwater". Aldus een woordvoerder van de gemeente Wassenaar. De resultaten van het onder zoek heeft Wassenaar al ruim meer dan een maand in huis, maar men wil niet zeggen om welke stoffen en om welke concentraties het gaat. Een woordvoerder van de Haagse Duinwaterleiding vindt dat een „merkwaardig verhaal". De Socialistische Partij, afde ling Leiden, had Duinrell aan gewezen als één van de plaat sen waar tussen 1962 en 1975 illegaal chemische stoffen zou den zijn gestort. De Duinwa terleiding (DWL) heeft op ver zoek van het college van b en w een onderzoek verricht naar het grondwater in Duinrell. De resultaten van dat onder zoek heeft men aan Wassenaar overhandigd. „Het is niet aan ons om de precieze resultaten van het onderzoek te geven. Daarvoor moet u bij Wasse naar zijn. Ik begrijp niet, waarom zij hierover geen in formatie verstrekken", aldus de woordvoerder van de DWL. De motivering van Wassenaar: „De technische dienst onderzoekt het mate riaal nog". De eigenaar van het betreffen de gebied, graaf H.R.J. van Zuylen van Nijevelt, (de ge meente heeft verzuimd hem het rapport van de DWL te overhandigen!) is geschrokken van de ongerustheid die nu is ontstaan. Hij kan zich ook niet voorstellen dat er gevaarlijke stoffen zouden zijn: „In de ja ren zestig is alleen bouwpuin gestort. Er schijnt niets aan de hand te zijn". De woordvoer der van de gemeente: „Het schijnt normaal te zijn, dat er afvalstoffen in grondwater wordt gevonden". De woord voerder van de DWL „zou dat niet zo durven zeggen". Wel bevestigt hij dat er geen reden tot ongerustheid is. Het gaat om een gedempte kanovijver waar nu caravans staan en en andere vijver, waar een zwem bad is gemaakt. Wassenaar maakt er allemaal geen haast mee. „Er is geen reden toe, we wachten rustig op de einduit slag", aldus de woordvoerder van de gemeente. Sindskort kan men in Alphen in de openlucht het edele schaakspel be oefenen. Op zich geen bijzonderheid, want dat je je schaakbord onder je arm kan meenemen om genietend van het mooie weer onder een lommer rijke boom een spelletje schaak te spelen is al lang bekend. Maar daar gaat het hier niet om. Het betreft hier een onge woon schaakspel. De stukken waar mee ge speeld wordt, hebben een gemiddelde lengte van zo'n vijftig centimeter en daar het onmogelijk is om zelfs maar twee to rens, paarden of lopers op een normaal bord neer te poten, heeft men ook het speelveld aange past. Voor de Advents- kerk aan de Julianalaan heeft men 64 tegels neer gelegd, die om en om zwart en wit gekleurd zijn. Het levensgrote schaakbord kreeg de naam „Hooghe Zijde". Om te voorkomen dat onverlaten de levensgrote stukken ontvreemden, heeft men zowel de ko ninklijke paren als bijbe horende onderdanen on dergebracht bij boekhan del Van Wlerlngen. Tegen betaling van een borg som van 25 gulden kan men het hele gezelschap op een karretje mee naar bulten nemen. Overigens is het ook mogelijk te dammen op de „Hooghe Zijde". Indien men besluit deze tak van denksport te bedrijven, behoeft het stenenbord in tegen stelling tot de gebruikelij ke gang van zaken niet te worden omge draaid. Men kan volstaan met gebruik te maken van de buitenste rij te- Vrachtauto in sloot ZOETERWOUDE De Broekweg tussen Zoeter- woude en Benthuizen is gistermiddag twee uur voor het verkeer afgeslo ten geweest. Het verkeer werd omgeleid via Hazerswoude omdat een vrachtauto bij de Broekweg in de sloot was geraakt. De vrachtauto wilde een land bouwtrekker inhalen, waar bij hij eerst in de berm en later in de sloot raakte. De 51-jarige chauffeur uit Moerkappelle bleef onge deerd. Sassenheim - Geboren: Sherief, z.v. Atia Hasian, A., en: van der Voet, P.; Johanna H., d.v. Warmerhoven, J. E., en: Ruwaard H. A.; Christian, z.v. Nederpelt. P. P. J., en: Huigen. J. E.; Gwendolyn H. M„ d.v. Hanrath, R. R. J. A., en: Steger. M. M. A. O. LISSE De Kanaalstraat zal binnenkort op donderdaga vonden en zaterdagen gedeeltelijk voor alle verkeer worden afgesloten. Het betreft hier een proef van drie weken. Na afloop van deze periode zal men om de tafel gaan zitten met de winkeliers om de proef te evalueren. De bewoners van de Van der Veldstraat en de Wagenstraat zullen overigens geen hinder van de tijdelijke afsluiting ondervinden. Zij kunnen nor maal hun woonstraten inrijden. Een en ander deelde wethouder De Kort gisteravond tijdens de rondvraag van de raadsvergadering mee. Het CDA-raadslid de heer Smith had deze kwestie aan de orde gesteld. Een van de punten, die gisteravond aanleiding gaven tot enige discussie, was het verzoek om medewerking van het bestuur van de Katholieke Onderwijs Stichting. De stichting wil de ko zijnen van de Flamingoschool, de Van Swanenburghschool, ,,'t Quakelnest" en de Saskiaschool vervangen. De kozijnen zijn er bijzonder slecht aan toe. Mevrouw Van Ruiten, die namens de fracties van van D'66/PPR en de PvdA sprak, verweet het bestuur van de stich ting dat het niet eerder aan de bel had getrokken. Zij vond dat er eerder onderhoud aan de kozijnen had moet worden verricht zodat radicale vervanging niet nodig zou zijn geweest. Nu een en ander toch het geval is, moet de stichting maar zelf voor de kos ten opdraaien. Zij stemde dan ook tegen het voorstel van b en w om de medewerking te verlenen. De overige fracties hadden eveneens wat moeilijkheden met de door de stichting gevolgde procedure, maar men ging uiteinde lijk toch akkoord met het voorstel. Motorrijder breekt pols VOORHOUT Een 39-jari- ge motorrijder uit Sassen heim heeft gisteren zijn pols gebroken toen hij frontaal op een auto botste. De man Is in het Diaconessenhuis in Leiden opgenomen. Hij reed op de Teylingemaan in Voorhout en haalde een links voorgesorteerd staande auto in. Daarbij botste hij op een uit de tegenovergestelde richting komende auto, be stuurd door een 25-jarige Voorhouter. Beide voertuigen zijn totaal vernield. Oefenprogramma Bernardus - Hazerswoudse zondagvierdeklasser Bernardus start voorbereidingen op het nieuwe voetbalseizoen zondag augustus in Waddinxveen. De plaatselijke club WSE hou een toernooi met als inzet de Dirk van de Starren Bokat Zondag 23 augustus krijgt Bernardus bezoek van Naai, wijk en een week later komt de tegenstander uit Noord kerhout en heet VVSB. Vervolgens staan er wedstrijden het programma tegen Stompwijkse Boys (3 september) t Foreholte (6 september Continental Singers De Amerikaanse 'Continental Singers' die deze zomf in drie groepen naar Nederland komen, doen in dei toernee traditiegetrouw ook Lisse aan. Donderdag J juli staat er een gospel-concert op het programma in c aula van bet Fioretticollege. De Hollandse toern% wordt de volgende dag besloten met een gezamenlij optreden in bet Rotterdamse Ahoy-sportpaleis. p Nieuwe korte cursussen Om aan de vraag naar korte cursussen te voldoen, start Vrije Academie Sassenheim acht nieuwe dag-en avondle? sen. De onlangs in Artopa tentoongestelde werken val leerlingen heeft aangetoond, dat men het lesgeven in SaP senheim serieus aanpakt. Informatie over de lessen por tret/figuur-tekenen, olieverven, aquarel, etsen, handvol* men en draaien kan men verkrijgen door te bellen naar d* Vrije Academie, 02522-15569, of door zaterdag de open da te bezoeken. Deze wordt gehouden tussen negen en dn uur. Polsstokspringen I De polsstokverspringvereniging Leeuwenhorst houj, 12 juli op haar terrein aan de Leeweg in Noordwijkei hout weer wedstrijden. De wedstrijd begint zondag o/f halt drie en iedereen kan meedoen. De inschrijving vindt plaats op het terrein. Naar deze typisch Nedei landse sport kan ook iedereen komen kijken. Er zullet spectaculaire sprongen van de geoefende polsstokvci springer te zien zijn, maar ook de dwaze capriolen vai de ongeoefende. Er wordt over een tien tot twaalf mij ter brede sloot gesprongen in het landgoed De Leeu wenhorst, midden in de polder nabij de bossen. Auto'u kunnen geparkeerd worden aan de Leeweg. Het polsstokverspringen trekt jaarlijks duizendeij bezoekers. HAZERSWOUDE Uitge rekend in de vakantietijd is aannemingsbedrijf Hey- mans uit Rosmalen gestart met het verbreden van het rijwielpad op de Gemene weg, de verbindingsweg van Hazerswoude-Rijndijk en Hazerswoude-dorp. Genoem de maatschappij verricht de werkzaamheden in opdracht van provinciale waterstaat. Anderzijds dient gezegd dat de verbreding (van tweeëneen- halve naar drie meter) geen overbodig luxe is. Immers, het verkeer van de (brom)fietsers op het rijwielpad neemt zien derogen toe. Bovendien be staat er voor de wandelaars ter plaatse geen alternatief, zodat ze eveneens op het rijwielpad zijn aangewezen. Voordat de bouwvakvakantie begint, kun nen de gebruikers van |C noemde rijwielpad enige oly makken verwachten op F tocht van de Rijndijk naar" dorp en andersom. In augul zal het karwei waarschijn! wel geklaard zijn. L ZOETERWOUDE De algemene vergade ring van de KPJ heeft het licht op groen ge zet met betrekking tot de huur van een ei gen ruimte in de nieuw te stichten accom modatie in het plan Westeinde 1IL Er kwa men gisteravond in buurthuis De Weipoort feitelijk drie zaken aan de orde. De KPJ wenst twee zalen: een flinke zaal voor het houden van diverse activiteiten alsmede een vergaderkamer annex bergruimte. Voorts werd de vraag gesteld tegen welke huur prijs de KPJ een nieuw onderkomen zal be trekken en tenslotte werd het feit ter sprake gebracht dat de inventaris door de KPJ zelf bekostigd dient te worden. De ruim twintig leden die aan de dringende op roep van het KPJ-bestuur gehoor hadden gege ven konden zich goed vinden in de voorstellen van de accommodatie-commissie. Genoemde commissie, bestaande uit vier man heeft diver se onderhandelingen achter de rug. In de eerste plannen van de Werkgroep Akkommodatie Dorp (inmiddels omgedoopt in Stichting Sport hal Zoeterwoude. red) was uitgegaaan van een huurprijs per jaar van tienduizend gulden. Zoals de zaken er thans voorstaan zal de KPJ iets meer dan 120 m2 kunnen gaan benutten. Drieënnegentig vierkante meter voor activitei- stuurs- en commissievergaderingen. Ook de re dactiecommissie zal haar werkzaamheden uit stekend kunnen uitvoeren in die lokaliteit. Woordvoerder Frans de Jong, die de gehele voorbereidingsprocedure beknopt doch goed en duidelijk weergaf, noemde het een belangrijk voordeel dat in de toekomst een aantal zaken op één centraal punt kunnen plaatsvinden. De vergadering ging akkoord met een maximale huurprijs van 7.500,- op jaarbasis. Naast de aanschaf van de eigen inventaris zal de KPJ middels zelfwerkzaamheid proberen de kosten zoveel mogelijk binnen de aanvaardbare per ken te houden. Zo zullen de jongeren zelf hun „home" schoonhouden en zullen kleine onder houdswerkzaamheden met eigen mensen wor den verricht. Frans de Jong wees nog eens ex tra op het belang van de KPJ binnen de Zoe- terwoudse gemeenschap. „De KPJ is een open jongeren-groepering voor jeugdigen vanaf zo'n 15 jaar. Het sociale aspekt is erg belangrijk. We mogen niet vergeten dat de stap van verveling naar vandalisme erg klein is en daarom is het van belang dat de jeugd op een verantwoorde manier manier wordt opgevangen". In dat ka der werd nog even terloops ingegaan op groe peringen als „Babel" en „Wouw" die min of meer dezelfde doelstelling hadden doch deze niet of nauwelijks konden nakomen. Hoewel de KPJ aanvankelijk een oppervlakte van 126 m2 op het oog had, kon de vergadering zich toch verenigen met een iets kleinere ruimte. Omdat de gehele akkommodatie die in de thans nog groene polder moet verschijnen diverse stan- daartmaten kent was niet geheel aan de wen sen te voldoen. De leden hebben zich na het of ficiële gedeelte nog geruimte tijd bezig gehou den met een aantal zaken zoals de naam voor het eigen onderkomen, de wijze van inrichting enz. In het eerstkomende nummer van vereni gingsblad „Het Koppelaartje" worden de leden van een en ander nader in kennis gesteld. Sug gesties van de leden die gisteravond afwezig waren zijn dan eveneens nog welkom. Op de foto: Het team van het „Stationskoffiehuis". De Kaagweek in Warmond mag zich nog steeds in prach tig zomerweer verheugen. Voor sommige activiteiten was het gisteren zelfs iets te warm. Bij het touwtrekken werd tenminste menig zweet druppeltje gelaten. De sup porters lieten zich door de warmte er niet van weerhou den hun favoriete ploeg zeer luid aan te moedigen. De sterke mannen uit Nieuw Vennep gingen tenslotte met de eerste prijs naar huis. Het kindervariété trok 's middags veel publiek en niet alleen kinderen. Het Park Groot Lee rust was dan ook een ideale plek om te vertoeven met schaduwrijke bomen en direct aan het wa ter. De goocheltrucs en pop penkast zijn natuurlijk altijd leuk voor kinderen maar de sprekende pop bleek dit jaar favoriet bij de jeugd, 's Avonds werd er aan vijf tien tafels bridge gespeeld wat zeer geconcentreerd ge beurde. Vanavond is er gelegenheid te klaveijassen en te sjoelen in 't Trefpunt en in Ut Sloe- pie worden muziekfilms ver toond. Hazerswoude De commissie voor planologie en ruimtelijke ordening ui{ Hazerswoude houdt er wat betreft de toekomstmoge* lijkheden aan de Rijndijk een duidelijke mening op na. Aller eerst leeft de idee dat wanneer er een bedrijfsterrein moet worden gelegd, dit moet komen ten angelc resten westen van de Molenlaan. In een gesprek met een lid van het provinciebestuur zal tevens aan de orde worden gesteld dat de realise ring van een volkstuinencomplex achter de woningen in de Groenen dijk gewenst is. Een ontsluitings mogelijkheid zou dan ten oosten van de Groenendijk moeten wor den gecreëerd. Woningbouw voor van Leiden, staat voor de commis- uitsluitend Haz^rswoudenaren is, sie uit Hazerswoude één zaak vast: aldus gemeentesecretaris J. Veria- dat bouwen van woningen moet re, in de Groenendijk niet rendabel dan geschieden ten westen van de en onverantwoord. Als de Rijndijk Gemeneweg. wordt aangewezen als bouwlokatie LISSE De gemeente gaat een nader onderzoek verrichjl naar de mogelijkheid om elders aan de Broekweg bushalP te plaatsen. Tevens wordt de verkeerscirculatie en de p keersituatie binnen het gebiedje Broekweg/Kanaalstrs onder de loep genomen. Dit zijn wethouder A. de Kort burgemeester mr. R.W.M. Gerrits eergisteren overeengel men met de bewoners van de Broekweg en het oostelij deel van de Kanaalstraat. g Het overleg met de burgemeester en de wethouder was een P reet gevolg van de blokkade van de Broekweg door de bewonj afgelopen maandag. De bewoners kregen eergisteren nog e( de gelegenheid hun bezwaren tegen de bushaltes naar vo^ brengen. De haltes zijn sinds eind mei aan weerszijden van j Broekweg geplaatst voor de lijn Noordwijkerhout-Lisse-Nie^ Vennep. De bezwaren richten zich voornamelijk op de door de gemei gevolgde procedure. Enkele bewoners ondervinden stank-] geluidsoverlast. Verder ontstaat een onveiliger situatie voor k deren en geeft met name de westelijke halte een verlies aan p vacy door de inkijk in de woningen. Het parkeerprobleem het oostelijk gedeelte van de Kanaalstraat wordt bovendien ih vergroei door de instelling van de bushaltes, aldus de bewonj DEN HAAG/LEIDERDORP De Haagse politierecht heeft een 22-jarige inwoner van Leiderdorp veroordeeld in vierhonderd gulden boete en voorwaardelijk twee weWji gevangenisstraf. De man stond terecht wegens liet pleghl van mishandeling in een dancing in de Hoogmadese Ke»c straat. ut id De Leiderdorper wilde met enige vrienden de dancing binniu gaan, maar werd daar allerminst prettig ontvangen door andpi bezoekers van de dancing. Verdachte verklaarde voor de retjj ter dat hij er juist met een vriend vandoor wilde gaan, toenri bedreigd werd door een groepje jongelui uit Hoogmade. Eenre ander resulteerde in een vechtpartij, waarbij een slachtoffer en< beschadigd oor en een ander een gescheurde wenkbrauw opli4, Volgens de Leiderdorper had hij alleen geprobeerd zich te vtx dedigen. Hij was nog nooit eerder in de dansgelegenheid pi weesL De rechter vond dat het maar eens afgelopen moest met die vechtpartijen tussen verschillende dorpen en vonniai conform de eis van de officier van justitie. lei

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4