gemeente vordert woning ^oor gezin gehandicapte vrouw eidse slachterij is tegen vlees keuringen GEZIN NIET PASSEND IN BUURT Bejaarde (80) te water LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 JULI 1981 PAGINA 3 DEN „Een woningbouwvereniging t ook de sociale taak „moeilijke" gezin- te huisvesten. Het mag niet zo zijn, dat uziier gewenste kandidaten langer op de Hitlijst staan door een weigering van een plngbouwvereniging." Dit zei mevrouw Koster van het bureau huisvesting van jjemeente gistermiddag voor de vorde- scommissie. de orde was de mogelijke vordering van iand Hyacintenstraat 22/22a ten behoeve >en gezin uit Leiden-Noord. Het gaat om bgezin met zes kinderen waarvan de moedei jndicapt is. Zij kan geen trappen lopen en t zich in een rolstoel voortbewegen. Omdat Huidige woning daar totaal niet voor ge schikt is, is de vrouw aan bed gekluisterd. De eigenaar van het pand aan de Hyacintenstraat is woningbouwvereniging Tuinstadwijk. Aan leiding voor de gemeente om het pand te vor deren, is de weigering van Tuinstadwijk om het gezin in het huis toe te laten. Als reden geeft Tuinstadwijk „niet passend in de buurt" op. Waarom het gezin met de gehandicapte moeder volgens de woningbouwvereniging „niet pas send" is, behandelde de vorderingscomissie gis teren achter gesloten deuren. Mevrouw de Koster verweet het bestuur van de woningbouwvereniging, dat zij nooit aan zuster Melle zij verzorgt de gehandicapte vrouw ge regeld en legde alle contacten over de verbou wing van de Hyacintenstraat aan de wijk agent en aan de eigenaar van de huidige wo ning (De Eendracht) heeft gevraagd of het ge zin moeilijkheden veroorzaakte. werken. Daarom heeft het ook zo lang moeten duren, voordat wij de kandidaten konden be- Woningbouwvereniging Tuinstadwijk besloot zoeken." De wijkzuster mevrouw van Melle be- in 1Q7Q r\m anina umnmnAn t« strppd rfp nnvattino van Van fiinlrpl- Wii hph- in 1979 om enige woningen te verbouwen ten behoeve van gehandicapten. In juni 1980 wordt besloten de panden Hyacintenstraat 22 en 22A streed de opvatting van Van Ginkel: „Wij heb ben altijd met de architect van de woningbouw vereniging gepraat over de aanpassing van de voor dit doel geschikt te maken. De voorzitter woning. Dan weet u toch over wie het gaat." van de woningbouwvereniging, de heer A.P. van Ginkel, stelde gistermiddag in het openba re gedeelte van de vergadering, dat het bestuur nooit geweten heeft wie de kandidaten waren en dat dat de reden is, dat het inmiddels aange paste pand sinds maart leeg staat. „Wij wisten het te laat. Daarom hebben wij een brief naar de gemeente gestuurd met de vraag om de na men van de kandidaten. Wij weten niet hoe die procedures met woningen voor gehandicapten Een vertegenwoordiger van de gemeente stelde dat mevrouw Melle de gebruikelijke procedure schetste. Mocht het college van b en w op advies van de vorderingscommissie besluiten dat de woning niet gevorderd mag worden en dat woning bouwvereniging Tuinstadwijk het g^zin dus te recht heeft geweigerd, dan draait de woning bouwvereniging op voor de kosten van de ver bouwing a 28.500 gulden. Economisch wel en wee pLeeuwin's woonwinkel" I/Vanginrichting) aan de i Riemmerstraat 113 is de 'Ptffingsuitverkoop begon- iei winkelruimte t.w. 180 er]>p de begane grond en 150 verdeeld over de le en 2e ^ieping wordt voor een rprijs van 72.000,per aangeboden. winkel in kledingstoffen A. van Dam aan de Haar- grjnerstraat 99 is gestart met ipheffingsuitverkoop. an de Lokhorststraat 25 is ^.C.", winkel in videoban- i en geluidscassettes geo- l!'^t bedrijf van J. N. van der groot- en kleinhandel teerprod. en verhuur van jboxen, heeft de groot- en hhandel gestaakt, an de Herensingel 12 is het p Ibedrijf ,,'t Spoortje" geves- is in staat van faillissement verklaard. Aan de Willem Klooslaan 11 is i.p.v. een eerdere drogisterij, de herenkapsalon „Salon Bart Haarstudio" gevestigd. Het be treft een verplaatsing vanuit de Genestetstraat 44 waar de salon onder de naam heren- kapsalon B. Plu functioneerde. De fysiotherapeutische prak tijk van mevr. A. Koch- Bayards is verplaatst van de Blauwe Vogelweg 14 naar het medisch centrum aan de Prin senstraat 5. De winkel in allerhande ar tikelen „Spulletjes en Spulle tjes" aan de Haarlemmerstraat 153 is de opheffingsuitverkoop begonnen. Per eind van de maand is i.p.v. de handwerkwinkel Bee- Bee aan de Rosmolen 38 de „Zelfmaakboetiek Rifer", win kel in wol, breigarens, hand werken en fournituren geves tigd. Enen* en planten alsmede •"Aa,n de Plet" de, C°"f ^groothandel daarin geves- ££«£25 Cleaning Service b.v. geves tigd. „Waals Mode" winkel in da- mesconfectie aan de Haarlem merstraat 112-120 is de ophef fingsuitverkoop begonnen. Voor de 17 personeelsleden is ontslagvergunning aange vraagd. Aan de Prinsessekade 1 is de tandartsenpraktijk J. P. M. Walenkamp gevestigd. Aan de Milanenhorst 190 is „Marktbeurs", organiseren van beurzen, alsmede de huur en verhuur van standruimten, gevestigd. Het pedicurëbedrijf van C. M. Lelieveld-Wijsman aan de Egelantiertuin is i.v.m. vertrek uit de gemeente opgeheven. Het vertaalbureau „Lingua- Service" aan de Paul Kruger- straat 3-3a is opgeheven. Aan de Doelengracht 13a is „Jurad", het geven van juridi sche adviezen en de verzor ging van publikaties, geves tigd. i „an de Corellistraat 17 is het Jijf van J. de Mooy, be- 1. bij aan- en verkoop van de hakkenbar „Hakky", stigd. Het aannemingsbedrijf B. yn aan de Clarensteeg 18 irijfsruimte) is i.v.m. faillis- lent opgeheven, lande Volmolengracht 29 is een eerder leeggekomen be spand het meditatiecen- et pand Stationsweg 25 eer- jin gebruik door Rijksuni- rfiteit, wordt voor een agprijs van 1200.000,— te koop aangeboden. Het 'ajrijf totaal ca. 850 m2 vloe- *pervlakte (parterre 350 m2 3jleeld over 10 ruimtes; le 250 m2 verdeeld 11r 7 ruimtes; 2e verdieping tieeld over 6 ruimtes). winkel in kinderspeel- „Lila" is verplaatst van ^oj Moddermanstraat 57 naar üeuwsteeg 16. ;t bedrijf „Firmus b.v.", :igd aan de Zaanstraat 56 Speelplaats Waldeck Pyrmontstraat vernield Het plaatsen van een vuil container, een zogenaam de Vlikobak, aan de Wal deck Pyrmontstraat is deze week lichtelijk uit de hand gelopen. In een po ging de bak zo dicht mo gelijk bij het pand te zet ten, waar het puin moest worden afgevoerd, is de heuvel op de speelplaats beschadigd. De vrachtwa gen die de containter heeft aangevoerd, heeft een aantal verzakkingen en putten in het asfalt veroor zaakt, wat het voor kinde ren gevaarlijk maakt om op de heuvel te spelen. Met name het gebruik van een skate-board of fiets is door de putten gevaarlijk geworden: kinderen kun nen een stevige klap met alle gevolgen vandien ma ken. De gemeente wil dat de heuvel deze week nog wordt hersteld. „Het is nog niet duidelijk of de aanne mer er de tijd voor heeft. Daar komt bij, dat de bak toch eerst weg moet," al dus een woordvoerder van de gemeente. Mocht het deze week niet meer luk ken dan wordt de heuvel pas na de volgende week beginnende bouwvakva kantie opnieuw van een laag asfal voorzien. Zomerorgelconcert Het derde concert alt de serie somerorgelconcerten wordt vrijdag 17 jn11 in de Msrekerk gegeven door or ganist Jan Schmits en fluitiste Hachiko Takahashi. Jan Schlmts Is 25 Jaar dirigent-organist van de Sint Ja cobuskerk In Den Haag geweest Machlko Takahashi studeerde in Tokio en In Cenive. ZIJ won een prijs op het Internationaal hl uziekcon cours In Moutreux. Als soliste trad zij op met vooraanstaande orkesten zoals het Nederlands Kamerorkest en bet radio-orkest van Keulen en van Baden-Baden. Het concert begint om kwart over acht en omvat werken van J.S. Bach. J.L. Krebs. J.P. Kellner. J.C. Walther. Fr. Martin. H. v. Koert en H. Andrlessen. De kaartverkoop vindt plaats op bet bureau van K&O aan de Oude Vest 45, telefoon nummer 141141. De toegangsprijzen zijn twee en drie - - - - v,n fjet concert worden va nat - Mare kerk verkocht Leids Mannen Kon takt Vorige maand is door een aantal mannen uit Leiden en omgeving het Leids Mannen Kon takt opgericht. Het Man nen Kon takt wil fungeren als plaatselijk platform, van waar initiatieven op het gebied van de mannenemancipatie gecoördineerd, gestimuleerd en ondersteund kunnen wor den. Iedereen die belangstelling heeft voor de mannenbe weging is welkom op de vergaderingen van het Mannen Kontakt. Het adres isRembrandt van Rijnlaan 43 in Oegstgeest, telefoonnummer 071-171046. Herindeling Stille Mare Binnenkort begint de gemeente met de berindeling van de Stille Mare. Dit werk dat naar verwachting eind oktober, begin november klaar zal zijn, vormt een onderdeel van bet rioleringsplan voor Mare dorp. Ten opzichte van de vorige plannen heeft de gemeente een paar details veranderd: het scheidingsmuurtje in het midden van de straat is bij de Stille Rijn iets ingekort Dat is gedaan om een nieuwe laad- en losplaats voor de winkels aan de Hoogstraat te kunnen maken. Deze plaats is met uitneembare palen af te sluiten. De aan sluiting bij de Haarlemmerstraat is verruimd, waar door de fietsers meer ruimte krijgen. Voor de fietsers, die richting Waaghoofd rijden, is een tietssuggestie- strook in bet plan opgenomen en de vijf parkeerplaat sen voor invaliden verhuizennaar de Stille Rijn. In lichtingen bij de heer J. Piret van de afdeling Stede- bouw van gemeentewerken, telefoonnummer 769241, toestel 318. BRUGLEUNING BEGEEFT HET: LEIDEN Een 80-jarige in Den Haag wonende Chinees be sloot gisteravond eens te gaan genieten van de avondzon. Daarvoor liet hij zijn oog vallen op de brugleuning van de Hoogewoerdsbrug. De man liep rustig zoals het een bejaard persoon betaamt naar de brug en nam zich voor er eens goed voor te gaan zitten. Hoe anders pakte het allemaal uit Nog voor de bejaarde man goed en wel zat kreeg hij de schrik van zijn lange leven. De brugleuning begaf het zonder ook maar even waarschuwend te kraken of te piepen. De man sloeg verrast achterover en beland de in het koele nat Voorbijgangers hielpen de geschrokken be jaarde weer op het droge, waar bleek, dat hij niets meer en niets minder dan een nat pak aan zijn val had overgehouden. BURGERLIJKE STAND Overleden: J. J. van der List, geb. 28-10-1911, man; C. van der Jagt, geb. 13-7-1917, vrouw; L. van Beelen. geb. 20-2-1918. man; B. L. Stins, geb. 17- 10-1902, man; P. van den Berg. geb. 25-10-1915, man; C. F. van Delft, geb. 18-6-1918, man; J. B. Rijkaart, geb. 1 oilDEN „Het in het leven roepen van rn rijksdienst, die de vleeskeuringen gaat de huidige gemeentelijke organisatie kun- eja niseren en beheren, vind ik een slechte nen de. tekortkomingen van de organisatie e#k. Dit betekent schaalvergroting, in ook worden weggewerkt" Aldus de heer F. kats van schaalverkleining en daar ben ik Cremers, directeur van de vleeskeurings- e| principe tegen. Je creëert op deze wijze dienst van de Leidse slachterij. it» r log lichaam, dat misschien nog meer te zaak. Maar dat kan ook bin nen de huidige gemeentelijke dienst. Wellicht zijn door sa menvoeging van een paar ge meentelijke diensten bezuini gingen mogelijk." is niet erg gelukkig met voorstel van de ministers (landbouw en visserij) Ginjaar (volksgezondheid), inhoudt dat er in 1983 in land een rijksdienst voor .keuringen moet zijn. In dienst dienen alle 126 ral gemeentelijke - vlees- ringsdiensten die nu be- ~ian op te gaan. Dit zal een ^stische herstructurering de vleeskeuringsdiensten tuden aangezien de rijks- niet kan worden op- >ouwd uit het eenvoudig sa- nvoegen van bestaande tnsten. Met het samenvoe- i van de bestaande diensten uden ook de negatieve fi- inciële resultaten niet afne- n. De bewindslieden vin- ii dit onaanvaardbaar. Tege- met de opzet van de nieu- rijksdienst zal de vleeskeu- Afwijkingen In de notitie wijzen de be windslieden erop dat de vlees keuringen zich nu in feite be perken tot een momentopna me waarbij in de eerste plaats gericht wordt op met het blote oog zichtbare afwijkingen aan het dier als verschijnsel van ziekten. Als op basis daarvan er aanleiding toe is wordt be sloten tot laboratorium onder zoek van het vlees. De be schikbare tijd en de faciliteiten laten niet meer toe, aldus de notitie, waarbij er op gewezen wordt dat de kwaliteit van het ng zich ook moeten richten vlees via de keuringen voor en lar de situatie van het vee op boerderij, de controle wordt Tegd naar het levende dier. arbij zal de dienst de be- 'gdheid moeten krijgen in jrijpen in de bedrijfsvoering dit in verband met de kwa- 'it van het vlees en de ge- idheid van de consument Izakelijk is. Cremers acht onderdeel van de notitie na de slacht in feite niet ver beterd wordt. Bovendien zal de veehouder alles doen om uiterlijke kenmerken van ziekten weg te werken. Er zal veel meer gekeken moeten worden naar zaken als kwali teit van het veevoer, de land bouwgronden, gebruik van middelen op de bedrijven zelf tegen ziekten en de verzorging vleeskeuringen en de bedrij ven zelf. Omgekeerd is het ge wenst bij de keuring te be schikken over de geschiedenis van het dier zoals ziekten in het verleden om zo tot verant woorde keuringsbesluiten te komen. Een en ander willen de ministers tot stand brengen via het verstrekken van ge- zondheidsgegevens van het dier door het bedrijf aan de op te zetten rijksvleeskeurings dienst. Er ontstaat zo tegelijk een bedrijfsgeschiedenis waar bij de mogelijkheid tot ingrij pen ontstaat als er „afwijkin gen" optreden. Hiermee kan een goede bestrijding van vee ziekten, toepassing geneesmid delen en wering van vervui ling van het vlees opgezet worden. De ministers noemen de nieu we opzet in het kader van de bestaande 126 vleeskeurings diensten niet mogelijk. Dit omdat de diensten te klein zijn, iets dat voortkomt uit de men uit de personeelskosten gemeentelijke bevoegdheden gevolg van een relatief zware terzake. Tegelijk wijzen de mi- topstructuur. Het Leidse slachthuis aan de Pasteurstraat. el een goede zaak: „Een door de veehouder van 'zijn "T directe controle op de dieren. Het is daarom gewenst anier, waarop met het vee °rdt omgegaan is geen slech- dat er een terugkoppeling ont staat tussen gegevens van de nisters erop dat in 1978 een te kort van dertien miljoen op de keuringen werd geleden, iets dat voortvloeit uit de omvang der taken van de diensten, personeelsbezetting en de ver houding keuringsdierenartsen en keurmeesters. Vooral de kleinere diensten leiden forse verliezen die vooral voortko- Om de nieuwe rijksdienst mo- voor keuring vee en vlees en de kwaliteitscontroleinstellin gen) beter moeten gaan sa menwerken. De veterinaire dienst zal waarschijnlijk ver gelijk te maken zullen de dwijnen, terwijl de algemene diensten die nu bestaan bij inspectiedienst en de keurings- volksgezondheid (de keurings- diensten van waren samen- diensten van waren en het gaan. Een betere koppeling staatstoezicht op de volkge- van de keuringsdienst van wa- zondheid) en bij landbouw (de ren met het staatstoezicht algemene inspectiedienst, ve- wordt noodzakelijk genoemd, terinaire dienst, rijksdienst (hormoonkwesties bijvoor beeld). De nieuwe rijksdienst zal verdeeld worden in regio nale diensten waarbii de be staande vleeskeuringslaborato ria ook zullen worden gereor ganiseerd. Aldus de notitie In een eerste reactie op het voorstel van de bewindslieden juicht woordvoeder J. Mar es van de KNBTB (Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuin- dersbond) het initiatief toe: „Het komt de consument ten goede, waneer op deze manier de kwaliteit van het vlees ver hoogd kan worden. Wat de precieze conquenties zijn voor de boeren is nog onduidelijk. Het lijkt erop, dat zij meer op de vingers gekeken zullen worden, maar afgewacht moet worden welke opzet daarvoor gekozen wordt Maar het be stuur van de bond heeft nog geen standpunt ingenomen." Werf; R. Beek, geb. 8-1-1981. i van Steenbergen.g eb. 4-1-1904. vrouw, echtg. van A. A. Langeveld; A. L. van Giezen, geb. 24-9-1904. man; A. A. Wassink. geb. 31-1-1978, man; J. Smittenaar, geb. 9-8-1916, man; L. PaysTentua, geb. 16-11-1931, vrouw; A. D. Kuiper, geb. 18-8-1974. vrouw; E. Giesen, geb 27-12-1913. man; J. P. Pieters, geb. 28-6-1904, vrouw; M. Verboom, geb. 20-4-1898. vrouw, geh. gew. m. A. G. Hartevelt, A. M. Laterveer. geb. 18-8-1947, vrouw, echtg. van E. E. Burgemeis ter, J. Langemuur, geb. 13-4-1920, J. Sierat, geb. 21-4-1890, vrouw, geh. gew. m. J. Breuker; B. H. van Grafhorst, geb. 29-3-1949, man; G Waarts, geb. 5-9-1926, vrouw, echtg. van A. J. J. van den Bogaard; J Wind. geb. 27-10-1919. vrouw, echtg. van A. Mittelmeijer, T. Schelling, geb. 3-8-1911, vrouw, echtg. van C Van de Lagemaat; A. A. Ruis, geb 13- 3-1917. man; H. Smit. geb. 2-1-1918. man; J. P. van den Bosch, geb. 2-9- 1895. man; C. Sip, geb. 11-12-1902, man; R. Seesink, geb. 9-11-1973, man Gehuwd: R. Eikerbout en J. C. Hes; M. B. Jacques en I. A. Slootweg; A. Lens en J. C. Ouwerkerk; J. J. A. M van Schie en M. Hemerik; P. C. B de Klerk Wolters en E. Molenaar; J. L. Nachtegeller en R. S. Meijer; J. J. Vermeer en S. R. van Hemert; Kat veroorzaakt ongeval LEIDEN Een 28-jarige Leidenaar heeft gistermor gen hoofdwonden opgelo pen bij een val van de fiets. Het ongeval gebeur de gistermorgen even voor acht uur op de Montgo- merylaan. Een nietsver moedende Leidenaar reed rustig trappend op zijn fiets in de morgenzon. Zijn innerlijke rust werd abrupt verstoord toen plot seling een kat voor zijn wiel opdook. De man kon het poezebeest niet ontwij ken, sloeg over de kop en kwam hard ten val. Daar bij liep hij een hoofdwond op en moest worden over gebracht naar het Diaco- nessenhuis. De poes, die uiteindelijk de oorzaak van het gebeuren was, be sloot de afloop niet af te wachten en koos het haze- pad.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3