"Eerste paal nieuw gebouw Rembrandt Scholengemeenschap assenaarse bejaarden verlaten Nieuw Rijksdorp •Een tonigh troef op K&O Orgelconcert Eerste acht sleutels voor woningwetwoningen Haaswijk Wielerkampioenschap van Zoeterwoude zondag van start met ploegentijdrit ÏA 14 JAAR PRATEN Subsidie verbetering Rijnhaven bijna rond ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen aan den Rijn krijgt van het rijk 200.000 gulden subsidie voor verbetering van de Rijnhavenkade. In het kader van „het sti mulerend beleid op eco nomisch terrein" heeft de rijksoverheid per pro vincie een extra bedrag beschikbaar gesteld voor projekten, die onder an dere verbetering van werkomstandigheden zouden moeten opleve ren. Voor de provincie Zuid-Holland komt dit op ruim 3,5 miljoen gulden. Het provinciaal bestuur, dat de taak heeft dit geld te verdelen over de aan gemelde projekten, heeft nu de Alphense aanvraag goedgekeurd. Dinsdag zal in een vergadering van Gedeputeerde Staten deze zaak nog aan de orde komen, maar aange nomen mag worden dat ook GS de aanvraag zal honoreren, daar zij zich hierover reeds positief heeft uitgelaten. De ver nieuwing van de Rijnha venkade is begroot op 800.000.- gulden. Een krediet van 3,5 ton was reeds uitgetrokken voor deze reparatie. Met de 2 ton van het rijk resteerde nog een gat van een kwart miljoen gulden. De gemeente heeft inmid dels dit ontbrekende be drag ook bijeen weten te krijgen, zodat niets de uitvoering van dit projekt meer in de weg lijkt te staan. Nieuw Rijksdorp moest voor 20 juli worden gesloten wegens het niet voldoen aan de wet op de bejaardenoor den. Hierover is grote con sternatie ontstaan omdat de meeste bewoners niet weg wilden. Zij hebben daarom het tehuis bezet. Een aantal van hen is blijkbaar ge- Wethouder A.J.M. van der Klaauw (CDA) verklaarde zich in een commissievergade ring niet bereid uitstel van sluiting bij de provincie te gaan vragen. R.A. Nieuwenho- ven (D'66-raadslid) had daar om gevraagd. De bejaarden die nu al willen verhuizen doen dat zonder een uitsDraak van de Raad van State in deze zaak af te wachten. „Maar een har de kern gaat absoluut niet weg", aldus directeur De Vis ser. „Zij wachten een uit spraak van de rechter af en daarna zien we wel verder". Een complicerende factor is de aanwezigheid van vier parti culiere bewoners in Huize Nieuw Rijksdorp. Die vallen niet onder de wet op de be jaardenoorden. Wat er met hen gaat gebeuren is niet dui delijk. De door „verontruste kinde ren" van de met uitzetting be dreigde bejaarden hebben een handtekeningenactie opgezet, waarin zij om steun voor hun ouders vragen. Inmiddels zijn ruim 1200 handtekeningen verzameld, terwijl de ver wachting is dat er nog veel meer zullen volgen. Er zijn ook informatiepakketten aan Tweede Kamerleden en de ministers Van Agt, Wiegel, Al- beda, Ginjaar, De Ruyter, Van Aardenne en Beelaerts van Blokland gestuurd. Het lid van Provinciale Stra ten E.H. Schuyer (D'66) heeft inmiddels vragen gesteld aan het college van G.S. over de situatie in het Wassenaarse be jaardentehuis. ,Is het college bereid de termijn voor sluiting van Huize Nieuw Rijksdorp in Wassenaar alsnog te verlen gen?" Dat is één van de viif vragen, die het statenlid stelt ei|IDEN Veertien jaar Innen maken heeft er dan toe geleid, dat gister- latend de eerste paal gesla- H kon worden voor de M.ouwbouw van de Rem- J%dt Scholengemeenschap. It nieuwe onderkomen irdt gebouwd op een ter- aan de Brandts Buyska- RBi Aan onderwijswethouder van Dam en rijksambte- :on#r L.J. Wijtenburg viel de '•«jï de beurt het eerste beton de grond in te drijven. Op 19 januari 1967 werd de eerste aanzet gegeven voor de nieuwe school voor het Rem brandt. De toenmalige ouder commissie beklaagde zich bij de wethouder van onderwijs over de ouderdomsgebreken van het voor vele Leidenaars welbekende gebouw aan de Burggravenlaan. Er van uit gaande dat renovatie van dit gebouw zo'n drie miljoen zou gaan kosten, diende het colle- Directrice mevrouw J.L. de Boer-Pinot (links) helpt on derwijswethouder Van Qam (midden) en L.J. Wijtenburg, hoofd van de afdeling scholenbouw van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen bij het slaan van de eerste paal. ge van b en w in oktober 1967 het tot gisteren geduurd voor- te trekken en te verhuizen gebouwd door Noorlander, bij het ministerie een aanvraag dat er werkelijk begonnen kon naar de achtergelaten noodlo- gaat ruim 5 miljoen gulden in voor een nieuw gebouw. worden. Het oude gebouw van kalen van de Scholengemeen- kosten. Voor aankleding en in- het Rembrandt was inmiddels schap Zuid-West aan de Schu- richting komt daar nog eens 1 Aanvankelijk stond de bouw zo verslechterd, dat de leiding bertlaan. miljoen bij. Het gebouw zal 29 van de school voor 1976 op het van de school in 1978 besloot De nieuwe school, ontworpen lokalen bevatten, een biblio- programma. Uiteindelijk heeft alvast richting nieuwe lokatie door architect Van Oerle en theek en gymnastiekruimten _J!IDEN Het programma dat in het kader van de orgel- Iie van K&O ten uitvoer werd gebracht, bood weinig va- tie. De organist Haite van der Schaaf toonde zich echter i gewetensvol uitvoerder die in de Hooglandse kerk onbe- [iclijk spel liet horen. i lange rij Duitse barokcomponisten passeerde de revue, zon- Edat daarbij markante verschillen in stijl en kwaliteit naar en traden. Michael en Jacob Praetorius, Samuel Scheidt en hufinrich Scheidemann, om maar enkelen te noemen, compo- deferden in een eenzijdig aantal registers en hanteerden daarbij ar linig karakteristieke structuren. Een reden wellicht dat zij ike^al eens in langdradigheid vervallen. Een tot bondigheid vefringende fuga kon men nergens aantreffen, wel een steeds te- nsJjjkerend gebruik van geijkte figuraties. Van der Schaaf had bijivisseling in een andere stijlperiode moeten zoeken of anders 'ruinen de Barok werken van verschillend gehalte. Bach zou dan an h vanzelfsprekende keuze zijn geweest. eicidenteel slaagden de componisten erin een helder opbouw te 5lepliseren. Het was de verdienste van Van der Schaaf deze kwa- Grkiten naar voren te kunnen brengen, omdat zijn spel dezelfde >ve(raliteiten bezit. Een uitgebalanceerde opbouw in dynamiek en eem vlekkeloze techniek deden zijn spel doorzichtig en zorgvul- ienj» klinken, dat dan ook met de doorgaans problematische er'ioustiek in de kerk geen enkele moeite had. H affiniteit van Van der Schaaf met deze muziek is onmisken- laatar. Maar evenals de componisten had hij in zijn spel m Qnning kunnen leggen, alhoewel het Toccata van Scheide- inn meer levendigeid meekreeg, zij het in bescheiden mate. *Dt DIRK VOOREN ZOETERWOUDE Het wielerkampioenschap van Zoeterwoude gaat zondag van start met een ploegen tijdrit over 42,3 kilometer. Teams van vijf renners, waarvan er minimaal drie in Zoeterwoude woonachtig moeten zijn, zullen elkaar op het 10,6 kilometer lange parcours nabij de Hoogen- doornlaan te Boskoop be kampen. Inmiddels hebben acht wielerformaties inge schreven voor dit door de KPJ te organiseren festijn. Het startschot zal klinken om 13.00 uur nabij het klup- huis van wielervereniging Avanti. Enkele jaren geleden is de KPJ begonnen met een plaat selijk wielerkampioenschap. Inherent aan de populariteit van de wielersport in den lan de was ook bij de Zoeterwoud- se bevolking de animo opval lend te noemen. Na het succes volle individuele kampioen schap besloot de organisatie te vens een ploegentijdrit te hou den. Zondag 31 augustus 1980 traden vijf ploegen aan voor de krachtmeting over ruim 40 kilometer. Het vijftal Kees Janmaat, Jan van der Salm, Henny van der Maat, Cor van Dam, Jos Mooijman bleek met een tijd van 1.07,20 de snelste. De equipe van Theo van Leeu wen, de man die in het indivi dueel kampioenschap zo schit terde, werd eervol tweede met een achterstand van 32 secon den. Het kwintet onder aan voering van Jan Beukeboom eindigde als derde. De meeste renners die vorig jaar in aktie kwamen zullen ook zondag middag aan het vertrek ko men. De laatste weken is door diverse coureurs intensief ge traind zodat een spannende strijd tegemoet gezien kan worden. De belangstelling zal overigens ook uitgaan naar het individu eel kampioenschap dat wordt verreden in het weekeinde 14- 16 augustus. In drie catego rieën, te weten senioren he ren, dames en junioren, zullen de deelnemeis onderling moe ten uitmaken wie de beste wielrenner van Zoeterwoude is. De renners krijgen het ove rigens niet cadeau, zowel in de tijdrit over circa 12 kilometer, de sprint over 700 meter als de wegwedstrijd van meer dan 50 kilometer, zal men uiterst at tent moeten zijn om hoog in het klassement te kunnen ein digen. Bij de jeugd zal Hans Kok (die vorig jaar de fraaie „Omroeper-wielertrofee" won) zijn titel niet kunnen verdedi gen omdat hij een licentie heeft. Bij de dames zal Marian van der Berg-Wijsman moeten proberen haar titel te prolon geren terwijl Wim den Eisen opnieuw zware concurrentie zal krijgen van mannen als Theo van Leeuwen (vorig jaar tweede), Gerard Koek, Adrie van Diemen (winnaar 1978), Kees Janmaat, Dennis van den Berg (winnaar 1979), Jan van Rijn en Jan van der Geest om er maar enkelen te noe men. In ieder geval is het wie lerkampioenschap van Zoeter woude een jaarlijkse happe ning die zowel bij renners als toeschouwers goed in de smaak valt BEIDEN/REGIO leidse courant Assenaar Elf van de xen tien bejaarde bewo- J -s van Huize Nieuw tM ksdorp in Wassenaar »ben zich vrijwillig be id verklaard te verhuizen zijn inmiddels al ^thuisd naar een ander be- Q: irdenoord. Aldus een 3 sfordvoerder van de pro- CJjicie Zuid-Holland. Huize zaterdag 4 juli 1981 pagina 3 aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Schuyer vraagt verder of het college vindt dat Wassenaar als eigenaar van het pand voor nalatigheid op de vingers getikt moet wor den. Hij vecht niet het voorne men tot sluiting aan, maar wel de wijze waarop alles gegaan is en de lange duur van de hele procedure. Met wat gepas en gemeet is men er gistermorgen in geslaagd een unieke zeilboot uit Micronesië een eilandengroep van bijna 2000 eilanden in de Grote Oceaan in de hal van het Musuem van Volkenkunde aan de Steenstraat te zetten. De boot is afkomstig van atol „Puluwat". De boot zal het middelpunt vormen van een permanente opstelling In de hal. Rondom de zeilboot komt een aantal panelen te staan met tekst en foto's over de eilandengroep en dergelijke boten. De boot is 6,35 lang en 5,71 meter breed. Wanneer de zeilboot opgetuigd is, zal hij 7,20 hoog zijn. De komen de drie weken zuilen gebruikt worden om de tentoonstelling in te richten. De boot is acht jaar oud en werd door de bewoners van de eilandengroep gebruikt voor de handel met andere eilanden en het vangen van schildpadden. De opstelling in de hal van musuem is over ruim drie weken gereed en zal enkele jaren in het museum blijven. en is geheel toegankelijk voor rolstoelleerlingen. De kunste naar Peter Struyken zal het kunstzinneige gedeelte voor zijn rekening nemen in de vorm een tegeltableau in de hal. Dubbelfunctie schoolhoofd Segaar ALPHEN AAN DEN RIJN De heer M.A. Segaar, hoofd lagere President Ken- nedyschool, is per 1 augus tus tevens benoemd tot hoofd van de kleuterschool 'Pinkeltje'. Segaar werd tot deze functie benoemd in het kader van de verruimings- wet, die als aanloop voor de basisschool geldt. De dubbelfunctie van Segaar werd door wethouder L. Kleingeld als 'vrij uniek' om schreven. Op de kleuterschool werken momenteel 3 leidsters. De benoeming van een nieuw hoofd werd noodzakelijk door de ontslagaanvrage van de huidige hoofdleidster van de kleuterschool. Daar het aantal leerlingen van 'Pinkeltje' te rug is gelopen, zou één van de leidsters ontslagen moeten worden. Deze maatregel is door de dubbelfunctie van Se gaar echter niet noodzakelijk meer. liakenwijding Strandloop Intermed-Novo met 500 deelnemers ken. Dit gebeurde door bisschop Simonis uit Rotterdam tijdens een speciale eucharistievie- een tot de laatste plaats bezette St. Bartholo- ring. Winfried Kuipers heeft gedurende een jaar "JJuskerk in Voorhout werd gisteravond Win- stage gelopen in Voorhout bij pastoor Nijman A#d Kuipers (23) uit Bodegraven gewijd tot dia- na een theologische opleiding aan Rolduc. )2 20UORDWIJK Ongeveer I^Jfhonderd lopers verschenen prl gisteravond aan de start n de eerste strandloop, die 1 volleybalvereniging Inter- |0 fed-Novo in dit seizoen orga- taJeerd. „Een hoge score", al- comitélid N. Raaphorst. "iijpgeveer zeventig meer dan ym-tig jaar en daarbij moet nog i„N aanmerking worden geno- en, dat het weer gisteravond fjpl te wensen overliet". De iw. mderden sportievelingen op *-gj4 en 8 km hadden voor de op'^p een nat pak over. i&jfrallend was de belangstel ling van de jeugd voor dit evenement. Zo was jeugdtrai ner De Ridder met een grote groep jongeren van de Noord- wijkse IJsclub present. Het meedoen aan de strandloop houdt in de schaatsvrije perio de de conditie in stand, vindt De Ridder, die zelf bij de strandlopen vrijwel nooit ont breekt. Verder verschenen weer heel wat veteranen aan de start. „Bij de strandlopen zien we ieder jaar weer veel oude bekenden", vertelt Raap horst. „Het begint langzamer hand één grote familiereünie te worden". Bestuurslid Van Grinsven lostte het startschot. De eerstvolgende strandloop vindt plaats op donderdag 9 juli. OEGSTGEEST De heer M.J. Zaalberg, voorzitter van de woningbouwvereni ging Buitenlust verrichtte gistermiddag twee ceremo niële handelingen bij de of ficiële oplevering van de eerste acht woningwetwo ningen in Haaswijk: hij ont hulde een gedenksteen in de allereerste woning door het bouwplan, dat over de steen was geplakt in brand te ste ken en hij overhandigde de sleutels aan het echtpaar Van der Laan, de bewoners van deze woning. Hierna kregen de bewoners van de overgebleven zeven wonin gen hun huissleutels, alle maal voorzien van sleutel hanger met hoefijzer, een symbolische wens voor ge luk en plezier in het nieuwe huis in de toekomst. Voorzitter Zaalberg toonde zich in zijn toespraakje ver heugd over de nieuwe Haas- wijkse huurwoningen in de so ciale sector. Hij herinnerde de ongeveer 50 aanwezigen aan het feit dat het 15 jaar heeft geduurd voordat het zover was. Bij de overhandiging van de sleutels was het Oegstgees- ter college nagenoeg voltallig aanwezig (burgemeester Scheenstra is met vakantie) en onder de aanwezigen bevond zich verder nog de heer Mas- sink, ere-voorzitter van Bui tenlust. Na afloop van de plechtigheid volgde een rond gang door de woningen en tenslotte een gezellig samen zijn in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Zeilboot uit Micronesië in museum van Volkenkunde De nieuwe acht bewoners van Haaswijk komen te wonen aan de Kees van Baarenlaan, zo genoemd naar de componist die lange tijd in Oegstgeest heeft gewoond. De woningen maken deel uit van de eerste 43 woningen in het deelplan I, die eind augustus allemaal zul len zijn opgeleverd. Aan het eind van dit jaar moeten daar nog 36 woningen bijkomen in het deelplan II. In totaal zijn er 350 woningwetwoningen gepland in Haaswijk, waarvan 286 ééngezinswoningen. De overige woningen worden flat woningen, vermoedelijk voor bejaarden. De huren liggen rond de 500 gulden per maand. Overigens bestaat er nog altijd geen overeenstemming over de kavelprijs van de wonin gen. De gemeente houdt 17.000 gulden per woning aan, het ministerie van Volkshuisves ting heeft via het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten laten weten niet verder te willen gaan dan ongeveer 15.000 gul den. Wie dat tekort moet gaan financieren is nog altijd niet duidelijk. De woningbouwve reniging Buitenlust acht het uitgesloten dat het tekort in de huren zal worden verdiscon teerd, hoewel een zeer lichte stijging niet wordt uitgesloten. Een vlammende onthulling van de gedenksteen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3