Mandlikova bijna onherkenbaar Vier jaar voor omkoperij Uitslagen Wimbledon Hoge score Timman Sprintzege Van Gerwei[ SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 JULI 1981 PAGINj BELGRADO Dritar Be ktest voormalig secretaris van de Joegoslavische twee- de-divisieclub Trepca, is door het gerechtshof in Ko- sovska Mitrovica tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld. Bektesi werd schuldig bevonden aan omkoperijen' gedurende het seizoen 76/77. De Joegoslaaf had scheids rechters, spelers en bestuursle den geld geboden. Bektesi, die voor de rechter verkondigde in opdracht van zijn clubbe stuur gehandeld te hebben, is tegen de straf in beroep ge gaan. Kortgeleden werd in Joegoslavië ook een omkoop schandaal rond tweede-divi sieclub Maribor ontdekt. Daar bij zijn 31 scheidsrechters be trokken. Gelijkspel honkbalteam HAARLEM De Neder landse honkbalploeg heeft gisteren in Haarlem de der de oefenwedstrijd tegen de Dutch American All Stars gelijkgespeeld: 7—7. Het was een matig duel, dat in de slotfase nog enige spanning kreeg. Na zeven innings was de score 72 in het voordeel van de All Stars, opgebouwd uit twaalf honkslagen. De Ne derlandse aanval faalde en kwam in die zeven innings slechts tot vier honkslagen. Door een werperswisseling bij de Stars kreeg het duel echter plotseling nog een ander zicht Motie KNVB bij NSF ZEIST Een delegatie van de Nederlandse Sport Fede ratie (NSF), bestaande uit de heren P. M. van Dorst (voorzitter), Dr. Wim de Heer (algemeen secretaris) en Hans Bertels (vertegen woordiger NSF), heeft gis termiddag in het sportcen trum van de KNVB in Zeist een motie van de KNVB in ontvangst genomen. In de motie zijn vijf punten opgenomen waarin de buiten gewone vergadering van het amateur-voetbal op 20 juni zijn ongerustheid uitsprak over de maatregelen, die de regering overweegt ten aanzien van de amateursport (o.a. b.tw. over kantine-opbrengsten). De KNVB hoopt dat alle bij de NSF aangesloten bonden zich achter de motie scharen. ALKMAAR Martin Heine- ken heeft door twee overwin ningen de leiding genomen in de strijd om de nationale zeilti- tel in de Regenboogklasse. NAVRATILOVA WUT VERLIES AAN SLECHTE OPSLAG LONDEN Terwijl politie en zwarthandelaren buiten de omheining van Wimble don een monsterverbond sloten, werd binnen een oor logje uitgevochten tussen Hana Mandlikova en Marti na Navratilova. Beide ge beurtenissen hadden een voorgeschiedenis. De eerste was een reactie op een inci dent met in twee bussen aangevoerde Italianen, die voor ongeveer honderd gul den een vals entreebewijs hadden gekocht en aan de poort werden terugge stuurd. De andere was van totaal verschillende aard. Navratilova zocht zes jaar geleden haar heil in het westen en in haar geboorte land Tsjecho-Slowakije bleek Mandlikova in staat om de tennisfans een nieu we vedette aan te bieden. Puur al het feit, dat juist die twee speelsters elkaar een plaats in de finale van Wimbledon moesten betwis ten, was voldoende aanlei- tiSf «n e^rt?lndevanns^ Pa™ Shrlver nam afscheid van Wimbledon en reageer- ment op te trekken. d© zich even af op haar racket. Achteraf wedijverden beide speelsters, van wie Navratilova nog steeds wacht op haar Amerikaanse staatsburgerschap, met elkaar in het ontkennen dat er van een zeer speciale atmosfeer sprake was geweest. Zoals beiden ook de suggestie van de hand wezen, dat ze alletwee zodanig onder invloed van nervosi teit waren geweest, dat daardoor de met grote verwachtingen tegemoet geziene confrontatie op een regelrechte teleurstelling uitliep. De talentvolste van de twee won, Mandlikova. Zij deed daarmee recht aan de wat eigenzin nige beslissing van het plaatsingscomité, dat haar als tweede had gerangschikt, maar slaagde er niet in de grote vorm te etaleren die nodig is om de titel in de wacht te slepen. Daarvoor dient zij morgen Chris Lloyd te verslaan, die met haar zevende finaleplaats inmiddels met dit soort spanningsvelden aan zienlijk meer vertrouwd is. Een Chris Lloyd overigens, die gisteren Pam Shriver terug wees in een zo mogelijk nog teleurstellender partij. En of Hana Mandlikova die grote druk aankan (haar coach Betty Stöve: „Ze speelde zo matig omdat het belang van deze partij zo groot was, en niet omdat zij tegenover Navra tilova stond"), is na gisteren enigszins twijfel achtig. De verslagen Navratilova later. „Je moet, zoals ik, één keer in de finale hebben gestaan om te kunnen winnen." Show De show heeft de 19-jarige Tsjecho-Slowaak- Damesenkelspel, halve finales: Hana Mandlikova (Tsi)-Martina Na vratilova (Vst) 7-5, 4-6, 6-1. Chris Lloyd-Evert (Vst)-Pam Shriver (Vst) 6-3, 6-1. Berendnbbclspel, derde ronde: Frawley/Lewis (Aus/Nzl)-Carru- thers/Maynette (Arg/Per) 6-2, 6-4, 6-4. Anan en ViJaJ Amritrai (Ind)- McMillan/Mottram (Zaf/Gbr) 6-3, 6- 7. 5-7. 6-1, 6-2. Kwartfinales: Ok- ker/Stockton (Ned/Vst>-El Shafei- /Feaver (Egy/Aus) 7-6, 7-6, 4-6, 7-6. Smith/Lutz (Vst)-Frawley/ Lewis (Aus/Nzl) 7-5, 6-3, 6-2. McEnroe/F leming (Vst)-Anan en Vijqj Amritraj 4-6, 6-2, 6-1, 6-4. McNamara/McNa- mee (Aus)-Bühning/Taygan (Vst) 6- 3, 7-5, 3-6, 7-5. Damesdnbbelspel, derde ronde: Barker/Kiyomura (Gbr/Vst)-Rus- sell/Rurici (Vst/Roe) 4-6, 7-6, 9-7. Jordan/Smith (Vst)-Lloyd/Wade (Vst/Gbr) 6-2, 6-3. Navratilova/Sh- river (Vst)-Potter/Walsh (Vst) 6-1, 6-2. Falrbank/Harford (VstpBlac- kwood/Leo (Can/Aus) 6-3, 6-4. Kwartfinales: Barker/Kiyomura- Acker/Bohm (Zwe) 6-7, 6-3, 6-4. GemengddubbeLspel, derde ronde: McMillan/Stbve (Zaf/Ned>-GUnt- hardt/Teeguarden (Zwi/Vst) 6-1, 3- 6, 6-3. Curren/Harford (Zaf)-Col- lings/Gulley (Aus) 6-1, 6-4. Johnsto- ne/Whytcross (AuspFromm/Desfor (Vst) 6-2, 6-2. John en Tracey Austin (VstpCarter/Whlte (Vst) 6-2, 7-5. Roche/Bunge (Aus/Wdl)-Riessen- /Tumbull (Vst/Aus) 6-3, 7-6. bledon, daarvoor stonden haar spel in de voorgaande ronden en haar elegante verschij ning voldoende garant Dat Hana Mandlikova inmiddels echter ook nogal onder invloed van de omstandigheden is gekomen, bleek gisteren ook na afloop van haar ontmoeting met Navratilova, welke laatste op geen stuk ken na het niveau haalde van twee en drie jaar geleden, toen ze zich op Wimbledon als winnares mocht laten kronen. Mandlikova kon direkt na de zege met 7-5, 4-6, 6-1 nau welijks uit haar woorden komen van emotie. „Deze finale zegt me meer dan de titel van Parijs", verklaarde ze na de zenuwslopende partij. „Vanaf mijn tiende heb ik op de televi sie naar Wimbledon gekeken en ik wilde al tijd juist in dit toernooi goed spelen. En het liefst winnen. Ik denk dat Chris op gras ge makkelijker is te verslaan dan op trage ba nen." Die wetenschap zal Hana Mandlikova dan in staat moeten stellen haar zenuwen beter on der controle te houden dan gisteren, op de dag dat Wimbledon een recordaantal bezoe kers noteerde. De tót haar ontmoeting met haar ex-landgenote door haar koelheid, zelf beheersing en efficiënte spel opvallende Praagse was zo ten prooi aan nervositeit, dat ze bijna onherkenbaar was. Haar zelfvertrou wen, gegroeid in belangrijke evenementen tot dusver, en haar talent hielden haar op de been. Maar de mede door haar rode haarband veel op een Indiaanse lijkende Navratilova struikelde. Daardoor won de elegantie het van de vechtlust, het talent van de ervaring. Huilbui „Ik heb verloren door mijn slechte service", vertelde een zichtbaar door een huilbui gete kende Navratilova later. „Ik moet nu eerst maar eens een paar videobanden gaan bekij ken om te zien, wat er nu fout is aan die op slag. Daar hangt mijn hele spel vanaf. Ik ben er zeker van dat ik zou hebben gewonnen als mijn service goed zou hebben gewerkt" Kort voor Wimbledon veranderde Martina Navra tilova haar beginbeweging om haar toen op spelende buikspierblessure te ontzien. Dat ging lang goed, maar bij de eerste serieuze test schoot die „nieuwe' opslag tekort. Tot niet gering genoegen van Hana Mandlikova, die verklaarde ooit eens 's werelds nummer één te willen zijn. „Dat is mijn doel. Pas als ik met tennissen stop, wil ik mijn studie afma ken, eventueel in Amerika." Op tennisgebied behoeft Hana Mandlikova niet veel meer te leren. Mede als gevolg van de invloed die Betty Stöve op haar recente ontwikkeling heeft gehad. ,3etty kan me be paalde dingen zo goed vertellen", zei de jeug dige Praagse. „Ze kan me zelfs zaken duide lijk maken, die ze zelf niet eens in de praktijk kan brengen." Als haar Nederlandse coach goed te werk gaat, moet Hana Mandlikova morgen de titel veroveren, die Betty Stöve vijf jaar geleden tegen Virginia Wade liet lig gen. Chris Lloyd, die de drieste Pam Shriver Hana Mandlkova Is dolblij met haar fi naleplaats. gisteren vier games gunde (6-3, 6-1) zal haar tegenmaatregelen echter treffen. Later op de dag deed Tom Okker zowaar weer eens van zich spreken. In een onge meen boeiende kwartfinale herendubbel kreeg hij met zijn partner Dick Stockton het publiek bijkans op de stoelen. Tegen Ismael El Shafei en John Feaver won de Neder lands-Amerikaanse combinatie, maar niet na een ongekend evenwichtig score verloop. Vier sets duurde de exhibitie, met zelfs een rally waarbij alle vier de heren een keer uitgeteld op het gras lagen. Na 7-6, 7-6, 4-6, 7-6 verlie ten Okker en Stockton onder een ovatie als winnaars de baan. FRANK WERKMAN LAS PALMAS Met de belachtig hoge score van punt uit tien partijen hi Jan Timman het schaakt nooi in Las Palm as winn afgesloten. De Amsterdamse grootm ter, al eindwinnaar, beha in de tiende en laatste ro de winst op de Spanjaard Ion. Het betekende zijn ze\ de overwinning. Eindstanc Timman 8,5 punt, 2. Lai 6,5, 3/4. Seirawan en Korts 6, 5/6. Bellon en Garcia dron 1,5. Kaser verlaat FIFA ZURICH Dr. Helmut ser heeft zijn functie als cretaris-generaal van de ternationale voetbalf ede tie (FIFA) met onmidde] ke ingang neergelegd. Het contract, dat de Zwits* doctor in de rechten tot 1 aan de FIFA verbond, wi afgekocht. Gisteren ontruirfi de 68-jarige Zwitser na 1 ruim twintigjarig diensrif band zijn werkvertrekken' Zurich. Het ontslag van Ki is het directe gevolg van eei lang sluimerend conflict sen de Zwitser en Joao lange. BOSKOOP Berrie v Gerwen heeft gisteravond vierde rit in de zes (daagt! van Rijn en Gouwe gewf nen. Van Gerwen won de eii» sprint van een kopgroep y acht renners, die een hal' ronde voorsprong had pp peloton. De rit ging over kilometer met start en fin in Boskoop. Lammertink hield de leiderstrui. SCHIJNDEL René Ko Ert, de nationale amateu mpioen uit Poeldijk, wt een tijdrit in Schijndel. DEN HAAG Voor hoofdklasse honkbal wonl' Spartaan een inhaalwedstt tegen Nicols met 7-6. UTRECHT Caroline Lil huis en Jolanda van den Lt genberg maken deel uit van i Nederlandse schoonsprii ploeg, die op 13 en 14 juli de neemt aan een vier-landt toernooi. BARCELONA Barceld heeft zich kandidaat gestj voor de Olympische Zomi spelen van 1992. 4 P&C VAKANTIE

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10