Meer woningen rondom oude centrum van Leidschendam Robert Langkemper wint Tour de Lisse Overweldigende belangstelling voor gondelvaart in Hazerswoude Tweemaal zilver voor VIOS REGIOUOURINAAL Alphenaar kampioen zweefvliegen HAZERSWOUDE Zestig grote en kleine vaartuigen, het ene nog fraaier versierd dan het andere, maakten deel uit van de armada die zaterdagavond op de Oude Rijn van hoeve „De Bonte Paal" naar hotel-café-restaurant „Groenendijk" aan de Hazerswoudse Rijndijk trok. Héél Hazerswoude was present bij de gondelvaart, hetzij aan boord van de schepen hetzij aan de oe vers van de rivier. Want bij duizenden stond het publiek rillend van de kou, maar toch ook weer blij dat de regen het in de avonduren liet afweten, te genieten van wat op „vadertje Oude Rijn" werd voorgeschoteld. Trouwens, „Hazerswoude 700", ter gele genheid waarvan dit alles door de win keliers uit Rhynenburch en Heineken Nederland BV op touw was gezet, had vele lieden die een huis aan de rivier be wonen, ertoe aangezet hun woonstee of tuin te versieren. Hierbij dient gezegd dat vele Koudekerkers zich ook niet on betuigd hadden gelaten. Want alle ruzies waren bij deze verjaardag vergeten door de twee dorpen. Immers, op een span doek viel te lezen: „Buurgemeenten gaan soms op de sabel, genieten nü van vaart en kabel". Die kabeltelevisie zal zater dagavond waarschijnlijk weinig kijkers hebben getrokken, want zoals gezegd: ie dereen was op of nabij het water. Schoonheid en originaliteit van de sche pen en manoeuvreerkunst van de schip per werden beoordeeld door een jury on der voorzitterschap van de groepscom mandant van de rijkspolitie, de adjudant E. Kalverda. De hoofdprijs, beschikbaar gesteld door de bierbrouwerij uit Zoeter- woude, ging naar de familie Beukeboom uit de Groenendijk, die met een pracht van een zwaan de vaart maakte. De buurtschap de Groenendijk deed trou wens knap van zich spreken in eigen vertrouwde omgeving, want de groep met Batavieren, van de sectie evenemen ten van diezelfde Groenendijk, legde be slag op de eerste prijs. De tweede prijs was voor het gezelschap dat met de Jan Dekker-brug het water doorkliefde. Andere prijzen waren er voor onder meer UNICEF, de families Heemskerk en Kerkvliet, de families Kaptein en Wesselingh, de voetbalvereniging Ber- nardus, carnavalsvereniging De Blauw kousen en schoenen- en sporthandel Theo van der Voort. Burgemeester J. ten Heuvelhof, met wethouders en raadsleden opvarende van „De Tureluur", overdreef echt niet toen hij de organisatoren op het eind van het waterfeest een pluim op de hoed stak. Dit geschiedde in hotel-café-restau rant „Groenendijk". Een besluit overi gens van twee dagen „Hazerswoude 700"-feesten, want vrijdagavond waren een oud-Hollandse markt en een demon- l De Avifauna van waar af vele Hazerswoudenaren het schouwspel volgden. Het vaartuig dat de hoofdprijs kreeg. stratie van oude ambachten aan de Da het feest niet verstoren. Wel was de na- Costasingel van start gegaan. Een groots tuur spelbreker voor het tennistoernooi vuurwerk en een barbeque brachten voor gemengd dubbels, dat de verenigin- toen de stemming en het enthousiasme gen HTC en TeHaDo tot en met 5 juli or- er al goed in. Voordat de gondelvaart ve- ganiseren. Trouwens, de jeugd wacht len op en aan het water van de Oude met spanning op het moment dat de prij- Rijn bracht, werden nog vele volkspelen zen van de ballonnenwedstrijd worden afgewerkt. De regen die twee dagen uitgereikt. Vrijdagavond gingen die bal soms met bakken uit de hemel viel, kon lons met hónderden de lucht in. REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 29 JUNI 1981 PAGINAl LEIDSCHENDAM Om het draag vlak van het winkelapparaat in het oude centrum van Leidschendam te vergroten moeten in de Klein Plas- poelpolder circa honderd woningen worden gebouwd. In de Rietvink, het gebied ten noorden van de Dam- laan en tussen de Oude Trambaan en de Vliet, is nog plaats voor een nieu we woonwijk. Behalve de nog lege plekken kan ook het voormalige be drijventerrein (Pander) aan de over kant van de Vliet voor woningen worden bestemd. Tenslotte zal het oude centrum zijn gebaat met de overigens reeds vergevorderde plan nen voor woningbouw achter de Voorburgseweg. De raadscommissie voor openbare werken en ruimtelij ke ordening bespreekt een nota doel stellingen voor een bestemmings plan Damlaan van OD205 waarin een en ander wordt aangegeven. Het voornaamste doel van het plan is de centrumfunctie van het oude ge deelte van Leidschendam (Damlaan en omgeving) te behouden. Hiervoor zijn volgens OD205 activiteiten in en rond winkels nodig, sociaal-culturele voor zieningen, kleinschalige bedrijven, wo ningen en ontspannings- en recreatie voorzieningen. Een groter en meer ge varieerd aanbod in de detailhandel is ook gewenst maar dit ligt uiteraard buiten het bereik van het gemeentebe stuur. Behalve het bouwen van meer woningen en het activeren door middel van bepaalde voorzieningen moet het gebied echter ook aantrekkelijk wor den gemaakt voor zowel bezoekers als bewoners. Verminderding van de ver keersdruk is daarbij een eerste vereiste. Niet alleen op de route van de sluis naar de Bachlaan maar ook voor het verkeer op de Oude Trambaan en Voorburgseweg. Maatregelen om dit verkeer te versoepelen moeten volgens OD205 worden vermeden. De aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg, een project dat al zo'n vijfentwintig jaar ter discussie staat, zou met een aanslui ting op de Noordsingel de beste oplos sing zijn. Verkeersaantrekkende grote kantoren en bedrijven moeten in het oude centrum worden geweerd, ook vanwege de nabijheid van het histori sche sluizencomplex. De grote kantoren rondom het centrum moeten voor vol doende pakeerplaatsen zorgen. De po gingen om voor het sluisgebied be scherming via de Monumentenzorg te krijgen moeten niet worden gestaakt. Verder moeten de grote kantoren rond om het oude centrum voor voldoende eigen parkeerruimte zorgen. Tussen het oude centrum en de omliggende wijken zouden ook zoveel mogelijk autovrije routes voor wandelaars en fietsers moe ten worden aangelegd. Bij een forse vermindering van de verkeersdruk bij de sluis zou ook dit gebiedje als voet gangersgebied kunnen worden inge richt, aansluitend op een wandelpad langs de Vliet in beide richtingen (naar Rietvink en de kantoren). De bereik baarheid van het oude centrum voor auto's mag echter niet worden vergeten omdat de afstand tot de nieuwe wijken in noord vrij groot is. De parkeerruim te op of onder het Damplein zou op nieuw moeten worden bekeken. Behalve het oude centrum bespreekt de commissie voor openbare werken van avond ook een aantal „Uitgangspun ten" voor het aangrenzende gebied van de Klein Plaspoelpolder. Een twee jaar geleden door OD205 uitgebrachte nota werd door de commissie afgewezen om dat daarin te weinig woningen en te veel kantoren voorkwamen. Met het rijk, dat grote stukken grond in dit ge bied heeft aangekocht, zou kontakt moeten worden opgenomen. Dit ge sprek heeft geleid tot een verdeling van het 6.8 hectare grote gebied in 2 ha. voor woningen, 2.5 ha. voor kanto ren, 0.6 hectare als overgangszone (kantoren samen met woningen) en een groengebied inclusief speelplaats groot 1.7 ha. Het aantal woningen kan van 75 op circa 100 wórden gebracht. Bij een oppervlakte van 40.000 vierkante kan toorruimte is gerekend op 1300 tot 1600 werknemers waarvoor tussen de 700 en 900 parkeerplaatsen moeten worden aangelegd. Het gebied is in vier zones verdeeld met aflopende maximale hoogten van 11 verdiepingen bij de reeds bestaande gebouwen tot, naar de Vliet en de Plaspoelkade toe, 2 3 bouwlagen. De woningen zijn langs de Plaspoelkade gesitueerd en gescheiden door een groenstrook met wandelge bied langs de Vliet. De verkeersafwik keling van en naar de kantoren moet volgens OD205 uitsluitend plaats vin den via de Oude Trambaan. Ook hier wordt van de aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg verlichting van de verkeersdruk verwacht. Een probleem is nog het leidingentracé dat dwars door het gebied loopt. Op de strook, ten zuiden van het ministerie van volksge zondheid, waar drie kabels van PTT, GEB en verder drinkwater- en gaslei dingen liggen, mag in ieder geval niet worden gebouwd. ZOETERWOUDE - Zo wel de minirettes als de majorettes van de Zoe te rwoudse drumband VIOS hebben een tweede prijs behaald op het bondsconcours in Noord- wijk. Vanwege het slech te weer moest de kracht meting plaatsvinden in de Northgo-hal die de massale opkomst van muzikanten en show girls maar nauwelijks kon verwerken. De minirettes van VIOS tra den aan onder leiding van Mirjam van der Werf met de nummers „Oh when the Saints", „Okki Poppie" en „Dick Munder". De jury be oordeelde dit optreden in de sectie C met 133 punten. Hoe wel de majorettes - onder lei ding van Monique Berg - het tot 139,5 punten brachten moesten ook zij genoegen ne men met een tweede prijs. Op klanken van „Toretter", „Mars nummer drie" en „De gele wa gen" toonden de meisjes in de sectie A hun vaardigheden. Een kleine dertig Zoeterwoud- se supporters waren in Noord- wijk getuige van het congres. Thijs van Zaal diaken In de kerk van de Verrezen Christus in DordrechtI wordt zaterdag de Hoogmadenaar Thijs van Zaal (33) I gewijd tot diaken. Van Zaal werkte het laatste jaar a/sl stagiaire in deze parochie, nadat hij in Amsterdam aan L de Katholieke Theologische Hogeschool zijn doctoraal f in de bijbelwetenschap had afgelegd. Daarna volgde L een tijd van pastorale training, die thans is volbracht I Na zijn wijding gaat Thijs van Zaal elders in het óis-| dom Rotterdam werken als diaken. Muzikale Laura Promenade VVV-Alphen is van plan op de laatste dag van de Laura- fietsvierdaagse, vrijdag 3 juli, wat leven in de brouwerij brengen door een Muzikale-Laura-Promenade te houden. Tijdens dit muzikale evenement zullen vrijdag vanaf zeven uur vijf plaatselijke muziekkorpsen door het centrum rich ting Lauraplein marcheren. Voorts trekt een dixieland or kest door de winkelstraten en treden in verschillende cafés jazzbands op. De muzikale happening zal tot half negen du ren. Vanaf die tijd speelt er op een Avifaunaboot, die aan de Rijnkade ligt afgemeerd, een Latijns Amerikaanse groep. Van deze feestelijke afsluiting van de Laura wil de VVV een jaarlijks terugkerend festijn maken. Meerdere Alphense bedrijven steunen het evenement. Braderie De evcnementencommissie van de Leiderdorpse mid denstandsvereniging (KNOV Leiderdorp) organiseert op 21 en 22 augustus de jaarlijkse braderie voor Leider- dorpse middenstanders, verenigingen en hobbyisten. De braderie wordt in het oude dorp gehouden, in de Hoofdstraat en de Eikenlaan. Verenigingen, instellin gen en hobbyisten kunnen tegen een geringe vergoe ding een kraam huren. Er is een beperkte hoeveelheid gratis standruimte voor vreemde, opvallende of bijna uitgestorven beroepen. Men kan inlichtingen inwinnen bij W. van Gessel, Hoofdstraat 164, Leiderdorp, tel. 895517. Belangstellenden moeten zich voor 15 juli opge- Marijke De speeltuinvereniging Marijke organiseert woensdag 1 juli een open avond. Die avond is bedoeld voor de ouderen, want men hoopt binnenkort van start te gaan met sport en spel voor ouderen in de avonduren. Belangstellenden kun nen op woensdag suggesties doen en zijn welkom tussen 19.00 en 22.00 uur in het verenigingsgebouw op het speel terrein aan de Crocussenstraat. LISSE De vijfentwintigste Tour de Lisse is gewonnen door Robert Lang kemper. Met moeite heeft hij zich in de individuele tijdrit staande weten te houden tegenover Edward Hagen, die alles op alles zette om de vrijdag door hem veroverde gele trui te behouden. Hagen's beloning was wel de etappe- overwinning. Tweede in de individuele tijdrit werd Robert Langkemper, derde Johan van Leeuwen, vier de Ralph Mens en vijfde Don Damo. De zesde tot en met de tiende plaats werden respectieve lijk bezet door Tom de Klerk, Frank van Vee- nendaal, Andy Murk, Niek Kors en Johan van Haaster. Het algemeen klassement werd, zoals hierboven reeds gemeld, aangevoerd door Ro bert Langkemper, gevolgd door Edward Hagen, derde werd Don Damo, vierde Ralph Mens en Bouw sporthal kost 2,6 miljo VALKENBURG De gemeenteraad buigt zich over een te verlenen krediet van ruim 2,6 miljoen voor de bouw van een sporthal. Dit bedrag is gebas< de door Nederlands aannemersmaatschappij Nedam bv maakte prijsopgaaf. Tijdens de in mei gehouden vergadering verleende de raad krediet voor het narekenen van de verstrekte cijfers, die exacte berekeningen nog niet bekend zijn, meent het nu reeds met een voorstel tot kredietverlening te moeten men. Een en ander hangt samen met de te verwachten rijk" sidie, die alleen kan worden verkregen als de hal voor 16 ber 1982 in gebruik wordt genomen. Emiel Nijhof biljart- kampioen ZOETERWOUDE Na een zeer spannende strijd is bil jarter Emiel Nijhof er in ge slaagd de titel van biljartve reniging „Rijnegom" te Zoe- terwoude-Rijndijk te prolon geren. In de allerlaatste wedstrijd van de finalepoule won hij van koploper Jan Dolle. Nijhof had de zenu wen goed in bedwang en wees zijn opponent terug. Als verrassende derde klas seerde zich Jan van der Salm die uit een vrijwel kansloze positie erg sterk naarvoren kwam. Van de 72 leden tellende bil jartvereniging kwamen niet minder dan tweeënzestig spe lers in actie bij het clubkam pioenschap. Via een afvalsys- teem bereikten zes spelers de finale. In twee wedstrijdavonden moest worden beslist wie met de hoogste eer zou gaan strij ken. De finalisten waren Wim Delfos met 72 caramboles, Cees Spierenburg met 53, Emiel Nijhof met 50, Jan van der Salm met 41, Ruud Spie renburg met 40 en Jan Dolle met 33 caramboles. De eerste avond zorgde Cees Spieren burg voor een verrassing door titelverdediger Nijhof te ver slaan terwijk Jan van der Salm, eveneens Wim Delfos, puntloos bleef. Op de slotavond toonde Van der Salm echter het ware ge zicht door drie partijen op rij te winnen en daardoor een flinke sprong in het klasse ment te maken. Nadat door de winst van Nijhof op Dolle bei de spelers een gelijk aantal punten hadden behaald moest het percentage van het moy enne de doorslag geven. Met 29 tegen 25% bleef de titel in bezit van Nijhof. De eindstand: 1. Emiel Nijhof 8 punten; 2. Jan Dolle 8 pun ten; 3. Jan van der Salm 6 punten; 4. Ruud Spierenburg 4 punten; 5. Cees Spierenburg 4 punten; 6. Wim Delfos 0 pun ten. vijfde Johan van Leeuwen. De zesde tot en met de tiende plaats waren respectievelijk voor Frank van Veenendaal, Ruud de Klerk, Johan van Haaster, Walter Wassenaar en Niek Kors. De witte trui bleef in het bezit van Gerald Lindhout en het groene tricot werd om de schouders van Tom de Klerk gelegd. Tot meest strijdlustige renner werd Ruud de Klerk uitge roepen. De leiding in het algemeen ploegen- klassement bleef bij Mens Makelaardij, gevolgd door achtereenvolgens Schuit, De Klerk, Caste- lein, Faas, Holishoe, Rijdende Snackbar, Rabo bank, Westergeest en Haarlems Dagblad. Het scholenklassement werd veroverd door de Do- minicus Savio School uit Lisse, Tweede werd de Prinsenhofschool uit Noordwijkerhout en derde de Beekbrugschool uit Lisse. Zaterdag 29 augustus is de feestelijke prijsuit reiking van deze jubileum-Tour in het gebouw van 't Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse. De feestelijke bijeenkomst begint om acht uur. De start van de Individuele tijdrit, die een spannend verloop had. Geslaagde fancy-fair In Hoogmade was men het er niet helemaal over eens. Droeg het slechte weer nu het welslagen van de fancy-fair bij of juist niet. Bleven de mensen nu thuis of ze een gezellige droge ontmoetingsplaats op. De waarheid zal zoals gewoonlijk wcjmee weer in het midden liggen. Vaststaat wel dat de feestkermis in totaal rond de gulden heeft opgebracht. Dit bedrag komt ten goede aan de hand- en ging MMO, muziekvereniging 'De Heerlijkheid' en de stichting Cultureel Centrum, kele medewerkers die aan het welslagen van het evenement bijdroegen, waren mening dat als het weer een beetje meegewerkt had er een recordopbrengst gehaalfn d was. Nu kon er nauwelijks op de buiten opgestelde kop van jut geslagen Bovendien miste men de zich slechts bij mooi weer vertonende recreanten, die lijks op de fancy-fair afkomen. De grote drukte bleef daardoor zaterdag uit. daarentegen was er reeds vanaf half tien „geen doorkomen meer aan". ARNHEM Cees Musters (35) uit Alphen aan den Rijn is zaterdagmid dag op het nationale zweefvliegveld Teriet bij Arnhem nationaal kampioen in deze sport geworden. Hij behaalde tijdens in totaal vier wedstrijddagen 3900 van de maximaal haalbare 4000 punten. Tijdens deze kampioenschappen werd slechts in één klasse (te weten de renklas- se) gevlogen. De titelhouder van vorig jaar, Daan Pare (e acc aigu) (35) uit Bilt- hoven werd met 3626 punten tweede. De derde plaats was voor de 36-jarige Jaap van Steinfoort uit Hoofddorp. Deze haalde 3564 punten. Een van de 36 deelnemers aan deze pioenschappen verongelukte vorige zondag in Duitsland, net over de gre. Venlo. Het slachtoffer is de 34-jarige Stolk uit Montfoort. De oorzaak van ongeluk is nog onbekend. De schappen hebben in verband twee dagen stil gelegen. J. van Asten wint Centaur-zeilwedstrijd OUD ADE De zeilwedstrijd in de Cen taurklasse, die afgelopen zaterdag onder wisselende omstandigheden (zwakke wind) op dc Kagerplassen werd gehouden, is ge wonnen door J. van Asten (365). Op het Zweiland streefde hij in het laatste kruis- rak F. Broeken (343) voorbij, die lange tijd op kop had gelegen. J. van Ginderen (1237) moest ditmaal met derde plaats genoegen nemen. Vierde werd 'Plantje (1133), gevolgd door L. de Haas die door slim sturen W. v.d. Ham (581) net wist te blijven. De overige uitslagen volgt: 7. K. Dekker (646), 8. B. Verkaart J. van Gend (117). Start en finish vonden op het Zweiland voor jachthaven

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4