los Lammertink aan op in de 'Zes' Mohians behoudt kansen Spartaan-jeugd verspet It punten Jos Koemans elimineert Bart van der Feen THEO SMIT WINT PROLOOG Martin Havik te water PORTTRIBUNE De Bruin en Bezemer naar WK Jim Woudstra weg bij Parker REGEN SPELBREKER OP UNICUM LLlUbti COUKAJN1 MAANDAG 29 JUNI 1981 PAGINA 15 Op de eerste dag van de Zes van Rijn en Gouwe heeft de winnaar van vorig Jos Lammertink, aangetoond ook dit keer weer een van de favorieten voor de eindze- de wielerzo8daag8e voor beroepsrennere te zijn. In de proloog eindigde Lammertink tweede plaats en in de eerste etappe pakte de HB-coureur de overwinning. Door die resultaten nam Lammertink de oranje leiderstrui over van Theo 8mlt die dat tricot in had veroverd. Nederlands kampioen Jacques Hanegraaf was overigens partij. Hij had de organisatie om een startgeld van 1250 gulden verzocht. Dat werd niet gehonoreerd. Ook Hanegraafs ploeggenoot, Bert Pronk, was er gisteren bij. Zes van Rijn en Gouwe dit jaar voor het eerst een proloog van start. Die over 2,5 kilometer, één van het natte Nieuw- parcours, werd ge- door Theo Smit. Smit die afstand in 3.06 sec. werd gevolgd door Ger- Gerwen en Jos Lam- dle belde twee secon- meer dan Smit nodig had- Ad Tak werd met een tijd 3.09 vierde. Ad van Peer op de laatste plaats, liet een tijd van 3.30 Theo Smit zich In de leiderstrui had gehesen de wedstrijd vervolgd over honderd In die etappe werd na het aankondigen van de premiesprints, na vijf ronden, pas serieus geopend. Vijf renners sprongen weg uit het peloton. Die kopgroep, bestaande uit Ad Tak, Mario van Vlimmeren, Hans Lange- rijs, Cees van de Wereld en Alex van Linden, kreeg maar weinig speelruimte van de hoofdmacht. Van de Wereld en Van Linden moesten al gauw afhaken en na vijftig mi nuten koers werd ook het overblijvende drietal door het peloton teruggepakt. Het peloton werd weinig rust gegund. Opnieuw werd gede marreerd en vormden Jos Lammertink, Jan Aling en Fons van Katwijk een kop groep. Uit het niet al te flit send reagerende rennersveld sprongen Ad van Peer en Ad Tak weg en voegden zich bij het leidende drietal. Op die kopgroep van vijf man werd geen verbeten jacht gemaakt. Iets wat mede werd veroor zaakt door het feit dat de HB- renners de koers controleer den. Tak en Lammertink ma ken immers deel uit van die HB-ploeg. Met nog 23 kilometer voor de boeg, bedroeg de voorsprong van de vijf 40 seconden. In korte tijd werd het verschil erg groot. Vijf ronden voor tijd was de achterstand tot 1.30 minuut opgelopen en was de kopgroep definitief uit de greep van het peloton. Eén ding was toen duidelijk. Tak of Lammertink, allebei succesvol in de premiesprints, zou de leiderstrui overnemen van de NIEUWKOOP Het natte parcours in Nieuwkoop was er gisteren verantwoordelijk voor dat een tweetal coureurs onderuit ging. Martin Venlx kwam als eerste In aanraking met het wegdek. HIJ kon zijn weg vervolgen. Minder prettig liep het af voor Martin Havik. Door een verborgen stuurbreuk schoof Havik onderuit, sloeg over de kop en verdween tenslotte in de naast de Dorpsstraat gelegen sloot. Nadat Havik uit het wa ter was gevist werd de renner naar het Academisch zieken huis in Lelden vervoerd. Gevreesd werd voor een been breuk. De schade bleek achteraf mee te vallen. Of Havik vanavond In Alphen start Is echter nog de vraag. In het peloton verblijvende Smit. Een ronde voor het ein de maakte Lammertink aan alle onzekerheid een einde. In gezelschap van Fons van Kat wijk sprong hij weg uit de kopgroep. Tot vlak voor de fi nish bleven Van Katwijk en Lammertink bij elkaar. Van Katwijk trok uiteindelijk de sprint aan, Lammertink profi teerde en klopte Van Katwijk met een halve meter verschil. Van het volaende drietal was Jan Aling de snelste In de sprint. Ad Tak werd vierde, Ad van Peer vijfde. Amateurs Pim Bosch uit Gorlnchem was de snelste bij de amateurs. Bosch maakte deel uit van een groep van negen renners die tien ronden voor het einde van de rit tot stand kwam. Die kopgroep hield tot aan het De HB-ploeg controleerde de koers In de Zes van Rijn en Gouwe. Jos Lammertink, Ad van Peer en Wies van Dongen bewijzen dat. WIELRENNEN einde van de koers stand. De voorsprong bleef voortdurend tot 10 seconden gehandhaafd. Bosch versloeg in de eind sprint de 42-jarige Aad Kraan uit Rijnsaterwoude. Ton Griep werd derde. Bij de dames was het Betsy van Eyken die met de over winning ging strijken. Conny Meyer eindigde op de tweede plaats, Hennie Lieverse werd derde. KEES VAN HERPEN Proloog: 2,5 kilometer. 1 Theo Smit 3.06; 2 Gerrle van Gerwen 3.08; 3 Jos Lammertink 3.08; 4 Ad Tak 3.09; 5 Hans Vonk 3.10; 6 Wies van Don- NIEUWKOOP Twee dames uit de Leidse regio zijn gese lecteerd voor de nationale wielerploeg die binnenkort aan de wereldkampioenschappen in Praag deelneemt. Oud- wereldkampioene Petra de Bruin uit Nieuwkoop en Wil Be zemer uit Alphen aan den Rijn zullen In Tsjechoslowakije In actie komen. gen 3.10; 7 Martin Havik 3.11; 8 Pe ter ZJjerveld 3.12; 9 Ton.Zulker 3.12; 10 Jan Aling 3.13. Eerste etappe: 100 kilometer. 1 Jos Lammertink; 2 Fons van Katwijk; 3 Jan Aling; 4 Ad Tak; 5 Ad van Peer; 6 Wilfred Wesemael; 7 Renó Kos; 8 Wies van Dongen; 9 Gerrle van Ger wen; 10 Nico van Hest. Algemeen klassement. 1 Lammertink 29; 2 Tak 28; 3 Aling 21; 4 Van Ger wen 20; 5 Van Dongen 18; 6 Smit 16; 7 Fons van Katwijk; 8 Van Peer; 9 Wesemael 11; 10 Vonk 11. Amateurs. 1 Pim Bosch; 2 Aad Kraan (Rijnsaterwoude); 3 Ton Griep; 4 John Roozenburg, 5 Bert Zaal (Ha- zerswoude); 6 Wim van Montfoort; 7 Ewold Dekker; 8 Gerrlt Moleman; 9 Bram, Jouvenaar; 10 Martin Lex- Dames. 1 Betsy van Eyken; 2 Conny Meyer; 3 Hennie Lieverse; 4 Van Kuyen; 5 Connie Lelieveld. TENNIS Woud- kiest in in«or maat- ahappelij- zeker- vein* b er c 'IDEN Jim Woudstra io weg bij Parker Leiden. De Ameri- ise forward met een Nederlands paspoort (hij speelde r dan zeventig Interlands voor het nationale team) heeft Amerika een baan als sportleraar gevonden en heeft het sendee management dit weekeinde laten weten voor die latechappelijke zekerheid te zullen kiezen. I Woudstra bij de Leidse basketbalclub officieel nog een bintenis voor twee Jaar had, is Parker akkoord gegaan met nn vroegtijdige ontbinding van het contract. De Lelden-top ■■opt spoedig met een vervanger voor Woudstra voor de dag kunnen komen. Een speurtocht in de Verenigde Staten is artoe reeds gestart. ge DEN De junioren heb- oofi de tweede competitiedag ir slechte omstandighe- afgewerkt De A/B-ploe^ defl van De Spartaan, Holland )b( De Bataven-Lelden kwa- difn uit in Haarlem, waar op st- gladde kunstetofbaan toch inif i enkele goede prestaties den verricht 5tr Jongens van De Spartaan, iomende In de eerste klas- elndlgden lager dan op de ^ste competitiedag. Dit was 3laiiral het gevolg van het mls- van de aanvangshoogte bij het polshoogspringen door Paul de Koning, normaal goed voor vier meter. De toppers Peter Blokker en Kees Tous- sain kwamen weer goed voor de dag. Kees Toussaln had voor de 100 meter 11.2 secon de nodig. Peter Blokker liep de 400 meter in 52.3 en haalde met hink-stap-sprfngen 13.16 meter. Tom de Koning ging In 16.2 seconde over de horden, terwijl hij voor de 400 meter WASSENAAR Alphlans blijft uitzicht hou den op promotie. De softballende dames uit Alphen aan den Rijn wonnen met 15-9 van Wassenaar 2 en bleven door dit resulaat aan kop van de ranglijst. Het verschil met achter volger Westerkwartier 2 bedraagt een punt. Belde ploegen hielden elkaar tot In de vijfde In ning In evenwicht. Zowel Alphlans als Wasse naar had in die periode acht keer gescoord. Toen sloegen de Alphense dames toe. In de zesde slagbeurt werd een voorsprong van vier punten opgebouwd: 9-13. De zege werd In de laatste slagbeurt veilig gesteld: 9-15. De voorsprong op Westerkwartier 2 bedraagt nu een punt. De eerste partij tegen de Haagse SOFTBAL ploeg werd door Alphlans kansloos met 10-1 verloren. Over twee weken volgt de return in Den Haag. Voordeel voor Alphlans Is, dat Wes terkwartier niet mag promoveren. Het stan daardteam speelt immers al In de hogere klas se. Eindigt Alphlans op de tweede plaats dan Is het verzekerd van promotiewedstrijden. Pitcher Alphlans. Irene Ponsloen: 3 keer 3 slag; 3 keer 4 wijd, 12 honkslagen tegen. 2 veldfouten. Pitcher Wassenaar; 5, 1, 16, 9. Slagcllfers Alphlans. Olga Groenewegen, Hennie Vlletstra 600; Greet van der Stok, Wanlnka Muller, Jaquellne Ur- aum 500. Idens een feestelijke bijeenkomst ten bl huize van Plet van der Meer nam aii )AC'79 zaterdagmiddag afscheid van it van der Geest. De zestigjarige Piet n der Geest Is een van de oprichters van VVOA. HIJ vervulde diverse bestuursfuncties In die Inmiddels opgeheven voetbalvereniging. ROAC „"Jflce-voorzltter Joop Straver bedankte er i der Geest voor het vele werk dat hij «Mor de vereniging had gedaan. Straver noemde Van der Geest een van de pijlers van de vereniging. De laatste jaren was Van der Geest leider van ROAC'79 13, het fteranenelftal van de fusieclub. Op de foto wordt Van der Geest in de rug gesteund door de veteranen (en wat stuursleden van ROAC) van het elfde. vlak 54.7 seconde gebruikte. Een goede tijd noteerde ook de estafetteploeg: 44.0. BIJ de meisjes leverde Charlotte van der Pol de beste prestatie met 13.0 op de 100 meter. Pauline van der Voorn kwam op dit nummer tot 13.5. De 400 me ter van Noor Krol ging In 63.2. Ook bij de ploegen van Hol land was het lopen het beste verzorgd. Een sterke indruk maakte opnieuw Michel Moll. HIJ kwam uit op de 100 en de 800 meter 11.5 en 2.00.7. Maarten van der Pley liep de 400 meter in 52.8. De tijd van Jan Jansen op de 3000 meter was 9.07.2. De beste techni sche prestatie was de kogel stoot van Kees Langeveld:l 11.92 meter. Bij de meisjes vertolkte Yvonne van Dorp de hoofdrol met 12.5 op de 100 en 60.4 op de 400 meter. De zelfde afstanden werden gelo- psn door Hanneke van der Westen In 13.2 en 62.8. Reglna van Duyn noteerde op de 800 meter 2.20.4. Jacqueline Baljet kwam als B-meisje op de 100 meter horden (A-hoogte) tot 15.8. De ploegen van De Bataven misten opnieuw op enkele nummers punten. Zo bleef bij de meisjes weer de 800 meter- onbezet. In deze ploeg maakte Cathy van Loon met 62.4 op de 400 meter de beste indruk. Auketlen Dijkstra gebruikte voor de 100 meter 13.3. Hella van de Graaf wierp 27.56 me ter met de speer. Irene Bunts- ma reikte met de discus tot 26.26 meter. Bij de jongens (geen punten op polshoog en 3000 meter) was Marcel Hons- beek het beste op dreef met 55.9 op de 400 meter. André Moedig Is bij wedstrij den voor gehandicapte atleten in Veenendaal weer twee keer winnend over de eindstreep gekomen. Hij was de snelste op de 100 meter en de 800 meter met als eindtljden:l 21.3 en 3.04.7. André Moedig is ge selecteerd voor Internationale wedstrijden in Wenen van 3 tot 7 augustus. LEIDEN De districtskampioenschappen zijn het afgelopen weekeinde in de meeste nummers niet verder gevorderd dan dan de kwartfinales. Ondanks de zware regenval kon zater dag nog een behoorlijk aantal partijen afgewerkt worden, zondag konden alleen de meest urgente partijen in de De Munnik-hal afgewerkt worden. In het herenenkelspel B zijn de vier halve finalisten bekend. Jos Koemans werkte de als eerste geplaatste titelverdediger Bart van der Feen uit het toernooi. Koemans had het voordeel, dat de partij na de door hem gewonnen eerste set wegens de regen afgebroken moest worden. De Voorschotenaren kan vooral de eerste set tempo maken en heeft vaak problemen dat In het vervolg vol te houden. Na ruim een uur gedwongen rust werd de partij hervat en Koemans bleef hetzelfde hoge tempo ont wikkelen: 7-6, 6-3. Halve finalist nummer twee werd Hans Tönjann. Dat was eigen lijk een presentje van Frans Grimbergen, want die gaf op bij de stand 5-3 en 40-15 in zijn voordeel in de derde set. Hij prefe reerde een bedrag van 100,-, dat hij ergens kon verdienen, boven een plek In de halve finales. Marinus Brooshooft verdiende een plaats bij voor door uitscha keling van Herman van der Capelle. Brooshooft wachtte rustig zijn kansen af, ging op de juiste momenten naar het net en on dervond na een na tie-break gewonnen eerste set niet echt veel tegenstand meer van Van der Capelle: 7-6, 6-3. Ook John Asselbergs drong door tot de halve eindstrijd. De niet geplaatste Noordwljker elimineerde eerst al de als zevende geplaatste Bob van Overbeeke en bleek vervolgens ook te sterk voor de als twee genoteerde Bub van der Zee. Tegen Van der Zee speelde Asselbergs een bekeken spelletje vanaf de ba seline, waar zijn opponent alleen de tweede set doorheen kon slaan. De beslissende reeks maakte Van der Zee te veel fouten en Asselbergs profiteerde: 6-1, 1-6, 6-2. Bij de dames heeft Petra Wessels zich voor de kwartfinales ge plaatst. Dit ondanks een hinderlijke elleboogblessure, die haar noodzaakte onderhands te serveren. Ook Rose-Marle Verde- gaal kwalificeerde zich. Grote kanshebster voor de eindzege Is Monique Lembeck. Die had het In de kwartfinale bij een 3-4, 0- 40 achterstand in de tweede set even moeilijk tegen Marijke Guyt, maar herstelde zich goed: 6-3, 6-4. Uselotte van der Bijl kwam in de halve finales door eerst Carla de Waard te elimine ren en vervolgens Anette van der Mey te kloppen. De districtskampioenschap pen worden vandaag en mor gen afgespeeld. De damesen kel B finale staat voor van daag 16.00 uur op het pro gramma en wordt om 19.30 uur gevolgd door de heren- dubbel B finale. De finale het herenenkelspel B wordt mor gen om 17. 30 uur gespeeld. Het toernooi van TEAN Is niet zo sterk bezet als voorgaande jaren. Jos Koemans heeft uiteindelijk zijn verdiende plaats bo venaan de deelnemerslijst voor Robert Jan van der Feen. Hans Tönjann Is vierde geplaatst voor Freek van der Capelle. Wellicht dat Ivar de Jong, Charlie Asselbergs en/of Ron Groot de plaat sing door elkaar kunnen gooien. Bij de dames in B slechts 4 deelneemsters. Ellen de Groot, Liselotte van der Bijl, Bea Mol en Yolanda Koek zullen dan ook ieder értmaal tegen elkaar uit komen. In C Is Paul de Vette als eerste genoteerd. Als hij het ook nog won, zou dat een verrassing zijn, want Rob van Mar wijk en Juan Plijnaar moeten toch in staat worden geacht de Voorschotenaar te kloppen. Bij de dames In C staan de Am- sterdamses Weber en Mol bovenaan de lijst voor M. Verstegen van Artesla en M. Oudshoorn van S'70. Sassenheim Het open toernooi van Sassenheim kent Herman van der Capel le als belangrijkste titelgegadigde. Anne Jan van der Meer staat als tweede genoteerd, Bob van Overbeeke als derde voor Bub van der Zee. Frans Grimbergen en Jan Theunissen zijn de ge vaarlijke outsiders. Bij de dames in B Is Petra Wessels de favo riete, althans van de wedstrijdcommissie, want de na Maureen Meier als derde geplaatste Veronlque Pardoel moet het toer nooi kunnen winnen. In C zijn Marcel Vink en L. Codfrled de grote kanshebbers, bij de dames Ingelise Driehuis en Doris Kn0,t' 11 WILLEM SPIERDIJK Marinus Brooshooft (hier op archief) bevestigde tijdens de districtskampioenschappen zijn goede vorm. Na een overwinning vorige week in Lisse kwalificeerde hij zich op Unicum voor de kwartfinales fen koste van de als derde geplaatste Herman van der Capelle.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15