arry Heikoop opnieuw teleurgesteld CsidóeSouAO/nt k-itiek op Britse letballers in ^id Afrika De druivensuiker van Charles Faneutt en het reuzenraeket van Eric Fromm Atleten leveren topprestaties )RT LEIDSE COURANT DINSDAG 23 JUNI 1981 PAGINA 13 ESBURG Veertien Britse voetballers zijn in Johan- [earriveerd. Zij zullen in Zuid-Afrika voornamelijk de van trainers met aanvullende gegevens uit eigen erva- irsteunen. Daarnaast lag het in de bedoeling dat de spe- ikele exhibitiewedstrijden zouden uitkomen, t spelen van exhibitiewedstrijden is in Engeland veel tsgekomen. Clubmanagers vrezen dat de spelers daar- egels van de FIFA, die geen sportieve contacten met ika onderhoudt vanwege de apartheidspolitiek, over- Ipswich Town, Arsenal en Middlesbrough hebben in- hun spelers gewaarschuwd zich verre te houden van n van vriendschappelijke partijtjes, sitter van de Zuidafrikaanse voetbalbond, Thabe, ver- „We menen dat de spelers in hun recht staan door als naar Zuid-Afrika te komen en individueel wat coa- rk te verrichten en in wedstrijden te spelen. Als hun onale status gevaar zou lopen, zouden we ze niet uitge- "ijjj^ebben". Kritiek in eigen land heeft de spelers onaange- H^irrast. Zij zijn niet van plan de FIFA-regels te overtre- ^^ullen gehoor geven aan de oproepen van hun clubs niet ^HMtiewedstrijden uit te komen. Willie Young en Sammy beiden Arsenal) overwegen hun „vakantiereis" af te MBMtn eerder huiswaarts te keren. Vandaag zouden de spe- G gezamenlijke beslissing nemen over wat hen te doen animo voor supertrio &AAG Voor de nieuwe opzet van de supertrio, met II gelijkheden buiten de renbaan, blijkt veel animo te Tot en met morgen is het nog mogelijk de voor de Bag 28 juni op Duindigt te houden draverij bestemde eren bij totaal 2600 postkantoren in den lande in te kregen de goklustigen voor het eerst de kans met dit kennis te maken. Een woordvoerder van de Stichting or Nederland in Den Haag: „Bij de postkantoren wor- veel formulieren opgehaald. Men is daar zelfs de hele het reproduceren om nieuwe prognose-kaarten te kun- ven uitdelen. Terwijl we er toch 280.000 hebben ver- )ok hier komen ongelooflijk veel telefoontjes binnen. Ier werk komen we niet meer toe. We dachten het zo logelijk te hebben gehouden, maar niettemin blijken er erse ingewikkelde kanten aan te zitten. Het publiek is e nieuwsgierig". voor Duindigt |AAR Twee rennen en negen draverijen staan morgenmiddsag op ia van de renbaan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. r deze meeting luiden. ffRIJS: Useful Prince. Ulaciana du Bois en Thunder Hanover. /RIJS: Volta Rotary, Vinassi Oostwyck en Vino Buitenlust. bRIJSdweede afdeling): Thunder Hil, Ukasja Laren en Timbre. mPRIJS: War Signal, Ring Out en Duchess Ricky. JZPRIJS: Une de Way, Upper Tefka en Upsalin Fortuna. ÏJS: Unri Zuidvelde, Uclipse Lelystad en Udo. NOBLEPRIJS: Laetitia, Let's Be Good en Tomdonton. GNEPRIJS: Tiger Hanover, Udino Albo en Taxtanne du Bois. É5BURGPRIJS: Uno Hazelaar, Udo Rotary en Uniek Westfrisia. ÉIJS: Tafna, Peter Harvester en Percy. BSEPRIJS: Salvo Estancia, Speed Buitenzorg en Solid Speed. paarden in Grote Prijs der Lage Landen MAAR Twaalf paarden zullen zondagmiddag op t van start gaan in de 27ste Grote Prijs der Lage Er is een prijzengeld van 200.000 gulden. Slechts ^lerlands gefokt paard neemt deel, Orlaya Dear met jiit, en bovendien vier imports in Nederlands bezit. 5 meter zullen starten Orlaya Dear (Nederland) met Piet fleadow Frank (Nederland) met Giel van der Togt, Hega- ederland) met Jan van Dooyeweerd, Ice Pudding (Neafer- let Thijs de Lange, Halier Kermassë (Duitsland) met Jan eijer, Keystone Patroit (Finland) met H.Korpi, Speedy I weden) met K.G.Fylkurg. J) meter starten Horace du Hard (Belgie) met M.Martens, ne Patrol (Duitsland) met H.Gülden, Jacob du Chignon rijk) met M-Rouer, Jorky (Frankrijk) met Leopold Verro- Mustard (Zweden) met O.Nordin. fprofs in titelstrijd dlCHIELSGESTEL Op de eerste dag van de natio- telstrijd voor beroepsgolfers heeft Martin Groenen- fc leiding genomen. am gisteren op de baan van zijn club De Dommel in Sint Bgestel over twee parkoersen van 18 holes tot het totaal l slagen. Met dat resultaat staat hij één slag voor op Wil- Immens, die overigens de enige deelnemer was die de seance met 67 slagen onder de 70 bleef. In de tweede lig verspeelde hij zijn riante positie door 78 slagen voor holes te verbruiken. Titelhouder Kees Renders behoort 1 slagen eveneens nog tot de kopgroep, jd aan de kop na de eerste dag is: 1. Martin Groenendaal ten (72—72), 2. Wilfred Lemmens 145 (67—78), 3/4. Kees fs (75—72) en John Woof (71—76) 147; 5/6/7. Bertus van 7474), Henk Kuysters (7474) en Jan Dorresteyn (72 SENSATIONEEL BEGIN VAN WIMBLEDON Protesten waren er natuur lijk ook. John McEnroe was zo woedend over een naar zijn mening foutieve beslis sing van een lijnrechter dat hij pogingen deed zijn rac ket doormidden te breken. Toen dat niet lukte, schopte hij het ding weg. Het kostte hem een scheidsrechterlijke waarschuwing. WIMBLEDON Charles Faneutt en Eric Fromm. Wie had tot gisteren ooit van dit duo gehoord? Insi ders wisten dat de een uit Australië komt en de an der uit Amerika. Maar dat was wel zo ongeveer alles. Op de openingsdag van Wimbledon werd dat ineens anders. Want Fan eutt en Fromm waren er verantwoordelijk voor, dat met Ivan Lendl en Yannick Noah niet alleen twee geplaatste spelers uit het schema moesten worden geschrapt maar tevens dat twee belangrij ke Europese vertegen woordigers van het gras tapijt verdwenen. Zodat na het uitvallen van de Tsjech en de Fransman alleen Björn Borg res teert om tegenwicht te bieden aan het Ameri kaanse geweld. Hetgeen de Zweed natuurlijk best kan worden toever trouwd; hij veroverde niet voor niets vijf titels op rij. Maar de nederlaag van Lendl en Noah, resp. vierde en dertiende op de plaat singslijst, alsmede de latere uitschakeling van Viktor Pecci (Paraguay, en als twaalfde geplaatst) door de Amerikaan Bill Scanion, toonde eens temeer aan, dat het een hachelijke onderne ming is op basis van de we reldranglijst een indeling te maken. Daarvoor is er toch sprake van te grote ver schillen in speelsterkte, wat door Lendl het treffendst wordt bewezen. De jonge man uit Praag heeft het laatste jaar een opmerkelij ke vooruitgang geboekt en staat bij de toptien van de wereld. Maar Lendl is voor namelijk op trage banen tot grote daden in staat. Snel tapijt, laat staan gras, heeft bepaald niet zijn voorkeur. Doordat het omgekeerde geldt voor Charles Faneutt, die als het ware gras met de paplepel heeft ingegoten ge kregen, kon in ieder geval een zware opgave voor Lendl worden voorzien. Faneutt, een 21-jarige jon geling uit Brisbane, die met zijn 143e plaats op de we reldranglijst behoort tot de minder dan modale tennis sers in het metier, zette zijn opponent in de vijfde set zelfs totaal voor het blok. Faneutt was bepaald niet ondersteboven van zijn overwinning. „Het was ze ker geen schok, ook niet ondanks het feit dat dit mijn eerste optreden in het hoofdtoernooi is. Ik was na de vierde set geestelijk wel wat moe, maar nadat ik een paar tabletten druivensui ker had genomen ging het beter. Hoewel het meer het idee was dan dat ze feitelij ke uitwerking hadden". Lendl moest dus opnieuw in een zeer vroegtijdig stadium afhaken. Vorig jaar fun geerde veteraan Colin Di- bley in de derde ronde als scherprechter, ditmaal haal de diens landgenoot Faneutt zelfs nog eerder doeltref fend uit. Waarmee gisteren een reputatie van een niet onaanzienlijke deuk werd voorzien. zijn recht komt. Maar nu ik door mijn plaats op de we reldranglijst (123e) de kans kreeg rechtstreeks in het hoofdtoernooi te komen, wilde ik dat toch niet laten schieten. Je moet tenslotte in je carrière eenmaal op gras hebben gespeeld. Maar ik had bepaald niet ver wacht deze eerste ronde te overleven. Vorig jaar was ik hier één dag en toen regen de het. Nu was dat wel be ter". Dag langer Pijnlijk Dat gold ook voor Yannick Noah, de donkere Frans man van wie eindelijk iets werd verwacht. Zover is het niet gekomen, bij lange na niet. Noah, die in het verle den niet alleen naam maak te door als eerste zwarte tennisser, na zijn ontdekker Ashe, enige naam te maken maar ook ophef veroorzaak te door ooit te verklaren dat in de tenniswereld op uitge breide schaal verdovende middelen worden gebruikt, werd op pijnlijke wijze ver rast door een zekere Eric Fromm. Deze 22-jarige New Yorker had vorige week wat op gras geoefend met de zogenaamde reuzenrac- kets van zijn dubbelpartner. En toen dat niet onaardig ging, besloot hij zijn eerste serieuze partij ook maar met deze attributen af te werken. Dat Noah zijn op ponent was, maakte geen enkele indruk op hem. Vo rig jaar nog in het kwalifi catietoernooi uitgeschakeld, hanteerde Fromm zijn fors uitgevoerde slaghout zo ef fectief dat Noah het ant woord volledig schuldig moest blijven. In drie sets moest de jonge Fransman, die ditmaal eens niet werd geplaagd door blessures, ontgoocheld tot de conclusie komen dat er voor hem een lange weg is te gaan. In ie der geval op gras. „Ik houd eigenlijk helemaal niet van dit soort banen", verklaarde Fromm na af loop. Ik ben een speler die op trage banen het best tot Tom Okker kwam gistera vond niet meer aan bod voor zijn ontmoeting met Tim Wilkison, die hij drie jaar geleden op Wimbledon heeft verslagen. Daarmee duurt het toernooi voor de 37-jarige Nederlander in ie der geval nog een dag lan ger. Peter Rennert slaagde er niet in uit te groeien tot reuzendoder. De 22-jarige Amerikaan kon alleen in de eerste set wat tegenstribbe len tegen Björn Borg. De Zweed, die het in zijn eerste ronde op Wimbledon nog wel eens moeilijk pleegt te hebben, had een probleem loze start. Net als McEnroe en Connors, die zich van hun taak kweten tegen Tom Gullikson en Dick Stockton, zodat de topdrie in ieder ge val nog in tact is gebleven. De openingsdag van de 96e uitgave van Wimbledon week in nogal wat opzich ten af van vorig jaar. Toen wierp de regen al meteen danig roet in het eten, giste ren scheen volop de zon. Maar dat gold in figuurlijke zin bepaald niet voor de vrouwelijke deelnemers, die traditiegetrouw vandaag voor het eerst in de baan komen. Het gehele top- kwartet van Wimbledon - Evert, Mandlikova, Austin en Navratilova - loopt min of meer gehavend rond. Evert tobt met een knie, Mandlikova en Austin met hun rug en Navratilova wordt gekweld door een on willige buikspier. Mandliko va, als tweede geplaatst, heeft gisteren haar ver plichtingen in dubbelspelen af moeten zeggen, hetgeen Betty Stöve haar partner kost. Stöve, vandaag in ge zelschap van Elly Vessies en Marcella Mesker, die in het gemengd dubbelspel uit komt met Tom Okker, kan nu alleen nog maar een gooi doen naar de titel in de mixed, met de Zuidafrikaan Frew McMillan. Martina Navratilova, de ti- telhoudster van twee en drie jaar geleden, heeft de hulp ingeroepen van de coach van Borg, Bergelin. Borg kampte in zijn finale van 1976 met een identieke blessure en de statenloze speelster hoopt dat de Zweed een probaat middel bij de hand heeft. FRANK WERKMAN De resultaten van de eerste dag zijn herenenkelspel: Borg (Zwe) - Rennert (VSt) 7-6 (7-2), 6-3,6-1; Fromm (VSt) - Noah (Fra) 6-4,6- 4.6-3; Gottfried (VSt) - Walts (VSt) 6-3,6-3,6-2; McNamee(Aus) - Slozil (Tsj) 6-3.6-4.6-2; Van 't Hof (VSt) - Eberhard (WD1) 6-4,6-4,6- 4; Amritraj (Ind) - Kodes (Tsj) 6- 0,6-1.7-5; Meyer (VSt) - Hightower (VSt) 6-2,6-2,6-4; Gimenez (Spa) - Windahl (Zwe) 6-3,7-5,6-2; McEn roe VSt) - Tom Gullikson (VSt) 7- 6.7-5.6-3; Teacher (VSt) - Stadler (Zwi) 4-6,6-0,6-3,6-3; Stewart (VSt) - Delaney (VSt) 7-5,6-3,6-7,6-3; Mottram (GBr) - Drvsdale (GBr) 6-1,6-4,4-6,6-3; Wittus (VSt) - Ed wards (VSt) 6-4,6-4,6-4; Taygan (VSt) - Saviano (VSt) 7-5,6-1,6-2; Sandy Mayer (VSt) - Nastase (Roe) 6-4,4-6,4-6,6-4,6-4; Gehring (WD1) - Marten (WD1) 7-6,6-2,6- 7,6-1; Fibak (Pol) - Doyle (Ier) 6- 4,6-7,6-4,7-5; Pascoe (Aus) - Portes (Fra) 5-7,7-6,6-2,7-6; Connors (VSt) - Stockton (VSt) 6-1,6-2,6-4; Purcell (VSt) - Collings (Aus) 6- 4,6-3,6-3; Tim Gullikson (VSt) - Rinaldini (Ita) 6-1,6-2,6-3; Rami rez (Mex) - Moore (ZAf) 6-4,7-5,6- 2; Faneutt (Aus) - Lendl (Tsj) 4- 6.6-3,6-4,1-6,6-3; Gerulaitis (VSt) - Holroyd (VSt) 6-3,6-4,7-6; Fleming (VSt) - Docherty (VSt) 7-6,6-2,2- 6.7-6; McNamara (Aus) - Gunt- hardt (Zwi) 6-1,6-2,2-6,7-5; Patti- son (VSt) - Giammalva (VSt) 6- 3,6-7,6-3,7-6; Letcher (Aus) - Ste- fanski (VSt) 6-1,7-6,6-3; Borowiak (VSt) - Van Dillen (VSt) 6-2,6-4,4- 6,6-2; Clerc (Arg) - Fillol (Chi) 3- 6,6-3,2-6,6-4,9-7; Scanion (VSt) - Pecci (Par) 7-6,6-0,6-0; Lloyd (GBr) - Dent (Aus) 6-4,3-6,4-6,6- 3,6-4; Kronk (Aus) - Martin (VSt) 6-2,6-3.3-6,6-3; Amaya (Vst) - Feigl (Oos) 6-4,7-6,6-7,7-6; Mayotte (VSt) - Mitton (ZAf) 6-3,6-4,6-2; Tanner (VSt) - Manson (VSt) 6- 1.6-4,6-4; Smith (VSt) - Ismail (Zim) 6-3,6-1,6-3; Curren (ZAf) - Bailey (VSt) 6-7,4-6,6-3,7-6,6-4; Tony Giammalva (VSt) - Davies (VSt) 6-4,7-6,6-2; Davis (VSt) - Glickstein (Isr) 7-5,5-7,2-6,7-5,6-4; Roger-Vasselin (Fra) - Lopez- Maeso (Spa) 6-4,6-4,7-6; Case (Aus) - Fagel (VSt) 6-1,6-2,6-1; Johnsto ne (Aus) - Miller (Aus) 6-4,6-1,4- 6,4-6,6-3; Lewis (NZ1) - Dunk (VSt) 6-7,7-6,0-6,6-4,6-4; Dupre (VSt) - Smid (Tsj) 7-5.6-3,3-6,6-2; Fitzgerald (Aus) - McCain (VSt) 5- 7.7-6,6-2,6-3; Sadri (VSt) - Jarrett (GBr) 6-3,6-7,6-3,7-6; Bühning (VSt) - Lewis (GBr) 7-5,4-6,6-4 (wegens duisternis afgebroken); Frawley (Aus) - Tulasne (Fra) 4- 6,6-2,6-3 (wegens duisternis afge broken). ÜRSTE-HONKMAN ADO VALT UIT NATIONALE SELECTIE |N HAAG Woensdagmiddag, een eta- iement in de Indische buurt van Den Jag. Harry Heikoop (26) vertelt enthou- Jst over zijn naderend debuut in het Ne- llands honkbalteam. Op zijn 26e geko- T in de belangrijkste selectie na eerdere fschijningen in Jong Oranje en de B- jeg. Een erkenning vindt hij het. Zater- kmiddag, de dug-out van ADO na de Se van 4-2 tegen de Nicols. Harry Hei kop beweert, dat het een onzinnig argu- |nt is waarom bondscoach Stoeckel hem komen onverwacht uit de selectie heeft iet. Er zitten nauwelijks drie dagen tus- p, maar wat een verschil. In zijn spel is i een teleurstelling bijna niets te mer- !n. Zowel op het eerste honk als aan slag kee uit vier) manifesteert hij zich na- •ukkelijk. Maar in zijn ogen is een grote jrandering te zien. Woensdag nog stra- hd, zelfverzekerd. Zaterdag strak, ge petst. iperbeste stemming reisde ADO's eerste- :man woensdagavond af naar Haarlem •r de eerste oefenwedstrijd van het Neder- ds negental. De voorbereiding op het Eu- iees kampioenschap van volgende maand, "iwel de wedstrijdenreeks tegen Italië, ging een aantal trainingsbijeenkomsten offi- iel van start. In zijn middagpauze had hij g verteld, dat er meer mensen eventueel op ligt eerste honk konden spelen. Maar veel ins was daar toch niet op, gezien de presta- )Vcfs op die plek én in het slagperk. Ook had 1 gezegd, dat hij snel was genezen van een sniscusoperatie in maart. „Ik heb nog wel ieds last van mijn knie, maar het gaat Ja«eds beter. Ik ben er mee naar de dokter weest en die zei dat ik vijf weken rust j^oest houden. Ik heb hem toen uitgelegd dat in de Nederlandse selectie zat en dat het ajUs erg slecht uitkwam. Dan moest ik maar -eel naar de fysiotherapeut, dan kon het geen waad. Ik had er al last van toen ik werd ge- I ilecteerd, maar het heeft me niet gehinderd mijn spel". it Harry Heikoop: „Ik begrijp de argu menten van bondscoach Stoeckel nu nóg niet". Harry Heikoop stond woensdagavond niet in de basisopstelling, op zich niets waar hij zich zorgen om hoefde te maken. Wel kreeg hij al een vreemde smaak in de mond, toen bleek dat Charles Urbanus op het eerste honk stond. „Op die plaats heeft hij in zijn club nog niet één keer gespeeld dit seizoen. Charles was er zelf ook nogal verbaasd over, hij moest nota bene van mij een eerste-honk- handschoen lenen. Bovendien kun je hem overal inzetten, hij heeft op genoeg andere posities gespeeld. Waarom dan speciaal op een plek, waar je een ander voor hebt? Maar goed, ik mocht in de zesde innings het veld in. Op het honk ging het normaal en ik kwam twee keer aan slag, waarbij ik één keer voor een honkslag zorgde. De hele ploeg kwam in die wedstrijd (die met 11-1 werd verloren, red.) aan slechts vijf honkslagen. Dus ik dacht dat ik het alles bij elkaar goed had gedaan". Blessure „En toen kwam Stoeckel naar me toe. Hij be gon over die blessure. Ik moest voorzichtig zijn op mezelf en ik zou niet voluit kunnen spelen. Daarom viel ik alsnog af. Ik stond perplex, ik wist werkelijk niet wat ik moest zeggen. Een paar jongens van Amstel Tijgers wilden meteen op Stoeckel afstormen toen ze het hoorden, maar aanvoerder Henny Jen- ken heeft ze, gelukkig toch wel, weten om te praten". „Ik begrijp de argumenten van Stoeckel nu nóg niet. Tromp bijvoorbeeld heeft zó'n knie (waarbij hij de handen aan beide kanten en op flinke afstand van de knie houdt, red.). Woensdag was ik er echt doodziek van, nu gaat het wel weer. Ik heb dan nog liever, dat iemand tegen me zegt dat ik niet goed genoeg ben. Dat is ook niet leuk, maar dan kan ik er toch iets gemakkelijker vrede mee hebben, want het is eerlijk. Wat ik ook vreemd vind, is dat er twee weken geleden nog een werper van Amstel Tijgers bij de selectie is gehaald, waardoor het totaal op 21 man kwam. Terwijl er maar twintig mogen worden opgegeven voor het EK. Er moest dus normaal gespro ken iemand afvallen, maar Stoeckel heeft al die tijd lopen roepen dat de selectie rond Veel meer woorden wil Harry Heikoop (tot zijn zestiende ook doelman in het voetbal team van ADO, maar door coach Rob Baan geïnformeerd dat hij weinig kans had op een doorbraak) niet vuil maken aan de gebeurte nissen rond zijn persoon. Hij vraagt zich nog wel even af waarom hij eigenlijk nog voor die oefenwedstrijd moest opdraven, maar verder kijkt hij liever vooruit. Naar een nieu we uitverkiezing, om maar iets te noemen. „Ik honkbal vanaf mijn twaalfde en sinds mijn veertiende ben ik steeds in diverse se lecties gekozen. Ik speelde meestal op het derde honk, maar ik ben vrij traag en kom daarom op het eerste honk beter tot mijn recht. Daar hoef je minder veld te bestrijken. Het is daarnaast een positie waarin je lekker in een wedstrijd zit. Je krijgt meestal veel te doen, het is gemakkelijker geconcentreerd te blijven dan bijvoorbeeld in het verre veld, waar je soms twee ballen krijgt in een hele wedstrijd". „Het eerste honk is echter ook een positie waarbij slaan erg belangrijk is. Mijn slagge middelde is dit seizoen nog iets te laag. Goed slaan is altijd een kwestie van geduld. Wach ten op de juiste bal, op het juiste moment. Niet te vroeg en niet te lgat slaan. Ik sla nog te veel, ongeveer tachtig procent, in het rechtsveld, dus ik ben op mijn best bij een werper, die aan de buitenkant gooit". Waarna hij zich ineens herinnert, dat hij en kele jaren geleden ook eens was geselecteerd voor het A-team. Hij was destijds de beste slagman in de toen nog bestaande regiocom petitie. Hij trainde drie keer mee met het na tionale team, kwam in een oefenwedstrijd tweemaal aan slag en kreeg daarna een brief met de mededeling dat hij was afgevallen. Zal de geschiedenis zich blijven herhalen voor Harry Heikoop? „Ik zie het allemaal wel. Ik heb behoorlijk wat meegemaakt in honkbal. Ik geef het in elk geval niet op". DICK HOFLAND SACRAMENTO De laatste dag van de Amerikaanse atle- tiekkampioenschappen in Sacramento heeft een aantal top prestaties opgeleverd. De hoogtepunten waren het optreden van Edwin Moses op de 400 meter horden en Willie Banks bij het hinkstapspringen. Moses won zijn specialiteit in 47,59 seconden, de beste wereldsei- zoenprestatie. Voor Moses betekende het de 63e achtereenvol gende overwinning op de 400 meter horden. Willie Banks ves tigde een Amerikaans record hinkstapspringen met 17,56 meter. Het was de tweede beste prestatie aller tijden na het wereldre cord van de Braziliaan Joao Carlos de Oliveira, die bij de Pana- merikaanse Spelen van 1975 in Mexico-Stad tot 17,89 meter kwam. Van zeer hoog gehalte was ook de 1500 meter heren. De Zuida frikaan Sydney Maree won in 3.35.02, na de 3.34.5 van John Walker de beste seizoentijd van dit jaar. Na afloop van de wed strijden in Sacramento werd bekend dat Maree tijdens de strijd om de wereldbeker, die van 4 t/m 6 september in Rome wordt gehouden, voor de Verenigde Staten zal uitkomen. Maree, die onlangs afstudeerde aan de universiteit van Villanova en reeds vier jaar in de Verenigde Staten woont en met een Amerikaanse is gehuwd, heeft het Amerikaanse staatsburgerschap aange vraagd. Volgens de reglementen van de Amerikaanse bond mag een atlete of atleet die het staatsburgerschap van de Verenigde Staten heeft aangevraagd in wedstrijden uitkomen voor dat land. Zuid-Afrika is van het lidmaatschap van de IAAF vervallen verklaard wegens de apartheidspolitiek in dat land. Een be stuurslid van de Zuidafrikaanse atletiekbond heeft gepleit voor terugkeer van zijn land in de Internationale Amateur Atletiek Federatie. DOCOS-junioren succesvol in Aschaffenburg ASCHAFFENBURG De A-junioren van DOCOS rijn op een toernooi in het Westduitse Aschaffenburg uitstekend voor de dag komen. Via een straf schoppenzege op tegen stander Strietwald pakte de Leidse ploeg de eerste plaats. In totaal deden zeven Duitse clubs en één Nederlandse vereni ging (DOCOS) mee aan het toernooi. DOCOS bereikte de finale door onder meer een 1-0 zege op de organiserende vereniging Aschaffenburg. In die finale trof DOCOS Strietwald. Nadat bei de ploegen ook na verlenging niet haden gescoord moesten strafschoppen beslissing brengen. De Leidse spelers schoten vijf keer raak, hun Duitse tegenstanders vier maal. DOCOS-doelman Sefan Harteveld werd uitgeroepen tot beste keeper van het toernooi. Rob Reizevoort was met vier treffers de meest succesvolle schutter. HEERLEN De Bulgaarse BRUSSEL Hans Engbersen, volleybalploeg (dames) won ooit spelend voor Go Ahead en gisteren in Heerlen met 15- Fortuna S. maar naar Belgie 9,15-2,15-5 van VCH, de num- (Beveren) gegaan, is getransfe- mer drie van de eredivisie. reerd naar Sporting Hasselt Lubberding winnaar in Woerden WOERDEN Henk Lubberding heeft gisteravond de Ron de van Woerden voor beroepsrenners gewonnen. Hij legde de 100 kilometer, een van de laatste tests voor de Ronde van Frankrijk, af in 2 uur 21 minuten en 11 seconden. Van zijn tien medevluchters verwees Lubberding de Belg Mi chel Pollentier naar de tweede en Adrie van der Poel naar de derde plaats. De uitslag: 1. Henk Lubberding, 100 km. in 2.21.11, 2. Michel Pollentier (Bel.), 3. Adrié van der Poel, 4. Daniël Willems (Bel.), 5. Jan Langerijs, 6. Theo Smit, 7. Roger de Vlaeminck (Bel.), 8. Fons van Katwijk, 9. Gerrie van Gerwen, 10. Wies van Dongen. Jo Maas niet in Tour de France DEN HAAG Na Jan Raas, Leo van Vliet en Bert Ooster bosch kan Peter Post in de komende Tour de France, die donderdag in Nice van start gaat, evenmin beschikken over Jo Maas. De Limburger is nog niet voldoende hersteld van de in de Ron de van Zwitserland opgelopen zonnesteek. Als vervanger van Maas is Cees Priem aangewezen. TOURPRIJSVRAAG IN 25 ETAPPES Hoofdprijs: MOTOBECANE RACEFIETS met 40 VERSNELLINGEN Verder vele andere prijzen, waaronder een complete hengeluitrusting, een sportuitrusting ter waarde van 200.-, vrijkaarten voor Wim Kan, Julio Iglesias enz. Drie dagprijzen, t.w. een exclusieve asbak met Tour- en Leidse Courant-inscriptie. Na afloop van de Tour ontvangt iedere deelnemer een spel kaarten. Spelregels: 1. dagelijks de vraag op het onderstaande in- vulformulier beantwoorden 2. slechts één inzending op dezelfde naam, i.v.m. de puntentelling 3. in de laatste week een rebus en extra vraag over de eindtijd van de tourwinnaar oplossen 4. antwoord in OPEN enveloppe zenden naar dagblad Leidse Courant, antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden (geen postzegel plak ken) 5. op enveloppe duidelijk vermelden: TOUR PRIJSVRAAG 6. inzendingen moeten uiterlijk een dag voor de te verrijden etappe in ons bezit zijn. .>4. VRAAG 4 Wie is na de de vierde etappe Mertiguee - Narbonne Plage (232 km) de drager van de gele trui? Antwoord: (uw antwoord moet 27)uni in ona baalt lijn) INZENDER: Naam: Adres: Postcode:Woonplaats:

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13