mededelingen gemeentebestuur leiden 22 t|m 26 juni '81 VRHUAG 19IUNI1981 PAGINA 16 LEIDSE COURANT Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 22 juni a s., om 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. De raadsvergadering zal zonodig worden voort gezet op dinsdag 23 juni a.s. om 19.30 uur. Agenda: Benoeming conrector aan de Louise de Coligny- scholengemeenschap voor atheneum, havo en ma vo. Verlening eervol ontslag aan het hoofd van de Jan Ligthartschool. Het nemen van een voorbereidingsbesluit voor drie locaties in de binnenstadsgebieden De Camp en Maredorp. Aanvullend krediet ten behoeve van de restauratie en verbetering van het woonhuismonument 4e Binnenvestgracht 8. Aankoop grond met opstallen in de Roomburger- Verhoging grondprijs van de in januari 1979 ge reedgekomen 96 zogenaamde meer-ruimtewonin- gen in het Morskwartier. Overdracht gemeentelijk pand Bloemstraat nr. 1 na renovatie aan de woningbouwvereniging "De Eendracht". Voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten van hef openbaar buitengewoon onderwijs over het jaar 1978. Vaststelling vergoeding per leerling voor admini stratiekosten en vaststelling van de exploitatiever goeding aan de besturen van de bijzondere scho len voor gewoon lager onderwijs over het jaar 1979. Aankoop Huize St. Maarten aan de St. Jacobs- Aankoop maisonnettes aan de Opaalstraat. Aan- en verkoop van grond van en aan de N.V. Ne derlandse Spoorwegen. Beschikbaarstelling krediet voor het treffen van voorzieningen aan het scholencomplex Valkenpad 1-7. Beschikbaarstelling krediet voor de aanleg van een voetgangers- en fietsbrug over het Galgewater tus sen de Weddesteeg en het voormalig Morspoort- kazerneterrein. Verkoop van een perceel grond in de Merenwijk ten behoeve van een technostation. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in de Merenwijk (langs de Gooimeerlaan) ten behoeve van een benzinestation. Doorstromingsproject openbaar vervoer leiden- Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk. Raadsvoorstel van de heren Van Oosten, Glaubitz en Van der Putten inzake samenhang tussen het verkeerscirculatieplan en het bestemmingsplan Academiewijk. Interpellatieverzoek van het raadslid mevrouw Pon sen inzake het politie-optreden tijdens de actiedag tegen de leegstandswet op 30 mei jl. Verlening aanvullende subsidie ten behoeve van de restauratie van de Hooglandse of Sint Pancras- kerk. Beschikbaarstelling aanvullend krediet ten behoe ve van de verbetering van de gemeentewoning Flo- resstraat 31/33. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw en inrich ting van een daklozencentrum aan de Rembrandt- straat. Bijstelling van het verdelingsplan B.R.W.-regeling. Beschikbaarstelling overbruggingskrediet ten be hoeve van de cursus "Ouders op Herhaling". Commissie vergaderingen Overige Commissie- en Projectgroep- vergaderingen Hebt u al huursubsidie aangevraagd Het tijdvak waarover men huursubsidie kan aanvragen loopt van 1 juli a.s. tot 1 juli volgend jaar 1982. Degene die geruime tijd huursubsidie ontvangen, krijgen rechtstreeks van het Ministerie van Volkshuisvesting een nieuw formulier toegezonden. Geen formulier gekregen Mocht u geen formulier ontvangen hebben, dan kunt u er één afhalen aan de Informatiebalies van het Stadsbouwhuis en Stadhuis. Deelcommissie Personeelszaken Maandag 22 juni a.s. om 16.00 uui kamer van het stadhuis. Agenda: in 4» koMin- invullen van het formulier Personele aspecten van bezuinigingen. Wijziging rechtspositionele regeling Brandweerper soneel. Bestuursraad voor de Schooladviesdienst Lei den Dinsdag 23 juni a.s. om 14.30 uur in het gebouw Stationsweg 28. Agenda: Wederzijdse informatie: - van dhr.dr. Dijsselbloem (W.P.R.O.). - van de directeur: bezuinigingsoperatie gemeente Leiden. Mededelingen uit de commissie door de voorzit ters: - Huisvesting - Personeelsbeleid - Regionalisering Participatie Schooladviesdienst in het Jeugdwel- zijnsoverleg. Gedachtenwisseling over een mogelijke prioritei tenstelling t.a.v. de in de toelichting op artikel 10 van de Rijksregeling Subsidiëring Schoolbegelei ding genoemde activiteiten. Voorstel overwerkregeling. Concept omschrijving van taken en bevoegdheden van een medezeggenschapscommissie voor de Schooladviesdienst Leiden. Combinatiepakket. Toelichting stand van zaken door de directeur. Een goed werkzaam bestrijdingsmiddel, met werkza me stof. is "Methoxychloor of Propoxur". Deze middelen kunt u ondermeer bij de drogisterij of een dier-speciaalzaak kopen. De Reinigingsdienst adviseert u wel voorzichtig te zijn met het gebruik van deze stof, alvorens u te werk gaat. Leest u de verpakking daarom goed. Mocht u meer informatie willen, dan kunt u de Reini gingsdienst op werkdagen tussen 8.00-12.00 en 13.00-16.30 uur bellen. Telefoon 212411 - vraagt u dan naar dhr. Frank - hij kan u deskundig advies ge- Stadhuis spreekuur Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds tijdelijk gesloten In verband met de vakantieperiode zal het wekelijkse spreekuur van de ambtenaar van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds (ABP) op maandagmiddag ge durende enkele weken komen te vervallen. Met in gang van maandag 6 juli tot en met maandag 10 augustus zal er in Leiden geen spreekuur worden ge houden. Wanneer u een formulier hebt afgehaald of een exemplaar via het Ministerie is toegezonden, dan dient u de ze zo volledjg mogelijk in te vullen. U moet ondermeer op dat formulier een stempel of handtekening van uw huisbaas of verhuurder/woningbouwvereniging laten zetten. Ook gegevens van uw inkomen van vorig jaar voor dringende vragen kan men tijdens die periode moet u meenemen of bijsluiten. U kunt dat jaarinkomen zelf invullen in daarvoor bestemde kolom of bijv. een kontakt opnemen met het ABP in Den Haag. Neu- kopietje maken van uw jaaropgaaf. Wat ook van belang is, dat u uw bank- of girorekeningnummer niet huijskade 40, tel.: 070 - 264211. Spreekuren: elke vergeet in te vullen. Kontroleer uw formulier dus goed voor u het wegbrengt anders moet u weer terug naar maandag 9.00 - 11.30 en 14.00 -16.30 uur. huis en dat is voor u erg lastig. Het formulier mag u afgeven bij de informatiebalie van de afd. Volkshuisvesting in het Stadsbouw- huis. Daar kunt u terecht vanaf 8.30 tot 12.00 uur. Is het invullen niet mogelijk voor u. dan kunt u de me dewerkers van de betreffende afdeling vragen u te helpen, verteld wordt hoeveel subsidie aan u zal worden uitgekeerd. Dat is natuurlijk afhankelijk van uw inkomen en huishuur. De uitbetaling van subsidie kan soms lang op zich laten wachten. Houdt u in ieder geval rekening met een wachttijd van meer dan 3 maanden. Waar moet het formulier ingeleverd worden? Inleveren van het formulier kunt u uitsluitend doen bij de medewerkers van Buro Huur- en Subsidie zaken van de afd. Volkshuisvesting in het Stadsbouwhuis. U krijgt daarvoor een ontvangstbewijsje om eventuele vergissingen over het wel of niet ingeleverd hebben van een formulier te voorkomen. Huursubsidieofhuurmatiging U weet dat sinds geruime tijd ook de mogelijkheid bestaat, uw huursubsidie-aanvraag via uw woningbouw vereniging te laten verzorgen. Voordeel van deze regeling is. dat men niet maandenlang behoeft te wachten op het bedrag dat het Ministerie uit gaat betalen. De woningbouwvereniging laat u na verloop van een paar weken weten, hoeveel subsidie op uw huidig huur bedrag in mindering kan worden gebracht. U gaat dus netto minder huur per maand betalen (zgn. Huurma tiging). Voor Huurmatiging kunt u terecht bij de Centrale boekhouding van woningbouw Corporaties aan de Hoge Rijndijk 94, en de Leidse Woning Stichting, Turkooislaan 2. De meesten van u, die reeds geruime tijd een woning huren van een woningbouwvereniging, hebben al één en ander middels de Huurmatiging kunnen regelen. Zij die hiervoor nog geen gelegenheid hebben gehad, kunnen alsnog, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur terecht bij de Woningbouw Corporatie en Leidse Woning Stichting. Vergeet voorql uw jaaropgaaf niet mee te nemen, want 2onder die gegevens is Begeleidingscommissie Openbare Werken Bin- het niet mogelijk een huurmatiging/huursubsidie toe te kennen, nenstad. Dinsdag 23 juni a.s. om 19.00 uur in de raadzaal Wie komen in aanmerking voor huursubsidie van het stadhuis. Zoals bekend bestaan er twee subsidietabellen; subsidietabel A is voor huurders, die dertig jaar of ouder Agenda: zijn. gehuwd zijn of gehuwd geweest of recht hebben op kinderbijslag, in de zin van de algemene kinderbijslagwet of vanwege de heffing van loon- of inkomstenbelasting en recht hebben op af trek wegens buitengewone lasten i.v.m. uitgaven en voorzieningen in levensonderhoud van een kind, dat jonger is dan Z7 jaar. De inkomensgrens (belastbaar) van 1980 mag niet hoger zijn dan Z 43.000, De minimum huurprijsgrens van de woning waarvoor huursubsidie verleend kan worden is 1 207,08 per maand. De maximumgrens is: 1 670,— per maand (kale huur). faseringsschema uitvoering kapitaalwerken. Projectgroep Transvaal Woensdag 24 juni a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het Stadhuis. Agenda: Stand van zaken terrein Brandt. Stand van zaken pand Nieuwenhuyzen Stand van zaken opslag.Bolletje. Stand van zaken geluidswerende schermen. Projectgroep Maredorp Donderdag 25 juni a.s. om 14.00 uur in de Pancrat, Ir. Driessenplein. Commissie voor onderwijs en samenlevingsop bouw Woensdag 24 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Verzoeken om medewerking bijzonder onderwijs: B.L.O. school Boerhaavelaan - inrichting speeljjlaats - buitenzonwering Instandhoudingsbesluiten en lagerstellingen Huisvesting peuterspeelzaal Glijbaan Discussie over bezuinigingen Advies van curatoren stedelijk gymnasium over eigen voortbestaan Regeling plaatselijk toezicht Statuten V.B.O. - L.O.M. Thema: spreiding/integratie notitie leegstand lokalen openbaar onderwijs. Mededelingen voorzitter: Stand van zaken ontwikkelingsprojekten. Huisvesting Educatief Centrum Stand van zaken zwerfjeugd Stand van zaken I.S.K. - Stand van zaken overleg Haanstra Zelfevaluatie commissie Ter kennisneming: - Agenda, notulen en diverse stukken Combinatie- pakket/STOS Brief huisvesting a. b. school voor logopedie/ akoepedie. Notulen bestuurscommissie Ducdalf/Loopplank 9/4 en 21/4. - Brief mbtbijeenkomst I.S.K. - Informatieblad mei'81 S.A.D. - Beroep beslissing Visser 't Hooft, Leiderdorp. Kommissie voor Ekonomische Aangelegenhe den en Personeelszaken Donderdag 25 juni a.s. om 20.00 uur in de koffie kamer. Agenda: Sanering gemeentebegroting Vorming direktie EZE Ruiling grond met opstallen, tegen perceel indus trieterrein de Waard. Subsidietabel B geldt voor huurders, die jonger zijn dan 30 jaar. Voor hen gelden anderen voorwaarden. Die voorwaarden zijn; De grens van het belastbaar inkomen is voor dit jaar vastgesteld op f 27.500,—. De minimum huurgrens is f 153,30, de maximumgrens is f 450, per maand. Dit geld dus voor zelfstandige huurwoningen en woonruimten zoals kamers van een stichting, bijv. de Stich ting Huisvesting Werkende Jongeren of Studentenhuisvesting. Er kan geen subsidie worden aange vraagd voor kamers van particulieren. Gemeentelijke bevoorschotting, wat is dat?? Vrij nieuw is de mogelijkheid om een voorschot op huursubsidie aan te vragen. Indieners van huursubsidie formulieren, die via hun huiseigenaar geen huurmatiging kunnen krijgen, kun nen nu ook bij de gemeente terecht. De regeling die de gemeente mogelijk maakt heet gemeentelijke be voorschotting. Daar zijn natuurlijk wel voorwaarden aan verbonden. Zoals bijv. een hoog huurbedrag en een relatief laag jaarinkomen. De beslissing tot het verstrekken van zo'n bevoorschotting ligt bij de gemeente. Hoe de regeling verder ver- Commissie voorde Beroeps- en Bezwaarschriften, loopt, kunt u het beste even informeren in het Stadsbouwhuis. want daar moet uw formulier ingele- Donderdag 25 juni a.s. om 09.30 uur in de raad- verd worden, zaal van het stadhuis. Agenda: Huurgewenning voor wie?? In de loop van de tijd is er nogal'wat veranderd op het gebied van de huurgewenningsbijdrage. De meest recentelijke verandering hierin was de vrijwillige doorstroming van een goedkope huurwoning naar een duur dere huurwoning. Men kan sinds enige tijd voor vrijwillige doorstroming geen huurgewenning meer aanvragen. Verder zal, wanneer men wel in aanmerking komt voor deze regeling, bijv. door verhuizing vanwege de stads vernieuwing de berekening anders gaan worden. In het verleden deden zich situaties voor, waarbij door samenloop van beide subsidies, (Huursubsidie en Huurgewenning) de huurgewenning werd aangepast aan die van de inmiddels aangevraagde huursubsidie regeling. Op basis van die gegevens werd het definitief uit te keren subsidiebedrag bepaald. Met laatst ge noemde regeling is men nu gestopt. In het vervolg zal eerst de huurgewenningsbijdrage worden be paald en op basis van de resterende woonlasten worden bekeken of daarnaast huursubsidie kan worden toegekend. Stand van zaken terrein "Overdekte". Stand van zaken Mirakelsteeggebied. Rioleringsplan v.d. Werffstraat. Fasering walmuren en riolering Oude Rijn. Speelplaats "De Pui", muurschildering en herin richting. Hoorzitting inzake een bezwaarschrift van de heer A. van der Pouw Kraan tegen een aankondiging van politiedwang tot ontruiming van een perceel grond aan de Rijndijk 114-126. De eerstvolgende voorlichtingsavond over het So ciaal Cultureel Plan wordt gehouden op Donderdag 25 juni a.s. om 19.30 uur en is bestemd voor bewo ners uit de volgende wijken/buurten; Prof.buurt Cronestein Burg.wijk - Waard- eiland Rijndijkbuurt - Meerburg. De bijeenkomst wordt gehouden in het wijkgeböuw van de Vredeskerk, Van Vollenhovekade 21 De eerste helft van de bijeenkomst zal worden be steed aan het Sociaal Cultureelwerk in de wijk. Daar na omstreeks 21.15 uur wordt de werksoort "Buurt en Clubhuizen" doorgesproken. Voor geïnteresseerden is het Sociaal Cultureel Plan voor f 2,50 verkrijgbaar aan de Informatie balie in de hal van het stadhuis. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Informatie avond Mors kwartier over de nood- apotheek Maandagavond 22 juni a.s. om 20.00 uur wordt een Concept overeenkomst EBR, betreffende incasso informatie-avond gehouden in wijkcentrum Morsch- reinigingsrechter t.b.v. R.H.W. wijk. Topaaslaan 19 over de vestiging van een nood- Ruiling L.P.G. station annex garagebedrijf Atjeh- apotheek in het Morskwartier. Binnenkort zal drs. straat tegen perceel grond industrieterrein de W.M. Kok zich in een noodapotheek vestigen op het Waard. terrein hoek Saffierstraat/Topaaslaan. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van het Morskwartier in vervulling. Te zijner tijd zal de apo theek opgenomen worden in het toekomstige wijkge- zondheidscentrum. Graag wil de gemeente met de omwonenden op de ze avond overleggen over de precieze situering van de nood-apotheek. Wat zijn de voorwaarden om in aanmerking te komen voor huurgewenning Huurgewenning kan worden verstrekt aan degenen; wiens woning ingrijpend is verbeterd, waardoor de huurprijs is verhoogd, (zgn. woningverbetering) Een bijdrage kan tevens worden verstrekt aan een huurder van een woning, dat geen krot is, maar vanwe ge de stadsvernieuwing wordt afgebroken en de huurder naar een duurdere huurwoning verhuisd. Ook de huurder van een krot. dat moet worden verlaten, kan in aanmerking komen. Men moet wel min stens één jaar Huurder zijn geweest van die krot en een duurdere huurwoning betrekken. Tenslotte kan een huurder, die een woning verlaat waaraan een ingrijpende gesubsidieerde verbetering moet gebeuren en naar een tijdelijke duurdere huurwoning vertrekt eveneens in aanmerking komen. Het verschil in huurprijs voor de te verlaten woning moet in ieder geval minstens f 50.— per maand Hoe en waar inleveren van formulieren Een aanvraagformulier voor huurgewenningsbijdrage (HG 01) moet u gelijktijdig met uw huursubsidieformu lier indienen. Alleen door inlevering van beide formulieren is het mogelijk om te kunnen beoordelen op welke subsidie(s) u aanspraak kunt maken. Losse aanvragen om huurgewenningsbijdragen kunnen dus niet in behandeling worden genomen. In alle gevallen geldt dat een aanvrage binnen drie maanden nadat de nieuwe huur is ingegaan, in het Stadsbouwhuis moet zijn ingeleverd. Waar meer informatie? Mocht u over bepaalde regelingen vragen hebben, of één en ander niet helemaal duidelijk zijn, dan kunt u in de ochtenduren terecht in het Stadsbouwhuis, bij Buro Huur- en Subsidiezaken van de afd. Volkshuisvesting, Langegracht 74, tel. 769241. Informatie over ongedierte bestrijding Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden Commissie van Advies voor de Politieke Aange legenheden Maandag 29 juni a.s. om 20.00 uur in de B. en W.- kamer van het stadhuis. Agenda: Rapport inzake herziening gemeentewet. Brief inzake fascisme. Brief van het college inzake het Agglomeratieover- •eg. Jaarverslag politie over 1980. Overzicht klachten inzake politieoptreden in perio de januari - mei 1981. Procedure inzake beleidsnota politie. De vakantie staat zoals bekend weer voor de deur. Honderden mensen zijn bezig met de nodige voor bereidingen. Gedeelte Witte Singel afgesloten Maandag a.s. omstreeks 12.00 uur zal de Witte Singel, tussen Groenhovenstraat en het Leidsch Dagblad voor de duur van drie dagen afgesloten zijn voor doorgaand verkeer. Dit in verband met de demontage van een bouw/ hijskraan, die reeds geruime tijd ten behoe 1 van de bebouwing. Universitaire gebouwencomplex "Witte Singel - Doelenterrein" opgesteld staat. Vrijdagmiddag omstreeks 16.00 uur is de Witte Sin gel weer toegankelijk. Maandagochtend 22 juni zul len omleidingsborden met opschrift op de uithoeken van straten en wegen worden neergezet om de ver keersdeelnemer attent te maken op de afsluiting. Spoorwegovergang "De Grote Vink" afgesloten In de nacht van Zondag 21 juni a.s. om 00.00 uur wordt de spoorwegovergang De Grote Vink voor alle verkeer afgesloten. De N.S. is daar bezig met onderhoudswerk zaamheden, die tot maandagochtend 22 juni, 6.30 uur zullen duren. Subsidie en procedure-veror dening Sociaal- cultureel werk Onlangs hebben Burgemeester en Wethouders een Ontwerp - subsidieverordening t.b.v. een ontwerp procedureverordening Sociaal - Culturele planning vastgesteld. Beide verordeningen zijn voorgeschreven in de rijks bijdrageregeling sociaal-cultureel werk. In de procedure-verordening wordt de wijze vastge legd, waarop plannen en programma's worden opge steld. Hierin wordt met name de tijdsplanning, de in spraakmomenten en de openbaarheid van de plan ningsprocedure geregeld. Tot 1 januari 1982 is de tijdelijke procedureverordening sociaal-cultureel werk van kracht. In de subsidieverordening wordt vastgesteld aan wel ke voorschriften de sociaal-culturele activiteiten moe ten voldoen om voor subsidie in aanmerking te ko men. De financiële verhouding tussen gemeente en subsidieontvanger wordt op deze wijze geregeld. In de hierboven genoemde tijdelijke procedureveror dening staat voorgeschreven op welke wijze de u hierbij toegestuurde verordeningen tot stand dienen te komen (artikel 8). Met inachtneming van het hierin gestelde komen wij tot het volgende: 1In de maand september worden één of meer voor lichtingsavonden georganiseerd over de ont werp-verordeningen. 2. Tot 1 oktober wordt een ieder in de gelegenheid gesteld schriftelijk op de ontwerpen te reageren. 3. Vervolgens stellen Burgemeester en Wethouders op basis van de inspraakresultaten de ontwerpen bij. 4. Vervolgens wordt een ieder opnieuw in de gele genheid gesteld mondeling en/of schriftelijk te reageren. 5. Ten slotte stellen Burgemeester en Wethouders de ontwerpen vast en leggen die gedurende 4 we ken ter visie. De ontwerpen worden vervolgens door de Gemeenteraad vastgesteld. Het ligt in de verwachting dat de voor de gehele af handeling gestelde termijn tot 1 december niet ge haald zal worden. Geïnteresseerden kunnen zolang de voorraad strekt een gratis exemplaar van de ontwerp-verordening af halen aan de Informatiebalie in de hal van het stad- Grofvuilop- haaldiënst Ter voorkoming van ongedierte zoals vlooien enz.. De Reinigingsdienst adviseert daarom eigenaren van Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 22 juni Wijk 18 en 22 woensdag 24 juni Wijk 21 en 23 donderdag 2S juni Wijk 20 en 26 vrijdag 26 juni Vooral op die plaatsen waar uw huisdier, z'n lieve- lings plekje heeft. Daar moet bijvoorbeeld goed de stofzuiger overheen. Ook b.v. naden en kieren van Huisdieren zullen misschien tijdelijk een ander onder- vloer- en bedekking, komen krijgen of ze gaan mee op reis. Voorkom dat U zou deze plekken eventueel met een speciaal be- uw huis na terugkomst een vlooienbroeinest is ge- strijdingsmiddel kunnen behandelen. U voorkomt worden. hiermee een hoop narigheid.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16