"Beste papieren ^oor Den Bosch n Graafschap Jack Middelburg start in TT Assen Hockeyers laatste ondanks goed spel Koemans favoriet in Munnik-toernooi Gemeente stelt FC Den Haag onder curatele Joop Zoetemelk komt goed mee ~>ort" LOOSE COURANT DONDERDAG 18 JUNI 1981 PAGINA 17- HAAG - In de nacompetitie van de eer- livisie hebben FC Den Bosch en De fschap de beste papieren om de stap de eredivisie te maken. Den Bosch won ra vond thuis met 4-1 van Heerenveen, IJl De Graafschap DS *79 definitief uit telde door in Dordrecht met 3-2 te win- De Graafschap en Den Bosch, die el- komend weekeinde in Doetinchem ont ken, hebben nu uit vijf duels zes punten. )l tnveen is derde met vijf punten. )en Bosch besliste de ontmoeting tegen inveen, dat geen moment de verdediging kort na de pauze. Nadat Van Grinsven voor de rust voor de 13.000 toeschouwers 1-0 had gezorgd, vergrootte Arie Romijn ""llwee kopballen de score tot 3-0. Pas nadat het door Kroon 4-0 was geworden schoot Smit voor de Friezen raak. Trainer Ad Zonderland van FC Den Bosch na afloop: „Na de thuisne derlaag tegen DS '79 geloofde ik er niet meer in. We hebben toen alles op een rijtje gezet en vervolgens uit van DS gewonnen. Vanavond werd die lijn voortgezet. Als we de promotie bewerkstelligen zal er wel versterking moeten komen. Anders wordt het volgend jaar een moeilijke zaak". Ben Hulshoff zorgde er in de voorlaatste mi nuut voor dat De Graafschap gisteravond DS '79 op de knieën kreeg. DS '79 kreeg daarmee de rekening gepresenteerd voor de open en aanvallende speelwijze, die nodig was om nog eningszins een kans in de nacompetitie te be houden. De Dordtenaren kwamen er wel met Vreugde bij de spelers van FC Den Bosch, dat van een kansloze ploeg in de nacom petitie ineens weer volop in de race is. 2-0 mee voor dank zij treffers van Geert Jansen stand nacompetitie: en Lems. Maar de oostelijken kwamen terug. Jo van Zoest en Kelderman scoorden tegen, 1- Den Bosch waarna invaller Hulshoff de beslissing bracht. 2. De Graafschap Er waren slechts 6.000 toeschouwers in Dord- 3- Heerenveen recht. 4. DS 79 5 2 2 1 6 10-7; 5 2 2 16 6-5; 5 13 15 4-6; 5 113 3 8-10. DEN HAAG - De gemeente 's-Gravenhage heeft FC Den Haag min of meer onder cu ratele gesteld. Dat moet de conclusie zijn van nieuwe voorwaarden die aan de voetbalclub zijn gesteld voor handhaving van de fi nanciële steun. FC Den Haag dient vanaf het begin van volgend seizoen maan delijks te rapporteren hoe de zaken er wat het geld be treft voorstaan. Waarna de gemeehte Den Haag na af loop van het seizoen zal be zien of er op dezelfde voet kan worden doorgegaan met subsidiëring. Die overigens als gevolg van een raadsbe sluit vast ligt op ruim 6 ton tot en met seizoen '83-'84. De nieuwe voorwaarden die door de gemeente Den Haag aan FC Den Haag zijn opge- Romeo et plicht ^SENAAR Vele favo- d lieten het gistermid- op Duindigt afweten, de volbloeds deed Sir eo echter zijn plicht en irierde in handen van Bloem in de Fontwell iprijs. Maar deze vol- I heeft dan ook zoveel dat hij niet mocht wen. ren van vijf paarden was ng laatste, maar sloeg in ym !tste rechte lijn toe en ze- "„jrde zonder veel moeite, met Henk van der ts werd tweede voor Feli- ïet de leerling Jan Luy- De itslagen: dW 3 d TE KOERS 2120 m: 1. Udet (W. Duivenvoorden) 1.27.0, Wilkes, 3. Unio Fortuna. n. 3,20 pl 1,80 6,40 5,20 kopp 970,90. IE KOERS 2040 m: 1. Upli- (L. Schoonhoven) 1.22.6, it Deepnow, 3. Tierana. in.3,40 pl 1,50 2,00 1,60 kopp 109,50. Niet gestart: nummer Imca. IE KOERS 2120 m. 1. Ukkie (C.P.G. Wortel) 1.22.8, 2. >son, 3. Umoerto K. n. 1,40 pl 1,10 2,30 kopp 5,10 l. Niet gestart: nummer 1, Lelystad, en nummer 6, RDE KOERS 1000 m: 1 Ot C.J. Meltzer) 1.03.0, 2. Dara §3. Madammeke 19,40 pl 6,50 5,60 kopp i 455,50. Niet gestart: num- Crimson, en nummer 4, Arte- E KOERS 2040 m: 1. Sindy i. v. Dooyeweerd) 1.22.1, 2. du Bois, 3. Sapeli du Bois. n. 18,20 pl 3,80 1,60 2,30 1,00 trio 764,20. Niet gestart: 5, Rhesus. KOERS 1609 m: 1. Siegfried A T. Knijnenburg) 1.19.5, 2. lelma, 3. Pianella. 7.00 pl 1,90 9,00 2,60 kopp trio 1.924,80. *inn. 1,40 pl 1,10 1,90 kopp 8,90 (slechts vijf paarden). Niet immer 6, Anneke, en num- Rosa Raaphorst. 1 STE KOERS 2600 m: 1. Trust tr (G.W. van Eykelenborg) 2. Scad Nearness, 3. Sebas- j «rinn. 3,90 pl 1,70 4,30 2,10 kopp trio 611,30. Niet gestart: num- Roelof INDE KOERS 2120 m: 1. Buitenzorg (A.C.J. Jarmsen) |2. Romaja E, 3. Rebecca Laren, kinn 1,70 pl 1,10 1,10 kopp 2,20 Irio (slechts vijf paarden). Niet c nummer 4, Salvo Estancia, en Ier 6,Piccolinoi. IDE KOERS 2040 m: 1. Ray- (C.A. van Leeuwen) 1.19.4, 2. Hanover, 3. Onno Zwier. 3,30 pl 1,40 1,50 kopp 1,70 1,40. Niet gestart: nummer 4, Star, nummer 5, Pijlsnel en er 8. Romeo Supreme. IE KOERS 2040 m: 1. Uniek g (J. Wagenaar) en Sawirie N. Regt) in dead heat, 1.21.7, 3. IVestlandia. nr. 7 2,20; nr. 11 26,20; pl -. 11 6,40; nr. 3 4,20 kopp trio 7-11-3 742,60 en trio 11-7-3 Niet gestart: nummer 4, Sun iUSATOR-OMZET: f 429.617,- dlotto HAAG De winnende getal- lan midlotto 24a van gisteravond 9- 16 - 25 - 33 - 40. Reserve- |en: 20 en 37. Winnende eindcijJ het formulier: 10,-: 52; 48; 250.-: 1035; 1000,-: li 25.000.-: 048241. oen Gijsbers eede IVenetië TIE - Atleet Koen Miers is bij een 400 meter penetie tweede geworden {€.72 achter de Italiaan "nverni die 46,65 reali- wedstrijden in Venetië en onder bar slechte mstandigheden gehou- Vlak voor de start van de meter barstte een onweer n strakke wind maakte; prestaties van klasse onmogelijk. De eter heren werd gewon door Malinverni. Hij was honderste seconde snel- ®n Koen Gijsbers (Bata- die de afstand aflegde in AMSTERDAM De ruim 200 leden van zijn fanclub en de talrijke andere aanhan gers van motorcoureur Jack Middelburg kunnen opgelucht ademhalen: hun idool stapt toch weer op nu zijn handblessure zo goed als genezen is en de daardoor ontstane financiële perikelen opgelost zijn dank zij steun van diverse zijden. Middelburg maakt zijn rentree op het circuit van Drenthe in de Grote Prijs van Nederland, die daar op za terdag 27 juni verreden wordt Naast Middelburg en Boet van Duimen kan men bij Nederlands grootste sportevenement ook de derde man van de „grote drie". Wil Hartog, nog eenmaal in actie zien. Organisator Jaap Timmer: „Wij als TT-organisatie vonden dat Wil, nadat hij eerder dit seizoen zo abrupt een punt achter zijn carrière had gezet, de gele genheid moest krijgen om op waardige wijze af scheid te nemen van het Nederlands motor- sportpubliek. We wilden hem een ereronde in een auto laten maken. Maar Wil Hartog wilde afscheid nemen op de (motor)fiets, waarop hij in 1977 de TT zo schitterend won. Met mede werking van zijn toenmalige monteur Willie van Rooy en manager Ton Riemersma is die machine bij stukjes en beetjes weer bij elkaar gezocht en in gereedheid gebracht om de witte reus nog eenmaal te kunnen laten genieten van juichende toeschouwers." Voor Nederland starten naast Van Duimen en Middelburg verder in de 500 cc ook nog Willem Zoet, Henk de Vries, Dick Alblas en Rob Punt. Laatstgenoemde stond als eerste reserve geno teerd; hij valt in voor Jon Ekerold, die afgelo pen zondag in Raalte een vrij ernstige enkel blessure opliep en het motorracen verder voor gezien wil houden. Cees-Jan Dlepeveen springt op na zijn treffer tegen Australië. FRANKFURT De krachtsverschillen tus sen de belangrijkste hockeynaties van de wereld lijken per evenement te slinken. Wa ren er in het verleden nog wel eens een paar uitschieters, in het vierlandentoernooi van Frankfurt was daar geen sprake van. Neder land, dat zich gisteren in de laatste wed strijd tegen Australië tevreden moest stel len met een gelijkspel (2-2), werd bijvoor beeld laatste door een nadelig doelsaldo t.o.v. Pakistan en West-Duitslana, dat met 3- 2 van Pakistan won, mocht zich op de druk bezochte accommodatie van Frankfurt 1880 als de winnaar laten huldigen. Het is echter best mogelijk dat zondag in het Wagenersta dion een omgekeerde volgorde op het stan denbord prijkt. Een aantal kleine maar o zo belangrijke faktoren geven tegenwoordig nu eenmaal de doorslag. Om er een paar te noemen: scheidsrechterlijke beslissingen en persoonlijke fouten. Dat ervoer de formatie van coach Wim van Heumen meer dan eens in de afgelopen dagen. Want in alle duels stonden individuele missers aan de basis van de verschillende tegentreffers. Van Heumen: „Maar dat is top-hockey. Het is toch prachtig dat een klein foutje direkt een doelpunt kan betekenen. Het viel voor ons in dit toernooi alleen een beetje ongunstig uit" Van Heumen had in het duel met Australië doelman Pierre Hermans (hij trad niet al te ze ker op) vervangen door Joost Claushuis van de kersverse Europese kampioen Klein-Zwitser- land. Kwalitatief kunnen Claushuis en Her mans even hoog worden aangeslagen, hetgeen voor beiden een wat onbevredigende situatie is. „Ik hoop dat ik straks bij belangrijkere wed strijden ook eens een kansje krijg", stelde Claushuis die op een goede vijfde interland mocht terugzien. De Australiërs drongen Nederland een hoog tempo op, zoals zij dat ook in het najaar van 1980 tijdens de drie wedstrijden met Oranje hadden gedaan. Walsh zette de Australiërs op een voorsprong door te profiteren van een mis ser van, de normaal altijd rustige, Paul Litjens. Deze rehabiliteerde zich échter onmiddelijk door uit zijn eerste strafcorner keihard raak te slaan en daarmee kwam de record-ihternatio- nal opnieuw een stapje dichter bij zijn 250e tref fer voor het Nederlandse team. Diepeveen bracht Oranje na de rust op een voorsprong van 2-1 door de bal achter doelman Neip te pushen. Maar omdat Erik Pierik, die samen met het aanvallende trio Van Grimber gen (hij werd in de laatste wedstrijd buiten de ploeg gelaten ten gunste van Arno den Hartog) - Bouwman, van 't Hek, op een niet al te best toernooi kan terugzien, de bal op een knullige wijze verspeelde, kon opnieuw Walsh afronden. Een plotselinge regenbui veroorzaakte bij Ne derland dat op gladde zolen speelde even enige opschudding. Een snelle wisseling, die tot groot ongenoegen van de tegenstander door de jury werd toegelaten, herstelde het evenwicht De Australiërs kregen met de puntendeling loon naar het harde werken. Want de winst had Nederland niet verdiend. Wim van Heu men, die met zijn team toch slechts twee pun tjes naar huis mocht nemen, bleef echter posi tief gestemd. „We hebben goed gepresteerd", zei hij. „Mijn complimenten gaan vooral uit naar Jan-Karei Jenniskens en Cees-Jan Diepe veen. Zij hebben als jongeren zowel in defen sief als offensief opzicht goed werk gedaan. Het is jammer dat de aanvallers te weinig hebben gescoord. In de vaderlandse competitie zijn ze vaak superieur aan hun direkte tegenstander, maar hier staan verdedigers van wereldklasse op het veld. De aanvaller krijgt nauwelijks tijd en ruimte, vandaar dat we tegen Australië met een versterkt middenveld hebben gespeeld en op de kansen loerden". Nederland hoeft ondanks die twee puntjes niet te wanhopen. Want zelfs die laatste plaats wijst op een hoge klassering op de wereldranglijst En daar hoort Oranje - dat is de laatste dagen wel bewezen - wel steeds bij. Slechts opnieuw een nederlaag te Amstelveen zou de overtui ging in de eigen mogelijkheden kunnen aantas ten. Maar wanneer Nederland zich vanaf mor gen beperkt in het maken van persoonlijke fou ten, zal het echt niet zo ver komen. DENNIS MULKENS Opstelling Nederland: Hermans; T. Steens, Litjens, Den Hartog, Pierik; Diepeveen, Kruize, Van Asbeck, Jennis kens; Bouwman. Van 't Hek. Jubileum- koersen op baan Nootdorp NOOTDORP De dravers- baan van Nootdorp is de af gelopen jaren alleen in de wintermaanden in gebruik. Maar omdat het dorp onder ie rook van Den Haag ze venhonderd jaar bestaat heeft de harddraverijvereni ging toestemming gekregen om morgen een extra-mee ting te organiseren. De bevolking van het dorp heeft gratis entree en wordt verzocht in oud-Hollandse kle derdracht naar de baan te ko men. De eerste start is om 17.00 uur. Onze tips voor deze zeer goed bezetten meeting luiden: GROOTSTADPRIJS: Uncle West- landia, Uno Fortuna en Tarpan Ba- SANDERSPRIJS: Tosca Bond. Ukas Way en Top Albo. STAL HORECA-PRIJS: Samba Jud- son, Revanche S en Ramon R SANDERSPRIJS: Udet Wielinga, Useful Prince en Taxi Buitenzorg. WOLVERSPRIJS: Ricardo, Rakker T en Refin Buitenzorg. STAL WESTLANDPRIJS: Never Worry, Roidur en Massel T. DE WIT SNACKSPRIJS: Tatsjana W. Tyjin van Echten. Umberto K. VAN SCHIEPRIJS: Tachos Hanover. Pareltje. Ray teres. DELFGAUWPRIJS: Ulaan Voorne, Stefano Hanover en Tornado Laren. DE KLEINE POLDERPRIJS Tippy Vorst, Tasja Lobell en Ster Breedslag. HET WITTE PAARDPRIJS. Utrecht Fortuna, Upper Tefka en Thilda Pri de. LUGANO - In de ronde van Zwitserland, waarin gisteren twee etappes werden gereden, heeft de Helveet Beat Breu de leiding in het algemeen klassement heroverd. Breu zege vierde in de middaguren in een klimtijdrit over 9,5 kilome ter en verdrong Godi Schmutz uit de leiderstrui. In de belangrijke tijdrit was Gerrie Knetemann de beste Neder lander. Hij finishte met een achterstand van 42 seconden als zes de. Joop Zoetemelk kwam behoorlijk mee. Hij legde beslag op de negende plaats met een achterstand van minder dan een mi nuut. „Ik ben zonder me te forceren omhoog gegaan", verklaar de Zoetemelk later. „Over het resultaat ben ik tevreden". In het algemeen klassement is Henk Lubberding, die op 1.14 eindigde, de beste nationale rijder met de vijfde plaats op 4.10. Schmutz is nu tweede op zes seconden. In de ronde van de Aude won dè Fransman Bernard Becaas de tweede etappe. Moser en Hinault werden elfde en twaalfde op 1.19. De Australiër Phil Anderson bleef leider in het algemeen klassement. Hinault is tiende op ruim tien minuten. In de etapperonde van Baden voor amateurs won Gerrit Solle- veld de zesde en laatste etappe en zegevierde de Zwitser Seiz in het eindklassement. Solleveld werd totaal achtste. Mario van Vlimmeren won zijn eerste profwedstrijd. De neo- prof zegevierde gisteren in Made voor Wijnands, Van Meer en Kuiper. Uitslag achtste etappe: 1. Freuler (Zwi.) 84 km. in 1.49.24; 2. Gavazzi (ïtal3 Kehl (Wdl.); 4 Fernandez (Spa 5. Mutter (Zwi.); 6. Demierre (Zwi 7. Zappi (Ita.); 8. Zweifel (Zwi.); 9. Belda (Spa 10. Amrein (Zwi.); 11 Lubberding (Ned.) allen in 1.49.24; 19. Aad van der Poel op 3.50; 33. Adrie van Houwehn- gen; 37. Joop Zoetemelk; 39. Ad van der Hoek; 42. Jacques Hanegraaf; 49 Ger rie Knetemann; 56. Bert Pronk; 69. Theo de Rooy; 71. Peter Winnen allen op 3 50. Negende rit: 1 Breu (Zwi.) de 9,5 km. in 20,57; 2. Natale (Ita.) op 25 seconden; 3 Fuchs (Zwi.) op 30 seconden; 4. Belda (Spa.) op 33 seconden; 5. Grezet (Zwi.) op 42 seconden; 6. Knetemann z.t.; 7. Schepers (Bel.) op 43 seconden; 8. Masi (Ital z.t.; 9. Zoetemelk op 54 seconden; 10. Sutter (Zwi.) op 55 seconden; 12. Winnen (Ned.) op 1.08; 15. Lubberding op 1.14; 28. Van der Poel op 1.50; 32. De Rooy 1.53; 33. Pronk op 1.56; 39. Hanegraaf op 2.18; 63. Van Houwelingen op 3.09; 78. Van den Hoek op 4.15. Algemeen klassement: I Breu (Zwi.) 31.12.25, 2. Schmutz (Zwi.) op 6 seconden; 3. Fuchs (Zwi.) op 32 seconden; 4. Natale (Ita.) op 1.02; 5. Lubberding (Ned.) op 4 10; 6. Sutter (Zwi.) op 4.57; 7. Thurau (Wdl.) op 5.27; 8. Zweifel (Zwi.) op 5.56; 9. Nulens (Bel.) op 6.14; 10. Gisiger (Zwi.) op 8.15; 14. De Rooy (Ned.) op 9.42; 16. Zoetemelk op II 10; 30. Hanegraaf op 18.25; 35. Van der Poel op 21.18; 39. Knetemann op 24.02; 40. Winnen op 24.44; 43. Pronk op 26.37; 75. Van Houwelingen op 49.38; 79. Van den Hoek op 59.19. LEIDEN De winnaar van het vorige Munnik-toernooi Hennie Koemans is ook dit jaar de grote kanshebber voor de eerste plaats. De OT- C'er zal het ongetwijfeld las tig krijgen zijn plaatsing waar te maken, want hij bleek in de competitie niet In topvorm te verkeren en maakte nog niet al te veel trainingsuren. Robert-Jan van der Feen is tweede op de plaatsingslijst voor Herman van der Capelle en Bub van der Zee. De laatste verloor overigens verrassend van de Amsterdammer Haaye. Jan Willem Dop en Bob van Overbeeke staan als vijfde en zesde genoteerd- Bij de dames is Jacqueline van Wijk favoriet voor clubgeno te Liselotte van der BijL Hennie Koemans zal het lastig krijgen zijn plaatsing waar te maken. In de kwartfinale ont moet hij, wanneer hij vana vond tenminste van Jan Theu- nissen wint, zijn jongere neefje Jos Koemans, die in de compe titie bewezen heeft in goede vorm te verkeren. Daarom ook staat deze ontmoeting wel licht te vroeg op het program ma en had Jos Koemans een hogere plaatsing verdiend. Herman van der Capelle is als derde geplaatst en mag een fa voriet genoemd worden, want hij elimineerde op overtuigen de wijze eerst Bart van der Velde en vervolgens Thomas de Mooy. De als tweede geno teerde Robert Jan van der Feen kwam pas één keer in actie en klopte Marcel van Pa ridon. Bob van Overbeeke kwam alleen in de eerste set tegen de Leiderdorpsse tenni- strainer Adrie van Leeuwen in de problemen. Van Leeu wen nam een 0-4 voorsprong, maar Van Overbeeke produ ceerde vervolgens wat minder fouten en won* alsnog die eer ste set (7-5), om vervolgens in de tweede reeks overtuigend toe te slaan: 6-2. De als vijfde geplaatste Jan Willem Dop is volop in de strijd met dubbel- partner Hans Tönjann. Van Dop won de eerste set, maar verloor de tweede, waarna in de derde de duisternis de strijd onderbrak bij de stand 5-5. Beide spelers besloten daarop de gehele set maar over te spe len. Bij de dames wordt een zege van Jacqueline van Wijk ver wacht Een reëele veronder stelling, want op de deelne merslijst prijken weinig na men van speelsters, die het de Forescate-speelster lastig kun nen maken, al kan de finale tegen teamgenote Liselotte van der Bijl een aardige wor den. Beide speelsters hebben al één ronde achter de rug. Jac queline van Wijk had geen en kel probleem met Alie Ouds hoorn, Liselotte van der Bijl maakte korte metten met Bar bara Heesen: 6-1, 6-1. Bertie Koemans en Karin Rueb- Braakman staakten de strijd vanwege de duisternis nadat beiden een set gewonnen had den (3-6, 7-6) en gaan morgen avond verder. In de C-klasse staat F. de We ger van Leidse Hout als eerste genoteerd voor Ton Crépin, Rob Stam en Thomas de Mooy. Twee van deze spelers liggen er overigens' al uit. Rob Stam kon niet op tegen Jeroen Hoe vers, Marcel Gerritsen was veel te sterk voor Ton Crépin. Bij de dames is Leontien Poots als eerste geplaats voor Ellen Winkel, Patricia Lafay en Cristel Verwoerdt. Lisse In Lisse wordt een eindstrijd verwacht tussen Anne-Jan van der Meer en Marinus BrooshoofL De jeugdige Ivar de Jong werd de voet dwars gezet door Léon Damen 6-4, 6- 4. Peter Leythen presteerde prima door de Indiër Wilson te elimineren. Bij de dames is bij voorbaat al geen twijfel mogelijk over de toernooizege van Dash-speelster Miriam de Groot Zij heeft af te rekenen met tegenstand van vooral Pe tra Wessels en Rose-Marie Verdegaal. In C wordt de lijst aangevoerd door Jan Ruysenaars. Wil Al- bers. Blank en Lex van Dop staan als respectievelijk twee de, derde en vierde genoteerd. Bij de dames mag Ingelise Driehuis geacht worden in ei gen thuishaven het toernooi te winnen. Paolo Kaaien, Josette Adama en Marlies van Baaien zijn de andere kanshebbers. WILLEM SPIERDIJK legd zijn een gevolg van rap portage van de twee gemeen telijke gedelegeerden in het bestuur van de voetbalstich ting. Zoals bekend is het te kort bij FC Den Haag in het seizoen '80-'81 opgelopen tot ruim acht ton, reden voor het gemeentebestuur om zich eens nader bij de club te oriënteren. Afgelopen dinsdag ontving FC Den Haag van de gemeente een brief, waarin de nieuwe voorwaarden werden meege deeld, waarna gisteren alle be trokkenen rond de tafel gin gen zitten. De brief was tevens een reactie op een verzoek van de club om de gemeente een deel te laten dragen van het ontstane tekort. Dat laatste werd afgewezen. Hoewel FC Den Haag wel werd tegemoet gekomen. Zo kreeg de voetbalorganisatie de toezegging dat de huur van de accommodatie in het Zuider park pas na komend seizoen mag worden betaald, maar dat wel over dit bedrag rente dient te worden overgemaakt. Bovendien kan FC Den Haag nu al beschikken over het eer ste deel van de subsidie, te we ten drie ton. De andere helfl wordt per 1 december aan de club ter beschikking gesteld, hetgeen een vervroeging van een half jaar betekent. Verder wenste de gemeente financieel niet te gaan. De nieuwe voorwaarden die aan FC Den Haag werden op gelegd behelsen naast de maandelijkse rapportage het volgende: de zes spelers met de nog lopende contracten dienen genoegen te nemen met lagere premies dan contratueel over eengekomen; Roger Albertsen, die door zijn vele kaarten voor een wanprestatie heeft ge zorgd, dient de club te verla ten; alle mogelijke batenver- hogende en lastenverlagende maatregelen dienen te worden genomen; de resterende schuld aan ADO (als afwikkeling van de splitsing) van 80.000 dient te worden kwijtgescholden of verminderd; de resultaten van volgend seizoen spelen mee in de beoordeling of er een her overweging van de voorwaar den voor de financiële ge- mneentesteun dient plaats te vinden. Met deze ontwikkeling heeft het bestuur van FC Den Haag ondanks de strengere controle van gemeentewege groten deels de handen vrij om te werken aan de toekomst. Zoals het wegwerken van de schuld van acht ton, waarvoor exter ne geldschieters nodig zijn. „Ik heb nu de zekerheid die ik wilde hebben", verklaarde voorzitter Den Duik van FC Den Haag gisteren. „We gaan nu aan het werk". FRANK WERKMAN Oostenrijk veel te sterk voor Finland DEN HAAG - Oostenrijk heeft gisteravond in Linz met 5-1 gewonnen van Finland in een WK-voetbalkwalifikatiewed- strijd voor groep een. Voor ruim 25.000 toeschouwers zorgden Prohaska(2), Krankl, Welzl en Jurtin voor de Oos tenrijkse treffers, terwijl Val- vee tegenscoorde. Oostenrijk is groepsleider met 10 punten uit zes wedstrijden. De stand in groep een is: 1. Oostenrijk 6 10 15-3; 2. West-Duitsland 4 8 11-1; 3. Bulgarije 5 6 9-6; 4. Albanië 5 2 3-10; 5. Finland 6 0 1-19. Voor groep vier speelden Noorwegen en Zwitserland in Oslo met 1-1 gelijk. Barberis voor de Zwitsers en Davidsen twee minuten voor het einde zorgden voor de treffers. Er waren 18:000 toeschouwers. De stand in 1. engelancT 2. Roemenie vier is: 6 7 11-6; 5 6 4-3; 4 4 6-6; 5 4 7-6; 5. Noorwegen 6 4 3-10; In de Roemeense competitie heeft Universitatea de titel veroverd op de voorlaatste speeldag. De ploeg be haalde een zege van 3-0 op Tirgu Mures en werd daardoor onbereik baar voor Dinamo Boekarest. Mesker in het hoofd toernooi van Wimbledon ROEHAMPTON Marcel- la Mesker heeft rich ge plaatst voor het Wimbledon tennistoernooi. In het kwali ficatietoernooi, dat in Roe- hampton wordt gehouden, versloeg rij ln de derde ron de de Australische Cassel met 62 en 63. De Amerikaanse Tracy Austin plaatste zich tijdens het toer nooi in Eastbourne zonder problemen voor de kwartfina les damesenkelspel. Zij ver sloeg de Britse speelster Jo Durie met 6—1 6—4.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17