erlies hockeyers door walingen scheidsrechters Protest tegen plaatsing van Hana Mandlikova Cruijff uit het veld gehaald °loegPost nog ■onder ritzege Weekeinde naar Brussel en Gent NOC neemt afscheid van Idenburg Resultaten Hilversum -PORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 JUNI 1981 PAGINA "ÖaNKFURT Het Is -v 1 eens treurig te zien "Tik een nadelige in- ed scheidsrechters op hockeywedstrijd men hebben. Het :1 tussen West-Duits- d en Nederland was ,41 een dermate hoge /r aliteit, dat het eigen geen winnaar het n opleveren. Maar het arbitrale duo, taande uit Gillet (hij - iral) en Ashley, von kte Oranje. De forma- van coach Wim van imen speelde nög een 1|e beter dan tegen Pa- "-iTtan, maar kreeg (ook 'Sr een aantal persoon lijke fouten) een neder laag van 5-3 te verwer ken in de tweede wed strijd van het vierlan- dentoernooi te Frank furt Het vertoonde spel van de Ne derlandse kant was dan wel meer dan voldoende, er wer den zoals gezegd ook belangrij ke fouten gemaakt. Want om dat Oranje zo graag wilde, was het nogal slordig in de man dekking. Van Asbeck liet spits Heiner Popp meermalen lopen en Cees-Jan Diepeveen moest in Stefan Plöcher, die in de tweede helft werd vervangen door Hanel, zijn meerdere er kennen. Kortom, niet alles liep volgens plan. Coach Wim van Heumen wilde van dat alles niets weten. „Er is toch klasse gespeeld", riep hij na afloop met een grijns om de mond, die erop wees dat hij de neder laag slechts weet aan het slechte optreden van de arbi ters. Net als daags tevoren toen Tim Steens Pakistan een handje hielp, betekende een persoonlijke fout direct een doelpunt. Uit een ongevaarlij ke situatie trapte doelman Pierre Hermans de bal precies voor de stick van Popp, die geen moment twijfelde. Ne derland werd niet veel later met een tweede treffer gecon fronteerd toen Popp profiteer de van de hem geboden ruimte en niet nauwkeurig opletten van Gillet. Op het moment dat Litjens uit zijn tweede straf- corner raak schoot, leek Oran je alsnog de zaken onder con trole te krijgen. Maar nog voor de rust kon (de door Diepe veen slecht gedekte) Plöcher er 3-1 van maken. Opnieuw zorgde Litjens voor de "anschluss" door snel na de pauze wederom doeltreffend uit een strafcorner uit te ha len. De speler van Kampong zal waarschijnlijk deze week zijn 250e doelpunt voor het Nederlandse team maken, want na gisteren staat hij op 246 treffers. Het is overigens frappant te zien hoe slecht de corners op het niet al te beste nieuwe kunstgras van HC Frankfurt 1880 worden genomen. In vier wedstrijden werd van de meer dan 40 hoekslagen slechts een drietal benut. Het hoogwaardi ge spel vergoedt echter veel. Want, dat moet gesteld, Neder land had wederom de strafcor ner nodig om in het in een hoog tempo gespeelde duel overeind te blijven. Toen Dopp er 4-2 van maakte kwam de formatie van Van Heumen via Bouwman (snoeihard on der de lat van doelman Basse- mir) weer nader. Lange was echter verantwoordelijk voor de laatste treffer. Zijn strafcor ner werd door Tom van 't Hek met de voet van de lijn ge haald, maar geheel „in stijl" kende Ashley een doelpunt Dat Nederland, ondanks een tweetal goede wedstrijden, op de laatste plaats in de poule staat, mag een indicatie zijn voor de sterkte van het deel nemersveld. Ook in het duel met Australië viel Pakistan bitter tegen. Na een zwakke eerste helft, waarin Batch en Davies de Australiërs aan een Opstelling Nederland: Hermans; T.Steens, Litjens, Van As beck, Pierik; Jennikens, Kruize, Die peveen; Van Grimbergen, Bouwman, Van t Hek. Stand: 1. Duitsland 3 punten; 2. Au stralië 2 punten; 3. Pakistan 2 pun ten; 4. Nederland 1 punt. Paul Litjens was matig op schot met zijn stratscorners. voorsprong van 2-0 hielpen, kwamen de Pakistani door twee doelpunten van Kalimul lah dan toch nog langszij. Thornton gaf de Australiërs opnieuw de leiding, maar Saeed bracht uit een strafbal de partijen toch nog op gelijke hoogte. DEN HAAG De jaarvergade ring van het Ne derlands Olym pisch Comité heeft gisteravond in Den Haag af scheid genomen van mr. 1. D. J. Idenburg, die twaalf jaar, waar van de laatste vier als voorzit ter, deel heeft uit gemaakt van het bestuur van het NOC. Voor zijn verdien sten werd de scheidende voor zitter benoemd tot erelid van het NOC, tevens kréég Idenburg door voorzitter Van Dorst van de Nederlandse Sport Federatie het ereteken van de NSF opge speld. Namens de Olympische bon den kreeg Iden burg een ge schenk in de vorm van een bu reau aangeboden. Tot opvolger van de scheidende voorzitter werd mr. J. W. van der Krol, die reeds als vice-voorzitter zit ting had, benoemd. Afscheid als be stuursleden van het NOC namen ook J. Th. Ancion, P. M. van Dorst en mr. U. J. Suer- mondt. Bij enkele kandidaatsstelling werden als opvol gers gekozen mevr. A. J. Ie Coultre- Foest (vice-voorzit ter), mevr. M. A. Herben-Stribos (lid) en de heren W. F. Cornelis en A. A. Leeuwen hoek, de voormali ge chef de mission van de Nederland se afvaardigingen naar de Olym pische Spelen van 1972, 1976 en 1980. De Pahud de Mor- tanges-trofee ging voor 1980 naar An nie Borckink, de Olympische schaatskampioene op de vijftienhon derd meter van Lake Placid. De Hockeybond (KNHB) werd on derscheiden met de Van Tuyll-beker voor de successen, die de vertegen woordigende teams van deze bond het afgelopen iaar heb ben behaald. HILVERSUM - De uitslagen van de koersen van Hilversum van gisteren zijn: EERSTE KOERS 2000 m: 1. Urbain (J.J.de Wit) 1.25.4, 2. Terraise D, 3. Ufo Bloemlust. Toto: winn. 9.60 pl 2.00 3.20 4.00 koppel 224.20 trio 8638.50. TWEEDE KOERS 2000 m: 1. Ustinov d'Aster (R.A.Koning) 1.23.0, 2. Usmien Epse, 3. Tasua du Bois. Toto: winn. 11.40 pl 3.00 4.10 7.30 koppel 71.80 trio 5.551.50. DERDE KOERS 2000 m: 1. Unri Zuidvelde (AJ.MoUema) 1.21.6, 2. Thidelo Dear, 3. Toska. Toto winn. 4.10 pl 1.80 1.50 1.60 koppel 3.50 trio 57.20. VIERDE KOERS 2440 m: 1. Tresor Kandia (F.Gill) 1.23.4, 2. Trijn Buiten zorg, 3. Sammy Oranje. Toto winn. 27.70 pl 3.70 2.50 2.10 koppel 44.10 trio 409.80. VIJFDE KOERS 1609 m: 1. Tiranames (M.Bouwhuis) 1.20.1, 2. Summer Pearl, 3. Uniek Westfrisia. Toto winn. 2.60 p) 1.10 2.60 1.30 koppel 34.00 trio 250.70. ZESDE KOERS 2000 m: 1. Roekia (A. de Wrede) 1.22.4, 2. Uviana di Robles, 3. Tojo Rehoboth Toto winn. 2.50 pl 1.30 1.30 3.50 koppel 2.30 trio 129.60. ZEVENDE KOERS 2920 m: 1. Udo Rotary (J. Wagenaar) 1.23. 2. Real For- a, 3. Olaf Rodney. Toto winn. 2.30 pl 1.50 1.70 2.50 kopp 4.30 trio 115.10. ACHTSTE KOERS 2440 m: 1. Tony Vitesse (J. Wagenaar) 1.21.8plus 2. Pan- is, 3. Rokko du Bois. Toto winn. 1.70 pl 1.50 2 70 3.10 kopp 11.30 trio 56.00. NEGENDE KOERS 1609 m: 1. Terry N. (J. de Leeuw jr.) 1.18.5, 2. Speedway Fortuna, 3. Sigolino. Toto winn. 14.80 pl 3.10 2.70 1.80 kopp 40.90 trio 684.90. Niet gestart: nummer twee (Recent). TIENDE KOERS 2000 m: 1. Prodigal Dartel (G. de Jong) 1.19.9, 2. Sirikit van A, 3. Single Belle. Toto winn. 7.20 pl 2.20 1.50 2.00 kopp 7.10 trio 143.10. Niet gestart: nummer i (Ohio Lee). ELFDE KOERS 2000 m: 1. Uitslover (R. Kromkamp) 1.23.3, 2. Udo Spencer. 3. Une de Weber. Toto winn. 8.40 pl 3.20 4.70 2.40 kopp 122.00 trio 4.784.20. TOTALISATORjOM2ET: 499.984.00. Ga er een weekeinde heerlijk tussenuit. Breng dit door in het onvolprezen Vlaamse land. Ga naar Brussel en ga naar Gent. Gedurende het weekeinde van 18 en 19 juli organiseert uw krant zo'n trip. Het vertrek is op zaterdagochtend uit Den Haag en uit Rot terdam. Na een koffiepauze in Baarle-Nassau gaat het naar Antwerpen voor een korte stadsbezichtiging. Vervolgens rijdt u in de richting Brussel, waar allereerst een bezoek wordt gebracht aan het Chinese Paviljoen, met In de schitterende salons prachtige porseleinverzamellngen en voorwerpen uit de tijd van de Indische Compagnieën. In de namiddag wordt intrek genomen In het luxe Europa hotel. Het diner wordt gebruikt in het bekende restaurant van hotel Scheers. Hierna volgt met een Nederlands spre* kende gids een uitgebreide rondrit door Brussel. De volgende ochtend na het ontbijt gaat de air-conditioned Maaskanttouringcar in de richting Gent. Dwars door het Vlaamse land arriveert men daar in de middag en ook daar wordt onder leiding van Nederlandse sprekende gidsen een stadsbezichtiging gemaakt, met o.m. bezoeken aan de h. Bloedbasiliek, de Lakenhal en het Kantcentrum. Het diner zondagavond is in restaurant De Engel te Baarle- Nassau. De terugkeer in Rotterdam Is omstreeks negen uur 's avonds en In Den. Haag om ongeveer half tien. De prijs van dit heerlijk weekeind-uitstapje is 139 p.p. Toe slag 1-persoonskamer 21. Inbegrepen; vervoer per luxe touringcar; overnachting en ontbijt in hotel Europa; diner in restaurant Scheers en in De Engel; Nederlands sprekende gidsen In Brussel en Gent. Mi nimum aantal deelnemers: 45. Bij voldoende belangstelling wordt deze tour herhaald In het weekeinde van 25/26 juli. Inlichtingen en boekingen (na 9 uur en niet op zaterdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie te Den Haag. Tel.: 070-190.696. MILAAN Voor 50.000 toeschou wers speelde Feyenoord gisteravond in het Meazzastadion (het voormali ge San Sirostadion) de openingswed strijd van het zogenaamde „super- toernooi" gelijk tegen AC Milan. Er vielen geen doelpunten. Johan Cruijff, die voor een gage van 100.000 dollar voor AC Milan speelt, stelde diep teleur en werd in de rust uit het veld gehaald. Daarentegen be hoorde Ruud Krol (AC Napoli), die bij Feyenoord als gastspeler meedeed, tot de uitblinkers. De bij de Rotterdam mers spelende Westduitser Jupp Kac- zor had pech toen hij in de 40e minuut tegen de lat schoot. Ook de andere wedstrijd op de openings avond eindigde in een gelijkspel. Internazio- nale en Penarol uit Uruguay speelden 1-1 door doelpunten van Altobelli (37e minuut) en Ortiz (87e). In het eerste duel kregen Staf- Johan Cruijff beleefde een dieptepunt in zijn carrière toen hij als gastspeler van AC Milan uit het veld werd gehaald. leu en de Milanspeler Maldera een gele kaart. Het toernooi wordt vervolgd met de wedstrij den Penarol-Santos en Internazionale - Feye noord. Geen stappen tegen uitingen anti-semitisme (Van onze parlementaire i dactie) DEN HAAG Het Ministe rie van Justitie is niet in staat degenen op te sporen die tijdens de voetbalwed strijd Ajax-FC Utrecht anti semitische opschriften en af beeldingen hebben vertoond. In de woelige situatie na af loop van de wedstrijd zijn de personen die de opschriften en afbeeldingen toonden verdwe nen zonder dat de politie in staat was vast te stellen wie ervoor verantwoordelijk was. Bij gebrek aan aanknopings punten kan ook geen vervol ging worden ingesteld. De po litie zal in de toekomst wel ex tra waakzaam zijn bij soortge lijke voorvallen. Over gege vens dat dit soort zaken de laatste tijd toenemen, beschikt justitie niet. Dit schrijft minister De Ruiter (justitie) in antwoord op vra gen over het voorval van de Kamerleden G. van Dam (CDA), Van den Broek (CDA), Van den Bergh (PvdA), Wor rell (PvdA), Wessel-Tuinstra (D'66) en Waalkens (VVD). IANO De gemoederen in de Zwitserse Cilo-ploeg zijn zevende etappe een beetje tot rust gekomen. Al neigde imming tot een gewapende vrede. Voor het vertrek van wende rit, deels over Italiaans grondgebied van Brig Lugano, stonden de Zwitsers her en der verspreid de weg. Zij negeerden elkaar na de „oorlog", die idag door Gody Schmutz was ontketend. Bovendien de concurrentiestrijd in de afgelopen dagen de nodige iten van de Helvetiërs. Dat gaf de buitenlanders wat J tr ruimte. de Wolf, de winnaar van de klassieker MilaanSan Remo, iteerde uiteindelijk van de wapenstilstand in het Zwitserse |p. Nadat Roger de Vlaeminck, Pierino Gavazzi en Benny ipmans in de finale de verkeerde weg waren ingeslagen, De Wolf geen problemen de eindsprint van de hoofdmacht [innen. Zijn landgenoot Willy Vigouroux werd tweede. ,J de Nederlanders hebben zich in de zevende etappe flink sraerd. Een etappe-overwinning zou de moraal van de Post- Cjg ten goede komen, want dat is tot nu toe in Zwitserland ^niet gelukt. Met name Gerrie Knetemann, Henk Lubber den Bert Pronk waren voortdurend bij ontsnappingspogin- betrokken. Uiteindelijk zonder succes. In de afdaling van de pionpas (2005 meter), die niet de scheiding in het peloton i teweeggebracht die was voorzien, ontsnapte Knetemann f Adrie van der Poel. Even later sloten nog negen renners Onder impulsen van Peter Winnen en Theo de Rooy, die len voor een Belgische ploeg rijden, werden de vluchters na |tig kilometer ingelopen. Voor Knetemann was dat een te- tMaller. Hij had zijn zinnen gezet op een ritoverwinning in de de van Zwitserland. Voorlopig is dat nog niet gelukt. Een baanval was er de oorzaak van, dat de in Huijbergen woon- [ige wielerprof een niet te best voorseizoen doormaakte. Pas kflle laatste voorjaarsklassiekers kwam de vorm een beetje te il De Ronde van Zwitserland is voor Knetemann van belang l™erband met de Ronde van Frankrijk. Bert Pronk, die nog weet of hij in de ploeg voor de Ronde van Frankrijk wordt Mmornen, en Roy Schuiten leidden weliswaar de beklimming de Monte Ceneri met in hun kielzog nog negen coureurs, Ir in de lastige afdaling naar Lugano kwam het peloton weer lkaar. Fons de Wolf zegevierde in Lugano. Schmutz behield [ouden leiderstrui dankzij een „wapenstilstand" binnen zijn 7jriteerde ploeg. laf sevenae rit: 1. De Wolf (Bel) de 186 km in 4.41.28, 2. Vigouroux (Bel) Tt I. Kehl (Wdl), 4. Keiler (Zwi), 5. De Rooy (Ned), 6. Fernandez (Spa), 7. fel (Zwi). 8. Gavazzi (Ita), 9. Rinklin (Wdl), 10. Burghold (Zwi), 11. Lub- ng (Ned), 40. Knetemann (Ned), 41. Zoetemelk (Ned), 57. Pronk (Ned), V "huiten (Ned), 64. Winnen (Ned) allen z.t., 73. Van der Poel (Ned) op 4.07, lanegraaf (Ned) z.t, 76. Van den Hoek (Ned) z.t., 80. Van Houwelingen meen klassement: 1. Schmutz (Zwi) 29.00.41, 2. Breu (Zwi) op 1.23, 3. Iet a (Zwi) op 1.25, 4. Natale (Ita) op 2.02, 5. Nulens (Bel) op 2.33, 6. Casiragni op 3.35, 7. Lubberding op 4.19, 8. Gisiger (Zwi) op 4.38, 9. Thurau (Wdl) 02, 10. De Rooy op 5.22, 18. Zoetemelk op 7.49, 30. Schuiten op 12.08, 32. igraaf op 13.40, 36. Van der Poel op 17.01, 39. Knetemann op 20.53, 41. ten op 21.09, 44. Pronk op 22.14, 77. Van Houwelingen op 44.02, 83. Van Hoek op 52.37. Italiaan Palmiro Masciarelli heeft de eerste etappe van de le van de l'Aude gewonnen. Hij zegevierde in de eindsprint de 189 kilometer lange rit van Narbonne naar Carcassonne uur 15 minuten en 47 seconden. De Australiër Phil Ander- i die daags tevoren de proloog op zijn naam had gebracht, 'd leider in het algemeen klassement. *8 eerste etappe: 1. Masciarelli (Ita) 5.15.47 (met bon. 5.13.39), 2. Anderson i-t. (met bon. 5.15.42), 3. Verschure (Bel) z.L, 4. Van den Haute (Bel), 5. cherie (Fra); Vervolgens het grote peloton met o.a. Hinault (Fra) in dezelf- ijd als Masciarelli. T. rrie Knetemann slaagde er niet in een ritzege te be- chtigen. LONDEN De Womens Tennis Association (WTA) heeft bij de organisatoren van Wimbledon, krachtig ge protesteerd tegen de beslis sing de 19-jarige Tsjechoslo- waakse Hana Mandlikova het plaatscijfer twee toe te kennen. „De plaatsing van Hana Mandlikova hoven drie speelsters, die zij op de computerranglijst moet la ten voorgaan, is in tegen spraak met de traditioneel gehanteerde normen", aldus een communique van de WTA. „Het negeren van de compur terlijsten schept een precedent dat de deur wijd open zet voor andere toernooien om een ei gen interpretatie in te voeren, die nadelig zou kunnen zijn voor sommige deelnemers." Ann Jones, Wimbledonkam- pioene in 1969 en voorzitter van de WTA, vond dat de or ganiserende club te autocra tisch is. „Er zouden best wat meer bijeenkomsten gehouden kunnen worden waar onze problemen met de betrokken officials kunnen worden door gepraat", meende zij. Martina Navratilova, nu vier de geplaatst, achter de Ameri kaanse Tracy Austin, beschul digde het bestuur van de All England Club van opzet omdat zij vorig jaar een meningsver schil had over het programme ren van de damesdubbelfinale. Ook Tracy Austin had kritiek over de plaatsing en zelfs Hana Mandlikova gaf toe dat zij te hoog gerangschikt was. „Ik geloof dat ik beter op de derde plaats gezet had kunnen worden, achter Martina Na vratilova", zei de protege van Betty Stöve. Alleen de als eer ste geplaatste Amerikaanse Chris Lloyd-Evert maakte er geen probleem van. „Ik ben niet verrast over de volgorde", zei ze nuchter. „Ik ben het er ook niet mee eens dat voor de plaatscijfers altijd moet wor den uitgegaan van de compu terranglijsten. Martina Navra tilova speelde wisselvallig tot nu toe en Tracy Austin was enige tijd geblesseerd. Hana Mandlikova daarentegen heeft nu twee grand prixtoernooien gewonnen en versloeg bij bei de gelegenheden gerenom meerde speelsters. Hana Mandlikova werd overi gens gisteren tijdens het inter nationale tennistoernooi in Eastbourne in de tweede ron de uitgeschakeld. Zij verloor met 60 06 36 van de Amerikaanse Kim Sands, nummer 78 van de wereld ranglijst. De 24-jarige Kim Sands werd vier jaar geleden financieel ondersteun door Leon Spinks, de toenmalige wereldkampioen boksen in het zwaargewicht. Ook Betty Stö ve kwam niet verder dan de tweede ronde. Daarin verloor zij met 57 16 van de En gelse Sue Barker. Tom Okker speelt in de eerste rond van Wimbledon tegen de ongeplaatste Amerikaan Tim Wilkison. Dit was het resultaat van de loting die gisteren werd verricht. Titelverdediger Björn Borg ontmoet in de eer ste ronde de Amerikaan Peter Rennert. De Amerikaan John McEnroe, die als tweede werd geplaatst, komt uit tegen zijn landgenoot Tom Gullikson. Jimmy Conners, derde ge plaatste, neemt het op tegen zijn landgenoot Dick Stockton. Betty Stöve kreeg in de eerste ronde een bye. In de tweede ronde speelt zij tegen de win nares van de partij tussen de als vijfde geplaatste Ameri kaanse Andrea Jaeger en de Australische Nerida Gregory. Ellie Vessies treedt in de eer ste ronde aan tegen de Ameri kaanse Barbara Hallquist. Op het ogenblik worden in Roehampton verschillende kwalificatietoernooien voor Wimbledon gespeeld. Eric Wilborts had kennelijk de Da- vis Cup-ontmoeting tegen Ier land nog in benen en armen, want hij verloor voor het eerst dit jaar op gras spelend kans loos van de Braziliaan Motta: 36 46. Bij de dames kwam alleen Marianne van de Torre tot een overwinning: 63 60 tegen de Argentijnse Villa- gren, maar in de tweede ronde werd ze uitgeschakeld. Nan- nette Schutte verloor van de Zuidafrikaanse Uys (36 16) en Marcella Mesker van de Amerikaanse Blackwell (26 26). Ook huub van Boechel werd uitgeschakeld. de Roemeen Ilie Nastase verloor tij dens het toernooi in Bristol in de eer ste ronde van de Australiër Paul McNamee. De setstanden waren 67 46. De voornaamste uitslagen wa ren: Ismail el Shafei (Egy.)Tony Giammalva (VsL) 64 6—2; Stan Smith (Vst.)—Bernie Mitton (Zaf.) 76 64; Roscoe Tanner (Vst.)—Rod Frawley (Aus.) 76 64; Phil Dent (Aus.)Paul Kronk (Aus.) 61 te ruggetrokken; Buster Mottram (Gbr.)Christophe Roger-Vasselin (Fra.) 62 62; David Carter (Aus.)Butch Walts (Vst.) 5—7 6—1 61; Onny Parum (Nwz.)Hank Pfistef (Vst.) 7—5 6—3. De voornaamste uitslagen Eastbour ne:' damesenkelspel, tweede ronde: Tracy Austin (Vst.)—Anne Hobbs (Eng.) 61 62; Kim Sands (Vst.>— Hana Mandlikova (Tsj.) 06 6-0 3; Barbara Potter (Vst.)Sharon Walsh (Vst.) 4—6 0-3 10-8; Wendy Turnbull (Aus.) Nina Bohm (Zwe.) 63 6—2; Andrea Jaeger (Vst.)— Lesley Charles (Gbr.) 64 62; Claudia Kohde (Wdi.>—Ann Kiyo- mura (Vst,) 76 62; Renee Blount (Vst.)—Elisabeth Ekblom (Zwe.) 64 64; Sue Barker (Gbr.)Betty Stöve (Ned.) 75 61; Martina Navratilo va (Vst.)Sue Mascarin (Vst.) 61 61; Leslie Allen (Vst.)Kathy Ri- naldi (Vst.) 75 6—4. De internationale tennis fede ratie heeft bepaald dat Neder land de Davis Cupwedstrijd te gen Finland op 10, 11 en 12 juli in finland moet spelen. Deze mededeling heeft de Ko ninklijke Nederlandse Tennis Bond dinsdag per telex van de ITF ontvangen. De ITF heeft deze beslissing genomen op grond van het feit dat Neder land in 1974 tegen de Finnen een thuiswedstrijd heeft ge had, die met 4—1 werd ge wonnen. Het komende duel was al vastgesteld in Velp. Martina Navratilova protesteerde hevig tegen de plaatsing van haar (ex-) landgenote Hana Mandlikova.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17