Katwijk stopt miljoen in Sportfondsenbad ïieuwe recordpoging \aalzitten Noordwijkerhout REGIOUOUmNAAL REGIOIJOURINAAL föïo Sloop Palace begonnen omerse aktiviteiten van Noordwijkse Evenementencommissie inder premiebouw in Dmmerlust urgemeester Kret straft" ladslid voor indiscretie Wassenaarse raad verwacht jaarlijkse tekort van 5 ton Mr. Vrolijk opent politiepost De Zilk LEIDSE COURANT DINSDAG 16 JUNI 1981 PAGINA 7 GING VTREKKELUKER MAKEN WIJK De totale investeringen in het rijkse Sportfondsenbad zullen in totaal niljoen gulden gaan belopen. Door dit ig, dat wordt uitgesmeerd over enkele zal worden geprobeerd om het zwem- oor het publiek aantrekkelijker te ma- loor de verwachte hogere bezoekersaan* i de exploitatiecijfers een wat roos- iger aanzien te geven. Het is niet de be ng dat de investeringen zullen leiden •n verhoging van de toegangsprijzen, el het aantal baders zich in 1980 voor het iinds jaren weer heeft gestabiliseerd, be- het exploitatietekort van het n.v. Sport- enbad Katwijk over dit jaar ruim 750.000 i. Een groot deel van dit tekort kan wor den toegeschreven aan de hoge energiekosten, die ondanks belangrijke besparingen toch steeds zwaarder op de begroting drukken. Een beter rendement van het zwembad is hierdoor noodzakelijk, en het is ondenkbaar dat dit met de huidige accommodatie kan worden gereali seerd. De voorzitter van het bestuur van het n.v. Sportfondsenbad, wethouder J. Bergman, zei gisteravond in de commissie financiën dat het de bedoeling is dat de ouders het Katwijkse zwembad gaan rekenen tot een gelijkwaardige attractie voor hun gezin als bijvoorbeeld Duin- rell en het Wassenaarse dierenpark. „Om dit te verwezenlijken moet je flink durven investe ren. We denken hierbij aan het installeren van een bar, een ruime gelegenheid waar de ouders en verzorgers op ligstoelen kunnen verpozen en het scheppen van een aantal attracties in het bad zelf. Verder is het mogelijk om het buiten bad en het binnenbad met elkaar in verbinding te brengen door middel van een sluis. In de to tale verbouwing kan tevens een clubhuis voor de zwem- en poloclub worden meegenomen". De concurrentie met ondermeer het bad in Rijnsburg, waar men beschikt over een golfsla ginstallatie, zal door al deze nieuwe voorzienin gen, zo denkt de wethouder, op een succesvolle re manier worden gevoerd. Schoolzwemmen De uren die de Katwijkse basisscholen in het zwembad tot hun beschikking hebben, zullen in de toekomst anders worden benut. Het accent, dat altijd heeft gelegen op het zwemonderwijs en de daarmee te behalen diploma's, zal worden verschoven naar een meer recreatieve opzet. Gedacht wordt aan zogenaamde gymnastieku- ren in het water, waarbij bijvoorbeeld de polos- port kan worden beoefend. De kinderen die nog niet kunnen zwemmen, wat overigens op de lagere school steeds minder voorkomt, zul len apart worden begeleid. Het aantal klassen dat aan het schoolzwemmen kan deelnemen zal in dit verband worden uit gebreid. Tegenwoordig komen alleen het vierde en vijfde leeijaar in aanmerking, terwijl vol gend jaar ook de derde klas de gelegenheid krijgt om te gaan zwemmen. [AR AANLEIDING VAN 750-JARIG BESTAAN RDWIJKERHOUT let kader van het 750-ja- an van Noordwij- lout worden in dit dorp I Wereldkampioenschap- Paalzitten gehouden '2 tot en met 26 juli. Er 5t met het evenement in I Oosterduinsemeer een gedaan om het we- ord van 100 uur te Titelhouder Hannes [on; heeft zich inmiddels (|de organisatie aange- maar paalzitters die een hem op willen ne- kunnen zich nog aan- bij de VW-Noord- tout. om 12.00 uur evenzoveel palen in de recreatiepias te beklim men. De deelnemers moeten 18 jaar of ouder zijn en krijgen een medische keuring. In de selectie wordt voorrang ver leend aan geoefende paalzit ters. Als de recordjagers het zo lang uithouden, worden de wereldkampioenschappen paalzitten zondag 26 juli afge sloten. Zoals te doen gebruike lijk putten de paalzitters meestal hun inspiratie uit de aanwezigheid van belangstel lenden. Met het oog hierop heeft de organisatie ook een aantal andere evenementen rond het Oosterduinsemeer ge organiseerd. Tijdens de eerste dag is er schatgraven en een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. De volgende dag is er tobbetje varen en kussenslaan. Vrijdag 24 juli schrijft de evenementencommissie een kinderzeskamp uit. Zaterdag vormt het paalzitten dan weer decor voor tobbetje varen en een prestatieloop. Zuinigheidsmarathon Dit is het vervoermiddel van de Technische Ho- len mee aan de door Shell gesponsorde mara- geschool in Groningen waarmee dit weekeinde thon. De TH van Twente brak een nieuw Neder- een aanval werd gedaan op het wereldzuinig- lands record door op één liter benzine 738,3 ki- heidsrecord. De recordpoging werd gedaan in lometer te rijden. Het opmerkelijke voertuig uit de veiling van Honselersdijk. Met de TH van Groningen kwam niet verder dan een vijfde Groningen deden nog tal van andere hogescho- plek. NOORDWIJK Slopers hebben de beuk gezet in de ruïnes van Palace. Ruim twee en een half jaar na de brand, die van het eens zo befaamde, sjieke hotel een puinhoop maakte, gaan de restanten tegen de grond. De warande aan de boulevard zijde, waarover in de zeventi ger jaren tussen hotelier Van Hese en de gemeente tot in de hoogste instanties processen zijn gevoerd, viel als eerste on der de hamers van de slopers. Als trieste speling van het lot, kreeg de gemeente toch haar zin en verdween de overkap ping, die volgens de gemeente bestuurders in strijd met de voorschriften was aange bracht. De brokstukken liggen in een grote container. Palace is wel eens een „rotte kies" aan de boulevard genoemd. Niemand kan op dit moment zeggen wat er voor terugkomt. Wordt het een kunstgebit of een stifttand. VVV Oude Wetering De VVV van Oude Wetering heeft een kleurige folder samengesteld met alle mogelijke informatie over dit fraaie dorp. De folder bevat een landkaartje waarop Oude Wetering als centrum van het plassengebied prijkt Bovendien meldt de brochure wat oudheidkun dige gegevens en zijn er toeristische auto-, fiets- en wandelroutes aangegeven. Een doorlopende agenda van alle evenementen completeert het geheel. Het VVV is gevestigd in het kantoor van de Rabobank aan de Veerstraat Valhenburgse bejaarden De bejaarden van Valkenburg gaan komende donderdag met drie autobussen weer op stap voor het jaarlijkse „uit je". Dit keer gaan ongeveer 140 ingezetenen van Valken burg mee. Het gezelschap telt twee jubilarissen: Kees Ou- wersloot en Kees van der Zwart, die beiden de tocht voor de 25e keer zullen meemaken. Voor de reis heeft de Val- kenburgse bevolking 8.500 gulden bijeengebracht. Tentoonstelling cursusleiders Zeven cursusleiders van het Nieuwkoopse kunstge nootschap het Reghthuys exposeren vanaf 20 juni tot en met 12 juli hun werken in eigen huis. De exposeren- den zijn: Magriet Broekhuijse, Els Foeken, Jeanne Johns, Ellen de Keizer, Ted Kistenmaker, Hans van Ommeren en Jan van Winkel. Tijdens de tentoonstel ling zullen onder meer aquarellen, beelhouwwerken, bloemsierkunst, fotografie, tekeningen en kunstnaald werkente zien zijn. De expositie wordt zaterdag 20 juni om 10.00 uur geopend. De werken van de kunstenaars zijn voorts op dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag en zondag te zien tussen 14.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis en het tentoongestelde werk kan worden aan geschaft. Reghthuysleden kunnen in dat geval op een korting van 10% rekenen. Het Reghthuys is te vinden aan bet Rerghthuysplein 1 in Nieuwkoop. Korfbaltournooi Scholieren van de basisscholen zullen zaterdag 20 juni in het strijdperk treden om uit te maken wie zich korfbal- kampioen van Alphen mag noemen. De wedstrijden wor den gespeeld op de terreinen aan de Olympiaweg. De door korfbalvereniging Tempo georganiseerde wedstrijden be ginnen om 9.00 uur en duren tot 17.00 uur. Wandeltoch ten Het Dorpshuis Hooge Burch in Zwammerdam is zater dag 20 juni de startplaats van een aantal wandeltoch ten. Gelopen kan worden over afstanden van 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Deelnemers aan de 25 kilkometer lange tocht kunnen tot 12.00 uur starten en mensen die 40 kilometer voor hun rekening nemen dienen om 9 uur te vertrekken. Voor overige afstanden kan tussen 10.00 en 15.00 uur gestart worden. Inschrijving kan ge schieden bij de heer E.A. van Klaveren Ruisdaelstraat 66 in Alphen. Het startgeld bedraagt 3 gulden, waar van een deel voor de Hooge Burch bestemd is. IRDWIJK De Evenementencommissie Iwijk heeft voor het vakantieseizoen een om en gevariëerd evenementenprogramma .'steld. Het vermeldt onder meer een aantal nte punten, zoals een expositie van de Noord- Fotogroep „X 65", een Gladiolententoonstel- Jeu de Boules, een openlucht-simultaan- kwedstrijd met grootmeester Jan Hein Don- het Rijnsburgse Bloemencorso, een expositie Noordwijkse beroepskunstenaars, optredens le Volksdansgroep Katwijk en de Evenemen- irkt voor Boven-Volta. Van 8 tot en met 15 is er een Lunapark op de boulevard. Op 14 juli, ili en 11 augustus wordt er een vuurwerk afge- Opvallend is het grote aantal aktiviteiten in de sportie ve sfeer, waaronder een reeks recreatieve wandelingen en fietstochten in Nieuw Leeuwenhorst, het Zomerna- tuurpad nabij de Duindamse Slag en de informatieve wandelingen door de Boswachterij Noordwijk. Verder de provinciale gezinsfietsdag, de „Zoek-je-weg"-wande- ling van het Staatsbosbeheer en de VARA, een fiet- spuzzeltocht, autopuzzeltochten, georganiseerd door R.A.C. Randstad en de Northgo-wandeltochten. Sport en muziek nemen in het programma een belangrijke plaats in. Zo organiseert de Noordwijkse Zeilvereniging verschillende wedstrijden, waaronder de Nationale ca tamaran-wedstrijden, een kustzeilwedstrijd en het Ad miraal-zeilen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. - - Andere sportieve aktiviteiten zijn „Zwem je fit" in het Bollenbad, prestatietochten surfen, de Noordwijkse Brandingsurfkampioenschappen, polsstokverspringen, het Internationale Badgastentennistoernooi, een duin loop, een reeks strandlopen, en natuurlijk ook weer het dagelijkse trimmen op het strand onder deskundige lei ding. Van de muzikale evenementen noemen we de traditio nele zomeravondconcerten (op vrijdag) in de Grote Kerk. Internationaal bekende organisten zullen daar het klankrijke Knipscheerinstrument bespelen. Op de woensdagavondzang in juli en augustus met een optreden van bekende koren (onder meer het Katwijk se Christelijk Mannenkoor) „Jubilate" en het Scheve- ningse Vissersvrouwenkoor in klederdracht staat weer op het programma. Verder is er een concert in de Grote Kerk van de Noordwijkse Harmoniekapel „Crescendo" en de Chr. Zang- en Oratoriumvereniging „Soli Deo Gloria". In het lichtere genre geven de Zeedorper Muzikanten een openluchtuitvoering, het Fanfarekorps „Excelsior" organiseert de bondsconcertwedstrijden en de wedstrij den voor drumbands en majorettenkorpsen, verder zijn de „street-parades" van „De Bierkouwers", optredens van de „Big Band Bollenstreek", het „Free Festival Noordwijk", georganiseerd door de SPIN, openlucht- concerten van „De Echo der Duinen" en andere plaat selijke korpsen, en een showoptreden van de „Fourty Four Degrees" uit Leiden. Inbraak op nieuwbouw Schutterswei KATWIJK Bij een in braak in een bouwkeet in de nieuwbouwwijk Schutters wei is in de nacht van zon dag op maandag voor 6.500 aan gereedschap gestolen. Gestolen werden onder meer drie klopboormachines, twee handcirkelzagen en kabels. De dieven kwamen de bouwkeet waarin het gereedschap lag, binnen door het openbreken van een hangslot. JtMOND de commissie financiën adviseerde gistera- vt positief over de verkoop van een perceel grond voor 11 duw van 15 premie A-woningen in plan Lommerlust. L/'ankelijk zaten er 55 premiekoopwoningen in plan Lom- ust maar er heeft een verschuiving plaatsgevonden waar- er meer woningwetwoningen gebouwd kunnen worden, ingwetwoningen genieten de voorkeur omdat deze huizen tp langere termijn beschikbaar kunnen blijven voor War- >e woningzoekenden. Voor de premiekoopwoningen zijn ;n aantal voorwaarden opgesteld zodat het eventueel door pen van een premiewoning in eerste instantie uitsluitend een Warmondse woningzoekende kan geschieden. Met de Iv van de woningen zal waarschijnlijk na de bouwvakvakan- 'orden begonnen. t de 15 premiewoningen worden in de eerste fase in Lom- lust nog 27 eengezinswoningen en 36 wooneenheden voor en tweepersoonshuishoudens in de woningwetsfeer iwd. In de tweede fase zijn nog 22 eengezinswoningen en ooneenheden voor een- en tweepersoons huishoudens ge el. De premiekoopwoningen zullen ongeveer 145.000.- kosten. SENHEIM Mevrouw Henstra van Progressief Sas- «eim krijgt geen stukken voor de commissievergaderin- meer toegestuurd. Burgemeester Kret van Sassenheim >t haar in een brief laten weten dat zij disciplinair wt gestraft omdat het raadslid gegevens uit stukken >t doorgespeeld aan anderen, hetgeen volgens hem niet «gestaan. Mevrouw Henstra en Progressief Sassenheim aden zich momenteel op eventuele gerechtelijke stappen de in hun ogen onwettige maatregel weer ongedaan te Een. i ïurgemeester heeft een beschuldiging geuit, maar ik weet eens wat hij precies bedoelt", is het commentaar van me- uw Henstra op de gang van zaken. „In elk geval mag hij 't zo maar eigenhandig sancties aan commissieleden gaan op en, dat is volkomen onwettig. Wij hebben in elk geval nooit kouwelijke stukken naar buiten gebracht. Wel hebben we er ite mee om te werken in de sfeer van geheimzinnigheid die heerst", aldus het raadslid. gemeester Kret was vanmorgen niet voor commentaar be- OP EXPLOITATIE NIEUW ZWEMBAD De heer Vrolijk opent de politiepost in De Zilk. WASSENAAR Een ruime meerderheid van de Wassenaarse raad verwacht dat het exploitatietekort voor het nieuwe, 6,8 mil joen gulden kostende zwembad, zo'n 5 ton per jaar gaat bedragen. De beide VVD-wet- houders Dijkstal en Barning blijven echter vasthouden aan een tekort van 3,8 ton. De PvdA-fractie vroeg gisteravond om een dekking van een hoger tekort, maar vond bij de VVD-wethouders geen gehoor. Wethouder Van Dingstee (CDA) ging onverwacht tegen het col legestandpunt in en sprak de verwachting uit, dat het tekort op 4,5 5 ton zal uitkomen. De VVD steunt de eigen wethouders én noemde de collegaepraadsleden „doemdenkers". Als enige stemde de PvdA uiteindelijk tegen het voorstel om plannen te laten uitwerken. „De inwoners hebben er recht op te weten wel ke lastenverzwaring een hoger tekort voor hen gaat betekenen", zo motiveerde de geagiteerde fractieleider J.C.M. Greep. De PvdA denkt daarbij aan gevolgen als het verhogen van de belasting op onroerend goed en bezuinigingen op bestaande voorzieningen. Ook D'66-fractie- leider R.A. Nieuwenhoven vindt dat het college bereid moet zijn structurele dekkingsmiddelen (belastingverhoging) in overweging te nemen. Het CDA acht een tekort van 5 ton realisti scher. „De ontwerp-statuten van de Wassenaarsche Bouwvereeniging voldoen op een groot aantal punten niet aan de voor een democratische ver- enigingsvorm gebruikelijke bepalingen". Dit vernietigende oordeel over de statuten van de bouwvereniging spreekt het Wassenaarse colle ge van B en W uit in een brief aan staatssecre taris Brokx van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening. B en W vragen Brokx „te bevor deren dat het ontwerp van de nieuwe statuten wordt gewijzigd". De besturen van de wijkverenigingen Groot Deyleroord, Kerkehout en omgeving en Oost dorp en omgeving hebben in een brief aan mi nister Beelaerts van Blokland eveneens grote bezwaren aangegeven tegen de nieuwe statuten van de Wassenaarsche Bouwvereeniging. De wijkverenigingen vinden het te veel een voort zetting van de oude structuur. Daarin hadden huurders geen enkele invloed op het bestuur, noch op het beleid van de vereniging. De Wassenaarse raad keurde gisteravond een voorbereidingsbesluit voor de vestiging van een manege aan de Katwiikseweg goed. Dit gebeur de ondanks duidelijke bezwaren tegen het raadsvoorstel en onduidelijkheid over de status ervan. NOORDWIJKERHOUT Het werkbezoek van de commissaris van de koningin mr. M. Vrolijk aan Noordwijkerhout en De Zilk werd aangegrepen om de officiële opening van de politiepost in De Zilk en het restau rant „De Duinvos" te verrichten. Het begin van het werkbezoek van de commis saris speelde zich vooral af in De Zilk. Na een korte bezichtiging van het gemeenschapshuis „De Duinpan" werden de officiële toespraken rond de opening van de politiepost afgestoken. Hierna begaf men zich naar het nieuwe onder komen aan de Regenvlietweg, waarna de ope ning werd gevolgd door een korte receptie. De opening was het startsein voor het openstellen van het bureau voor de bevolking. Gisteren en vandaag hield de politie open dag met o.a. een kleine tentoonstelling, een rollentestbank, de blaasproef en een demonstratie met politiehon den. De volgende stop in het programma gold we derom een officiële opening. Het ging daarbij om het restaurant „De Duinvos" aan het Oos terduinsemeer. Dit restaurant stilt de honger en lest de dorst van de vele recreanten die gebruik maken van het pas dit jaar opengestelde recrea- tiemeer, dat zeer geliefd is bij de plankzeilers. Na enkele korte bezoekjes aan het „Witte Kerkje" en de verkeersschool van de gemeen tepolitie in „Leeuwenhorst" volgde een infor meel samenzijn met de raadsleden. Dit infor mele samenzijn werd door de commissaris pret tiger en opener gevonden dan eèn formele raadsvergadering. In de laatste raadsvergade ring had de heer Van Schie (EZP) om een-for mele vergadering gevraagd, zodat er wat min der „vrijblijvend" gepraat zou kunnen worden. Het samenzijn zelf leverde geen schokkende feiten op voor Noordwijkerhout Spectaculaire EHBO-oefening in Oegstgeest OEGSTGEEST Veel belangstelling trok gistera vond een spectaculaire bui tenoefening van de EHBO afdeling Oegstgeest. In de Boonstraat moest een au tomobilist uitwijken voor een man die plotseling overstak waardoor hij inreed op een groepje jongelui. De auto kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Er waren maar liefst negen gewonden onder wie één met zwaar hersenlet sel. Om kwart over acht kwam bij de EHBO in de Terwee- school de eerste melding bin nen. Direkt werden de politie en de ambulance gewaar schuwd. Het „oefenterrein" werd snel bereikt en onder toezicht van de arts Dr. Roe- landse werd er braaf gespalkt en verbonden. Bovendien werd de prioriteit van behan deling van de gewonden vast gesteld. Als slachtoffers traden een aantal leerlingen van de Christelijke Technische School van de Vijf meilaan te Leiden op. Zij leverden met het opof feren van hun vrije avond een positieve bijdrage aan het ge heel. Ook de heer Derkse was ter plaatse aanwezig. Als voor zitter van de afdeling sloeg hij het verloop van de oefening nauwlettend gade, evenals een grote schare buurtbewoners die op het geluid van de sire nes waren toegesneld. Uit een nabespreking bleek dat er over het algemeen snel was opgetreden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7