lockeyers krijgen te einig tegen Pakistan Maas met zonnesteek uit Zwitserse ronde Promotie betekent degradatiekandidaat" Den Duik verbindt eigen positie aan handhaving steun ïeresse 'lan voor uijff Is voor iindigt ökelman Deze week bij de melkman: Mandlikova voor Wimbledon als tweede geplaatst )RT LE3DSE COURANT DINSDAG 16 JUNI 1981 PAGINA 13 ouding van rocent bij \w supertrio AAG Het inhoudingspcrccn- de inzetten bij weddenschap- het zogenaamde supertrio in de port wordt met ingang van 22 rhoogd tot 40 procent (was 25 i. Het inhoudingspercentage bij achappen voor „winnend en wordt per die datum met drie verhoogd tot 23 procent De -clen gelden voorlopig tot 1 82, zo is door het ministerie van uw en Visserij bekendgemaakt ra inkomsten die hieruit voort zijn bedoeld als aanvulling voor Jelen die nodig zijn om het wedden Ie baan van de grond te krijgen en reiden en om de financiële positie Stichting Totalisator Nederland te ten. Pleter den Duik DEN HAAG Op uitnodiging van do Haagse wethouder P. Vink vindt mor genmiddag een gesprek plaats tussen de gemeente Den Haag en FC Den Haag over de financiële toekomst van de be taald voetbalclub. Voorzitter P. den Duik van FC Den Haag wil in dit ge sprek, waarbij namens de gemeente ook de heren Lindhout Heemskerk en Van der Soek aanwezig zijn, zekerheid over de voortzetting van de subsidie op de huidige basis. Den Duik heeft de indruk gekregen dat er in gemeentelijke kringen wordt gedacht aan beperking van de geldelijke steun aan de profclub, die formeel volgens een raads besluit nog voor drie seizoenen een jaarlijk se subsidie van ruim zes ton geindexeerd zou moeten ontvangen. Op die basis had FC Den Haag met externe geldgevers (banken en sponsors) afspraken gemaakt over lenin gen die zouden moeten dienen ter dekking van het in dit seizoen ontstane tekort van ruim acht ton. „Als de gemeente zou willen sleutelen aan de subsidie worden geldge vers van buiten huiverig en zouden hun medewerking wel eens kunnen onthou den", aldus Den Duik, die zijn eigen positie als voorzitter van FC Den Haag direct ver bindt aan handhaving van de gemeentes teun. „Ik vraag geen gulden méér", aldus Den Duik. „Ik wil alleen zekerheid. Als die niet kan worden gegeven zie ik geen toe komst voor FC Den Haag". Van Mierlo twee jaar in Engeland BIRMINGHAM Toine van Mierlo, tweevoudig interna tional, heeft zichzelf verkocht aan de En gelse eerste divisie club Birmingham, die al geruime tijd in de markt was voor de Willem li-er. Van Mierlo heeft eerst zijn contract bij Wil lem II afgekocht, waarna Birmingham hem een overgangs som van 860.000 gul den betaalde. Van Mierlo heeft een con tract van twee jaar getekend. Bakker in principe nog 2 jaar coach LEIDEN - Gerard Bakker heeft in principe overeen stemming bereikt over een verlenging met twee jaar van zijn contract als coacb voor de dames met de tafcl- tennisbond. De handtekening van de nieuwe overeenkomst wordt pas gezet als er zekerheid be staat over de herencoach. De bond wil eerst zwart op wit van CRM dat er geld be schikbaar is voor een buiten lander als opvolger van de na Novi Sad gestopte Berl Schoofs. Als er geen buiten lander kan worden aange trokken wordt er een open selectieprocedure gehouden, waarbij Schoofs en Bakker de voornaamste kandidaten zijn. [FURT Het was :n een verschil met jaren geleden. Ter- kistan het gelijkspel de eerste confronta- Nederland in het lentoernooi van art vierde als een ining was er in het lse hockeykamp sprake van teleur- Want zelden had tnd zo weinig moeite met de Pakistani, was dat ene punt terst schrale troost formatie van coach in Heumen. Een blun- Tim Steens gevolgd door de gelijkmaker van Hanif Khan lagen aan de basis van een paar angstige slotminuten. Hoewel Oranje zeer ongeluk kig was na afloop liet het toch geen negatieve indruk achter. Daar was het vertoonde spel van te hoge kwaliteit voor ge-, weest Nederland, met Paul Litjens als vrije verdediger en Ties Kruize als spelmaker op het middenveld, heerste gedu rende driekwart van de wed strijd. „Juist daarom", ver zuchtte Wim van Heumen na afloop, „vind ik het zo verve lend dat we hier niet hebben gewonnen". Het was een lust voor het oog te zien hoe Oranje de Pakista ni in de hand had. Ties Kruize speelde een hoofdrol door tel kens zijn vermaarde scoops te' lanceren op snelle spitsen als Roderik Bouwman, Tom van 't Hek en de ditmaal tegenval lende Maarten van Grimber gen. Dit trio bleek ook in de slotminuten - ondanks de drukkende temperatuur - in staat veel storend werk te ver richten, waardoor ervaren krachten als Akhtar Rasooi (121 interlands) en Manzoor UI Hassan senior de bal nauwe- Het was eigenlijk opmerkelijk dat Oranje niet uit de beste mogelijkheden kon scoren. Maar dat deed niets af aan de schitterende treffer van Rode-, rik Bouwman die vanaf de rand van de cirkel èn buiten spel staande de bal onhoud baar achter doelman Moin plaatste. Met die voorsprong ging Nederland ook de rust in En als Bouwman vlak na hei begin van het tweede bedrij) attenter was geweest bij de zo veelste hoge bal van Tie; Kruize had Van Heumen a vroegtijdig gerust kunnen zijn Van invloed was bovendier dat de corner van Paul Litjens niet liep. Zeven kansen zijr voor de Utrechtse tandarts meestal voldoende. Nu zag hi een tweetal korte hoekslager uitstekend gestopt op de doel lijn. Tweemaal blesseerde hi overigens de Pakistaanse sluit post met een hoge bal. D« strafcorner leek dit keer eens niet noodzakelijk om op d« volle winst te komen, totdal Tim Steens zich (voor de enige keer) verslikte. Nederland kwam zelfs nog in gevaar maar terecht kregen de Pakis tani niet nóg meer. Tim Steens (rechts op archieffoto) veroorzaakte de tegentreffer van Pakistan waar door Nederland onnodig gelijk speelde. Een gelijkspel tegen Pakistan betekende vroeger een eervol resultaat. Deze puntendeling was te weinig, zeker als het vertoonde spel in aanmerking werd genomen. Het Nederlandse team kan opnieuw tegen Paki stan in Amsterdam wellicht wel tot winst geraken. In de tweede wedstrijd giste ren speelden West-Duitsland en Australië met 2-2 gelijk, na dat de Duitsers bij de rust met 1-0 hadden voorgestaan. DENNIS MULKENS Opstelling Nederland: Hermans; Steens, Litjens, Van Asbeck, Pierik; Jcnniskcns, T. Kruize, Dicpevepn; Van Grimbergen (Hcyn), Bouwman, Van 't Hek Pakistan: Moin; Mansoor sr.; Nascer, Rashid, UI Hassan Rashid; Aktar Ra sooi, Kalimullah, Mansoor jr.; Hanif Khan, Saeed, Abbar. 3 nze correspondent) De kans is groot dal Slruijff (34) volgend sei- n Italië zal spelen, is op het ogenblik vrij 'e verplichting; de club hij nog een contract iet Spaanse Levante, ■t in grote financiële 'heden en zal hem ze- gaan. Genua en AC zouden belangstelling voor Cruijff, die kort een operatie aan de \derging en sindsdien tn wedstrijd heeft ge- Voor het juist naar de eredivisie gromo- C Milan komt Cruijfi is uit in het grote toer- Milaan, waaraan ook )rd deelneemt MAAR Twee rennen en pverijen staan morgen op una van de Wassenaar- Dulndigt. De eerste 11100 uur. IPRIJS: Ukasja Laren, [Hanover en Timbre. NTPRIJS:Tiny Arden. Tie- )hia Imca. PRIJS: Uclipse Lelystad, Lelystad en Umberto K. DWPRIJS: Pria Roses, Cas- ladammeke. PRIJS(eerste afdeling): Tar- er, Serga Hollandia en Tax- Bois. 50RPRIJS: Rodachs G, Tin- 1 odin. !LL PARKPRIJS: Sir Ro- iter en Ankara. pIJS: Tim Hanover, Trusl fn Sami Price. IE HANOVERPRIJS: Salve Romaje E en Speed Buiten- LLIAMSPRIJS: Rieka Ha- jlsnel en Remi Star. PRIJS(tweede afdeling) oszorg, Rusty Oostwijck en tlandia. geil sten doping j' ENBERG - Contra-ex- heeft uitgewezen dat tateurwielrenner Bert ban mogelijk het slach- tn zijn van verwisseling ineflesjes. Aanvankelijk fokelman, die was ge- eerd na afloop van de iale kampioenschap- huldig bevonden aan -"f>ebruik. Maar later at een verkeerd flesje fokelman was toege- "!n. De eigenaar, Bert 'a, zal waarschijnlijk 'orden bestraft, omdat het reglement van de mie na procedurefouten maatregelen kunnen genomen. HUIB RUIJGROK VAN DE GRAAFSCHAP 11 Huib Ruijgrok: „Hier In de Achterhoek zijn de mensen achterbaks". DOETTNCHEM Huib Ruijgrok Is de trainer van De Graafschap, dat momenteel in de nacompetitie is verwikkeld om volgend seizoen een plaats in de eredivisie te kunnen be reiken. Voor de Hagenaar is De Graafschap de eerste Nederlandse betaalde club, die bij zelfstandig traint Eerder was bij assistent bij FC Den Haag. Daar werkte hij met talenten als Tscheu-la Ling, Johnny Dusbaba, Romeo Zondervan en Mar tin JoL Toen hoofdtrainer Evert Tennissen moest wijken voor de dure Vujadin Boskov, was er ook voor de assistent geen geld meer. Ruijgrok verhuisde naar Sparta, waar hij prima kon werken onder achtereenvolgens Leo Steegman en Cor Brom. In zijn derde Rotterdam se jaar kreeg hij de kans om in Noorwegen op eigen benen te gaan staan. Eerst werkte hij succesvol in het zeer noordelijk gelegen Molde. Later vertrok hij naar Frederik- stadt Daar kwam hij in conflict met de voorzitter, omdat hij de organisa tie bij die club wilde veranderen. Ruijgrok moest weg en ging terug naar Nederland. Daar greep hij de telefoon en sloeg aan het sollicite ren. Ruijgrok: „Je moet natuurlijk niet op een club gaan zitten wachten. Ik ben van mening dat je in dit vak altijd werk kunt vinden. Als je het niet bij een profclub kunt, dan maar bij een amateurclub of in het buitenland. Dan lig je heus niet meteen uit de markt Kijk maar naar Leo Steegman of Henk van Brussel, die respectievelijk bij Zilvermeeuwen en Rohda Raalte hebben gewerkt om daarna gelouterd en wel in het betaalde voetbal terug te ke ren". Het werk in Doetinchem is Ruijgrok niet meegevallen. Het publiek accepteerde hem niet. De supporters hingen nog aan de popu laire Pim van de Meent, die na lang wikken en wegen besloot bij FC Amsterdam te gaan werken. Ruijgrok: „Van de Meent was bereid op de middenstip zijn broek tejaten zakken. Dat vindt het op sensatie beluste publiek prachtig. Maar zo ben ik niet ingesteld. Toen ik kwam, was ik hier tamelijk onbekend. De pers dacht: wat moeten we met die Ruijgrok, wie is hij nu eigenlijk helemaal? Voor de competitie zei ik dat ik kampioen wilde wor den. Daar vielen de pers en het publiek mij op aan. Ik wilde puur aanvallend gaan spe len. Maar de pers vond, dat ik dat beter niet kon doen. In de kranten groeide de hetze te gen mijn persoon". Dreigementen „De supporters namen dat natuurlijk over. Ik kreeg alle mogelijke verwensingen en dreige menten naar mijn hoofd geslingerd. Om een voorbeeld te noemen: na de aanslag op de Paus hoorde ik iemand zeggen: „Ze hadden beter op Ruijgrok kunnen schieten". Op die manier gaat de lol er natuurlijk wel een beet je af. Het gaat om een klein groepje gefru streerde kerels. Maar toch. Ik heb hen uitge nodigd voor een gesprek. Ze wilden niet Het typeert een beetje de Achterhoekse mentali teit. Dat achterbakse. Het heeft er wel toe ge leid dat ik het zoeken naar een huis in deze omgeving heb opgegeven. Ik woon in Den Haag en dat is natuurlijk te ver weg. Deze Ruijgrok staat nog één jaar bij De Graafschap onder contract Zijn tweede en zijn laatste, neemt hij aan. Toch heeft hij het eerste jaar succes gehad. Zijn doel van voor de competi tie, het kampioenschap, werd weliswaar niet verwezenlijkt, maar daarna zette hij zijn zin nen op de derde periodetitel en die pakte zijn elftal wel. Ruijgrok: „In de eredivisie wordt veel techni scher gespeeld. De clubs, die nu in de nacom petitie spelen, zullen zich allemaal moeten versterken als ze promoveren. Wij hebben dringend behoefte aan een spelbepaler. Als De Graafschap mocht promoveren, horen we volgend seizoen bij de degradatiekandidaten, zeker nu er straks drie clubs kunnen degra deren. Wij hoeven niet echt minder te zijn dan NEC, NAC of FC Groningen en met een beetje geluk kunnen we ons handhaven, maar de mensen hier zullen wel goed op mo gelijke degradatie voorbereid moeten zijn. Anders is de teleurstelling te groot". BRIG In de zesde etappe van de ronde van Zwitserland is duidelijk geworden dat de concurrentie in de Zwitserse Cilo- ploeg moordend is. Men gunt elkaar een voudig de eindoverwinning niet. In de langste etappe van deze ronde, over 231 kilometer van Genève naar Brig, kwam dat nog eens duidelijk naar voren. Dil keer was het Gody Scnmutz, die de ploeg- belangen opzij zette en zijn kans greep. Hi; zette zijn jonge ploegmakkcr Beat Brcu als leider in de algemene rangschikking af. De Zwitserse kampioen heroverde het tri cot daarmee, nadat hij in de tweede etap pe door Theo de Rooy was onttroond. De Belg Guy Nulens won de zesde rit en zorgde ervoor dat de comeback van Didi Thurau, die als tweede eindigde, niet vol maakt was. In de zinderende hitte was met name de formatie van Peter Post niet opgewassen tegen het Zwitserse geweld. Jo Maas staakte aan de voet van de beklimming de strijd wegens een zonnesteek. Joop Zoete melk kwam met een achterstand van og- neveer 2.30 op de leiders op de top door in gezelschap van Henk Lubberding en Jac ques Hanegraaf. Op de eindstreep had de tourwinnaar een achterstand van 3 minu ten opgelopen op de kopgroep. Verontrusl was hij niet. Bovendien maakte Zoete melk zeker niet de indruk dat hij was leeggereden. „In het begin vande klim had ik enige moeite de pedalen rond te draaien. Maar naarmate ik verder kwam ging het steeds beter", was zijn antwoord na afloop in het gloeiend hete Brig. Hane graaf onderscheidde zich in de etappe mei de eerste serieuze klim als beste Neder lander. In de afdaling kwam hij echter ten val. Met een vaart van zeventig kilo meter per uur kwakte de jongste telg uil de Post-brigade (20 jaar) tegen het asfalt „Er lag een grote olievlek op de weg. Die kon ik niet meer ontwijken". Hancgraal kwam er met wat schaafwonden nog re delijk van af. Over Jo Maas maakt Peter Post zich wei nig zorgen. De Limburger, die al sinds hel begin van de ronde van Zwitserland lasl had van de schroeiende zon, had zich mei een petje, een zonnebril en een shirt mei een hoge kraag gewapend tegen de „ko peren ploert". Voor het begin van de zes de etappe was hij koortsvrij, maar gedu rende de rit kwam de koorts terug. Post nam geen enkel risico. Hij sommeerde zijn renner te stoppen. „Op zo'n manier heeft het geen zin door te gaan. Met een paar dagen rust is Maas er weer bovenop. Ik heb vertrouwen dat hij voor de Tour in goede vorm is", verklaarde de ploegleider van Ralcigh. Uitslag zesde etappe: 1. Guy Nulens (Ecl) 231 km in 5.44.50, 2. Dietrich Thurau (VVdl) z.t., 3. Erwin Licnhard (Zwi) z.t., 4. Marino Amadori (Ita) z.t., 5. Godi Schmutz (Zwi) z.t., 6. Giancarlo Casiraghi (Ita) op 1.19, 7. Ucli Sutcr (Zwi) z.t., 8. Vincente Bclda (Ita) op 1.22, 9. Jcan-Marie Grczet (Zwi) op 1.25, 10. Alfons de Wolf (Bel) op 1.30, 29. Petci Winnen 5.48.06, 30. Joop Zoetemelk z.t., 32. Henk Lubberding z.t., 33. Theo de Rooy z.t, 35. Jaak Ha negraaf z.t., 41. Adri van der Poel 5.52.25, 42. Roy Schuiten z.t., 48. Gcr Knctcmann G.01.4G, 54. Bert Pronk z.t., 73. Aad van den Hoek z.t., 76. Adri van Houwelingen z.t. Algemeen klassement: 1. Schmutz (Zwi) 24.19.13. 2. Brcu (Zwi) op 1.23, 3. Fuchs (Zwi) op 1.25, 4. Na tale (Fra) op 2.02, 5. Nulens (Bel) op 2.33, 6. Casi raghi op 3.35, 7. Lubberding op 4.19, 8. Gisigcr op 4.38, 9. Thurau op 5.02, 10. Theo de Rooy (Ncd) op 5.22, 18. Zoetemelk op 7.49, 2G. Hanegraaf op 9.33. 31. Schuiten op 12.08, 32. Van der Poel op 12.54, 39. Knctcmann op 20.53, 41. Van Winnen op 21.09, 45. Pronk op 22.14, 74. Van Houwelingen op 39.55, 85. Van den Hoek op 48.30. ADVERTENTIE SPORTWERELD LAUSANNE - Rob Kok (ex-Ajax) van Lausanne is in Zwitser land uitgeroepen tot voetballer van het jaar. VANCOUVER - Uitslagen Noordamerikaanse voetbalcompeti tie: Chicago-Washington 1-2; Cosmos-Toronto 4-3; Atlanta-Cali fornia Surf 2-1; Edmonton-San Jose 6-2; Calgary-Tulsa 3-2; Van couver-Fort Lauderdale 0-1. DJAKARTA - Indonesië versloeg voor voorrondegroep Oceanie van het WK voetbal Taiwan met 1-0. APELDOORN - Rob SieberfZwijndrecht) veroverde de nationa le juniorenwielertitel klassementsrit. BRATISLAVA - Het Nederlandse karateteam won een toernooi in Bratislava voor Frankrijk. LONDEN De Zweed Björn Borg en de Amerikaanse Chris Evert Lloyd zijn als eerste geplaatst voor Wimbledon, dat volgende weck van start gaat. Borg strijdt voor zijn zes de achtereenvolgende Wimbiedontitcl. Nummer twee op de plaatsingslijst bij dc mannen is John Mcenroc, Jiminy Con nors bezet dc derde plaats. Hana Mandlikova, winnares van de Australische en Franse titel is tweede geplaatst achter Evert. Tracy Austin en Martina Na- vratilova, winnares van de Wimbledon-titel in 1978 en 1979, zijn respectievelijk derde en vierde geplaatst. Evonne Goolagong- Cawley uit Australië verdedigt haar vorig jaar behaalde titel niet wegens zwangerschap. Betty Stöve, al jaren sterk acterend in de dubbelspelen, is zowel in het dames- als in het gemengd dubbel geplaatst. De ncder- landse, die gisteren in Eastbourne in de eerste ronde won van Stacy Margolin (VS) met 6-0, 3-6, 6-3, speelt in het damesdubbcl samen met de Tsjechische Hana Mandlikova en deze combinatie staat als achtste genoteerd. In de „mixed" staat Betty Stöve met Frew Mcmillan op de tweede plaats. John en Tracy Austin gaan het Nederlands/Zuidafrikaanse koppel voor. De plaatsingen zijn Hcrcncnkelspcl: 1. Björn Borg (Zwe); 2. John Mcenroe (Vst); 3. Jimmy Con nors (Vst); 4. Ivan Lcndl (Tsj); 5. Gene Mayer (Vst); 6. Brian Teacher (Vst); 7. Brian Gottfried (Vst); 8. Roscoe Tanner (Vst); 9. Jose Luis Clerc (Arg); 10. Guillcrmo Vilas (Arg); 11. Victor Pccci (Par); 12. Peter Mc Namnra (Aus); 13. Yannick Noah (Fra); 1,4. Wojtak Fibak (Pol); 15. Balazs Taroczy (Hon); 1G. Vi tas Gerulaitis (Vst). Dames: 1. Chris Evert (Vst); 2. Hana Mandlikova (Tsj); 3. Tracey Austin (Vst); 4. Martina Navratilova (Tsj); 5. Andrea Jaeger (Vst); 6. Wcndy Turnbull (Aus); 7. Pam Schriver (Vst); 8. Virginia Ruzici (Roe); 9. Sylvia Hanika (Wdl); 10. Mina Jausovec (Joe); 11. Dianne Fromholtz (Aus); 12. Kathy Jordan (Vst); 13. Bettina Bunge (Vst); 14. Barbara Potter (Vst); 15. Regina Marsikova (Tsj); 16. Joanne Russell (Vst).

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13