.eidse' ploegen kansloos in promotiestrijd De Spartaan reikt niet verder dan tiende plaats ccesvol jrdedigt elschaaktitel I fry Vreeken st en Hermans )oneren 2 KOEMANS MAAKT HET JAN HORDIJK LASTIG Jim Lassooy klasse apart op kringkampioenschappen Martin Heineke sterkste in Pampus klasse LBDSE COURANT MAANDAG IS IUNI1981 PAGINA 15 OLTC promoveerde naar de tweede klasse. Dit team - be staande uit Jolly Drok, Nancy Toole, Marcel Gerritsen en Jan Vonk - boekte een 5-1 zege op Donald Duck. Merenwijk promoveerde naar de derde klasse. J. Thuis, G. Koemans, A. Wijnveld en Le- ontien Poots boekten een 5-3 zege op Hilverheide. WILLEM SPIERDIJK Uitslagen Forescate - Leeuwenbergh II: 1-6. Jos Koemans - Jan Hordijk 6-3, 1-6. 3-6; Arnold van der Capelle - Rob Crullaards 1-6, 1-6; Bub van der Zee - Groeneveld 0-6. 1-6; Herman van der Capelle - Ton Lulckx 1-6, 4-6; Jacqueline van Wijk - 6-1, 2-6, 3-6; Llselotte van der Bijl - Arlen Benninga 0-6, 0-6; Herman van der Capele/Van der Zee - Luickx/Crullaards 6-3, 5-7, 6-3. Unicum - Pelllkan III: 2-6. Anne Jan van der Meer - B. Hulker 4- 6, 2-6; Hans Tönjann - S. Coenen 6-3, 6-2; Ivar de Jong - P. Bahnsche 3-6. 5-7; Hennie Fehling - Y. Pieters 6-3, 6-2; Maureen Meier - A. Chankraine 2-6, 2-6; De Jong/Van der Meer - Hulker/Coenen 2-6, 3-6; Meier/lrls Zwollo - Pleters/Chankraine 2-6, 2-6. Zee en Duin - Bilthoven: 3-5. Rob Koggink - Kessels 5-7, 1-6; Jan de Groot - A. Wattez 4-6, 6-7; Marijke Guit - M. v/d Linden 6-1; 6-4; Els Ka- les - A. Wattez 3-6, 6-1, 5-7; Kogglnk- /Bauw - Oudegeest/Kessels 3-6, 2-6; Gult/Kales - V/d Llnden/Wattez 6-4, 6-3; Kales/Bauw - V/d Linden/Kales 3-6, 1-6; Guit/de Groot - Wattez/Wat- tez 4-6, 6-2, 6-0; Alkmaar II - Leidse Hout 5-1; K. Neyens - Peter Pauwels 4-6, 6-4, 6-4; D. Schermhorn - Waldo Jansen 6-4, 7-5; J. Wassink - Ellen de Groot 2-6, 6-7; T. Sikkema - Inge van Zuur- en 6-3, 7-5, Neyens/Schermhoorn - Pauwels/Bas Ploos van Amstel 6-3, 6-0; Wassink/Sikkema - De Groot- /Van Zuuren 6-1, 6-4. ONDANKS VERBETERING PUNTENRECORD LEIDEN Op de tweede competitiedag hebben de meeste Leidse ploegen hun resultaten verbeterd. Vooral het hoofd klasse optreden van De Spartaan was weer goed. Opvallend was de grote terreinwinst van de dames van de Bataven in de tweede klasse. De heren van De Spartaan bleken met hun puntenrecord op de eerste dag toch nog niet aan hun maximum gekomen te zijn. In Den Haag scoorden de Lissenaren nu 26.973 punten, goed voor een tiende plaats. Zeer opvallend was het lopen van John van Loon: 10.8 op de 100 meter en 15.3 op de 110 meter horden. Op dit nummer was Ad van Doorn met 14.9 nog sneller. Ad ging ook van start op de voor hem ongebruikelijke 400 meter horden: 55.0. Piet Waning liep zowel de 1500 meter als de 5000 meter in 4.02.0 en 14.46.6. Ard Vermeulen sprong terug van weggeweest 6.50 meter ver. Zeer goed was ook de 4x100 meter: 43.1. Minder sterk waren dit keer de technische nummers, waar de gebroe ders van Noort na hun vakantie kwamen tot 47.28 meter met de slingerkogel voor Peter en 43.74 meter discus en 12.75 meter kogel voor Nico. Een met veel invallers aantredende damesploeg van De Spar taan heeft in de hoofdklasse iets terrein verloren. In Enschedé werd nu een negende plaats veroverd met 15.302 punten. Top pers waren dit keer Leny van der Poel, 10.13.0 op de 3000 me ter, en Marian van der Niet 15.3 op de 100 meter horden en 1.60 hoog. Tot deze hoogte reikte ook Marinda van der Meer. Goede sprintresultaten werden geboekt door Jacqueline Bierman: 12.6 en 27.0. Marga Kortekaas wierp 34.98 meter met de discus. Kla- rien Winkelmolen sprong 5.13 meter ver. Annelies Deutekom wierp 32.12 meter met de speer. De Holland-dames verbeterden zich in Leiden enigzins, maar kwamen mede door wat slechte wissels in de estafette toch niet verder dan 11.616 punten. Veel uitschieters waren er in deze ploeg niet. Het best op dreef was misschien wel Ester Goddijn met 15.7 op de horden. Joske Boom sprong 4.90 meter ver. Ma rion Komdeur werd door Annie van Stipthout meegetrokken naar een goede 2.21.4 op de 800 meter. Carla de Ruiter en Hanneke van de Westen deden niet veel voor elkaar onder op de 100 me ter: 13.3 en 13.2. Hanneke liep ook de 400 meter in 62.7. Bep van Pelt wierp 29.76 meter met de speer. Mies Kuipers kwam met de discus tot 31.34 meter. De dames van De Bataven gingen in Leiden fors in punten voor uit: 12.147 punten. Vooral de goede prestaties op de korte af standen van Sandra Dorlas en Maries Hunck leverden een verbe tering van het totaal met bijna duizend punten op. Sandra Dorlas was de snelste dame op zowel de 100 als de 400 meter: 12.3 en 58.0. Maries Hunck deed hier met 12.7 en 59.3 niet veel voor onder. Deze twee juniores stonden ook aan de basis van de snel le estafette: 50.1. Goede werpprestaties leverden Femmy Jansen en Ria van Dijk. Femmy Jansen stootte 10.10 meter met de kogel en wierp 29.86 meter met de discus. Ria van Dijk reikte met de speer tot 31.90 meter. Jolanda Dorlas wierp op dit nummer 27.10 meter. Tina Buntsma sprong 4.78 meter ver. Een goede 3000 meter liep Marian van Klink: 10.28.9. Ook de heren van De Bataven boekten op eigen gebied een lich te vooruitgang: 15.372 punten. Als vanouds waren hier weer de loopnummers het best bezet. Koen Gijsbers nam de kortste af standen voor zijn rekening in 10.9 en 47.4. Op de 100 meter liep Sammy Monsour ook een redelijke 11.7. Maarten Gijsbers had voor zijn 400 meter 51.1 nodig. De 1500 meter werd een prooi voor Wybo Lelieveld, die met 3.50.9 ook zijn clubgenoot Jan Ver loop, 4.03.6, ver voor bleef. Op de 5000 meter maakte Peter We zel een geslaagd debuut. Hij kwam tot 15.11.6 en sleepte ook Henk van Leeuwen naar een goede 15.21.6. Op de technische nummers leverden Gerrit Verdoes, met 12.29 meter bij kogelsto ten, Theo Brusche, 3.40 met polshoog, en Johan Schouten, 42.14 meter met de speer, de beste indruk. In de reserveploegen van De Bataven leverden Han Kulker, 11.7 en 52.1, en Irene Buntsma, 30.56 met de discus goede prestaties af. OEGSTGEEST De derde ronde van de kringkampioen schappen ia volledig beheerst door de Leidse zwemmers. In zwembad Poelmeer (Oegst- geest) werden door de Leidse deelnemers, naast een groot aantal titels, ook nog flink wat startbewijzen voor het Neder lands kampioenschap gepakt. Toch was het geen Leidenaar die de beste prestatie lever de. Dat was weggelegd voor Jimmio Lassooy van het Alp- hense AZC/Microlife. Lassooy startte twee keer en haalde beide malen met verbluffend gemak een NK-limiet. De 400 wissel zwom Lassooy in de zeer snelle tijd van 5.19.1. Een tijd die maar liefst twintig seconden onder de NK-richttijd lag. Op die 400 wissel was ook Renè Correljé van de Zijl/LGB goed op dreef. Zijn tijd, 5.34.1, was goed voor een plaatsing voor het Neder lands kampioenschap. Lassooy leverde zijn tweede knappe prestatie op de 100 school voor jongens'68. Hij zwom die afstand in een tijd van 1.17.5. De limiet was op 1.23.0 ge steld. De Leidse zwemmers waren vooral op de schoolslag erg snel. De 100 meter bracht bij de dames Ellen Hoogenbom op het hoogste platform. De LZ'86 zwemster bracht 1.21.8 op de klokken. Een tijd die 0,2 seconde onder de NK-limiet lag. Bij de jongens waren het de Zijl/LGB'ers Reinier Haas noot ('66) en Hans Lalau ('65) die onder de NK-limiet finish ten. Haasnoot kwam op de 100 school tot een tijd van 1.16.0, Lalau zwom die afstand In 1.15.4. Zowel Haasnoot als La lau behaalde goud. Het traditionele ra- van Philidor heeft in bijzonder span- ip gekregen. Ge ling trok met zea it zeven wedstrijden id aan het langste (bleef tenslotte een jroor op Wim Luberti, m en Rinie Kuyf. Ge- brde meesters als der Wiel, Bert En- }erez Garcia eindig- lager. In het even- r Philidor georgani- Nederlands kam- ^ip snelschaken voor ^"aven de gevestigde ij het met moeite, ijk overeind. Corry jehield na enige be fog edstrijden met Co- irmert en Pernette 3® de titel. in oernooi van Philidor jaar kwalitatief en f beter bezet dan fier meesters en tal- 51 :e hoofdklassers in smersveld kon een i strijd niet uitblij- de eerste rondes gevestigde namen te verduren. Jaap p in de eerste ronde son!09 van de naa,d te~ remise. Pe- zo€k|werd in deze ronde Iversh een nederlaag ge loor Joop Piket. De Wester, die voor de tJ° 9°ed als uitge- g.7yerd was Bert En- vd |rd in de derde ron- 'ewezen door John '(el. ftqpde ronde ging Wim 1 ontpoppen als een i kanshebbers. Hij' H&rst Hans Böhm om p^John van der Wiel .stige ogenblikken te ^^Het Leidse talent akela10? met remise- Een viel voor hem wel ,nn9 Gerard Welling, na ld Nfiaag in de tweede ronde tegen Hans Bolim onge merkt omhooggeslopen, had geen genade meer met hem. De verrassende uitslagen le verden een finale op tussen Wim Luberti en Gerard Wel ling. Gerard Welling bleek over de sterkste zenuwen te be schikken. Luberti eindigde nu op een gedeelde tweede posi tie met Hans Böhm en de Phili- dor-speler Rinie Kuyf. Philidor was trouwens'goed vertegen woordigt in de voorste gelede ren want Lex Jongsma, Hans Kuyf en Menno Okkes eindig den met John van der Wiel, Jaap Vogel en Bosboom op de gedeelde vijfde plaats. Groep twee werd gewonnen door De Wit en Jan Willem Duijzer. Van der Berg was de sterkste speler in de derde groep. Kreeft, Van der Logt, Walter en Perez Pereira deden niets voor elkaar onder in de vierde groep. Het Nederlands kampioen schap snelschaken voor da mes werd een krachtmeting tussen de gevestigde orde en het aanstormende talent. Met enige moeite bleef uiteindelijk de gevestigde orde overeind. Na een enkelrondige competi tie over twintig partijen deel den titelhoudster Corry Vree ken, Pernette Cameron en Co- chita Pluymert de eerste plaats met 17,5 punt. Deze dames speelden vervolgens een dub- belrondige beslissingdriekamp, die Corry Vreeken in haar voordeel besliste. In de beslis sende partij maakte haar te»- genstandster Pernette Came ron een vingerfoutje. Pernette werd daardoor tweede. De vierde plaats was voor Heieen de Greef, die zestien punten scoorde. Ellis Vogel kwam tot veertien en Cora van Gent tot twaal en een half punt. I Twee Leids® ama- I en Hermans, tra- _fljWeek op de voor ster Post won een [rijd in Hilversum ^rmans werd twee- 1 criterium in Nieu- m de IJ8sel. zegevierde in een Ichter stayers op de wielerbaan in Hilver- eed de twintig kilo- 5St«er op het program- #r<jin in 17 minuten en de, wat neerkomt op Idelde snelheid van ptig kilometer per ues Aertssen werd jdezelfde serie, die veel sneller werd Jan de serie met on gerenommeerde irs als Geserick en WIELRENNEN een plaats in de tienmans kop groep in het criterium te Nieu- werkerk aan de IJssel. Bram Jouvenaar ontsnapte niet lang voor het einde. Hermans ging nog in de achtervolging maar kwam er niet meer bij. Wel werd hij tweede, en dat terwijl hij dit jaar pas voor het eerst serieus is gaan fietsen. Hoog kamer sprintte zich naar de ze vende plaats. Ton Overdevest werd tweeëntwintigste. In Austerlitz werd de nieuwe ling Richard Ippel derde. Mar tin Overdevest werd in dezelf de massaspurt achtste. De wekelijkse clubkoersen van Swift werden gewonnen door amateur Post, liefhebber Kooyman, veteraan Zomerveld en nieuweling Overdevest. u De promotiestrijd de 'Leidse' ploegen isastreus verlopen. ging volsterkt ten onder tegen het A spelers beschik- Hiwenbergh II. Al na ipelen was het pleit {en hadden de Voor- Ben 0-6 voorsprong L Lichtpunt in de tense ploeg was het jle 8pel van Jos Koe- licum besloot ook al begtijdig einde, toen stand tegen Pellikan ■5 was opgelopen. )ut deed bij Alkmaar de bij de stand 5-1. Forescate ontving Leeuwen berg II, een team, dat In Hor dijk, Crullaards en Groeneveld over drie A-spelers beschikt. Het was dan ook niet echt ver bazingwekkend, dat in alle partijen de overmacht van de Voorburgers groot was. De en kelspelen eindigden in overtui gende twee sets overwinningen voor Leeuwenbergh II, met uit zondering van de singels van Jacqueline van Wijk, die kan sen had op winst na een ge wonnen eerste set tegen Jans- je Vermaat en Jos Koemans. De zestienjarige jeugdistricts- kampioen opende met een ace tegen ex-Nederlans kampioen Jan Hordijk. De Voorschote naar hield z'n tegenstander de eerste set goed onder druk met prima spreiding van vooral z'n forehand, scoorde veel met die slag, maar maakte ook punten met dropshots en fraaie running-lobs. Hordijk koos vooral in de beginfase voor de aanval, leidde die met een prima approach op de door Koemans in forehand- greep geslagen backhand ook goed in, maar kwam door goe de topspinpasseervlagen slechts zelden aan een volley toe. Na 6-2 in de eerste set viel de Voorschotenaar terug. Hor dijk wachtte rustig op fouten van z'n tegenstander, die kwa men ook en het werd snel 1-6. De beslissende set was span nend. Koemans verzuimde de kansen op een gelijke 3-3 stand te benutten, het werd 2- 4, maar Koemans verkreeg aansluiting via een perfecte game met een smash, twee scorende forehands en een ace. Twee spannende, in het voordeel van Hordijk afgeslo ten spellen, bepaalde de eind stand op 3-6. Unicum, in duel met Pellikan III, kwam met een 2-3 achter stand uit de enkelspelen. Hans Tönjann won en lijkt vlak voor de toernooienreeks de vorm terug te hebben, want hij liet' Sjeng Coenen kansloos. Ook Hennie Fehling boekte winst op Yvonne Pieters. Verlies in heren en damesdubbel resul teerde in een voor de thuis ploeg onoverkomelijke achter stand. Leidse Hout verloor met 5-1 van Alkmaar II, al waren de verschillen in vooral de enkel spelen gering. Alleen Ellen de Groot won voor de Leidse ploeg, die veel last had van het onsportieve gedrag van het Alkmaarse publiek. De toe schouwers reageerden enthou siast op missers van de Leide- naars, iets wat bij tennis op dit niveau vrij ongebruikelijk is. De 3-1 achterstand kon in de dub bels niet goed gemaakt wor den. De combinatie Bas Ploos van Amstel en Peter Pauwels, die in de competitie prima vol deed, liet het nu afweten, ter wijl ook Ellen de Groot en Inge van Zuuren er niet aan te pas kwamen. Drie winstpartijen van de 16- jarige Marijke Guit kon Zee en Duin niet helpen aan de winst In de strijd om promotie aar de overgangsklasse B tegen Bilt hoven, dat vooral een voor de Katwijkers te sterke inbreng had van de heren. Els Kales was dicht bij een zege, maar gaf een 5-3 voorsprong in de derde set uit handen. Na ver lies van de herendubbel en ge mengd dubbel van Peter Bauw en Els Kales was Zee en Duin geklopt. Het herenteam van Zee en Duin redde het wel en gaat over naar de overgangs klasse. Het herenteam van Unicum plaatste zich voor de finale door een 4-0 zege op Velzen. Dat betekent, dat Philip van der Kwast, Willem Pufkus, Har Meier en Roy Mooiman, die de geblesseerde Bram Madera vervangt, volgende week om de Nederlandse titel gaan spe len tegen De Manege uit Apel doorn. !RS SNEUVELEN OP RAPIDTOERNOOI Koen Gijsbers (tweede van rechts) won op de tweede competiedag in Leiden opnieuw de 100 meter in 10.9. DAC aan kop in Alphense sportontmoeting ALPHEN AAN DEN RIJN De volleyballers van DAC gaan na twee wedstrijddagen aan kop in de vierde Alphense sportontmoeting. DAC verza melde tot nu toe 1563 punten. Hockeyclub Alphen is tweede met 1470 punten en BVO staat met 1449 punten op de derde plek. Deze drie vereni gingen hebben elk drie on derdelen afgewerkt. In totaal doen 26 clubs mee aan de sportontmoeting. De sportontmoeting werd vrij dagavond geopend met de on derdelen tafeltennis en softbal. DAC won het tafeltennis, AVV'36 werd tweede en UDI en Alphense Boys deelden de derde plaats. Hockeyclub Alp hen toonde zich de sterkste op het onderdeel softbal. DAC scoorde ook hier hoog, de vol leybalvereniging werd tweede. De derde plaats werd opgeëist door Wilskracht. BVO was goed op dreef op de tweede wedstrijddag. De bas ketballers wonnen beide voor zaterdag geprogrammeerde onderdelen, voetbal en hand bal. Rijnstreek werd tweede bij het voetbal, de derde plaats was voor Flair. Alphense Boys werd tweede bij het handbal, Tempo eindigde op de derde positie. Vanavond wordt de sportont moeting voortgezet met atle tiek (De Aarhoek, 19.00 uur), tennis (Prins Bernhardlaan, 18.45 uur) en wielrennen (De Aarhoek, 19.15 uur). WARMOND Voor het eerst sinds lange tijd werden dit weekeinde op de Kagerplas- sen zeilwedstrijden in de Pampusklasse gehouden. Martin Heineke toonde zich over vier manches de sterk ste. De Loosdrechtenaar ver zamelde 11 punten. Zijn beste resultaten waren een eerste, een tweede en een vierde plaats. Twintig Pampussen verschenen afgelopen week einde aan de start. C. Hooft werd met een totaal van 13 punten tweede. Hooft pakte een eerste, een vijfde en een tweede positie. De derde prijs ging naar H. in der Maur die weliswaar twee manches won, maar door een matige tiende plaats niet hoger reikte dan die derde plek (16 punten) in het eindklassement. A. van Galen eindigde met 23,7 punten op de vierde plaats. Van Galen boekte de volgende noteringen: tweede, derde en negende. J. Verhaar legde beslag op de vijfde plaats. Met een tweede, een derde en een tiende positie kwam hij aan een totaal van 24,7 punten. Algemeen klassement: 1 DAC 1563 (3 onderdelen); 2 Hockeyclub Alphen 1470 (3); 3 BVO 1449 (3); 4 Tempo 1442 (3); 5 AVV'36 1190 (3); 6 Alp hense Boys 1183 (2); 7 Flair 1029 (2); 8 TEAN 889 (2); 9 ARC 777 (2); 10 Zaalvoetbalcombinatie 754 (3); 11 ZIGO 651 (2); 12/13 AZC (2). Rijn streek (1) 630; 14 Ridderveld 597 (3); 15 Alphla 572 (3). Beeld van de pampuswedstrijden die dit weekeinde op de Kagerplassen werden ge houden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15