1111111= JIHIi Terminal specialist(e) ;,Ze hebben in Den Haag de Russen in vier varianten over de IJssel geloodst CU boeken Bezuinigings suggesties vallen slecht bij Defensie Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. ervaren organist(< sar EEN LERAAR m/v EEN LERAAR m/v VOORDELIG WINKELEN? KIJK INDE KRANT. Gemeente Zoeterwoude Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening^ "Horsten Vliet" personeelswerker VERKOOPMEDEWERKER BETONINDUSTRIE MBI BETON ZATERDAG 13IUNI1981 PAGINA 4 LEIDSE COURANT AMERSFOORT Adju dant Visser kookt. Venijnig trekt hij een commentaar Hit zijn schrijfmachine. Hij zegt een wesp te zijn die re gelmatig zijn angel boort in het achterwerk van defen sie-ambtenaren in Den Haag. Dat doet hij dan via het blad „FACOM-journaar, dat gelezen wordt door de 13.000 leden van deze mili taire vakbond van christelij ke signatuur. „Overheid on dermijnt krijgsmacht" stond er eergisteren op zijn voor pagina. Eind deze maand komt er te staan: „Herover wegingen: een politiek gele- genheidsnummer". .iDat komt hard aan in Den Haag", weet hij uit ervaring. ./Vanmorgen nog had ik een v<an hen aan de telefoon. Brie send was die man, omdat ik geschreven heb dat ze de grens van onnozelheid hebben bereikt. Nou, ik ben ook brie send, dat heb ik hem duidelijk gemaakt. Ze hebben daar in Den Haag de Russen in vier varianten over de IJssel ge loodst". De inmiddels beruchte „Her overwegingen", de bezuini- gjngsvarianten van ambtena- .rên van ministeries, die sa mengevat zijn in 4000 pagina's, rijn de oorzaak van grote op- Winding en volgens Visser ook grote onrust in de krijgsmacht. „Vanaf dinsdag 9 juni weet de krijgsmacht en het volk waar het aan toe is. Geld of je leven. Bit wil zeggen, drie procent reële groei of het opheffen van de krijgsmacht. Want daar komt het in die Heroverwe gingen op neer. Die varianten gaan uit van de gevolgen voor de krijgsmacht als de drie pro cent groei wordt omgebogen in achtereenvolgens twee en een kwart, anderhalf, driekwart of nul procent. Dat ze nul pro cent ook nog het predikaat groei durven te geven is toch wel wat overdreven. Welnu, als er geen of bijna geen groei is, kan de vloot in de mottenballen, de lucht macht in de shelters en wat er van de landmacht nog rest, naar huis toe. Hun aanwezig heid heeft geen zin meer", al dus Visser. Ronduit demoraliserend en ondermijnend noemt de secre taris-voorlichter deze defensie- denkwijze, en vooral ook de manier waarop er bekendheid aan is gegeven. De voorlich tingsdienst van Defensie heeft een uittreksel gemaakt van het ambtelijke rapport en dat in de krijgsmacht verspreid. „Een samenvatting op acht pa gina's. Een knap stuk werk. Het is met een hoge mate van ernst omgeven. De schijn van echtheid wordt tot op de laat ste regel gehandhaafd. Het mi nisterie benadrukt in het stuk dan wel dat er geen beleids matige oordeelsvorming aan mag worden verbonden, maar onder het mom van a-politiek denken van ambtenaren wordt een stuk politiek bedre ven waar je akelig van wordt". Het grote gevaar van het stuk is volgens Visser, dat er onder het personeel van de krijgs macht iets van blijft hangen. En dat is, verwacht hij, wel haast onvermijdelijk. Hoeve- len ziin niet op de hoogte van de achtergronden. Weten niet dat het een ambtelijk stuk is. En bovendien, wie dat wel weet denkt gauw: het zijn wel iswaar nog maar suggesties, maar dat kunnen al te gauw plannen worden. Dat bleek wel uit de vele reacties die het secretariaat van de FACOM te verwerken kreeg. Voordat die plannen er zijn wil de FACOM het achterste van de tong laten zien. Er zit namelijk volgens Visser voor het personeel van de krijgs macht nog een zeer vervelen de kant aan deze zaak. „Je kunt op de vingers van een hand natellen dat het af kappen van NAVO-taken en als gevolg daarvan het ver dwijnen van duizenden perso neelsleden, door de bondgeno ten niet zal worden gepikt. In het stuk wordt „ten koste waarvan" opengelaten. Een merkwaardig verschil tus sen het defensiestuk en die van andere ministeries. Defen sie roept enkel een schrik beeld op, maar andere ministe ries geven aan, waar op grond van verschillende modellen kan worden bezuinigd. Bij De fensie wordt geen enkele ruimte voor alternatieven ge boden. Het is het een of het ander", aldus Visser. Het zit er dik in, verwacht Visser, dat het personeel van de krijgsmacht dubbel zal moeten bloeden. En dat pikt de FACOM niet. „Bij eerdere gelegenheden is door ons geconstateerd, dat de toenemende spanningen bij Defensie tussen investerings- en exploitatiekosten ten koste van de laatsten gaan en daar door drukken op het perso neel. De militairen kun je niet op een hoop vegen met alle ande re ambtenaren. Hij heeft recht op een bijzondere rechtsposi tie. Kijk, er is bijvoorbeeld op dit moment te weinig animo om in Libanon te dienen. Nu wor den ergens in dit land beroeps militairen gewezen op hun verantwoordelijkheden. Ze hebben maar te gaan. Akkoord. Toen ze beroeps werden wisten ze dat het zo ver zou kunnen komen. Het vak brengt het met zich mee. Als Van der Klaauw in de Ka mer komt met de mededeling dat de regering heeft besloten Nederlandse militairen naar Libanon te sturen, is er over enkele weken een bataljon. Maar daar mag best wat tegen over staan. Geen geld, geen Zwitsers gaat ook vandaag de dag nog op". De georganiseerde militair is niet bereid nog meer in te le veren. Daar wil Visser en zijn vakbond „Den Haag" van overtuigen. „De animo voor een job in de krijgsmacht daalt nu al voort durend", laat hij nog weten. HENK VOLMER lA/s de Russen thuisblijven en er verder geen gekke dingen gebeuren zit je als beroeps militair gebeiteld. Een baan bii het rijk voor het leven. Wat wil je nog meer Gisteren is de krijgsmacht zich echter wild ge schrokken, toen de voorlich tingsdienst van Defensie onder het personeel een stuk verspreidde, waarin staat dat de overheid heel wat kan bezuinigen door leger, vloot en luchtmacht de ko mende jaren geen cent extra te geven en door om en na bij 18.000 man mili tair personeel een andere baan te la ten zoeken. Dat is bepaald geen topgeheim. De voorlich tingsdienst van Defensie haal de die wetenswaar digheden uit „Her- o ver wegingende bezuinigingssugge sties die een com missie van ambte naren de overheid aan de hand heeft gedaan. Die ambte naren wijzen erop, dat bij Defensie be zuinigd kan wor den door de groei van drie procent van de begroting geheel of nagenoeg geheel te schrap pen. Behalve voor het personeel van de krijgsmacht zal dat ook gevolgen hebben voor de materieelvoorzie- ning. En voor de betrekkingen van Nederland in NA VO-verband, want die groei van drie procent is na melijk noodzake lijk om de NA VO- verplichtingen na te komen. Opzien barende voorstellen, die in de krijgsmacht gro te beroering en on rust hebben ver oorzaakt. Bii de grootste vakbond voor militairen, de Federatie van Al- gemeen Christelij ke Organisaties van Militairen (FACOM), stond direct nadat de voorlich tingsdienst de toelichting op het ambtelijke rap port verspreid had, de telefoon niet stil. „Mensen die de achtergrond van het ambtelijke rap port niet kennen, denken dat het een stuk van de rege ring is dat ze eruit gaan", zegt FA- COM-voorlich ter A. Visser. Icllk c til In Mincktiillcil. I oor nilu lil lu i ,lc PicrciihcM licmiiiiK. In elk iclcloonhock viiiiIi ii lui imi I'iihliknhc iiiiiiKchnilcii SIRE ,lc SliclilllU! Iilcclc Kal, „Zoor Caesar hebben we een heel speciaal vakantie adres, ergens op de Vel uwe." HJllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Overal kom ik U tegen Ook in onze tijd is er om het geestelijk leven op peil te hou den binnen de Rooms Katho lieke Kerk, naast de officiële liturgische teksten, behoefte aan individuele gebedsvor men. Dat blijkt uit de diverse gebeden-bundels die steeds weer uigegeven worden. Een Duitse verzameling van Alfons Höfer „Auf den Weg" is in een Nederlandse bewerking ver schenen door Joke Forceville- van Rossum. Deze „gedachten en gebeden" ziin thematisch gegroepeerd zoals „Op zoek" - „Spreken met God - „Ge meenschap in het geloven" etc, waarbij Schriftfragmenten afgewisseld worden met medi tatie-teksten hoofdzakelijk van hedendaagse auteurs en het boekje is dan ook een neerslag van de moderne spititualiteit die enerzijds traditioneel, an derzijds een vrije geest in zich draagt. Want wat b.v. Jacques Pohier denkt over de Eucha ristie (pag. 145 onderaan) wijkt sterk af van de orthodoxe leer, maar onder hetzelfde thema zijn weer fragmenten opgeno men die helemaal „rooms zijn zoals „Mijn verhouding tot God" (pag 259) dat zelfs doet denken aan de oude biecht spiegels. Toch is er een oecumenische tendens te be speuren en wij zouden de bun del kunnen aanbevelen voor „ieder christen" als het Memo rare van St. Bernardus er niet in opgenomen was. Eindcon clusie: veel mooie, goede ge dachten als meditatie-stof voor een stil uur, waarbij men zich wel aan het thema moet hou den want anders ontkomt men niet aan de indruk dat samen steller en bewerker ietwat chaotisch kozen uit zoveel au teurs van verschillende denk richtingen. Alfons Hofer „Overal kom Ik u tegen". Uitgeverij J. H. Gottmer-Haarlem en Uitga ven Altiora-Averbode. Prijs 25,-. Hetbestuur van de SI. Willibrord-paroi te Oegstgeest zoekt een die niet alleen muzikale, maar ook._ liturgische belangstelling heeft. De vieringen zijn op zterdagavond om 19.00 uur (samenzang) en zondagmorgen 10.30 (met koorzang). Een deeltaak is mogelijk. De parochie telt 4 koren van verschillende signatuur.. Datum van aanstelling: Laugustus '81, Salariëring volgens officiële richtlijnen. Inlichtingen bij Mw. M. Dankelman, M. H. Trorr laan 212,2341 TG Oegstgeest, tel. 15.35.02. Sollicitaties z.s.m. aan het bestuur van de par chie. Piet Helnlaan 39, 2341 SH Oegstgeest. DATSUN-DEALER de meeste modellen uit voorraad leverbaai AUTO HEEMSKERK ROELOFARENDSVEEN - LEIDEN TEL. 01713-2866. TEL. 071-133861. ^erlee Pn ni guur ezeie ichte ie nc lijn winti nanip ;we« Op de afdeling HARTBEWAKINi (CCU) van het St. Elisabeth Ziekenhui te Leiderdorp kunnen worden c plaatst TWEE VERPLEEG KUNDIGEN (met voltooide Coronary-Care- opleiding) De afdeling heeft de beschikking over 8 bedden. Nadere informatie wordt u gaarne ver strekt door mej. Zr. A.J.M. Vollebregt, adjunct directrice/hoofd verpleegkun dige dienst. Tel. 071—899250. Het salaris en de overige arbeidsvoor waarden zijn conform de CAO ziekenhuiswezen. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u ricf ten aan het hoofd van de afdeling Per soneelszaken. St. Elisabeth ziekenhuis Simon Smitweg-Postbus 4220, 2350 CC Leiderdorp. mem kit teer, ten il nget.i vee t. tunsl reel i [een van l iog e langz goed' tiet h me e tusse zijn 1 daar onzic wel p»d verv omk gehe weg. opni hij'i recta U Digital- een leider in de computerindustrie. Digital Equipment bv is de Nederlandse dochteronderneming van 's werelds grootste fabrikant van mini- computersystemen en vooraanstaande leverancier van middelgrote systemen. Onze Field Service organisatie houdt de door Digital geleverde systemen operationeel en heeft tot taak storin gen en stilstand tot een minimum te beperken. Digital zoekt voor het onderhoud van haar computerterminals in Leiden- Haarlem en omgeving een enthousiaste service man of vrouw, die op korte termijn in Digital's snel groeiende Field Service organisatie opgenomen wil worden alsterminal specialist(e). Voor deze funktie zijn eigen schappen alseen juist gevoel voor klantenservice; zelfstandigheid; (m/v) mobiliteit (er wordt van uit de service auto gewerkt)gevoel voor het tempo van een internationaal georiën teerd bedrijf, bijna even belangrijk als het hebben van kennis of ervaring op het gebied van technische service. Een geldig rijbewijs B.E. is een ver eiste en goede kennis van de Engelse taal in feite ook, omdat dit je in ons bedrijf betere toekomstmogelijkheden geeft. Denk je deze uitdaging aan te kunnen? Bel of schrijf naar Digital Equipment bv, t.a.v. de afdeling Personeelszaken, de heer R. van Es, Kaap Hoorndreef 38,3563 AV Utrecht, telefoon030-631222 tst.410. Middelbare Technische School Leyweg 809 2545 HA 's-Gravenhage vraagt met ingang van het nieuwe schooljaar ELEKTROTECHNIEK-THEORIE ELEKTROTECHNIEK-PRAKTIJK Een combinatie van beide bevoegdheden strekt tot aanbeveling. i c Sollicitaties te richten aan de direkteur, de heer H. Kamphuis. Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude brengen hierbij overeen komstig het bepaalde in artikel 12, tweede lid, onder a, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne ter openbare kennis, dat bij hen een drietal aanvragen is binnengekomen van: 1. Dc heer R. van der Horst, Haagweg t/o 172 te Leiden, om vergunning ingevol ge de Hinderwet tot het uitbreiden van een autoherstel- en onderhoudsinri<-h- ting, zulks op het perceel nabij Hoge Rijndijk 10, kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude, sectie B, nr. 3433; 2. C. Hogenes B.V., Industrieweg 37 te Zoeterwoude, om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een vervoercentrum, transportbedrijf, au to wasserette, garage en opslagbedrijf, zulks op het perceel Industrieweg 37, kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude, sectie B, nr. 3422 (ged.); 3. Marin Assist B.V., Industriekade 20 te Sassenheim, om vergunning ingevol ge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een service-station voor redding- vlotten, zulks op het perceel Industrie weg 32a, kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude, sectie B, nr. 3612 (ged.). Bovenvermelde verzoeken ipet bijlagen liggen vanaf 15 juni 1981 tot en met 15 juli 1981 voor een ieder ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken ter inzage, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Bovendien liggen genoemde stukken buiten kantooruren ter inzage op dinsdag 16 juni 1981, donderdag 25 juni 1981, donderdag 2 juli 1981 en dinsdag 7 juli 1981, telkens van 19.00 tot 22.00 uur. Een ieder kan gedurende een maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de aangevraagde beschikking indienen. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Noordbuurtseweg 27, 2381 ET Zoeterwoude. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op de op 8 juli 1981 om respectievelijk 10.00,11.00 en 12.00 uur voor de onder 1,2 en 3 genoemde aanvragen in het gemeentehuis te houden openbare zitting. Zoeterwoude, 13 juni 1981. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, L. Kruithof. ing. A.J.M. Houdijk. M> (werkzaam in Leidschendam, Voorschoten en Wassenaar) Horst en Vliet" is een instelling met de werkvormen Algemeen Maatschappelijk Werk en G ezinsverzorging. In de afdeling Gezinsverzorging werken ruim 500 gezinshelpsters/ verzorgsters onder leiding van 19 leidsters. zoekt voor de uitvoering van taken met betrekking tot personeel en organisatie een (in part-time dienstverband). Deze functionaris heeft met betrekking tot het personeelsbeleid van de instelling een adviserende en regelende functie in samenhang met manage ment en uitvoering van het werk. Opleiding: minimaal MBO richting AP/PB Wenselijk: ervaring in het personeelswerk. Rechtspositie: conform de CAO-Welzijnswerk. Inlichtingen met betrekking tot de functie zijn te verkrijgen bij de huidige staffunctionaris Personeelszaken, telefoon (01717) 49 95. Sollicitaties met relevante gegevens aan bovengenoemde staffunctionaris Personeelszaken, mevrouw E.frC. Osset-Bax, Postbus 114, 2250 AC Voorschoten. M.B.I. Beton met vestigingen in Veghel, Raalte, Assen, Duitsland en België is de producent van de bekende MBI-gevelstenen voor binnen- en buitenwer zoals reeds in vele bouwwerken in diverse uitvoeringen toegepast, alsmed van vele andere betonprodukten zoals betonblokken, betonstraatstenen, be tonbanden, sierbetonprodukten, sierbestrating etc. Wij zoeken een kandidaat die in de provincie Noord-Holland, Zuid-Holland e evt. Utrecht de kontakten wil en kan onderhouden en uitbreiden met relatie als architekten, aannemers, diensten van gemeentewerken, bouwmaterialen handel etc. I.v.m. het verstrekken van adviezen en het geven van voorlichting over om produkten en de toepassing ervan is een bouwtechnische opleiding bij vooi keur op H.T.S.-nlvo beslist gewenst. Daarnaast Is commercieel inzicht onmisbaar en strekt verkoopervaring In i buitendienst, bij voorkeur In de betonlndustrie, tot aanbeveling. Wij verwachten uw geschreven solllclatie, met bijvoeging van een recente pasfoto, gaan zo spoedig mogelijk ter attentie van: Direktle M.B.I. Beton - Postbus 259 - 5460 AG Veghel ouv ICO iaru

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4