F orescate staat voor zeer sware opgave Record-aantal deelnemers vierde Alphense Sportontmoeting Twintig renners voor „De Zes" pORT iFTreEGOTIRANTZATERDAG 13 [UNI 1981 PAGINA 13 TRIJD OM TENNIS-PROMOTIE BRANDT MORGEN LOS Toenemend vertrouwen in SMA IIDEN Tennissend Lei- (i maakt zich op voor de amotiewedstrijden, die or het grootste deel mor n gespeeld gaan worden. meeste aandacht gaat ar Forescate, dat in de ig gaat voor een plaats in eerste klasse. De Voor- ïotense ploeg zal het niet deau krijgen, want tegen- mder is Leeuwenberg II, vooral een sterke heren- ireng heeft en aangezien heren toch aan acht van elf wedstrijden meedoen dat vrij belangrijk. Uni- m lijkt kansloos. Eventue- winst op Pellikan leidt een beslissingsduel tegen dat met de in- van Piet Veentjer en wel zeer sterk Leidse Hout mag goede worden toegedicht Alkmaar II voor een in de overgangsklasse Zee en Duin schat de kan- op promotie redelijk, is ook nietal te opti- ontvangt het Voor- Leeuwenberg II. De beschikken over team met de heren Luickx en Crul- versterking is de Jan Hordijk aan het e de eer- Zijn te genstander wordt de 16 jarige Jos Koemans, die een sterke competitie gespeeld heeft en in de belangrijke thuiswedstrijd tegen De Warande de sterkste troef van de Oosterhoutse ploeg, de Indiër Suri, een ne derlaag bezorgde. Forescate captain Arnold van der Cap- pele: „Ik heb met Jos gespeeld in het wintercircuit, toen vond ik hem niet sterk. De eerste zondag won hij, de tweede verloor hij en ik denk, dat dat erg belangrijk is geweest. Er wordt bij ons gecoached aan de kant door Herman en door mij, maar hij luisterde niet, was koppig. Tegen Suri heeft hij alles opgenomen wat er ge zegd werd en ik wil niet zeg gen, dat hij daardoor gewon nen heeft, maar hij had wel iets om zich aan vast te hou den." Ook Jacqueline van Wijk (17 jaar) kan terugzien op een suc cesvolle competitie, zij verloor geen singel. Liselotte van der Bijl, die het tweede enkelspel speelde, behaalde vooral in de uitwedstrijd tegen De Waran de een belangrijk punt tegen Franny Kalwei en had zo een belangrijk aandeel en de 3-6 zege van de Voorschotenaren. Tegen Leeuwenberg hoopt Ar nold van der Cappele, dat bei de dames in ieder geval pun ten zullen pakken. Winst van een mixed, winst van een dub bel en de singel van Herman van der Cappele leiden tot een totaal van vijf, waarna Bub van der Zee, Jos Koemans of Arnold van der Cappele het zesde punt moeten leveren. De aanvoerder van de Voorscho tenaren is er overigens nog niet uit of zijn team wel op promotie zit te wachten: „Bij promotie is mijn vraag, kun nen Jos en Jacqueline het team dragen. Eigenlijk hebben ze nog een overgangsjaar no dig, dan zouden er mensen aangetrokken moeten worden, nou, dat kan niet." Unicum Unicum wacht een zware, zo niet onmogelijke opgave. Niet alleen dient na eventuele winst op Pellikan III afgere kend te worden met het sterke Noordwijk, daarnaast beschikt de Leidse ploeg morgen alleen voor het enkelspel over Hen- nie Fehling, die daarna voor vakantie naar de Verenigde Staten afreist. Zij zal vervan gen worden door Mimi Carlier of Iris Zwollo. Tegen Pellikan zal aanvoerder Anne Jan van der Meer het eerste enkelspel spelen, Hans Tönjann het tweede het Ivar de Jong het derde. Van der Meer:„Het eni ge, wat ik van de tegenstander weet, is dat er een Belgische in Het team van Forescate, dat morgen voor promotie naar de eerste klasse tegen Leeuwenberg II aantreedt. V.l.n.r. Liselotte van der Bijl, Arnold van der Capelle, Jacqueline van Wijk, Jos Koemans, Bertle Koemans en Herman van der Capelle. schijnt te spelen, die deze com petitie 100% heeft gescoord." Leidse Hout (tweede klasse) moet morgen voor de promo- tiestrijd aantreden tegen Alk maar II. Veel over de komen de tegenstander is niet bekend. Aanvoerder Peter Pauwels: „Het enige, wat we weten is, dat de ploeg na vier of vijf kampioenschappen even zove le keren de promotie heeft ge mist. Verder schijnen de heren ongeveer van ons niveau te zijn en zouden de dames iets zwakker zijn." In Alkmaar zal Leidse Hout vermoedelijk aan treden in dezelfde opstelling als in de kampioenswedstrijd tegen Thor RW. Dat betekent, dat de jeugdige Waldo Jansen het tweede enkelspel voor zijn rekening zal nemen en dat Bas Ploos van Amstel de dubbels zal spelen met Peter Pauwels en Inge van Zuuren. Ellen de Groot speelt de eerste dames singel. Peter Pauwels geeft zijn team een goede kans op promotie naar de overgangs klasse B:„We hebben een goe de kans, een veel betere elk geval dan vorig jaar, toen we Zee en Duin De Katwijkse tweede klasser treedt voor een thuiswedstrijd aan tegen Bilthoven I, een ploeg die de afgelopen jaren onafgebroken degradeerde en zelfs in de eerste klasse uit kwam. Dit jaar kreeg de Bilt- hovense ploeg versterking van een jonge speelster en lijkt nu qua samenstelling op het team van Zee en Duin. De 16 jarige Marijke Guit speelt de eerste singel en verloor de competitie niet één maal. Voorts spelen oudgedienden Rob Kogging en Jan de Groot de herenenkels. Captain de Groot hoopt in ie der geval op een gelijk spe- l:„Ik zie ons in ieder geval punten pakken in mijn singel in die van Marijke Guit en ook in de eerste mixed en de da- mesdubbel. Misschien, dat we in de tweede mixed het vijfde punt kunnen halen. Het is prettig, dat Bilthoven ook wat routiniers telt, ik heb dat lie ver dan die jonge hardhitters." WILLEM SPIERDIJK LEIDEN De Stichtinp Sportmedisch Adviescen trum blikt met tevredenheid terug op het verslagjaar 1980. In dat jaar werd de Stichting door meer sporters bezocht dan in het voorgaan de jaar. In het onlangs ver schenen jaarverslag stelt de SMA dat er bij de sporters een toenemend vertrouwen aanwezig is in de sportmedia sche aanpak van het advies* centrum. In het verslagjaar werden tevens de eerste con tacten gelegd met andere SMA's. Contacten die uitein delijk moeten leiden tot een landelijke structurering van de sportgezondheidszorg. In 1980, het jaar waarin de SMA haar eerste lustrum' vierde, werd de samenwer king met de huisartsen ver der verbeterd. Het aantal consulten steeg van 222 (1979) naar 337. Ten op zichte van 1979 is dat een stij ging van ruim vijftig procent. Ook het aantal uitgebreide medische sportkeuringen werd groter. Werden in 1979 108 mensen gekeurd, in 1980 wa ren dat er 134. Het aantal woonplaatsen waar de patieft- ten vandaan kwamen werd uitgebreid. Het aantal sporten groeide eveneens. Zo wendden windsurfers, body builders, skiërs en beoefenaars van joga zich tot de SMA. De voetbalsport blijft de lijst van blessureconsulten met grote voorsprong aanvoeren. Atletiek neemt een tweede plaats in, terwijl tennis de der de positie inneemt De knie scoort zeer hoog op de klach tenlijst. fin In financieel opzicht kende de SMA nauwelijks problemen. In 1980 werd de balans met een licht exploitatie-overschot afgesloten. Het niveau van de begroting voor 1981 ligt wat hoger dan die van het voor gaande jaar. Dit in verband met de verwachte stijging van het aantal keuringen en con sulten. Bij de gemeente Leiden is een subsidie-aanvraag y» tienduizend gulden ingediend. 'oermond elezen in het zeer uitgebrei-' en diverse jaren omvatten- jaarverslag van het nu vijf 'izoenen draaiende Sportme- sch Advies Centrum (zie el- rs op deze paginaover 79: in het rijtje „specificatie lar plaats en regio", tussen 'ou brugge (5 bezoekers in 979) en Koudekerk aan den in (niet een): Roermond 1 '.zoeker. n dan te bedenken dat onder- in datzelfde lijstje een punt )iverse verder omliggende '.meenten" kan worden ge- mden. Toch benieuwd waar gemeenten dan wel mogen ggen... porten lok gelezen in dat jaarverslag an het SMA, onder de noe- ier „Sporten", na Surfen en oor Schermen: Scheidsrech- >r. iderdaad, een sport op zich... Trainer Eveneens in datzelfde jaar verslag opgeduikeld, onder „verwijzingen". Ruim achter de huisarts (in 1978 79 maal), maar voor de cardioloog (een maal): de trainer, tweemaal. Straftrainingen wellicht? Winschoten Winschoten niet gevonden in dat jaarverslag van het SMA. Daarom afgelopen weekeinde met het onvolprezen voetbal elftal van de Leidse Courant zelf maar naar het verre noor den getogen. Het Persunie- toernooi was de moeite waard, een eervolle negende klasse ring voor de Nieuwe Apel- doornse Courant het resultaat Eervol, hoger hoefde immers niet na die ontstellend fraaie zege in dat Sijthoff-toernooi. Onnodig te zeggen dat we met name op dat toernooi later nog zullen terugkomen. Als de foto's binnen zijn. Stijlvol Over toto's gesproken, wat kiekjes met stijlvolle acties binnen gekregen, dit weekend. Genomen voor aanvang van (of was het het begin van?) bet grote strafschoppen toer nooi van de voetbalvereniging telden. Piet Biegstraaten dubbel a, inderdaad en Joop Riethoven. Sportstichting.s- voorzitter en Sportorganisa- tor. Vanaf de stip mochten zij vrijblijvend wat schieten op Haarlem-goalie Rob Boersma. Over de resultaten van dit vrijblijvende strafschoppen- gebeuren is de redactie van deze rubriek weinig bekend, over de stijl van beide heren kan echter, aan de band van de foto's, wel degelijk iets worden vermeld. Boersma kansloos, dachten wè zo. Toeterwerk Het gaat te ver te stellen dat Noordwijk het zaterdag niet beeft gered omdat spits Ruud Bröring te geblesseerd bleek om het Kampense veld te be treden. Jeugdige vervanger Klaas Vink deed het daarvoor te goed, daarbij is de voetbal bal rond en kan sluitend be wijsmateriaal alleen daarom al niet worden aangeleverd. Maar dat Bröring binnen de lijnen nuttig werk zou hebben kunnen verrichten, staat voor ons toch wel vast Nu bleef het bij goed bedoeld, maar weinig effectief toeter- werk buitei^sde zijlijnen. En dienen we deze foto af te drukken op de plaats die ei genlijk voor een juichende Bröring na weer een treffer was bedoeldL Stijlvol (2) De wijze bijvoorbeeld waarop linksbenige Biegstraaten het leer de foto zojuist heeft uitge trapt, getuigt van een groot, nog maar net binnen de per ken blijvend enthousiasme. Daarbij moet het een sportieve geste worden genoemd dat hij Boersma, met de rechterhand reeds aanwijst waar de bal over de lat zal verdwijnen. Een sportief gebaar dat „ome" Joop Riethoven niet maakt Op het moment van trappen heeft bekeken opererende Riethoven allang uitgemaakt in welke hoek van het doel de bal zal gaan. De rest is dan, zoals wij allen weten, slechts- kinderspel. Standbeen naast de bal, buik over het leer en uithalen maar. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de vierde maal is gisteravond de Alphense Sportontmoeting van start gegaan. Tot en met zaterdag 20 juni zullen negenduizend leden van zesentwintig bij de Alphense Sportraad aan gesloten sportverenigingen (opnieuw een record), op vriendschappelijke wijze gaan uitmaken welke vere niging zich een jaar de meest veelzijdige club mag noemen. In totaal staan er zestien ver schillende sporten op het uit gebreide parogramma. Elke vereniging heeft uit dat aan bod een keuze van acht onder delen moeten maken; alleen het kanovaren, dat op de slot dag op het Aarkanaal wordt gehouden, kent een volledige bezetting van zestien clubs. Dit niet voor het totaal klassement tellende evenement zal dan ook direct een titel opleveren. Hoewel een zeker competitie element wel degelijk aanwezig is in deze Sportontmoeting (er wordt per slot van rekening een algemeen klassement op gemaakt) staat bij de organisa toren nog altijd het kennisma ken met andere sporten (en sporters) als voornaamste doel stelling voorop. De in 1978 voor het eerst ge houden sportontmoeting lever de winst op voor korfbalvere niging Tempo en een gecombi neerd team van de voetbal clubs. Een jaar later ging de eindzege wederom naar Tem^ po. Vorig jaar bleek basketbal- vereniging BVO over de beste all-rounders te beschikken. Zij verdedigen de komende dagen hun titel. Op de feestelijke slotavond, in Avifauna op zaterdag 20 juni, zal niet de prijsuitreiking van de vierde Sportontmoeting plaatsvinden, maar zal even eens bekend worden gemaakt wie zijn uitverkoren als sport- LEIDEN De organisatie van de serie wielerwedstrijden voor profs die van 28 juni tot en met 3 juli voor de vierde maal van start gaat onder de naam „Zes van Rijn en Gou we", is er tot nu toe in geslaagd twintig beroepsrenners - ongeveer de helft van het verwachte deelnemersveld - te contracteren. Onder hen de eerste winnaar van deze zesdelige wielerwedstrijd (Hans Langerijs) en zijn ploegmakker Gerrie van Gerwen. Een tweetal dat ongetwijfeld mag worden gerekend tot de kansheb bers op de oranje trui, al zullen Langerijs en Van Gerwen zeker rekening moeten houden met mensen als Theo Smit, Johan van der Meer en de gebroeders Fons en Piet van Katwijk. Voor de wedstrijden, die op 28 juni in Nieuwkoop, 29 juni in Alphen aan den Rijn, 30 juni in Waddinxveen, 1 juli in Boskoop, 2 juli in Bodegraven en 3 juli in Gouda zullen worden gehouden, is opnieuw een erecomité samengesteld. De burgemeesters Rein- ders (Boskoop), Paats (Alphen aan den Rijn), Smallenbroek (Waddinxveen), Kremer (Bodegraven), Alphens politiecommis saris Volwerk en kolonel Paul, districtcommandant van de Rijkspolitie Zuid Holland) vormen dat comité beste Alphense sportploeg zal die avond bekend wonden. Een titel waar het waterpolo- team van AZC weer eens aan spraak op lijkt te kunnen mei ken. Programma maandag 15 juni: 18.45 uur tennis, Prins Ber- nardlaan; 19.00 uur: atle tiek, De Aarhoek en 19.15 uur wielrennen, De Aar- hoek dinsdag 16 juni: 19.00 uur basketbal, Rijnstreek hal en 19.00 uur: korfbal, Olympiaweg woensdag 17 juni: 18.45 uur hockey, Olympiaweg; 19.00 uur badminton, Rijnstreekhal en 19.30 uur. §uzzelrit, Rijnstreekhal onderdag 18 juni: 19.00 uur midgetgolf, De Hoorn en 19.30 uur schieten, Ge bouw Bethel J. van Nieu- wenhuizenstraat vrijdag 19 juni: 19.00 uur zwemmen, De Dillen en 19.00 uur volleybal, Rijn streekhal zaterdag 20 juni: 11.00 uur kanovaren, Aarka naal en 20.00 uur slot avond parkrestaurant Avi fauna

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13