Ondergrondse garage in Katwijks badcentrum ee-museum te duur voor Noordwijk issese raad erdiept zich Tn Zemel- )oldermolen Ruimte voor onaangelijnde honden in Leiderdorp Leerlingen vergaren 20 mille voor 'derde wereld' 'ecreatie Duinrell eiliggesteld DONDERDAG 11 JUNI 1981 PAGINA 7 Zakken (1) De Noord wijkse politie wil van de zakken af, zo heeft deze sterke arm de verkeerscommissie en gemeente raad van de badplaats laten weten. En daarbij wordt dan niet zozeer verwezen naar minder populaire colle ga's, alswel de zakken de gebruikt worden om op druk ke, zomerse dagen de parkeerverbodsborden op de bou levard af te dekken. In Noordwijk is dat gebruikelijk; om elders parkeerexcessen te voorkomen worden er op plaatsen waar niet zoveel problemen te verwachten zijn, parkeermogelijkheden gecreëerd. Zakken (2) Als de korpsleiding des morgens uit het venster blikt en peinzend besluit dat het wel eens een drukke dag zou kun nen worden, rukt er een politieploeg uit met de zakken en natuurlijk een ladder om 46 verkeersborden aan Koningin Wilhelmina Boulevard en Koningin Astrid Boulevard te beklimmen. Maar, zoals gebruikelijk op drukke dagen, zijn deze politieagenten regelmatig op andere plaatsen in Noordwijk nodig. Het afdekken van de borden is dus een tijdrovend karwei dat de Noordwijkse politie juist op dat soort dagen kan missen als kiespijn. Regelmatig komt het bovendien voor dat een aantal parkeerborden 'naakt' moet blijven. Zakken (3) De verkeerscommissie heeft nu een oplossing voor het nijpende probleem dichterbij gebracht door in principe in te stemmen met een krediet van 10.000 gulden voor de aanschaf van omklapbare borden. Er worden dus als de gemeenteraad hiermee accoord kan gaan borden neergezet die met een simpele handgreep tot blanco schijven kunnen worden omgetoverd. Goed idee; mis schien dat ook plaatselijke notoire foutparkeerders nog kunnen profiteren van het parkeerverbod-nieuwe- stijl. Midzomernachtsdroom De leden van toneelverenigingen Michael, Ontwikkeling en Vreugd en Plattelands Jongeren Kontakt hoeven zich morgenavond geen zorgen te maken over de weersgesteld heid. Hun opvoering van Shakespaere's Midzomernachts droom wordt immers in de feesttent aan de Sportlaan ge geven. Om half acht gaat het doek op. Belangstellenden kunnen de opvoering geheel gratis bijwonen. Afgelopen vrijdag verliep het geplande buiten-optreden weinig voor spoedig. Verdreven door wispelturige weergoden zocht men zijn heil in Het Anker, om aldaar de voorstelling in het kader van Hazerswoude 700 te voltooien. Parochiedag Het Leiderdorpse multifunctionele kerkcentrum „De Menswording" houdt morgen en zaterdag parochiedag in het kerkcentrum aan het Heelblaadjespad in Leider dorp. Om 14.00 uur is er een middag voor de oudere pa rochianen met bingo en een balletuitvoering door de balletschool van Else Jdosten. Op zaterdag 13 juni wordt er een uitgebreid programma afgewerkt met on der meer ballonnen oplaten om 10.00 uur en een zeep kistenrace op de Gallaslaan om 10.15 uur. Burgemees ter Van der Have en pastoor Olsthoorn vormen de jury in de straattekenwedstrijd. De prijzen worden om 12J0 uur uitgereikt Verder worden er een fietstocht en een wandel-puzzeltocht georganiseerd. Het jongerenkoor van de Menswording verzorgt om 19.00 uur de eucha ristieviering. Aansluitend is er een dansavond met mu ziek van de Turn Pike Band. Avondvierdaagse In Noordwijkerhout wordt vanaf maandag de 25e Avond- wandelvierdaagse gehouden. Wandelaars kunnen zich tot en met zaterdag in laten schrijven bij het VVV-kantoor aan de Herenweg of aan de start bij de VVSB-kantine aan de dr. Schaepmanlaan. Deelnamekosten zijn 3,50 voor volwassenen en drie gulden voor kinderen tot 14 jaar. Voor de wandeltochten kan gekozen worden uit afstanden van 5, 10 of 15 kilometer. De avondvierdaagse start 's a- vonds van 18.00 tot 19.00 uur. Muziekkorpsen van Jeanne d'Arc, Harpe Davids en Altesa verlenen muzikale mede werking tijdens de intocht op donderdag 18 juni. Valken 68 Valkenburgse voetballers, verenigingd in Valken '68 hebben een sportief reisje naar Frankrijk achter de rug. Tijdens de pinksterdagen werd deelgenomen aan de toernooi in Boscherville-Henouville. Men speelde twee wedstrijden: een voorronde en de finale. En beide keren werd gewonnen. Zodat in de kantine thans een kolossale Franse beker prijkt. LEIDERDORP Honden- De voormalige brandweerga- bezitters hebben gisteravond rage achter het oude raadhuis tijdens eèn vergadering van wordt verkocht aan het water de raadscommissie Ruimte- schap De Oude Venen voor lijke Ordening verontwaar- een bedrag van/ 235.000.-. Dit digd gereageerd op de plan- maakte wethouder Meerburg nen van het college van b en bekend. Hij deelde verder w voor de aanleg van een mee, dat de firma Nagtegaal tweetal „uitloopplaatsen" voornemens is een bod uit te voor honden. Volgens deze brengen op het pand Hoofd- plannen zouden er in De straat 7 voor uitbreiding van Bloemerd en het Elisabeth- zijn doe-het-zelf zaak. hof een beperkt terrein wor- Misschien komt er toch een den afgezet waar honden los oplossing voor de restauratie' kunnen worden gelaten, van het pand Bruggestraat Daar worden de honden al- l/Hoofdstraat 24. De financië- leen maar agressief van en ie middelen van de gemeente lopen zij grote kans besmet zijn ontoereikend om de res- te worden, zo werd van ver- tauratie, waarvoor reeds een schillende kanten betoogd. uitgewerkt plan bestond zelf Ook de commissie bleek niet ter hand te nemen. De kunste voor de plannen van het colle- naar Rien van der Nat heeft ge te voelen. De commissie de gemeente aangeboden het had geen bezwaren tegen de pand Bruggestraat in fases op aanwijzing van de parken De te knappen. Een nog op te Bloemerd en De Houtkamp als richten stichting waarin diver- plaatsen waar honden los kun- se groepen, waaronder de oud- nen worden gelaten. Op advies heidkamer en particulieren van de commissie zal wethou- zich hebben verenigd willen der A. H. Meerburg (CDA) on- zich ontfermen over de voor- derzoeken of ook het ijsbaan- malige gemeenteschuur terrein aan de Mauritssingel Hoofdstraat 24. De commissie en de Touwbaan hiervoor in toonde zich met wethouder aanmerking kunnen komen. Meerburg verheugd over de Tevreden met het resultaat plannen waardoor de culturele konden de hondenliefhebbers bestemming van deze panden de publieke tribune verlaten. verzekerd lijkt. „Wilhemina" vijftig jaar ■Valkenburg de BPranjevereniging Wilhelm 1- ^na uit Valkenburg vierde "ravond met een receptie et vijftig jarig bestaan. pe heer G. Barnhoorn was het 'enige bestuurslid van het eer- te uur. dat aanwezig kon zijn. voorts werden uitgebreide 'oespraken gehouden, onder [neer door burgemeester Van t Wout, waarbij de band tus- ifien de vereniging en het Ko ningshuis centraal stond. „Nooit te oud om te leren" „Je bent nooit te oud om te leren", zo vond de Noord- wijkerhoutse burgemeester Winkel gisteravond. De bur gervader had voor het ventileren van deze filosofie een toepasselijk decor gevonden; de diplomauitreiking aan 13 examenkandidaten van de Noordwijkerhoutse Moe dermavo. Dertien dames 'van het eerste uur' kregen Mavo-4 certificaten uitgereikt voor de eindexamenvak ken nederlands, engels en geschiedenis. Een aantal cur sisten zal zich de komende jaren gaan voorbereiden op de resterende helft van het Mavo-examen. Het Moeder- mavo-examen Is Identiek aan het 'gewone' examen, zij het dan dat het In onderdelen kan worden afgelegd. OEGSTGEEST De leerlin gen van het Rijnlands Ly ceum hebben een bedrag van 20.000 gulden verzameld, dat ten goede komt aan hulpbe hoevenden in de derde we reld. Vrijdag wordt het be drag aan de voorzitter van Simavi overhandigd. Simavi is een organisatie, die directe medische hulp biedt aan landen in de derde we reld. In mei wérd gedurende een week een project over de derde wereld gehouden. Ver scheidene groepen, gevormd door leerlingen en leraren, na men door middel van tentoon stellingen een aantal derde wereld landen onder de loupe. Het geld stroomde binnen door activiteiten als een loterij en kermissen alsmede door belan geloze giften. De gemeenteraad van Lisse is gisteravond ak- lord gegaan met het voorstel van het college om geen geld t te trekken om de vijzel van de Zemelpoldermolen te ver- aatsen en te verruilen voor een scheprad. Deze operatie u twee ton kosten. Door dit besluit blijft de molen zijn tieve functie als poldergemaal behouden. Zou het sche- ad worden geplaatst, dan zou de molen slechts als „speel- i" fungeren. raadsleden waren overigens verre van unaniem over het lorstel. Mevrouw Van Ruiten (D'66/PPR) stelde vast, dat het- !de voorstel twee jaar geleden ook al in de raad was geweest ar toen werd teruggenomen voor nadere bestudering. Er was I het voorstel niet veel veranderd, zodat het raadslid conclu- lerde dat het college zich in elk geval niet zo had uitgesloofd, evrouw Van Ruiten stelde voor om het Hoogheemraadschap snog om meer informatie over een scheprad te te vragen. De eer Robertus (VVD) meende dat vervanging van de vijzel door en scheprad zou betekenen, dat de molen haar functie als ge- laal zou verliezen. De heer Smith (CDA) vond het maar reemd, dat men twee ton zou moeten besteden om een molen krijgen die niet anders deed dan water in een kommetje heen i weer scheppen. ^co-burgemeester De Kort onderschreef de opmerking van actiegenoot Smith, dat de investering zou leiden tot een loos ■beuren. Na twee schorsingen werd het college-voorstel aange- lomen. ^Jjeltelevisie iDe gemeenteraad van Lisse wenst meer duidelijkheid over de ibeltelevisie. Er bestaat de indruk dat thans op veel plaatsen in ji hoog tempo aansluitingen worden gerealiseerd, maar nier ind is op de hoogte van de tarieven die straks gehanteerd n worden. Loco-burgemeester De Kort kon weinig duidelijk- d scheppen. ASSENAAR De recrea- op Duinrell lijkt veilig- :steld. Tijdens de onlangs ihouden vergadering van commissie Technische iensten bleek dat men kan stemmen met het ten aan- en van de recreatie gewij- gde bestemmingsplan. let recreatieschap heeft nog fel enkele opmerkingen ge laakt bij het plan en sprak bij monde van directeur drs. H.R. Graaf Van Zuijlen van Nije- velt de hoop uit, dat deze aan dacht zullen krijgen. Definitie ve vaststelling van het plan zal nog enige maanden vergen, daar het college de opmerkin gen en voorstellen eerst in het ontwerp-bestemmingsplan dient te verwerken. Naar ver wachting zal dit plan in okto ber aan de raad worden gepre senteerd. Het nieuwe badcentrum van Katwijk In aanbouw. KATWIJK Het nieuwe Katwijkse badcentrum krijgt de beschikking over een ondergrondse parkeergarage met een capaciteit van 160 auto's. Tot dit principebesluit kwamen gisteren de commissies voor stadsontwikkeling en het grondbedrijf in een gezamenlijke vergadering. Veel verder dan de vast stelling dat de garage er moet komen kwamen de beide commissies echter niet, zodat besluiten over belangrijke kwesties als bijvoorbeeld de exploita tie van het 3.8 miljoen gulden kostende project pas in een later stadium zullen worden genomen. De noodzaak van een parkeergarage in het Katwijkse centrum is duidelijk. Door een toenemende bebouwing is de laatste jaren een groot aantal parkeerplaatsen verloren gegaan en het gemeentebestuur heeft nauwelijks voor alternatieven kun nen en willen zorgen. Enerzijds omdat de vervangende parkeergelegenheid in dit deel van Katwijk niet voor het opschep pen ligt en anderzijds omdat b w in ver schillende plannen al jarenlang uitgaan van ondergrondse parkeergelegenheid in het nieuwe centrum, dat immers voor de gehele gemeente een aantrekkelijk win kelgebied moet zijn. Ondanks deze voor de hand liggende reden die tot de bouw van de garage moet leiden, hadden ver schillende commissieleden toch de nodige bedenkingen tegen het plan. D'66 fractie leider H. van Mierlo: „Voor een relatief klein aantal auto's is dit wel een erg dure voorziening. Naast de hoge stichtingskos- ten moeten we rekening houden met een jaarlijkse exploitatie van 3.5 4 ton, een bedrag dat toch ergens vandaan moet ko men". Ook zijn er nogal wat verkeerstechnische bezwaren aan te voeren nu de meest idea le locaties voor de in- en uitrit van de on dergrondse garage waarschijnlijk niet zijn te realiseren. Wethouder J. Bergman: „Het is niet mogelijk om aan de boulevard of aan de kant van het Waaigat de garage binnen te komen. Het opstuivende zand vormt hier een te groot obstakel. De in- en uitgang moet dus aan de andere zijde van het badcentrum komen te liggen en aan elke oplossing waarvoor je hier kiest, kleven een groot aantal nadelen". Zowel naar de financiële als aan de verkeer stechnische problemen die de bouw van de ondergrondse parkeergarage met zich meebrengt, zal de komende tijd onderzoek worden verricht waarna de commissies zich nogmaals over deze zaak zullen bui gen. rolijk opent lolitiebureau n De Zilk l oordwijkerhout Ie commissaris van de Ko- ingin in Zuid-Holland, mr. nptI. Vrolijk opent maandag Z( i juni het restaurant 'De uinvos' aan het Ooster- 'a: uinsemeer en de nieuwe po tiepost aan de Regenvliet- eg in de woonkern De 'ilk. De opening van het ïyonbureau staat rond sajwart over twaalf op het rogramma. ii )e commissaris zal tijdens zijn ezoek aan Noordwijkerhout ovendien het Zilker dorps- mis De Duinpan, het 'Witte ferkje' in het centrum van loordwijkerhout en de politie- erkeersschool in Leeuwen- lorst te zien krijgen. Zijn echt- enote zal samen met me- 'rouw Winkel een bezoek irengen aan de basisscholen in le Zilk en het verzorgingste- 'uis 'Munnekewey'. Het werk- >ezoek van de heer Vrolijk be- !int met een bespreking met iet college van burgemeester in wethouder en wordt beslo- en met een informele bijeen komst met de gemeenteraad Van Noordwijkerhout. Nachtelijk geluidoverlast LEIDEN De politie heeft vanmorgen in alle vroegte in moeten grijpen, omdat be woners van de Hansenstraat geluidoverlast veroorzaak ten, waardoor omwonenden uit hun slaap werden gehou den. De herrieschoppers gin gen later hun boekje te bui ten door zuivelprodukten te stelen. Het kostte de politie de nodige moeite om de feestvierders omstreeks twee uur te overre den een beetje in te tomen. Uiteindelijk lukte dat Om streeks vijf uur werden een 18- en een 20-jarige jongen aangehouden, die bij een melkhandel aan de Hoge Rijn dijk zuivelprodukten hadden gestolen. De knapen bleken afkomstig uit het pand, waar de politie vanwege de overlast had ingegrepoen. Vanmorgen zijn de jongens heengezonden. jRDWIJK Het zit er niet in, Noordwijk binnen afzienbare een zee-museum aan haar re latieve mogelijkheden kan toe- ikte dit gisteravond wel duide- ^mevrouw uit Vledder wil haar langrijke privé-collectie, waaron- een unieke verzameling schel- naar elders verplaatsen, omdat 'j haar mening de provincie Dren- ien enkel aanknopingspunt met bezit. Als plaats van vestiging heeft zij Noordwijk op de korrel. Het gemeentebestuur had aanvankelijk wel oren naar het aanbod en nam contact op met de plaatselijke horeca, de Noordwijkse Ondernemersvereni ging en de Maatschappij Zeebad om eens te bekijken of er mogelijkheden waren tot vestiging van het zee-mu seum. Uit de mededelingen van bur gemeester mr. Bonnike bleek gistera vond echter, dat de zaak op de hoge kosten was afgeknapt Het probleem is het vinden van een geschikt en be taalbaar onderdak. Verder zal er toe zichthoudend en deskundig personeel aangetrokken moeten worden. Een en ander zou een jaarlijkse uitgave vergen van zo'n 100.000, 125.000,en dit is geen haalbare kaart deelde de burgemeester mede. Op een eventuele rijkssubsidie be hoeft men in dit geval niet te reke nen, voegde hij er aan toe. De culturele commissie was het met haar voorzitter eens, ofschoon men het wel jammer vond, dat het mu seum de neus van de badplaas voorbij ging. „Het zou toch wel leuk zijn als Noordwijk over een attractie zou kunnen beschikken, die andere ge meenten niet hebben," vond me vrouw Koopman. Een schelpencollec tie trekt, meende mevrouw van Eg- mond, temeer omdat er vele stranden zijn, waar nooit een schelp aanspoelt (mr. Bonnike). Overigens bleek de Drentse dame zeer kieskeurig te zijn in haar keuze van de plaats van ves tiging. Zo was een aanbod van Zand- voort door haar hooghartig afgesla gen. In de culturele commissie werd de mogelijkheid geopperd om het zee museum te combineren met een per- ✓manente vestiging van de Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming te Noordwijk. Deze vereniging had om een dergelijk onderkomen ver zocht ten behoeve van de presentatie van haar aktiviteiten, en had daar voor het straks vrijkomende gebouw van de bibliotheek op het oog. De commissie nam daarover nog geen' beslissing. Uit de toelichting van de burgemeester bleek, dat er ook nog enkele schoolgebouwen ter beschik king van de gemeente zouden ko men. Trouwens, er waren nog meer haaien op de kust Zo zocht de ge meente nog naar een gelegenheid voor de vestiging van een moskee voor buitenlandse arbeiders. LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7