Breestraat 4 juli weer jopen voor alle verkeer Spreekuur over huurverhogingen Rondweg Merenwijk wordt geen voorrangsweg Gemeente vraagt subsidie voor aanschaf midi-bus AD ■UMMMSr LYC wegens agressie tijdelijke gesloten ''Oud Leiden -prijs9 ingesteld 'Plakker' op heterdaad betrapt LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 JUNI 1981 PAGINA 5 )EN Op zaterdag 4 juli zijn de werk- iheden aan de Breestraat voltooid en het verkeer weer in beide richtingen de verkeersader in de binnenstad ge- c maken. Vanaf zaterdag 20 juni wordt reestraat al in de richting Kort Rapen- voor het verkeer opengesteld. Over een litieve, toekomstige loop van het ver in de Breestraat is nog niets bekend. verkzaamheden verlopen dermate voor lig, dat de gemeente ervan uitgaat, dat de ig van de riolering en de daarmee gepaard de ellende voor het winkelend publiek, het baar vervoer, het verkeer en de midden- 1 begin volgende maand daadwerkelijk )r de rug is. Het leggen van de riolering al flink op in de richting Koornbrug- n Volgende week dinsdag wordt de de nbrugsteeg voor het verkeer afgesloten, 11 ook daar de riolering vernieuwd kan len. Het verkeer (en dus ook de bussen uit de richting Korevaarstraat) moet dan gebruik maken van de Botermarkt en kan verder de Marktenroute volgen. Zaterdag 20 juni is men zover dat het verkeer uit de richting Korevaarstraat weer door de Breestraat kan rijden richting Kort Rapenburg. In omgekeerde richting blijft de Breestraat nog afgesloten, zodat de bussen via de Langegracht en Hooigracht blijven rijden. Het enige, dat dan nog in de Breestraat moet gebeuren, is het aan leggen van een toplaag op het asfalt. Dit ge beurt op 1, 2, en 3 juli. Het verkeer en de bus sen worden die drie dagen weer omgeleid via de Marktenroute. Zaterdag 4 juli zijn de werk zaamheden, die zoveel beroering en discussie tot gevolg hadden achter de rug, ook de omlei dingsroute voor de bussen via de Langegracht en de Hooigracht is dan verleden tijd. Een precieze datum staat nog niet vast, maar zeer binnenkort na het openstellen van de Breestraat wordt de Marktenroute afgesloten voor de restauratie van het Waaghoofd. De operatie „riolering Breestraat" Is over drie weken achter de rug. LEIDEN De rondweg door de Merenwijk krijgt niet de status van voor rangsweg. Wel wordt bij alle kruisingen gekeken of wel licht maatregelen getroffen kunnen worden, waardoor aan mogelijk gevaar zoveel mogelijk het hoofd kan wor den geboden. Dit werd giste ren tijdens de vergadering van de commissie verkeers zaken besloten. Al geruime tijd leeft bij de ge meente de vraag wat er met de rondweg gedaan moet worden. De weg heeft het karakter van een voorrangsweg, maar is dat niet. Een deel van de commis sieleden bleek vóór verande ring van de huidige situatie te zijn. Een van de voornaamste argumenten is, dat vanaf de rondweg niet gemakkelijk te zien is of verkeer vanuit rechts gelegen zijstraten na dert. Dichte begroeiing be neemt verkeersdeelnemers het uitzicht. Daartegenover staan degenen, die pertinent tegen het verlenen van het predi kaat voorrangsweg zijn. De weg zou een racebaan worden, terwijl spelende kinderen de weg regelmatig oversteken. Het PPR-raadslid F. van Oos ten vond, dat de mening van de omwonenden het zwaarst moeten wegen. Verreweg het grootste deel van de omwo nenden is tegen de voorrangs regeling, maar tegelijkertijd zijn zij doordrongen van het gevaar, dat de dichte beplan ting nabij de kruispunten met zich meebrengt. Een compro mis-voorstel van wethouder C. Waal, voorzitter van de com missie, ondervond geen tegen werpingen: de rondweg wordt geen voorrangsweg, maar wel wordt in overleg met omwo nenden bij gevaarlijke kruis- punten de beplanting uitge dund en tevens kan de veilig heid verbeterd worden door bijvoorbeeld kleuronderbre- kingen op het wegdek van de kruispunten aan te brengen en door waarschuwingsborden te plaatsen. DEN De gemeente gaat het minis- toestemming vragen om een experi- it met de midi-bus in Leiden te mo- starten. Eerst wordt echter onder- verricht naar het gebruik van het openbaar vervoer en de behoefte bepaalde buslijnen. Dat onderzoek It in augustus gehouden. Daarna ll het verzoek met de onderbouwing aanleiding van het onderzoek) naar Den Haag verzonden. Een midi-bus is een voertuig dat qua afme tingen het midden houdt tussen een norma le bus en een mini-bus. De afmetingen zijn 2.30 meter breed en 8.70 meter lang. Het di rectoraat van het verkeer heet de gemeente onlangs geadviseeerd niet tot de aanschaf van de kleinere bussen over te gaan. Het aantal bussen, dat de Breestraat en andere centrumroutes berijdt, zou aanmerkelijk toenemen, op het Stationsplein zou gebrek aan (verkeer)ruimte ontstaan en daarbij is de invoering van de midi-bussen te duur. „Er is niets gezegd over het voordeel, dat de bussen op zouden kunnen leveren doordat met de kleine bussen van de gebruikelijke routes afgeweken kan worden. Vreewijk, de Rijn- en Schiekade, de Tuinstadwijk, de Ha ven en de Apothekersdijk zouden met de kleine bussen bereden kunnen worden. Ook brengt het project meer werkgelegenheid met zich mee. Dat zijn alle belangrijke voor delen", aldus F. van Oosten (PPR) gisteren tijdens de vergadering van de commissie verkeerszaken. Met name in Delft is de midi-bus reeds in gevoerd. Wethouder C. Waal vroeg zich in gemoede af, waarom iets in Leiden niet zou kunnen, terwijl het in andere steden wel tot de mogelijkheden behoort Na het praktische onderzoek, dat hoofdza kelijk door de NZH verricht gaat worden, gaat het college zich buigen over een dege lijke onderbouwing, waarmee het ministerie van het nut van invoering van dergelijke bussen overtuigd zou kunnen worden. •lode Kruis- sfebouw tgebrand lesruimte van het Rode ils-gebouw aan de Mors- Is gisteravond door ind verwoest. Tevens werd garage door het vuur be zadigd. De schade aan het nd bedraagt ongeveer 5.000 gulden, terwijl aan Inhoud voor 60.000 gul- [Jlfn verloren ging. De brand ufók omstreeks 20.45 uur uit. brandweer is tot 23.00 bezig geweest met blus-" 'aiPrkzaamheden, met name n het vuur, dat In het va- um van de plafonds woed-, in De kostbare ambulance i twee aanhangwagens >b nden tijdig en geheel on- et schadigd naar bulten gere id n worden. Over de oorzaak afn de brand Is niets be- •r nd. De technische recher- 0 stelt een onderzoek in. RECHSTWINKEL MAAKT ZWARTBOEK LEIDEN De Leidse Rechtswinkel houdt spreekuur over de huurverhoging van zes procent, die per 1 juli door menigeen be taald moeten worden. Omdat deze verho ging niet voor iedereen geldt, vindt de rechtswinkel dit spreekuur noodzakelijk om huurders op hun rechten te wijzen. Vol gens de rechtswinkel gaan mensen accoord met huurverhogingen, ondanks, dat zij daar toe niet verplicht zijn. De verplichte huurverhoging geldt maar voor een beperkte groep. Alleen voor woningen, die met rijkssubsidie zijn gebouwd of met rijkssub sidie zijn verbeterd (gerenoveerd) geldt deze verplichte verhoging. Deze verplichting tot be talen van de verhoging geldt slechts voor vijf jaar, nadat er gebouwd of verbeterd is en wordt berekend over de kale huur. Voor alle andere woningen (ook voor kamers) geldt de regel, dat de huurprijs en ook de verhoging door huurder en verhuurder onderling afgesproken moet worden. De wet geeft hiervoor maximale be dragen via het puntenstelsel. De verhoging, die hieruit voortvloeit, moet een maand van te vo ren, schriftelijk door de verhuurder worden aangekondigd. Iedereen, die het idee heeft, dat hij teveel betaalt, kan bij de Rechtswinkel te recht op het Noordeinde 2a op vrijdag 12 juni om tien uur en maandag 15, 22 en 29 juni om half zeven. Andere adressen voor advies: buurtcentrum Leiden Noord, Van Hogendorp- straat 36 op maandagavond 22 juni om acht uur en buurtcentrum Morswijk aan de Topaaslaan 19 op dinsdagavond 23 juni om acht uur. De rechtswinkel vraagt iedereen, die de huur verhoging betaald, terwijl dat volgens de wet niet nodig is dit te melden om een zwartboek samen te stellen. De rechtswinkel is per tele foon bereikbaar van één uur tot drie uur onder nummer 130775. advertentie Vanaf de Euromast ligt heel Rotterdam en wijde omgeving aan je voeten. Dus als je 't echt goed wilt bekijken... Schitterend uitzicht over stad en haven Spacetower kablne tot 180 meter Café/restaurant Rótlsserle The Balloon Recepties en diners voor 50 tot 500 personen Vergader- en congresruimtes Expositie mogelijkheden Euromast B.V., Parkhaven 20, Rotterdam. Tel.: 010-364811. Dagelijks vanaf 9 uur geopend. 6raaEBa»Èi jc moet et mtuvt ofc fame* LEIDEN Het Leids Vrijetijds Centrum is op donder» dagavond en zatermiddag gesloten. Oorzaak hiervan is de toenemende agressie en vernielingen. De staf van het LVC raakt door deze zaken overbelast, zo schrijft het LVC. Donderdagavond zullen.er daarom geen filmvoorstellingen zijn, blijven het Sportcafé en het Thee huis dicht terwijl ook het punkcafé op zaterdagmiddag geen doorgang vindt Vrijdag- en Zaterdagavond is het LVC gewoon geopend. LEIDEN De vereniging Oude Leiden heeft besloten, dat in de toekomst tweejaar lijks een 'Oud Leiden-prijs* toegekend wordt aan dege ne, die de meest waardevolle studie heeft verricht over de geschiedenis van Leiden en omstreken. Aan de prijs is een oorkonde en een geldbe drag van 500 gulden verbon den. De prijs wordt in 1982 voor de eerste maal uitgereikt tijdens de jaarvergadering van de vereniging Oud Leiden. De prijs is ingesteld „ter be vordering van de kennis van de geschiedenis van Leiden en omstreken". De getypte inzen dingen dienen uit minimaal 4000 en maximaal uit 8000 woorden te bestaan, liefst voorzien van illustraties. Het bestuur van de vereniging draagt er zorg voor, dat het be kroonde artikel wordt gepubli ceerd in het Leidse Jaarboekje of in een ander blad. Inzen dingen dienen voor 1 januari bij de jury (Plantsoen 75) te worden ingeleverd. Ezel en pony aangehouden LEIDEN De politie heeft vanmorgen een grijze ezel en een witte pony aangehou den en meegenomen naar het bureau. De dieren wan delden gebroederlijk naast elkaar op de rijbaan van de Hogewoerd. De melding kwam rond half zes binnen. De dieren zouden op de Lammenschansweg lo pen. Toen de politie echter ar riveerde, wandelden de dieren al op de Hogewoerd. De dieren werden vervolgens naar het bureau geleid. Wat de bestem ming van de dieren was, is niet bekend. De hoefdragers waren afkomstig van een wei land aan de Lammenschans weg. Inbreker aangehouden LEIDEN/ROTTERDAM De politie van Rotterdam heeft een 21-jarige man aan gehouden, die onrechtmatig probeerde enkele girobetaal kaarten te verzilveren. De betaalkaarten waren enige tijd geleden in Leiden gesto len. Op 4 juni werd in een studen tenhuis aan de Lage Rijndijk ingebroken. Terwijl de bewo ners in een van de kamers een feestje bouwden, werden de andere vertrekken doorzocht. Girobetaalkaarten en bijbeho rende pasjes werden ont vreemd. LEIDEN De politie heeft vannacht omstreeks twaalf uur een 21-jarige man uit Tiel aangehouden, die op het Stadhuisplein plakaten op plakte. De man vermoedde, dat Lei den in verband met het be zoek van koningin Beatrix vanmiddag door de mobiele eenheid 'belegerd' zou worden. Door middel het plakaat pro testeerde de' man daartegen. Een politiewoordvoerder ver klaarde echter, dat het ver moeden van de man niet op waarheid berust De politie heeft slechts een kleine ver sterking vanuit omringende gemeenten. Optreden in M.E.- verband staat niet op het pro gramma. BURGERLIJKE STAND Sassenhelm - Geboren Alolslus W. P., z.v. M. A. van der Vlugt en B. G. A. Diemei; Johannes H. z.v. D. A. Per fora en M. Oudshoom; Famke E. F., d.v. G. W. M. de Ruiter en R. Boer man; Klmberiey P. A., d.v. A. F. Dene kamp en E. M. van der Voorn; Wllhel- mlna M.. d.v. H. L J. van der Krogt en W. C. van Duljn; Walter J. L.. z.v. J. J. N. Blsschops en P. E. M. Zoete melk; Bart J. C., z.v. H. C. M. van der Vlugt en A. C. J. van Seggelen; Wou ter S., z.v. N. S. Krab en A. J. Bokho ven. Gehuwd -A.LA. Verhaar en H. M. T. Tljsaen; J. M. M. van der Voet en G. C. M. van Zeljl; J. J. Undhout en C. Mcolenaar; A. J. M. van der Zan den en H. J. M. van der Mel]; J. D. J. Krom been en M. J. Stegenga; C. Westerbeek en H. B. M. Verdegaal; M. W. Hoogervorst en M. C. P. R- Keller. Overmen J. J. de Bruljn.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5